PDA

View Full Version : Μετά τα 125...τι;;;;



ThM
25/09/2004, 17:25
Έχω εδώ και λίγο καιρό το XR125, το οποίο αν και για τα κυβικά του είναι καλό...δεν μου προσφέρει αυτά που θέλω πραγματικά από μία μηχανή. Συγκεκριμένα προτιμώ τις μηχανές τις naked (ότι έχει να κάνει με δρόμο, για το χώμα σκασίλα μου) που να σου επιτρέπουν άνετα να κάνεις ένα ταξίδι από 100χλμ και πάνω...χωρίς να σου πέσει ο κώλος και να σου μείνουν τα πιστόνια στο χέρι. Σκεφτόμουν να πάω σε αρκετά πιο μεγάλα κυβικά...όπως την Superfour ή το CBF500 αλλά ψιλοφοβάμαι τα μπατσαριά(καινούργια λέξη) γιατί το δίπλωμα δεν μου επιτρέπει για κανα χρόνο ακόμα να πάρω μηχανή πάνω απο 34hp. Οπότε για συνοψίσω...η παρανομώ και πέρνω το Superfour-CB500-Hornet 250 (αλήθεια τι λέει αυτό) ή πέρνω το CBF250 και ελπίζω να με βγάλει για κανα ταξίδι. Αναμένω τις απόψεις σας.

antonis111
27/09/2004, 11:27
χωρίς δίπλωμα ποτέ και δεν έχει να κάνει με κάποια κλήση, αλλά με το ότι δεν έχεις ασφάλεια. σταματημένος να είσε και να έρθει ένα πιτσιρίκι με ποδήλατο, πέσει απάνω σου και πάθει κάτι, απλά την γ....σες. Αν δεν σου πολυαρέσει το 250 τότε κράτα τα λεφτά σου περίμενε να βγάλεις δίπλωμα και πάρε κάτι που σου αρέσει.

Alex6RR
16/01/2005, 16:23
Κι εγω στην ιδια θέση ειμαι!παιδια αν ειναι 250 kai px 43hp δεν μπορω να βγαλω ασφαλια δεν θα ειμαι νομιμος?:rolleyes: