PDA

View Full Version : φιλοζωοι μοτοσυκλετιστες για δειτε



ΜΟΖΑΡΤ
16/07/2007, 17:04
πιστευω αυτες οι μποτες (http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=footwear_product.xml&id=849)
ειναι καταπληκτικες και ολοι θα θελατε να τις εχετε.
για δειτε πως συλλεγεται το εξωτικο δερμα καγκουρο (http://www.youtube.com/watch?v=BGhZuhNYby0)

αυτο ειναι μια απαντηση στους φιλοζωους που τους ενοχλουν οι ασιατες αλλα τα μποτακια μας οπως και οι φορμες μας ειναι οι καλυτερες γιατι ειναι απο καγκουρο.

tifoefs
16/07/2007, 17:07
Με αδεια της Αυστραλιανης κυβερνησης σκοτωνουν χιλιαδες καγκουρω καθε χρονο γιατι γενοβολανε σαν "καγκουρω" και εχουν πηξει !!!

Αμαν πια ρε παιδια .... εκει κολλαμε τωρα ;;;

Τα τζακετ απο δερμα προβατου που ειναι μαλακο σε αργαλιο τα φτιαχνουν ;;

:alien: :alien: :alien:

tai
16/07/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Με αδεια της Αυστραλιανης κυβερνησης σκοτωνουν χιλιαδες καγκουρω καθε χρονο γιατι γενοβολανε σαν "καγκουρω" και εχουν πηξει !!!

Αμαν πια ρε παιδια .... εκει κολλαμε τωρα ;;;

Τα τζακετ απο δερμα προβατου που ειναι μαλακο σε αργαλιο τα φτιαχνουν ;;

:alien: :alien: :alien:
και τα μπριζολάκια τα σπέρνουν σε γλάστρες:lol:

tai
16/07/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
.
:mad:
άλλο είναι η σφαγή και άλλο ο βασανισμός
ενάντια στον βασανισμό είμαι.
Ενάντια στην χρήση των φυσικών υλικών (όπου είναι απαρέτητο βεβαίως) ΔΕΝ είμαι:wave2:

THEOD
16/07/2007, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
και τα μπριζολάκια τα σπέρνουν σε γλάστρες:lol:


Τότε να φυτέψουμε μερικές μπριζολιές...ο γιατρός μου ήταν κατηγορηματικός..."μπορείς άφοβα να τρως ότι φυτρώνει"... :D :D :D

ΜΟΖΑΡΤ
16/07/2007, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
άλλο είναι η σφαγή και άλλο ο βασανισμός
ενάντια στον βασανισμό είμαι.
Ενάντια στην χρήση των φυσικών υλικών (όπου είναι απαρέτητο βεβαίως) ΔΕΝ είμαι:wave2:
εσυ στο video δεν ειδες πουθενα βασανισμο δηλαδη? αλλα χρηση των φυσικων υλων.

gcrook
16/07/2007, 17:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
καταφερε να φτιαξει απο δερμα αλλου ζωου το κορυφαιο μοντελο της
:wave2:

Και απο τι το εφτιαξε ρε;
Απο νομιστερακια;:rotflmao:

zephyr1
16/07/2007, 17:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
ετσι καταφερε να φτιαξει απο δερμα αλλου ζωου το κορυφαιο μοντελο της το οποιο ονομαζεται NKP και σημαινει no kangaroo please.

:wave2:


Την μαμησε το αλλο ζωο.:uplate:

ΜΟΖΑΡΤ
16/07/2007, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και απο τι το εφτιαξε ρε;
Απο νομιστερακια;:rotflmao:
απο φαλαινες :rotflmao:
ξερεις ποσα ζευγαρια βγαζεις απο μια φαλαινα και ενα δελφινι.ντυνεις ολοκληρη αγωνιστικη ομαδα λεμε:rotflmao:

tai
16/07/2007, 17:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
εσυ στο video δεν ειδες πουθενα βασανισμο δηλαδη? αλλα χρηση των φυσικων υλων. το video το ειδα σαν βασανισμό. video για την κατασκευή της μπότας δεν είδα. :winka: γιατί ΑΝ τα σφάζουν 'κανονικά' τότε θα έχω το ίδιο πρόβλημα που έχω με τα παϊδάκια:wave2:

ΜΟΖΑΡΤ
16/07/2007, 17:31
και για την ιστορια 4 ειδη επιτρεπει η αυστραλιανη κυβερνηση να κυνηγιουνται λογω υπερπληθυσμου.
αφου μας περισευουν και μας δινουν τοσα λεφτα σφαξτε τα τωρα

ΜΟΖΑΡΤ
16/07/2007, 17:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
το video το ειδα σαν βασανισμό. video για την κατασκευή της μπότας δεν είδα. :winka:
ρε κοπελια πλακα με κανεις τα εργοστασια δερματα μαζευουν ετοιμα επεξεργασμενα και αλλατισμενα.
λες να βγαινει ο κυριος spidi να μαζευει.:rotflmao:
το οτι σκοτωνουν τα ζωα για το δερμα τους δεν σε χαλαει.μαλλον αυτα που πανε για μποτες θα τα ναρκωνουν πρωτα ή θα τα βαζουν να διαλεξουν το κοκκινο ή το μπλε χαπι:rotflmao:

TROOPER
16/07/2007, 17:33
οκ μαγκες...πειτε οτι δεν το ειπα.το εσβησα κιολας

:wave2:

tai
16/07/2007, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Τότε να φυτέψουμε μερικές μπριζολιές...ο γιατρός μου ήταν κατηγορηματικός..."μπορείς άφοβα να τρως ότι φυτρώνει"... :D :D :D φύτεψε και μια μπυριά. Αλλα μακρυά απο το σπίτι γιατί κάνει μεγάλη ρίζα λένε:rotflmao: :rotflmao:

tai
16/07/2007, 17:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ρε κοπελια πλακα με κανεις τα εργοστασια δερματα μαζευουν ετοιμα επεξεργασμενα και αλλατισμενα.
λες να βγαινει ο κυριος spidi να μαζευει.:rotflmao:
το οτι σκοτωνουν τα ζωα δεν σε χαλαει.μαλλον αυτα που πανε για μποτες θα τα ναρκωνουν πρωτα ή θα τα βαζουν να διαλεξουν το κοκκινο ή το μπλε χαπι:rotflmao:
Ρε ΚΟΥΚΛΊΤΣΑ ΜΟΥ:lol: εννοώ οτι δεν σταματάς να τρως -χρησιμοποιείς τα κρέατα-δέρματα επειδή 'κάποιοι' είναι κάφροι. Απλά καταδικάζω τον 'συγκεκριμένο' τρόπο όχι όμως την χρήση του υλικού.
:wave2:

ΜΟΖΑΡΤ
16/07/2007, 17:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Ρε ΚΟΥΚΛΊΤΣΑ ΜΟΥ:lol: εννοώ οτι δεν σταματάς να τρως -χρησιμοποιείς τα κρέατα-δέρματα επειδή 'κάποιοι' είναι κάφροι. Απλά καταδικάζω τον 'συγκεκριμένο' τρόπο όχι όμως την χρήση του υλικού.
:wave2:
ακυρο το κοπελια :rotflmao: γραψε λάθος.γιατι δεν καταδικαζεις την χρηση του υλικου?το υλικο ειναι αγριο ζωο και μαλιστα μονο στην αυστραλια που σφαγιαζεται οχι για την επιβιωση του ανθρωπου αλλα για καθαρα εμπορικους λογους.
τι σε χαλαει τοτε που σφαζουν τα δελφινια.μπορει εκει στην κινα να τα εχουν πολλα και να τα σφαζουν με αδεια της κινεζικης κυβερνησης?
ας μην ειμαστε λοιπον υποκριτες.εκει που δεν μας πιανει καταδικαζουμε και εκει που μας πιανει ψαχνουμε λογους για να μην καταδικασουμε

