PDA

View Full Version : Aυριο θα αναψω ενα κερακι, στην nissin, στο ABS και στην Dunlop



AFTER
21/07/2007, 00:14
Δεν θα πολυλογησω, ειναι αργα, και τρεμουν και τα χερια μου


Αναβαση Κηφισιας, στο υψος του Αμαρουσιου
Στο σημειο που στα αριστερα εχει διαγωνιος εισοδο(με φαναρι) για το Μαρουσι, και δεξια το καταστημα PET CITY

Εγω στην αριστερη λωριδα, ελαφρα πλαγιασμενος, με 100-110, και πισω μου αμαξι στα 50 μετρα

:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
Ξαφνικα μπροστα μου βλεπω κατι, που ειπα ''δεν μπορει, στην φαντασια μου ειναι''
Μια SLK κοβει με γωνια 80 μοιρων ΟΛΟΝ τον δρομο, και τις τεσσερις λωριδες που εχει στο σημειο, για να μπει στο φαναρι αριστερα
Ολα αυτα με 3χλμ/ω, με το πασο του

Πλακωνομαι στα φρενα, και......ευχαριστω την dunlop για την αριστη προσφυση σε τοσο κακη ασφαλτο, την nissin για την δυναμη των φρενων, και το abs που δεν αφησε τον πισω τροχο να περασει τον μπροστινο(ημουν και ελαφρα πλαγιασμενος)

Μολις προβλεπω οτι περναει, ισιωνω την μηχανη και σταματαω λιγο μπροστα απο το αμαξι, αριστερα πλεον στο φαναρι
Μολις ειχε περασει ο τυπος με το focus, και ειχε βγαλει το χερι κατσαδιαζοντας την mercentes
Ημουν ετοιμος να ελεγξω τις αντοχες του x-lite μου πανω στην λαμαρινα του αμαξιου, κοιταω μεσα και.....

Πιτσιρικα γυρω στα 20, η οποια δεν ειχε παρει χαμπαρι του τι ειχε συμβει
Βγαζω μια κραυγη ω σαν τον ταρζαν, βαζω πρωτη και φευγω

100% εχει παρει το διπλωμα με λαδωμα, και εμεις κυκλοφοραμε διπλα της, και σε τοσους αλλους

Προσοχη παιδια, ερχεται απο εκει που δεν το περιμενεις

EVI
21/07/2007, 00:22
:eyepop: :eyepop: :eyepop: ρε γιωργη? καλα εισαι ρε φιλε? ηρεμησε τωρα σε παιρνω τηλ

AFTER
21/07/2007, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
:eyepop: :eyepop: :eyepop: ρε γιωργη? καλα εισαι ρε φιλε? ηρεμησε τωρα σε παιρνω τηλ


Ειλικρινα evi, αν δεν ειχα εμπιστοσυνη στο abs να πατησω τοσο δυνατα το μπροστινο φρενο, και παταγα λιγοτερο, θα ειχα καρφωθει στην πορτα της κατευθειαν

Ρε παιδια μιλαμε δεν πηρε χαμπαρι ΤΙΠΟΤΑ για το τι εκανε
Η κλασικη χαζογκομενα που βλεπουμε καθε μερα με τα cabrio

:a023: :a023: :a023: :a023: :a023: :a023:

EVI
21/07/2007, 00:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ειλικρινα evi, αν δεν ειχα εμπιστοσυνη στο abs να πατησω τοσο δυνατα το μπροστινο φρενο, και παταγα λιγοτερο, θα ειχα καρφωθει στην πορτα της κατευθειαν

Ρε παιδια μιλαμε δεν πηρε χαμπαρι ΤΙΠΟΤΑ για το τι εκανε
Η κλασικη χαζογκομενα που βλεπουμε καθε μερα με τα cabrio

:a023: :a023: :a023: :a023: :a023: :a023:



:mad: τι να πεις ρε φιλε ασυνείδητοι οδηγοι

makis206
21/07/2007, 00:30
:eyepop:

Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα χειρότερο..:uplate:

Τέλος καλό όλα καλά Γιωργιό.. συνεχίζουμε προσέχοντας όσο μπορούμε..:sick:

:wave2:

AFTER
21/07/2007, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
:eyepop:

Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα χειρότερο..:uplate:

Τέλος καλό όλα καλά Γιωργιό.. συνεχίζουμε προσέχοντας όσο μπορούμε..:sick:

:wave2:


To κερατο μου, και εχω πει θα ελαττωσω τις βολτες μεσα στην πολη στο ελαχιστο

5 λεπτα πριν ειχα αφησει την κοπελα μου σπιτι της
Ειχαμε παει για βολτα στο πορτο ραφτη

Σε ολη την διαδρομη, επιτηδες, δεν ξεπερασα τα 130 στην Αττικη οδο, και ισα που τσουλαγα στους υπολοιπους δρομους
Και να ομως, το μαμημενο το πεπρωμενο με περιμενε, παλι 500 μετρα απο το σπιτι μου



ΘΑ ΑΛΛΑΞΩ ΣΠΙΤΙ ΜΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gcrook
21/07/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER

Και να ομως, το μαμημενο το πεπρωμενο με περιμενε, παλι 500 μετρα απο το σπιτι μου



Σκεφτηκες να μετακομισεις;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kiriakost
21/07/2007, 00:51
Και εμεις έχουμε ανάψει πολλές φορές κεράκια , στην Honda - Nissin - Brigestone .

Αλλα το θεμα δεν είναι αυτό , το θέμα είναι να είσαι πιο συγκεντρωμένος στο τιμόνι ,
ξέρω καλά ότι σε οποιαδήποτε φάση , η σωστή αντίδραση ανά δευτερόλεπτο είναι η ουσία .

gcrook
21/07/2007, 00:54
Σκεφτομαι και εγω να αναψω κερακι καμια φορα στην Tokico:lol: (η απολυτη φθηνια) αλλα το ταμα δεν θα γινει ποτε θαμα.:lol:
Ετσι μουρχεται να βαλω κανα μπροστινο απο GSXR να ξεμπερδευω....

mats8282
21/07/2007, 02:57
Κλασσικοτατο σημειο στο Μαρουσι...Απο εκεινο το στενο βγαινει μεχρι και το κοκκινο λεωφορειο της δημοτικης συγκοινωνιας για να περασει καθετα σχεδον την Κηφισιας να βγει στο φαναρι για κεντρο...Παντα προσοχη εκει(μετα το φαναρι της Αγ.Κωνσταντινου).

Nikoskazer2000
21/07/2007, 03:12
Πάλι καλά να λες...


97165

Tropeas
21/07/2007, 05:55
Προσωπικά δεν θα της έκανα τίποτα...αλλά θα κατέβαινα να της μιλήσω....

Να σαι καλά Γιώργη, και δυστυχώς δεν εκλείπουν αυτά ...:sad:

FZMAN
21/07/2007, 07:12
Και να ήταν μόνο αυτή το ΖΩΟΝ που βγαίνει έτσι. Δυστυχώς η Ελλάδα είναι γεμάτη με κάτι τέτοια.:confused:Να είσαι καλά.:beer:

THEOD
21/07/2007, 08:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Προσωπικά δεν θα της έκανα τίποτα...αλλά θα κατέβαινα να της μιλήσω....



Εεεεε ένα μπινελίκι μπας και συνειδητοποιούσε τι έκανε θα της το έριχνα.... είναι και θέμα αρχής πως να το κάνουμε...

Tropeas
21/07/2007, 08:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Εεεεε ένα μπινελίκι μπας και συνειδητοποιούσε τι έκανε θα της το έριχνα.... είναι και θέμα αρχής πως να το κάνουμε... το μπινελίκι δεν θεωρείται πράξη,
ορίζεται στις συμβουλές.... :D :winka:
(το μπινελίκι της θα το τρωγε και απο μένα μην λέμε μ@λ@κίες)

Dimos35
21/07/2007, 08:28
Η σκηνή αργότερο στο σπίτι της.

Μπαμπάς: Πως πάει το κοριτσάκι μου με την οδήγηση και το καινούριο cabrio που της έκανα δωράκι;

Κόρη: Που να στα λέω μπαμπά, είμαι και η πρώτη. Να φανταστείς ότι όταν σε μια στιγμή παραλίγο να χάσω το σωστό δρόμο που έπρεπε να στρίψω στο Μαρούσι, δεν πανικοβήθηκα καθόλου.

Μπαμπάς: Για πες τι έγινε;

Κόρη: Να έπρεπε να μπω αριστερά κάπου και ήμουν 3 λωρίδες δεξιότερα. Δεν έχασα την ψυχραιμία μου και σιγά σιγά προσέχοντας πάρα πολύ τα κατάφερα.

Μπαμπάς: Καλά και η Κηφισίας ήταν άδεια; Δεν ερχόταν κανείς;

Κόρη: ΑΑΑαααα έλα τώρα ρε μπαμπάκα με έχεις για απρόσεκτη; Ερχόντουσαν κάποιοι αλλά με είδαν. Ένας απρόσεχτος μηχανόβιος μόνο παραλίγο να πέσει επάνω μου. Είναι αλήτες μπαμπά οι περισσότεροι. Και στο κάτω κάτω τι ήθελες να κάνω; Να χάσω 5 λεπτά για να κάνω κύκλο;
.................................................................................................... ...............................................

Είναι δυστυχώς δεδομένο ότι πολλοί ηλίθιοι κυκλοφορούν ανάμεσα μας. Ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα.

950dim
21/07/2007, 09:09
Σε κεινο το γαμημενο σημειο εχω αναψει κι εγω κερακι στον Αγιο Brembo που με βοηθησε
να αποφυγω συγκρουση με αποφασισμενο Ιρακινο αυτονομιστη...ο οποιος απ’τη μεσαια λωριδα που ημουν μ’εβγαλε τερμα αριστερα χωρις καν να φρεναρει...ουτε μια τιμονια...για να προλαβει το φαναρι...!!!
Βγαινουν σχεδον καθετα...ανατριχιαστικο!

dodos 900
21/07/2007, 10:42
Ο μόνος λόγος που μου τη σπάει το κράνος είναι οτι πρέπει να βρίζεις πιό δυνατά για να έχεις το επιθυμητό αποτελεσμα σε αυτές τις περιπτώσεις...πάντα όρθιος:wave2:

road spirit
21/07/2007, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dimos35
Κόρη: ΑΑΑαααα έλα τώρα ρε μπαμπάκα με έχεις για απρόσεκτη; Ερχόντουσαν κάποιοι αλλά με είδαν. Ένας απρόσεχτος μηχανόβιος μόνο παραλίγο να πέσει επάνω μου. Είναι αλήτες μπαμπά οι περισσότεροι. Και στο κάτω κάτω τι ήθελες να κάνω; Να χάσω 5 λεπτά για να κάνω κύκλο;
.................................................................................................... ...............................................


να σου πω ότι τέτοια απάντηση την έχω ακούσει στην πραγματικότητα?
:a52: :a37: :a023:

AFTER
21/07/2007, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
Κλασσικοτατο σημειο στο Μαρουσι...Απο εκεινο το στενο βγαινει μεχρι και το κοκκινο λεωφορειο της δημοτικης συγκοινωνιας για να περασει καθετα σχεδον την Κηφισιας να βγει στο φαναρι για κεντρο...Παντα προσοχη εκει(μετα το φαναρι της Αγ.Κωνσταντινου).

Μα δεν βγηκε απο εκεινο το στενο(νομιζω λες το φαναρι που παει αριστερα για το αιθριο)

Ηταν παρκαρισμενη ακομα πιο πανω(στο αλλο φαναρι, που μπαινει Μαρουσι), φαντασου 50 μετρα πισω απο το φαναρι, αλλα στα δεξια του δρομου(νομιζω εξω απο το pet city)
Χαροτικη κινηση, αν σαστιζε και σταματαγε στην μεση του δρομου, θα ειχαμε σιγουρα ατυχημα
Ευτυχως επραξα σωστα και ΔΕΝ κορναρα, για να την αφησω να ολοκληρωσει την δολοφονικα ενεργεια της

AFTER
21/07/2007, 10:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
να σου πω ότι τέτοια απάντηση την έχω ακούσει στην πραγματικότητα?
:a52: :a37: :a023:

Επρεπε να βρεις το αμαξι της και να σκας τα λαστιχα καθε μερα :mad:

DrIoannis
21/07/2007, 12:53
Πίκρα παιδιά αυτοί οι οδηγοί.Έχω φίλους που παρέλαβαν το δίπλωμα στο σπίτι στην Αθήνα χωρίς καν να δώσουν εξετάσεις.


:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

SPORAKIAS
21/07/2007, 13:29
ευτυχως ρε γιωργε που δεν επαθες τπτ...

τα ματια μας 1000....κυκλοφορουν πολλοι δολοφονοι εκει εξω...:(

TROOPER
21/07/2007, 14:40
ολα οκ γιωργη...περασε.εσυ να σαι καλα !!

:wave2:

PortisHead
21/07/2007, 15:22
Το σημαντικότερο δεν μας είπες όμως.....

Τι φορούσε η κοπελιά ? ? ?
Αξιζε το μωρό ? ? ?

:lol: :lol: :lol:

Αφου εισαι εσυ εντάξει....τα υπόλοιπα δε μετράνε :beer:

Α....και για όσους λένε οτι το ABS στη μοτοσυκλέτα ειναι μαλακία...κι οτι κοντρολάρουν μόνοι τους το φρενάρισμα...σε τετοιες στιγμές πανικου...οπως αποδειχτικε για αλλη μια φορα....βοήθησε τον φίλο μας να φτάσει σπίτι του αρτιμελής !

:wave2:

catmaster
21/07/2007, 15:40
Οκ όλα καλά .... :beer:


........Θα το πω όμως γιατί θα σκάσω ...


τελευταία φορά που το έκανε αυτό ένα ζώον (άντρας ήταν) και κινδύνεψα πραγματικά , μου ζήτησε και τα ρέστα για να πουλήσει μαγκιά στην γκόμενα που είχε δίπλα ... αν ζήταγε συγγνώμη θα έφευγα με τη μία ....

είπε μία , είπε δύο ... δεν την πάλεψα... τον έκανα αφίσα ...

ήρθαν οι μπάτσοι μου έκανε μήνυση για ξυλοδαρμό και καταστροφή περιουσίας (του κοπάνισα το κεφάλι του πάνω στο καπό ) και μετά έφαγε μήνυση από μένα...

sorry που το λέω , κανονικά δεν πρέπει να κάνουμε σαν τα ζώα μες στο δρόμο αλλά πλέον σε κάτι μαγκάκια δεν χαρίζομαι ... η θα με πεθάνει η θα τον πεθάνω ....

αυτά.

hidefnick
21/07/2007, 16:01
Απο το φανάρι στην πρώην ΗΒΗ και μετά πάμε ΚΟΤΕΣ (και δεν θέλω σχόλια)

Εχουμε το φανάρι στην Interarapican που ανεβαίνοντας την Κηφισίας αυτοί που έρχονται απο δεξιά δεν έχουν φανάρι και την διασχίζουν χάροι, συνεχίζουμε με το στενό στην Εμπορική Τράπεζα που βγαίνουν χάροι και έχουν να προσπεράσουν τους διπλοπαρκαρισμένους, περνάμε το στενό στην Pizza Hut που θέλει προσπάθεια να μην κοπανήσεις (ρε γαμώτο το Peugeot έχει κάτι μερεμέτια ολα αριστερά, αλλιώς 2-3 περάσματα από εκεί κάποιον θα πιάναμε πελάτη) και αφου τα καταφέρουμε πάμε στο εσάκι που 2 φορές πραγματικά θαύμασα το κράτημα και τα φρένα του Χ9. Εκεί που τα μαγαζιά αλλάζουν τζαμαρίες 2-3 φορές το μήνα. Αν τους πληρώνουν οι ασφαλιστικές και την πραμάτια, μιλάμε για πραγματικά χρυσωρυχεία.

Πολύ μ@μημένο κομμάτι.


Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Οκ όλα καλά .... :beer:
sorry που το λέω , κανονικά δεν πρέπει να κάνουμε σαν τα ζώα μες στο δρόμο αλλά πλέον σε κάτι μαγκάκια δεν χαρίζομαι ... η θα με πεθάνει η θα τον πεθάνω ....

αυτά.

Ανθρώπινα συμπεριφέρεσαι στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.:wave2: :wave2: :wave2:

xampos
21/07/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Οκ όλα καλά .... :beer:


........Θα το πω όμως γιατί θα σκάσω ...


τελευταία φορά που το έκανε αυτό ένα ζώον (άντρας ήταν) και κινδύνεψα πραγματικά , μου ζήτησε και τα ρέστα για να πουλήσει μαγκιά στην γκόμενα που είχε δίπλα ... αν ζήταγε συγγνώμη θα έφευγα με τη μία ....

είπε μία , είπε δύο ... δεν την πάλεψα... τον έκανα αφίσα ...

ήρθαν οι μπάτσοι μου έκανε μήνυση για ξυλοδαρμό και καταστροφή περιουσίας (του κοπάνισα το κεφάλι του πάνω στο καπό ) και μετά έφαγε μήνυση από μένα...

sorry που το λέω , κανονικά δεν πρέπει να κάνουμε σαν τα ζώα μες στο δρόμο αλλά πλέον σε κάτι μαγκάκια δεν χαρίζομαι ... η θα με πεθάνει η θα τον πεθάνω ....

αυτά.


+1098 :evil:

AFTER
21/07/2007, 16:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr



Ανθρώπινα συμπεριφέρεσαι στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.:wave2: :wave2: :wave2:


Oπως το ειπες

Δεν υπαρχει λογος να γινει διαλογος
Χασιμο χρονου

''Χανεις τον καιρο σου και ενοχλεις και το γουρουνι'' οπως λεει και η γνωστη ιστορια

crs-k
21/07/2007, 16:55
Ακριβως στο ΙΔΙΟ σημειο και κοψιμο ΟΛΩΝ των λωριδων ... :mad:

Και ΑΚΡΙΒΩΣ η ιδια ιστορια με του catmaster (τυπακι με γκομενα) ... :sick:

Η μονη διαφορα ηταν οτι ημουν με τ' αυτοκινητο και ειχα τα παιδια μεσα, κι αφου εσπασα το τζαμι του τυπου που ΤΟΛΜΗΣΕ να με βρισει κι απο πανω, ενω με "αναγκασε" να στριψω μαζι του για να μην σκοτωθουμε, καπου σταματησα γιατι ντραπηκα και λυπηθηκα και τα μικρα που ειχαν τρομοκρατηθει και κλαιγανε ( :sad: ) και τον παρατησα να με κοιταει με το στομα ορθανοικτο, πριν του σπασω τα μουτρα ...

Φυσικα, απο το επομενο λεπτο και μετα ΔΕΝ το θεωρησα "μαγκια" μου, αλλα μαλακια μου και ευτυχως που "συγκρατηθηκα" νωρις... :sick:


Για την ιστορια ο τυπος ΠΟΤΕ ΔΕΝ μου εκανε μυνηση για το σπασμενο (πλαϊνο) τζαμι ... :wacko:

Λεωνίδας
21/07/2007, 19:41
Φτηνά τη γλίτωσες, πάλι καλά που έχεις abs και λάστιχα... αλλά ρε συ sorry ...


Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Εγω στην αριστερη λωριδα, ελαφρα πλαγιασμενος, με 100-110

όλοι πάμε 100-110 αλλά εχμ πώς να στο πω τώρα... το όριο είναι 50 εκεί :sick:

Επίσης όπως είπε και ο wiredgr "Απο το φανάρι στην πρώην ΗΒΗ και μετά πάμε ΚΟΤΕΣ"


:wave2: :wave2:

AFTER
21/07/2007, 19:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
Φτηνά τη γλίτωσες, πάλι καλά που έχεις abs και λάστιχα... αλλά ρε συ sorry ...



όλοι πάμε 100-110 αλλά εχμ πώς να στο πω τώρα... το όριο είναι 50 εκεί :sick:

Επίσης όπως είπε και ο wiredgr "Απο το φανάρι στην πρώην ΗΒΗ και μετά πάμε ΚΟΤΕΣ"


:wave2: :wave2:

To οριο σε δρομους ταχεια κυκλοφοριας ειναι 90 νομιζω

Αλλα και παλι, πηγαινε εσυ με 50 στην κηφισιας και θα δεις ποσοι θα περασουν απο πανω σου

Οι ταμπελες δεν λενε παντα ολη την ''αληθεια''

Respect
21/07/2007, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Σκεφτομαι και εγω να αναψω κερακι καμια φορα στην Tokico:lol: (η απολυτη φθηνια) αλλα το ταμα δεν θα γινει ποτε θαμα.:lol:
Ετσι μουρχεται να βαλω κανα μπροστινο απο GSXR να ξεμπερδευω.... Πλάκα- πλάκα έχει 32500km και είναι στα 2/3 τα μπροστινά! :)

blackbusa
21/07/2007, 20:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
Οκ όλα καλά .... :beer:


........Θα το πω όμως γιατί θα σκάσω ...


τελευταία φορά που το έκανε αυτό ένα ζώον (άντρας ήταν) και κινδύνεψα πραγματικά , μου ζήτησε και τα ρέστα για να πουλήσει μαγκιά στην γκόμενα που είχε δίπλα ... αν ζήταγε συγγνώμη θα έφευγα με τη μία ....

είπε μία , είπε δύο ... δεν την πάλεψα... τον έκανα αφίσα ...

ήρθαν οι μπάτσοι μου έκανε μήνυση για ξυλοδαρμό και καταστροφή περιουσίας (του κοπάνισα το κεφάλι του πάνω στο καπό ) και μετά έφαγε μήνυση από μένα...

sorry που το λέω , κανονικά δεν πρέπει να κάνουμε σαν τα ζώα μες στο δρόμο αλλά πλέον σε κάτι μαγκάκια δεν χαρίζομαι ... η θα με πεθάνει η θα τον πεθάνω ....

αυτά.

Tελικα τα βρηκατε,αφου του εκανες δωρο κατι ΤΑΠΕΡΑΚΙΑ????:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Φιλε Γιωργο αφου το γλυτωσες ολα ειναι οκ....

:beer: :beer: :beer:

ΠΡΟΣΟΣΧΗ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟ.....

Λεωνίδας
22/07/2007, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
To οριο σε δρομους ταχεια κυκλοφοριας ειναι 90 νομιζω

Αλλα και παλι, πηγαινε εσυ με 50 στην κηφισιας και θα δεις ποσοι θα περασουν απο πανω σου

Οι ταμπελες δεν λενε παντα ολη την ''αληθεια'' ε δεν πάω με 50 αλλά εκεί πάνω στη στροφή 100 :eek: :eek: είναι κάπως πολλά

το όριο δεν είναι 50 "εκτός αν καθορίζεται διαφορετικά από σήμανση" :confused: :confused:

sergiosm
22/07/2007, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Χαροτικη κινηση, αν σαστιζε και σταματαγε στην μεση του δρομου, θα ειχαμε σιγουρα ατυχημα

Μα για να σαστίσει κάποιος πρέπει πρώτα να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ τί γίνεται....

Η τύπισσα από ό,τι είπες δεν κατάλαβε τίποτα...


Καλύτερα όμως, γιατί το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έκανε ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ βλακεία....


Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα ...

AFTER
22/07/2007, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
ε δεν πάω με 50 αλλά εκεί πάνω στη στροφή 100 :eek: :eek: είναι κάπως πολλά

το όριο δεν είναι 50 "εκτός αν καθορίζεται διαφορετικά από σήμανση" :confused: :confused:

Eιπα οτι ημουν ελαφρα πλαγιασμενος, δεν ειπα οτι μπηκα με 100 στην στροφη
Ο δρομος εχει μια πολυ μικρη καμπη σε εκεινο το σημειο, ειναι ΠΡΙΝ την εξοδο για Μαρουσι

Λεωνίδας
22/07/2007, 13:04
α μάλιστα
τι να πω... προσοχή στις ξανθιές :cry: :cry:

valantis 750
22/07/2007, 20:18
a re mpatses pou eprepe na tis rikseis...,tha moy peis twra oti htan gomena gi ayto tin afises?an ginosouna halkomania panw stin porta tis omws?(doksa to theo pou den epathes tipota):confused: :wave2:

zireous
22/07/2007, 22:07
Κάτι τέτοια μου συμβαίνουνε και μένα και κόβω...

AFTER, πάντα τυχερός σε τέτοιες φάσεις.

Μη ξεχνάμε τα βασικά, καλοκαίρι, ο ήδη χαζεμένος κόσμος απομουρλένεται, και κυκλοφορεί ελεύθερος...

mourgakos
22/07/2007, 22:11
:eyepop:


παρε κανα χρεπι σαν εμενα να το ριχνεις πανω τους ,.

εσυ νασαι καλα φιλε και φτυσ ταρχιδι@ σου που την γλυτωσες
:wave2:

Da.Vintage
23/07/2007, 09:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ειλικρινα evi, αν δεν ειχα εμπιστοσυνη στο abs να πατησω τοσο δυνατα το μπροστινο φρενο, και παταγα λιγοτερο, θα ειχα καρφωθει στην πορτα της κατευθειαν

Ρε παιδια μιλαμε δεν πηρε χαμπαρι ΤΙΠΟΤΑ για το τι εκανε
Η κλασικη χαζογκομενα που βλεπουμε καθε μερα με τα cabrio

:a023: :a023: :a023: :a023: :a023: :a023:

Γυναίκες και οδήγηση!

Επικύνδυνο συστατικό!

Δε πρέπει ποτέ να τα βάζουμε μαζί!


Κίνδυνος Θάνατος!



Και μή μου αρχίσετε όλες εδω μέσα δεν είναι έτσι!

Δε μιλάμε οτι δεν υπάρχουν εξαιρέσεις!

Αλλά το 98% είναι επικύνδυνο!
όπως και οι Ταρίφες
όπως και οι γέροι
όποως και οι λεωφορειατζήδες!

atom_smasher
23/07/2007, 09:55
kai πολλοι επικινδυνοι αντρες οδηγοι,πολλοι περισσοτεροι απο τις γυναικες.

castoras
23/07/2007, 10:14
Το 80% των αντρων θα κανει την πατατα για να πουλησει μουριτσα με το αμαξι,το αλλο 20% ειναι ασχετοι και παπουδες.Αλλα οι γυναικες(οχι στο 100%,αλλα οι πιο πολλες) ειναι killers χωρις να το ξερουν και φυσικα οι καθρεπτες ειναι στην καλυτερη των περιπτωσεων για παρκαρισμα!Αν δε τους πεις και τιποτα μπορει να φας και κανα μπινελικι γιατι τους χαλας τη ζαχαρενια.....ασχετε δικυκλιστη...Relax After

Da.Vintage
23/07/2007, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από atom_smasher
kai πολλοι επικινδυνοι αντρες οδηγοι,πολλοι περισσοτεροι απο τις γυναικες.

Ναι αν ανήκουν στις παραπάνω κατηγορίες
πχ

ΓΕΡΟΣ

ΤΑΡΙΦΑΣ

ΛΕΩΦΟΡΙΑΤΖΗΣ

και το ξέχασα πρίν

Κ#ΥΛΟΓΚΑΖΟ!



Στους άντρες συβαίνει να έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό ατυχημάτων!

Αλλά δεν κοιτάνε οτι το ατύχημα ξεκίνησε προσπαθώντας να αποφύγουν την μλκία μίας γυναίκας!

Έχω βαρεθεί μιλάμε να σταματάω και να ανοίγω τον δεξί καθρεφτη των γυναικών ο οποίος είναι μόνιμα κλειστός! κανα 2 με έχουν μπινελικώσει κι όλας!

Gandalf dr685sm
23/07/2007, 11:33
παληκάρια και εμείς όμως δεν πάμε πίσω...

Σκηνικό που έγινε την Παρασκευή με έκανε να βάλω τα γέλια με αποτέλεσμα ο τύπος να κοντεύει να πάθει εγκεφαλικό απο την οργή που όμως δεν μπορούσε να εκφράσει καθώς απλά δεν συμμετείχα.

Ξεκινώ απο το φανάρι της Αγ.Κωνσταντίνου, δεξιά λωρίδα (ίδιο σημείο με αυτό που λέμε)... και ανεβαίνω... με το Tigra... έχοντας στο μυαλό μου πάντα μηχανές που θα έρθουν βολίδα απο κάτω, ανάβω φλάς , τσεκάρω και μπαίνω με μειωμένη ταχύτητα στην μεσαία... στα 50-60 μέτρα πίσω μου ενα typhoon 50cc με τύπο που αντί για κράνος φόραγε το κλασσικό κιούπι.

Υπολογίζω λοιπόν να μην τον τρομάξω και μπαίνοντας ανοίγω γκάζι (ΜΕ ΦΛΑΣ και προπορευόμενος του)...

Λοιπόν... προχωράμε και φτάνουμε στο φανάρι του Αμαρουσίου και ο τύπος με περνάει... προχωράει 50-60 μέτρα και ξαφνικά θυμάται και φρενάρει σιγά-σιγά... έρχεται στο παράθυρο του οδηγού σε μένα ... να βρίζει, να ουρλιάζει, να χτυπιέται... σε κάποια στιγμή βάζει την κεφάλα του απο το παράθυρο ίσα-'ισα... ενώ του χαμογελώ και του λέω να προχωρήσει γιατί ρε παληκάρια δεν γούσταρα καυγά. Όποιος και να έχει δίκιο δεν βρίσκεις άκρη έτσι... και το ορκίζομαι οτι οχι απλά τον είχα... ούτε θα ήξερε απο που θα του ερχόταν κιόλας...

Εν πάσει περιπτώσει...

Το θέμα είναι οτι ο τύπος έφυγε ουρλιάζοντας με πίεση κοντά στο 23 και εγώ είχα ξεκαρδιστεί με την μαλακία που δέρνει κάποιους που καβαλούν δίτροχο και πραγματικά αγνοούν τον ΚΟΚ αλλά και το οτι .... ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ.... ΔΕΝ ΚΑΥΓΑΔΙΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ...

Αν εγώ ήμουν παπάρας ... και είχα κουμπούρι και του κόλλαγα στην κουρούπα του, τι θα έκανε;
Αν εγώ ήμουν δολοφόνος και με το αυτοκίνητο όπως κινιόμασταν τον έριχνα , ηθελημένα ή άθελα (οχι και το καλύτερο να τσακώνεσαι ενώ οδηγείς)... τι θα γινόταν;

ΠΟΣΟ ΜΑΛΑΚΑΣ δηλαδή μπορεί να είσαι για να κάνεις τα παραπάνω;
Ποιές είναι οι πιθανότητες να μας/σας/τους τύχει περιστατικό με τύπο μαλάκα και κουμπούρι ή δολοφονικές διαθέσεις στον δρόμο;

Υ.Γ. Το αστείο της υπόθεσης είναι πως ήθελε ντε και καλά καυγά, αλλά με την έκφραση που είχε εμένα μου θύμιζε τον γέρο του muppet show... μόνο τα γέλια μου ερχόντουσαν. Κρίμα μόνο γιατί ήταν και νεαρός και περίμενα οτι τουλάχιστον τα νεύρα του θα μπορούσε να τα συγκρατήσει... ειδικά απο την στιγμή που δεν τον προκαλούσα και του έδινα και "δίκιο" για να φύγει...

Προσοχή στους τρελαμένους απο τον καύσωνα εκεί έξω παιδιά..


Gandalf