PDA

View Full Version : 50ΑΡΑ ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ 16ΧΡΟΝΟ.ΒΟΗΘΕΙΑ



hercmour
18/07/2007, 07:55
ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΙΜΑΙ 16 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 50ΑΡΑ ΜΗΧΑΝΗ.ΟΧΙ ΠΑΠΑΚΙΑ Κ ΜΟΝΟΓΚΑΖΑ.ΔΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΑΙΖΕΙ?

div400
18/07/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΙΜΑΙ 16 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 50ΑΡΑ ΜΗΧΑΝΗ.ΟΧΙ ΠΑΠΑΚΙΑ Κ ΜΟΝΟΓΚΑΖΑ.ΔΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ.ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΑΙΖΕΙ?


50αρα...?χμμμμμμ
γιατι εμενα τωρα μου ερχεται στο μυαλο μου η ταινια ''Ο Πρωταρης'' με τον Dustin Hoffman.....:D :smokin:

επίσης να φανταστω οτι δεν εννοεις μηχανη 50 ετων......:look:
(αν ΝΑΙ τοτε περνάς ''περιεργη'' εφηβεια) :sick: :dizzy:

οποτε μας μένει: θες μηχανη με 50κκ σωστα? οχι παπι οχι σκουτερακι σωστα?

aprilia rs 50 !!!
derbi 50αρι δεν θυμαμαι ονομα
και αλλα.....

div400
18/07/2007, 17:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΒΟΗΘΕΙΑ.ΕΙΜΑΙ 16 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ 50ΑΡΑ ....

Η ΓΡΙΑ ΚΟΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΖΟΥΜΙ!!!

εμπαινε αγορι μουυυυυυυυυ


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :bawl: :lol:


υγ: δεν μπορουσα να κρατηθω.....:D

gcrook
18/07/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
Η ΓΡΙΑ ΚΟΤΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΖΟΥΜΙ!!!

εμπαινε αγορι μουυυυυυυυυ


:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :bawl: :lol:


υγ: δεν μπορουσα να κρατηθω.....:D

Οταν μιλας προστυχα.....:blush:

fantacid
18/07/2007, 17:30
πριν αρχισουμε να σου συστηνουμε μηχανες πρεπει να:

μας πεις εαν εχει διπλωμα (φωτοτυπια επικυρωμενη απο τον τοπικο σου σπαμμερ)

συμπληρωμενη υπευθηνη δηλωση του νομου105 οτι εχει χρηματα καβατζωμενα για προστατευτικο εξοπλισμο (τουλαχιστον αξιας 400? γιατι οτιδηποτε φθηνοτερο δεν παρεχει ΚΑΜΙΑ προστασια!)

4 φωτογραφιες σου (διαβατηριου, ολοσωμη, με μπικινι κ μια της κοπελιας σου)

τον σχολικο σου ελεγχο

κ ενα χρησιμοποιημενο σωβρακο (τουλαχιστον 4ημερων)


θα συσταθουν 3 Δ.Σ. να εξετασουν τη περιπτωση σου για να δουμε εαν θα πρεπει να παρεις μηχανη 50αρα!!!



:D

hercmour
18/07/2007, 19:30
ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ 50 ΚΥΒΙΚΑ ΕΝΟΩ.ΝΑ ΕΞΙΓΙΩΜΑΣΤΕ Κ Ν ΜΝ ΠΑΡΕΞΙΓΙΩΜΑΣΤΕ.ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΙΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ?

hercmour
18/07/2007, 19:39
ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ?ΤΙ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ.ΨΑΧΝΩ ΜΗΧΑΝΗ 50cc.ΟΧΙ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ Η ΠΑΠΑΚΙ Κ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗ ΔΡΟΜΟΥ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΥΠ ΟΨΗΝ?ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?

johnnyestia
18/07/2007, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΟΧΙ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ Η ΠΑΠΑΚΙ Κ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗ ΔΡΟΜΟΥ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΥΠ ΟΨΗΝ?

Ρόδες θέλεις να έχει φίλε μου? :confused:

hercmour
18/07/2007, 20:43
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ?ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΜΕ ΤΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ?Ε?Η ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Ν Μ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ Π ΘΕΛΩ.ΟΧΙ ΤΣ ΠΙΠΕΣ ΤΣ ΔΙΚΕΣ Σ:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

div400
18/07/2007, 21:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ?ΤΙ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ.ΨΑΧΝΩ ΜΗΧΑΝΗ 50cc.ΟΧΙ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ Η ΠΑΠΑΚΙ Κ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗ ΔΡΟΜΟΥ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΥΠ ΟΨΗΝ?ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?