tai
16/07/2007, 17:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ακυρο το κοπελια :rotflmao: γραψε λάθος.γιατι δεν καταδικαζεις την χρηση του υλικου?το υλικο ειναι αγριο ζωο και μαλιστα μονο στην αυστραλια που σφαγιαζεται οχι για την επιβιωση του ανθρωπου αλλα για καθαρα εμπορικους λογους.
τι σε χαλαει τοτε που σφαζουν τα δελφινια.μπορει εκει στην κινα να τα εχουν πολλα και να τα σφαζουν με αδεια της κινεζικης κυβερνησης?
ας μην ειμαστε λοιπον υποκριτες.εκει που δεν μας πιανει καταδικαζουμε και εκει που μας πιανει ψαχνουμε λογους για να καταδικασουμε
Απλά καταδικάζω τον 'συγκεκριμένο' τρόπο
όχι όμως την χρήση του υλικού.:wave2:

H.A.Balafoutre
16/07/2007, 18:15
Το να ταλαιπορείς τα ζώα δεν είναι μόνον λάθος αλλά και άθλιο.

Αν τα "καλλιεργείς" ώστε και τα ωφέλη τους να έχεις και να μην χαλάς την ισορροπία στο οικοσύστημα, δεν πιστεύω πως είναι κακό.

Σίγουρα ο τρόπος θανάτωσής τους θα πρέπει να είναι διαφορετικός διότι διαφορετικά ξεφτιλίζουμε και την δική μας ύπαρξη.

tsoukas77
16/07/2007, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
[
Αμαν πια ρε παιδια .... εκει κολλαμε τωρα ;;;
[/B]

Οχι μωρε.Γιατι να κολλησουμε εκει;Μονο η ζωη του ανθρωπου ειναι σημαντικη.Ολες οι αλλες ειναι αναλωσιμες.Να τα σφαξουμε ολα τωρα!

latris mixanis
16/07/2007, 19:13
Μοzart προφανώς δεν κατάλαβες τι λέγαμε καν στο προηγούμενο thread...

Καταδικάζουμε την πράξη και τον τρόπο.!

Συνεχίζουμε να μπερδεύουμε τη βούρτσα με τη *ούτσα.



Το να ταλαιπορείς τα ζώα δεν είναι μόνον λάθος αλλά και άθλιο.

Αν τα "καλλιεργείς" ώστε και τα ωφέλη τους να έχεις και να μην χαλάς την ισορροπία στο οικοσύστημα, δεν πιστεύω πως είναι κακό.

Σίγουρα ο τρόπος θανάτωσής τους θα πρέπει να είναι διαφορετικός διότι διαφορετικά ξεφτιλίζουμε και την δική μας ύπαρξη.

Όσο άσχημο και αν ακούγεται συμφωνώ.

:wave2:

ΜΟΖΑΡΤ
16/07/2007, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Μοzart προφανώς δεν κατάλαβες τι λέγαμε καν στο προηγούμενο thread...

Καταδικάζουμε την πράξη και τον τρόπο.!

Συνεχίζουμε να μπερδεύουμε τη βούρτσα με τη *ούτσα.




Όσο άσχημο και αν ακούγεται συμφωνώ.

:wave2:
δεν ξερω εσυ αν ξερεις να ξεχωριζεις την *ουτσα με την βουρτσα και πιστεψε αμφιβαλλω αν ξερεις.
ακουσαμε σημερα και για καλιεργεια ζωων :rotflmao:
να ψηφισουμε λοιπον υπερ της καλιεργειας των δελφινιων και να τα σφαζουμε αφου πρωτα τα χτυπησουμε με ενα καψουλι,οκ αυτο δεν καταλαβαινα και ελεγα τι δεν σας αρεσει.:wave2:

Rezeguet
16/07/2007, 19:22
ρε παιδια ο ανθρωπος πως να το κανουμε ειναι παμφαγο, που σημαινει οτι τρωει και αλλα ζωα. Οσο σκοτωνουμε οσα χρειαζομαστε δεν υπαρχει κανενα ηθικο προβλημα. Ειναι το ιδιο με τους προβληματισμους διαφορων υπερβολικα φιλοζωων που βλεπουν τιγρη να σκοτωνει γαζελα και θελουν να σωσουν τη γαζελα... ειναι η φυση του, και μονο ετσι μπορει να ζησει.

Τα καγκουρω, λογω του ανθρωπου, εχουν υπερπληθησει, και αμα δεν τα σκοτωνουνε η θα πεθανουν απο μονα τους απο την πεινα, η/και θα σκασει καμια επιδημια που θα σκοτωσει τα περισσοτερα, η/και θα απειλησουν καποια αλλα ειδη.
Ο βασανισμος φυσικα δεν εχει καμια θεση στην περιοριση του ειδους, αλλα η χρησημοποιηση του σε μποτες πχ δεν ειναι ηθικα καταδικασιμη. Αμα δεν τα κανανε μποτες θα τα θαβανε/τρωγανε απλα οι αυστραλοι και εκει θα τελειωνε, οποτε γιατι να μην τα επεξεργαστουν?

Αλλωστε αν ψαχνετε ενοχους βαλτε τα με τους μεγαλοκτηνοτροφους και τις δηθεν πολιτισμενες μεθοδους τους να μας παρουσιαζουν μεταλλαγμενα κρεατα και να εκτρεφουν και να σφαζουν υπερβολικα πολλα ζωα.


ΕΝΤΙΤ και φυσικα και με το παρανομο και παραλογο κυνηγι και ψαρεμα, τους βασανισμους κλπ

tai
17/07/2007, 16:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Τι ειναι η *ούτσα.:p :confused: :confused: :confused:

tifoefs
17/07/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Τότε να φυτέψουμε μερικές μπριζολιές...ο γιατρός μου ήταν κατηγορηματικός..."μπορείς άφοβα να τρως ότι φυτρώνει"... :D :D :D

Ελα εδω να φας πολλα "φυτεμενα" ! Τα κανουν και σε μπισκοτα !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SPORAKIAS
17/07/2007, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ελα εδω να φας πολλα "φυτεμενα" ! Τα κανουν και σε μπισκοτα !

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

τπτ σε κεικ εχουμε....:alien:

:smokin: :lol:

VegasKitty
17/07/2007, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Τι ειναι η *ούτσα.:p :confused: :confused: :confused:

τη Λουτσα καλε δε τη θυμασαι???? :eyepop:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


@Sporakias: με λιγη θεληση ολα γινοντε!!!! :o

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
17/07/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
τη Λουτσα καλε δε τη θυμασαι???? Την Λούτσα την γράφουν τωρα με * ?? :eyepop:




@Sporakias: με λιγη θεληση ολα γινοντε!!!! :o ασε τα μικρά ήσυχα ρε

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
17/07/2007, 17:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Bρε συ, την γραφουν με * για να δουν που παν τα πονειρα μυαλα... :o

Οσο για τα "μικρα", δε φταιω εγω αν εσυ εισαι πονηριδης!!!!!

Εγω για το κεικ που ελεγε μιλαγα..... :smilea:

Ετσι δεν ειναι βρε Σπορακια!!!!:look:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
17/07/2007, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Bρε συ, την γραφουν με * για να δουν που παν τα πονειρα μυαλα... :o

Οσο για τα "μικρα", δε φταιω εγω αν εσυ εισαι πονηριδης!!!!!

Εγω για το κεικ που ελεγε μιλαγα..... :smilea:

Ετσι δεν ειναι βρε Σπορακια!!!!:look:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΙΚ ΛΕΩ ΕΓΩ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zephyr1
17/07/2007, 17:37
Τι προβλημα υπαρχει με την Λουτσα?:evil:

VegasKitty
17/07/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΠΛΑΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΙΚ ΛΕΩ ΕΓΩ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αμα ηθελα, νομιζεις οτι θα χρειαζομουν το κεικ??? :evil:


:smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SPORAKIAS
17/07/2007, 18:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Αμα ηθελα, νομιζεις οτι θα χρειαζομουν το κεικ??? :evil:


:smokin:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ετσι...ετσι....

:lol: :lol: :lol:

:smokin:

SPORAKIAS
17/07/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty

Οσο για τα "μικρα", δε φταιω εγω αν εσυ εισαι πονηριδης!!!!!

για ποια μικρα λετε...δεν εχω καταλαβει..? :look:

Εγω για το κεικ που ελεγε μιλαγα..... :smilea:

Ετσι δεν ειναι βρε Σπορακια!!!!:look:

ετσι ειναι...αστον να λεει αυτον...ζηλευει.... :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

VegasKitty
17/07/2007, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
για ποια μικρα λετε...δεν εχω καταλαβει..? :look:

Για σενα ελεγε στη προκειμενη φαση...



Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS

Εγω για το κεικ που ελεγε μιλαγα..... :smilea:

Ετσι δεν ειναι βρε Σπορακια!!!!:look:

ετσι ειναι...αστον να λεει αυτον...ζηλευει.... :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μαλλον εχεις δικιο... :winka:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SPORAKIAS
17/07/2007, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
Για σενα ελεγε στη προκειμενη φαση...

μικρο ειναι το ματι του.... :mad: :rotflmao:


Μαλλον εχεις δικιο... :winka:

:a01:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
18/07/2007, 20:31
και τα πλαστικα σου ρε χαμενε λαρισαιε απο κατεργασμενες φωκιες ειναι!


:look: :look: :look: :look:

ktm640lc4
19/07/2007, 11:55
Δηλαδη αυτο τωρα δεν ειναι βασανισμος ζωου;;;;;;;;;

Eιναι σωστο ας πουμε;;;;;;;;

Nikoskazer2000
20/07/2007, 02:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
άλλο είναι η σφαγή και άλλο ο βασανισμός
ενάντια στον βασανισμό είμαι.
Ενάντια στην χρήση των φυσικών υλικών (όπου είναι απαρέτητο βεβαίως) ΔΕΝ είμαι:wave2:

+111

Έτσι να λέμε τα πράγματα σωστά!

:beer:

Nikoskazer2000
20/07/2007, 02:36
Mozart, συμφωνώ οτι το ζώο θα έπρεπε να θανατώνεται και οχι να βασανίζεται πριν να θανατωθεί. Ωστόσο αν ενοχλήθηκες απο τον ευνουχισμό να πω οτι έτσι κάνουν σ' ολα τα αρσενικά (και οσο πιο γρήγορα γίνει, τόσο το καλύτερο) για να μη μυρίσει το κρέας τους.

Φιλικά :wave2:

Julius
20/07/2007, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
πιστευω αυτες οι μποτες (http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=footwear_product.xml&id=849)
ειναι καταπληκτικες και ολοι θα θελατε να τις εχετε.
για δειτε πως συλλεγεται το εξωτικο δερμα καγκουρο (http://www.youtube.com/watch?v=BGhZuhNYby0)

αυτο ειναι μια απαντηση στους φιλοζωους που τους ενοχλουν οι ασιατες αλλα τα μποτακια μας οπως και οι φορμες μας ειναι οι καλυτερες γιατι ειναι απο καγκουρο.

RE MOTZARD OPOS SOU EIPA KAI SE ALLO THREAD KOITAS TO DAXTYLO

TI EIDOUS APANTISI PROS TOYS FILOZOOUS EINAI DEN KATALVENO OTI TI? OTI SKOTONOUNE AGRIA ZOA? OK PANTOY GINETE KAI MALISTA AKOMA KAI SE EIDI PROS EKSEFANISI

H SE PEIRAKSE OTI GIATI MPIKE POST GIA DELFINIA KAI OXI KAI GIA KAGOURO KAI OXI KAI GIA PIGOLAMPIDES


MALLON KATI EXEIS META DELFINIA DEN EKSIGITE DIAFORETIKA

KAI TI VAZEIS POST GIA THN SFAGH TON KAGOURO KAI DEN VAZEIS GIA THN GENOKTONIA TON PONTION!!! APARADEKTOS EISAI



OK FILE, OTI FTANEI O KATHENAS....... TELOS ( rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )

ΜΟΖΑΡΤ
20/07/2007, 09:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
RE MOTZARD OPOS SOU EIPA KAI SE ALLO THREAD KOITAS TO DAXTYLO

TI EIDOUS APANTISI PROS TOYS FILOZOOUS EINAI DEN KATALVENO OTI TI? OTI SKOTONOUNE AGRIA ZOA? OK PANTOY GINETE KAI MALISTA AKOMA KAI SE EIDI PROS EKSEFANISI

H SE PEIRAKSE OTI GIATI MPIKE POST GIA DELFINIA KAI OXI KAI GIA KAGOURO KAI OXI KAI GIA PIGOLAMPIDES


MALLON KATI EXEIS META DELFINIA DEN EKSIGITE DIAFORETIKA

KAI TI VAZEIS POST GIA THN SFAGH TON KAGOURO KAI DEN VAZEIS GIA THN GENOKTONIA TON PONTION!!! APARADEKTOS EISAI



OK FILE, OTI FTANEI O KATHENAS....... TELOS ( rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
οχι απλα ηθελα να δω αν κλαψει κανενας και εδω ή αν παει να κανει διαμαρτυρια εξω απο τις μποτες.αλλα τελικα μονο εγω και ο adam εχei τον καγκουρα tatoο οι αλλοι εχετε δελφινακια:wave2:

latris mixanis
20/07/2007, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
οχι απλα ηθελα να δω αν κλαψει κανενας και εδω ή αν παει να κανει διαμαρτυρια εξω απο τις μποτες.αλλα τελικα μονο εγω και ο adam εχei τον καγκουρα tatoο οι αλλοι εχετε δελφινακια:wave2:

Θες να μας πείς οτι ανάλογα το τατουάζ που έχει κάποιος, φωνάζει και για το αντίστοιχο ζώο?? :confused:

ΜΟΖΑΡΤ
20/07/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Θες να μας πείς οτι ανάλογα το τατουάζ που έχει κάποιος, φωνάζει και για το αντίστοιχο ζώο?? :confused:
οχι δεν φωναζει κλαιει και δακρυζει και παταει ενα banner :rotflmao:

ΜΟΖΑΡΤ
20/07/2007, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Mozart, συμφωνώ οτι το ζώο θα έπρεπε να θανατώνεται και οχι να βασανίζεται πριν να θανατωθεί. Ωστόσο αν ενοχλήθηκες απο τον ευνουχισμό να πω οτι έτσι κάνουν σ' ολα τα αρσενικά (και οσο πιο γρήγορα γίνει, τόσο το καλύτερο) για να μη μυρίσει το κρέας τους.

Φιλικά :wave2:
οχι φιλε αυτο ειναι απαραδεκτο.πρεπει πρωτα να γινεται ναρκωση και μετα οτιδηποτε

npat
20/07/2007, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
ακυρο το κοπελια :rotflmao: γραψε λάθος.γιατι δεν καταδικαζεις την χρηση του υλικου?το υλικο ειναι αγριο ζωο και μαλιστα μονο στην αυστραλια που σφαγιαζεται οχι για την επιβιωση του ανθρωπου αλλα για καθαρα εμπορικους λογους.

Δεν μπορώ βέβαια να καταλάβω την διαφορά μεταξύ της "επιβίωσης του ανθρώπου" και των "εμπορικών λόγων". Οι "εμπορικοί λόγοι" δεν είναι τίποτε άλλο από ένας τρόπο "επιβίωσης" και "καλυτέρευσης" της ζωής του ανθρώπου: και τα παϊδάκια για εμπορικούς λόγους τα πουλούν οι χασάπηδες.


Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ

τι σε χαλαει τοτε που σφαζουν τα δελφινια.


Δύο και μόνο λόγοι: Α. Ότι είναι λίγα και κινδυνεύουν από εξαφάνιση. Β. Ότι τα δελφίνια έχουν νοημοσύνη σχεδόν στο ίδιο επίπεδο με την ανθρώπινη: Σαν κοινωνία και πολιτισμός (και αναφέρομαι στον δυτικό πολιτισμό) πιστεύω ότι θα ήταν εφικτή---και ότι θα έκανε καλό---μια αυξημένη ευαισθησία που θα αναγνώριζε στα δελφίνια περισσότερα "δικαιώματα" απ' ότι σε άλλα ζώα. Το γιατί θα έκανε καλό, ΔΕΝ είναι αυταπόδεικτο και χωράει πολύ κουβέντα... αλλά δεν είναι της ώρας...

Καλό πάντως είναι να ξεφύγουμε λίγο από τις Disney-ικές ευαισθησίες και να δούμε τα πράγματα με πιο καθαρή ματιά:

Είναι κακό να σκοτώνεις ένα είδος υπό εξαφάνιση γιατί αυτό ελαττώνει την βιοποικιλότητα του πλανήτη μας και αυτό μπορεί να είναι---εν τέλη---επιζήμιο για τον άνθρωπο. Αν ένα είδος εξαφανιστεί δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ τρόπος να ξαναδημιουργηθεί. Ακόμη και με αυστηρά οικονομικά/υλιστικά κριτήρια αν το δει κανείς, αυτό το μη-αναστρέψιμο καθιστά την εξαφάνιση μακροπρόθεσμα ΑΣΥΜΦΟΡΗ.

Αν νομίζει κανείς ότι η "βαρβαρότητα" προς τα ζώα είναι ΕΝΓΕΝΩΣ και απο ΜΟΝΗ ΤΗΣ "κακή", δεν έχει παρά να παρατηρήσει αρπακτικά να κατασπαράζουν το θήραμά τους, ενώ είναι ακόμη ζωντανό.

Είναι κακό να επιδεικνύει κανείς "βαρβαρότητα" προς τα ζώα μόνο γιατί αυτή η βαρβαρότητα μπορεί να "διαχυθεί" στην ανθρώπινη συμπεριφορά και να επηρεάσει αρνητικά τις μεταξύ των ανθρώπων σχέσεις. Με λίγα λόγια, αν είμαστε βάρβαροι προς τα ζώα είναι ευκολότερο να αλληλο-εξοντωθούμε. Αν μπορούμε να περιορίσουμε αυτήν την διάχυση της "βαρβαρότητας" σε άλλους κλάδους της ανθρώπινης συμπεριφοράς, τότε δεν υπάρχει τίποτε κακό με αυτή. Για την ακρίβεια, τότε, κατά πάσα πιθανότητα, δεν θα την ονομάζαμε καν "βαρβαρότητα"---και μιλώ για τις ίδιες ακριβώς πράξεις.

Παραδοσιακά ως φίλτρο σε αυτή τη διάχυση λειτουργούσε ένα πολύπλοκο πλέγμα άγραφων κανόνων συμπεριφοράς που όριζαν την "ηθική" της εκάστοτε κοινωνίας. Για αυτόν τον λόγο δεν θα θεωρούσα ποτέ κοινωνικά επικίνδυνη---ή επιζήμια---την γιαγιά μου, που δεν είχε κανένα πρόβλημα να σφάξει το κατσίκι στο γόνατο και στην συνέχεια να το γδάρει. Αν μάλιστα της έλεγες για την βαρβαρότητα της πράξης της θα σε κοιτούσε περίεργα, και σίγουρα δεν θα καταλάβαινε τι εννοείς. Η γιαγιά μου (που την χρησιμοποιώ ως τυχαίο παράδειγμα εδώ, έτσι?) ήταν μια καλή σύζυγος, καλή νοικοκυρά, και καλή Χριστιανή: Αυτά τα χαρακτηριστικά εξασφάλιζαν ότι τίποτα από την "βαρβαρότητα" της συμπεριφοράς της δεν θα περνούσε προς την "των ανθρώπων κοινωνία". Και είναι εντυπωσιακή η πολυπλοκότητα των μεθόδων που χρησιμοποιούν οι παραδοσιακές θρησκείες και τα παραδοσιακά ήθη για να φιλτράρουν αυτήν την βαρβαρότητα (η μάλλον για να φιλτράρουν την διάχυσή της).

Βέβαια από τις αρχές του προηγούμενου αιώνα στις δυτικές κοινωνίες οι παραδοσιακές αρχές άρχισαν να καταρρέουν και την θέση τους να παίρνουν ο λογο-κεντρισμός (και οι διανοούμενοι). Αυτό δημιούργησε ένα τεράστιο κενό (αδοκίμαστα όπως ήταν τα καινούρια ήθη) που μάνι-μάνι οδήγησε σε δύο αιματοκυλίσματα άνευ προηγουμένου... αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία.

tai
20/07/2007, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
θα ήθελα να 'ξερα αν κάνεις απολύμανση για ποντίκια στο σπίτι-αποθήκη γκαράζ και γω δεν ξέρω τι άλλο???
γιατί και τα καγκουρό είναι μεγάλα ποντίκια:D

ΜΟΖΑΡΤ
20/07/2007, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
θα ήθελα να 'ξερα αν κάνεις απολύμανση για ποντίκια στο σπίτι-αποθήκη γκαράζ και γω δεν ξέρω τι άλλο???
γιατί και τα καγκουρό είναι μεγάλα ποντίκια:D
και τα δελφινια μεγαλα ψαρια.πας σε ψαροταβερνες?

latris mixanis
20/07/2007, 17:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
και τα δελφινια μεγαλα ψαρια.πας σε ψαροταβερνες?

Τι δελφίνι δεν είναι ΨΑΡΙ !!!

Έλεος λέμε...

ΜΟΖΑΡΤ
20/07/2007, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
Τι δελφίνι δεν είναι ΨΑΡΙ !!!

Έλεος λέμε...
απαντησα στον φιλο που ειπε οτι το καγκουρο ειναι ποντικι.αμεσως εσυ

Nikoskazer2000
20/07/2007, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
οχι φιλε αυτο ειναι απαραδεκτο.πρεπει πρωτα να γινεται ναρκωση και μετα οτιδηποτε

Όχι δε με κατάλαβες: Το εκάστοτε αρσενικό ζώο μπορεί απλά να θανατωθεί και τέλος, αλλα αμα με το που θα θανατωθεί δεν το ευνουχίσουν το κρέας του θα μυρίσει (μη ρωτάς δεν ξέρω γιατί).

Ο τύπος στο βίντεο ηταν απαράδεκτος γιατί ενω το ζώο δεν είχε καταλήξει ακόμα του τα έκοβε ενω ηταν εν ζωή :mad: ο ξεσκισμένος χασάπης.

Εσύ μιλάς για την περίπτωση απλά να ευνουχηθεί το ζώο για λόγους αναπαραγωγής και μετά να ζεί που φυσικά και συμφωνούμε οτι ΠΡΕΠΕΙ να γίνει νάρκωση. :a10:

:wave2:

tai
21/07/2007, 21:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΜΟΖΑΡΤ
και τα δελφινια μεγαλα ψαρια.πας σε ψαροταβερνες?



ΕΙΝΑΙ μεγάλο ποντίκι (τρωκτικό)
όπως είναι και το κουνέλι.
και το τρώω το κουνέλι όπως τρώω και τα μεγάλα ψάρια.
στα θηλαστικά της θάλασσας εχω μια ανορεξία




και ξαναματαλεω
Για μένα, δεν είναι λάθος το σκότωμα ενός ζώου, είναι λάθος ο ΤΡΌΠΟΣ σκοτώματος.
:wave2:
:beer: :beer: