PDA

View Full Version : Kαταγγελία σε κατάστημα!



Da.Vintage
24/07/2007, 08:37
Θέλω να κάνω μία καταγγελία για ένα μεγάλο @@ που έχει ένα μαγαζί!

Έχουνε συμφονίσει μέχρι και τα άτομα που δουλεύουν εκεί να την κάνουμε!


1ον) Δουλεύουν 5-6 άτομα χωρίς ένσημα!

2ον) Ωράριο απάνθρωπο! απο τις 9 το πρωί μέχρι και τις 10,30 το βράδυ χωρίς κλείσιμο το μεσημέρι!

κανονικά είναι 2 βάρδιες 9-3 κ 5-9 τις ώρες 3-5 και 9-10,30 δεν τις πληρώνει καθόλου!

Συμπεριφέρεται απάνθρωπα και απαξιωτικά!

Δεν πληρώνει ποτέ και αν πληρώσει δίνει λιγότερα ή λέει πως τους έχει πληρώσει ήδη!

Πέθανε η γιαγιά ενός υπάλληλου και δε του έδινε ρεπό!

2ον) Τέτοια λεφτά δεν τα παίρνουν ούτε γύφτοι!

3ον) Δεν τους δίνει άδεια!



ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΝΩΝΥΜΗ Η ΕΠΩΝΥΜΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ Π*ΣΤΗ!??:evil:

airamhag
24/07/2007, 08:39
οπου θες..

ικα
εφορια
επιθεωρηση εργασιας

:beer: :beer: :beer:

dynogix
24/07/2007, 08:42
Και εννοείται η καταγγελία πρέπει να γίνει επώνυμη...

airamhag
24/07/2007, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Και εννοείται η καταγγελία πρέπει να γίνει επώνυμη...

σαν το αβαταρ του dynogix ενα πραγμα..:D


:beer: :beer: :beer:














+ απο ολους του ςυπαλληλους.. ετσι για να μην πληξει το καλοκαιρακι...

Da.Vintage
24/07/2007, 08:44
Aν μπορούσε να μου πεί κάποιος και κανα τηλέφωνο!

siakattackj
24/07/2007, 08:48
Μπραβο παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να το κλείσεται το μουν@π@ν@ μπας και βάλει μυαλό!!!!!!!!!!!!!


Έτσι έτσι.............. Πως μου αρέσει η αντίδραση........
Πως μ'αρέσει όταν οι άνθρωποι δεν ανέχονται την καταπίεση και την εκμετάλλευση!!!!


ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟ ΤΙΤΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:beer: :beer:

T.R.E
24/07/2007, 08:50
Αμα δεν σ'αρεσει εκει που δουλευεις γιατι δεν φευγεις???:confused: :confused:

airamhag
24/07/2007, 08:52
επιθεωρηση εργασιας (http://www.sbbe.gr/ypergka/Pages/Ypiresies.asp)

filipp0s
24/07/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Αμα δεν σ'αρεσει εκει που δουλευεις γιατι δεν φευγεις???:confused: :confused:



ρε φίλε θεμα γούστου είναι?:rolleyes: :rolleyes:



Titan ξεκίνα από επιθεωρηση:winka:

castoras
24/07/2007, 09:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Αμα δεν σ'αρεσει εκει που δουλευεις γιατι δεν φευγεις???:confused: :confused:

Ευκολο το εχεις????Ακριβως ιδια περιπτωση ειχα με το παλιο μου αφεντικο και μου πηρε 5 ολοκληρα χρονια μεχρι να βρω κατι καλυτερο και ασφαλες για να φυγω

siakattackj
24/07/2007, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Ευκολο το εχεις????Ακριβως ιδια περιπτωση ειχα με το παλιο μου αφεντικο και μου πηρε 5 ολοκληρα χρονια μεχρι να βρω κατι καλυτερο και ασφαλες για να φυγω


:wave2: Σωστόςςςςς.............:)

Da.Vintage
24/07/2007, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από T.R.E
Αμα δεν σ'αρεσει εκει που δουλευεις γιατι δεν φευγεις???:confused: :confused:

Δε δουλεύω εγώ ένα δικό μου άτομοδουλεύει!

Θα φύγει απο εκεί αλλά πρώτα πρέπει να βάλει μυαλό ο π*υσταράς

Da.Vintage
24/07/2007, 09:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από castoras
Ευκολο το εχεις????Ακριβως ιδια περιπτωση ειχα με το παλιο μου αφεντικο και μου πηρε 5 ολοκληρα χρονια μεχρι να βρω κατι καλυτερο και ασφαλες για να φυγω

Απο εκεί παντού πιστεύω καλύτερα θα είναι!


Ο τύπος έχει ξεσκιστεί στο φράγκο!
Κάθε 3 και λίγο βγάζει απο την ταμειακή πακέτα με 50ευρα και πάει δίπλα στη τράπεζα και τα καταθέτει!

Και δε πληρώνει τα άτομα που δουλεύουν εκεί λέγοντας πως δεν έχει!

el_hymador
24/07/2007, 09:27
επιθεωρηση εργασιας + ΙΚΑ

καταγγελια και θα ερθουν να του κοψουν τον κ.....


αν δεν ερθουν και τα πραγματα ειναι οπως τα λες, πλακωστε τον στο ξυλο...εγω αυτο θα εκανα και μην πει κανεις για βια και μαλακιες...

Gandalf dr685sm
24/07/2007, 09:28
Φίλε η μόνη καταγγελία που θα τον σκίσουν πατόκορφα....

είναι στο ΙΚΑ... μπουκάρουν λες και είναι Ειδικές δυνάμεις και πιάνουν όλες τις εξόδους και καλά για να μην την κοπανήσει κανείς.

Ξεψαχνίζουν τα πάντα... Απο βιβλία ενσήμων , ΟΑΕΔ και αναφορά προσλήψεων , πως έχει χαρακτηρίσει τους υπαλλήλους και πως πληρώνει ένσημα, αν έχει μηχανογραφικές ή άλλες αποδείξεις μισθοδοσία κτλ.. κτλ..

Με την σειρά τους κάνουν , υπηρεσιακά καταγγελία στην Εφορία και στην Επιθεώρηση εργασίας.

Τα πρόστιμα είναι εξουθενωτικά και δεν σβύνονται. Το μόνο που θα πρέπει να πουν οι δικοί σου , είναι πως ΤΩΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ πως δεν τους κόλαγε ένσημα και επίσης να μην έχουν υπογράψει κανένα ανεπίσημο έγγραφο αποδοχής των συνθηκών που είπες.

Τα λεφτά τους σίγουρα δεν θα τα πάρουν, αλλά τα ένσημα τους , τουλάχιστον είναι καλυμμένα ... κάτι είναι και αυτό.


Gandalf

Da.Vintage
24/07/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
επιθεωρηση εργασιας + ΙΚΑ

καταγγελια και θα ερθουν να του κοψουν τον κ.....


αν δεν ερθουν και τα πραγματα ειναι οπως τα λες, πλακωστε τον στο ξυλο...εγω αυτο θα εκανα και μην πει κανεις για βια και μαλακιες...

Δε ξέρεις ΠΟΣΟ το θέλω!

Για μένα είναι η καλύτερη λύση αλλά βρίσκω αντιρρήσεις απο τους άλλους!

σκέφτηκα να του κάνω ένα grafiti tribal με κλειδί στο αυτοκίνητό του!

castoras
24/07/2007, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Απο εκεί παντού πιστεύω καλύτερα θα είναι!


Ο τύπος έχει ξεσκιστεί στο φράγκο!
Κάθε 3 και λίγο βγάζει απο την ταμειακή πακέτα με 50ευρα και πάει δίπλα στη τράπεζα και τα καταθέτει!

