PDA

View Full Version : Μαγαζί για τακάκια



tombell
20/07/2007, 09:59
Καλημέρα,

Θέλω να αλλάξω τακάκια στη μηχανή μου

Που προτείνετε να πάω.

Στην αντιπροσωπεία δεν πάω. Είναι τσιμπημένες οι τιμές
:wave2: :wave2:

sniper
20/07/2007, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Καλημέρα,

Θέλω να αλλάξω τακάκια στη μηχανή μου

Που προτείνετε να πάω.

Στην αντιπροσωπεία δεν πάω. Είναι τσιμπημένες οι τιμές
:wave2: :wave2:

Πάμε και δίνουμε ένα σκασμό λεφτά να πάρουμε μια μηχανή.... και μετά δεν δίνουμε 20-30Ε παραπάνω για τα τακάκια...

Δεν θεώρησες τσιμπημένη την τιμή όταν πήγες και πήρες το μηχανάκι σου; :rolleyes:

Nostra
20/07/2007, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Καλημέρα,

Θέλω να αλλάξω τακάκια στη μηχανή μου

Που προτείνετε να πάω.

Στην αντιπροσωπεία δεν πάω. Είναι τσιμπημένες οι τιμές
:wave2: :wave2:

υπάρχει περίπτωση να κάνουν στο μηχανάκι σου τα τακάκια της Honda που είναι σχεδόν μισή τιμή και είναι ΑΚΡΙΒΩΣ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ, είναι ακριβώς τα ίδια τακάκια :winka:

tombell
20/07/2007, 10:05
Μεταχειρισμένη την πήρα
Και δε μου περισσεύουν

tombell
20/07/2007, 10:07
Nostra

Από που μπορώ να τα πάρω. Μόνο απο αντιπροσωπεία?
Ξέρω ότι της BMW ειναι Brembo

:wave2:

Nostra
20/07/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Nostra

Από που μπορώ να τα πάρω. Μόνο απο αντιπροσωπεία?
Ξέρω ότι της BMW ειναι Brembo

:wave2:

brembo είναι οι δαγκάνες προφανώς...

τα τακάκια όχι

ξέρω όμως ότι κάποιο μοντελο της bmw φοράει ακριβώς τα ίδια τακάκια με της honda...

στους καταλόγους είναι ακριβώς ο ίδιος κωδικός (ίδιο κράμα κλπ) και απλά η bmw έχει παραγγείλει να γραφουν και bmw επάνω

τα bmw έχουν ~70? και τα honda ~35?

δε το ξέρουν όλοι αυτό... και αποφεύγουν να το λένε επίσης... :winka:

Nik0s
20/07/2007, 10:13
Δοκίμασε και στο Brake Shop - Καλλιρόης ή Βουλιαγμένης είναι δε θυμάμαι..

Λεωνίδας
20/07/2007, 10:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Δοκίμασε και στο Brake Shop - Καλλιρόης ή Βουλιαγμένης είναι δε θυμάμαι.. Καλλιρόης 16 - Νέος Κόσμος
Τηλ. 210-9244361
Fax: 210-9244359

edit: στην κάθοδο είναι

Nostra
20/07/2007, 10:17
εγώ πάντως θα πρότεινα να μην πας αβίαστα σε ότι να'ναι aftermarket τακακι βάσει τιμής και μόνο...

μπορεί να σου τρίζουν μετά, μπορεί να έχεις θέμα με τους δίσκους των φρένων κλπ.κλπ.

έχεις συμβουλευτεί τον μηχανικό σου?

tombell
20/07/2007, 10:17
Πήρα τηλέφωνο στο Brake Shop, αλλά για να πω την αλήθεια

δε μου άρεσε και πολύ ο τόνος τους όταν ζήτησα τιμή για τακάκια και εγκατάσταση.

Πες μας λίγο γρήγορα τι θες, έχουμε πίεση, πέρασε από δω για να δούμε κλπ

tombell
20/07/2007, 10:19
Δεν έχω καμία διάθεση να πάρω κάτι απλά και μόνο βάση τιμής.

Αλλά πιστεύω ότι η αντιπροσωπεία της BMW είναι τσιμπημένη.

Λεωνίδας
20/07/2007, 10:19
μια φορά μπήκα στο εν λόγω μαγαζί και ενώ δεν ψώνισα έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το ύφος και τους τρόπους του ιδιοκτήτη
αν σε βγάζει ο δρόμος πέρνα θα έλεγα :wave2:

tombell
20/07/2007, 10:20
Μπορεί να τον παρεξήγησα.

Θα πάω μια βόλτα.

:wave2:

Nostra
20/07/2007, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
δε μου άρεσε και πολύ ο τόνος τους ......

Πες μας λίγο γρήγορα τι θες, έχουμε πίεση, πέρασε από δω για να δούμε κλπ
ελπίζω να μην πάρει τροπή το θέμα περί επαγγελματισμού στην Ελλάδα ...

είναι γνωστό ότι είμαστε χάλιες...

sniper
20/07/2007, 10:21
προσπαθώ να συγκρατηθώ... ειλικρινά όμως προσπαθώ....


Φιλαράκι αν δεν σου περισσεύουν για την αντιπροσωπεία, οι άλλοι σου μιλάνε αποτομα κλπ ε πούλα το το μηχανάκι και πάρε ένα παπί να κάνεις την δουλειά σου.


ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΣΗ ΩΡΑ! (ασε που αμα βάλεις τίποτα σκληρά τακάκια και σου γ@μήσουν τους δίσκους και σου ζητάνε μετά τίποτα 300άρες ευρά για να τους αλλάξεις έλα και ρώτα εδώ που θα βρεις φτηνους ιμιτ γιατί τότε σίγουρα δεν θα σου περισσεύουν)

OldMan
20/07/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
ελπίζω να μην πάρει τροπή το θέμα περί επαγγελματισμού στην Ελλάδα ...
είναι γνωστό ότι είμαστε χάλιες...
ελπίζω να πάει το thread στα Αξεσουάρ (όπου και ανήκει)...
και να παραμείνει εκεί...

Nostra
20/07/2007, 10:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Αλλά πιστεύω ότι η αντιπροσωπεία της BMW είναι τσιμπημένη.

σώωωωωωωωωωπα!

μα τι λες?

αλίμονο, πως σου ήρθε να πεις κάτι τέτοιο!

:smilea: :blush: :D

Nostra
20/07/2007, 10:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
προσπαθώ να συγκρατηθώ... ειλικρινά όμως προσπαθώ....


Φιλαράκι αν δεν σου περισσεύουν για την αντιπροσωπεία, οι άλλοι σου μιλάνε αποτομα κλπ ε πούλα το το μηχανάκι και πάρε ένα παπί να κάνεις την δουλειά σου.


ΓΙΑ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΤΟΣΗ ΩΡΑ! (ασε που αμα βάλεις τίποτα σκληρά τακάκια και σου γ@μήσουν τους δίσκους και σου ζητάνε μετά τίποτα 300άρες ευρά για να τους αλλάξεις έλα και ρώτα εδώ που θα βρεις φτηνους ιμιτ γιατί τότε σίγουρα δεν θα σου περισσεύουν)


μην είσαι επιθετικός σαν Ι-Ποτης της ασφλάτρ... αφσάλρτ...ασφάλτρ.... τέσπα ι-Πότης στο χαντάκι...

ντάξει τακάκια θέλει ο φίλος και απλά δε θέλει να δώσει τα κοροιδίστικα 70 ευρω το ζευγάρι στη bmw!

sniper
20/07/2007, 10:25
Και σόρρυ για τον τόνο της "φωνής" μου αλλά δεν μπορώ να βλέπω να δίνουμε χιλιάδες Ε για να πάρουμε μια μηχανή και να μην έχουμε μετά για να αλλάξουμε τακάκια (λες και αλλάζεις κατάκια μια φορά τον μήνα)

sniper
20/07/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
μην είσαι επιθετικός σαν Ι-Ποτης της ασφλάτρ... αφσάλρτ...ασφάλτρ.... τέσπα ι-Πότης στο χαντάκι...

ντάξει τακάκια θέλει ο φίλος και απλά δε θέλει να δώσει τα κοροιδίστικα 70 ευρω το ζευγάρι στη bmw!

Δεν είπε δεν τα "δίνω γιατί τα θεωρώ πολλά" - είπε "δεν μου περισσεύουν".

Ε τότε τι την ήθελες την BMW;

tombell
20/07/2007, 10:30
Ε τότε τι την ήθελες την BMW;


Μάλλον είμαι από αυτούς που πήραν μηχανή απλά και μόνο για τη μάρκα.

sniper
20/07/2007, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Μάλλον είμαι από αυτούς που πήραν μηχανή απλά και μόνο για τη μάρκα.


τεσπα, πήγαινε στο brake shop και θα είσαι μια χαρά

Nostra
20/07/2007, 10:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Μάλλον είμαι από αυτούς που πήραν μηχανή απλά και μόνο για τη μάρκα.


ωχού μωρε...

ξεκολλήστε και οι δύο που σας έπιασε πρωινιάτικα η φαγωμάρα...

ξέρω, ξέρω ο άλλος το ξεκίνησε θα πείτε...


το θέμα είναι τί τακάκια χρειάζεσαι μιας και αυτά που δίνει η bmw είναι παράλογα πανάκριβα.-

ΤΕΛΛΛΛΛΟΣ. :winka:

tombell
20/07/2007, 10:36
Εξαρχής θα μπορούσεις να πεις αυτό και όχι να αρχίσεις το κράξιμο.

Το ότι έχω BMW δε σημαίνει ότι είμαι πακέτο. Η μηχανή μου άρεσε και γι' αυτό την πήρα (μεταχειρισμένη) και θα την ξεπληρώνω 2 χρόνια.

Κι εσένα μπορεί να σου φαίνεται ότι τσιγκουμέυομαι, αλλά εγώ αρνούμαι να πληρώνω κερατιάτικα.

Ελπίζω ότι θα το έχεις αισθανθεί κι εσύ αυτό κάποια στιγμή

:beer:

tombell
20/07/2007, 10:38
Nostra

Δίκαιο έχεις

Sniper sorry.

Θα πάω από το Brakeshop να δω τι θα μου πούνε κι αυτοί.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Nostra
20/07/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Θα πάω από το Brakeshop να δω τι θα μου πούνε κι αυτοί.

απλά να έχεις υπόψη σου ότι δεν είναι πανάκεια ότι σου πουν. θα σου προτείνουν κάποια προφανώς γιατί θα πρεπει κι αυτοι να πουλησουν.

πρήξε τους λίγο στο να σου εξηγήσουν τις διαφορές μεταξύ αυτων που σου προτεινουν

αλλά επιμένω... προσπάθησε να μαθεις αν αυτά που φοραει το δικό σου ταιριαζει με τον κωδικο της Honda... :winka:

tombell
20/07/2007, 10:47
Ευχαριστώ Nostra

θα το κάνω

BUSA MAKIS
20/07/2007, 10:52
Ο Θεοδόσης στο Brake Shop είναι ειδικός στα φρένα. Θα σου δώσει διάφορες λύσεις. :wave2:

sniper
20/07/2007, 10:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
...

Sniper sorry.

...


No prob :wave2:

power hornet
20/07/2007, 12:07
στο brake shop πηγαινε,ο θεοδοσης ειναι γαμω τα παιδια και αμα σου μιλησε ετσι απο το τηλεφωνο θα ηταν πηγμενος στην δουλεια,μονος του ειναι ο ανθρωπος εξαλου ορισμενα δεν λεγονται απο το τηλεφωνο.

felter
20/07/2007, 12:27
Η BMW ΦΟΡΑΕΙ ΒREMBO.
TA ΒREMBO TA ΦΤΙΑΧΝΕΙ Η TEXTAR
ΘΑ ΤΑ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟ Brake Shop ΦΤΗΝΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΤΗΝ BMW TA ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΟΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΕΙ BMW ΕΠΑΝΩ
ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΣΑΝ ΤΑΚΑΚΙΑ
ΤΑ CARBON LOREN ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ
ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΦΡΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ ΥΨΗΛΗΣ R1100GS
:wave2:

tombell
20/07/2007, 12:57
felter,

τα έχει το brake shop τα δικά σου?

felter
20/07/2007, 13:00
OXI ΣTON ΓΑΛΕΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΔΙΣΤΙΧΟΣ.
90 € ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΠΕΡΙΠΟΥ.

power hornet
20/07/2007, 13:39
παντος και τα ebc σαν τακακια ειναι πολυ καλα,εγω αυτα χρησιμοποιω και ειμαι ευχαριστημενος αμερικανικα ειναι

gcrook
20/07/2007, 14:27
Θα προτεινα carbon-lorraine σε παστα αναλογου τυπου με αυτη που εχουν τα εργοστασιακα τακακια.
Αυτο και τελλλος.

filipp0s
20/07/2007, 16:01
καλα είναι τα carbon-lorraine αλλά "τελειώνουν" γρήγορα. Εγώ πάντως brembo έβαλα τελευταία φορά με 55 ευρώ στο Μοτο-Ζητα, βουλιαγμένης 67 κι είμαι πολυ ευχαριστημένος

ASTRAKITCAR
23/07/2007, 08:25
επειδη η κοροιδεια στην ελλαδα συνεχιζεται παρολο που οι κωλοι στους επαγγελματιες του χωρου εχουν σφιξει,καλα κανει ο φιλος με την Bmw και το ψαχνει και δεν πληρωνει τα κερατιατικα της bmw.
οπως ειναι γνωστο ολα τα τακακια και τα αναλωσιμα γενικα το καθε εργοστασιο τα παραγγελνει απο προμηθευτες...
αρα δεν ξερω το φοραει το bmw σιγουρα ομως με ενα aftermarket επωνυμο ουτε δισκους θα φας για πλακα ουτε την τσεπη σου θα χαλασεις...απλα θα πειραματιστεις για το ποια παστα σε βολευει απο αποψη υπερθερμανσης,χιλιομετρικης αποδοσης ,βρωμιας και αισθησης...

το Kle εχει αλλαξει ουτε και εγω ξερω ποσες παστες και μαρκες...ΑΠΟ ολα αυτα κατεληξα σε κατι κινεζικα που δεν θυμαμαι τωρα την μαρκα τους με 14€ το ζευγος εμπρος...ουτε βρωμια ουτε υπερθερμανση ουτε μαυρισμενη δισκοπλακα...τι ferodo,τι daytona κτλ...τα Ferodo platinum εμεναν στα 6000km..τα daytona και 20.οοοkm να τα ειχα επανω δεν ελιωναν με τιποτα..και αλλες μαρκες που δεν θυμαμαι τωρα...

η δισκοπλακα ειναι 10 χρονων με 55.000km επανω περιπου...
με τρομπα απο ZZR 1100 επανω και σωληνακι,σιγουρα τα τακακια την ακουνε κανονικα..και ομως με 14€ ειμαι πολυ :)

Ps.ford maverick...η αντιπροσωπεια ζηταει για τακακια 150€!!!!
με 40€ εκανα την δουλεια μου..εδω δεν παιζουν κινεζικα αλλα μονο ευρωπαικα .lucas,bosch,textar,mintex κτλ...μακρια απο ferodo!

KaTaNaS
23/07/2007, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Πήρα τηλέφωνο στο Brake Shop, αλλά για να πω την αλήθεια

δε μου άρεσε και πολύ ο τόνος τους όταν ζήτησα τιμή για τακάκια και εγκατάσταση.

Πες μας λίγο γρήγορα τι θες, έχουμε πίεση, πέρασε από δω για να δούμε κλπ

φυσιολογικο το βρισκω... μπορει να εισαι απο τον ανταγωνισμο...


περνα απο εκει... το παιδι ξερει τη δουλεια του

motaba
26/07/2007, 09:12
Για τα φρένα του GS δεν ξέρω αλλά εκτός από δαγκάνες η Brembo βγάζει και τακάκια..

Πάντως όσο αφορά τα αυτοκίνητα υπάρχουν μόνο 2-3 εταιρείες κατασκευής που βγάζουν τακάκια για όλα τα αυτοκίνητα σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κατασκευαστή..

Δηλαδή το τακάκι που πουλάει η Honda ας πούμε χλωμό είναι να φτιάχνεται στο εργαστάσιό της στην Ιαπωνία :sick: ..

Προφανώς τα παραγγέλνει σε τρίτους πιστοποιημένους κατασκευαστές και μέσα στην παραγγελία είναι και το σηματάκι της πάνω...

Εφόσον βρείς τακάκι με τον ίδιο κωδικό τυπομένο πάνω ( παίζει αυτό ) - θα δείς ότι σε κάποιο σημείο είναι λίγο φαγωμένο το τακάκι...σε εκείνο το σημείο μπαίνει το σήμα της εταιρείας που κάνει την παραγγελία..
Η εταιρεία κατασκευής προφανώς εκτός από της παραγγελίες που έχει δίνει και ως aftermarket ΤΟ ΙΔΙΟ τακάκι..



:wave2:

leros2004
31/07/2007, 23:57
Καλησπέρα και απο εμένα, για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος. Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε....
Carbon loraine και απο μένα, σε tdm 900 βρήκα την υγειά μου.
Δίπλα στο brake shop υπάρχει μαγαζί με carbon, εκεί τα έβαλα εγώ

kiriakost
01/08/2007, 00:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από leros2004
για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος.

Για live δεν ξέρω , αλλά για τηλεφωνικώς ... δεν λέει ο φίλος με τίποτα . δυο φορές πήρα , και όλο μισόλογα ήταν , και μασημένα λόγια .

KaTaNaS
01/08/2007, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από leros2004
Καλησπέρα και απο εμένα, για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος. Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε....


xaxaxxaxaxaa

isws kammia fora na einai ligo apotomos alla ξερει καλα τη δουλεια του...


κι εγω παλια ειχα διαβασει ασχημη αναδραση για την επαγγελματικη του συμπεριφορα, αλλά όταν πήγα (γιατι ηθελα να δω τι παίζει)

καταλαβα πως ξέρει...

αρκει να ξερεις κι εσυ τι θελεις να κανεις με το μηχανακι σου...

πολη;

ταξιδια;

φρεναρεις πολυ;

ή εισαι γλυκος στο φρενο;

κανεις χωμα;
κανεις ΚΑΙ χωμα;

:wave2:

KaTaNaS
01/08/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Για live δεν ξέρω , αλλά για τηλεφωνικώς ... δεν λέει ο φίλος με τίποτα . δυο φορές πήρα , και όλο μισόλογα ήταν , και μασημένα λόγια .

τα ξαναπαμε αυτα...


ειναι καχυποπτος προφανως οταν ζηταει ο αλλος τιμες τηλεφωνικος...

αν πας αυτοπροσωπος σου τις λεει!

KaTaNaS
01/08/2007, 10:07
και προς Θεου δεν εχω κανεναν λογο να υπερασπιζομαι κανεναν επαγγελματια του χωρου...


απο την αλλη παλι πρεπει ολοι μας να καταλαβουμε πως πολλες φορες ισως ειναι καλυτερα να εχουμε την δικια μας, προσωπικη αποψη επι την δουλεια και συμπεριφορα του καθενος!

ακουσα εδω μεσα για λαστιχά που ειναι σουπερ ντουπερ... και πηγα και βαραγε την δαγκανα μου με σφυρι μπας και μπει το εμβολο μεσα! (επαγγελματισμος) ειπε και την απιστευτη φραση "εγω ειμι το μανιουαλ" οταν του εδειξα πως εχω αποστηθισει το κατα ΚΤΜ σωστο τανυσμα της αλυσιδας !

και για τον μπρεικ σοπ ειχα διαβασει τα χειροτερα και στεναχωρηθηκα οταν τον ειδα που δεν πηγαινα νωριτερα

kiriakost
01/08/2007, 16:32
Ελα ρε παιδιά , από επαρχία είμαι και το λέω στο τηλέφωνο ... για να με προσέξει ο άλλος , οτι δηλαδή δεν είμαι κανένας βαριεστημένος περίεργος ,
που έχω τσάμπα χρόνο στο κινητό για σκότωμα .

Δεν τον καταδικάζω , αλλά δεν είναι και συνεργάσιμος .

Και επειδή εμένα με καίνε πρακτικά θέματα , ας βγει κάποιος απο επαρχία που παράγγειλε αντικαταβολή , να μας πει σε πόσο χρόνο εξυπηρετήθηκε .

Ετσι για να έχουμε μια πλήρη εικόνα.

kapeos
02/08/2007, 15:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από leros2004
Καλησπέρα και απο εμένα, για το Brake shop τελείως απαράδεκτος και τηλεφωνικός αλλά και live είναι ο άνθρωπος. Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε....



+ 1000 και τις 3 φορές που πήγα.

Έπρεπε να πάω 3 για να το τσεκάρω. Ειδικά την τελευταία φορά, όταν του είπα για τοποθέτηση, κόντεψε να μου κάψει τη μηχανή :rotflmao:

Τώρα εάν έχει δουλειά που είπε κάποιος φίλος, ας προσλάβει κάποιον υπάλληλο. Ανεργία έχουμε.

doohan
07/05/2008, 15:59
βλεποντας το θρεντ και διαβαζοντας ολες αυτες τις αντικρουομενες αποψεις αναρωτηθηκα το γιατι....μια και γνωριζω χρονια το παλικαρι και πιστευω πως δεν εχει καμια σχεση με τα οσα λεγονται εδω και πιστευω πως ειναι γαμω τα παιδια και γνωστης αλλα και λατρης της μοτοσυκλετας....και ευθυς και ακεραιος σαν χαρακτηρας.

λοιπον η εξηγηση που δινω στο να υπαρχη τετια εντυπωση σε ορισμενους ειναι το γεγονος οτι ο Θεοδοσης εμεινε για πανω απο χρονο εκτος μαγαζιου με καμια 20αρια σιδερα περασμενα μεσα στο ποδι και στο μαγαζι ηταν ενας υπαλληλος που απο οτι μου εκμυστηρεύτηκε και ο ιδιος κοντεψε να του κλειση το μαγαζι μια και εδιωχνε τους πελατες επειδη βαριοτανε να δουλεψη και επειδη δεν υπηρχε και καποιος να τον ελεγχη... (ημουν παρων σε περιστατικο που εδιωξε πελατη οταν ελειπε ο Θεοδοσης)

μηπως λοιπον κρινετε τον ανθρωπο εχοντας μιληση με τον υπαλληλο?
γιατι αν ειναι ετσι οπως ισχυριζονται καποιοι ειναι λογικο αυτο το μαγαζι να εχη πορεια 15 ετων στο χωρο?
θα ειχε κλειση προ πολλου...
αντιθετως βλεπω μοτοσυκλετες χιλιαδων ευρω οποτε παω....αυτοι ειναι μ@λ@κες?
και κατι ακομα...δεν θα ποσταριζα αν δεν θεωρουσα τρελλη αδικια τα αρνητικα σχολια
και γιατι καποια απο αυτα που διαβασα δεν ταιριαζουν με αυτον τον Θεοδοση που γνωριζω εγω!!

εκτος παλι αν πεζη κιτρινος τυπος !!!!!

:a31:

ARISPEED1
07/05/2008, 16:04
ΒRAKE SHOP Καλλιρόης ,Σάκης ο γίγαντας .

doohan
07/05/2008, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από ARISPEED1
ΒRAKE SHOP Καλλιρόης ,Σάκης ο γίγαντας .



φιλε δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα πιστευω πως ειναι απο τα σπανια ατομα στο χωρο
κι αν εχω γνωρισει μακακες και μακακες

KaTaNaS
07/05/2008, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από doohan
φιλε δεν ξερω αν το λες ειρωνικα αλλα πιστευω πως ειναι απο τα σπανια ατομα στο χωρο
κι αν εχω γνωρισει μακακες και μακακες

δεν το λεει ειρωνικα...

:wave2:

doohan
07/05/2008, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
δεν το λεει ειρωνικα...

:wave2:



ok
απλα εχω κουφαθη με ολα αυτα

Tpap
07/05/2008, 16:48
ο τύπος είναι περίπτωση.
γνώστης του αντικειμένου του, πράγματι ευθύς κ ξηγημένος εξ'αρχής, αλλά πιο στριμένος και από τον σνιπερ στις κακές του, κακότροπος κ ίσως αγενής αρκετές φορές...

αν σε ''ξέρει'' ο τρόπος του είναι τελείως διαφιρετικός και πολύ φιλικός.

όπως και να 'χει είναι γνώστης και αν συνομιλήσεις αρκετά μαζί του δεν ''κρατά'' παρά μοιράζεται μαζί σου ότι ξέρει..

KaTaNaS
07/05/2008, 16:55
στο νετ ειναι πολυ ευκολο να συκοφαντησει κανεις καθως και πολυ ευκολο να διαφημισει κανεις...

το ζητημα παντα ειναι ποσο αξιοπιστη ειναι η πηγη και βεβαιως να υπαρχει (στην περιπτωση της αρνητικης κριτικης) και η δυνατοτητα απαντησης απο την αλλη πλευρα...

αυτος ειναι και κανονισμος μεσα στο συγκεκριμενο φορουμ...

δεν μπορει κανεις ετσι ευκολα να κοβει την πελατεια ενος καταστηματος επειδη δεν τον υποδεχθηκαν με το σαβουαρ βιβρ ή δε ξερω κι εγω τι!

σχολια του τυπου

"Τώρα εάν έχει δουλειά που είπε κάποιος φίλος, ας προσλάβει κάποιον υπάλληλο. Ανεργία έχουμε"

"Όταν ψαχνόμουν για τακάκια και πήγα απο εκεί μόνο που δεν με έδειρε...."

μπορουν να χαρακτηρισθουν το λιγότέρο ως αστεία!

εχω γραψει και εχω ξαναγραψει στο παρων θρεντ μονο και μονο γαι ενα λογο...

δεν ξερω τον θεοδώση περισσοτερο απο οποιονδηποτε ψωνιζει 3-4 φορες απο ενα καταστημα...

οταν πρωτομπηκα και εψαχνα στα φορουμ επεσα πανω σε αρνητικότατες κρητικες (σε αλλο φορυμ) για το καταστημα αυτο... ετσι ωστε διχως δευτερη σκεψη να το προσπερασω καινα ψαξω αλλου!

ωσπου σε μοτο συζητηση σε καφετερια φιλος μου πρότεινε να παρω απο εκει τακακια...

και απλα στεναχωρηθηκα που δεν ειχα παει νωριτερα επειδη απλα εισακουσα σε καποια γραπτα!

ο τυπος αν δει οτι δεν ξερεις το ευρος της γκαμας της παστας που μπορεις να διαλεξεις για την μοτο σου σου εξηγει αναλογα ε την οδηγηση σου τι ειναι καλο και τι βελτιστο να βαλεις...

σε εμενα οτι εχει πει αποδειχθηκε σωστο!

απλα ξαναγραφω πως πριν μαυρισουμε καποιον πρεπει να το σκεφτομαστε 2 φορες.

Xlitos
07/05/2008, 17:22
ρε παίδες πελάτες είμαστε όχι ψυχολόγοι..

σε ξινισμένα μούτρα δε δίνω λεφτά και αυτό ισχυεί γενικά,απο ψιλικατζίδικο μέχρι high-tech συνεργείο μοτοσυκλέτας.

τώρα για τα τακάκια λίγη εμπειρια να χεις στο χωρο καταλαβαίνεις ότι δεν είναι και καμιά επιστημη,αλλα και πάλι τόσος κόσμος δοκιμάζει στις πίστες και γράφει εντυπώσεις για διαρκεια/αποτελεσματικότητα/φθορά.

doohan
07/05/2008, 17:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xlitos
ρε παίδες πελάτες είμαστε όχι ψυχολόγοι..

σε ξινισμένα μούτρα δε δίνω λεφτά και αυτό ισχυεί γενικά,απο ψιλικατζίδικο μέχρι high-tech συνεργείο μοτοσυκλέτας.

τώρα για τα τακάκια λίγη εμπειρια να χεις στο χωρο καταλαβαίνεις ότι δεν είναι και καμιά επιστημη,αλλα και πάλι τόσος κόσμος δοκιμάζει στις πίστες και γράφει εντυπώσεις για διαρκεια/αποτελεσματικότητα/φθορά.




για πες και σε μας φιλε μου με λεπτομερειες γιατι σου ξινισε τα μουτρα
γιατι μιλαμε για μαγαζι μοτοσυκλετας παντα και οχι μπουτικ πολυτελειας....

gcrook
07/05/2008, 20:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από doohan

γιατι μιλαμε για μαγαζι μοτοσυκλετας παντα και οχι μπουτικ πολυτελειας....

Και το ηξερα οτι δεν επρεπε να μπω με φουστιτσα :sad:

GIXXERAKIAS
07/05/2008, 20:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και το ηξερα οτι δεν επρεπε να μπω με φουστιτσα :sad: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nassosxlvbros
07/05/2008, 20:42
Μάγκες.θα τα πω μια και καλή: (ούτε φίλος του είμαι ούτε τρελλές αγορές έχω κάνει,μόνο 5-6 άτομα που με ρώτησαν για φρένα τους έστειλα εκεί,δεν ξέρω καν τι έκαναν...)
Ο Θεοδόσης είναι στο χώρο πολλά χρόνια...για τέτοιο μαγαζί σε τέτοιο μέρος και εξακολουθει να υπάρχει σημαίνει ότι κάτι ξέρει...
παμ παρακατ'..
-Πρωτοέβαλα τακάκια στο Bros μου πριν από αρκετά χρόνια...(κοκκινα ferodo ένα απίστευτο τακάκι που δυστυχώς για τα Brosάκια σταμάτησε...) όλα καλά και στην επόμενη αλλαγή είπα να βάλω υψηλής μπροστά...όταν τόλμησα να του πω ότι μάλλον το βλέπω κοντό πήγε να με γδάρει :lol: αλλά είχε δίκιο έπεσε κουτί (κι ας ήταν λίγο κοντό,μου εξήγησε γιατί)
-ακολούθησαν κι άλλες αλλαγές,αλλάξα και μηχανή (ΤΑ 650) είχα και θέμα με την πίσω δισκόπλακα της ΤΑ πήγα,το συζητήσαμε πρότεινε (δε πήρα κάτι) ...
Η εγγύηση έληξε,και γράφτηκαν αρκετα κμ για να αλλάξει το ΤΑ δισκόπλακες...παρόλο που δεν είχα πάρει τπτ -εκείνη την εποχή ήμαν άνεργος-με εξυπηρέτησε άμεσα...όταν χρειάστηκα δίσκους ήταν εκεί...
και είναι ο μοναδικός από όλους που κατά καιρούς ψωνίζω που ΡΩΤΑΕΙ ΠΑΝΤΑ τι κάνω,οι δουλειές κλπ,κι ας έχουν περάσει από το γεγονός 5 ολάκερα χρόνια...
Σύμφωνοι είναι "περίπτωση το δράμα το δικό του" που λέει και το τραγούδι,αλλά σαν επαγγελματίας είναι από τους καλύτερους στο χώρο,τελεία και παύλα,αυτός είναι,..του εμπιστεύεσαι τα φρένα σου και τη ζωή σου,ναι,είναι απότομος όπως τα φρένα που σούφτιαξε,αλλά έλα που σου αρέσει όταν "δαγκώνουν" και σε σταματάνε!...ναι,δεν λέει τιμές,πιθανότατα δεν ξέρει τι ακριβώς θες-ή δεν ξέρεις τι θες- δεν είναι ακριβός,ναι,παλεύει να ζήσει κι αυτός,αλλά!αν ψωνίσεις,ή έστω μπεις στο μαγαζί (και δεν τον πρήξεις στα πες μου τι να...θέλω να φυγω,κλπ)είσαι ΠΕΛΑΤΗΣ και όχι το κορόιδο που θα του τα αρπάξει...και έχει μνήμη ελέφαντα....θα σε θυμάται ακόμα κι αν έχεις ψωνίσει τακακια για παπί το '90...ναι,αυτός είναι ο Θεοδόσης....και σε όποιον αρέσει... και καλύτερα έτσι! οι ευγένειες δε φτιάχνουν φρένα...

:beer:

ARISPEED1
07/05/2008, 20:50
Σωστός επαγγελματίας,γνώστης του θέματος και προπαντός καλό παιδί με αστείρευτο χιούμορ.Ο Σάκης στο ΒRAKE SHOP ,Καλλιρόης.

costav
10/05/2008, 13:52
Επειδή και το κατάστημα και ο άνθρωπος είναι ο,τι καλύτερο θα μπορούσε να υπάρξει στο αντικείμενο, η επιμονή σε δυσφημιστικές προσπάθειες δεν είναι δυνατόν να έχει άλλο κίνητρο από πρσοωπικό οικονομικό ενδιαφέρον. Η συμμετοχή σε forum με τέτοιο στόχο φυσικά αναιρεί τον ενημερωτικό σκοπό των threads. Είναι κι αυτό δυστυχώς ενα απο τα χτυπητά γνωρίσματα της ελληνικής μας αντικοινωνικότητας.
Θα πρότεινα λοιπόν ειδικά σ' αυτή την περίπτωση αλλά και πάντοτε σ' εκείνους που αναζητούν ενημέρωση για υπηρεσίες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί όσο αφορά στην εμπάθεια (άρα το ύφος & ήθος) των αναφερόμενων υποτιθέμενων στοιχείων.
Δεν γράφω ποτέ "παραινετικά" posts (προτιμώ τα τεχνικά), αλλά το παιχνίδι εδώ παρατράβηξε.

nassosxlvbros
10/05/2008, 17:24
Το πιο φρόνιμο θα ήταν απλά να λέγαμε τους σωστούς,να μην έχουμε και μπλεξίματα με τίποτα μυνήσεις...κι από κει και πέρα,όποιος-α θέλει ας αγοράζει...Στο φινάλε μεγάλα παιδάκια είμαστε,και ο καθένας μπορεί να διαθέτει όπου και όπως θέλει τα ωραία του λεφτά,ή εκεί που νομίζει ότι γίνεται καλύτερα η εξυπηρέτησή του και η δουλειά του......δε χρειάζεται να θάβουμε κανέναν! (και δεν είναι και σωστό άλλωστε) .... και η λήθη θα μιλάει από κει και πέρα μόνη της για τους κακούς του χώρου...:wave2:

mbatsi
11/05/2008, 10:38
θελω τακακια για τη μπεμπα μου και με ολα αυτα που διαβασα με εχει φαη η περιεργια
λεω να παω μια βολτα απο βδομαδα να κοψω κινηση
λετε να εχω θεμα? :a017:

doohan
12/05/2008, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από costav
Επειδή και το κατάστημα και ο άνθρωπος είναι ο,τι καλύτερο θα μπορούσε να υπάρξει στο αντικείμενο, η επιμονή σε δυσφημιστικές προσπάθειες δεν είναι δυνατόν να έχει άλλο κίνητρο από πρσοωπικό οικονομικό ενδιαφέρον. Η συμμετοχή σε forum με τέτοιο στόχο φυσικά αναιρεί τον ενημερωτικό σκοπό των threads. Είναι κι αυτό δυστυχώς ενα απο τα χτυπητά γνωρίσματα της ελληνικής μας αντικοινωνικότητας.
Θα πρότεινα λοιπόν ειδικά σ' αυτή την περίπτωση αλλά και πάντοτε σ' εκείνους που αναζητούν ενημέρωση για υπηρεσίες να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί όσο αφορά στην εμπάθεια (άρα το ύφος & ήθος) των αναφερόμενων υποτιθέμενων στοιχείων.
Δεν γράφω ποτέ "παραινετικά" posts (προτιμώ τα τεχνικά), αλλά το παιχνίδι εδώ παρατράβηξε.


η επιμονή σε δυσφημιστικές προσπάθειες δεν είναι δυνατόν να έχει άλλο κίνητρο από πρσοωπικό οικονομικό ενδιαφέρον




+1000

kalmisurf
12/05/2008, 16:20
Εγω εχω να πω ένα μόνο πραγμα και δεν θέλω να το κουράσω άλλο το θέμα γιατί οι πριν με εχουν καλύψει.

Όταν κάποιος χρειάζεται κάτι και αυτό το βρίσκει σε ένα μαγαζί και το βρίσκει και σωστά και σε λογική τιμή να βράσω αν μου ξινίζουν τα μούτρα του μαγαζάτορα.
Άλλωστε δεν μας αρέσουν όλοι σε αυτή τη κοινωνία αλλά το συμφέρον μας προέχει και ειδικά όταν αυτό εκτός από οικονομικό έχει να κάνει και με την ασφάλειά μας στην οδήγηση μηχανής.

Όλα τα υπόλοιπα είτε από αφέλεια λέγονται είτε από υστεροβουλία οπότε δεν μας ενδιαφέρουν, δεν έχουν αξία για την μηχανή μας και την τσέπη μας χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν.

Μία γνώμη λέω και όποιος θέλει την σέβεται!!!

:beer:

bzrmiltos
13/05/2008, 01:27
διαβαζοντας ολα τα παραπανω και ψαχνοντας τι τακακια θα βαλω αν και δεν ελυσα τεχνικες

αποριες που ειχα αποφασισα να δοκιμασω να ρωτησω και εγω τον ειδικο στο bshop


καλυτερα ξυνος και γνωστης (μια και στις μερες μας ολοι κανουν τους πονηρους αλλα

ασχετοι στο αντικειμενο τους)

παρα χαριτωμενος και παπαρας (εχουν καψει κοσμο αυτοι!!!)

τελικα μαλακα η σκληρα? οργανικα η μεταλικα ? ????:beer:

kalmisurf
13/05/2008, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos

......


καλυτερα ξυνος και γνωστης .....
παρα χαριτωμενος και παπαρας ......
????:beer:

Πολύ σωστά το 'θεσες bzrmiltos γιατί όταν κάποιος θέλει να σε κλέψει το κάνει με το χαμόγελιο και ειδικά ο άσχετος με το αντικείμενο όλοι έχουμε ανάλογες τέτοιες εμπειρίες

:wave2:

power hornet
13/05/2008, 09:21
οτι ταιριαζει στην οδηγηση σου φιλε θα παρεις αμα οδηγεις γρηγορα και εισαι συνεχεια στο φρενο θα παρεις σκληρα,μονο που τρωει πιο γρηγορα την δισκοπλακα σου

KaTaNaS
13/05/2008, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από bzrmiltos
τελικα μαλακα η σκληρα? οργανικα η μεταλικα ? ????:beer:

ejartate απο τη χρηση που κανεις...

σκληρα και μεταλλικα , βγαζουν περισσοτερα χιλιομετρα, μεγαλυτερη φθορα δισκων, θελουν ζεσταμα για να αποδοσουν τα μεγιστα, δεν ¨καιγονται" απο παρατεταμενη χρηση, χρειαζονται συνηθως dot 5.1 για χρηση σε χωμα και πιστες...

τα μαλακα και οργανικα , εχουν μεγαλυτερη φθορα, αλλα δεν την ακουει ο δισκος, ζεσταινονται με το καλημερα, αλλα βραζουν και πιο γρηγορα...

για την πολη και ταξιδια μαλακα το λοιπον, για πιο πιεσμενες καταστασεις, στροφιλικια, αλεπαλληλα φρεναρησματα, διαδρομες γεματες κατηφορια, χωμα και πιστα μεταλλικα και σκληρα!

:wave2:

PsyCost
14/05/2008, 17:59
mbatsi Τελικά πήγες απ'το μαγαζί για τα φρένα;Πες μια γνώμη αν θες να βοηθήσεις γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ :)

bzrmiltos
14/05/2008, 21:24
thanks!!! και παλι thanks!!

συμπερασμα¨ τα τακακια θα ειναι μαλακα τα υγρακια dot4 οπως λεει το manual9(r12gs_)

γρασσο χαλκου για να μη σσσσσφιριζουν καλο πλυσιμο τις δαγκανες για να δδδδαγκωνουν

και γιαλυστερα δισκακια μετα απο ταξιδι για να αντανακλουν τις αναμνησεις:wave2: :wave2:

Konti
15/05/2008, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Καλημέρα,

Θέλω να αλλάξω τακάκια στη μηχανή μου

Που προτείνετε να πάω.

Στην αντιπροσωπεία δεν πάω. Είναι τσιμπημένες οι τιμές
:wave2: :wave2:

Φίλε μου, συμφωνώ με τους υπόλοιπους!

Brake Shop! Απο εκεί παίρνω κι εγώ για το Dakaraki μου! Απ'την BMW μια φορά που πήρα π.χ. τα εμπρός έκαναν 35-38 € (αν θυμάμαι καλά) και απ'το brake shop τα παίρνω 25 € περίπου, δεν είναι μικρή η διαφορά! Βέβαια δεν ξέρω αν στα τοποθετούν εκεί, δεν έχω ρωτήσει! Αλλά είναι πολύ εύκολο να τα βάλεις μόνος σου! Αν ρωτήσεις και τον τύπο εκεί θα σου εξηγήσει σίγουρα τι πρέπει να κάνεις!

:wave2: :wave2:

bzrmiltos
15/05/2008, 20:46
εμ πεστα!!


διαφορα εδω διαφορα εκει,,,,,,,

μαζευονται ολες οι διαφορες και μετα λεμε ακριβο το service...

και δεν κανεις με τι διαφορα κατι διαφορετικο :beer: !

mbatsi
15/05/2008, 22:55
Φιλε psycost δεν σου απαντησα γιατι θα πηγαινα σημερα και δεν ηθελα να του το κεληδηση κανα πουλακι και να τον βρω προετοιμασμενο....

Οπως ειπα πηγα σημερα το πρωι και καταλαβα οτι εκανα μεγαλη μαλακια 1 ωρα αργοτερα...
Εξηγουμε κυριοι...
Το παραδεχομε πηγα προκατειλημενος....
Δεν ηξερα τι θα εβλεπα αλλα απο το κραξιμο που ειχα διαβαση για τον τυπο περιμενα να δω και να δεχτω οτι και αν γινοτανε...και ημουν ετοιμος μεχρι και να πεξω φαπες.
Και την πατησα...νουλα η δουλεια!!!! τζιφος!!!! μαπα πληροφορια λεμε!!!!

Ο τυπος δεν νομιζω πως εχη καμια σχεση με τη λασπη που εχη φαη...
Προσπαθησα…βρε να τον κουρδιζω απο τη μια....να τον αμφισβητω απο τη αλλη...τιποτα
Ηρεμα να μου εξηγη και να μου αναλυη...μεχρι που κουραστηκα εγω...
Με κερασε καφε οση ωρα δουλευε τη μπεμπα… μου χαρισε και ένα μπλουζακι στο τελος!!!!
Μπορειτε να μπειτε στη θεση μου??
Οπως ηταν φυσικο ενα τεραστιο ερωτηματικο ειχε σφηνωθη στο κρανιο μου.
Γιατι ολο αυτο???
Μηπως δεν ειναι ο ιδιος? (τον ρωτησα 3 φορες και η 3η ηταν η μονη φορα που με κοιταξε καπως)
Μηπως του το σφυριξε καποιος? (δεν ειναι δυνατον τοσο κραξιμο ανευ λογου και αιτιας)

Μεχρι που ηρθε η στιγμη να πληρωσω και λυθηκε το μυστηριο και τουλαχιστον για μενα δωθηκε απαντηση για ολο αυτο το "σχεδιο" κραξιματος.

Δηλαδη:
Τακακια brembo μπροστινα στο brake shop 78? με τοποθετηση. (R1200GS)
Τακακια brembo μπροστινα στην BMW κοστος 160? στο χερι

Καλα λεω μεσα μου....ειναι δυνατον???
Μιλαμε για τα διπλα λεφτα!!!!

Με ετρωγε ομως ο κ@λος μου και συνεχιζω τις ερωτησεις...
Φιλε μου ποσο εχει ο πισω δισκος για R1100GS? (η πρωην μοτοσυκλετα μου αγορασμενη απο ξαδελφο που εχωσε 250? στον βαγιανελη πριν το πασχα χωρις τα τακακια στη τιμη)
Και σκαει η σφαλιαρα....89? μου λεει ο και καλα "ξυνος"....
brembo τον ρωταω? (δεν ειναι δυνατον ελεγα μεσα μου τοση διαφορα)
Και ομως...χαμογελωντας με κατανοηση στην εκπληξη μου ο φιλος μου την εδειξε και εγω σαν νεος απιστος θωμας χαιδευα τις τρυπες της μην μπορωντας να φανταστω ποσο μ@λ@κας ειμαι που λεει και το τραγουδι που τοσα χρονια τα εσκαγα με τρελλα
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ (εχω τσαντιστη γιατι είναι τεραστια διαφορα)

Εμενα παντως μου λυθηκε η απορια γιατι καποιοι τον κραζουν τον φιλο...αν και καποιοι εδω το ειχαν πει ηδη αλλα εγω δεν ψηνομουνα
Ο brake πουλαη φτηνα και "καποιοι" που δεν κονομανε οταν οι πελατες τους πανε σε αυτόν.....ξηγιουνται πολεμο underground...





Αληθεια ο φιλος ο tombell που ξεκινησε το thread που ειναι? Γιατι δεν μας ειπε τι εκανε τελικα με τα φρενα του?
Εβαλε τακακια τελικα μετα από ένα χρονο? και που? και ποσο?

nassosxlvbros
15/05/2008, 23:34
Όταν θα δεις ότι και στην απόδοση/ποιότητα είναι τα ίδια ή και καλύτερα αν έχεις βάλει αυτά που απαιτείς-θες για τον τρόπο που οδηγάς τότε θα τα ξαναπούμε....:wave2: :beer:

KaTaNaS
16/05/2008, 06:31
επιτελους λιγη διαφανεια! :beer: :wave2:

privateye
16/05/2008, 11:57
Guys,

Στο ιντερνετ είμαστε. Ο καθένας μπορεί να κρύβεται πίσω από ένα nickname. Οπως δεν μπορεί να αποκλείσει κανείς ότι κάποιος ποστάρει εδώ μέσα έχοντας λόγο να βλάψει το συγκεκριμένο μαγαζί, έτσι είναι παρα πολυ πιθανόν το συγκεκριμένο μαγαζί να ποστάρει εδώ μέσα...

Ας μείνουμε στο ότι σίγουρα υπάρχουν διιστάμενες απόψεις για την συμπεριφορά στο συγκεκριμένο μαγαζί και όποιος θέλει ας ρωτήσει face to face τους φίλους του και τους γνωστούς του για τις απόψεις τους ή ας πάρει ένα τηλ. η ας πάει μια βόλτα να αποκτήσει προσωπική άποψη.

Δε λέω περισσότερα σε αυτή τη φάση, ο νοών νοείτω...


ΥΓ. Εχουν γνώση οι φύλακες...

doohan
16/05/2008, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από privateye
Guys,

Στο ιντερνετ είμαστε. Ο καθένας μπορεί να κρύβεται πίσω από ένα nickname. Οπως δεν μπορεί να αποκλείσει κανείς ότι κάποιος ποστάρει εδώ μέσα έχοντας λόγο να βλάψει το συγκεκριμένο μαγαζί, έτσι είναι παρα πολυ πιθανόν το συγκεκριμένο μαγαζί να ποστάρει εδώ μέσα...

Ας μείνουμε στο ότι σίγουρα υπάρχουν διιστάμενες απόψεις για την συμπεριφορά στο συγκεκριμένο μαγαζί και όποιος θέλει ας ρωτήσει face to face τους φίλους του και τους γνωστούς του για τις απόψεις τους ή ας πάρει ένα τηλ. η ας πάει μια βόλτα να αποκτήσει προσωπική άποψη.

Δε λέω περισσότερα σε αυτή τη φάση, ο νοών νοείτω...


ΥΓ. Εχουν γνώση οι φύλακες...




Ο καθένας μπορεί να κρύβεται πίσω από ένα nickname



Σωστος ο 007!!!

Για αυτο το λογο θα προτεινα οποιος θελη να κατηγορηση επαγγελματια του χωρου να το κανη με επιχειρηματα και στοιχεια συγκεκριμενα για το τι του συνεβη και οχι με αοριστιες και λογια του αερα που για καποιον που απλα σκεφτεται λογικα φαινονται γελοια!!!
Η ακομα να διαμορφωση μονος του προσωπικη αποψη περνωντας μια βολτα....

privateye
16/05/2008, 13:26
Οπως και όποιος θέλει να διαφημιστεί ας βρεί έναν τίμιο και καθαρό τρόπο να το κάνει ;)

Η ανωνυμία δουλεύει και πρός τις δυό μεριές και ακρη δε βγάζουμε...

mbatsi
16/05/2008, 19:44
γιατι δεν γραφεις ποιο ειναι το θεμα σου?
να καταλαβουμε και οι λοιποι....γιατι να εκανες εγγραφη μονο και μονο για να μιλησεις με υπονοουμενα?
Βρε μπας και εισαι ο βαγιανελης?
:lol:

privateye
17/05/2008, 06:14
Νομίζω ότι ήμουν πολύ ξεκάθαρος σε αυτό που είπα...Εδώ μέσα όσο μπορεί να μπαίνουν ανταγωνιστές αλλο τόσο μπορεί να μπαίνουν 'συν-αγωνιστές'...

ΥΓ. Και o μηνας έχει 9
ΥΓ2. Οι φύλακες ξέρουν πολύ καλά ποιος είμαι (δεν αλλάζω ip ουτε μπαίνω από anonymous) και σε ποιόν αναφέρομαι...Προφανώς και μπήκα για να γράψω σε αυτό το thread. Αν ήθελα να καλυφθώ, καλυπτόμουνα και πόσταρα και σε δυο τρία threads ετσι για ξεκαρφωμα. Οπως κάνουν αλλοι...
ΥΓ3. Και αυτός βεβαια το ξερει σε ποιον αναφέρομαι... Μπαινω έτσι για να καταλάβει μόνο αυτός οτι τον πήραμε χαμπάρι και να μην ξεμπροστιαστεί. Αλλα πού, IQ ραδικιού...

nassosxlvbros
17/05/2008, 09:34
Το γ@μήσαμε ως συνήθως....


Το να επαινείς κάποιον επαγγελματία για τη δουλειά του κανείς δε θα σου πει τπτ ακόμα και στην περίπτωση που δεν είναι τόσο καλός ή είναι ο χειρότερος...αλλά το να κατηγορείς από τον καλύτερο εως τον χείριστο σηκώνει μυνήσεις και πάει αλλού το πράμα....ας βρεθεί ενας κώδικας επικοινωνίας για το ποιος είναι οκ και ποιος ο σκάρτος χωρίς να θίγονται ούτε οι μεν ούτε οι δε.

Με απλά Ελληνικά μην κατηγορείτε κανέναν ! τα + και τα - κυκλοφορούν στη "πιάτσα" αργά ή γρήγορα...