PDA

View Full Version : Mια που ειμαστε χαλαρα σημερα....



rsp
29/07/2007, 18:10
Πριν απο 34 χρονια σαν σημερα το ψευτικο δημοψηφισμα της Χουντας, καταργει την μοναρχια στην Ελλαδα και κυρρησετε πρωθυπουργος ο δικτατορας Παπαδοπουλος...
Δεν θα εκφρασω γνωμη γιατι θα παει διαμαχες....:rolleyes:

marios8
29/07/2007, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Πριν απο 34 χρονια σαν σημερα το ψευτικο δημοψηφισμα της Χουντας, καταργει την μοναρχια στην Ελλαδα και κυρρησετε πρωθυπουργος ο δικτατορας Παπαδοπουλος...
Δεν θα εκφρασω γνωμη γιατι θα παει διαμαχες....:rolleyes:

Δυστυχώς υπάρχει η τάση να στον νεοέλληνα να μην θυμάται την ιστορία.
Αλλα αυτός που ξεχνάει την ιστορία είναι μαθηματικά σίγουρο οτι θα ξανακάνει τα ίδια λάθη.
Την ιστορία μπορούμε να την παρομοιάσουμε με την "πείρα - βίωμα" που έχει ο ανθρωπος.
Σκεψου τωρα έναν άνθρωπο που ξαφνικά παθαίνει αμνησία. Σκέψου πόσο επιρρεπείς θα είναι στα λάθη.
Ο νοών νοείτω :beer: :wave2:

dirtbird
29/07/2007, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
... και κυρρησετε πρωθυπουργος ....:rolleyes:

εμείς δεν κηρύξαμε τίποτα....;)

αναπληρώνω τον γεράνθρωπο σε κάποια basics... :bigcry: :bigcry:

sober
29/07/2007, 22:49
Κι ομως παιδια...υπαρχει ακομα κοσμος που πιστευει οτι η χουντα μας εκανε....καλο..(!!!???!!!)

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry: :cry: :cry: :cry:

Anritsu
29/07/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Κι ομως παιδια...υπαρχει ακομα κοσμος που πιστευει οτι η χουντα μας εκανε....καλο..(!!!???!!!)

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry: :cry: :cry: :cry:

Ολοι έχουν δικαίωμα γνώμης όσο ακραία και αν είναι αυτή ...

Και στην τελική ακόμα και στην σημερινή δημοκρατία λίγο πολύ ολιγαρχία δεν επικρατεί ???

:smilea:

Vasilis_Strom
29/07/2007, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Πριν απο 34 χρονια σαν σημερα το ψευτικο δημοψηφισμα της Χουντας, καταργει την μοναρχια στην Ελλαδα και κυρρησετε πρωθυπουργος ο δικτατορας Παπαδοπουλος...
Δεν θα εκφρασω γνωμη γιατι θα παει διαμαχες....:rolleyes:

Δεν σε πιάνω ιδιαίτερα :sick: αλλά ο λαός αποφάσισε οριστικά και ξεκάθαρα με το δημοψήφισμα στις 08/12/1974 ως μορφή πολιτεύματος την Αβασίλευτη Δημοκρατία :wave2:

sober
29/07/2007, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anritsu
Ολοι έχουν δικαίωμα γνώμης όσο ακραία και αν είναι αυτή ...

Και στην τελική ακόμα και στην σημερινή δημοκρατία λίγο πολύ ολιγαρχία δεν επικρατεί ???

:smilea:


Δεν αντιλεγω...αλλα εχω κι εγω το δικαιωμα να φριττω..!!!:winka: :wave2:

rsp
30/07/2007, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Vasilis_Strom
ο λαός αποφάσισε οριστικά και ξεκάθαρα


Μονο γελια με πιανουν διαβαζοντας το....:wave2:

Αλλο το ενα αλλο το αλλο γεγονος!:wave2:

gcrook
30/07/2007, 01:39
Αχ ωραια χρονια τοτε με τον Γιωργη, φαγαμε ψωμακι....









































αφου ειναι χαλαρο το θρεντ:rotflmao: :rotflmao:

Cpt. Haddock
30/07/2007, 09:05
Σε αυτή τη ρημαδοχώρα, ακόμα και η δικτατορία που της έτυχε ήταν για κλάματα.... :sad:


Κατα τα άλλα τι λέγαμε;

Βασιλικός ή Εθνικός κήπος;

:evil:

dirtbird
30/07/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Σε αυτή τη ρημαδοχώρα, ακόμα και η δικτατορία που της έτυχε ήταν για κλάματα.... :sad:
:evil:

Για πες καμμία της προκοπής.....:a11: :a11:

KaTaNaS
30/07/2007, 09:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Βασιλικός ή Εθνικός κήπος;

:evil:

Παπικός! (ανηκει στις πάπιες του) :D

Cpt. Haddock
30/07/2007, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Για πες καμμία της προκοπής.....:a11: :a11:

Καμία ρε συ, σχήμα λόγου (γραφικοί και ηλίθιοι ήταν οι άνθρωπες εκτός απο επικίνδυνοι...)

OldMan
30/07/2007, 09:36
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Μάλλον κανείς δεν πήρε πρέφα ότι η μελισσούλα μου ήθελε να δώσει έμφαση στο "ψεύτικο" δημοψήφισμα !!!


(κοινώς, διώξαμε την Αυτού Μεγαλειότητα με τρόπο δολερό και άνανδρο...). :wave2:

byron
30/07/2007, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
ήθελε να δώσει έμφαση στο "ψεύτικο" δημοψήφισμα !!!

Ετσι ήταν και έτσι θα είναι.... :sad:
Σαν καλοκαιρινος έρωτας.....:blush: Εφόσον τον χάσαμε απ΄τα πράγματα για λίγα χρόνια, περασε στην λήθη.:sad:
Και να πεις ότι δεν έκανε αντίσταση; Κοτζάμ φωτό έβγαλε με την στρατιωτική ηγεσία, και ήταν τόσο σκυθρωπός. Ούτε καν ένα μειδίασμα.....

:wave2:

super_toto
30/07/2007, 09:54
Παρόλο που απέχω έτη φωτός από το να θεωρηθώ βασιλικός, αυτόν τον Κοκο τον πάω πολύ ρε παιδιά.

Τι φάτσα είναι αυτή? Τι προσωπικότητα? Κάθε φορά που τον βλέπω κλάνω στο γέλιο. Για κάτι τέτοιους είναι η ζωή. Στα φρύδια του όλα.

Θυμάμαι πρίν χρόνια όταν του επιτράπηκε η είσοδος στην χώρα είχε φορτώσει ένα πουλμαν με την βασιλική οικογένεια, και έκαναν τουρ την Αθήνα. Βέβαια έπρεπε να πάνε και στο Κολωνάκι αλλά που να χωρέσει η λεώφα μέσα στα στενά. Φράκαρε και δεν μπορούσε να πάει ούτε εμπρός ούτε πίσω.

Φοβερός τύπος. Όσο θυμάμαι τον καιρό που διεκδικούσε την βασιλική περιουσία και έβγαινε στα κανάλια ώς άλλος Νικος Ξανθόπουλος, λέγοντας ότι απλά θέλει πίσω το σπίτι του (χαχαχαχαχα). Τι γέλιο.

Βέβαια μας φόρεσε και μια μηνυσούλα και μας τα πήρε από την τσέπη του καθενός αλλά χαλάλι του.

P.s. Να σας υπενθυμήσω ότι έχει και ένα χρυσό Ολυμπιακό μετάλιο στην Ιστιοπλοϊα το 1960 στην Ρώμη.

BELZEBOYLIS
30/07/2007, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Για πες καμμία της προκοπής.....:a11: :a11:



Η δικτατορία του προλεταριάτου :wave2:

OldMan
30/07/2007, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Κοτζάμ φωτό έβγαλε με την στρατιωτική ηγεσία, και ήταν τόσο σκυθρωπός.
Σκυθρωπός ήταν γιατί έβγαλε φωτό με τους "άχρηστους" στρατηγούς που δεν προλάβανε τους συνταγματαρχαίους ..!!! :winka:

Cpt. Haddock
30/07/2007, 10:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σκυθρωπός ήταν γιατί έβγαλε φωτό με τους "άχρηστους" στρατηγούς που δεν προλάβανε τους συνταγματαρχαίους ..!!! :winka:

ωχ...

:a014:

rsp
30/07/2007, 10:13
Τουλαχιστον ενα πραγμα δεν αλλαζει ποτε.......

η αγνοια του κοσμου για τα πραγματικα γεγονοτα!

Ηλια το εγραψα στην αρχη, δεν θα μπω σε διαμαχη, ουτε με το Καρτνασακο μου, ουτε με κανενα, το εγραψα σαν γεγονος....
Στην χωρα που το "γιατρο" το λεμε μεχρι να πεθανει γιατρο, το "προεδρο" επισης, ακομα και λαμογια "υπουργους" τους αφηνουμε το τιτλο για ολη τους τη ζωη....

Τον Βασιλια ομως τον αποκαλουμε "Κοκο", Γλιτσμπουργκ και αλλα τετοια που ακουμε απο τους σοβαρους δημοσιογραφους....:rolleyes:

Για την φωτογραφια απλα ασχολιαστο γιατι οι φιλιες ειναι πανω απο πολιτικες ιδεολογιες...:wave2:

OldMan
30/07/2007, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ωχ...
:a014:
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Τι βογγάς, ρε ??? :confused:

OldMan
30/07/2007, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
δεν θα μπω σε διαμαχη, ουτε με το Καρτνασακο μου,
Έεεεελα μελισσούλα μου...

Ας μαλώσουμε λιγάκι ...!!! :blush:

dirtbird
30/07/2007, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Η δικτατορία του προλεταριάτου :wave2:


:a33: :a33:

byron
30/07/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Για την φωτογραφια απλα ασχολιαστο γιατι οι φιλιες ειναι πανω απο πολιτικες ιδεολογιες...:wave2:

Προφανώς στην φιλία σου με τον καρντασάκο αναφέρεσαι.

Σε ότι αφορά τους τίτλους κλπ, καλώς οι κακώς συνήθως ακολουθούν εκλεγμένους. Ούτε ο βασιλιάς αλλά ούτε και οι στρατιωτικοί είχαν εκλεγεί με κάποιον τρόπο. (If i am not mistaken) :rolleyes:

Zid
30/07/2007, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Πριν απο 34 χρονια σαν σημερα το ψευτικο δημοψηφισμα της Χουντας, καταργει την μοναρχια στην Ελλαδα και κυρρησετε πρωθυπουργος ο δικτατορας Παπαδοπουλος...
Δεν θα εκφρασω γνωμη γιατι θα παει διαμαχες....:rolleyes: :ZZZ: :ZZZ: :a12:

rsp
30/07/2007, 12:15
Καρντασακο μου πολλα τα παιδακια εδω μεσα για να απολαυσουμε το τσακωμο....:wave2:


Απο κοντα αυτα για να σε κανω δικο μας.....:alien:

OldMan
30/07/2007, 12:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Απο κοντα αυτα για να σε κανω δικο μας.....:alien:
πως να του την χαλάσω, τώρα... :sad:




ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΟΣ ΣΑΣ, καλέ μου !!! :blush:

rsp
30/07/2007, 12:20
ΠΣΚ τι κανεις?:alien:

OldMan
30/07/2007, 12:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
ΠΣΚ τι κανεις?:alien:
Λέω να ψάξω στα κιτάπια μου να βρω το ψηφοδέλτιο που περίσσσεψε από το δημοψήφισμα ...!!!

(δεν θυμάμαι αν ψήφισα ΝΑΙ ή ΟΧΙ ...)

:beer:

bartlal
30/07/2007, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Λέω να ψάξω στα κιτάπια μου να βρω το ψηφοδέλτιο που περίσσσεψε από το δημοψήφισμα ...!!!

(δεν θυμάμαι αν ψήφισα ΝΑΙ ή ΟΧΙ ...)

:beer:

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: