PDA

View Full Version : Κόστος επισκευής, πόσο άραγε?



stako
27/07/2007, 15:32
Λοιπόν, έχουμε ένα Gilera Runner 180 τετράχρονο που έχει μείνει και δεν παίρνει μπρος. Το πάμε στο συνεργείο (ανεξάρτητο "γενικό" συνεργείο στην γειτονιά μου) έχοντας αποκλείσει όλες τις πιθανότητες να φταίει κάτι άλλο εκτός του καρμπυρατέρ. Οπότε το πάμε εκεί και λέμε στο μάστορα ότι έμεινε και μάλλον το καρμπυρατέρ είναι ο φταίχτης, ας κάνει ένα τσεκ σε αυτό και αν χρειαστεί ας το ρυθμίσει σωστά.

Τελικά είναι όντως το καρμπυρατέρ στο οποίο έχει φθαρεί ένα σωληνάκι το οποίο αλλάζεται και όλα τζάμι, έτοιμος ο πύραυλος!

Επίσης αλάχτηκαν πίσω τακάκια (είχα πάει δικά μου) και προσθήκη υγρών στο κύκλωμα του πίσω φρένου. (η αλλαγή τακακιών σε τέτοια Ιταλικά κατασκευάσματα απαιτεί αφαίρεση τροχού και νομίζω και δισκόπλακας(?).... α για να βγει ο τροχός πρέπει να βγει και το τελικό! :rotflmao: )

Πάω να το παραλάβω τώρα, πόσο λέτε να βγήκε το μαλλί? (Που περιείχε μόνο εργασία δλδ, τίποτα από υλικά/αναλώσιμα)


:smokin:

xampos
27/07/2007, 15:41
kana 60 ari

STOYBI
27/07/2007, 16:21
120 ! :D

stako
27/07/2007, 17:07
25? το ανταλλακτικό που χρειάστηκε και 55? η εργασία...!

Αλλά στην εργασία βάλτε και αλλαγή υγρών μπρος-πίσω.....

Χμμμμ, έχω καλομάθει που τα απλά τα κάνω μόνος και μου φάνηκε ακριβά, μάλλον καλά ήταν.........:D

Τέσπα, έτοιμος ο πύραυλος! Πλάκα πλάκα νομίζω πάει και καλύτερα από πριν.......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xampos
27/07/2007, 18:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
25? το ανταλλακτικό που χρειάστηκε και 55? η εργασία...!

Αλλά στην εργασία βάλτε και αλλαγή υγρών μπρος-πίσω.....

Χμμμμ, έχω καλομάθει που τα απλά τα κάνω μόνος και μου φάνηκε ακριβά, μάλλον καλά ήταν.........:D

Τέσπα, έτοιμος ο πύραυλος! Πλάκα πλάκα νομίζω πάει και καλύτερα από πριν.......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

με το μαλακο τωρα το γκαζι ωσπου να το συνηθησεις :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stako
27/07/2007, 19:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Bandit-akos
με το μαλακο τωρα το γκαζι ωσπου να το συνηθησεις :bigcry: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Λες να έχουμε κανά high side σε καμιά Κ στην Μιχαλακοπούλου?!? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: