PDA

View Full Version : Νέο εργαλείο (κούτα #878723)



Nik0s
27/07/2007, 09:15
:lol: :rotflmao: :lol:

Ηονδα όλο προσόντα, για τις ανάγκες του γραφείου... :D

μήπως να του βάλω τακούνια ? :blush: :dizzy:

Nik0s
27/07/2007, 09:15
oops :blush:


97702

Stergios69
27/07/2007, 09:17
Μιλάμε, φυσάει το εργαλείο... :D
Νίκο καλοτάξιδο και να προσέχεις, έχει πολύ γκάζι... :rotflmao:

makis206
27/07/2007, 09:17
Καλολάσπωτο Νικόλα !:lol: :rotflmao:

:beer: :beer:

kiriakost
27/07/2007, 09:19
Συμπαθητικό είναι , το μόνο σίγουρο ειναι οτι εάν ήταν κάτι στα 650cc + , θα ήταν για τις ανάγκες κάποιού άλλου , και όχι του γραφείου :lol: :rotflmao:

McGyver
27/07/2007, 09:19
Καλορίζικο βρε!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

airamhag
27/07/2007, 09:20
καλοταξιδο καλοστριφτο!




:beer: :beer:

miraze
27/07/2007, 09:20
Νίκο χρειάζεται αρκετά πράγματα:

Χούφτες.
πλαινές βαλίτσες.
ζελατίνα.
Α!!!!!!!!! και χωμάτινα λάστιχα!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:







Καλορίζικο Νικόλα!:wave2:

Nik0s
27/07/2007, 09:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Συμπαθητικό είναι , το μόνο σίγουρο ειναι οτι εάν ήταν κάτι στα 650cc + , θα ήταν για τις ανάγκες κάποιού άλλου , και όχι του γραφείου :lol: :rotflmao:


Είπα εγώ να πάρουμε ένα EXC αλλά έχει στενή σέλα λέει :hypnotize

:lol: :rotflmao: :lol:

Da.Vintage
27/07/2007, 09:24
Kαλορίζικο κρίμα που θα σε φάνε τα συνεργεία ....

Απο αξιοπιστία το μηχανάκι αυτό χάλασε το όνομα της ΗΟΝΔΑ...

Cpt. Haddock
27/07/2007, 09:26
Άντε Νικο και στα CSS Level 1 & 2 τώρα :rotflmao: :rotflmao:

:beer:

Nik0s
27/07/2007, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Kαλορίζικο κρίμα που θα σε φάνε τα συνεργεία ....

Απο αξιοπιστία το μηχανάκι αυτό χάλασε το όνομα της ΗΟΝΔΑ...


Το προηγούμενο, ένα Kawasaki Max 100, έβγαλε περί τα 80.000 χιλιόμετρα, αλλά υπό άθλιες συνθήκες και με τρομερή καταπόνηση (φόρτωμα τρελό και δρομολόγια στο κέντρο όλη μέρα). Τελευταία όλο και κάτι ήθελε, μέχρι που κόλλησε το κιβώτιο και ήθελε 400 ευρώ μόνο για να φτιαχτεί...

motaba
27/07/2007, 10:04
Καλοτάξιδο Mod

:beer:

:wave2:

yiagt
27/07/2007, 10:22
Kαλορίζικο κ πάντα όρθιος πολύ καλή επιλογή!


Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Kαλορίζικο κρίμα που θα σε φάνε τα συνεργεία ....

Απο αξιοπιστία το μηχανάκι αυτό χάλασε το όνομα της ΗΟΝΔΑ...

Εγώ γελάω με εσάς
10.000Km το έχω και το μηχανάκι είναι σα καινούριο.
δεν έχει παρουσιάσει την παραμικρή βλάβη.

Έκανες σωστή επιλογή:wave2:

Daemon
27/07/2007, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από yiagt
Kαλορίζικο κ πάντα όρθιος πολύ καλή επιλογή!



Εγώ γελάω με εσάς
10.000Km το έχω και το μηχανάκι είναι σα καινούριο.
δεν έχει παρουσιάσει την παραμικρή βλάβη.

Έκανες σωστή επιλογή:wave2:

Καλοριζικο και καλολασπωτο Νικο
:beer: :beer:

Να κανω και'γω το σπαμακι μου..

Με 10000χλμ ειναι καινουργιο.. :rolleyes: :wave2:

zireous
27/07/2007, 12:36
Mεγειές.

:beer:

Nik0s
27/07/2007, 12:38
Thanx guyz :blush: :beer:


Ακόμα δεν το έχω οδηγήσει :lol:

blackbusa
27/07/2007, 12:42
:a013: :a013: :a013:

DimChios
27/07/2007, 14:44
Γιατι δεν πήρες ΚΤΜ ρε?

:confused:


Α, ξεχασα, δεν βγαζει παπιά! :rolleyes:



ΜΟΝΟ.....















































ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!\

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

dodos 900
27/07/2007, 14:54
Καλά χιλιόμετρα και καλά ζικ-ζακ ανάμεσα απο τους μποτιλιαρισμένους,ιδρωμένους και τελευταίους στο φανάρι κουτάκιδες:wave2:

marios8
27/07/2007, 14:59
Ρε Νίκο όταν διάβασα τον τίτλο είπα το πήρε το μικρό που ήθελε :wacko:
Αλλα απο το τίποτα καλός είναι και ο πάπιος.
Την Κυριακή έχουμε βόλτα? :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

mourgakos
28/07/2007, 14:10
panta orthios!

jasondakar
28/07/2007, 14:54
θα το βαψεις περτικαλι?

αντε ρε καλοριζικο.

Tropeas
28/07/2007, 14:58
Καλορίζικο βρε Νίκο!!! και έλεγα και γω τι πήρες ? τι πήρες και λες μικρό....:rolleyes: :p :beer: :beer: :beer: :wave2:

idi
28/07/2007, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από yiagt
Kαλορίζικο κ πάντα όρθιος πολύ καλή επιλογή!



Εγώ γελάω με εσάς
10.000Km το έχω και το μηχανάκι είναι σα καινούριο.
δεν έχει παρουσιάσει την παραμικρή βλάβη.

Έκανες σωστή επιλογή:wave2:

10,000 ολοκληρα χλμ? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

μεγεια νικο αν και απο οτι βλεπω ακομα αγοραζετε οτι σας πουλανε για "καλα" οι μαγαζατορες.... με λιγοτερα λεφτα αγοραζες ενα Modenas kristar.. τσαμπα γραφουμε εδωμεσα απο οτι καταλαβα....

dirtbird
28/07/2007, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Γιατι δεν πήρες ΚΤΜ ρε?

:confused:


Α, ξεχασα, δεν βγαζει παπιά! :rolleyes:



ΜΟΝΟ.....















































ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!!!\

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

...είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα..........:confused: :confused: :rolleyes:

Vstrommer71
29/07/2007, 00:24
Εργατης Ηονδα παρων...
63000χλμ...
Θετικα:Καλο γκαζι για παπι,ησυχια,οικονομια(150 χλμ με ενα ρεζερβουαρ),σχετικα καλες αναρτησεις
Αρνητικα:Αχρηστο πισω φρενο(σκουζει πιο δυνατα απο την...κορνα),αδυναμη κορνα μιας και το'παμε
Τι χρειαστηκε:Ελατηρια πιστονιου στα 50000χλμ,δυο τεντωτηρες καδενας εκκεντροφορου(στα 12000 και στα 40000χλμ) και ενα φλασερ στα 62000χλμ...
Συντηρηση καθε 5000χλμ και να εχεις υποψη οτι τα μπροστινα τακακια τα τρωει για πρωϊνο!Καθε σερβις και τακακια!Λαδια αλλαζω καθε 1500χλμ μιας και κινειται αποκλειστικα στην πολη και βραζει συνεχεια...
Αυτα...

ΥΓ Κι αν πει κανεις καμμια μ@λακια γιατι δεν πηρα κανα Crypton να του πω οτι χειροτερο παπι καινουργιο ΔΕΝ εχω οδηγησει,απορω γιατι τα αγοραζουνε.Πληροφοριακα κατα την γνωμη μου το πιο καλα στημενο παπι ειναι το KazeR,αν βεβαια δεν αλλαζα και τρεις μπαταριες τον χρονο θα ηταν πολυ καλυτερα!

zolotas
29/07/2007, 00:37
καλοριζικο μαν ...........:beer: ...........

με μια εξατμισουλα ,αλλαγη κυλινδροπιστονα ,ξυλωμα οι ποδιες ,τα πισω μαρσπιε ,πισω λασπωτηρα ,ξυλωμα πινακιδα και φλασακια ......θα φυσαει το εργαλειο ,κανονικο moto gp .....fuck Hayden :lol:

DimChios
29/07/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
...είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα..........:confused: :confused: :rolleyes:




Γαιδαρος αλλά με μια π!%#^#$@ ΝΑ!!!




:lol: :lol: :lol: :lol:


Σορρυ ρε, δεν κρατηθηκα!

:beer: :beer: :beer:

Nik0s
29/07/2007, 23:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
μεγεια νικο αν και απο οτι βλεπω ακομα αγοραζετε οτι σας πουλανε για "καλα" οι μαγαζατορες.... με λιγοτερα λεφτα αγοραζες ενα Modenas kristar.. τσαμπα γραφουμε εδωμεσα απο οτι καταλαβα....


Γύρω στα 300 ευρώ λιγότερα...:rolleyes:

gcrook
30/07/2007, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71


ΥΓ Κι αν πει κανεις καμμια μ@λακια γιατι δεν πηρα κανα Crypton να του πω οτι χειροτερο παπι καινουργιο ΔΕΝ εχω οδηγησει,απορω γιατι τα αγοραζουνε.Πληροφοριακα κατα την γνωμη μου το πιο καλα στημενο παπι ειναι το KazeR,αν βεβαια δεν αλλαζα και τρεις μπαταριες τον χρονο θα ηταν πολυ καλυτερα!

Εργατης Yamaha παρων:wave2:

Τελικα το νεο Crypton ειναι οντως κακοφτιαγμενο.
Τριζει φριχτα και οι κραδασμοι του μπορει να σε στειλουν στο νοσοκομειο για γυψους.
Απο την αλλη τα φρενα του ειναι πολυ καλα, οι αναρτησεις του μετα απο 30.000 αχρηστες σχεδον (στο ενα που δουλευουμε) ,και το αλλο εχει κανει 100.000 περιπου με αλλαγες λαδιων ενος θεος ξερει καθε ποσο, και απλα τσιμπαει (αρκετο) λαδακι.

Το Kaze-r απο την αλλη Γιαννη ειναι πολυ προχειροφτιαγμενο παπι,με εναν κινητηρα που δεν ξερεις ποτε ροπιαζει,τι σχεση εχει στο κιβωτιο, και γιατι διαολο εχει τοσους κραδασμους για παπι, και οσο για την μπαταρια δεν την αλλαζεις, μαθαινεις να ζεις με την μανιβελα.

Με εκτιμηση,
ενας συναδελφος πρωην και νυν (για κανα μηνα ακομα αλλα full) :winka:

Nikoskazer2000
30/07/2007, 00:16
Κρούκη αν εννοείς για το παλιό Crypton είσαι λάθος: Εξαιρετικά γραμμική λειτουργεία (εκεί πραγματικά δεν ήξερες πότε ροπιάζει), πολύ οικονομικό σε βενζίνη και λάδι και αρκετά καλά φρένα. Η αναρτήσεις του μόνο ηταν για το φούτσο και το πολύ μικρό τιμονί+σέλα (είμαι ταξιδιάρης τι να κάνω; :lol: )
Για το καινούργιο το 110 δεν ξέρω τίποτα αλλα απ' οσο ακούω ο κινητήρας είναι χέσε μέσα!

Το KazeR το παλιό, το πρώτο-πρώτο σε το στρογγυλεμένο κωλοφάναρο ηταν αστέρι σε ολα του αν εξαιρέσεις την υψηλή σε σχέση με αλλα κατανάλωση.
Οι επόμενες εκδόσεις οσο πήγαινε και χειροτέρευαν δυστυχώς, με αποκορύφωση το τελευταίο με το τετράγωνο φανάρι που ηταν αίσχος τελείως. :a020:

Το δικό μου το παλιό μια χαρά. Και ο ήχος του...:a23: :a23: :a23: μόνο ο πιο μπάσος και συνεχής ήχος του fx ηταν καλύτερος.

Αχ ωραίες εποχές!

:sad:

gcrook
30/07/2007, 00:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Κρούκη αν εννοείς για το παλιό Crypton είσαι λάθος: Εξαιρετικά γραμμική λειτουργεία (εκεί πραγματικά δεν ήξερες πότε ροπιάζει), πολύ οικονομικό σε βενζίνη και λάδι και αρκετά καλά φρένα. Η αναρτήσεις του μόνο ηταν για το φούτσο και το πολύ μικρό τιμονί+σέλα (είμαι ταξιδιάρης τι να κάνω; :lol: )
Για το καινούργιο το 110 δεν ξέρω τίποτα αλλα απ' οσο ακούω ο κινητήρας είναι χέσε μέσα!

Το KazeR το παλιό, το πρώτο-πρώτο σε το στρογγυλεμένο κωλοφάναρο ηταν αστέρι σε ολα του αν εξαιρέσεις την υψηλή σε σχέση με αλλα κατανάλωση.
Οι επόμενες εκδόσεις οσο πήγαινε και χειροτέρευαν δυστυχώς, με αποκορύφωση το τελευταίο με το τετράγωνο φανάρι που ηταν αίσχος τελείως. :a020:

Το δικό μου το παλιό μια χαρά. Και ο ήχος του...:a23: :a23: :a23: μόνο ο πιο μπάσος και συνεχής ήχος του fx ηταν καλύτερος.

Αχ ωραίες εποχές!

:sad:

Το παλιο crypton ηταν πραγματικο παπι Γιαπωνεζικο.
Σκυλι απο κινητηρα, καλοφτιαγμενο, και με καλες αναρτησεις και περιφερειακα.
Τα καινουργια, και οχι μονο τα crypton, θυμιζουν κινεζικα,(baotian,cityace) κτλ κτλ.
Κατασκευες που ξρατανε μερικους μηνες, μετα τα σιχαινεσαι που τα καβαλας.

Τωρα για τα καζε εγω εχω το προτελευταιο, (99'αρι)
Σκατα μηχανακι ειναι, δεν εχω ξαναδει τοσο μακρυ γραναζωμα σε τετραταχυτο παπι στην ζωη μου, ουτε εχω κατσει σε πιο χαλια, υπερμαλακη σελα σε δικυκλο ever.
Ειναι να σε πιανει η μεση σου.
Νευρικο στο ανοιγμα του γκαζιου, ψοφιο εκει που το θελεις να τραβαει, και με μονιμο "θεμα" στα καρμπιρατερ και στα ηλεκτρικα.
Απρω γιατι πουλησε και γιατι το αγορασα.
Τελλλος.
:wave2:

Nikoskazer2000
30/07/2007, 00:46
Δε σε πήγαινε το εργαλείο ρε Κρούκη, δε χωράει αλλη εξήγηση.

Κι' εμένα αγορασμένο το Δεκέμβριο του '99 (σχεδιαστικά λοιπόν το 1ο μοντέλο) αλλα ούτε με καρμπυρατέρ, ούτε με ηλεκτρικά είχα ποτέ πρόβλημα. Και οσον αφορά τη σέλα του, εκεί ειδικά είναι που παραξενεύομαι απο τα λεγόμενα σου αφού ολοι μα ολοι έχουν να πουν μόνο θετικά σχόλια. :look:

Οι ταχύτητες δε θα έλεγα οτι είναι και τόσο μακριές. Τώρα αμα γουστάρεις παραπάνω ροπή μ' ενα νούμερο μικρότερο γραναζάκι μπροστά είσαι έτοιμος.


Και η απόδειξη απο στόμα φανατικού Hondakia: "Πόσα χρόνια απ' τη ζωή μου χαράμισα με τα Innova... Τώρα με το Kriss και με 4η 60χ.α.ω σε ανηφόρα!"

(Μανώλη σε εχω λέμε!!!)


97802

gcrook
30/07/2007, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Δε σε πήγαινε το εργαλείο ρε Κρούκη, δε χωράει αλλη εξήγηση.

[/SIZE]

Αμα βρω εκεινο το Πολωνεζικο σκουληκι θα του ξηγησω δυο λογακια αυτουνου και του ξαδερφου του:smokin:

Nikoskazer2000
30/07/2007, 00:50
Ωωωωχχχχχχ...:rolleyes:

Μεταχείρο το πήρες;

gcrook
30/07/2007, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Ωωωωχχχχχχ...:rolleyes:

Μεταχείρο το πήρες;

Ναι αλλα σε καλη κατασταση με λιγα χλμ.
Κοιτα Νικο τι να σε παω εχω κανει κοντα 2 εκατονταδες χιλιαδες χλμ με παπια, και μπορω να ξερω αν το παπι ειναι "χαλασμενο απο μαμα" η χαλασμενο απο κακη χρηση.
Το καζεαρ ειναι χαλι απο μαμα.
Αν βρεθουμε ποτε να μου δωσεις να το οδηγησω να δω τι σκατα συμβαινει.
Το δικο μου παντως μου δινει την εντυπωση χαρχαλου.

Nikoskazer2000
30/07/2007, 01:18
Ok mon!

Ξεκίνα να βγάλεις εισητήρια με το αλλο το γλυκό αγόρι που έρχεται στις 18/8!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: