PDA

View Full Version : Ψαχνω κεντρικο διακοπτη-κλειδαρια για ΧΤ600Ε



vaspiou
26/07/2007, 12:43
Ξερει κανεις που θα βρω κεντρικο διακοπτη-κλειδαρια για ΧΤ600Ε ?
Μετα απο πολλα ζορια καταλαβα οτι εχει χαλασει και παω για καινουργιο
Καινουργιος εχει 120? περιπου που εινια πολλα. Ξερετε αν υπαρχει καποιος που να ταιριαζει αλλα να ειναι ιμιτασιον? Μπορω να βρω καπου μεταχειρισμενο?
'Ο,τι ξερετε δεκτο ειναι....
Ευχαριστω.


:beer:

Daemon
26/07/2007, 13:16
Τι μοντελο ειναι?

vaspiou
26/07/2007, 15:00
τι μοντελο ειναι? χμμμμμμ εκει ειναι λιγο δυσκολα τα πραγματα.
μεχρι πρωτεινως 2001 μετα εμαθα οτι μπορει να ειναι και 98, ασε βγηκαν απλυτα στην φορα....:mad:
Παντως ειναι 3ΤΒΑ


:beer:

Daemon
26/07/2007, 15:09
Και τωρα θα μαθεις οτι ειναι 1994 και εχει 95? ο διακοπτης.. :rolleyes: :)

Για σιγουρα ολο το πλασιο:wave2:

vaspiou
02/08/2007, 01:07
ρε παιδια κανεις ξερει τελικα που σκατα θα τον βρω ιμιτασιον ή τουλαχιστον μεταχειρισμενο??

Ολο μου κολαει το κλειδι μεσα και βραχυκυκλωνει!!! δεν μπορω αλλο!!

HELP !!!:cry: :cry: :cry: :cry:

vaspiou
04/08/2007, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Και τωρα θα μαθεις οτι ειναι 1994 και εχει 95? ο διακοπτης.. :rolleyes: :)

Για σιγουρα ολο το πλασιο:wave2:



Πηγα και ρωτησα σε ενα Υamaha στην Δημητρακοπουλου και μου λεει 127? ο διακοπτης!!
Εσυ φιλε Daemon που τον βρηκες 95?? Ειναι διαφορά στα λέφτα...
Αμα ειναι να παω εκει...
Ευχαριστω!!!

p@nos
11/02/2008, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
Πηγα και ρωτησα σε ενα Υamaha στην Δημητρακοπουλου και μου λεει 127? ο διακοπτης!!
Εσυ φιλε Daemon που τον βρηκες 95?? Ειναι διαφορά στα λέφτα...
Αμα ειναι να παω εκει...
Ευχαριστω!!!


Παιδια επειδη και 'μενα κολλησαν εδω με τις πολλες βροχες οι κλειδαριες(λογικο ειναι),μην ψαρωνεται και πατε για καινουργιες...

Βαλτε λιγο WD40 η λιγο πετρελαιο και ειστε οκ...

Eloundar
16/02/2008, 19:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Γκαζοφωνιξ JR
Παιδια επειδη και 'μενα κολλησαν εδω με τις πολλες βροχες οι κλειδαριες(λογικο ειναι),μην ψαρωνεται και πατε για καινουργιες...

Βαλτε λιγο WD40 η λιγο πετρελαιο και ειστε οκ...

+1

..ειχα το ιδιο προβλημα και τελικα με λιιιγο WD-40 το εστρωσε!!
ΑΑ..και βασικο:
- Μην προσπαθείς μόνο να βρεις το σημείο που γυρναει το κλειδι σε διαφορα σημεία πιο μέσα ή πιο έξω..το κολπο έιναι να το κάνεις λίγο πίσω ή μπροστα!!

..εγω δεν το εβρισκα με τιποτα και σε καποια φαση ειχα φτασει στο σημείο να μου περνει 2 λεπτα μονο και μονο για να βρω το σημειο που γυριζε το κλειδι και τελικα αν το κανεις λιγο μπροστα (προς τα φωτα) γυρναει ανετα!!

..αυτα τα ολιγα απο εμενα, ελπίζω να βοηθησα!!
:beer:

orcinious
01/03/2008, 21:04
μοναστηρακι στα μαγαζακια που ειναι στη σειρα.
ειναι σε ενα στενο καθετα στην ερμου κατω απο την αθηνας , οπως κατεβενεις στα
αριστερα.
με κανα 30αρι ειχα παρει εγω.

animalcopy
05/03/2008, 23:56
ρε παιδια μην τα παρατατε με την πρωτη δυσκολια :nono:, παρτε και κανενα κατσαβιδι και τουλαχιστον προσπαθηστε να φτιαξετε κατι πριν το πεταξετε, οχι απο τσιγγουνια αλλα για να νιωσετε και λιγο ποιο διμιουργικοι :D . και εμενα μου εκανε νερα η κλειδαρια απο την πολυ χρηση, την εβγαλα (που ειναι και το ποιο σπαστικο κοματι:dizzy:) και την εκανα κοματακια με λιγο γιαλοχαρτο στα χαλκινα clip που εχει και με καλο καθαρισμα εγεινε σαν καινουργια. :wave2:

morfi
18/03/2008, 12:16
[kalispera otan ego eixa afisi ta kleidia mou kapou kai den itan eukolo na paro tin mixani mou pigana na alla3o eixa brei imitasion giro sta 15? ftanei stin peripou stin kataskeui tis gnisias an 8eleis na sou steilo foto (dld na pao sto magazi kai na to bgalo foto) kai na deis pos einai basika den einai kai polla ta lefta
oso afora tin parabiasi den 3ero poso antexei me tin manisia alla mou fanike arketa kali
kai ka8os pigena na tin papo dextike til kai mou eixan brei ta kleidia mou kai den tin pira

animalcopy
18/03/2008, 14:17
http://cgi.ebay.co.uk/YAMAHA-XT600-XT600E-XT-600E-600-E-3TB-IGNITION-SWITCH_W0QQitemZ110203014215QQihZ001QQcategoryZ10490QQrdZ1QQssPageNameZWD1VQQ_trksidZp1638.m118.l124 7QQcmdZViewItem

nikolakisxt
18/03/2008, 19:03
παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση??
και καλα η κλειδαρια που πες την αλλαζεις και ολα καλα,το ντεποζιτο πως θα το ανοιξεις?με αλλο κλειδι?:dizzy:

p@nos
23/03/2008, 17:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakisxt
παιδια να κανω μια χαζη ερωτηση??
και καλα η κλειδαρια που πες την αλλαζεις και ολα καλα,το ντεποζιτο πως θα το ανοιξεις?με αλλο κλειδι?:dizzy:



κρατας το παλιο κλειδι στο μπρελοκακι σου μωρε, αυτο σε προβληματιζει???

:lol: :lol: :lol:

captaincarnaval
04/04/2008, 11:35
καπου πρεπει να εχω μια.;) στειλε πμ αν δεν εχεις βρει ακομα. Αν κ πιστευω οτι αν την λυσεις κ το παιδεψεις λιγο θα στρωση. ειναι συνηθυσμενω προβλημα στα χτ.

andacio
05/04/2008, 18:27
Ego tin alaxa extes , 15 euro, imitation , tin pira apo tin Liosion , den thimame numero ! 89 modelo kai to diko mou ! Exei ena magazi me antalaktika LIOSION kai Ag Meletiou, 20 metra pros ton stathmo Attiki. Einai me 4 kalodia.

o_gavros
31/10/2014, 14:33
κάνω την ανασκαφή, μιας και υπάρχει ήδη θέμα.

Και για να δείτε κι εσείς όπως είδα κι εγω το φως το αληθινό, το σωτήριο έτους του Κυρίου υμών 2014 ο κεντρικός διακόπτης-κλειδαριά για το ΧΤ600Ε τιμάται (οι πληροφορίες απο τη Γιαμάχα στον Κορυδαλλό) προς 322 ευρωπαϊκά!!!
Είναι δυναμόν;;;
Σα να σου λέει πάρε μαϊμού.

βρίσκω ένα σε νορμάλ τιμή (http://www.nkmoto.gr/diakoptis-xt-600-e) αλλά εκεί που λέει : "κατασκευαστής:Γιαμαχα" με ξενίζει λίγο.αν έλεγε απευθείας γιαμάπα ή γιανάχα,θα πειθόμουν ευκολότερα.

Εχει κανείς να προτείνει κάτι άλλο, σε νορμάλ πάντα, τιμή;

toyar
31/10/2014, 14:48
τι σε νοιαζει τι λεει;
αφου ο γνησιος ειναι τοσο ακριβος σε ημιτασιον θα πας
εκτος αν ο γνησιος επισκευαζεται;)

o_gavros
31/10/2014, 14:52
τι σε νοιαζει τι λεει;
αφου ο γνησιος ειναι τοσο ακριβος σε ημιτασιον θα πας
εκτος αν ο γνησιος επισκευαζεται;)

καλα εννοείται ότι τόσα λεφτά δεν τα δίνω.
για επισκευή μένει να διαπιστωθεί,το'χω στα υπόψην.

για τα ιμιτασιον τωρα.
μου είπαν ότι ο πίρος που κλειδωνει το τιμόνι,στα ιμιτασιον είναι συνήθως της πλάκας και σπάζει εύκολα, για αυτό ρωτησα μήπως εχει καποιος να προτείνει τίποτα δοκιμασμένο.

toyar
31/10/2014, 15:12
αν σε ανησυχει μονο ο πιρος κανε σκατζα με τον δικο σου
γενικα μπορεις απο τον ημιτασιον να παρεις μονο οτι σου χαλασε
αληθεια ο δικος σου τι εχει;

o_gavros
31/10/2014, 15:26
έχει αρχίσει και παίζει αρκετά το κλειδί,δεν βρίσκει τη θέση ον εύκολα(κατι που όσο περνάει οκαιρός συμβαίνει και συχνότερα),βγαίνει το κλειδί ενώ ειναι στη θεση ον κλπ.
τα κλασικά θέματα των πολυκαιρισμένων διακοπτών πιστεύω.

αυτο για την σκάτζα στους πίρους δεν το σκέφτηκα, ευχαριστώ.

lykourgi
31/10/2014, 15:30
ο πίρος που κλειδωνει το τιμόνι,στα ιμιτασιον είναι συνήθως της πλάκας


Ενώ στα γνήσια ............... βράχος ακλόνητος. :lol:


Ασχέτως πλάκας κοίτα μήπως ανοίγει και επισκευάζεται. Αλλιώς αυτό με τα 45€ μια χαρά φαίνεται, αφού το δεις και από κοντά βέβαια. (Ακου 322€ κλειδαριά.)

7Tolis
31/10/2014, 17:45
Καβασάκι δεν έχεις ή κάνω λάθος;

o_gavros
01/11/2014, 09:54
υπάρχει και ένα ΧΤ στη φαμίλια, ω Μέγα Τυμβωρύχε :p