PDA

View Full Version : Death Proof



super_toto
30/07/2007, 12:39
Πήγα και το είδα χθες. Αυτός ο άνθρωπος το έχει κάψει τελείως λεμε. Η κοκαϊνη τον έχει βαρέσει ανεπανόρθωτα.. Κάθε ταινία του είναι όλο και πιο b. Στο τέλος θα καταλήξει να γυρίζει βιντεοταινίες με τον Ψάλτη.

Παρόλα αυτά είχε μερικές σκηνές που άξιζαν. Και τα γκομενάκια κορυφαία.

Davelis
30/07/2007, 21:48
νταξει,απαισια ταινια
και που να δεις το Planet Terror,που κανονικα παει πακετο με το Death Proof
δεν βλεπονται

fantacid
30/07/2007, 22:08
δε θα μιλησω πριν τη δω.....

αλλα εκτος απο τον ταραντινο .........




Ιn cocaine we trust!

:lol: :lol: :lol:





















καλα ντε κ στη μετραζολη!
:lol: :lol: :lol:

mizz
30/07/2007, 23:23
μάλλον η χειρότερη ταινία που έχω δει φέτος...
(όπου μάλλον = σίγουρα)

super_toto
31/07/2007, 08:36
Νομίζω ότι ο Ταραντίνο πλέον κάνει την καύλα του. Στα @@ του όλα. Αφού έκανε το μπαμ με το Pulp Fiction και μπήκε για τα καλά στα σαλόνια του Χολυγουντ οι ταινίες που κάνει είναι αποθημένα που είχε από την παιδική του ηλικία.

Έχω την εντύπωση ότι εκει που σνιφάρει ξαφνικά του έρχεται μία αναλαμπή, μαζεύει τους κολητούς του και μερικά γκομενάκια και φτίαχει μια ταινία. Εντύπωση μου έκανε και το ποσο έχει γεράσει ο τύπος. Ειναι 45 χρονών και φαίνεται 65.

Nefos
31/07/2007, 08:40
Δεν την έχω δει ακόμα την εν λόγω ταινία, αλλά είναι γνωστό ότι στον κύριο αυτόν, αρέσουν οι πειραματισμοί και οι μεταφορές κλίματος από άλλα είδη ταινιών...όσο για τις σκόνες...Η κοκίτσα είναι το σημάδι του θεού ότι βγάζεις πολλά γκαφρά.....

Ν.

zephyr1
31/07/2007, 10:25
Καντε του μυνηση.:lol:

fantacid
31/07/2007, 11:55
ολοι εχουν δικαιωμα στο λαθος ρε!

κραξτε τωρα γιατι σε λιγο που θα σκασει καμια ταινιαρα παλι θα :a23:

gcrook
31/07/2007, 12:06
Οι ταινιες του Ταραντινο απευθυνονται καλως η κακως σε αυτους που τους αρεσουν οι ταινιες του Ταραντινο.
Οταν πηγαινετε ανυποψιαστοι να δειτε καποια ταινια "επειδη ειναι Ταραντινο φερ'ειπειν" να μην γκρινιαζετε μετα.
Ο ανθρωπος κανει σινεμα για παρτη του και μονο και αυτο ειναι κατι μπορουν να το σεβαστουν οι
γνωστες και οι μυημενοι του ειδους πρωτιστως "νεοι cinematographers,b-movie freaks,cult movie collectors" και μετα ολοι οι υπολοιποι δηλαδη εγω και εσεις.

Του Ροντριγκεζ παντως μου αρεσε παρα πολυ (μη ρωτατε που την ειδα) :look:

-1 Στην αποφαση της εταιρειας παραγωγης να τις φερει στην Ευρωπη σαν 2 ταινιες, για να βγαλει τα σπασμενα του Αμερικανικου box office.