PDA

View Full Version : ΑΞΕΧΑΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!



DimChios
27/07/2007, 06:32
Ποιος δεν θα ήθελε να επιστρέψει στα χρόνια που:

Τις σημαντικές αποφάσεις τις παίρναμε μέσω μίας πρακτικής... «αμπε-μπα-μπλομ»...

Τα λάθη στη γραμματική διορθώνονταν απλά με το «σκίσε το χαρτί και γράφτο απ’ την αρχή!»

Η χειρότερη τιμωρία και αγγαρεία ήταν να γράψεις εκατό φορές «Δε πρέπει να ξανα...»

Οι διαφωνίες τελειώναν με «πέτρα, ψαλίδι, χαρτί»

«Έχω λεφτά», σήμαινε μόνο να μπορείς να αγοράσεις τσίχλες παίζοντας «τον μαγαζάτορα» ή ένα παγωτό στο διάλειμμα.

Το να γεμίζεις μία σακούλα με βόλους ήταν αρκετό για να σε κρατήσει ευτυχισμένο όλο το απόγευμα.

Δεν ήταν παράξενο να έχεις δύο ή τρεις «καλύτερους» φίλους/ες. «Είναι πολύ μεγάλος/η» αναφερόταν μόνο για όσους ήταν πάνω από 18 ετών.

«Κλέφτες και Αστυνόμοι» ήταν ένα παιχνίδι μόνο για τα διαλείμματα... Και ήταν πολύ πιο διασκεδαστικό να είσαι ο κλέφτης παρά ο αστυνόμος...

«Δηλιωτηριώδης» αναφερόταν μόνο σε ένα είδος «εντόμου ή υγρού απαγορευμένου» και όχι σε ανθρώπους...

Για να ταξιδέψει κανείς από τη Γη στον ουρανό, το μόνο που χρειαζόταν να κάνεις ήταν να γίνεις «αστροναύτης ή superman»...

Το τέλειο ήταν να παίζεις ποδόσφαιρο χωρίς τέρμα ή βόλεϊ χωρίς δίχτυ και οι κανόνες δεν είχαν και πολύ σημασία...

Το χειρότερο που μπορούσε να συμβεί με το αντίθετο φύλο ήταν να σε έπιαναν παίζοντας το «γιατρό».

«Έχει φέρει όπλο στο σχολείο» σήμαινε ότι σ’ έπιασαν να έχεις σφεντόνα...

«Ο τελευταίος που θα φτάσει είναι χαζός!!!» ήταν η κραυγή που σ’έκανε να τρέχεις μέχρι που νόμιζες ότι θα σπάσει η καρδιά σου...

Καμία στον κόσμο δεν ήταν πιο όμορφη από τη μαμά. Ήταν η μόνη που μ’ένα φιλί στο τραύμα σου σ΄έκανε αμέσως καλά...

Ποτέ δεν έλειπε ένα νόμισμα κάτω από το μαξιλάρι, που στο άφηνε η «Καλή Νεράιδα» ως αντάλλαγμα για το δόντι που σου έπεσε. Ήσουν φυσικά σε άλλο κόσμο αν σου άφηνε χαρτονόμισμα.

Πάντα ανακάλυπτες τις νέες σου ικανότητες εξαιτίας ενός «Βάζω στοίχημα ότι δεν μπορείς να...»

Η απογοήτευση ήταν να είσαι ο τελευταίος που θα έχεις επιλεχθεί για το θεατρικό του σχολείου.

«Πόλεμος», σήμαινε μόνο να πετάς κομμάτια κιμωλίας και μπαλίτσες από χαρτί κατά τις «ελεύθερες ώρες»

Οι «βόμβες νερού» ήταν το πιο μοντέρνο, έξυπνο και δυνατό όπλο που είχε εφευρεθεί.

«Πόλεμος» ήταν κάτι που είχε συμβεί πριν γεννηθούμε και ποτέ δεν θα συνέβαινε ξανά...

Τα παγωτά και τα φρούτα αποτελούσαν ομάδες βασικής διατροφής.

Για να μετατρέψεις το ποδήλατό σου σε μία δυνατή «μηχανή» χρειαζόταν μόνο να βάλεις μία φιάλη κοντά στις ρόδες.

Δεν υπήρχε καλύτερος τρόπος να περνάς τα απογεύματα του Καλοκαιριού από το να παίζεις με τα παιδιά της γειτονιάς σου ή να περιμένεις να δεις τον γείτονα/γειτόνισσα που τόσο σε αγαπούσε να περνάει...

Τα «μεγαλύτερα αδέρφια» ήταν τα χειρότερα βασανιστήρια, αλλά επίσης ήταν οι πιο δυνατοί και πιστοί προστάτες...

Αν μπορείς να θυμηθείς τα περισσότερα απ’ όλα αυτά, τότε αυτό σημαίνει ότι έχει πραγματικά ζήσει!!!

SPORAKIAS
27/07/2007, 06:41
βαλε στη λιστα σου ...

το εφταπετρο....

αλλα βεβαιως...βεβαιως και τα γκαζακια(οχι των αναρχικων..χαχαχα)....:cool:

:beer: ...αλλες εποχες....τι λεμε τωρα....:wave2:

SPORAKIAS
27/07/2007, 06:42
τα γκαζακια τα εχεις βαλει...ακα σβολους....:beer:

alex14
27/07/2007, 06:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ποιος δεν θα ήθελε να επιστρέψει στα χρόνια που:
.
.
.
.
.

Αν μπορείς να θυμηθείς τα περισσότερα απ’ όλα αυτά, τότε αυτό σημαίνει ότι έχει πραγματικά ζήσει!!!

Τα θυμαμαι ολα, και αλλα πολλα.

Απο την αλλη στεναχωριεμαι που βλεπω τα παιδια μου να παιζουν και δεν μου θυμιζει κατι.:(


Πολυ ωραιο κειμενο :beer:

makis206
27/07/2007, 06:55
Ωραία χρόνια Δημητρό, εποχές που μας έβαλαν στη ζωή με πιο όμορφο τρόπο !

Βλέπω την ανηψιά μου που είναι 45 ημερών και σκέφτομαι πως να της περιγράψω αύριο μεθαύριο πως ήταν η ζωή μας χωρίς κινητό τηλέφωνο, χωρίς ίντερνετ, με την παρέα να ξεχυνόμαστε στις γειτονιές, πως ήταν όταν έβγαινε η μάνα στο δρόμο και φώναζε ΜανΩΩΩΩΩΩλΗΗΗΗΗΗΗΗΗ για να την ακούσω -ενώ παράλληλα την άκουγε όλη η πόλη:lol:- και ν'αφήσω για λίγο το παιχνίδι για να τσακίσω τις απογευματινές αυγοφέτες:uplate:.. πως να της πω για το σημάδι στο μέτωπο του πατέρα της που έμεινε από εκείνη την κοτρώνα που εκτόξευσα στον πιο μάχημο πετροπόλεμο δύο γειτονιών μαζί..:lol: για τ'οτι πέρναμε τα ποδήλατα και γυρίζαμε την πόλη και στην επιστροφή νομίζαμε ότι γυρίσαμε τον κόσμο και άλλα πολλά, όμορφα πράγματα..

Δεν θυμάμαι στα παιδικά μου χρόνια ούτε μία μέρα που να μην είχα ένα σημάδι στα γόνατα από τις ταρζανιές ! Σήμερα τα πιτσιρίκια έχουνε τα πόδια της Ζιζέλ !:lol:

Ζήσαμε όμορφα κάποτε :beer:

McGyver
27/07/2007, 07:06
Ανατρίχιασα ρε Δημήτρη...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

arisk
27/07/2007, 07:28
-Το πιο μοντέρνο παιγνίδι ήταν η πεντόβολα.
-Το ξυλίκι παιζόταν παντού.
-Λέγαμε θα τα πούμε στο γηπεδάκι.(ποιο γηπεδάκι που γύρω από το σπίτι μας ήταν όλα ένα γηπεδάκι).Απέραντα χωράφια.
-Πήγαινες μόνος σου στο σχολείο και φυσικά ερχόσουν μόνος.(χωρίς συνοδεία γονέων)
-Τα σακατεμένα γόνατα ήταν σε ημερίσια βάση.
-Ένα ακόμα extreme game ήταν το ...καρφωτάκι.Παιζόταν μόνο σε λασπωμένα τερέν.
-Όταν περνούσες στην επόμενη τάξη ο μπαμπάς δεν σου έπαιρνε δώρο μηχανάκι ,play station κλπ.
-Η βόλτα του Σαββατόβραδου στο κεντρικότερο σημείο της περιοχής σου ...με συγκοινωνία ήταν όλα τα λεφτά.
Εποχές που νοσταλγείς και λυπάσαι που οι νεότεροι δεν πρόλαβαν να ζήσουν.
:(

McGyver
27/07/2007, 07:41
- Το καλοκαιρινό απόγευμα ξεκινούσε "μετά τις 17:00 που θα πέσει ο ήλιος"...
- Μπορούσες να παίξεις στο δρόμο μπροστά από το σπίτι σου...
- Φορούσαμε βερμούδες για άνεση όχι επειδή είναι trendy...
- Ξεπλενόμαστε με το λάστιχο στον κήπο για να μας αφήσει η μαμά να μπούμε σπίτι...
- 10 - 15 χιλιόμετρα την ημέρα με το ποδήλατο ήταν παιχνίδι, όχι άσκηση για τη χοληστερίνη...
- Τα δέντρα ήταν για να σκαρφαλώνουμε, όχι είδος προς εξαφάνιση...

odt
27/07/2007, 08:42
Άψογος ρε Dim....Αχ αυτό που με ταξίδεψε πιο πολύ από αυτά που έγραψες ήταν το ποδήλατο που γυρίζαμε τις γειτονιές....Το να πάμε από το Περιστέρι στη Νέα Ζωή ήταν υπεραστικό ταξίδι...:lol:

Και αυτά τα χτυπήματα...θυμάμαι έπαιζα το ιώδιο και το οξυζενέ στα δάχτυλα :rotflmao:

:wave2:

Εχετλαίος
27/07/2007, 09:13
Μου λείπουν όλα αυτά...
Πάρα πολύ...

Kostas NL
27/07/2007, 09:18
Μπράβο βρε Δημήτρη,

Πολύ όμορφο.

:sun: :sun: :sun:

Da.Vintage
27/07/2007, 09:28
Πόσοι απο εμάς δεν έχουμε ευχηθεί σχεδόν καθημερινώς να μπορούσαμε να γυρίσουμε σε εκείνη την εποχή έστω για μία ώρα...:(

Daemon
27/07/2007, 09:57
Οταν ειμασταν μικρα, βιαζομασταν να μεγαλωσουμε... Που να ξεραμε..
Πιστευω σε ολους οσους τα εχουν προλαβει τους λειπει..

McGyver
27/07/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
Οταν ειμασταν μικρα, βιαζομασταν να μεγαλωσουμε...

:a018: ™ :a018: ™ :a018: ™ :a018: ™

vangelis 64
27/07/2007, 10:34
Άει χάσου βρε παλιοαρμονίστα πρωί-πρωί.....:cry: :cry: :bawl: :bawl:

:wave2:

sober
27/07/2007, 11:04
8εωρω τον εαυτο μου πολυ τυχερο αφου προλαβα αλανες....σκαρφαλωνα σε δεντρα (και τσακιζομουν ενιοτε..:lol: ) αγωνες ταχυτητας με το σαραβαλο ποδηλατακι (με φωναζανε ''το BMX..'' :uplate: :D ) ...κρυφτο το βραδυ κυριως με 20 ατομα μινιμουμ και μας τη σπαγανε οι μαμαδες που φωναζανε για φα'ι' και επρεπε να βγουμε απο την κρυψωνα μας ... ΚΟΤΣΙΑ!!!(8ε'ι'κο παιχνιδι ..με τα χερια ΜΠΛΕ απο τις ξυλιες ... αμα ησουν ο ''κλεφτης''...παρακαλουσες το ''βασιλια'' να σου δωσει ''λαδατες'' κι οχι ''ξυδατες'' και ο σαδιστης της παρεας ''βεζυρης'' εκτελουσε εντολες..)

ΠΩΩΩΩΩΩ!!! Ρε συ Ντιμ....κα8ομαι και χαμογελαω μονη μου!!!

Να'σαι καλα πολυ ομορφο 8εμα...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

arisk
27/07/2007, 11:10
Και στο κρυφτό το αξέχαστο
" Όταν σου λέω πορτοκάλι να βγαίνεις"

dodos 900
27/07/2007, 11:39
Που στήναμε ενέδρα περιμένοντας αυτοκίνητο με τα φυσοκάλαμα και άν έπαιρνε καμία τον οδηγό μας κυνηγούσε και κρυβόμασταν στην πλατεία.Είχε τρελαθεί ο τζαμάς της γειτονιάς να μας δίνει στόκο!:wacko:

HEATSEEKER750
27/07/2007, 11:46
Παντως τα περισσοτερα απο τα οποια αναφαιρεται συνεχιζουν να συμβαινουν στην πολη
μου...
Τωρα για εσας εκει κατω τι να πω.....:wave2: :wave2: :wave2:

saratoga
27/07/2007, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από HEATSEEKER750
Παντως τα περισσοτερα απο τα οποια αναφαιρεται συνεχιζουν να συμβαινουν στην πολη
μου...
Τωρα για εσας εκει κατω τι να πω.....:wave2: :wave2: :wave2:

Αυτο αποκλειετε...!!! :nono: ,αν κανης μια βολτα στη "πολη σου" θα βρης κανα internet cafe...!!! :lol:
...
θελω να ζησω τη ζωη...
θελω να γνωρισω ανθρωπους...
θελω μεγαλυτερο μονιτορ... :confused:

Zid
27/07/2007, 12:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από HEATSEEKER750
Παντως τα περισσοτερα απο τα οποια αναφαιρεται συνεχιζουν να συμβαινουν στην πολη
μου...
Τωρα για εσας εκει κατω τι να πω.....:wave2: :wave2: :wave2: Χεχεχε είπες το πιο σωστό...!!!
Επαρχία ακόμα έτσι είναι .. Στη Κυψέλη που να βρεί ο άλλος τα δέντρα??Η που να κάνει ποδήλατο εδώ δεν μπορείς να περπατήσεις καλά καλά...
Ειλικρινά αν μπορέσω ... με τη 1η ευκαιρία έχω φύγει πίσω για Πάτρα.. μου φαίνεται 1 μέλος του moto.gr την έκανε πρόσφατα για Αιτωλικό.... για μόνιμα.:)

HEATSEEKER750
27/07/2007, 12:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από saratoga
Αυτο αποκλειετε...!!! :nono: ,αν κανης μια βολτα στη "πολη σου" θα βρης κανα internet cafe...!!! :lol:
...
θελω να ζησω τη ζωη...
θελω να γνωρισω ανθρωπους...
θελω μεγαλυτερο μονιτορ... :confused:

Κοιτα για μιλησα για τα περισσοτερα....
Για τα internet cafe εχεις δικαιο και δω χαμος γινεται αν και εχω την αισθηση πως τωρα το καλοκαιρι εχου κεσατια....

costas_k
27/07/2007, 12:20
α ρε δημητρη τι μου θυμησες...πισω απο το σπιτι μου στους αγιους αναργυρους εχει ενα ποταμι(του κ@λου ποταμι αλλα τεσπα).τοτε ειχα ενα ποδηλατο απο τα παλια τα ταχυδρομικα!!!!.και θεωρησα σωστο να κατεβω με εναν φιλο απο μια ραμπα που κατεβαιναν οι μπουλντοζες για να καθαρισουν,.φυσικα το ποδηλατο κολλησε στη λασπη και πηγα σπιτι με τη λασπη ως τη μεση.το τι ακολουθησε μπορειτε να το φανταστειτε(ετρωγα ξυλο για μεροκαματα τρια).:lol: :lol:

Zid
27/07/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas_k
α ρε δημητρη τι μου θυμησες...πισω απο το σπιτι μου στους αγιους αναργυρους εχει ενα ποταμι(του κ@λου ποταμι αλλα τεσπα).τοτε ειχα ενα ποδηλατο απο τα παλια τα ταχυδρομικα!!!!.και θεωρησα σωστο να κατεβω με εναν φιλο απο μια ραμπα που κατεβαιναν οι μπουλντοζες για να καθαρισουν,.φυσικα το ποδηλατο κολλησε στη λασπη και πηγα σπιτι με τη λασπη ως τη μεση.το τι ακολουθησε μπορειτε να το φανταστειτε(ετρωγα ξυλο για μεροκαματα τρια).:lol: :lol:
Πολλοί Αγ.αναργυριώτες έχουν μαζευτεί στο forum..
:)

fantacid
27/07/2007, 12:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
...............

γεια σου ρε δημητρη τρυφεραντρα!!!!

μαλλον στα κομματια σου το ενεπνευστεις το θεμα τις ωρες του τα αισθηματα βρισκους εξοδους διαφυγης ευκολοτερα......



:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

:wave2:





να θυμαμ την επομενη φορα που θα πλακωθουμε να κραταω μια καρδια μαρουλιου!!
:lol: :lol:

zireous
27/07/2007, 12:40
Αλάνες, βόλτες, πετροπόλεμοι, ποδηλατάδες, δέντρα, τούμπες (πολλές τούμπες), σταδιάλα τι μου θυμήσατε πάλι... :bawl: :lol: :lol:


Το κόλπο είναι να μη ξεχνάς τη παιχνιδιάρικη φύση σου και να μη ξεχνάς να το διασκεδάζεις όσο μπορείς...

blackbusa
27/07/2007, 12:51
Παιρνω Αμπαριζα και βγαινω.........................αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ .............:bawl: :bawl: :bawl: :bawl:


Υ.Γ. Μικρουλης μου ελεγε η μαμα και η γιαγια....''φαε ολο το φαι σου να μεγαλωσεις γρηγορα'' και εγω τις ακουσα..........δυστηχως........:bawl: :bawl: :bawl:




:sun: :sun: :sun:

fantacid
27/07/2007, 13:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


Δεν θυμάμαι στα παιδικά μου χρόνια ούτε μία μέρα που να μην είχα ένα σημάδι στα γόνατα από τις ταρζανιές ! Σήμερα τα πιτσιρίκια έχουνε τα πόδια της Ζιζέλ !:lol:




ενω τωρα που μεγαλωσα δεν εχω ουτε ενα σημαδια στα γονατα κ τα ποδια!!!

κατσικι λεμε ρε!!!

:D

hotcarver
27/07/2007, 13:09
Τα ρουχα των 80's τα θυμοσαστε???

fantacid
27/07/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από hotcarver
Τα ρουχα των 80's τα θυμοσαστε???