βρε αδερφε ΕΜΕΙΣ θα σου πούμε τι μηχανακι να πάρεις....:a24: :a21:

και στο κατω κατω
παπι δεν θες
σκουτερ δεν θες
μηχανη δρομου δεν θες
τι διαλο θες ΞΕΡΕΙΣ?!?!?!?!?

αντε για μην λες οτι σε κοροϊδευω, να πας να παρεις ΑΥΤΟ (http://www.peugeot-motocycles.fr/Gamme_scooters_motocycles/Cyclomoteurs/cyclo_moto.php)

αυτο έχω υποψιν :look:

acpr
18/07/2007, 21:34
Ρόδες θέλεις να έχει φίλε μου?

:rotflmao:


ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ?ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΜΕ ΤΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ?Ε?Η ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Ν Μ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ Π ΘΕΛΩ.ΟΧΙ ΤΣ ΠΙΠΕΣ ΤΣ ΔΙΚΕΣ Σ

Ρε θα πέσω κάτω από την καρέκλα μιλάμε! :rotflmao:

hercmour
19/07/2007, 07:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
βρε αδερφε ΕΜΕΙΣ θα σου πούμε τι μηχανακι να πάρεις....:a24: :a21:

και στο κατω κατω
παπι δεν θες
σκουτερ δεν θες
μηχανη δρομου δεν θες
τι διαλο θες ΞΕΡΕΙΣ?!?!?!?!?

αντε για μην λες οτι σε κοροϊδευω, να πας να παρεις ΑΥΤΟ (http://www.peugeot-motocycles.fr/Gamme_scooters_motocycles/Cyclomoteurs/cyclo_moto.php)

αυτο έχω υποψιν :look:


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΣ.:lol:

X_NR750
19/07/2007, 07:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ?ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΜΕ ΤΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ?Ε?Η ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ Ν Μ ΠΕΙΣ ΑΥΤΟ Π ΘΕΛΩ.ΟΧΙ ΤΣ ΠΙΠΕΣ ΤΣ ΔΙΚΕΣ Σ:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Easy man easy

για να γινουμε μαγκες πρεπει πρωτα να μας πεις ποσα λεφτα θα σπρωξεις και τι στυλ 50αρα :eek: θες

μονογκαζα means?

:lol: :lol: :lol:

hercmour
19/07/2007, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από X_NR750
Easy man easy

για να γινουμε μαγκες πρεπει πρωτα να μας πεις ποσα λεφτα θα σπρωξεις και τι στυλ 50αρα :eek: θες

μονογκαζα means?

:lol: :lol: :lol:


ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΠΟΡΩ Ν ΣΠΡΟΞΩ ΜΕΧΡΙ 3100ΕΥΡΩ.Τ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΝ ΑΞΙΖΕΙ Ν ΔΟΣΩ ΤΟΣΑ ΛΕΥΤΑ ΤΩΡΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΟΔΗΓΑΩ ΜΗΧΑΝΗ (ΟΧΙ ΕΔΩ ΣΤΝ ΠΟΛΥ) ΚΑΙ ΟΤΝ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΩ ΝΙΟΘΩ ΜΑΣΙΛΙΑΣ.ΕΧΕΙΣ ΤΠΤ ΥΠ ΟΨΗΝ ΣΕ ΚΡΟΣΑΚΙ?ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΕΣ.ΑΝ ΟΧΙΙ ΜΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙΣ.:smilea:

fantacid
19/07/2007, 12:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΠΟΡΩ Ν ΣΠΡΟΞΩ ΜΕΧΡΙ 3100ΕΥΡΩ.Τ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΝ ΑΞΙΖΕΙ Ν ΔΟΣΩ ΤΟΣΑ ΛΕΥΤΑ ΤΩΡΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΟΔΗΓΑΩ ΜΗΧΑΝΗ (ΟΧΙ ΕΔΩ ΣΤΝ ΠΟΛΥ) ΚΑΙ ΟΤΝ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΩ ΝΙΟΘΩ ΜΑΣΙΛΙΑΣ.ΕΧΕΙΣ ΤΠΤ ΥΠ ΟΨΗΝ ΣΕ ΚΡΟΣΑΚΙ?ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΕΣ.ΑΝ ΟΧΙΙ ΜΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙΣ.:smilea:


:a23: :a23: :a23: :a23:

























:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

anf125
19/07/2007, 16:39
Κροσάκια δεν ξέρω αν βγαίνουν πλέον 50ρια... εκτός από μίνι μότο. Μάλλον πας για κάνα μεταχειρισμένο δίχρονο. Αφού θες να πάρεις κάτι καλύτερο μετά καλύτερα βρες καμιά οικονομική λύση μέχρι να βγάλεις μεγαλύτερο δίπλωμα και να είσαι και πιο έμπειρος.

div400
19/07/2007, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΜΠΟΡΩ Ν ΣΠΡΟΞΩ ΜΕΧΡΙ 3100ΕΥΡΩ.Τ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΝ ΑΞΙΖΕΙ Ν ΔΟΣΩ ΤΟΣΑ ΛΕΥΤΑ ΤΩΡΑ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΛΙΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΩ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΛΥΤΕΡΟ ΜΕΤΑ.ΑΛΛΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ.ΟΔΗΓΑΩ ΜΗΧΑΝΗ (ΟΧΙ ΕΔΩ ΣΤΝ ΠΟΛΥ) ΚΑΙ ΟΤΝ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑΩ ΝΙΟΘΩ ΜΑΣΙΛΙΑΣ.ΕΧΕΙΣ ΤΠΤ ΥΠ ΟΨΗΝ ΣΕ ΚΡΟΣΑΚΙ?ΑΝ ΝΑΙ ΤΟΤΕ ΠΕΣ.ΑΝ ΟΧΙΙ ΜΝ ΜΕ ΒΡΙΣΕΙΣ.:smilea:

οχι οχι σοβαρα τωρα....

αφου εχεις τοσα € γιατι δεν παιρνεις το xt125 και θες ντε και καλα 50ρακι? :a21:



(σσ: ειναι 16 ετων, μπορει να οδηγησει 125αρι ή κανω λάθος....?:look: :alien: )

xampos
19/07/2007, 18:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400




(σσ: ειναι 16 ετων, μπορει να οδηγησει 125αρι ή κανω λάθος....?:look: :alien: )

κανεις λαθος , εδω φιλος μου ειχε διπλομα για 50 κυβικα και ειχε 80 αρι και τον γραψανε :uplate:

οποτε η λυση ειναι μια.

παρε μια χιλιαρα με την μια που και σουζες κανει και παντηλικια και θα τους περνας και ολους

α και θα βγαλεις και την πινακιδα να μην σε ποιανει κανεις :winka:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bawl: :lol: :lol:

Respect
19/07/2007, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
:a23: :a23: :a23: :a23:

























:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

Respect
19/07/2007, 19:01
:


96987

hercmour
19/07/2007, 23:25
ΔΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΧΙΛΙΑΡΑ.ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟ.Κ ΔΝ ΓΑΜΙΕΤΕ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝΕ ΜΕ ΠΟΙΑΣΑΝΕ.ΗΘΕΛΑ Ν ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙ Ν ΚΑΝΕΙΣ?ΑΥΤΑ ΕΧΕΙ Η ΖΩΗ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Τ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΑΝ ΔΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ?

xampos
20/07/2007, 09:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΔΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΧΙΛΙΑΡΑ.ΘΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟ.Κ ΔΝ ΓΑΜΙΕΤΕ ΑΝ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝΕ ΜΕ ΠΟΙΑΣΑΝΕ.ΗΘΕΛΑ Ν ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ ΑΛΛΑ ΤΙ Ν ΚΑΝΕΙΣ?ΑΥΤΑ ΕΧΕΙ Η ΖΩΗ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Τ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΘΩ ΑΝ ΔΝ ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ?

τιποτα μωρε

παρ το αφοβα. :wave2:

Rezeguet
20/07/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
τιποτα μωρε

παρ το αφοβα. :wave2:

ξεκολατε ρε...

@μικρε
παρε 50αρι αμα ειναι να το κυκλοφορεις σε δημοσιους δρομους.
Αμα θες κροσ, παρε ενα μεταχειρ 125 η μεγαλυτερο (αναλογα τη κατασταση) μεχρι 2500 Ευρα. Γιατι με 300-400 θα παρεις εξοπλισμο και τα υπολοιπα 200-300 κρατα τα για επισκευες. Αλλα ΠΟΤΕ παρανομα σε δημοσιο δρομο αμα παρεις κατι τετοιο, ειναι μονο για πιστα και χωματοδρομους εκτος κατοικημενων περιοχων που δνε θεωρουνται δημοσιοι.

Το τι μπορει να σου συμβει ειναι πολλα, ειδικα σε ατυχημα με μεγαλυτρες ζημιες (χτυπα ξυλο αλλα υπερβολικα συχνο φαινομενο ειδικα σε νεους) θα εχεις σοβαρα επακολουθα

Αμα θες 50αρι δες τπτ μοταρντ/ψευδοεντουρο (ντερμπυ), αλλα με κρανος παντα και οσο εξοπλισμο μπορεις. Εννοιειται μονο αν εχεις διπλωμα.

hercmour
20/07/2007, 23:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
ξεκολατε ρε...

@μικρε
παρε 50αρι αμα ειναι να το κυκλοφορεις σε δημοσιους δρομους.
Αμα θες κροσ, παρε ενα μεταχειρ 125 η μεγαλυτερο (αναλογα τη κατασταση) μεχρι 2500 Ευρα. Γιατι με 300-400 θα παρεις εξοπλισμο και τα υπολοιπα 200-300 κρατα τα για επισκευες. Αλλα ΠΟΤΕ παρανομα σε δημοσιο δρομο αμα παρεις κατι τετοιο, ειναι μονο για πιστα και χωματοδρομους εκτος κατοικημενων περιοχων που δνε θεωρουνται δημοσιοι.

Το τι μπορει να σου συμβει ειναι πολλα, ειδικα σε ατυχημα με μεγαλυτρες ζημιες (χτυπα ξυλο αλλα υπερβολικα συχνο φαινομενο ειδικα σε νεους) θα εχεις σοβαρα επακολουθα

Αμα θες 50αρι δες τπτ μοταρντ/ψευδοεντουρο (ντερμπυ), αλλα με κρανος παντα και οσο εξοπλισμο μπορεις. Εννοιειται μονο αν εχεις διπλωμα.

ΕΥΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΦΙΛΕ.ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΡΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM.ΘΑ ΠΑΡΩ 50ΑΡΑΚΙ ΤΕΛΙΚΑ.:beer:

div400
21/07/2007, 00:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΕΥΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΦΙΛΕ.ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΠΗΡΕ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM.ΘΑ ΠΑΡΩ 50ΑΡΑΚΙ ΤΕΛΙΚΑ.:beer:


:lol: :rotflmao: :bawl: :bigcry: :rotflmao: :lol:

:beer: :wave2:

gcrook
21/07/2007, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
:lol: :rotflmao: :bawl: :bigcry: :rotflmao: :lol:

:beer: :wave2:

Ξενυχτια Δημητρακη;:smokin:

tsolberg
22/07/2007, 18:13
Φιλε hercmour μπορεις να παρεις το Aprilia rx,sx50 η το Derbi senda

Eγω το Aprilia εχω το πηρα 2.590 το derbi ειναι απο 2.300 ως 3200 καπου εκει...

δες εδω το Αprilia www.aprilia.com/modelli/road/modello.asp?id=117
K εδω τα derbi www.derbi.com/

κ εδω εχω φωτο απο το δικο μου aprilia http://www.bikepics.com/members/tsolberg/07rx50/

κ παρε 50αρι να εισαι νομιμος....στο κατω κατω το κανεις 80 αν θες η οτιδηποτε αλλο
μη ρισκαρεις με τη παρανομια....

Alexz@nder
23/07/2007, 09:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από hercmour
ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΔΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΤΕ?ΤΙ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ.ΨΑΧΝΩ ΜΗΧΑΝΗ 50cc.ΟΧΙ ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ Η ΠΑΠΑΚΙ Κ ΟΧΙ ΜΗΧΑΝΗ ΔΡΟΜΟΥ.ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΙ ΥΠ ΟΨΗΝ?ΑΠΟ ΤΙΜΕΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?

Επειδη βλεπω εχεις φαει πολυ κοροιδεμα, κ γω σαν κ σενα περιπου ειμαι, 16 χρονων, ΟΧΙ παπακια οχι scooter αλλα μονο κ μονο πιστας(αυτη ειναι η διαφορα)

τελος παντων..

επειδη για 50 κυβικα το εχω ψαξει τοσο πολυ σε καθε ειδος, η καλυτερη επιλογη που εχεις να κανεις ειναι να παρεις το aprilia sx 50!!!!

εγω εχω το aprilia rs 50...

ειναι πολυ αξιοπιστα μηχανακια κ αν θες σηκωνουν πολυ πραγμα... πολλα κιτς, εξατμισεις, διαφορα που μπορεις να το κανεις τουμπανο...

κ με το διπλομα που εχεις για 50cc να μην σε καταλαβαινουν κιολας..

πιστευω ειναι η καλυτερη επιλογη που μπορεις να κανεις αυτη τη στιγμη.. ελπιζω να βοηθησα....:wave2: :wave2: :wave2:

nasos7
23/07/2007, 16:24
liponnn an den exeis xrhmatiko problem tha sou protina to DERBI DRD PRO to kalitero 50cc sm gia mena giati ine 50 cc me 1) 11,8 hp/9000 2)carbilater dell'Orto 17,5 3)idropsixto 4)sibiesh 11,5:1 4) mono 96 kila 5) ine korifhhhh se omorfia:eyepop: fernei ligo se KTM LC4 :p psaxto sto idernet na breis foto
PISTEBO OTI LIGA 50CC TA EXOUN AFTA alios kita gia derbi senda extreme sm kai afto ine korifh :)

daisy
25/07/2007, 12:10
Αγαπητέ φίλε,
είναι τελείως ανόητο να οδηγείς μηχανή χωρίς την ανάλογη άδεια οδήγησης. Είμαι δικηγόρος και ξέρω καλά από πρώτο χέρι πως ο Νόμος είναι πολύ αστηρός με όσους οδηγούν χωρίς το απαιτούμενο δίπλωμα. Οι δικαστές επίσης δεν χαρίζονται σε κανέναν, ούτε καν στους 16χρονους. Ξέρεις τι καμπάνες πέφτουν? Και να σου πω την αλήθεια καλά κάνουν, γιατί πολλά βλέπουν τα ματάκια μας. Βαρεθήκαμε να ακούμε για ατυχήματα με θύματα νέους ανθρώπους. Σου παραθέτω το κείμενο του νέου Κ.Ο.Κ. και τι προβλέπει για όσους οδηγούν χωρίς την απαιτούμενη άδεια οδήγησης.
"Αυτός που οδηγεί μοτοποδήλατο χωρίς να έχει την κατά περίπτωση άδεια
οδήγησης ή όταν αυτή έχει ανακληθεί ή αφαιρεθεί, τιμωρείται με φυλάκιση ενός
(1) μέχρι τριών (3) μηνών και με χρηματική ποινή τουλάχιστον διακοσίων
(200,00) ευρώ."
Αν παρόλα αυτά θέλεις να οδηγείς χωρίς δίπλωμα και να υποστείς τις κυρώσεις, βλ. παραπάνω, δική σου η απόφαση. Καλή τύχη σε ότι αποφασίσεις και να θυμάσαι ποτέ χωρίς κράνος !!!

tsolberg
30/07/2007, 21:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos7
liponnn an den exeis xrhmatiko problem tha sou protina to DERBI DRD PRO to kalitero 50cc sm gia mena giati ine 50 cc me 1) 11,8 hp/9000 2)carbilater dell'Orto 17,5 3)idropsixto 4)sibiesh 11,5:1 4) mono 96 kila 5) ine korifhhhh se omorfia:eyepop: fernei ligo se KTM LC4 :p psaxto sto idernet na breis foto
PISTEBO OTI LIGA 50CC TA EXOUN AFTA alios kita gia derbi senda extreme sm kai afto ine korifh :)

οχι ρε συ εγω εχω το aprilia sx50 που εχει τον ιδιο κινητηρα με το drd,καρμπιρατερ, συμπιεση,κιλα ολα.....κ βγαζει 8 αντε 9 αλογα το πολυ(αν λενε αληθεια) κ στο δρομο ακομα το καταλαβαινεις οτι δε ειναι παραπανω....