PDA

View Full Version : Κυριακη βραδυ...



zuper_S
30/07/2007, 13:56
....και ενω γυριζοντας στην Αθηνα(απο Ελαφονησο),υστερα και με τοοοοοοοση κινηση επρεπε να σταματησω στα Goody's πριν την Ελευσινα για να ξεκουρασω την κορμαρα μου.....:p και κλασικα να καπνισω ενα τσιγαρακι...
Και ενω καθομουν διπλα απο Fazer-γαιδουρι,μου ερχεται η μυρωδια απο μπυρα,τρελη μυρωδια:hypnotize
Γυριζω και βλεπω 2 παλικαρια διπλα σε ενα Suzuki V-strom να κρατουν μπυρες!!!!! :a33: (λεω απο μεσα μου...πως δεν ειναι δυνατον να ανεβουν πανω στην μηχανη και να φυγουν..)..κι ομως..
Αφου ειχαν μια μικρη συζητηση για το αν θα κρατησουν τις μπυρες για το ταξιδι(!!!!!!!!!!!!!!)αποφασισαν να κραταει ο πισω και τις 2 μπυρες...και φυσικα ουτε εξοπλισμο δεν ειχαν αλλα ουτε και κρανη...(τι λεω τωρα..μεσα στην υπερβολη..)Ετσι οπως ειχα χαζεψει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ,γυριζει ο ενας,με βλεπει και με ρωταει αν ολα αυτα που ειχα εκει(κρανος,μπουφαν,γαντια) προκειται να τα φορεσω..Εγω φυσικα,ξεροντας οτι μιλαω με 2 πιωμενους εξωγιηνους :alien: περι μηχανων και οδηγησεως,τους κανω ολοκληρη διαλεξη(οσο πιο απλα μπορουσα) περι ασφαλειας και τους προετρεψα να μην καβαλησουν την μηχανη και να την πεσουν διπλα στο γρασιδι..
Και φυσικα...αφου με ακουσαν με προσοχη τα 2 παλικαρια,τσουγκρισαν τις μπυρες τους(οσο και αν σας φαινεται περιεργο) :beer: ,αρχισαν να με κοροιδευουν και να με βριζουν,ανεβηκαν επανω στην μηχανη και την εκαναν προς Αθηνα..:eyepop:
Περιττο πιστευω να σας πω πως εμεινα τελειως μ@λ@κ@ς...

Και αναρωτιεμαι μεσα μου..μηπως απο την αρχη θα επρεπε να τα αρχισω στις φαπες και στις κλοτσιες..Τα λογια ειναι περιττα σε αυτες τις καταστασεις..Τσογλανια..

sober
30/07/2007, 14:01
Βασικα...οχι ..καλυτερα να μην κανεις τιποτα....Και να σου πω κατι (τα εχω πει ξανα) δικο τους 8εμα αμα 8ελουν να εξοπλιστουν .... Λες και δε βλεπουνε κι ακουνε ΤΙ γινεται κα8ε μερα...Τωρα κι εσυ να τους μιλησεις ... δε 8α βγαλεις ακρη...κι οχι μονο αυτο..8α εχεις και την αντιμετωπιση που ειχες..

Μιλαμε για πολυ μλκσμενα!!!!!!:mad: :mad:

Cpt. Haddock
30/07/2007, 14:01
:rolleyes:

Δλδ ουτε μια μπύρα δε μπορούμε να πιούμε πλέον; :sad:


Παώ να πουλήσω και τη μηχανή να αράξω σπίτι....

Εκεί ίσως ακόμα επιτρέπεται να πίνω χωρίς να μου κάνουν παρατηρήσεις

.......









υ.γ. Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο με τον καθωσπρεπισμό και την ασφάλεια; Λέω εγώ τώρα...

zuper_S
30/07/2007, 14:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Δλδ ουτε μια μπύρα δε μπορούμε να πιούμε πλέον; :sad:


Παώ να πουλήσω και τη μηχανή να αράξω σπίτι....

Εκεί ίσως ακόμα επιτρέπεται να πίνω χωρίς να μου κάνουν παρατηρήσεις

.......


Κοιτα..τα 2 παλικαρια ηταν ΜΕΘΥΣΜΕΝΑ,δεν επιναν απλα μια μπυρα...δεν μπορουσαν να σταθουν στα ποδια τους...Αλλο ειμαι μεθυσμενος και οδηγω και αλλο πινω μια μπυριτσα και οδηγω..Σκεψου το λιγο..







υ.γ. Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο με τον καθωσπρεπισμό και την ασφάλεια; Λέω εγώ τώρα...

dirtbird
30/07/2007, 14:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

.......

υ.γ. Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο με τον καθωσπρεπισμό και την ασφάλεια; Λέω εγώ τώρα...

πσιτ Cpt.


Triumph πήρες, όχι chopper από την Οrange County Choppers.....






πως αλλάζει ο κόσμος... :o

zuper_S
30/07/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Δλδ ουτε μια μπύρα δε μπορούμε να πιούμε πλέον; :sad:


Παώ να πουλήσω και τη μηχανή να αράξω σπίτι....

Εκεί ίσως ακόμα επιτρέπεται να πίνω χωρίς να μου κάνουν παρατηρήσεις

.......








υ.γ. Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο με τον καθωσπρεπισμό και την ασφάλεια; Λέω εγώ τώρα...




Κοιτα..τα 2 παλικαρια ηταν ΜΕΘΥΣΜΕΝΑ,δεν επιναν απλα μια μπυρα...δεν μπορουσαν να σταθουν στα ποδια τους...Αλλο ειμαι μεθυσμενος και οδηγω και αλλο πινω μια μπυριτσα και οδηγω..Σκεψου το λιγο..

airamhag
30/07/2007, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:










υ.γ. Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο με τον καθωσπρεπισμό και την ασφάλεια; Λέω εγώ τώρα...

οι πιωμενοι κ ξεκρανωτοι αρχισαν ...

OldMan
30/07/2007, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο με τον καθωσπρεπισμό και την ασφάλεια; Λέω εγώ τώρα...
Μαζί σου ρε Λιάκο ...!!!

(αφού όλοι οι άλλοι σε μαλώνουν !!!) :lol:

Cpt. Haddock
30/07/2007, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από zuper_S
Κοιτα..τα 2 παλικαρια ηταν ΜΕΘΥΣΜΕΝΑ,δεν επιναν απλα μια μπυρα...δεν μπορουσαν να σταθουν στα ποδια τους...Αλλο ειμαι μεθυσμενος και οδηγω και αλλο πινω μια μπυριτσα και οδηγω..Σκεψου το λιγο..

Οτι πεις απλα δε μου αρέσει να κρίνω εύκολα (και συνήθως το αποφεύγω) ανθρώπους που δεν τους ξέρω και σίγουρα δε θα ήταν ότι καλύτερο να ερχόταν απο το πουθενά ένας άσχετος να μου αρχίσει διάλεξη περι ασφάλειας κλπ.

Ως μη αναμάρτητος, έχοντας οδηγήσει αρκετές (έως πολλές) φορες πάνω απο το - κατα νόμον -όριο αλκοόλ, και πολλές χωρίς πλήρη εξοπλισμό, δε θέλω να κάνω τον έξυπνο στους άλλους ωσάν εγω να είμαι το πρότυπο.

:wave2:


@dirtbird: Δεν σε κατάλαβα αν και προφανώς με ειρωνεύεσαι :wave2:

@airamhag: ούτε το δικό σου σχόλιο κατάλαβα...

zuper_S
30/07/2007, 14:15
Κοιταχτε παιδες..πιειτε.λουστητε με μπυρα και αλκοολ δεν με ενδιαφερει τι θα κανετε...ΜΟΝΟ μην πεσετε πανω σε κανενα που δεν φταιει και ξεκληρησετε οικογενειες ...κι αυτο γιατι ετσι σας ηρθε...πανω στην τρελα..:mad:

dirtbird
30/07/2007, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock


@dirtbird: Δεν σε κατάλαβα αν και προφανώς με ειρωνεύεσαι :wave2:



:nono: :nono:


Σε πειράζω...

αλλά δεν τσιμπάς γμτ....


Σοβαρά, σε έχει επηρεάσει -θετικά- η αλλαγή μάρκας. :beer: :beer:

Φαντάσου να έπαιρνες και ΚΤΜ :lol: :lol:

airamhag
30/07/2007, 14:19
Καπταιν ω μάη Καπταιν :D

ο zuper δεν τους ειδε στην κατασταση που ηταν κ τους ανοιξε συζητηση με θεμα οδικη ασφαλεια κλπ.

εκεινοι τον ρωτησαν ειρωνικα αν θα τα φορεσει ολα αυτα..προκαλεσαν λοιπον ...
( βλεπεις το να οδηγεις μεθυσμενος κ ξεκρανωτος ειναι μαγκια:rolleyes: )

Cpt. Haddock
30/07/2007, 14:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Φαντάσου να έπαιρνες και ΚΤΜ :lol: :lol:

:eyepop:

τόσο χάλια :lol: :rotflmao:


:beer: :wave2:

Defiant
30/07/2007, 17:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:rolleyes:

Δλδ ουτε μια μπύρα δε μπορούμε να πιούμε πλέον; :sad:


Παώ να πουλήσω και τη μηχανή να αράξω σπίτι....

Εκεί ίσως ακόμα επιτρέπεται να πίνω χωρίς να μου κάνουν παρατηρήσεις

.......


υ.γ. Μήπως έχουμε ξεφύγει λίγο με τον καθωσπρεπισμό και την ασφάλεια; Λέω εγώ τώρα...

Well said seaman :winka:

mourgakos
30/07/2007, 17:31
εγω οταν βλεπω τετοια τυπακια,δεν σπαταλαω σαλιο.ουτε το χρονο μου.
παντα μα παντα,την βλεπουν μαγκακια και βγαζουν απο το στομα τους
οτι δεν μπορει ο κ@λ@ς τους.
απλα μη σε παρει μαζι του.

καπτεν,εσυ εισαι ο καπετανιος,εσυ κυβερνας την σκουνα σου.
μεγαλος ανθρωπος εισαι(γιαμενα πιπινι ομως):eek: ) κρινεις και κανεις.

ο καθωσπρεπισμος ειναι καλυτερος ομως απο τον ωχαδερφισμο
μερικες φορες...:wave2:

Defiant
30/07/2007, 17:34
Cannot the kingdom of salvation take me home

Ζεύκας
30/07/2007, 19:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από zuper_S
....και ενω γυριζοντας στην Αθηνα(απο Ελαφονησο),υστερα και με τοοοοοοοση κινηση επρεπε να σταματησω στα Goody's πριν την Ελευσινα για να ξεκουρασω την κορμαρα μου.....:p και κλασικα να καπνισω ενα τσιγαρακι...
Και ενω καθομουν διπλα απο Fazer-γαιδουρι,μου ερχεται η μυρωδια απο μπυρα,τρελη μυρωδια:hypnotize
Γυριζω και βλεπω 2 παλικαρια διπλα σε ενα Suzuki V-strom να κρατουν μπυρες!!!!! :a33: (λεω απο μεσα μου...πως δεν ειναι δυνατον να ανεβουν πανω στην μηχανη και να φυγουν..)..κι ομως..
Αφου ειχαν μια μικρη συζητηση για το αν θα κρατησουν τις μπυρες για το ταξιδι(!!!!!!!!!!!!!!)αποφασισαν να κραταει ο πισω και τις 2 μπυρες...και φυσικα ουτε εξοπλισμο δεν ειχαν αλλα ουτε και κρανη...(τι λεω τωρα..μεσα στην υπερβολη..)Ετσι οπως ειχα χαζεψει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ,γυριζει ο ενας,με βλεπει και με ρωταει αν ολα αυτα που ειχα εκει(κρανος,μπουφαν,γαντια) προκειται να τα φορεσω..Εγω φυσικα,ξεροντας οτι μιλαω με 2 πιωμενους εξωγιηνους :alien: περι μηχανων και οδηγησεως,τους κανω ολοκληρη διαλεξη(οσο πιο απλα μπορουσα) περι ασφαλειας και τους προετρεψα να μην καβαλησουν την μηχανη και να την πεσουν διπλα στο γρασιδι..
Και φυσικα...αφου με ακουσαν με προσοχη τα 2 παλικαρια,τσουγκρισαν τις μπυρες τους(οσο και αν σας φαινεται περιεργο) :beer: ,αρχισαν να με κοροιδευουν και να με βριζουν,ανεβηκαν επανω στην μηχανη και την εκαναν προς Αθηνα..:eyepop:
Περιττο πιστευω να σας πω πως εμεινα τελειως μ@λ@κ@ς...

Και αναρωτιεμαι μεσα μου..μηπως απο την αρχη θα επρεπε να τα αρχισω στις φαπες και στις κλοτσιες..Τα λογια ειναι περιττα σε αυτες τις καταστασεις..Τσογλανια..


να τους εγραφες στ'@ρχιδια σου.

Nikoskazer2000
31/07/2007, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
να τους εγραφες στ'@ρχιδια σου.

Επιστημονικά τεκμηριωμένη απάντηση.+-

:a10:

OrEsTiS82
31/07/2007, 03:07
Αλλη φορα μην μιλησεις σε παρομοιο περιστατικο καθολου, και αμα τους μιλησεις και εχουν την ιδια αντιδραση και φανε καμια τουμπα παρακατω μη σταματησεις να τους βοηθησεις, σκασε τους τα κιολας να βαλουνε και μυαλο...

zuper_S
31/07/2007, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
να τους εγραφες στ'@ρχιδια σου.


Πλακα πλακα δεν θα ηταν και κακη ιδεα..και το καλο θα ηταν οτι δεν θα ειχα χαλαστει..:smokin:

Ζεύκας
31/07/2007, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Επιστημονικά τεκμηριωμένη απάντηση.+-

:a10:

αφού πάντα στολίζω τον λόγο μου με διανθισμένα επιχειρήματα!

:a22: :beer:

island
31/07/2007, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από zuper_S
Κοιτα..τα 2 παλικαρια ηταν ΜΕΘΥΣΜΕΝΑ,δεν επιναν απλα μια μπυρα...δεν μπορουσαν να σταθουν στα ποδια τους...Αλλο ειμαι μεθυσμενος και οδηγω και αλλο πινω μια μπυριτσα και οδηγω..Σκεψου το λιγο..

και επειδή οι άλλοι ήταν μεθυσμένοι (που είναι κατακριτέο συμφωνώ) πρέπει να τους πλακώσεις στο ξύλο ? μήπως να δείρουμε και τον άλλον που είναι κουτσός και αργεί να περάσει απο την διάβαση? μήπως να πλακώσουμε και τον περιπτερά που μας έδωσε λάθος ρέστα ?

χμμμ για κοίτα το λίγο νά κάτι χρήσιμο http://www.hcmhr.gr/

zuper_S
31/07/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από island
και επειδή οι άλλοι ήταν μεθυσμένοι (που είναι κατακριτέο συμφωνώ) πρέπει να τους πλακώσεις στο ξύλο ? μήπως να δείρουμε και τον άλλον που είναι κουτσός και αργεί να περάσει απο την διάβαση? μήπως να πλακώσουμε και τον περιπτερά που μας έδωσε λάθος ρέστα ?

χμμμ για κοίτα το λίγο νά κάτι χρήσιμο http://www.hcmhr.gr/

Κοιτα φιλε μου,απο μεθυσμενο μοτοσυκλετιστη εχει σκοτωθει το μικρο μου ξαδερφακι.Προσωπικα εχω ασχημη εμπειρια,και δεν θελω να κλαψω κι αλλο απο καποιο ''μαγκα'' του δρομου.Χεστηκα αν φοραει ο αλλος κρανος ή οχι..Αν ομως εχει πιει,δεν ξερει τι κανει και πεσει πανω μου ποιος θα φταιει και και ποιος δεν θα κλαιει μετα?Μαλλον κατι ατομα σαν και εσενα που το περνουν χαλαρα και ανωδυνα και τα γραφουν στα..παλια τους..
Τωρα οσον αφορα τον κουτσο και το περιπτερα,αν και εφοσον εσενα μπορει να σε ενοχλησουν κανε τους οτι θες..Εσυ εχεις το προβλημα..
ΕΥΓΕ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ..ΣΕ ΤΙΜΑ ΑΠΟΛΥΤΑ...


Φιλικα...παντα και οχι ειρωνικα...

adam_tsouk
31/07/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από zuper_S
....και ενω γυριζοντας στην Αθηνα(απο Ελαφονησο),υστερα και με τοοοοοοοση κινηση επρεπε να σταματησω στα Goody's πριν την Ελευσινα για να ξεκουρασω την κορμαρα μου.....:p και κλασικα να καπνισω ενα τσιγαρακι...
Και ενω καθομουν διπλα απο Fazer-γαιδουρι,μου ερχεται η μυρωδια απο μπυρα,τρελη μυρωδια:hypnotize
Γυριζω και βλεπω 2 παλικαρια διπλα σε ενα Suzuki V-strom να κρατουν μπυρες!!!!! :a33: (λεω απο μεσα μου...πως δεν ειναι δυνατον να ανεβουν πανω στην μηχανη και να φυγουν..)..κι ομως..
Αφου ειχαν μια μικρη συζητηση για το αν θα κρατησουν τις μπυρες για το ταξιδι(!!!!!!!!!!!!!!)αποφασισαν να κραταει ο πισω και τις 2 μπυρες...και φυσικα ουτε εξοπλισμο δεν ειχαν αλλα ουτε και κρανη...(τι λεω τωρα..μεσα στην υπερβολη..)Ετσι οπως ειχα χαζεψει ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ,γυριζει ο ενας,με βλεπει και με ρωταει αν ολα αυτα που ειχα εκει(κρανος,μπουφαν,γαντια) προκειται να τα φορεσω..Εγω φυσικα,ξεροντας οτι μιλαω με 2 πιωμενους εξωγιηνους :alien: περι μηχανων και οδηγησεως,τους κανω ολοκληρη διαλεξη(οσο πιο απλα μπορουσα) περι ασφαλειας και τους προετρεψα να μην καβαλησουν την μηχανη και να την πεσουν διπλα στο γρασιδι..
Και φυσικα...αφου με ακουσαν με προσοχη τα 2 παλικαρια,τσουγκρισαν τις μπυρες τους(οσο και αν σας φαινεται περιεργο) :beer: ,αρχισαν να με κοροιδευουν και να με βριζουν,ανεβηκαν επανω στην μηχανη και την εκαναν προς Αθηνα..:eyepop:
Περιττο πιστευω να σας πω πως εμεινα τελειως μ@λ@κ@ς...

Και αναρωτιεμαι μεσα μου..μηπως απο την αρχη θα επρεπε να τα αρχισω στις φαπες και στις κλοτσιες..Τα λογια ειναι περιττα σε αυτες τις καταστασεις..Τσογλανια..


ασε μας μωρε κ μεχρι να ξεκινησουμε ειχαν αρχισει να ζεσταινονται οι μπυρες!


:mad:
















:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: