PDA

View Full Version : ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ



KAT600
28/07/2007, 23:13
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ


Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η ΜΟΤ.Ε.Κ. (Μοτοσυκλετιστική Ένωση Καταναλωτών) απέκτησε το δικό της site και blog μαζί, στη γνωστή διεύθυνση www.motek.gr.

Η γνώμη σας θα βοηθήσει στην βελτίωση του δικτυακού μας χώρου.

Οι καταγγελίες μπορούν να σταλούν στο info@motek.gr.

Το forum έχει λίγο διαφορετική νοοτροπία (περισσότερο ως καταγραφή περιπτώσεων).

Αν ασχοληθείτε λίγο και με το κομμάτι "Ας γνωριστούμε" θα καταλάβετε και κάποια περισσότερα πράγματα για το τί είναι η ΜΟΤ.Ε.Κ.

Ελπίζω να μας τιμήσετε με την επίσκεψη σας και ας μην υπάρχει κάποιο πρόβλημα.



Η Γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.


Κατερίνα.::wave2: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

gregorgeous89
29/07/2007, 21:28
Μάλιστα.Δεν το ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.Γιατί δεν είναι ευρύτερα γνωστό?

Da.Vintage
30/07/2007, 07:41
Mπράβο στους ανθρώπους που ασχολήθηκαν να τη συστήσουν!

KAT600
30/07/2007, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Μάλιστα.Δεν το ήξερα ότι υπάρχει κάτι τέτοιο.Γιατί δεν είναι ευρύτερα γνωστό?

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Δεν είναι ευρύτερα γνωστό γιατί στην Ελλάδα

1. αν δεν βγάζεις λεφτά από αυτό με το οποίο ασχολείσαι απλά δεν ασχολείσαι. Η λέξη εθελοντισμός ισοδυναμεί σχεδόν με κορόιδο. Επειδή όμως κάποιοι έχουν και λίγο φιλότιμο και ας κινδυνεύουν να θεωρηθούν κορόιδα το παλεύουν. Στα Δελτία Τύπου έχω σηκώσει ένα κείμενο με τίτλο Γιατί το Κάνουμε και πιστεύω αξίζει τον κόπο να το δει κανείς.

2. αν δεν έχεις λεφτά για να διαφημιστείς με όλα τα πρόσφορα μέσα (Η ΜΟΤ.Ε.Κ. είναι μη κερδοσκοπική και έχει συνδρομή 1,00 € το χρόνο) δεν σε μαθαίνουν. Ευτυχώς τελευταία τα περιοδικά κατάλαβαν μετά από κάποιες συζητήσεις που έγιναν κατά τη διάρκεια της έκθεσης ότι η ΜΟΤ.Ε.Κ. μπορεί να λειτουργήσει ακόμη και για τη δική τους εκπρόσωπηση (μοτοσυκλετιστές είναι και αυτοί) και συμφωνήθηκε να γίνουν ενημερωτικές καταχωρήσεις με το ελάχιστο δυνατό κόστος.

3. αν καταφέρεις να γίνεις γνωστός και να αναγνωρίζεται το όνομα σου και ο σκοπός σου έρχονται τα διάφορα μικροσυμφέροντα και οι μικροπολιτικές να χρησιμοποιήσουν το όνομα σου για το δικό τους συμφέρον καταστρέφοντας ότι με πολύ κόπο έχεις φτιάξει.

Για όλα τα παραπάνω το να ασχολείται κανείς με τη ΜΟΤ.Ε.Κ. εκτός από πολύ όρεξη για δουλειά απαιτεί και πολύ γερό στομάχι για να την προστατέψεις από τις κακόβουλες προθέσεις και από την προσπάθεια αλλαγής του σκοπού της με αντάλλαγμα το εύκολο κέρδος.
Το δικό μου πάντως ακόμη αντέχει.

Κατερίνα Ριζοπούλου


Γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Sapadak
30/07/2007, 10:51
Πολυ καλη προσπαθεια!
:beer:



Υπαρχουν και αλλα φορα που μπορεις να το δημοσιευεις
bikenet, aprilia-bikers, bikerpassion κ.α.

KAT600
30/07/2007, 15:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak
Πολυ καλη προσπαθεια!
:beer:



Υπαρχουν και αλλα φορα που μπορεις να το δημοσιευεις
bikenet, aprilia-bikers, bikerpassion κ.α.

Αν θέλετε δώστε ένα χεράκι και βοηθήστε στη διασπορά. Δύο χεράκια έχω μόνο και δεν μπορείτε να πιστέψετε τι προλαβαίνουν και κάνουν.

Πάντως ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια γενικότερα.

Κανένα σχόλιο για το blog δεν είδα και ανησυχώ.



Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Κατερίνα Ριζοπούλου

VANDA
30/07/2007, 15:39
Κάτι έχει παίξει για την ΜΟΤΕΚ εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41978)

:rolleyes:

Tropeas
30/07/2007, 16:49
Κατερινίο, Λάμπρος εδώ τα χουμε πει και στην ΛΕΜΟΤ...
όπου μπορώ να βοηθήσω και μπορώ είμαι μέσα, και στο χω ξαναπεί απλά και γω εδώ προλαβαίνω να δω και να ενημερωθώ,
αν θες όποτε χρειαστούν χέρια (απο το πιο μικρό έως το πιο τολμηρό) σφυριξε εδώ μια,
και θα δεις κάτι να κουνιέται!
πάντα φιλικά , και απο τον δικό μας λιγοστό καθημερινό χρόνο,
Λάμπρος (o σπασμένος SV κινητήρας - αν θυμάσαι...):beer: by the way
ΧΑΡΗΚΑ πολύ που σε είδα εδω!!!:wave2:

KAT600
30/07/2007, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από VANDA
Κάτι έχει παίξει για την ΜΟΤΕΚ εδώ (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=41978)

:rolleyes:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.


Η συγκεκριμένη καταγγελία έχει ήδη δωθεί στον νομικό εκπρόσωπο της ΜΟΤ.Ε.Κ. από τη Δευτέρα 16 Ιουλίου 2007. Δυστυχώς ο κ. Θεοδώρου ο οποίος ξεκίνησε το θέμα μέσα από τα μοτοσυκλετιστικά φόρουμ δέχθηκε απειλητικό τηλεφώνημα για τη ζωή του στο κινητό του από κάποιον που ενόχλησε η καταγγελία.(βλέπε εταιρεία). Από τότε έχω προσπαθήσει ξανά να επικοινωνήσω όμως δεν απαντά στο κινητό. Έχω αποστείλει και μύνημα ψηφιακά προκειμένου να τον ενημερώσω για το τι μου απάντησε ο δικηγόρος .Παρ' όλα αυτά ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Καλά το ξεκίνησε το θέμα αλλά ή αλλού το συνεχίζει ή το παράτησε. Ενημερωτικά πάντως επειδή γνωρίζω κάπως το χώρο των διαφημιστικών εταιρειών τον είχα ειδοποιήσει να είναι έτοιμος και για κάτι τέτοιο και δυστυχώς επαληθεύτικα.


Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.


Ριζοπούλου Κατερίνα

Tropeas
30/07/2007, 17:53
Επίσης εδώ έχει κουβεντιαστεί όπου έχει θεωρηθεί ότι ήταν αναγκαία η συνδρομή της
http://www.moto.gr/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=1356742&sortby=lastpost&sortorder=descending

;) :rolleyes: :beer: :wave2:

KAT600
30/07/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Κατερινίο, Λάμπρος εδώ τα χουμε πει και στην ΛΕΜΟΤ...
όπου μπορώ να βοηθήσω και μπορώ είμαι μέσα, και στο χω ξαναπεί απλά και γω εδώ προλαβαίνω να δω και να ενημερωθώ,
αν θες όποτε χρειαστούν χέρια (απο το πιο μικρό έως το πιο τολμηρό) σφυριξε εδώ μια,
και θα δεις κάτι να κουνιέται!
πάντα φιλικά , και απο τον δικό μας λιγοστό καθημερινό χρόνο,
Λάμπρος (o σπασμένος SV κινητήρας - αν θυμάσαι...):beer: by the way
ΧΑΡΗΚΑ πολύ που σε είδα εδω!!!:wave2:

Φυσικά και σε θυμάμαι Λάμπρο. Το πρώτο χεράκι που μπορείτε να ρίξετε είναι για το πώς θα κάνουμε το site πιο γνωστό ώστε να μάθει ο κόσμος ότι κάπου μπορούν να απευθυνθούν σε αυτήν την μπανανία που λέγεται Ελλάδα.

Δώσε χαιρετίσματα στο Στέλιο και ελπίζω να είναι καλά τώρα.

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Κατερίνα Ριζοπούλου