PDA

View Full Version : Παραξενο περιστατικο!



Manson
22/07/2007, 18:02
Καλησπερα,
εχω αγορασει μια (το πρωτο μου κρανος που με κοπο μαζευα λεφτα να το παρω)
κρανια AGV και μετα απο μια βδομαδα καταλαβα οτι η μυτη μου ακουμπαει στο πλαστικο!
Να ξεκαθαρισω οτι η μυτη μου ειναι made in France και δεν τηθετε θεμα μεγεθους (...της μυτης :smokin: )
Το μεγεθος του κρανους ειναι μια χαρα, και λιγο μεγαλιτερο μπορω να πω!
Τι να κανω??? Τοσα λεφτα εδωσα! Μηπως αν αλλαζα μαξιλαρακια??
Εχετε καμια ιδεα?

Respect
22/07/2007, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manson
Καλησπερα,
εχω αγορασει μια (το πρωτο μου κρανος που με κοπο μαζευα λεφτα να το παρω)
κρανια AGV και μετα απο μια βδομαδα καταλαβα οτι η μυτη μου ακουμπαει στο πλαστικο!
Να ξεκαθαρισω οτι η μυτη μου ειναι made in France και δεν τηθετε θεμα μεγεθους (...της μυτης :smokin: )
Το μεγεθος του κρανους ειναι μια χαρα, και λιγο μεγαλιτερο μπορω να πω!
Τι να κανω??? Τοσα λεφτα εδωσα! Μηπως αν αλλαζα μαξιλαρακια??
Εχετε καμια ιδεα? Ρε 'συ.. μήπως προεξείχε η μύτη σου όταν πέρασες το Astra;
Αλλά και πάλι 5-6 μέτρα; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Αλλα κράνη είχες δοκιμάσει πριν πάρεις αυτό;

kiriakost
22/07/2007, 18:44
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

No comment !!

Manson
22/07/2007, 20:33
Πανω στον ενθουσιασμο μου δεν το προσεξα... :(

el_hymador
22/07/2007, 22:23
:lol: :lol: :bawl: :lol:

sorry...αλλα μετα απο μια εβδομαδα καταλαβες οτι η μυτη σου ακουμπαει στο εσωτερικο του κρανους;

και εγω ειχα αγορασει κατι μποτες και μετα απο ενα μηνα καταλαβα οτι με στενευαν...στο τριμηνο καταλαβα οτι τις φορουσα αναποδα... :lol: :lol: :lol:

saratoga
22/07/2007, 23:04
προσεχε οταν στριβης στεις γωνιες...!!! :eyepop: :a8: :a22: ...

παντως η AGV εινε σοβαρη μαρκα φιλε μου για να μην εχη προβλεψη (μεγαλες) μυτες... :confused:
...

:a34:

xampos
23/07/2007, 15:23
φυσιολογικο

και γω οταν πηγαινω με 190 ++ ακουμπαει η μυτη μου στην ζελατινα του κρανους :eyepop: :p :p

πηγαινε λιγο ποιο σιγα :smilea:

super_toto
23/07/2007, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manson
και μετα απο μια βδομαδα καταλαβα οτι η μυτη μου ακουμπαει στο πλαστικο

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

road spirit
23/07/2007, 15:49
αλλάζοντας μαξιλαράκια δεν νομίζω να πετύχεις τπτ, εκτός πια και αν το έχεις πάρει τόσο μεγάλο που το κεφάλι σου γλυστράει και έρχεται μπροστα, με αποτέλεσμα να ακουμπά η μύτη.

υπάρχουν και χειρότερα, σε μερικούς η μύτη βγαίνει έξω απο το κράνος


97375

giannis_hornet
23/07/2007, 16:29
παντως εγω (που δεν εχω και την πιο μικρη μυτη) στο agv μου δεν ειχα κανενα προβλημα! Τωρα με το arai πιστευω τα πραγματα ειναι χειροτερα αλλα το γνωριζα απο πριν αφου το πηρα απο japan. Δεν εχω δει καλυτερο κρανος απο το agv μου..(βαρος,crash test και αισθηση) Ελπιζω να το συνηθισεις;)

bartlal
23/07/2007, 16:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
αλλάζοντας μαξιλαράκια δεν νομίζω να πετύχεις τπτ, εκτός πια και αν το έχεις πάρει τόσο μεγάλο που το κεφάλι σου γλυστράει και έρχεται μπροστα, με αποτέλεσμα να ακουμπά η μύτη.

υπάρχουν και χειρότερα, σε μερικούς η μύτη βγαίνει έξω απο το κράνος


sosta, ρωτα και τον nostra τι τραβαει με τη μυτη να προεξεχει..... :sad:

sniper
23/07/2007, 17:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manson
....

Εχετε καμια ιδεα?


Όταν το δοκίμασες δεν το κατάλαβες;

Τι ιδέα να εχουμε..... το μονο που μου έρχεται στο μυαλό είναι να σε λένε Πινοκιο.... και να βρίσκει όταν λες ότι γυρνάς Σερρες στο 1' 20" :lol:

paramedic
23/07/2007, 17:31
Έλα μωρέ το μονό που πρέπει να κάνεις είναι να φάς λίγο το επιρίνιο εκεί που βρίκσει η μύτη ώστε να κάνει λακουβίτσα και να μην βρίσκει χεχε.... Πάντως χωρίς πλάκα ο αδερφός μου που έχει μεγάλη μύτη όταν το έδωσα το AGV μου σε μια βόλτα με την μηχανή δεν είχε πρόβλημα οπότε μήπως δεν το βάζεις πολύ σωστά πχ μήπως το βάζεις πολύ κάτω ή πάνω?

Manson
23/07/2007, 19:38
Ρε σεις το εξηγησα... Η μυτη μου ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ!!!!

STOYBI
23/07/2007, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manson
Ρε σεις το εξηγησα... Η μυτη μου ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ!!!!

Εαν βρεις να το πουλησεις εχε καλως αλλιως στριμωξε την μυτη σου..... :smilea:

Μετατροπες - πατεντες τυπου " αφαιρεση-αλλαγη μαξιλαριων" ανηκουν στην σφαιρα της φαντασιας-- βλακειας..... :sick:

paramedic
25/07/2007, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manson
Ρε σεις το εξηγησα... Η μυτη μου ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ!!!!
Έλα τώρα μην ντρέπεσαι που η μύτη σου συναγωνίζεται αυτή του βαρώνου Μυνχάουζεν δεν είναι ντροπή να έχεις μεγάλη μύτη! Άλλωστε ξέρεις τι λένε για αυτούς που έχουν μεγάλη μύτη....
Πάντως χωρίς πλάκα αν είναι πολύ ενοχλητικό πούλα το και παρε άλλο πχ Shark που είναι λίγο πιο........... μακρυμύτικα(δεν μπορούσα να αντισταθώ σορύ):wave2: :wave2:

Da.Vintage
26/07/2007, 09:37
Eννοείς οτι ακουπάει απλά όταν το φοράς ή όταν το πιέζεις στο μπροστά μέρος όπως όταν τα δοκιμάζουν στα μαγαζιά για εξομοίωση κρούσης και καλά αν αθ βρεί η μύτη!

γιατί σε μένα δε βρίσκει αλλά αν το πιέσω με πολύ δύβαμη κάποια στιγμή βρίσκει και εμένα μέιντ ιν φράνς είναι!

Nostra
26/07/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manson
Ρε σεις το εξηγησα... Η μυτη μου ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ!!!!


να πας σε έναν πλαστικό να στην μεγαλώσει τότε!

:D

Julius
26/07/2007, 12:47
file kai ego to idio provlima akrivos exo kai malista akoma kai me to enduradiko to kranos!!!!

h lysh einai mia.......... pane se ena ksilourgio to kranos na sou anoiksoune mia trypa me thn sega na xoraei h myth soy na thilikonei.... etsi NAI den tha se enoxli KAI tha einai kai extra prostasia giati tha magonei to kranos kai den tha vgenei oute lyto leme


:wave2:



YG kai emeis exoume megali miti re man alla pote den ntrapikame na to poume :rotflmao:

Cpt. Haddock
26/07/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Manson
...Εχετε καμια ιδεα?

Να αγοράσεις τη μάρκα κράνους που φοράει ο Nostra

:wave2: :D :smokin: :evil:

Nostra
26/07/2007, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να αγοράσεις τη μάρκα κράνους που φοράει ο Nostra

:wave2: :D :smokin: :evil:


είναι γνωστό πως οι έχοντες αρχαιοελληνικές μύτες Και φοράνε 46 νουμερο παπουτσι Και στα γαντια φλερταρουν με το XL νουμερο ....


έχουν και κάτι άλλο μεγάλο...


γενικώς έχΟμεν μεγάλα άκρα...


για αυτό...









το νου σας :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

Cpt. Haddock
26/07/2007, 12:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
το νου σας

Θα το έχουμε

:winka: :D

:lol: