PDA

View Full Version : έπεσα και εγώ...



KaTaNaS
26/09/2004, 19:18
γαμώτο και αναρωτιόμουν αν θα αργήσει να έρθει!

Δόξα τον ΘΕΟ μόνο εκδορές στον δεξί αγκόνα και γονατάκια.

ενώ άρχισε καλά η βόλτα σήμερα, αν και λίγο καθυστερημένα (κατα τις 12:00) πήγα πρός επίδαυρο. όλα όμορφα και ωραία, άρχισα να ζεσταίνομαι στις στροφές ξαφνικά σε μία φρεσκοστρωμένη βλέπω 3 παιδιά στην άκρια , κόβω ταχύτητα, ήταν 2 Ρ1 και ενα νίντζα εννιάρι χτυπημένο.
σταμάτησα κατέβηκα, τους ρώτησα αν χτύπησε κανείς και ο κώστας (συστηθήκαμε αργότερα)μου απάντησε αρνητικά. μπήκε με αρκετά χλμ, και βρήκε μπροστά του αυτοκίνητο και απο την αντίθετη ενα ντούκατο να ξύνει , δεν είχε περιθώρια , έπεσε στα φρένα, αφήνιασε το μηχανάκι, τον έφτυσε στην άσφαλτο και έπεσε πάνω του.
ευτυχώς το παιδί ήταν πολύ σωστό, με μια φορμίτσα στο δέρμα δεν επαθε τίποτε, για το μηχανάκι στενοχωριόταν. περίμεναν την οδική, τους χαιρέτησα και συνέχισα, πέρασα απο το στόρκ, υπήρχαν καμμιά 15αριά μηχανάκια , και συνέχισα , είχα σκοπό να κατέβω μέχρι μολάους λακωνίας, όταν έφτασα αχλαδόκαμπο, πίσω μου πάνω απο το ναύπλιο λιακάδα και μπροστά μου πάνω απο τρίπολη μαυρίλα, συνεχίζω και σε 3-4 στροφές άρχισε να ρίχνει. το ξανασκέφτηκα, και γύρισα επιτόπου , παραήταν σκοτεινά προς τρίπολη μεριά.
πάλι πίσω , νέα κίος, ναύπλιο, παλαιά επίδαυρο, σταματάω στόρκ για καφέ και γλυκό, ξεκινάω για αθήνα και στα 15 χλμ αρχίζει να ρίχνει αποφασιστηκά. σταματάω φοράω το ολόσωμο αδίαβροχο που είχα στο σακίδιο (απο μέσα εν το μεταξύ με ένα κοντομάνικο και ένα γιλεκάκι τζήν) και συνεχίζω , περνάω τη στροφή που είχε πέσει ο κώστας και σε τρείς στροφές πιο κάτω (απο αυτές που έχουν ακόμη την παλαιά άσφαλτο) και ενώ έβρεχε αρκετά μου δίχνει στη μέση της η στροφή πως υπάρχει άλλη τόση, ρίχνω λίγη κλίση ακόμη με έλαφρύ γκαζάκι, και νά σου ξαφνικά συνειδητοποιώ πώς βρίσκομαι στην άσφαλτο ξαπλωμένος και γλυστράω εφαπτομενικά στο αντίθετο ρεύμα ενώ κοιτάω και βλέπω το μηχανάκι να προπορέυεται απο εμένα ξύνοντας κάτω ώσπου σταματάει στα χώματα στο τέλος της ασφάλτου, δόξα τον θεό δεν ερχόταν κανείς εκείνη τη στιγμή απο το αντίθετο.

σήκωσα το μηχανάκι σε κατάσταση σόκ ακόμα. και προσπαθούσα να συνειδητοποιήσω τι συνέβει.

με σπασμένη μανέτα μπροστινού φρένου και λάδι να στάζει απο το ψυγείο λαδιού έφτασα αθήνα με το μισό λάδι

λόγω της ολισθηρότητας του δρόμου σκίστηκε στα γόνατα και στον αγκόνα το αδιάβροχο και τίποτε παραπάνω

υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην ξαναβγώ βόλτα αν δεν πάρω πρώτα ένα δερμάτινο και ενα ζευγάρι μπότες.

τέρμα τα αστεία

μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή

σας ευχαριστώ που είχατε την υπομονή να διαβάσετε το εκτενές πόστ, είχα ανάγκη να το πώ σε κάποιον , μιάς και δυστυχώς απο τους δικούς μου εφόσων δεν δυνέβη κάτι σοβαρότερο το κρύβω για να αποφύγω τον σαματά

ευτυχώς τα πλαστικά τα είχα αφαιρέσει και εκτός της μανέτας και του ψυγείου μείναν κάποιες γρατζουνιές σε εξάτμιση και σκελετό

ΠΆΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΠΑΙΔΙΑ

σταύρος

idi
26/09/2004, 19:34
Σταυρο τιποτα ρε δε τρεχει, ολα καλα!!!! περαστικα!!!

και ειναι καιρος και εγω και ολοι να σταματισουμε τις "μαγκιες" του καλοκαιριου και να φοραμε το γ@@@@νο εξοπλισμο μας!!!!

Θάνος
26/09/2004, 19:42
Ευτυχώς που είσαι καλά!! Ευτυχώς!!!

Κουράγιο τώρα, λίγη ταλαιπωρία είναι μέχρι να το ξαναφτιάξεις όπως ήταν πριν...

RapidShade
26/09/2004, 21:38
Αφου είσαι καλά φίλε
δεν τρέχει τίποτα.

Τα άλλα θα τα φτιάξεις
όπως πριν!

Να σαι και να μαστε
όλοι καλά!

adam_tsouk
26/09/2004, 22:05
αφού ήσουν τυχερός και δεν ερχότανε κανείς όλα καλά....Θέλει λίγη προσοχή παραπάνω με τη πρώτη βροχή και τη λάσπη-γλίτσα.


Πρώτα τη πατάμε και μετά τα σκεφτόμαστε δυστυχώς.

Πάντα καλά

KaTaNaS
26/09/2004, 23:45
Ευχαριστώ ρε παιδιά. Να είσαστε πάντα καλά

Το ξέρω, δεν είναι τίποτα.

Είμαι ακόμη υπο την επήρεια της τρομάρας.

είναι τελικά τόσο εύκολο να γίνει!

πρέπει να είναι κανείς 100% συγκεντρωμένος συνεχώς, να εξετάζει τις συνθήκες και να πράτει αναλόγως, αδιάκοπα όμως!

ελπίζω να τα πούμε αύριο ΔΕΛΕΑΡ απο κοντά

Καλό βράδυ

milaber
27/09/2004, 02:30
Τι στο διάολο;
Κατάρα έχει πέσει τελευταία;

:confused: :confused: :confused:

Περαστικά φίλε μου και να ξεπεράσεις γρήγορα το σοκ (πολύ άσχημη φάση το ψυχολογικό κομμάτι!)

:wave2: :wave2: :wave2:

periklisk
27/09/2004, 08:12
Περαστικά και το νου μας!!!!

Ευτυχώς που δεν έπαθες τίποτα!!!

Julius
27/09/2004, 08:21
Na eisai etsi tyxeros panta file kai na pas na pareis to mpoufanaki to dermatino syntoma, mhn to ameliseis (plisiazei kai psofokryo)

crs-k
27/09/2004, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
.................
υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην ξαναβγώ βόλτα αν δεν πάρω πρώτα ένα δερμάτινο και ενα ζευγάρι μπότες.

τέρμα τα αστεία

μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή
..................

Δυστυχως, παρ' ολα οσα εχουν γραφει κατα καιρους εδω μεσα, μοιαζει οτι η εμπειρια ΔΕΝ μεταφερεται. :(

Χρειαζεται ο καθενας να αποκτησει την δικη του (κακια κατα κανονα).

Εγω εσπασα το χερι μου σε τρακαρισμα, γυριζοντα απο την δουλεια.

Απο τοτε ΚΑΙ στη δουλεια να πηγαινω, φοραω πληρη εξοπλισμο.
Εεε καλα με ελαχιστες εξαιρεσεις το καλοκαιρι ... :cool:

Μποτες, μπουφαν, παντελονι (με τα προστατευτικα τους).

Απο τοτε βεβαια δεν μου εχει ξανασυμβει κατι και ελπιζω να συνεχισει ετσι ... :lol:


Σου ευχομαι να ειναι το τελευταιο σου! :) :wave2:

milaber
27/09/2004, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Χρειαζεται ο καθενας να αποκτησει την δικη του (κακια κατα κανονα).

Εμπειρία από ότι έχω καταλάβει το λίγο σχετικά καιρό που οδηγάω, αποκτάς όσο γράφεις χιλιόμετρα εσύ ο ίδιος και όχι όσο ακόυς η διαβάζεις τι να κάνεις στην τάδε κατάσταση.

:wave2: :wave2: :wave2:

anco
27/09/2004, 17:02
Αφου εισαι ΟΚ! τα μεταλλα τα φτιαχνεις εσυ να εισαι καλα.

:wave2:

tsoukas77
27/09/2004, 19:17
Απο την στιγμη που δεν εγινε κατι σοβαρο,πιστευω οτι ηταν μια εμπειρια που θα σε βοηθησει στο μελλον....
Να'σαι καλα...

KaTaNaS
27/09/2004, 22:55
ευχαριστώ ρε παιδιά

να είσαστε πάντα καλά

ναι, ήταν μια εμπειρία που με έκανε πλέον να σκέφτομαι συνέχεια και να αναλύω παραμέτρους όσο είμαι πάνω στη σέλα,

τέρμα η ενστικτώδης οδήγηση.

και όταν χανόμαστε, βυθιζόμαστε στη σκέψη μας , ενώ τα χιλιόμετρα ρέουν κάτω απο τα πόδια μας πρέπει να βρούμε ένα τέχνασμα αφύπνισης, επιστροφής στο δρόμο.

Τα συλληπητήρια μου στις οικογένειες των παιδιών του λεωφορείου. Να γίνουν αγγελούδια όλα τους

xifias
18/11/2004, 01:29
φιλαρακι αφου δε χτυπησες, ολα μελι γαλα.

με την ευκαιρια, να σου πω οτι αν και αυτη τη στιγμη ειμαι με μονοκυλινδρο, εχω μια τεραστια αδυναμια στο καραβακι σου.

ZHTΩ ΟΙ ΕΛΑΙΟΨΥΚΤΕς ΤΣΑΓΙΕΡΕΣ