PDA

View Full Version : Ybr125 Τί τρέχει με αυτό το μοντέλο??



Alcarinque
26/07/2007, 16:30
Αδέρφια μου αλήτες πουλιά έτσι όπως ατένιζα στον μακρινό ορίζοντα του Internet μπήκα στο site της Yamaha ψάχνοντας για ένα όχημα 125cc(όχι τύπου ανωμάλου όμως)street ή supersport επείδη ενδιαφερομαι για την αγορα ενός τέτοιου εργαλείου,και έπεσε το δεξί βλέφαρο(το αριστερό κοιτούσε στο φαγητό που καταβρόχθιζα μετα μανίας εκεινη την ώρα)στο YBR 125 της Yamaha και μετα απο εκεί συλλογίστηκα ότι δέν ξέρω τίποτα για αυτο το μηχανάκι....και για αυτόν τον λόγο θέλω να σας ρωτήσω τί τρέχει με αυτό το μοντέλο.

Σας ευχαριστώ για την υπομονή σας...

Χρόνια πολλά στους Παρασκευάδες και τις Παρασκευούλες για την γιορτή τους.

Daemon
26/07/2007, 16:35
Σαν τι να τρεχει δηλαδη?

Οικονομικο, φθηνο, για ολες της δουλειες. Για μενα πολυ καλυτερο απο ενα παπι αφου ειναι στα ιδια λεφτα περιπου. Ενα "κλασσικο" μικρο μοτοσυκλετακη θα ελεγα.. :wave2:

Alcarinque
26/07/2007, 17:02
Δηλαδή η αγορά του αξίζει...ούτως η άλλως αυτή η μηχανη που ψάχνω σαν το ΥΒR ή το CBR ή κάποιο άλλο που θα αποφασήσω να πάρω θα είναι η είσοδος μου στον κόσμο της μοτοσυκλέτας.....γιατί έχω ακούσει παράδειγμα τώρα για το cbr και ΜΗΝ το πάρεις θα βαρεθείς το γκάζι και τέτοιες μ@λ@κιες.........μα θα πάρεις ένα τετοιο μηχακάνι για να μάθεις να οδηγάς όχι για να το παίζεις Rossi.....

Η τιμή του είναι κοντά στα 2200ευρώ αν δεν κάνω λάθος ενώ τις cbr κοντά στα 3000.Βέβαια είναι σίγουρο ότι η κάθε μηχανή θα σου προσφέρει κάτι το διαφορετικό αλλά ο κύριος λόγος είναι να μάθω να οδηγώ και μάλλον εφόσον το πάρω(γερός να είμαι)σε κανα 3 ή 4 χρόνια θα πάρω κάτι άλλο.Γιατι όπως και να το κάνεις το 'ενα χιλιάρικο είναι ένα χιλιάρικο.......

atom_smasher
26/07/2007, 18:27
ειναι γενικα οκ, για μεσα στην πολη.το χει προσφορα νομιζω κατω απο τα 2.000 τωρα.1930 νομιζω.

OldMan
27/07/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alcarinque
όχι τύπου ανωμάλου όμως
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Την τελευταία φορά που άκουσα αυτόν τον "χαρακτηρισμό" ήταν πριν καμιά 15αριά χρόνια από μια τύπισα γύρω στα 50 (τότε) σε μια ασφαλιστική εταιρεία ...!!! :wave2:

fantacid
27/07/2007, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

Την τελευταία φορά που άκουσα αυτόν τον "χαρακτηρισμό" ήταν πριν καμιά 15αριά χρόνια από μια τύπισα γύρω στα 50 (τότε) σε μια ασφαλιστική εταιρεία ...!!! :wave2:


εγω παλι το ακουω πολυ πιο συχνα!!!

:evil:

OldMan
27/07/2007, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
εγω παλι το ακουω πολυ πιο συχνα!!!
Λογικό, στα gay bars που συχνάζεις ....:winka:

makis206
27/07/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Ενα "κλασσικο" μικρο μοτοσυκλετακη θα ελεγα..

Κι είναι κι απ'την Κρήτη χαρώτο :p

:lol: :beer: :wave2:

tzimakos13
27/07/2007, 13:13
Να σε ενημερωσω και εγω με την σειρα μου σαν πρωην κατοχος YBR125,το μηχανακι ειναι πολυ καλο.Χωρις να το λες τρομερα ποιοτικο,εχει πολυ καλη σχεση αποδοσης/τιμης.Ειναι μινι μοτοσυκλετα με κοστος συντηρησης παπιου.Δεν αναφερω καν την χρησιμοτητα-πρακτικοτητα-ευκολια εντος πολης...Εαν θελεις σε ταξιδευει σχετικα ανετα (καλυτερα απο παπι),σε μεσαιες αποστασεις επαρχιακου κυριως δρομου γιατι την εθνικη δεν τη σηκωνει.Το κρατησα εναν χρονο και το εδωσα για να παρω μεγαλυτερο,αν το επετρεπαν τα οικονομικα μου θα το κραταγα για καθε μερα.

Μην περιμενεις τρελη μεταπωλητικη αξια,το μηχανακι αν και φοβερα αξιπιστο αποδειχθηκε αντιεμπορικο...Επισης δεν παρουσιασε κανενα απολυτως τεχνικο προβλημα,μονο τα σερβις του(λαδια,τακακια κτλ).

ΠΡΟΣΟΧΗ,με το που το παρεις αλλαξε του λαστιχα,τα μαμα εινα ναυλον και ειναι επικυνδινα.
προτεινω PIRELLI CITY DEMON 3.00μπροστα.3.25πισω(θα χασεις λιγη επιταχυνση,θα κερδισεις σε ασφαλεια)

Αυτα,ελπιζω να βοηθησα!!:beer:

fantacid
27/07/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Λογικό, στα gay bars που συχνάζεις ....:winka:


με την καλη εννοια..........ναι?

:lol:

atom_smasher
27/07/2007, 23:35
ενδιαφερουσα προταση για τα λαστιχα.σκοπευω και εγω απο σεπτεμβρρη να αλλαξω γιατι νιωθω ανασφαλεια στα μαμα.εφαγα και κεινη την ψιλη, τουμπα εννοω, οποτε...

tzimakos13
27/07/2007, 23:47
Παιδια,τα μαμα λαστιχα δεν ειναι απλα ακαταλληλα,ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ.Θα μου πεις τι περιμενες να

παρεις με 2000ευρα,γι'αυτο προτεινω τα CITY DEMON,ποιοτικη και φτηνη λυση (περιπου100ευρω)