PDA

View Full Version : Καταπληκτική διαφήμιση της Greenpeace



project.breeze
26/07/2007, 18:37
Εγώ πάντως δεν θα ήθελα να είμαι εχθρός του,εσείς;


Greenpeace (http://www.youtube.com/watch?v=u_fUVqp_eqY)

AFTER
26/07/2007, 18:44
Θα ηθελα να τα ακουσω πραγματικα απο ενα παιδι αυτα τα λογια

Αλλα οχι απο ενα ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ, που η ιδια του η χωρα, τα εχει ξεσκισει ολα

Ας ξεκινησει πρωτα να ξεκιλιαζει χαμπουργκεροαναθρεμενους βλαχοαμερικανους, και μετα ας ερθει και απο εδω μερια

project.breeze
26/07/2007, 18:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Θα ηθελα να τα ακουσω πραγματικα απο ενα παιδι αυτα τα λογια

Αλλα οχι απο ενα ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ, που η ιδια του η χωρα, τα εχει ξεσκισει ολα

Ας ξεκινησει πρωτα να ξεκιλιαζει χαμπουργκεροαναθρεμενους βλαχοαμερικανους, και μετα ας ερθει και απο εδω μερια




Ίσως όμως το να τα λέει αυτά ένα Αμερικανάκι να είναι καλύτερο και πιο αποτελεσματικό.Γιατί όλοι εμείς θα το ακούσουμε και το Αμερικανάκι τί έχει να πει,οι Αμερικανοί θα ακούγανε το ίδιο προσεκτικά ένα Ελληνάκι,ένα Αλβανάκι,ένα Ιταλάκι κτλ κτλ;Δεν νομίζω.Πάντως όπως και να χει δεν νομίζω πως για τα χάλια της Αμερικής ευθύνεται αποκλειστικά και μόνο ο λαός της Αμερικής.Ο απλός Αμερικανός έχει αποδείξει αρκετές φορές πως όταν θέλει μπορεί να σηκώσει κεφάλι.Αυτά φαντάσου τα λέω εγώ που είμαι αντιαμερικανός όσο δεν πάει.Δεν με ενδιαφέρει ποιός λέει αυτά τα πράγματα,με ενδιαφέρει ότι τα λέει ένα παιδί χωρίς να με απασχολεί η εθνικότητά του...

AFTER
26/07/2007, 18:52
Τριχες baby.......τριχες......

Βαλανε ενα παιδακι εκει περα, να δειξουν οτι ΞΑΦΝΙΚΑ οι Αμερικανοι νοιαζονται για το περιβαλλον
Μετα θα τα ριξουν στην Κινα και στο Ιραν οτι μολυνουν τον πλανητη, κτλ κτλ κτλ

Απο τρομοκρατια, θα γινει pollutionκρατια

Θα ριχνουν βομβες για την ''ασφαλεια'' του πλανητη

Γεια να δουμε τι αλλο θα σκεφτουν οι cowboys
:rolleyes:

project.breeze
26/07/2007, 18:54
Φίλε AFTER η Greenpeace δεν είναι αμερικανική πολυεθνική.Είναι ένας οργανισμός που κατά βάση αποτελείται από ανθρώπους όλων των εθνικοτήτων.Από απλούς ανθρώπους που προσπαθούνε να κάνουνε κάτι.Επέτρεψε μου να βλέπω τα πράγματα λίγο πιο ρομαντικά απο σένα...:wave2:

STOYBI
26/07/2007, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Θα ηθελα να τα ακουσω πραγματικα απο ενα παιδι αυτα τα λογια

Αλλα οχι απο ενα ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ, που η ιδια του η χωρα, τα εχει ξεσκισει ολα

Ας ξεκινησει πρωτα να ξεκιλιαζει χαμπουργκεροαναθρεμενους βλαχοαμερικανους, και μετα ας ερθει και απο εδω μερια

Μην το ξεφτυλιζουμε ρε παιδια ..... :sick: :sick:

Εγω ειδα να μου μιλαει ενα παιδι !!! :(

Αργοτερα ... Μπορει να κανει χειροτερα.... Και αυτος και η χωρα του ( οποια και να ειναι αυτη.. ) :(

Αλλα τωρα..... Ειναι ενα παιδι !!!!

:rolleyes:

AFTER
26/07/2007, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από runneras125
Επέτρεψε μου να βλέπω τα πράγματα λίγο πιο ρομαντικά απο σένα...:wave2:

Kαι καλα κανεις, αλλα φοβαμαι πως, οπως και εγω, θα προσγειωθεις αποτομα


Υ.Γ. Δεν σχολιασα την greenpeace, που εχω βοηθησει ενεργα και εγω καποτε

Akatanomastos
26/07/2007, 20:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI

Αλλα τωρα..... Ειναι ενα παιδι !!!!
:rolleyes:


distixos mas exoun kanei na min vlepoume oute ta paidia pleon athoa..

fantacid
26/07/2007, 21:45
αυτο το παιδακι ειναι πολυ ΚΑΚΟ ρε πουστη μου!!!!

σιγουρα εχει σπασει στο ξυλο ολους τους συμμαθητες του, εχει βαλει φωτια τη γατα της γειτονισας, δεστε βλεμα κ μορφασμους που κανει το στομα του οταν μιλαει!!!

μπρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!

οταν μεγαλωσει η νταβας θα γινει ή πλανηταρχης!!!!
:D

el_hymador
26/07/2007, 21:55
καλα :rolleyes:


μια χαρα το βρισκω εγω και μακαρι ολα τα παιδακια του κοσμου να σκεφτονταν με τον ιδιο τροπο...για τα Ελληνοπουλα ....καλα .....αν ξεφυγουν απο τις ασφυκτικες ''αγκαλιες'' των γωνιων τους και χασουν κανα κιλο το συζηταμε...


τωρα σε οτι αφορα την αισθητικη των video της Greenpeace για ριξτε μια ματια εδω...




http://www.youtube.com/watch?v=DDCh7pb2Jj0

project.breeze
27/07/2007, 02:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αυτο το παιδακι ειναι πολυ ΚΑΚΟ ρε πουστη μου!!!!

σιγουρα εχει σπασει στο ξυλο ολους τους συμμαθητες του, εχει βαλει φωτια τη γατα της γειτονισας, δεστε βλεμα κ μορφασμους που κανει το στομα του οταν μιλαει!!!

μπρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!

οταν μεγαλωσει η νταβας θα γινει ή πλανηταρχης!!!!
:D




Το παιδάκι επίτηδες το κάνανε έτσι,για να σοκάρουνε,για να τρομάξουνε για να μας ξυπνήσουνε.Γιατί από ότι φαίνεται η επίκληση στο φιλότιμό μας απέτυχε και η τελευταία λύση είναι ο τρόμος και η τιμωρία

grat
27/07/2007, 08:22
Aντιαμερικάνος είμαι και εγώ μέχρι κόκκαλο. Η αλήθεια είναι ότι το παιδί λέει την πραγματικότητα. Η Αμερική όπου και είναι ένας από τις 9 ισχυρές χώρες παγκοσμίως έχει αρνηθεί να συμμετέχει στην προσπάθεια να σώσουμε τον πλανήτη. Φέτος μετά από πόσα χρόνια οι κουφάλες αποφάσησαν να συμμετέχουν. Ο λόγος τους βέβαια ο γνωστός "εμείς δεν μποορούμε να κόψουμε τις βιομηχανίες μας για Μαλ...ιες".

Ήδη η΄χώρα τους έχει προβλήματα με το περιβάλλον τους.

Εχετλαίος
27/07/2007, 09:22
Εμείς τους ψηφίζουμε, εμείς τους ανεχόμαστε, εμείς την πληρώνουμε.
Δεν ξέρω πως μας το περάσανε αλλά κάνανε μάλλον καλή δουλειά γιατί δεν βλέπω και πολλούς να διαμαρτύρονται. Και αυτοί που διαμαρτύρονται περιθωριοποιούνται γλήγορα-γλήγορα οπότε όλα καλά. Έτσι; Καμιά απορία....κανείς;

costas_k
27/07/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
Μην το ξεφτυλιζουμε ρε παιδια ..... :sick: :sick:

Εγω ειδα να μου μιλαει ενα παιδι !!! :(

Αργοτερα ... Μπορει να κανει χειροτερα.... Και αυτος και η χωρα του ( οποια και να ειναι αυτη.. ) :(

Αλλα τωρα..... Ειναι ενα παιδι !!!!

:rolleyes:


+10000000, ε ρε κολλημα μερικοι!!

alximistis
27/07/2007, 12:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
+10000000, ε ρε κολλημα μερικοι!!


Πες το ψέμματα ντε!
Αμάν ρε παιδιά. Όσοι προέρχονται από τις ΗΠΑ ΔΕΝ είναι όπως τους έχουμε στη φαντασία μας. Παιδί είναι και μάλιστα για καμπάνια της green peace.
Ας μείνουμε σε αυτό.

Ζεύκας
27/07/2007, 15:20
Σε μία φάση το παιδί της διαφήμισης λέει:

"You have to choose sides.Either you are for my future or you're against it. You are a friend or you are an enemy."

Μάλιστα...

Ρε τι μου θυμίζει,τι μου θυμίζει..

Μήπως την ομιλία που έδωσε ο George Bush Jr. το Φθινόπωρο του 2001, την πρώτη του δημόσια ομιλία μετα την 9/11 ?

"Those countries that are not with us, are against us"


Πιθανόν η μεγαλοδιαφημιστική εταιρεία που χρυσοπληρώθηκε από την Greenpeace θεώρησε πως πρέπει να δώσει ένα μήνυμα απολυτότητας.Γιατί?

-Για να σταθεί στο άλλο άκρο της πολιτικής που ακολουθούν οι αδηφάγες πλούσιες χώρες?
-Για να δείξει ότι ήρθε το τέλος χωρίς γυρισμό?
-Για να μας ταρακουνήσει από τους καναπέδες και τα γραφεία μας?

Δεν κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου,γνωρίζω πόσο κρίσιμη φάση περνάει το περιβάλλον από τις μαλακίες μας αλλά εγώ απόλυτα,ακραία,διχαστικά λογάκια δεν τα γουστάρω.

Τα οικολογικά κουστούμια δεν με έπεισαν.

zireous
27/07/2007, 21:20
Μου αρέσει ο πιτσιρικάς, μου θυμίζει εμένα στα νιάτα μου.

Από τους πιο αντιΑμερικάνους που έχω γνωρίσει από κοντά πάντως, είναι φίλοι που είναι και οι ίδιοι Αμερικάνοι...

Ζεύκας
28/07/2007, 03:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Από τους πιο αντιΑμερικάνους που έχω γνωρίσει από κοντά πάντως, είναι φίλοι που είναι και οι ίδιοι Αμερικάνοι...

-Ποιός είναι αντιΑμερικάνος?
-Ποιόν έχεις γνωρίσει από κοντά?
-Ποιοί είναι φίλοι που είναι και οι ίδιοι Αμερικάνοι?

bzrmiltos
28/07/2007, 13:55
πολυ αγριεμενο μου φανηκε τι αμερικανακι τι οχι αμα ηταν αδερφακι μου δε θα εκλεινα ματι

για φαντασου να θυμωσει που εχασε στο ταυλι:smilea: :smilea:

stavrogin
28/07/2007, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
αυτο το παιδακι ειναι πολυ ΚΑΚΟ ρε πουστη μου!!!!

σιγουρα εχει σπασει στο ξυλο ολους τους συμμαθητες του, εχει βαλει φωτια τη γατα της γειτονισας, δεστε βλεμα κ μορφασμους που κανει το στομα του οταν μιλαει!!!

μπρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!

οταν μεγαλωσει η νταβας θα γινει ή πλανηταρχης!!!!
:D


Συμφωνω απολυτα
:a013: για την παρατηρηση
:a06: για το κακιασμενο

KaterinaX2
28/07/2007, 14:54
Ενα ασχημο παιδι ενα κακο παιδι, ειναι οξυμωρο σχημα...αυτο ακριβως θελει να δειξει και για την φυση!

Την ασχημια της, τη κακια της, την εκδικητικοτητα της,την απειλη της...
--''αφου αρνειστε να δειτε την καταστροφη, δειτε εμενα ποσο ασχημος σας φαινομαι σαν παιδι , ποσο κακος, για να καταλαβετε''


εμενα ενα τετοιο μνμ μου περναει...

dio650gs
29/07/2007, 12:13
Δυστυχώς η Greenpeace δεν ειναι αυτο που υποτιθεται ή φαίνεται οτι είναι...

Για ρωτήστε απο περιέργεια στα γραφεια τους ποια θα είναι η δράση σας ως μέλη της...

Γιατι απλά οι δήθεν ακτιβιστες της που αλυσοδενονται και αντιτασσονται σε καθε απειλή για τον πλανητη είναι υπαλληλοι που πληρώνονται.... και μονο αυτοι ειναι αρμοδιοι να συμμετεχουν σε τετοιου ειδους δραστηριοτητες..... τα υπολοιπα μελη αρκουνται στο να παρεχουν "εθελοντικα" το 8ωρο τους για τις γραφειακες αναγκες της "Οργανωσης-Εταιριας"

Greenpeace = Greens@#@t


:sad: :sad: :sad:

... Ευχαριστω δεν θα παρω...

sergiosm
29/07/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
Σε μία φάση το παιδί της διαφήμισης λέει:

"You have to choose sides.Either you are for my future or you're against it. You are a friend or you are an enemy."

Μάλιστα...

Ρε τι μου θυμίζει,τι μου θυμίζει..

Μήπως την ομιλία που έδωσε ο George Bush Jr. το Φθινόπωρο του 2001, την πρώτη του δημόσια ομιλία μετα την 9/11 ?

"Those countries that are not with us, are against us"


Πιθανόν η μεγαλοδιαφημιστική εταιρεία που χρυσοπληρώθηκε από την Greenpeace θεώρησε πως πρέπει να δώσει ένα μήνυμα απολυτότητας.Γιατί?

-Για να σταθεί στο άλλο άκρο της πολιτικής που ακολουθούν οι αδηφάγες πλούσιες χώρες?
-Για να δείξει ότι ήρθε το τέλος χωρίς γυρισμό?
-Για να μας ταρακουνήσει από τους καναπέδες και τα γραφεία μας?

Δεν κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου,γνωρίζω πόσο κρίσιμη φάση περνάει το περιβάλλον από τις μαλακίες μας αλλά εγώ απόλυτα,ακραία,διχαστικά λογάκια δεν τα γουστάρω.

Τα οικολογικά κουστούμια δεν με έπεισαν.

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου
και θα προσθέσω ότι αυτό που θα πρέπει να συνειδητοποιήσουμε είναι ότι η προστασία του περιβάλλοντος είναι ασφαλώς απαραίτητη μπορεί όμως να επιτευχθεί μόνο όταν Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ κάνει αυτό που πρέπει:
π.χ.
-Ανακύκλωση
-Χρήση λαμπτήρων χαμηλής κατανάλωσης
-Χρήση εναλλακτικών πηγών ενέργειας (ηλιακοί θερμοσίφως κλπ)
κλπ κλπ

Και βέβαια είναι πολύ χρήσιμο κάποια οργάνωση να δίνει συμβουλές και οδηγίες.

Από το σημείο όμως αυτό μέχρι το να "κηρύττει" τον πόλεμο σε όσους δεν την ακολουθούν (γιατί μπορεί για παράδειγμα να έχουν άλλη άποψη για τον τρόπο επίτευξης του ίδιου αποτελέσματος) νομίζω ότι ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ τα όρια ...

και ένα τελευταίο:
Αν υποθέσουμε ότι είμαι εναντίον της greenpeace (έστω και σε ορισμένα θέματα) ποια θα είναι η συνέπεια ;;;
Υποτίθεται ότι σκοπός των ΜΚΟ (Μη Κυβερνητικών Οργανώσεων) όπως η greenpeace είναι ο "έλεγχος" και η κριτική στην εκάστοτε εξουσία, όπως πάει το πράγμα όμως μάλλον θέλει να ΓΙΝΕΙ εξουσία, οπότε απλά ΘΑ ΧΑΣΕΙ τον πραγματικό της σκοπό.

grat
30/07/2007, 08:14
Kύριοι,

όπως όλοι καταλαβέβετε την πίκρα που έχετε για το κάψιμο των δασών μας αλλά και για την έλλειψη νερού τα επόμενα χρόνια. Αυτό που όμως δεν έχουμε σκεφτεί σχετικά με το νερό, μήπως θα πρέπει εδώ στην Ελλάδα να δούμε ποιοί είναι ανεύθυνοι και ποιοί όχι π.χ. βλέπουμε μερικούς ανθρώπους να πλένουνε τα αυτοκίνητά τους ή ακόμη και εμείς που πλένουμε την μοτοσυκλέτα μας και το νερό ρέει άφθονο, βλέπουμε μερικούς να β]γαίνουν έξω με το λάστιχο και να πλένουν τους δρόμους λες και δεν θα έρθει πάλι η σκόνη από τα αμάξια. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ULTIMATE ΞΟΔΕΥΜΑ ΝΕΡΟΥ ΕΊΝΑΙ ΝΑΙ....



ΝΑΙ....




ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.





ΟΙ ΠΙΣΙΝΕΣ!!!

Που εάν πας στα βόρεια προάστεια θα δεις πισίνες που εάν τις βάλεις όλες μαζί θα φτιάξουμε ακόμη έναν Μαραθώνα. Που οι νεόπλουτοι και οι πλούσιοι έχουν τις πισίνες τους με χιλιάδες τόνους νερού και εμείς συζητάμε για το λάστιχο....


ΝΤΡΟΠΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