Και δε πληρώνει τα άτομα που δουλεύουν εκεί λέγοντας πως δεν έχει!

Μην το λες,ο ιδιωτικος τα εχει συχνα αυτα τα φαινομενα...σε καταλαβαινω οσο δε φανταζεσαι..υπομονη και σκιστον

Da.Vintage
24/07/2007, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Φίλε η μόνη καταγγελία που θα τον σκίσουν πατόκορφα....

είναι στο ΙΚΑ... μπουκάρουν λες και είναι Ειδικές δυνάμεις και πιάνουν όλες τις εξόδους και καλά για να μην την κοπανήσει κανείς.

Ξεψαχνίζουν τα πάντα... Απο βιβλία ενσήμων , ΟΑΕΔ και αναφορά προσλήψεων , πως έχει χαρακτηρίσει τους υπαλλήλους και πως πληρώνει ένσημα, αν έχει μηχανογραφικές ή άλλες αποδείξεις μισθοδοσία κτλ.. κτλ..

Με την σειρά τους κάνουν , υπηρεσιακά καταγγελία στην Εφορία και στην Επιθεώρηση εργασίας.

Τα πρόστιμα είναι εξουθενωτικά και δεν σβύνονται. Το μόνο που θα πρέπει να πουν οι δικοί σου , είναι πως ΤΩΡΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑΝ πως δεν τους κόλαγε ένσημα και επίσης να μην έχουν υπογράψει κανένα ανεπίσημο έγγραφο αποδοχής των συνθηκών που είπες.

Τα λεφτά τους σίγουρα δεν θα τα πάρουν, αλλά τα ένσημα τους , τουλάχιστον είναι καλυμμένα ... κάτι είναι και αυτό.


Gandalf

Ρε σύ θα κάνει το καλό παλιό κόλπο!

Θα πεί οτι οι υπάλληλοι είναι πελάτες!

Και αν πούνε και οι υπάλληλοι κουβέντα θα τους πάρει και θα τους σηκώσει μετά!

είναι μαγαζί με ρούχα!

toyota
24/07/2007, 09:54
Όπως τα είπαν και οι παραπάνω.Επώνυμη καταγγελία γιατί παίζει (μάλλον σίγουρο είναι) οτι θα έχει γνωστούς και θα τον εοδοποιήσουν για τη καταγγελία.Αν όμως είναι επώνυμη δε μπορούν να κάνουν τίποτα.
Τώρα για τους υπαλλήλους που δε θα μιλήσουν,ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΤΟΥΣ.

Gandalf dr685sm
24/07/2007, 10:01
ότι σου είπε ο Toyota...απο την στιγμή που γίνεται καταγγελία , σημαίνει πως πρέπει να μιλήσουν και οι αδικημένοι. Αν δεν μιλάνε , τότε πως θα βρούν το δίκιο τους;

Επίσης... πελάτες;... άστο φίλε μου και στο ΙΚΑ πίστεψε με όταν γίνει η καταγγελία γίνεται απο υπάλληλο ΕΠΩΝΥΜΑ... άρα αν είναι εκεί και ενας μόνο να είναι τον έχει πάρει και τον έχει σηκώσει.

Μην ξεχνάς οτι το ΙΚΑ δεν βάζει ταμπέλες όταν πάει για έλεγχο.. μπαίνουν δήθεν σαν πελάτες και την στιγμή της εξυπηρέτησης απο υπάλληλο , σκάει η σφυριά στο κεφάλι.

Άστο σου λέω... και τα έχω ακούσει απο πολύ δικό μου πρόσωπο που τα είχε υποστεί στο παρελθόν.

Δεν γλυτώνεις αν σε καταγγείλουν στο ΙΚΑ... άσε που δεν λαδώνονται αυτοί κιόλας. Είναι κάτι κοράκια ... τι να σου πώ τώρα!

Gandalf

vangelis 64
24/07/2007, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Δεν γλυτώνεις αν σε καταγγείλουν στο ΙΚΑ... άσε που δεν λαδώνονται αυτοί κιόλας. Είναι κάτι κοράκια ... τι να σου πώ τώρα!

Gandalf +10 εις την ν!

McGyver
24/07/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Δεν γλυτώνεις αν σε καταγγείλουν στο ΙΚΑ... άσε που δεν λαδώνονται αυτοί κιόλας. Είναι κάτι κοράκια ... τι να σου πώ τώρα!

Μάγε, ας μην αποκαλούμε "κοράκια" όσους δημοσίους ελεγκτές κάνουν απλά σωστά τη δουλειά τους...

Πάντα φιλικά...

:wave2:

vangelis 64
24/07/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μάγε, ας μην αποκαλούμε "κοράκια" όσους δημοσίους ελεγκτές κάνουν απλά σωστά τη δουλειά τους...

Πάντα φιλικά...

:wave2: Καλά το λέει Θωμά και νομίζω πως δεν τούς βρίζει αλλά δηλώνει ότι σε περιπτώσεις καταγγελιών είναι αμείλικτοι.:D

McGyver
24/07/2007, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Καλά το λέει Θωμά και νομίζω πως δεν τούς βρίζει αλλά δηλώνει ότι σε περιπτώσεις καταγγελιών είναι αμείλικτοι.

Ok, respect...

:beer: :beer: :beer:

:wave2:

zubitos
24/07/2007, 10:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Μάγε, ας μην αποκαλούμε "κοράκια" όσους δημοσίους ελεγκτές κάνουν απλά σωστά τη δουλειά τους...

Πάντα φιλικά...

:wave2:



που στην Νορβηγία?

Da.Vintage
24/07/2007, 11:01
Ρε σείς δε θα έχουν πρόβλημα όμως οι υπάλληλοι?

Καταγγελία υπάλληλος δε παίζει να την κάνει!

Άλλος τρόπος ανώνυμα δεν γίνεται?

Ή και επώνυμα με όχι αληθή στοιχεία?

Daemon
24/07/2007, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Ρε σείς δε θα έχουν πρόβλημα όμως οι υπάλληλοι?

Καταγγελία υπάλληλος δε παίζει να την κάνει!

Άλλος τρόπος ανώνυμα δεν γίνεται?

Ή και επώνυμα με όχι αληθή στοιχεία?

Δεν εχω καταλαβει, εχουν προβλημα με της συνθηκες εργασιας η οχι? Θελουν να συνεχισουν ετσι η οχι? Θελουν να κανουν κατι η οχι? Φοβουνται για την δουλεια τους? Ετσι και αλλιως με αυτα που παιζουν εκει, με το παλουκι που θα φαει απ'την Επιθεωρηση Εργασιας δεν το βλεπω να το εχει το μαγαζι για πολυ.

Για το ΙΚΑ δεν ξερω, ξερω ομως για την Επιθεωρηση, τριβουν τα χερια τους μολις ακουνε τετοια, θα τον σκισουνε κανονικα και δεν θα μπορει να πει και κουβεντα.

Και να το κανει καποιος αλλος την καταγγελια, και να "επιβιωσει" το μαγαζι απ'τα προστιμα κτλ, νομιζεις οτι δεν θα ξεσπασει πανω στους υπαλληλους? Αυτοι θα το "πληρωσουν" ετσι και αλλιως, το θεμα ομως ειναι ποσο την θελουν αυτη τη δουλεια η οχι.. :wave2:

Da.Vintage
24/07/2007, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Δεν εχω καταλαβει, εχουν προβλημα με της συνθηκες εργασιας η οχι? Θελουν να συνεχισουν ετσι η οχι? Θελουν να κανουν κατι η οχι? Φοβουνται για την δουλεια τους? Ετσι και αλλιως με αυτα που παιζουν εκει, με το παλουκι που θα φαει απ'την Επιθεωρηση Εργασιας δεν το βλεπω να το εχει το μαγαζι για πολυ.

Για το ΙΚΑ δεν ξερω, ξερω ομως για την Επιθεωρηση, τριβουν τα χερια τους μολις ακουνε τετοια, θα τον σκισουνε κανονικα και δεν θα μπορει να πει και κουβεντα.

Και να το κανει καποιος αλλος την καταγγελια, και να "επιβιωσει" το μαγαζι απ'τα προστιμα κτλ, νομιζεις οτι δεν θα ξεσπασει πανω στους υπαλληλους? Αυτοι θα το "πληρωσουν" ετσι και αλλιως, το θεμα ομως ειναι ποσο την θελουν αυτη τη δουλεια η οχι.. :wave2:

Kοίτα τα 2 άτομα που εχω μιλήσει δεν έχουν πρόβλημα να φύγουν!
Το θέμα είναι οτι τους χρωστάει λεφτά και δε πρόκειται να τους τα δώσει με τίποτα αν καταλάβει το παραμικρό!

Όσο για τις συνθήκες εργασίας δουλεύουν ορθοστασία 12 ώρες και πληρώνονται για τις 8 και άν!
Μερικοί πληρώνονται για 4ωροι και δουλεύουν 7! Και την ώρα 3ευρώ περίπου!

gdevelek
24/07/2007, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan

Όσο για τις συνθήκες εργασίας δουλεύουν ορθοστασία 12 ώρες και πληρώνονται για τις 8 και άν!
Μερικοί πληρώνονται για 4ωροι και δουλεύουν 7! Και την ώρα 3ευρώ περίπου!

αν κάτω από τέτοιες συνθήκες κολώνουν να σηκώσουν ανάστημα, είναι άξιοι της μοίρας τους...

stradas
24/07/2007, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Kοίτα τα 2 άτομα που εχω μιλήσει δεν έχουν πρόβλημα να φύγουν!
Το θέμα είναι οτι τους χρωστάει λεφτά και δε πρόκειται να τους τα δώσει με τίποτα αν καταλάβει το παραμικρό!

Όσο για τις συνθήκες εργασίας δουλεύουν ορθοστασία 12 ώρες και πληρώνονται για τις 8 και άν!
Μερικοί πληρώνονται για 4ωροι και δουλεύουν 7! Και την ώρα 3ευρώ περίπου!

Δεν τα χανουν τα λεφτα τους. Με καταγγελια στην επιθεωρηση εργασιας συντασσεται εκθεση απο τον ελεγκτη και εαν δεν πληρωσει (τα οφειλομενα) παει δικαστικα και εαν επιθυμει ο καταγγελων παει και για ποινικο...

Πρεπει να γινει ομως επωνυμη καταγγελια απο τον θιγομενο!

deus_cide
24/07/2007, 15:45
Αδερφέ ανώνυμες καταγγελιες ΔΕ γίνονται.Ακόμα κ ένα άτομο να έχει τα κότσια να μιλήσει πρόβλημα μπορει να επικοινωνήσει με την επιθεώρηση εργασίας..

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ...για να σε προστατέψουν.
Μάθε αν μπορείς και άν σε συμφέρει να τραβηχτεις κ σε κανα δικαστηριακη για αποζημιώσεις κλπ.

’ν θες να το συζητήσεις μπορείς να απευθυνθείς στο τοπικο σου ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ.
Αυτοί ξέρουν.! (ΜΥΡΙΖΕΙ ΚΚΕ :a017: )
Μη προβείς σε βανδαλισμούς κ λοιπές ιστορίε γιατι δε θα κερδισεις τπτ.Ισως κ να βρείς το μπελα σου

Αντε κ τραβα κανα βιντεακι οταν σκασουν μυτη η αρμοδιοι στο μαγαζι...θελω να δω τη φατσα του στο γιου τιουμπ :a01:

chris1980
24/07/2007, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


Δεν γλυτώνεις αν σε καταγγείλουν στο ΙΚΑ... άσε που δεν λαδώνονται αυτοί κιόλας. Είναι κάτι κοράκια ... τι να σου πώ τώρα!

Gandalf

Πιστεψε με και αυτοι λαδωνονται,αλλα ειναι πραγματικα πλυ πιο δυσκολο να γινει κατ τετοιο σε περιπτωση καταγγελιας...




Στο κυριως θεμα τωρα...Φιλε Τιταν πηγαινε και κανε την καταγγελια μπας και βρει τιμωρια ο παλιοπουστας και μην σκεφτεσια ολα αυτα που σε συγκρατουν μεχρι τωρα.


Χειορτερα απο,εκει οπως το περιγραφεις,δεν θα βρουν.
Καλυτερη θα βρουν πολυ ευκολα οποτε μαλλον χαρη τους κανεις

και λεφτα να τους χρωσταει μην ελπιζεις να τα παρουν ποτε οσο κανουν τις κοτες.
Ας τον γαμησουν λοιπον,αρκετα τον ανεχτηκαν και ας πανε για αλλα

zolotas
24/07/2007, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador



...εγω αυτο θα εκανα και μην πει κανεις για βια και μαλακιες...

οχι βια ρε παιδια ,προς θεου .........δεν γινονται αυτα .

βαλτε φωτια καλυτερα ,πολιτισμενοι αθρωποι

hercul
24/07/2007, 17:24
Πολύ χαίρομαι όταν βλέπω άτομα να αντιδρούν σε τέτοιες συμπεριφορές!!

Είναι απαίσιο να αφήνουμε τέτοια καθίκια να συνεχίζουν τις μ@@@@ς τους..

:a26: :a26: :a26:

Da.Vintage
24/07/2007, 18:17
Ρε σείς το θέμα είναι οτι αυτός είναι μεγάλο μ@νόπανο και ξέρει και τις οικογένειές τους με πολλούς είναι και "φίλος" με τους γονείς ο γαμώπ%#στας!

Θα τους κάνει ζημιά ίσως μετά!

Και δηλαδή για να κάνει κάποιος καταγγελία πρέπει να πάει κάπου να υπογράψει χαρτί ή γίνεται και απο τηλέφωνο και δίνω τα στοιχεία της ταυτότητας κάποιου άλλου?

zolotas
24/07/2007, 20:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Θα τους κάνει ζημιά ίσως μετά!



παιζει και αυτο .........τι να πω φιλε μου ........αυτος θελει "αλλα κολπα".......η καταγγελια ειναι ναχαμε να λεγαμε ...........

THEOD
24/07/2007, 20:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Ρε σείς το θέμα είναι οτι αυτός είναι μεγάλο μ@νόπανο και ξέρει και τις οικογένειές τους με πολλούς είναι και "φίλος" με τους γονείς ο γαμώπ%#στας!

Θα τους κάνει ζημιά ίσως μετά!

Και δηλαδή για να κάνει κάποιος καταγγελία πρέπει να πάει κάπου να υπογράψει χαρτί ή γίνεται και απο τηλέφωνο και δίνω τα στοιχεία της ταυτότητας κάποιου άλλου?

Φίλε μου τι το στριφογυρίζεις ??? Μου φαίνεται ότι ψάχνεις δικαιολογία για να μην κάνεις τίποτα...
Σου είπαν ήδη τι πρέπει να κάνεις....Τώρα δεν καταλαβαίνω τι φοβάσαι... Μην χάσεις αυτή την δουλειά ??? ...Τέτοιες δουλειές υπάρχουν όσες θες γιατί απλά ΔΕΝ είναι δουλειές - είναι ΔΟΥΛείΑ...

Αν σε τόσο σκαστή περίπτωση (όσο τουλάχιστον εσύ το περιγράφεις...) φοβάσαι να κάνεις το αυτονόητο (και αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους εργαζόμενους σε αυτόν) τότε μην περιμένεις σοβαρά πράγματα στην ζωή σου...

chris1980
24/07/2007, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε μου τι το στριφογυρίζεις ??? Μου φαίνεται ότι ψάχνεις δικαιολογία για να μην κάνεις τίποτα...
Σου είπαν ήδη τι πρέπει να κάνεις....Τώρα δεν καταλαβαίνω τι φοβάσαι... Μην χάσεις αυτή την δουλειά ??? ...Τέτοιες δουλειές υπάρχουν όσες θες γιατί απλά ΔΕΝ είναι δουλειές - είναι ΔΟΥΛείΑ...

Αν σε τόσο σκαστή περίπτωση (όσο τουλάχιστον εσύ το περιγράφεις...) φοβάσαι να κάνεις το αυτονόητο (και αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους εργαζόμενους σε αυτόν) τότε μην περιμένεις σοβαρά πράγματα στην ζωή σου...



+1.
ερχεσαι φορτωμενος μας λες ποσο χαλια ειναι και φαινεαι αποφασισμενος να προχωρησεις σε καταγγελιες και οσο και αν σε υποδαυλιζουμε ολο μας αναφερεις δικαιολογιες...


Αφηστε τον να κανει τον μαγκα να σας εκμεταλλευεται και να αισχροκερδει πανω στην πλατη σας οπως δυστυχως παρα πολλοι κανουν στον ιδιωτικο τομεα

m1ke
24/07/2007, 23:24
Εγώ στη θέση τους θα βάραγα καταγγελία στο ΙΚΑ και θα έγραφα στα @@ τα λεφτά που μου χρωστάει. Καλύτερα να χάσω λεφτά παρά να χάνω το χρόνο μου με τέτοια @@.

Και στην τελική αν δεν έβρισκα άμεσα δουλειά και είχα ανάγκη θα έβγαινα delivery με το παπί πιο πολλά θα έβγαζα!

Εδώ μέχρι και οι μετανάστες έχουν ξυπνήσει και άμα πας να τους ρίξεις τρέχουν κατευθείαν σε ΙΚΑ και επιθεωρήσεις και εμείς οι Έλληνες τον τρώμε και δεν μιλάμε. :yuck:

azal
24/07/2007, 23:59
ΙΚΑ δοκιμασμενα πραγματα ειχα κανει καποτε καταγγελια σε εναν π@@στη τετοιου ειδους και ειχε κατι γνωστους και τα κουκουλωσανε !αλλα με το που αλαξε κυβερνηση τοτε το ξεθαψανε και πηρα τους 6 μηνες ενσημα που μου χρωσταγε!και ειχα κανει και μονος μου την καταγγελια αμα ειναι 6 ατομα μπορουν να διεκδικησουν πολλη περισσοτερα και χρωστουμενα λεφτα και λεφτα που πραγματικα δικαιουνται!οταν ειναι 6 ατομα ο καθενας μπορει να γινει μαρτυρας του αλλου σε τετοιες περιπτωσεις!τοτε που ειχα κανει την καταγγελια ημουν και πιτσιρικας και μονος μου χωρις μαρτυρες αλλα και παλι εβγαλα ακρη γ@@ηστε τον μην μασατε και επωνυμη καταγγελια!και αν ειναι γνωστος με καποιον απο του γονεις των παιδιων που δουλευουν εκει τι εχει να λεει ?οι γονεις ξερουν πως εκμεταλευεται αυτος ο που@@ης τα παιδια τους?
με την επιθεωρηση εργασιας ειμαι λιγο επιφυλακτικος εχω ακουσει οτι με το που φυγεις απο τα γραφεια τους παιρνουν στα καπακια τηλ στον εργοδοτη!για αυτο καλυτερα πρωτα ικα και μετα αφου ξεκινησει την διαδικασια το ικα να μεσολαβησει και επιθεωρηση εργασιας για να παρουν τα δεδουλευμενα γιατι μεσω ικα μονο τα ενσημα νομιζω μπορουν να παρουν!παντως αν πραγματικα αποφασησουν να ασχοληθουν δεν θα χασουν τιποτα ισα ισα θα τα παρουν και με το παραπανω και αυτος θα πληρωσει και οτι δικαιουται το προσωπικο και τα προστιμα τα οποια πιστεψε με ειναι πολυ τσουχτερα και αν δεν κλεισει τουλαχιστον αυτα που εκανε σε αυτα τα παιδια δεν θα τα ξανακανει σε κανεναν!
:D οσο για το τι θα κανουν τα παιδια αφου αναγκαστικα θα πρεπει να φυγουν απο κει το σιγουρο ειναι ενα οτι θα βρουν αλλου πολυ καλυτερα και οποιος θελει να δουλεψει δουλευει !και να μην μασησουν με εκβιασμους και τετοια που ισως μπει στην διαδικασια να το κανει!μ και μην αφησετε καιρο να περασει οσο πιο συντομα τοσο το καλυτερο για εσας!μην μασατε ρεεεεεεεεεε με τον καθε πο@στη που θελει να μας πατησει το κεφαλι κατω για να γινει αυτος πλουσιος!εχουμε και εμεις ψυχη και αναγκες και κατι τετοιοι θελουν και κλωτσιες αλλα τη να τι κανεις που μετα χανεις το δικιο σου για λοιπον ΙΚΑ!ΓΑΜ@@ΤΕ ΤΟΝ!:beer: γα@@στε το δικο του καλοκαιρι και οχι το δικο σας!:beer:

Da.Vintage
25/07/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από THEOD
Φίλε μου τι το στριφογυρίζεις ??? Μου φαίνεται ότι ψάχνεις δικαιολογία για να μην κάνεις τίποτα...
Σου είπαν ήδη τι πρέπει να κάνεις....Τώρα δεν καταλαβαίνω τι φοβάσαι... Μην χάσεις αυτή την δουλειά ??? ...Τέτοιες δουλειές υπάρχουν όσες θες γιατί απλά ΔΕΝ είναι δουλειές - είναι ΔΟΥΛείΑ...

Αν σε τόσο σκαστή περίπτωση (όσο τουλάχιστον εσύ το περιγράφεις...) φοβάσαι να κάνεις το αυτονόητο (και αυτό ισχύει και για τους υπόλοιπους εργαζόμενους σε αυτόν) τότε μην περιμένεις σοβαρά πράγματα στην ζωή σου...



Αρχικά δημιουργήθηκε από chris1980
+1.
ερχεσαι φορτωμενος μας λες ποσο χαλια ειναι και φαινεαι αποφασισμενος να προχωρησεις σε καταγγελιες και οσο και αν σε υποδαυλιζουμε ολο μας αναφερεις δικαιολογιες...


Αφηστε τον να κανει τον μαγκα να σας εκμεταλλευεται και να αισχροκερδει πανω στην πλατη σας οπως δυστυχως παρα πολλοι κανουν στον ιδιωτικο τομεα

ΞΑΝΑΛΕΩ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΕΓΩ ΕΚΕΙ!
ΑΝ ΔΟΥΛΕΥΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΟΤΣΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!
Εγώ είμαι Δημ.Υπάλληλος.

Απλά φοβάμαι να μην βρούν το μπελά τους!


Η καταγγελία θα γίνει σίγουρα!
Απλά πρέπει πρίν την κάνω να ενημερωσω τα παιδιά για τις συναίπειες...

Daemon
25/07/2007, 09:47
Το μπελα τους το εχουν βρει ηδη :wave2: