PDA

View Full Version : Μια βολτα μετα απο καιρο πρεπει να ειναι καλη



hornet
24/11/2003, 11:22
Και ετσι με συνοπτικες διαδικασιες αποφασιστηκε να παμε Επιδαυρο με πιθανο στοχο το Λεωνιδιο.Το πρωι της Κυριακης που πιναμε το καφεδακι μας εγω και η ντονα ετοιμοι να αναχωρησουμε για το σημειο συναντησης ειχαμε ενα χαμογελο μονιμο μιας και ειχαμε καιρο να παμε βολτα.Στο φτερο να παμε να παρουμε τον Χρηστο με την Αθηνα και κλασσικα αργησαμε και φτασαμε στο ραντεβου 45 λεπτα αργοτερα!!!
Τελως παντων ξεκιναμε οι εξης:
Βαλαντης (val barierino viva toumpana kai mpota kai maliii kai gyaliiiiiii kai panteloni liiiiii) ΜΕΕΕΕ cbr600f3 (ετσι ετσι ολοι honda)
Νικος cbr600f3
Στεφανος (dela εχω καιρο να παω βολτα και πρεπει να ξεμπουκωσω) gsxr1000
Νικος (Deminio) και αργυρω (παμε βολτα.........) ZX6R
Σταθης (Hornet) και Ντονα (Δεν προλαβαινω να καπνισω ενα τσιγαρο γιατι αργω) hornet-S
Γιαννης (zanzibar) και Τζινα (τα καινουρια τα ισοθερμικα τα ειδατε;) mostro 620i
Χρηστος (Chrisvox) και Αθηνα (φοραω αθλητικη φορμα γιατι εχω γινει 150 κιλα και δεν μου μπαινει τιποτα αλλο) V-strom
Κωστας (souperfour) και Φωτεινη (Ιδρωνω και ξειδρωνω αλλα μην δινετε σημασια) fazer
Με τα πολλα ξεκιναμε και στα διοδια μας περιμενει ο Σωτηρης (Swtos)(εχω γενεθλια και γινομαι 28 χρονων,χωρις την χουντα!!!!)
honda cbr954 (ετσι ετσι ολοι honda) καθως επισης και η παρεα του αλλες πεντε εξι μηχανες.Παλι δεν προλαβαμε για τσιγαρο και φευγω πισω απο τον ζιζι οπου εψαχνε βενζιναδικο.Στην διασταυρωση για Λουτρακι και μολις με εχουν περασει ο Σωτηρης
και η παρεα του αλλος για Χιο τραβηξε και αλλος για Μυτιληνη.Συγκεκριμενα ο Σωτηρης για λουτρακι και εμεις για επιδαυρο.Σταση στην διασταυρωση της επιδαυρου και επιτελους τσιγαρο,ερχονται και οι υπολοιποι και εντω μεσω των εντο του ducati στελνουμε μυνημα στο Σωτο οτι θα ειμαστε στο Stark.Φευγουμε για τον προορισμο μας.Μολις φτασαμε στο πρωτο κομματι στροφων το χαμογελο μονιμο πλεον και ο ηλιος να μας αποζημιωνει με το απλετο φως του (ασε που στεγνωνε και την υγρασια!). Εκει ξαθαρεψα λιγακι και αρχισα να στριβω αλλα εμφανιστηκε το χερι της συνδηγου να κινειται εναντιον μου απειλητικα και ετσι εκοψα και φυσικα ο βαλαντης που εκεινη την ωρα περναγε διπλα μου εκανε μια κινηση ολο νοημα (παντοφλα εεε!!!) Πιο κατω στο δευτερο και πιο απλωτο κομματι στροφων ενα gsxr ειχε βγει απο το δρομο,ευτυχως ο οδηγος ειχε τις αισθησεις του και ειχε και την φροντιδα ενος διερχομενου γιατρου.Φυγαμε αφου δεν μπορουσαμε να κανουμε και τιποτα καλυτερο και φτασαμε στο Stark.Τη πεσαμε κατω απο τον ηλιο και πλακωσαμε τα τοστ,τις καρυδοπιτες και τις φωλιες περαν των καφεδων.Αποφασιζουμε γιατι γουσταρουμε οπως λεει ο ζιζι να παμε λεωνιδιο για φαγητο.Ετσι και ξεκιναμε σε μια διαδρομη που μεχρι το λεωνιδιο ηταν μια ανελεητη αλληλουχια στροφων προς τερψην ολων μας.Καπου στο Ναυπλιο αποχαιρετησαμε τους γνωστους του σωτηρη (ναι βρεθηκαμε με τα πολλα στο Stark) Φτασαμε στο λιμανακι και διαλεγουμε μια ταβερνα γιατι παιζουν πολλα βιολια στο στομαχι μας.Εκει εγινε το ελα να δεις απο φαγητο (ως γνωστον).Το καλυτερο παντως ηταν στο τελος οι κεραστοι λουκουμαδες του καταστηματος γιατι επρεπε να ανεβει το ζαχαρο μιας και νυχτωνε (6 πλεον) και η υγρασια στο μεγιστο.
Ωρα επιστροφης και δυσκολη παντα μετα απο τετοιο φαγητο.Στροφες,στροφες στροφες σκοταδια και λιγο εξω απο το ναυπλιο τσιγαρο.Συνεχεια στροφες και ο ζιζι ειδε οραμα σε μια στροφη οτι πεφτει και ετσι και εγινε,αφου το ducati ειδε κατι στην ακρη να γυαλιζει ,αλλα οτι γυαλιζει δεν ειναι χρυσος αλλα χωματα και παρτους κατω ζιζι και τζινα.Ευτυχως τιποτα δεν παθανε τα παιδια ενω το ducati ενα μικρο βουλιαγματακι στο ντεποζιτο και κατι γρατσουνιες,και ενας στραβωμενος λεβιες ταχυτητων.Ολα καλα και συνεχιζουμε για εθνικη.Τσιγαρο στα διοδια και αποχαιρετισμος αλλα στην κακια σκαλα και λιγο πιο μετα το χαος απο κινηση,μια διαδρομη 45 λεπτων εγινε σε 90 λεπτα.Αθηνα πλεον 10:30 και βλεπω το ζιζι,και του λεω τιποτα αλλο σημερα....
Κουναει το κεφαλι του,πηξαμε αλλα ολα καλα.

Ως την επομενη γιατι σημερα ειμαστε σε τρελλα!!!

VAL-MPARIERINO
24/11/2003, 11:37
ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΒΟΛΤΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ !!!!!!!!!!

ΠΕΣ ΤΑ ΠΑΠΠΟΥΚΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ!!!!
ΟΛΟΙ ΗΟNDA;;;:mad: :mad: ΑΣΩΨΕΤΕ Η ΑΝΑΓΚΗ ΑΛΛΑ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΠΛΑΚΑ ΕΙΧΕ ΤΟ 600!!!!

ΠΟΝΑΩ ΠΑΝΤΟΥ!!! ΠΟΝΑΩ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΣΤΑ ..... ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΑ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΛΙ!!!!

ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΑ ΠΑΡΕΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ ΛΑ!!


ΚΑΙ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ!!!!!!!!

Zanzibar
24/11/2003, 12:09
Επάνω σε αριστερή στροφή παραλιακώς του Λεωνιδίου!
Τιμή συζητίσημη χτίζει άνετα 300τμ μεζονέτα.


Υ.Γ Έξυσα μετά από χρόνια και αντίβαρο τιμονιού!!!

kosdros
24/11/2003, 12:18
Στο bandit600 τα μόνα που δεν είχα ξύσει ήταν ότι βρισκόταν ΜΕΣΑ στον κινητήρα. Α, και το εσωτερικό της σέλας ήταν σαν καινούργιο!


ΔΕΝ ΜΕ ΦΤΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

wizard
24/11/2003, 12:42
Γιάννη, αγόρασες οικοπεδάκι;; για πες - όλα καλά; :eek:

Zanzibar
24/11/2003, 12:57
Προσπαθούσα να μειώσω την περιεχόμενη γωνία κλίσης σε μια αριστερή που ήταν περισσότερο κλειστή απ'ότι νόμιζα,βασικός ανασταλτικός παράγων στάθηκε το ιμάμ μπαϊλντί που είχα χτυπήσει μερικά λεπτά νωρίτερα,καθώς μπήκα με περισσότερα χιλιόμετρα από όσα έπρεπε είχα την ΤΥΧΗ να υπάρχουν χαλίκια πάνω στην μύτη της στροφής και να οδηγηθώ πάραυτα.
..
..

.
..
..

..
.
...
.
.
.
.
.
.
Στο ΧΑΝΤΑΚΙ!!!
..
.
...
..
.
..
..
.
.
.
εγούσταρσον να ξύνω αυτιά και ώμους μές το μαύρο σκοτάδι
.
.
.
...
.
.
..
.
.
.

...
.
.

.
..
.
..Τα όμορφΑ DUCATI όμορφα ΠΕΦΤΟΥΝ!!!
.
..
.
..

..
..

.
...
.

..
.
.
Πουν'τα Dianesακια μου...???.
.
.
..

..
...
.
.
.
.
.

..
.
Η γυναίκα μου: "Νόμιζα ότι θα έστριβες χωρίς να πέσουμε...αποκλείεται να πέσεις εσύ...."
.
.
.
.
.
..
.
.
.
.

.
.
.
.
ΕΤΡΥΕΡφγαδσγαδσφ σδγσδ σφεδφσΔΦσα σδφδσφσδ ΔΣΦασδφ
ΞΥΤΗΚΗΓΜΝΩΣΔΡΥΤΒΨΨΧΩ
ΑΡΓΑΕΡΡΕΡΓςεργρς
κατάλαβες...?

Υ.Γ Γάντια Alpinestars όλα τα λεφτά!!!

Ζan
the night-handaki master

swtos
24/11/2003, 12:58
ΛΑ ΛΑΑ ΛΑΑΑΑΑ ΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΛΑΑΑΑΑ.
Μετά από 2 μέρες εντατικού μαζέματος ελιών, το μούδιασμα είχε φτάσει μέχρι τ' αυτιά. Μιά τέτοια βόλτα ήταν ότι ακριβώς χρειαζόμουν. 655 Km (με διανυκτέρευση στην Αθήνα). Μιά πολύ ωραία παρέα (όταν βρεθήκαμε).... Με τηράς που σε τηράω ???? Εδώ από πάνω είμαστε στο Stork. Σας τηράω αλλά δε σας γλιέπωωωω.....

Πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερα (ξέρουν οι δικάβαλοι....)


ΥΓ. Κάποιοι ήρθαν με γερανάκι να με κατεβάσουν απ' το μηχανάκι στο Λεωνίδιο ... τους ευχαριστώ πολύ και τους εύχομαι Καλά Κρασά ....

ΥΓ2. Καλές βόλτες να 'χουμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


ΥΓ3-103 Πολλά Φιλιά και πάντα καλά !!!!!!!!!!!!

dela
24/11/2003, 13:35
μου κανει και παντα θα μου κανει η
συγκεκριμενη συνταγη.....

Η συνταγη ειναι η γνωστη....

Τσιγαριζεις τον Superfour μετα απο λιγο
προσθεσεις λιγο zanzibar και Valmparierino
για να παρει αυτην την ξεχωριστη γευση.
Τα αφηνεις να τσιγαριστουν αρκετα και
μετα τα σβηνεις με Swto.Στην συνεχεια
ανοιγεις φυλλο με deminio ωστε να δεχθει την
γεμιση λαδωνοντας την με Hornet για να μην
κολησει.Βαζεις λοιπον την γεμιση τα κλεινεις
ομορφα και τα βαζεις στον φουρνο για 30 λεπτα .
Σερβιρεται με "χταποδι" !!!!

Υ.Γ Κατα καιρους δεχεται και παρεμβασεις
καλοδεχουμενες και χαρωπες παντα!

hornet
24/11/2003, 13:55
χαχαχαχαχαχαχα Στεφανε εγραψες.......

Πολυ καλο.


Αλλα με ενα καλο φαγητο πρεπει να υπαρχει παντα καλο ....dela ;)

wizard
24/11/2003, 14:21
γμτ.. δεν ήρθα..

Έπρεπε να δουλέψω χτες, παρ'όλα αυτά κατά τις 12 το μεσημέρι μου τη έδωκε και πήρα τους δρόμους (Β. Εύβοια). Γύρισα νύχτα, με ένα χαμόγελο νααααα.. :D


Next time..

DEMINIO
24/11/2003, 18:26
....ΣΤΗ ΒΟΛΤΑ ΟΛΟΠΑΧΩΣ !!!!!!
χαχαχαχαχαχαχαχ:D :D
Ωραίος...... και που 'σαι, πιάσε μία απ' τα ίδια......:D

Ζαν......στου χαντάκ !!!!!!! χαχαχαχα:D

Πάπα... Α ρε μονάρχη ...........:D

Φοβερά........ Πολύ κούραση, (παρατεταμένης "απραξίας" γαρ...), αλλά άξιζε τον κόπο....... Η κούραση περνάει μόλις κάνεις απολογισμό της μέρας που πέρασες!!!!!!!!!:)

:D :D :) :)

indefix
25/11/2003, 09:08
Καλα ρε
εσεις πηγαίνετε βόλτα και εγώ κάθομαι και ασχολούμε με τα πλυντήρια!! ρε θα βάλω τα κλάμματα ρε δεν πάει άλλο!!
θέλω και γω!!!


Μπαριερίνο πρόσεξε μην σου γείνει συνήθεια αυτο το HONDA και μετα θα εχουμε πρόβλημα!!!

Ζανζι ανοιξε ρε φιλε ενα μαγαζακι με οικοπεδα προσφερομαι για υπάλληλος οικιοθελώς θα σου αγοράσω κι άλλα!!

Να είστε όλοι καλά μαγκες και την επομένη θα είμαι και γω μαζι!!!

χεχεχεχε!!! (σατανικο!)

superfour
25/11/2003, 12:46
Η πρόκληση ήταν τεράστια!
Μετά από πάρα πολύ καιρό όταν σε παίρνουν τηλέφωνο και σου λένε... ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ! ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ.... ξεχνάς κούραση, ύπνο και τα λοιπά και καβαλάς την "αγαπημένη σου" και ξαφνικά βρίσκεσαι ... αλλού! Ποιά κούραση? Ποιά έλλειψη ύπνου? Ποιooooooός Θανααααααάσης?

Πάντα τέτοια και εύχομαι να μπορούμε να το κάνουμε συχνότερα...

Υ.Γ.1 Zan, να σου πώ κάτι? ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΛΟ ΝΟΥΜΕΡΟΟΟΟΟ! ΡΕ ΟΥΣΤ!... ’ι στρίψε κανά τσιγάρο γιατί το Ducati ΔΕΝ! ΟΥΣΤ ΟΥΣΤ!

Υ.Γ.2 Δελατολάααατση! ... τελικά ο "κροκόδειλος" έχει διπλή χρήση με πιο αναγκαία αυτή μετά το φαϊ... έτσι? Έεεεεεετσι
:D :D :D :D :D :D

NLS
25/11/2003, 13:26
ρε s4 το avatar σου μου θυμίζει ΑΜΑΝ

ζανζι δεν μας είπες τι ραφτικά σου άφησε η αγορά του οικοπέδου

Zanzibar
25/11/2003, 14:04
για γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος,ποιά ραφτικά...?

niko13g
25/11/2003, 14:10
to koustoumi enoei mallon

NLS
25/11/2003, 14:10
τι θέλει ανταλλακτικό/επισκευή

Zanzibar
25/11/2003, 14:14
Αριστερό αντίβαρο τιμονιού
λεβιές ταχυτήτων
όλα τα άλλα τα γλίτωσε το αριστερό μου πόδι...
Kαι 2 Dainese μπουφάν δερμάτινα χαχαχαχαχαχα!!!

NLS
25/11/2003, 14:21
δεν ρωτάω για σένα γιατί είσαι από αμίαντο, δεν παθαίνεις