PDA

View Full Version : 5ος Αγώνας Κυπέλλου Trail Ride 2007



marios8
25/07/2007, 12:36
Aντε να βλέπω συμμετοχές


97514

marios8
25/07/2007, 12:40
Πρέπει να είναι το πιο εύκολο Trail ride της χρονιάς.
Καλή παρέα :beer: :beer:
Μια ευκαιρία να αποχαιρετήσουμε το καλοκαίρι. :sun: :sun: :sun: :wave2:

drmel
25/07/2007, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
[B]Πρέπει να είναι το πιο εύκολο Trail ride της χρονιάς.


δεν νομίζω............

Nik0s
25/07/2007, 17:26
Προβλέπω πανικό στην Β. Εύβοια με αγώνα και το Touratech weekend ! :D

marios8
25/07/2007, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
δεν νομίζω............


Μελέτη μακάρι να έχεις δίκιο. Η δικιά μου μηχανή ξέρεις μειονεκτεί στις φλαταδούρες.
Αλλα με 1 * στο βαθμό δυσκολίας και για να γίνει πιο προσιτό στους επισκέπτες που θα έχουν έρθει για τις εκδηλώσεις πολύ φοβάμαι οτι ο Doc δεν θα βάλει δυσκολα:winka:

:beer: :beer: :beer: :wave2:

marios8
25/07/2007, 17:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nik0s
Προβλέπω πανικό στην Β. Εύβοια με αγώνα και το Touratech weekend ! :D


Να υποθέσω οτι θα σας δούμε απο κοντά φίλτατε ? :beer: :wave2:

drmel
25/07/2007, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Να υποθέσω οτι θα σας δούμε απο κοντά φίλτατε ? :beer: :wave2:

σχεδιάζω την διαδρομή φίλτατε
άλλωστε ο αγώνας θα εκκινήσει έξω απο το σπίτι μου

δεν ισιώνει πουθενά αλλά βγαίνει και απο 1200

marios8
25/07/2007, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel
σχεδιάζω την διαδρομή φίλτατε



Δηλαδή δεν θα το τρέξεις? :(

Nik0s
25/07/2007, 22:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Να υποθέσω οτι θα σας δούμε απο κοντά φίλτατε ? :beer: :wave2:


Ναι αλλά μάλλον για το διήμερο της ΜΑΚΑΝ και όχι για τον αγώνα... τώρα αν κάτσει να το τρέξω βλέπουμε :rolleyes: :D

drmel
26/07/2007, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Δηλαδή δεν θα το τρέξεις? :(

δεν γίνεται......


και συγγνώμη που απάντησα σε λάθος post

marios8
27/07/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από drmel

και συγγνώμη που απάντησα σε λάθος post

Δεν πειράζει φίλτατε :lol: :rotflmao: :lol:


:beer: :beer: :wave2:

zubitos
18/08/2007, 12:15
Όπως λένε οι τελευταίες πληροφορίες ο αγώνας αναβάλεται λόγω εκλογών για
το σκ 29-30/ Σεπτεμβρίου :sad: :sad:

(και είχα κάνει και κράτηση σε ξενοδοχείο) :bawl:

Leipsippos
19/08/2007, 21:35
Para8etw:
Λόγω της προκύρηξης των βουλευτικών εκλογών στις 16 Σεπτεμβρίου το Touratech Meeting 2007 απο την Μακαν Touratech Hellas αλλάζει ημερομηνία. Η διεξαγωγή του θα γίνει στις 29&30 Σεπτεμβρίου ενώ το πρόγραμμα του διημέρου και ο τόπος διεξαγωγής παραμένουν ώς έχουν.
Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλούμε καλείτε στα 6948053488. 6972772226 www.makan.gr , events@makan.gr






PS I @Nik0s, na pas outws h allws , den blepeis o marios edw pera ti kollima exei faei, kati 8a kserei ektos apo kalo xarmani. :winka:

PS II @marios. le ampragiaz la ntepragiaz e le sak bouagiaz avek oun port mpagkaz pour de la ntelekour. Komprene vou?

marios8
04/09/2007, 13:26
Μόλις σήμερα μου έκαναν συνδεση στο net.
Leipsippos που είπες οτι έχει αφήσει τα πράγματα ο Φρανσουά?
Αντε να πέφτει και καμιά συμμετοχή.
Και για να μην ξεχνιόμαστε 26 και σήμερα. :beer: :wave2:

yannism
19/09/2007, 08:59
11 και σήμερα.

marios8
25/09/2007, 17:49
5 και σήμερα.

Αν και αρκετές μέρες τωρα με ταλαιπωρεί μια ασθματική βρογχίτιδα που ίσως μου στερήσει την συμμετοχή :sad:

yannism
27/09/2007, 19:28
3 και σημερα.

marios8
30/09/2007, 18:08
Tελευταία νέα απο Πευκί.

Εγώ για λογους ανωτέρας βίας δεν ανέβηκα :( .(γι αυτό ότι αναφέρω είναι απο άλλους.)

Ο αγώνας δεν ήταν δύσκολος στην οδήγηση αλλα στην πλοήγηση αγγούρι. Πολύς κόσμος χάθηκε. :look:

Δυστυχώς υπήρχε και ένα ατυχημα αλλα απο ότι ξέρω δεν είναι κάτι το σοβαρό.:sick:

Μέτά απο πίεση ο zubitos με το καινούριο 200αρι πήρε μέρος. Μάλιστα για τα μέτρα του τα πηγε καλά.
Ξεκίνησε 14ος και στο πρώτο ΣΕΧ πέρασε 5ος χωρίς να τον έχει προσπεράσει κανείς :wacko:
Αλλα η απειρία του (και το προβληματικό οδόμετρο) του κόστισε στην πλοήγηση και χαθηκε για τα καλά. Δεν πειράζει Αποστόλη κάθε αρχή και δύσκολη :beer:

Αυτά προς το παρών η συνέχεια σε λίγο. :wave2:

zubitos
04/10/2007, 21:19
Επιτέλους βρήκα λίγο χρόνο να γράψω τις εντυπώσεις μου απο τον πρώτο αγώνα που πήρα μέρος.

Καταρχήν να πώ οτι η μηχανή είναι καινούργια και είχα πάει μονο μια βόλτα μέχρι την Βαρυμπόμπη πριν ανέβω στο Πευκί.
Καινούργια βέβαία ήταν και η δικία μου εμπειρία στο χώμα αφού και αυτή ξεκίνησε με την βόλτα στην Βαρυμπόμπη.
Ετσι ξεκίνησα το Σαββατο το πρωι για το Πευκί έχωντας φορτώσει το μηχανάκι σε trailer φίλου
απο την Πέμπτη.Στο δρόμο συνάντησα και τον jasondakar ο οποίος ανέβαινε για τα event της BMW με την TOURATECH.
Οταν έφτασα με ενημέρωσαν οτι σε μισή περίπου ώρα θα ξεκινούσε το οff-road tour της BMW το οποίο θα συνοδευόταν απο μαθημα enduro διαφόρων έμπειρων οδηγών αγώνων.
Εχωντας μόνο 2 ώρες ουσιαστικά εμπειρία στο χώμα βρήκα πολύ ωραία ιδέα το να πάω μαζί τους παρόλο που το μηχανάκι μου ήταν αρκετά ελαφρύτερο απο αυτά που θα έπαιρναν μέρος και κάπου δεν κόλαγα.
Τα παιδιά μας έμαθαν καποια πολύ χρήσιμα πράγματα και μας τέσταραν σε αρκετά δύσκολα ανηφορικά κομμάτια αλλά και σε διάφορα είδη εδάφους,η ψυχολογία μου ανέβαινε συνεχώς και όταν τελείωσε αυτό το tour ένιωθα απίστευτη άνεση επάνω στο μηχανάκι,το οποίο όμως είναι αλήθεια πώς βοηθάει απο μόνο του.
Γυρίζωντας στο δωμάτιο βρήκα τον Πέτρο(iatrodikastis) και τον Γιάννη(squirel) οι οποίοι με έψηναν να τρέξω στο trailride.
Ετσι με μόνο 5 ωρες εμπειρία στο χώμα ψήθηκα να τρέξω και ο Πέτρος με τον Γιάννη ανέλαβαν δουλειά στα pit :lol: το roadbook στήθηκε,οι μίξεις έγιναν,τα μπιτόνια για τον ανεφοδιασμό φορτώθηκαν,τα λάστιχα ξεφούσκωσαν και μετά απο λίγο βρέθηκα στην ενημέρωση για τον αγώνα.
Αφου πήραμε τα roadbook κάναμε τις απαραίτητες σημειώσεις(που να ξερα) και τα περάσαμε στις βάσεις.Ο ύπνος ήρθε εύκολα μετά την κούραση της ημέρας και το μεγάλο ραντεβού είχε δωθεί για το πρωί.
Το πρωί αφού ετοίμασα μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια πήρα τον δρόμο για την εκκίνηση.
Κόσμος στην εκκίνηση, οι μηχανές όλες μαζεμένες και σιγά σιγά πήρα θέση αφού έφευγα 14ος.
Η εκκίνηση έγινε στήν παραλία και τα πρώτα 3,5χλμ ήταν κατα μήκος τις παραλίας ενώ στην συνέχεια για 16 περίπου χλμ θα μπαίναμε σε μία ποταμιά που θα ήταν και το πιο δύσκολο κομμάτι της διαδρομής.
Είχα ένα άγχος για τα πρώτα χλμ γιατί ούτε σε άμμο είχα ξαναοδηγήσει αλλά ούτε και στην κροκάλα τις ποταμιάς.
Τα μπροστινά μου νούμερα άρχισαν να φεύγουν και σιγα σιγά ερχόταν η σειρά μου,όταν ήρθε αυτή η ώρα αυτό που ένιωσα ήταν απίστευτο,ο doc μου λέει φύγε, ανοίγω το γκάζι σηκώνομαι ορθιος και αρχίζω να παλεύω με την άμμο.
Μέτα απο λίγα μέτρα είχα αρχίσει να το βρίσκω και άνοιγα περισσότερο,τα πήγαινα μία χαρά και συνέχιζα φτιαγμένος μέχρι που κάποια στιγμή έφτανα στον ειδικά διαμορφωμένο χώρο στήν παραλία με κορδέλες(δυο τρεις στροφούλες και ένα τραπέζιο)
Ο κόσμος που ήταν μαζεμένος εκεί αρκετός και εγώ αρχίζω να νιώθω περίεργα :eyepop: :eyepop: μπαίνω στις κορδέλες περνάω εύκολα και γρήγορα και ανεβαίνει η ψυχολογία μου στο ζενίθ.
Μετά απο λίγο περνάω και 2 που είχαν πέσει,πίσω μου δεν έβλεπα κανέναν και σκέφτομαι οτι τα πάω μια χαρά.
Μπαίνω στην ποταμιά με την κροκάλα και συνεχίζω να τα πηγαίνω καλά ενώ σιγά σιγά αρχίζω να περνάω τους μπροστινούς,η κροκάλα έχει εξελιχθεί στο αγαπημένο μου έδαφος και περνάω στα 16χλμ τις ποταμιας αρκετό κόσμο.
Βγαίνωντας απο το ποτάμι φτάνω στο 1ΣΕΔ οπού το ΣΕΔ το κάνει ο φίλος μου ο Πέτρος και με το που με βλέπει αρχίζει να φωνάζει οτι είμαι 5ος και τα πάω ανέλπιστα καλά.
Μηδενίζω το μερικό μετρητή(μιας και ο γενικός δέν δούλευε όπως και το +- στο οδόμετρο)και αρχίζω να ανεβαίνω την ανηφόρα φτιαγμένος όταν έχωντας κάνει καμια 800αρια μέτρα παίρνω χαμπάρι οτι ο μετρητής έχει μείνει στο 0.
Σταματάω αμέσως για να μήν βγώ εκτος διαδρομής και περιμένω τον επόμενο για να δώ τον δρόμο :bigcry:
Ερχονται 2-3 μηχανάκια μαζί και τα παίρνω απο πίσω για κάποιο χρόνο μεχρι να καταλάβω που είμαι όταν με λύπη μου διαπιστώνω οτι και αυτοί έχουν χαθεί.
Γυρίζω πίσω,παντού υπάρχουν μηχανάκια αλλά ο καθένας πάει οπου θέλει αφού όπως μαθαμε αργότερα μία μπουλντόζα είχε αλλαξει την μορφολογία του εδάφους με αποτέλεσμα να χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί την μάνα:lol:
Τα δικά μου τα όργανα έχουν βγεί off και μοιραία ακολουθώ δυο μηχανάκια απο πίσω και με αρκετή καθυστέρηση φτάνω στο δεύτερο ΣΕΔ.
Εκεί ξαναμηδενίζω,βρίσκω την σωστή τουλίπα και ευελπιστώ οτι απο εδώ και πέρα τα πράγματα θα πήγαιναν καλύτερα.
Η πρώτη τουλίπα μετά το ΣΕΔ έδειχνε στα 0,8 αριστερά και οι 2 που με πήγαν μέχρι εκεί έστριψαν στα 0,3.
Μην έχωντας και μεγάλη εμπιστοσύνη πλέον στα όργανα τα δικά μου,τους ακολουθώ σε ένα τρελλό παρατεταμένο ανηφόρι μέσα σε ένα νεροφάγωμα και εκεί έρχεται μια μικρή πτώση στο πλάι.Σκέφτομαι οτι αποκλειεται να πηγαίνει απο εκεί ο αγώνας και ετσι προσπαθώ να γυρίσω το μηχανάκι στην κατηφόρα(πράγμα δύσκολο μέσα στο νεροφάγωμα) για να γυρίσω πίσω.
Μετά απο αρκετή κούραση ξαναγυρίζω στο ΣΕΔ μηδενίζω και συνεχίζω μόνος........

zubitos
04/10/2007, 21:54
.....ο φόβος που είχα για τα όργανα μου επαληθεύεται αφου μετα απο 1-2 τουλίπες ξαναχάνομαι :bigcry: :bigcry: μπαίνω σε κάτι φρεσκοοργωμένα χωράφια ανεβαίνω απο εδώ,κατεβαίνω απο εκεί,σβήνω για να ακούσω που περνάν οι άλλοι,τζιφος.
Γυρίζω το roadbook λίγο πιο κάτω και βλέπω μία τουλίπα που έδειχνε την διαδρομή να περνάει αριστερά απο την εκκλησία ενός χωριού.Εβλεπα το χωριό απέναντι και λέω να πάω κατα εκεί.
Μπαίνω στο χωριό,στρίβω αριστερά σε μια διασταύρωση και βγαίνω στο 2ο ΣΕΔ :eyepop: στο σημείο που ήμουν πριν απο 45 λεπτά :bigcry: και μην έχωντας ιδέα που εξελίσεται ο αγώνας.
Αφου τρώω μια απογοήτευση γερή αποφασίζω να περάσω πίσω απο ένα βουνό που έβλεπα και υπολόγιζα οτι πιθανόν εκεί να συνέχιζε ο αγώνας(με λίγη τύχη μπορεί κάποιον να πετύχαινα)αρχίζω λοιπον την μοναχική μου πορεία στο αγνωστο με βαρκα την ελπίδα μόνο και μονο επειδή είχα περάσει απιστευτα μερη μέχρι εκείνο το σημείο και δεν ήθελα να τελειώσει τόσο άδοξα.
Μετά απο μια μισάωρη πορεία έπαψα να είμαι τοσο αισιοδοξος και αφου βρήκα ενα μπάρμπα σε ένα μαντρί τον ρώτησα πως μπορώ να βγώ στην άσφαλτο(με σκοπό να γυρίσω στο Πευκί)αυτός μου έδειξε πάνω κάτω που ήταν η άσφαλτος και πήρα τον δρόμο του γυρισμού όταν ξαφνικά άκουσα μηχανάκια απο τον απο πάνω δρόμο :a30:
Το κόβω λίγο off-road,βρίσκω τον δρόμο που άκουσα τα μηχανάκια και αρχίζω να πηγαίνω προς τα εκεί και μετά απο λίγο τους βλέπω :a25: τους ρωταω εάν είναι εντός αγώνα και μου λένε πως είναι κανονικά μεσα στον αγώνα.
Χαρούμενος που βρέθηκα εντος αγώνα αποφασίζω να πάω μαζί τους μόνο και μόνο για τον τερματισμό,αλλά σύντομα διαπιστώνω οτι και αυτοί έχουν φάει κόλλημα σε μια τουλίπα και δεν κουνάνε.
Μοιραία περιμένω μαζί τους μέχρι που βλέπουμε αλλά 6-7 μηχανάκια να έρχονται προς το μέρος μας.
Με λύπη μου διαπιστώνω οτι είναι η σκούπα που μαζεύει τους χαμένους,οπότε όλοι μαζί πάμε μέχρι τον ανεφοδιασμό στο 60χλμ τις διαδρομής πραγματικά την τελευταία στιγμή αφου με είχε πιασει ρεζέρβα 6-7 χλμ πρίν τον ανεφοδιασμό.Ο αγώνας καπου εδώ τελειώνει για εμάς αφού είμαστε πλέον εκτός χρόνου,γεμίζουμε τα μηχανάκια και γυρίζουμε απο άσφαλτο.(65 χλμ ασφαλτο θέλαμε για να γυρίσουμε στο Πευκί)

Συμπεράσματα:

1)Κρίμα που δεν τερμάτισα γιατί το ήθελα πολύ

2)Πρέπει να πάρω IMO

3)Δεν ξαναχάνω αγώνα.

4)Οι 4 ώρες που ήμουν πάνω στο μηχανάκι με έκαναν καλύτερο οδηγό.......Τέλος...sorry για την πολυλογία

jasondakar
04/10/2007, 22:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos
.....



perimene εχω φωτος σου :wave2:

Nik0s
05/10/2007, 09:17
Ωραίος ο zubitos !!!

keep it up !

:wave2:

apav
05/10/2007, 11:04
Καλη συνέχεια zubitε! Όλα κάπως έτσι αρχίζουν. :wave2:

marios8
05/10/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos

Ετσι ξεκίνησα το Σαββατο το πρωι για το Πευκί έχωντας φορτώσει το μηχανάκι σε trailer φίλου
απο την Πέμπτη.


Δεν πιστεύω να κουράστηκες !!!! :lol: :rotflmao: :lol:

marios8
05/10/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos

Η πρώτη τουλίπα μετά το ΣΕΔ έδειχνε στα 0,8 αριστερά και οι 2 που με πήγαν μέχρι εκεί έστριψαν στα 0,3.
Μην έχωντας και μεγάλη εμπιστοσύνη πλέον στα όργανα τα δικά μου,τους ακολουθώ



Ποτέ μα ΠΟΤΕ δεν ακολουθείς κανέναν.
Για ποιό λογο να έχουν οι άλλοι καλύτερη αντίληψη απο σένα?
Με τον καιρό θα καταλάβεις οτι 9 στις 10 φορές αν ακολουθείς άλλους θα σε οδηγήσουν σε χάσιμο.

Μπράβο για την απόφαση να τρέξεις, ήθελε θάρρος. :beer: :beer: :wave2:


Υγ Ετοιμάσου για την Κυριακή :winka:

zubitos
05/10/2007, 19:46
Υγ Ετοιμάσου για την Κυριακή :winka: [/B]


Για Σάββατο δεν έχουμε κάτι?:smilea:

zubitos
05/10/2007, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από jasondakar
perimene εχω φωτος σου :wave2:


στείλε,στείλε :wave2:

yannism
06/10/2007, 08:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8


Υγ Ετοιμάσου για την Κυριακή :winka: [/B]
Τι εχουμε την Κυριακη ?

marios8
06/10/2007, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από yannism
Τι εχουμε την Κυριακη ?

Άλλα κόλπα :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Nik0s
06/10/2007, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
Άλλα κόλπα :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Θα μας πείτε κι εμάς ? :D :smokin:

DimChios
06/10/2007, 11:05
Μπράβο ρε zubitos!

:D

Αντε και στα δικά μας κάποια στιγμη.... :rolleyes:


:wave2:

taxydromos
06/10/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μπράβο ρε zubitos!

:D

Αντε και στα δικά μας κάποια στιγμη.... :rolleyes:


:wave2:

οταν λες 'δικας μας' εννοας εσενα και τον οριζοντα?:confused:








:rotflmao:


107588

KaTaNaS
06/10/2007, 15:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Αντε και στα δικά μας κάποια στιγμη.... :rolleyes:


esena se kobw kateytheian sta bareia! :wave2:

KaTaNaS
06/10/2007, 16:00
Συγχαρητηρια Σούμπιτε για το θάρρος σου να μπεις αλεξιπτωτιστικά στον χώρο των ράλλυ και της πλοήγησης!

ειναι ψιλοκόλλημα όλη αυτη η φάση της εκκίνησης, της αδρεναλινης, των λαθών και της διόρθωσης τους... οι σκέψεις που σου περνάνε απο το μυαλο καθως οδηγεις,

άλλωστε με αόυς και σε αλλα σημεια οταν απομενεις τελειως μόνος,

τα σκαμπανεβάσματα της ψυχολογιας σου και της αυτοππεποιθησης καθώς συγκρίνεσαι με τους άλλους αναβατες όχι τοσο οδηγικά όσο πλοηγικά!


διοτη όπως διεξάγονται αυτοι οι αγώνες, και όπως σχεδιάζονται χρειάζεται βασικα αρκετή εμπειρία και ανοιχτό μυαλό για να διαβασεις το δρομοβιβλιο... πρεπει να χρησιμοποιείς και την τελευταια λεπτομερεια που καταγραφεται στο σκαριφημα και πολλές φορες καθώς οδηγείς ζω πεθαίνω και χτυπιέσαι σε φυτευτές και άλλων ειδών πέτρες!

βεβαιως χρησιμοποιεις και τις ροδιές των προπορευόμενων οι οποιες όμως απλά μπορουν να επιβεβαιωσουν την αποφαση σου...

γιατι συνηθιζεται πολλες φορες η ροδια να χανεται στη μεση του πουθενα και να ψαχνεις να βρεις το διαστημοπλοιο των ΑΤΙΑ που θα ρουφηξει κι εσενα με τη σειρα σου!:lol:

σε αγωνα της πατρας ειχα κανει χασιμο 14 χιλιομετρα και 45 λεπτα διοτη ποαρέλειψα μια τουλίπα, και οι επόμενες 3 ηταν συμμετρικότατες! :eyepop: στα ιδια χιλιομερα τσιμεντενια δεξαμενη, στα ιδια χιλιομετρα χωριο... η πλατεια του χωριου μας τα χαλαγε και αφυπνηστηκαμε! :lol:

τεσπα, σου ευχομαι να ξαναλαβεις μέρος καΙ ΝΑ γευθεις την χαρα του τερματισμού μετα απο ολες τις δυσκολίες του αγώνα!

επίσης θα δεις πώς απο τη στιγμή που θα εχεις περισσοτερο χρόνο στην αποφαση σου να τρεξεις θα νοιωσεις και ολο το παρτακι της προετοιμασιας, να ελεγξεις την αρτιοτητα της μοτο, αυτοκόλλητα, να φτιαξεις ενα ωραιο συστηματακι να μποριες να διαβαζεις καλά το χάρτι...

να βαλεις ενα ή δυο ποδηλατικά πρίν ξοδευτείς με τα ΙΜΟ, να κουβαλάς νερό, τα εργαλειάκια σου

τα πειραγματα με τους άλλους καθως ξεφορτωνεται τα μοτορια απο τα ρρευλες και ετοιμαζεσται να περασετε τεχνικο ελεγχο!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ :a07:



και μετά, οταν τρεξεις τους 2-3 μπρωτους, θα περασεις στο επομενο σταδιο (εκει που ειναι ο τρελος ο Μαριος)

όπου θα αρχισεις την αυτοσυγκεντρωση, την προπονηση στο διαβασμα, θα φτιαξεις excell και με το λαπτοπ πριν τυλιξεις το δρομοβιβλιο θα σημειωνεις πανω τους ιδανικους χρονους βάση ΙΜΩ (ιδανικης μεσης ωριαιας) που θα πρεπει να φθασεις σε έκαστη τουλιπα!

και αλλού θα δινεις γκάζι και αλλού θα χαλαρωνεις!

ετσι γινοτανε παλιά βασικά, αλλά παραπονέθηκαν οι αναβατες οτι ειχαν πάρα πολλά στο μυαλο τους για να επεξεργαστουν και ετσι ανεβαζουν τις ιαδνικες μεσες ωριαιες σε άπιαστα επίπεδα και ο γρηγορότερος κερδίζει!


τα σέβη μου! :wave2:

:beer: :beer: :beer:

zubitos
06/10/2007, 17:09
Ευχαριστώ όλους για τα καλά τους λόγια,και τον Κατάνα για τις συμβουλές.

Απλά θα ήθελα να διευκρινήσω οτι μόνο αλεξιπτωτιστικά δεν μπήκα σε αυτούς τους αγώνες.
Εχω παρακολουθήσει σαν θεατής σχεδόν όλα τα trailride φέτος(και της επαρχίας) και επειδή ακριβώς γούσταρα παρα πολύ αυτήν τη φάση αποφάσισα να πάρω χωμάτινο μηχανάκι.
Ετσι λοιπόν μάζευα λεφτά όλο τον χρόνο και έτυχε να το πάρω δυο εβδομάδες πρίν.
Στο Πευκί δεν είχα σκοπό να τρέξω,απλά να γράψω κάποια χλμ σε χώμα και να παρακολουθήσω τον αγώνα.Θα ανέβαινα ετσι και αλλιώς,απλά η κ@@λα με έκανε να τρέξω πολύ νωρίτερα απο οτι υπολόγιζα.

Δηλαδή Σταύρο για να καταλάβεις σε θυμάμαι στην Πάτρα φέτος να τερματίζεις και η ντίζα να σέρνεται πίσω σου :smilea:

Σου εύχομαι αλλη μια φορά περαστικά και γρήγορα πίσω στους αγώνες. :wave2:

DimChios
06/10/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
esena se kobw kateytheian sta bareia! :wave2:



Μα στα βαριά ειμαι! :blush:

Εκτος αν εννοεις .... ναρκωτικά! :sick:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
06/10/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Μα στα βαριά ειμαι! :blush:

Εκτος αν εννοεις .... ναρκωτικά! :sick:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

αγωνιστικά εννοώ... και μιλαω για εντουρο και σκραμπλ

DimChios
06/10/2007, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
αγωνιστικά εννοώ... και μιλαω για εντουρο και σκραμπλ



Αχ, μακάρι! :rolleyes:

Αλλά για να ειμαι ειλικρινής, δε με βλέπω να εχω τοσο πολύ πείσμα στο αντικείμενο! :(

marios8
06/10/2007, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από zubitos


Σου εύχομαι αλλη μια φορά περαστικά και γρήγορα πίσω στους αγώνες. :wave2:



Για αγώνες θα κάνει λίγο υπομονή αλλα για το βουνό .................... πες αλεύρι :winka: