PDA

View Full Version : Πρώτη αγορά: Bros400cc ή CBR400RR?



toneless
25/09/2004, 22:59
Χαίρεται παίδες.
Αυτό τον καιρό ετοιμάζομαι για την πρώτη μου μηχανή και επειδή η μεγάλη μου αγάπη είναι η Honda και τα φράγκα λίγα κυμαίνομαι ανάμεσα σε Bros ή CBR και οι δύο στα 400 κυβικά.

Για να είμαι ακριβής αρχικά πήγαινα για Bros αλλά επειδή σκόπευα να την πάω σχεδόν αμέσως(αφού πρώτα φάω μερικές τούμπες) σε συνεργείο για service και καμιά μετατροπή πρώτου σταδίου (αυτό που θέλει άλλαγμα οπωσδήποτε είναι το τελικό καζανάκι - είναι απαράδεκτο!) ένας φίλος μου πρότεινε σαν alternative λύση να πάρω ένα CBR400(απο το '90 και μετα) με τα ίδια λεφτά, νομίζω η ακριβής ονομασία είναι cbr400rr gullarm.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω οδηγήσει τις παραπάνω μηχανές και δεν ξέρω καν τη συμπεριφορά τους. Υπάρχουν μέλη στο forum που να έχουν σχετική εμπειρία σε κάποιο απο τα δύο μοντέλα; Για παράδειγμα ποια έχει μεγαλύτερες πιθανότητες για φθορές, πιο ευχάριστη οδική συμπεριφορά, καλύτερη ασφάλεια, ευκολία επισκευής κλπ.
Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι το CBRακι έχει πιο "πουλ μουρ" εμφάνιση :)
Μήπως πρέπει να προσέξω κάποια πράγματα για αγορά μεταχειρισμένης;

Τη μηχανή τη θέλω για τις καθημερινές μου μετακινήσεις - βόλτες εντός πόλης (Αθήνα) αλλά να είναι ικανή και για ταξιδάκια το σαββατοκύριακο.
Γενικότερα οποιεσδήποτε απόψεις πάνω σε αυτές τις μηχανές θα βοηθούσαν.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry για το μεγάλο post.
Νίκος:cool:

sniper
28/09/2004, 12:06
Καλώς ήρθες στην παρέα :wave2:

Κατ άρχάς να σου πω ότι πας σε καλό δρόμο διαλέγοντας Honda (μην ακούς τι θα πουν οι άλλοι - Είναι ζηλιάρηδες).

BROS ή CBR....... Eντελώς διαφορετικά μηχανάκια...

Ας αρχίσουμε από τα ηλικιακά... και τα 2 είναι μηχανές παλιάς τεχνολογίας αλλά και πολλά χρόνια στην αγορά.... 2ο ή 3ο χέρι θα είναι το λιγότερο που θα βρείς.....

Χρηστικότητα.... Το CBR400RR gull arm έχει "αγωνιστικό" στήσιμο. Σκυφτό, μικρό, και γρήγορο (για 400 μιλάμε πάντα). 4 κύλλινδροι σε σειρά. Το Bros είναι V2 άλλη φιλοσοφία εντελώς από το cbr....

To CBR έχει καλύτερη κάλυψη από αέρα αφού το Bros δεν έχει καθόλου.

Οδηγικά το Bros είναι σαφώς πιο άνετο και εύκολο αφού δεν έχει racing χαρακτήρα που έχει το CBR και δεν "τρελλένεται" στα ψηλά. Έχει πιο άνετη θέση οδήγησης. Έχει όμως κραδασμούς λόγω του V κινητήρα που δεν έχει το CBR.

Το CBR πιθανώς να το έχουν σκίσει.... και άρα είναι πιο επηρεπές σε βλάβες (Το ότι είναι Honda και άρα παθαίνουν λιγότερα από τα άλλα παραμένει μια αλήθεια - Σουτ εσείς οι ζηλιάρηδες).

Μέσα στην πόλη σαφώς το Bros υπερτερεί. Έξω από την πόλη κανένα.... Ίσως και πάλι το Bros λόγω χαρακτήρα....

Αν θες την γνώμη μου, πάρε SuperFour......

Αν πάλι επιμένεις ελπίζω να σε βοήθησα....


:wave2:

:smokin:

alex14
28/09/2004, 12:52
Κανενα απο τα δυο.

superfour, ναι.

Εαν παλι θελεις ενα απο τα δυο και δεν συζητας για κατι αλλο και για την δουλεια που το θελεις, τοτε παρε bros.

:wave2:

antonis111
28/09/2004, 14:12
μούρη με μεταχηρισμένο 400 δεκαετίας + , ξέχνα το.
όσο πιο σπόρ είναι ένα μηχανάκι τόσο πιο άψογη πρέπει να είναι η κατάσταση που βρήσκετε για να μήν είναι επικύνδινο, οπότε στο cbr μεγάλη προσοχή! με λίγα λεφτά προτιμώ το bros, με πιο πολλά το superfour είναι όμορφη μηχανή. ένα xr250 (αφού θες Χόντα) τι λες? είναι όμορφο, εύκολο, παίζεις και σε χώμα, αν σου πέσει κάτω δεν έγεινε και τίποτα, είναι και αλήτικο για να το παίζεις μούρη.

ruyjin
28/09/2004, 14:40
πες μας βασικα ποσα χρηματα διαθετεις.
εγω εχω σουπερ φορ και θα σου το προτεινα και απο τα δυο που προανεφερες........οπως σου το προτεινανε και τα αλλα παιδια...

toneless
28/09/2004, 22:04
Ευχαριστώ για τα replys.

Τα χρήματα που διαθέτω είναι κοντά 2.500 ευρώ. Αν είναι για Bros εννοείται ότι θα μου μείνουν και μάλλον αυτή θα είναι η τελική μου επιλογή?
Μάλλον δεν το έγραψα σωστά το αρχικό mail αλλά δεν θέλω να το παίζω μούρη?!!! :)

Anyway προς το παρόν ψάχνω και βλέπουμε!

Bye

sniper
29/09/2004, 11:03
Περίμενε τότε λίγο, κάντα 3.000 και πάρε SF......

Αξίζει τον κόπο....

Bye


:smokin:

ruyjin
29/09/2004, 13:08
σωστος.. κι εγω γι αυτο ρωτησα για χρηματα.
καντα 3000 και παρε σφ!

bm_gr
04/10/2004, 16:38
Φιλε δεν ειναι θεμα μουρης η τιποτα αλλο....
το Sf ειναι χαλαρα και χωρις αμφιβολια καλητερο πιο εφχρηστο
πιο ομορφο και ξεκουραστο....οσο στην τιμη μπορεις να το βρεις στα λεφτα που θελεις λιγο ψαξιμο θελει....ειναι τυχαιο οτι δεν τα πουλανε νομιζεις?

liospi
19/10/2004, 09:32
kalimera kai apo mena....
egw tha sou milisw gia to BROS dioti ayto exw

den einai apo ta pio dynata mixanakia pou tha kavaliseis
alla otan to matheis to mixanaki valta me opio 400sari theleis sta stofilikia
pinakida tha vlepoun

egw exw to PGM
na sou pw 5 pragmata gia to bros
einai ontos 10etias, apla na prosexeis dioti lene bros tou 97 kai 98
to diko mou einai PGM kai einai tou 93
ta apla BROS evgenan prin to PGM apla argisan na ta feroun ellada kai gi'ayto einai tou 97 kai 98

o kinitiras einai V
diladi anetos stis mesees

gia tous kradasmous, kamia fora isxiei

ean theleis perissotera steile mou ena mail........

egw exw apofasisei na to dwsw, giati paw se megaliteri kai den exw tosa fraga na krataw 2 mixanes. (blepeis paizei kai CAR)


5594

LINA
20/10/2004, 14:44
εγω ειχα το cbraki για 2 1/2 χρονια και ημουν πολυ ευχαριστημενη (η πωληση εγινε λογω μεγαλυτερης) , πλεον θελω να ξαναπαρω μ ' αρεσει το αγωνιστικο στησιμο του , προβληματα δεν εβγαλε παντως . Για ταξιδακι ενταξει μονο μονοσελος πας ελτος αν ο συνοδηγος εχει ορεξη για φυσικοθεραπειες μετα κατι βεβαια που ισχυει σε ολα τα supersport ετσι.... και εχω ανεβει σε πολλα πιστεψε με . Τωρα αν σου αρεσει το "γυμνο" εκει αλλαζει το θεμα
....
εγω παντως το λατρευω το cbr και δεν υπαρχει περιπτωση να ακουσω τον ηχο της εξατμισης του στο δρομο και να μην γυρισω να το κοιταξω..... :winka:

toneless
20/10/2004, 20:11
Liospi το Brosaki σου είναι πανέμορφο! Πόσο το δίνεις?

Από ότι βλέπω καμία από τις 2 μηχανές δεν βγάζει σοβαρά προβλήματα αλλά προς το παρόν ψάχνω? Πάντως αν είναι να πάρω Bros το βλέπω πιο πιθανό για το 650cc.

LINA
21/10/2004, 10:33
NA KAI H KOYKLAAAAAA MOU


5624

LINA
21/10/2004, 10:35
NA KAI MIA STO ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΝΑ ΡΕΜΒΑΖΕΙ.....


5625

cbanthropos
21/10/2004, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
NA KAI MIA STO ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ ΝΑ ΡΕΜΒΑΖΕΙ.....

Πολυ ωραια και καλητεχνική φωτό.
Και το μοτόρι σου ήταν άριστο... !
:wave2:

gdevelek
21/10/2004, 13:55
Επιτρέψτε μου να πω πως μου φαίνεται αντιφατικό να παίρνει κανείς SS στα 400κε.

Και εξηγούμαι: Αυτός που παίρνει SS σίγουρα αποζητά την ταχύτητα και τις επιδόσεις. Αλλά, από 400κε, τι επιδόσεις θα πάρεις; Μάλλον περιορισμένες, και μάλιστα μονάχα αν χαλάς τον κόσμο διαρκώς με το γκάζι στις 10.000+ στροφές.

Αν είχα παρόμοιες βλέψεις, θα προτιμούσα μια 600κε 3-4 ετών παλαιότερη παρά 400κε στα ίδια χρήματα.

Φυσικά, περί ορέξεως κλπ. κλπ.

LINA
21/10/2004, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Επιτρέψτε μου να πω πως μου φαίνεται αντιφατικό να παίρνει κανείς SS στα 400κε.

Και εξηγούμαι: Αυτός που παίρνει SS σίγουρα αποζητά την ταχύτητα και τις επιδόσεις. Αλλά, από 400κε, τι επιδόσεις θα πάρεις; Μάλλον περιορισμένες, και μάλιστα μονάχα αν χαλάς τον κόσμο διαρκώς με το γκάζι στις 10.000+ στροφές.

Αν είχα παρόμοιες βλέψεις, θα προτιμούσα μια 600κε 3-4 ετών παλαιότερη παρά 400κε στα ίδια χρήματα.

Φυσικά, περί ορέξεως κλπ. κλπ.


ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΜΕ ΠΡΟΟΠΤΙΚΕΣ ΥΨΟΥΣ ΑΝΩ ΤΟΥ 1.67 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΚΥΒΙΚΩΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΧΑ ΠΟΛΛΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΑΛΛΑ.......
ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΛΥΣΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ , ΑΛΛΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΛΥΣΕΙΣ...... :confused: :sad: :sad: :sad:

gdevelek
21/10/2004, 14:32
Λίνα αν αναφέρεσαι σε βάρος μηχανής, πάσο. Δεν νομίζω πως αυτό εννοείς, γιατί οι σημερινές SS έχουν απίστευτα χαμηλό βάρος, κάτω από 170κ. Πόσο ζυγίζει η CBR400; Η δικιά μου η naked ζυγίζει 173 στεγνή (και προ ακριβώς 8 εβδομάδων έπεσε πάνω στο πόδι μου και το 'σπασε).

Αν αναφέρεσαι σε ύψος σέλας, τότε στη θέση σου θα κοιτούσα προς custom μεριά.

LINA
21/10/2004, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Λίνα αν αναφέρεσαι σε βάρος μηχανής, πάσο. Δεν νομίζω πως αυτό εννοείς, γιατί οι σημερινές SS έχουν απίστευτα χαμηλό βάρος, κάτω από 170κ. Πόσο ζυγίζει η CBR400; Η δικιά μου η naked ζυγίζει 173 στεγνή (και προ ακριβώς 8 εβδομάδων έπεσε πάνω στο πόδι μου και το 'σπασε).

Αν αναφέρεσαι σε ύψος σέλας, τότε στη θέση σου θα κοιτούσα προς custom μεριά.

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΒΑΡΟς ΜΗΧΑΝΗς ΑΛΛΑ ΣΕ ΥΨΟς ΜΗΧΑΝΗς.... ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΩ ΤΟ CBR 600 ΚΙ ΑΣ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΒΟΛΤΑΡΩ ΜΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ... ΕΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΦΤΑΝΩ!!!! ΓΑΜΩΤΟ !!! ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ .. ΟΛΑ ΤΑ SS ΕΧΟΥΝ ΙΔΙΟ ΥΨΟΣ... ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΦΤΑΝΩ ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΤΟ DUCATI MONSTER ΑΛΛΑ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΩΣ DUCATI ΑΠΟ ΑΓΟΡΑ ΜΕΧΡΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ..... ΟΣΟ ΓΙΑ CUSTOM???..... ΜΛΙΑΧ ΜΛΙΑΧ ΜΛΙΑΧ.... ΕΙΜΑΙ STREETOY ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ :wave2:

bm_gr
21/10/2004, 16:58
Και εγω 170 ειμαι και δεν ειναι το προβλημα εκει....Δεν θελει κοπο τροπο θελει Σιγα σιγα και λιγο λιγο καβαλας οτι θελεις μην σε χαλαει ο υψος.Αυτα σκεφτομουν στην αρχη........αλλα αν τα σκεφτομουν ακομα τωρα παλι στην ασχη θα ειμουν....Τωρα βεβαια για να λεμε και του στραβου το δικαιο δεν με χαλασε που αλαξα το klr για το cb σιγουρα ειναι πιο χαλαρα να εισαι κοντα στο εδαφος αλλα αν ξεχασεις το αναμεσα στα αμαξια....Μονο προβλημα δεν ειναι τι υψος :wave2:
Πεταχτικα παλιι δεν αντεξα:alien:

liospi
21/10/2004, 17:30
to dinw 2200 ean skeyteis oti mono ta extra exoun 1700
kai ta exw valei ola egw (den eixe tipota apo ayta epanw)
kai ta service kathe 10.000 oxi kathe 12.000

ean goustareis kai ligo panw apo 2.000 sto dinw

pare me til ean theleis na to deis
na akouseis to moter
na to pas volta i na se paw gia na deis pws strivei kai pws frenarei
xwris na kounaei...

to pame kai se diko sou na to koitaksei ean theleis

to mixanaki einai "xarti"

gdevelek
21/10/2004, 18:09
Λίνα μου θυμίζεις μια κοπελιά σίγουρα μικροκαμωμένη που είδα προ καιρού γατζωμένη πάνω σε μια VF1000 σε ένα φανάρι στην 3η Σεπτεμβρίου.

Η τύπισσα άγγιζε το έδαφος με τις μύτες των μεγάλων δάχτυλων των ποδιών και το στομάχι της ακουμπούσε στο τεπόζιτο για να φτάσει το τιμόνι.

Σίγουρα είναι εφικτό να γίνει αλλά καλά κάνεις και δεν το κάνεις, δεν είναι ασφαλές.

Πάντως ένας μερακλής μάστορας θα μπορούσε να σου κατεβάσει την ανάρτηση μιας SS στα μέτρα σου με τρόπο σωστό, το έχεις κοιτάξει;

LINA
22/10/2004, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από bm_gr
Και εγω 170 ειμαι και δεν ειναι το προβλημα εκει....Δεν θελει κοπο τροπο θελει Σιγα σιγα και λιγο λιγο καβαλας οτι θελεις μην σε χαλαει ο υψος.


ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΚΑΒΕΣ ΚΑΛΑ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΓΡΑΦΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1.68 ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ 1.70 ΠΟΥ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΟΥΝ.... :sad: :bawl: :bigcry: ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΚΑΒΑΛΑΓΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΤΙ "ΜΕΓΑΛΟ" , ΕΙΜΑΙ 1.60 ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΒΑΛΗΣΩ ΑΝΕΤΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΙΔΙΟ ΥΨΟΣ ΜΕ ΤΟ CBR400 :wave2:

bm_gr
22/10/2004, 13:19
Μικρη εισαι ... θα μεγαλωσεις και θα ριξεις υψος:wave2: :lol: :D :blush:

LINA
22/10/2004, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από bm_gr
Μικρη εισαι ... θα μεγαλωσεις και θα ριξεις υψος:wave2: :lol: :D :blush:

ΑΧ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΑΝΕΒΗΚΑ ΚΑΠΩς ΑΦΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΒΑΛΑΩ ή ΜΑΛΛΟΝ ΝΑ ΟΔΗΓΑΩ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΩ, ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ . .....
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΜΕΝΕΙΣ Ε? ΧΑ ΝΕΟ ΚΟΣΜΙΤΙΣΣΑ ΕΙΜΑΙ ...:smilea: :wave2:

LINA
22/10/2004, 13:28
ΩΡΑΙΟΣ.....


5660

LINA
22/10/2004, 13:30
ΚΟΥΚΛΙ


5661

LINA
22/10/2004, 13:31
....................


5662

bm_gr
22/10/2004, 13:35
Και εδω λοιπον επετρεψε μου νου σου γνωρισω γειτονισσα τον μαγικο κοσμο του cb που λεγαμε και street και ευκολο στην οδηγηση και χαμηλο και παει και φρεναρει κια αυτοι που τα εχουν κατι δεν παει καλα στο μυαλο τους ...... οπως και moi ....και εν πασα περιπτωση πες μου να σου κανονισω ενα test ride any time ..... Διπλα εισαι....:smilea:

LINA
27/10/2004, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από bm_gr
Και εδω λοιπον επετρεψε μου νου σου γνωρισω γειτονισσα τον μαγικο κοσμο του cb που λεγαμε και street και ευκολο στην οδηγηση και χαμηλο και παει και φρεναρει κια αυτοι που τα εχουν κατι δεν παει καλα στο μυαλο τους ...... οπως και moi ....και εν πασα περιπτωση πες μου να σου κανονισω ενα test ride any time ..... Διπλα εισαι....:smilea:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΡΕ ΒΑΓΓΕΛΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙς ΚΑΙ CB400 ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΕΔΩΣΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΩΜΑ ΜΟΥ ΥΠΟ ΒΡΟΧΗ ΚΙΟΛΑΣ!!!! ΚΑΙ ΩΣ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΕΠΙΣΗΣ..... :wave2: :wave2: :wave2:

bm_gr
27/10/2004, 14:02
Δεν λεω οτι δεν ξερεις να οδηγας......:nono:
Για test ride μιλησα:wave2: Τες πα τα νεα δεδομενα μου τα ειπες τωρα:look:

Εν παση περιπτωση γειτωνησα τα λεμε:wave2:

LINA
27/10/2004, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από bm_gr
Δεν λεω οτι δεν ξερεις να οδηγας......:nono:
Για test ride μιλησα:wave2: Τες πα τα νεα δεδομενα μου τα ειπες τωρα:look:

Εν παση περιπτωση γειτωνησα τα λεμε:wave2:


Μαλλον δεν καταλαβες ... δεν ειπα οτι ξερω να οδηγαω ... ειπα οτι εχω οδηγησει την μηχανη σου και εχω μια ιδεα της αυτο μονο.... ταξιδια κανεις ?

sniper
27/10/2004, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
Μαλλον δεν καταλαβες ... δεν ειπα οτι ξερω να οδηγαω ... ειπα οτι εχω οδηγησει την μηχανη σου και εχω μια ιδεα της αυτο μονο.... ταξιδια κανεις ?



ταξίδια πολύς κόσμος.....

:smokin:

bm_gr
27/10/2004, 19:17
Βασικα με το που με αφηνει η δουλεια ψαχνω δικαιολογια για χιλιομετρα
Μεχρι στιγμη (λογο παντα δουλειας)κανα Ναυπλιο Χαλκιδα (συχνα)Αρκιτσα κτλ.

bm_gr
27/10/2004, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper


ταξίδια πολύς κόσμος.....

:smokin:

ααααα??????

Μεταφραση


εεεεεεε????

Morpheus_X
18/07/2005, 11:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
εγω ειχα το cbraki για 2 1/2 χρονια και ημουν πολυ ευχαριστημενη (η πωληση εγινε λογω μεγαλυτερης) , πλεον θελω να ξαναπαρω μ ' αρεσει το αγωνιστικο στησιμο του , προβληματα δεν εβγαλε παντως . Για ταξιδακι ενταξει μονο μονοσελος πας ελτος αν ο συνοδηγος εχει ορεξη για φυσικοθεραπειες μετα κατι βεβαια που ισχυει σε ολα τα supersport ετσι.... και εχω ανεβει σε πολλα πιστεψε με . Τωρα αν σου αρεσει το "γυμνο" εκει αλλαζει το θεμα
....
εγω παντως το λατρευω το cbr και δεν υπαρχει περιπτωση να ακουσω τον ηχο της εξατμισης του στο δρομο και να μην γυρισω να το κοιταξω..... :winka:
Θα συμφωνήσω με τη φίλη Lina.κι εγώ το CBR έχω και το δίνω τώρα για τα μάτια μιας R-1 αλλά αν με ρωτήσεις για παράπονα δεν έχω κάτι να σου πω.Τα ταξίδια σου τα κάνεις άνετα δεν καίει πολλά και τα γκαζάκια της τα έχει.Προσωπικά δεν πρόκειται να το ξεχάσω ποτέ αυτό το μηχανάκι!!Αν ενδιαφέρεσαι...
www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=9683