PDA

View Full Version : Kymco People 125



nantin
26/07/2007, 12:53
ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΑ 300 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ 2000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 4000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΟΥΤΩ ΚΑΘΕΞΗΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΗΘΕΛΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΠΗΓΕ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΤΗΣ ΚΥΜΚΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΑ 1000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΡΥΘΜΙΖΑΝ ΤΙΣ ΒΑΛΒΙΔΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΙΕΔΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΛΑΔΙΑ ΑΝΑ 2000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΑ 6000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΣΕΡΒΙΣ.ΕΜΕΝΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΚΟΥΦΑ .ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΚΟΥΤΕΡ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ

nantin
26/07/2007, 17:57
κανενασ γνωστης επι του θεματος? ΣΤΗ ΖΩΝΗ ΤΟΥ ΛΥΚΟΦΩΤΟΣ ΕΠΕΣΑ.

kiriakost
26/07/2007, 21:52
Υπερβολικά ακούγονται , δεν λέω ... απο την άλλη στείλε ένα Email στην Kymco , να δεις τι θα σου πούνε !!

OldMan
27/07/2007, 12:37
Πολύ καλά κάνουν και σου ακούγονται υπερβολικά Γιώργο ...!!!

( τα "καθαρόαιμα" έχουν αραιότερα διαστήματα service ...).

Λογικά, πρέπει να του δώσανε μαζί με το Owner's manual και ένα Workshop (ή Maintenace) manual που γράφει τα σχετικά με διαστήματα αλλαγής λαδιών και εργασίες συντήρησης !!
(μπορεί να είναι ενσωματωμένα και στο ίδιο βιβλιαράκι...).

Ας πάει για βαλβίδες στα 1.000 - 1.5000 χλμ (όχι ότι θα τις ρυθμίσουν, αλλά...) και από εκέι και πέρα ας κάνει μόνος του αλλαγές λαδιών κάθε 4.000 - 5.000 χλμ (δεν ξέρω αν έχει και φίλτρα που αλλάζουν ή μόνο σίτα) και κάθε 12.000 - 15.000 χλμ ας το πηγαίνει για βαλβίδες !!

Υ.Γ.
Προσωπική εκτίμηση είναι, μην τον πάρω και στον λαιμό μου, 'νταξ' ?? :beer:

nantin
27/07/2007, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πολύ καλά κάνουν και σου ακούγονται υπερβολικά Γιώργο ...!!!

( τα "καθαρόαιμα" έχουν αραιότερα διαστήματα service ...).

Λογικά, πρέπει να του δώσανε μαζί με το Owner's manual και ένα Workshop (ή Maintenace) manual που γράφει τα σχετικά με διαστήματα αλλαγής λαδιών και εργασίες συντήρησης !!
(μπορεί να είναι ενσωματωμένα και στο ίδιο βιβλιαράκι...).

Ας πάει για βαλβίδες στα 1.000 - 1.5000 χλμ (όχι ότι θα τις ρυθμίσουν, αλλά...) και από εκέι και πέρα ας κάνει μόνος του αλλαγές λαδιών κάθε 4.000 - 5.000 χλμ (δεν ξέρω αν έχει και φίλτρα που αλλάζουν ή μόνο σίτα) και κάθε 12.000 - 15.000 χλμ ας το πηγαίνει για βαλβίδες !!

Υ.Γ.
Προσωπική εκτίμηση είναι, μην τον πάρω και στον λαιμό μου, 'νταξ' ?? :beer:

ΑΝΤΟΥΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΟΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ .ΑΝΤΕ ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΕΝΤΟΥΡΟΒΟΛΤΑ.

OldMan
27/07/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από nantin
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕΙ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΕΝΤΟΥΡΟΒΟΛΤΑ.
:eyepop: :look: :eyepop:

Αυτά είναι ΑΝΤΡΙΚΑ σπορ, καλέ ...!!! :blush: