PDA

View Full Version : Τι να παρω???



theofilos
23/07/2007, 13:54
Εχω αλλαξει παρα πολλα 2τροχα εδω και 11 χρονια( Dio - TDR 50 - XR250 - TDR250 - KX80 - D TRACKER 250 - SRX 600 - YZ 250 SM - ELYSTAR 150 - Z1000 - X9 500 - ER 6n). Oπως βλεπετε συνεχως πειραματιζομαι και δεν μπορω να καταληξω καπου. Τα μηχανακια που ειχα τις καλυτερες στιγμες ειναι το XR Dtracker Srx600.
Τα τελευταια χρονια ειδικα εχω απογοητευτει απο τα μηχανακια μου τοσο πολυ που εχω γερασει ως οδηγος ( ειδικα εν συγκρισει τι εκανα οταν ημουν μικουλης). Ηρθε η ωρα να αλλαξω μηχανη παλι και αυτη τη φορα ειμαι διατεθιμενος να παρω κατι που να με φτιαχνει. Τερμα τα Commuter. Εκανα κατι βολτες απο Multistrada και Super Duke. Το 1το με απογοητευεσε θα ελεγα ειδικα ο συμπλεκτης (ξηροκαμπανο...) και το σασμαν. Το 2ρο μου αφησε καλες εντυπωσεις αλλα δεν πολυψηνομαι να δωσω 11000 ευρω. Σκεφτηκα ομως οτι και τα 1000cc ειναι πεταμενα λεφτα για μενα, εφοσον το 90% τις χρησης της μοτοσυκλετας μου ειναι στην πολη και κανω περιπου 5000 χλμ το χρονο.
Στο μυαλο μου ερχονται επισης τα KTM 690 SM - new HUSQ 610 - Multistrada 620 και οτιδηποτε αλλο που μπορει να χωρεσει σε αυτη τη κατηγορια. Θα ηθελα και καμμια ιδεα :). Δεν ψαχνω απαραιτητα για καινουργιο, αλλα σιγουρα για κατι αξιοπιστο. Περα απο τις προτασεις σας ειχα καποιες αποριες:
1.) To 690 sm και Husq 610 ποσα αλογα ειναι στη ροδα?
2.) Τα 610 βγαζανε προβληματα παντα απο πολυ παλια. Τι γινετε με το νεο μοντελο? Τι αλλαγες εχει υποστει?

Y.Γ. Πωλειται το ER6n αν ψηνεται κανεις :).