:a27:

hotcarver
27/07/2007, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
:a27:

σπαμμερ εγω?οχι απλα διαβαζοντας το thread μου ηρθε στο μυαλο η στυλιστικη αποψη της εποχης..you know.. εσπαντριγια,zita ellas,φανελλα διχτυ κ.τ.λ...anyway sorry..

sober
27/07/2007, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από hotcarver
σπαμμερ εγω?οχι απλα διαβαζοντας το thread μου ηρθε στο μυαλο η στυλιστικη αποψη της εποχης..you know.. εσπαντριγια,zita ellas,φανελλα διχτυ κ.τ.λ...anyway sorry..


Δε 8α ξαναπουμε ρε για 80'ς...γκε κε????

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
27/07/2007, 14:12
Διαβάζω και τις δικές σας απαντήσεις και συγκινούμαι ακόμη περισσότερο!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

tilo_wolff
27/07/2007, 14:13
:beer:

blackbusa
27/07/2007, 14:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από lacrimosa
:beer:


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

hotcarver
27/07/2007, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από lacrimosa
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

LINA
27/07/2007, 14:17
Να σαι καλα βρε Δημητρο μας γυρισες χρονια πισω και αναστεναξαμε , χρονια τα οποια θα ευχομασταν να μην περναγανε ποτε αν ξεραμε πως επειτα θα ηταν μονο αναμνησεις καθως δεν υπαρχουν πια στη σημερινη κοινωνια. Πραγματικα λυπαμαι που η κορη μου δε θα ζησει τετοια παιδικα- εφηβικα χρονια, που δε θα δει ποτε τ απογευματα να παιζουν τα πιτσιρικια στο δρομο οσα ανεφερες.... πραγματικα λυπαμαι αλλα χαιρομαι που μπορεσα να τα ζησω ετσι... νιωθω τον πλουτο και θα κανω οτι μπορω να της τα μεταφερω... κριμα που δε θα μπορεσει να τα υλοποιήσει και εκεινη.... :sick:

DimChios
27/07/2007, 14:18
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!


:a25: :a25: :a25: :a25:


ΛΟΙΠΟΝ...

Μιας και μιλάμε (εμμέσως πλήν σαφώς) για την αποξένωση του νετ, κι επειδη μου αποδυκνείετε καθημερινώς ότι είμαστε αξιόλογα άτομα :rolleyes: :lol:

φανταστείτε συνάντηση όπου θα λάβουν χώρα τέτοιου είδους ιστορίες!

Ε, ΡΕ ΓΕΛΙΟ!!!!!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:






:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

tilo_wolff
27/07/2007, 14:24
:beer:

Maira
27/07/2007, 14:48
Ήταν όμορφα χρόνια, ξέγνιαστα χρόνια!!!!



Ήταν η εποχή του "παίρνω αμπάριζα και φεύγω!!!"


Ήταν εποχές γεμάτες γέλιο και κλάμα από τα μικροατυχήματα που συνέβαιναν σε κάθε παιχνίδι!!!


Με το φως της λάμπας στο δρόμο να παίζουμε κρυφτό!!! Τόσα και τόσα!!!!


Πέρασαν, τα ζήσαμε!!!


Μακάρι και τα παιδιά μας να έχουν την ίδια τύχη!!!

:)

Zid
27/07/2007, 15:21
Χμμμ πολύ αισιοδοξία έχει πέσει χεχεχε:lol: :lol:

taxydromos
27/07/2007, 15:46
θυμαστε τα σχολικα παρτυ με το βερμουτ και τα μπλουζ?
..καταληγαν σε παιχνιδια οπως η μπουκαλα,οπου αν σου τυχαινε καποια/ος που γουσταρες κοκκινιζες,αλλοιως σφυριζες αδιαφορα...:beer:

Maira
27/07/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
θυμαστε τα σχολικα παρτυ με το βερμουτ και τα μπλουζ?
..καταληγαν σε παιχνιδια οπως η μπουκαλα,οπου αν σου τυχαινε καποια/ος που γουσταρες κοκκινιζες,αλλοιως σφυριζες αδιαφορα...:beer:


I' ll drink to that!!!!


:beer: :beer: :beer:

blackbusa
27/07/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
θυμαστε τα σχολικα παρτυ με το βερμουτ και τα μπλουζ?
..καταληγαν σε παιχνιδια οπως η μπουκαλα,οπου αν σου τυχαινε καποια/ος που γουσταρες κοκκινιζες,αλλοιως σφυριζες αδιαφορα...:beer:


αααααααααααααααααααα.....................εσυ εισουνα απο τα κοροιδα................ΠΥΘΙΑ.........''Τι να κανει ο κυριος στην κυρια''...............ολα τα λεφτα...............ολα ΚΑΝΟΝΙΣΜΕΝΑ.....:smokin: :smokin: :smokin:



:sun: :sun: :sun:

stratosZX10
27/07/2007, 15:59
θυμαμαι θυμαμαι.........
αχ να μπορουσαμε να γινουμε παιδια......

hotcarver
27/07/2007, 16:00
Το αλλο...θαρρος η αληθεια???τι να πεις..

blackbusa
27/07/2007, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira


Ήταν η εποχή του "παίρνω αμπάριζα και φεύγω!!!"




...............και ΒΓΑΙΝΩ!!!









:sun: :sun: :sun:

Maira
27/07/2007, 16:01
ε εμείς φεύγαμε!!!


:beer: :beer: :beer:

hotcarver
27/07/2007, 16:02
Χοροεσπεριδα στην DOOMSDAY...η πρωτη που ειχα παει..

melenia
27/07/2007, 16:03
πολύ όμορφες στιγμές.......
παιχνίδια στη γειτονιά....αθώα παιχνίδια...
κι όχι όπως τώρα που με ευθυνη κατα μεγάλο
μέρος των "μεγάλων" βιάζουμε τα παιδιά
να μεγαλώσουν.....

το κακό είναι οτι έχω συναντήσει και άτομα
της δικής μου ηλικίας που δεν έχουν ζήσει
αυτά που περιγράφετε...κι αυτό με έχει προβληματίσει
πολλές φορες...

εγώ νοιώθω τυχερή που έπαιξα....που δεν με άφηναν
οι γονείς μου να γυρίζω σε κλαμπ και μπαρ απο τα
14 οι γονείς μου κι ας νευρίαζα τότε γιατί άλλα παιδιά
πήγαιναν......νοιώθω οτι έζησα κάθε ηλικία στην ώρα
της ......
δεν ένοιωσα κάποια στιγμή κορεσμό κι οτι τα έχω δεί όλα
όπως άλλα άτομα.... μια βαρεμάρα που ίσως κρύβει
απόγνωση.....
θα ήθελα όταν κάποια στιγμή γίνω μητέρα να μπορέσω
να δώσω στα παιδιά μου πραγματικά παιδικά χρόνια...
μακάρι........

:winka:

blackbusa
27/07/2007, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
ε εμείς φεύγαμε!!!


:beer: :beer: :beer:


εεεεεεεεεεεεεεμμμμμμμμμμμμ...............τωρα εξηγηται...............απο τοτε ΦΕΥΓΑΤΗ............

:beer: :beer: :beer:



:sun: :sun: :sun:

sotpag
27/07/2007, 16:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Διαβάζω και τις δικές σας απαντήσεις και συγκινούμαι ακόμη περισσότερο!

:beer: :beer:



οχι ρε γμτ μην το κανεις αυτο δεν αντεχω:bigcry: :bigcry:

σε λιγο θα κανει σαν τον πατερα μου "δεν ξερετε να διασκεδαζετε ... δεν ειναι μουσικη αυτη..."


οχι πως δεν εχει δικιο αλλα τι να κανουμε ρε Δημ ετσι ειναι η ζωη αλλαζει προς το χειροτερο (λεμε τωρα):wave2: :wave2: :wave2:

Zid
27/07/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
θυμαστε τα σχολικα παρτυ με το βερμουτ και τα μπλουζ?
..καταληγαν σε παιχνιδια οπως η μπουκαλα,οπου αν σου τυχαινε καποια/ος που γουσταρες κοκκινιζες,αλλοιως σφυριζες αδιαφορα...:beer: Βερμούτ???????????:alien:

melenia
27/07/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
οχι ρε γμτ μην το κανεις αυτο δεν αντεχω:bigcry: :bigcry:

σε λιγο θα κανει σαν τον πατερα μου "δεν ξερετε να διασκεδαζετε ... δεν ειναι μουσικη αυτη..."


οχι πως δεν εχει δικιο αλλα τι να κανουμε ρε Δημ ετσι ειναι η ζωη αλλαζει προς το χειροτερο (λεμε τωρα):wave2: :wave2: :wave2:



να μη θυμηθώ τώρα ένα δώρο που μου είχατε πάρει
με τον άλλο για τα γεννέθλια μου και το είδα μόνο τρείς
μέρες γιατί μετά το ανοίξατε για να δείτε πως δουλεύει
το μοτεράκι του........




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
27/07/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
εεεεεεεεεεεεεεμμμμμμμμμμμμ...............τωρα εξηγηται...............απο τοτε ΦΕΥΓΑΤΗ............

:beer: :beer: :beer:



:sun: :sun: :sun:



Για όλα υπάρχει μια εξήγηση!!!


:winka: :winka:

:beer: :beer: :beer: :beer:

melenia
27/07/2007, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Βερμούτ???????????:alien:


ναι βερμούτ........

το έχω ακούσει κι εγώ απ'τον πατέρα μου....

:beer: :beer: :beer:

blackbusa
27/07/2007, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
θυμαστε τα σχολικα παρτυ με το βερμουτ και τα μπλουζ?
..καταληγαν σε παιχνιδια οπως η μπουκαλα,οπου αν σου τυχαινε καποια/ος που γουσταρες κοκκινιζες,αλλοιως σφυριζες αδιαφορα...:beer:


The Classic............Scorpions ''Still loving you''.........


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


:sun: :sun: :sun:

blackbusa
27/07/2007, 16:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από melenia
ναι βερμούτ........

το έχω ακούσει κι εγώ απ'τον πατέρα μου....

:beer: :beer: :beer:




βερμουτ=Martini και τοτε Cinzano (την αγγιναρα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε).........




:sun: :sun: :sun:

sotpag
27/07/2007, 16:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από melenia
να μη θυμηθώ τώρα ένα δώρο που μου είχατε πάρει
με τον άλλο για τα γεννέθλια μου και το είδα μόνο τρείς
μέρες γιατί μετά το ανοίξατε για να δείτε πως δουλεύει
το μοτεράκι του........




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:







:a022: :a21: :a022: :a21:

hotcarver
27/07/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
βερμουτ=Martini και τοτε Cinzano (την αγγιναρα λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε).........




:sun: :sun: :sun:

που το θυμηθηκες το cinzano????

hotcarver
27/07/2007, 16:17
ολη η νεολαια βλεπω μαζεμενοι εδω ειμαστε...

blackbusa
27/07/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από hotcarver
που το θυμηθηκες το cinzano????



Αφου αυτο πιναμε........:smokin: :smokin: :smokin:
Τα ουισκια ηντουνε τοτε πολυ βαρια και δεν μας επαιρνε να κανουμε μαλακιες.......:D :D :D
Η βοτκα δεν ειχε ακομα ανακλυφθει.....:mad: :mad: :mad:

Ηταν τα μοναδικα μπουκαλια απο την καβα του σπιτιου που δεν θα ελειπε σχεδον ποτε,μια και οι μεγαλοι επιναν μονο βισκι.....:p :p :p

:sun: :sun: :sun:

hotcarver
27/07/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Αφου αυτο πιναμε........:smokin: :smokin: :smokin:
Τα ουισκια ηντουνε τοτε πολυ βαρια και δεν μας επαιρνε να κανουμε μαλακιες.......:D :D :D
Η βοτκα δεν ειχε ακομα ανακλυφθει.....:mad: :mad: :mad:

Ηταν τα μοναδικα μπουκαλια απο την καβα του σπιτιου που δεν θα ελειπε σχεδον ποτε,μια και οι μεγαλοι επιναν μονο βισκι.....:p :p :p

:sun: :sun: :sun:


υπηρχε και η batida de coco...

melenia
27/07/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από hotcarver
που το θυμηθηκες το cinzano????

κάπου έχει η μάνα μου ένα τέτοιο μπουκάλι....
έχω την εντύπωση οτι απο τότε που ήμουν
μικρή και το έβλεπα έχει αλλάξει χρώμα.....
:eek: :eek: :eek:

hotcarver
27/07/2007, 16:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από melenia
κάπου έχει η μάνα μου ένα τέτοιο μπουκάλι....
έχω την εντύπωση οτι απο τότε που ήμουν
μικρή και το έβλεπα έχει αλλάξει χρώμα.....
:eek: :eek: :eek:

μην το ανοιξεις καλου κακου..

blackbusa
27/07/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από melenia
κάπου έχει η μάνα μου ένα τέτοιο μπουκάλι....
έχω την εντύπωση οτι απο τότε που ήμουν
μικρή και το έβλεπα έχει αλλάξει χρώμα.....
:eek: :eek: :eek:


Τωρα μεστοσε και ειναι οκ......αν το πιεις μην κανονισεις τιποτα για το υπολειπο βραδυ.......και επομενη μερα.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

melenia
27/07/2007, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Τωρα μεστοσε και ειναι οκ......αν το πιεις μην κανονισεις τιποτα για το υπολειπο βραδυ.......και επομενη μερα.....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



θα το φέρω κέρασμα στο δέλεαρ...... !!!!!




:eyepop: :eyepop: :eyepop:


:beer: :beer:

blackbusa
27/07/2007, 16:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από melenia
θα το φέρω κέρασμα στο δέλεαρ...... !!!!!




:eyepop: :eyepop: :eyepop:


:beer: :beer:


Ναι ναι αλλα αυτη την δευτερα που θα λειπουν ολοι οι ''Δεινοσαυροι'',γιατι βλεπω να πεφτουν μπουνιες για το πιος θα πρωτοπιει......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

melenia
27/07/2007, 16:29
Σωτηράκη μην ξεχάσεις το βερμούτ
της μαμάς όταν έρθεις......



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

tai
27/07/2007, 16:35
Γιατί τότε με ένα δεκάρικο πιεσμένο στο καρούμπαλο έφευγε η πετριά ενώ τώρα θέλει υπερηχογράφημα ;
Γιατί αντέχαμε το βάμμα ιωδίου στην πληγή του γονάτου ενώ τώρα θέλει ψυκτικό σπρέι ;
Γιατί σκοτώναμε άνθρωπο αν μας έβριζε ‘το μ@νι της μάνα σου’ ενώ τώρα του κάνουμε μήνυση;
Ε;
Γιατί εκσυγχρονιστήκαμε ;
γιατι κ(ι)οτέψαμε;
Γιατί μεγαλώσαμε;
Η γιατί γίναμε ευρωπαίοι;
:p :p



Γαμώ την γενιά μου γαμώ!!:a023:

blackbusa
27/07/2007, 16:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
Γιατί τότε με ένα δεκάρικο πιεσμένο στο καρούμπαλο έφευγε η πετριά ενώ τώρα θέλει υπερηχογράφημα ;




Γιατι σημερα θα καταλαβαινανε τη ζημια επαθες η ειχες και δεν θα γινοσουν ετσι....:D :D :D


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Χρηστο ρωτησα για Αντιπαρο και μου ειπε οτι μιλαμε για πολυ ζευγαροκατασταση και χαλαρα......Πραξε αναλογος........ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.......



:sun: :sun: :sun:

bartlal
27/07/2007, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai


Γαμώ την γενιά μου γαμώ!!:a023:

kai egw γ@μώ τη γενια ΣΟΥ, γ@μώ! :p :p :p










:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

taxydromos
27/07/2007, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
kai egw γ@μώ τη γενια ΣΟΥ, γ@μώ! :p :p :p
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ρε συ Γιωργο ενα ερωτημα μου τρωει το μυαλο..

τοτε στο σχολειο ησουν ραφλας με το χαρακτηριστικο τσουλουφι στο μετωπο???
..η ροκας με σγουρα μαλια πιασμενα κοτσο..:smokin:

kalesin
27/07/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ρε συ Γιωργο ενα ερωτημα μου τρωει το μυαλο..

τοτε στο σχολειο ησουν ραφλας με το χαρακτηριστικο τσουλουφι στο μετωπο???
..η ροκας με σγουρα μαλια πιασμενα κοτσο..:smokin:



:a014: :a014: :a014: :a014:

DimChios
27/07/2007, 18:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
θυμαστε τα σχολικα παρτυ με το βερμουτ και τα μπλουζ?



Μπα....δεν είμαστε και ΤΟΣΟ μεγάλοι πιά!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
27/07/2007, 21:23
ρε σεις εγω αναπολώ και περιμένω να γυρίσουνε,
οι εποχές που μιλάγαμε ντόμπρα, και χωρίς υποκρισία...
Λέγαμε σε γουστάρω, και μας τρέχανε τα σάλια... και το πιο σημαντικό το πιάνανε...:D
ή μαλώναμε με κάποιον και του λέγαμε τον πραγματικό λόγο ευθέως...
τώρα κοιτάνε όλοι να τα χουν καλά με όλους...:rolleyes:

DimChios
28/07/2007, 01:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ρε σεις εγω αναπολώ και περιμένω να γυρίσουνε,
οι εποχές που μιλάγαμε ντόμπρα, και χωρίς υποκρισία...
Λέγαμε σε γουστάρω, και μας τρέχανε τα σάλια... και το πιο σημαντικό το πιάνανε...:D
ή μαλώναμε με κάποιον και του λέγαμε τον πραγματικό λόγο ευθέως...
τώρα κοιτάνε όλοι να τα χουν καλά με όλους...:rolleyes:



ΚΑΙ αυτό!

:rolleyes:

Nikoskazer2000
28/07/2007, 03:19
Ρε Δημήτρη...ΡΕ ΦΙΛΕ!!! μ' εκανες κομμάτια ρε φίλε τώρα...:(


...ολοι σας με γυρίσατε ποοοοολύ πίσω... :(

Θυμάμαι το μπαμπά μου να μου βάζει δεκάρικο στο μέτωπο κάθε φορά που έτρωγα χτύπο στο μαρμάρινο πάτωμα της γιαγιάς (Χρήστο - tai :beer: )...το απόγευμα στο στο προαύλιο του δημοτικού τα καλοκαίρια να κρεμιέμαι απ' το μονόζυγο και να βλέπω τα φύλλα απο τους ευκάλυπτους να κουνιούνται ρυθμικά με τον αέρα...ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΑ ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΙΟΣ ΚΑΙ ΠΩΣ Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ...να παιζω κυνηγητό, κρυφτό και η καρδιά μου να κοντεύει να σπάσει απο την αγωνία να μη με πιάσει/δει κανείς...να τρώω "Καραμπόλα" και "Lucky Boy" και να 'χω γεμίσει μια σχολική τσάντα (στα γεράματά μου πλέον, 14 χρονών) με τα παιχνιδάκια τους...να σπάω τα παιχνίδια μου μετά που θα τα βαρεθώ για να δω τι έχουν μέσα...χρωματιστά χεράκια απο ζελέ...πράσινα, κόκκινα, κίτρινα και μπλέ...ολα τρόπαια μου μαζί με τα γκαζάκια..."το ελικόπτερο" με ενα κατοστάρικο..."Μπλέκ"...ποδήλατο με βοηθητικά ροδάκια και χωρίς φρένα (κάγκουρας :rolleyes: :lol: )


...είναι τόσες πολλές οι αναμνήσεις...

Σ' ευχαριστώ Δημήτρη, σας ευχαριστώ ολους σας για το υπέροχο ταξίδι μιας αλλης εποχής..!


Είμαι πολύ συγκινημένος που βλέπω άτομα που ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΑΚΟΜΑ και αναγνωρίζουν την χαμένη αθωότητα μέσα στη σημερινή ασχήμια

Nikoskazer2000
28/07/2007, 03:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ρε σεις εγω αναπολώ και περιμένω να γυρίσουνε,
οι εποχές που μιλάγαμε ντόμπρα, και χωρίς υποκρισία...
Λέγαμε σε γουστάρω, και μας τρέχανε τα σάλια... και το πιο σημαντικό το πιάνανε...:D
ή μαλώναμε με κάποιον και του λέγαμε τον πραγματικό λόγο ευθέως...
τώρα κοιτάνε όλοι να τα χουν καλά με όλους...:rolleyes:

Δεν ξανάρχονται αυτές οι εποχές Λάμπρο, είμαι βέβαιος γι' αυτό πια. :(

...όμως: Πάντοτε, αν ψάχνουμε πολύ, αν δεν είμαστε ματαιόδοξοι κι' εγωιστές, και θα βρίσκουμε...κάποιους...που μιλάνε ντόμπρα...απο καρδιάς και οχι απο μυαλό.

Και ξέρεις ποιό είναι το καλύτερο; Οτι θα γίνουμε φίλοι μ' αυτούς τους ανθρώπους, ΦΙΛΟΙ ΟΧΙ ΓΝΩΣΤΟΙ και θα 'ναι μαζί μας ΚΑΙ οταν θα ξετυλίγουμε το καινούργιο μας παιχνίδι αλλα ΚΑΙ οταν περιμένουμε απ' εξω απ' το γραφείο του κ.Διευθυντή έτοιμοι ν' ακούσουν την κατσάδα φταίνε/δε φταίνε!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

tai
28/07/2007, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
Γιατι σημερα θα καταλαβαινανε τη ζημια επαθες η ειχες και δεν θα γινοσουν ετσι...ναι αλλα σου αρέσει!! :blush:


........ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.......θενκς :wave2:


[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
kai egw γ@μώ τη γενια [B]ΣΟΥ, γ@μώ!

η δικιά σου γενιά για να το κάνει θέλει ποτάκι, ανάλυση, πολλές καληνύχτες, και στο τέλος (μετά) θέλει και αγκαλίτσα
Ασε ρε άμα είναι και το αποφασίσω θα πάω με άντρα αρσενικό όχι με καραφλή αδελφάρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ταξιδευτής
28/07/2007, 20:57
Αχ ρε Δημητρη....Αχ ρε ΦΙΛΕ μου Δημητρη!

Τι πας και κανεις ρε.... 2 μερες τωρα ψαχνω να βρω τι να γραψω... Με ταξιδεψες ρε ατιμε... Και με πηγες σε μερη γλυκα, ζεστα, απο χρονια ξεχασμενα, αλλα τοσο μα τοσο αγαπημενα....

Το μπλε ποδηλατακι "μπομπος" με τα κροσια στο τιμονι και την κοκκινη καραμουζα κορνα
Το κουτσο, τα "μηλα", οι κλεφτες και αστυνομοι
Εκεινα τα φουσκωτα μπαλονια που καβαλαγαμε και μπισταγαμε γυρω γυρω στη γειτονια σαν καγκουρο
Το ποδοσφαιρο στο δρομο
Τα μονιμως σακατεμενα χερια/ποδια απο το τρεξιμο, τη μπαλα και τα σκαρφαλωματα στα δεντρα
Τα μικι μαους
Οι εξερευνησεις μας στο υπογειο της διπλανης πολυκατοικιας που ειχε μολις αρχισει να χτιζεται
Το μαυρο κρος ποδηλατο με τις αναρτησεις και τις 3 ταχυτητες
Οι τρυπες στο κεφαλι απο τους "πολεμους" και να γυρναω μεσα στα αιματα στο σπιτι στη φρικαρισμενη μανα μου
Τα matchbox που εβαζα στη μεγκενη του πατερα μου για να δω τι θα παθουν
Οι τρομαχτικες ιστοριες για τον παππου που εμενε στο διπλα σπιτι και μας εσκαγε την μπαλα οταν την ριχναμε στην αυλη του
Τα ξυλινα πατινια με το τιμονακι
Το να κατεβαινουμε τεζα με τα εν λογω πατινια στις κατηφορες του Βυρωνα (εννοειται χωρις φρενα!) :rolleyes:
Οι μπομπονελες
Η Αγγελικη
Τα γουοκι τοκι
Το ..."κινητο" μου απο ντενεκεδακια κοκα κολα και σπαγκο σε απευθειας συνδεση με το σπιτι του κολλητου μου
Τα βραδια που αραζαμε πανω στις ροδες του τρακτορα του πατερα του κολλητου μου, σκεφτομασταν που ειχε παει και ονειρευομασταν ταξιδια
Η μουρια της γειτονισσας που ρημαζα καθε χρονο ανελλειπως σκαρφαλωνοντας πανω στη μαντρα της αυλης της
Ο Γιαννης
Ο Σπυρος
Η Ελενη
Οι ζωγραφιες αυτοκινητων και μηχανων, σκεφτομενος οτι απο στιγμη σε στιγμη θα επεφταν στα χερια των βιομηχανιων και θα με προσλαμβαναν σαν το νεο τους ταλεντο
Η εξερευνηση του διαστηματος απο τα National Geographic και την εγκυκλοπεδια Life
Οι Μυστικοι Εφτα
Η Πηνελοπη Δελτα
Ο θυσαυρος της βαγιας
Το καμπινγκ
Οι dukes
Ο ΚΙΤ και ο Michael
Τα ρολογια Casio με τα πληκτρολογια της αριθμομηχανης















:uplate: :uplate: :bigcry: Αντε στο διαλο ρε βλαμμενε γμτ! :bigcry: :bigcry:
Τι σου φταιω να κλαιω τωρα σαν μωρο παιδι;;; :bigcry: :sad:

gcrook
28/07/2007, 22:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

τώρα κοιτάνε όλοι να τα χουν καλά με όλους...:rolleyes:

Εγω Λαμπρο συ μιλαω ντομπρα και εσενα καιτου Μητσου οταν σας λεω οτι θα παρετε τα αρχιδια μου την επομενη φορα στην πιστα.:rotflmao:
Πιο ντομπρα δεν γινεται:rotflmao:

arisk
28/07/2007, 23:28
Και ήταν και άλλα.Ποιος δεν χόρεψε σαββατόβραδο στη disco video και στην πολύ xάι Barbarela?Η καλοκαιρινή Noturno στη Βάρκιζα.(Ίλιον-Βάρκιζα με παπί 50cc το κάναμε 2 ώρες)Στην Πατησίων η station one(d j Leo),στη Ν.Φιλαδέλφεια η Valentino και πάει λέγοντας.Και όλα αυτά περάσαν ανεπιστρεπτί:(

zolotas
29/07/2007, 00:29
αυτα ειναι :beer: :beer:

τα αγαπημενα.........τσανταλινα-μανταλινα,κλεβαμε απο γιαπια σωληνες και καναμε περιεργα φυσοκαλαμα με μονοτικη ταινια ....κανονικα πολυβολα και οποιον παρει ο χαρος απο τα μπαλκονια ......τυφλα να χει ο Ραμπο:lol:


ψωμι και μερεντα και γαλα κακαο ,το πλαστικο μπουκαλι .

και το καρφωτο στο σχολειο που ανεφερε ενας φιλος .........και καλα διαβαζαμε
:rolleyes: .....

τα παγωτα ηταν τα "lucky cup" .......κλεβαμε τα δωρα απο τα ψυγεια :D .......

ενα μηνα διακοπες ειμασταν ,ρεκλα .........και τωρα παμε 5 μερες με τα ζορια και λεμε και ευχαριστω

fantacid
29/07/2007, 00:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas

τα παγωτα ηταν τα "lucky cup" .......κλεβαμε τα δωρα απο τα ψυγεια :D .......



κ γω νομιζα οτι ηταν χαλασμενα...................
:bigcry: :bigcry:

Nikoskazer2000
29/07/2007, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
κ γω νομιζα οτι ηταν χαλασμενα...................
:bigcry: :bigcry:

Εεεε δεν ήξερες, δεεεε ρώταγες;;;; :a24:






































τα "Καραμπόλα" ηταν μια χαρά!!!!!

:lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

zolotas
29/07/2007, 00:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
κ γω νομιζα οτι ηταν χαλασμενα...................
:bigcry: :bigcry:

εισαι χαλιας ρε :beer: ......

PortisHead
29/07/2007, 01:41
Mπράβο DimChios !!!!!!!!!!!!!!!
:beer:

Ολα τα παραπάνω.....συν....

η αγωνία και το καρδιοχτύπι οταν παίζαμε "μπουκάλα" ή "θαρρος ή αληθεια " και βρισκόμασταν στον εβδομο ουρανο ετσι και τυχαινε και φιλουσαμε το κοριτσι των ονείρων μας... :rolleyes:

Τώρα τραβάνε σε video απο κινητό τις πίπες στην σχολική τουαλέτα.... :eek:

Ευτυχώς πρόλαβα και έζησα ολα αυτά πολύ εντονα !

:wave2:

Ταξιδευτής
29/07/2007, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
η αγωνία και το καρδιοχτύπι οταν παίζαμε "μπουκάλα" ή "θαρρος ή αληθεια " και βρισκόμασταν στον εβδομο ουρανο ετσι και τυχαινε και φιλουσαμε το κοριτσι των ονείρων μας... :rolleyes:

Τώρα τραβάνε σε video απο κινητό τις πίπες στην σχολική τουαλέτα.... :eek:



:sad: :sad: Ελα ντε....Τι να πεις για τα σημερινα χαλια.... :sad:

bartlal
30/07/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ρε συ Γιωργο ενα ερωτημα μου τρωει το μυαλο..

τοτε στο σχολειο ησουν ραφλας με το χαρακτηριστικο τσουλουφι στο μετωπο???
..η ροκας με σγουρα μαλια πιασμενα κοτσο..:smokin:

ραφλας εγινα τα τελευταια 4 χρονια, απο τοτε που μπηκα στο μοτο για να μην σας αγριεψω με την προηγουμενη εμφανιση! :winka:



πιο πριν ειχα οντως μακρια μαλλια, αλλα δεν θελεις να δεις πως ημουν!!! :cry: :cry: :cry:















:lol: :lol: :lol:

bartlal
30/07/2007, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
[QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
kai egw γ@μώ τη γενια [B]ΣΟΥ, γ@μώ!

η δικιά σου γενιά για να το κάνει θέλει ποτάκι, ανάλυση, πολλές καληνύχτες, και στο τέλος (μετά) θέλει και αγκαλίτσα
Ασε ρε άμα είναι και το αποφασίσω θα πάω με άντρα αρσενικό όχι με καραφλή αδελφάρα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ασε ρε απο δω, που το μονο που κανει η γενια σου ειναι να στηνεται και να περιμενει ποτε θα εδεησουμε να σας "νταχτιριντι"... φυσικα και θελουμε ΠΟΛΛΑ ποτα μπας και σας κανουμε να αισθανθειτε χαρα στη χαραδρα σας! :smokin:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

OldMan
30/07/2007, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
πιο πριν ειχα οντως μακρια μαλλια, αλλα δεν θελεις να δεις πως ημουν!!!
Που τις έχω κάνει save, γμτ ??? :confused:

Λεωνίδας
30/07/2007, 11:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
πιο πριν ειχα οντως μακρια μαλλια, αλλα δεν θελεις να δεις πως ημουν!!! :cry: :cry: :cry:
θέλει θέλει :evil: :evil:

bartlal
30/07/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Που τις έχω κάνει save, γμτ ??? :confused:

αυτες ησαν ενδιαμεσες φωτο ρε καημενε! :smokin:

bartlal
30/07/2007, 11:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
θέλει θέλει :evil: :evil:

μπααααααααα! :evil: :evil: :smokin: :evil: :evil: