PDA

View Full Version : Μπαταρία για παπί



Ζεύκας
17/07/2007, 04:01
Εδώ κάτι μέρες το παπί πέρνει μπρος μόνο με μανιβελιές γιατί η μίζα τα έχει παίξει.

Απ'ότι φαίνεται έχει αποφορτιστεί η μπαταρία μάλλον λόγω του συναγερμού...

Και ερωτώ, να πάω σε κανα συνεργείο να μου φορτίσουν την υπάρχουσα ή να βάλω καινούρια? κι αν ναι μπαταρία με τι είδους χαρακτηριστικά να αγοράσω?

το πρόβλημα είναι πως έχω αγοράσει το παπί μεταχειρισμένο και δεν ξέρω πόσο καιρό είναι τοποθετημένη η μπαταρία του ή αν την έχει αλλάξει ο προηγούμενος κατοχός του από το 2004 που το αγόρασε...

Anty12
17/07/2007, 09:09
Σε ότι αφορά τα χαρακτηριστικά βγάζεις την παλιά και βλέπεις πόσα Αμπερόρια (Αh) γράφει , και αγοράζεις μία με τα ίδια και ίσως λίγο περισσότερα (προσοχή στις διαστάσεις για να χωράει εκεί που έμπενε η παλιά).....

Παίζει και η επαναφόρτηση , αλλά εξαρτάται πόσο παλιά είναι η μπαταρία που έχει τώρα το παπί, πόσο το χρησιμοποιείς , αν είναι κλειστού ή ανοικτού τύπου, πόσες φορές έχει εκφορτιστεί εντελώς (γενικά κάθε πλήρης εκφόρτηση μειώνει στο μισό τον χρόνο ζωής της μπαταρίας...)

Γνώμη μου μιας και για τα παπια είναι φτηνές , πάρε καινούργια....:wave2:

OldMan
17/07/2007, 11:05
Εφόσον η μπαταρία δεν φορτίζεται (έστω και λίγο) από την γενήτρια του παπιού, μάλλον την έχει κάνει για τόπο χλοερό !!!

Άλλαξέ την κατά τα λεγόμενα υπό του Άντυ του 12του !! :wave2:

Ζεύκας
17/07/2007, 13:51
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

Oldman έχεις p.m.!

:wave2:

OldMan
17/07/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
Oldman έχεις p.m.!
Δυστυχώς, ναι ....:sad:

Ζεύκας
17/07/2007, 16:27
Πω πω μωρέ ξενέρωμα που έφαγες...

Ντάξ δεν θα σας ξαναενοχλήσουμε με τις ποταπές μας απορίες!

:beer:

:wave2: