PDA

View Full Version : Διακοπές Φολέγανδρο (..?)



motaba
27/07/2007, 08:13
Γεια χαρά!!

Επειδή πλησιάζουν οι μέρες και έχει πέσει η ιδέα για Φολέγανδρο... έχει παέι κανείς ? Τι λέει ?

Μιλάμε πάντα για camping - αν γίνεται καλύτερα ελεύθερο..

Έχω ακούσει ότι δεν έχει δρόμους :look: και λέει μόνο με μηχανή (που προς το παρόν δεν γίνεται..) και θα πάμε με αυτοκίνητο αν είναι.. :lol:

Από κόσμο, ζωή κτλ ?

Εναλλακτικά είμαστε για Αμοργό :D


:wave2:

arisk
27/07/2007, 08:56
Πήγα το 2001.Η χώρα της Φολεγάνδρου είναι πραγματικά υπέροχη.Όλο το παιγνίδι οι μικρές πλατείες που το βράδυ είναι γεμάτες κόσμο. Πολλές ταβέρνες μεζεδοπωλεία, ελάχιστα μπαράκια.Ε δεν θα πας Φολέγανδρο για νυχτερινή ζωή.Ο Καραβοστάσης (το λιμανι) δεν λέει και τίποτα.Έχει κάποιες ταβέρνες αλλά όλο το παιγνίδι γίνεται στη χώρα.Από παραλίες η πιο διάσημη είναι η Αγκάλη.Πας με αυτοκίνητο.Άλλη παραλία δύσκολα προσβάσιμη είναι ο Άγιος Νικόλαος που είναι και παραλία γυμνιστών :) .Για να φτάσεις όμως εκεί θέλει περπάτημα.
Δεν νομίζω να αντέξεις μια βδομάδα τη Φολέγανδρο.Μάλλον θα βαρεθείς.Θα σου πρότεινα την απόλυτη επιλογή που λέγεται Ίος. Απίστευτες παραλίες ζωή και καλές τιμές στα δωμάτια.
Όπου και να πας καλές διακοπές :beer:

motaba
27/07/2007, 09:07
Καλή φάση ακούγεται αλλά ψιλοκολλάω λόγω του αυτοκινήτου... θα είναι και full γεμάτο...

Τα τελευταία χρόνια πρέπει να έχει πάρει τα πάνω της μάλλον.. και ακούγεται πολύ!

Ίο έχω πάει το 2003 ή 2004 πολύ καλά, σε camping μείναμε εκεί που είναι και ο Μυλοπότας αλλά όχι σ'αυτό, στο πρώτο με σήμα κάτι γουρουνάκια :lol: ..

Πάντως ο απόλυτος προορισμός είναι Αντίπαρος :smokin:

Thanks for the tip !!

:wave2: