PDA

View Full Version : Δεν έπαιρνε μπροστά...



Pabs
30/07/2007, 16:57
Κατ'αρχάς καλώς σας βρήκα. Είμαι νιούδι κι εγώ με ένα μαύρο 650.

Επειδή μάλλον είμαι λίγο γκαντεμάκος είπα να σας γράψω εδώ τι έπαθα σε ένα μίνι ταξιδάκι για Χαλκίδα έχοντας γράψει μόλις 300 χλμ όλα κι όλα.

Σταμάτησα στα πρώτα διόδια για ένα τσιγάρο λοιπόν και πηγαίνοντας να φύγω η μηχανη ενω είχε ρεύμα δεν έπαιρνε μπροστά. Όλα δείχναν να λειτουργούν κανονικά κι όμως η μίζα δεν γύρναγε.

Για να μην μακρυγορώ, είχε φύγει το φισάκι που είναι κάτω από την μανέτα του συμπλέκτη και έτσι δεν έκλεινε το κύκλωματάκι αυτό οπότε είτε πάταγα συμπλέκτη είτε όχι ένα και το αυτό.

Ελπίζω να γλυτώσω έναν δυό από τα νεύρα και την απογοήτευση που τράβηξα για καμμιά ώρα μέχρι να το βρω...

KaTaNaS
30/07/2007, 17:00
χαλαρα...

μακαρι οι ατυχιες να μεινουν για παντα στα φισακια που ξεκουμπωνουν....


γενικα τα μηχανακια μας εχουν κραδασμους και πρεπει να μαθεις να κανεις εναν ελεγχο οπτικο μετα απο χιλιομετρα!

τα παιδια εδω μεσα, τροπεας, gcrook div400 αι λοιποι 2κυλινδροι ειναι ατσιδες σε οτι αφορα την μοτο σου...

καλη διαμονη το λοιπον και ορθιος παντα! :wave2:

Respect
30/07/2007, 17:30
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=17626
:) :beer: :wave2:

suzukimaniac
30/07/2007, 19:19
Αυτο το γ........ φυσακι με ειχε ταλαιπωρησει και μενα μετα απο πλυσιμο....Ρε να μην παιρνει με τιποτα.......Μεχρι που παω σε μηχανικο και μου το δειχνει....Τα συναισθηματα και οι σκεψεις που ακολουθησαν, φανταστειτε τες!

Λεωνίδας
30/07/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
χαλαρα...

μακαρι οι ατυχιες να μεινουν για παντα στα φισακια που ξεκουμπωνουν....


γενικα τα μηχανακια μας εχουν κραδασμους και πρεπει να μαθεις να κανεις εναν ελεγχο οπτικο μετα απο χιλιομετρα!

τα παιδια εδω μεσα, τροπεας, gcrook div400 αι λοιποι 2κυλινδροι ειναι ατσιδες σε οτι αφορα την μοτο σου...

καλη διαμονη το λοιπον και ορθιος παντα! :wave2: αυτοί οι χάλιες έχουν SV όχι Vstrom φιλαράκι... μην προσβάλεις τον άνθρωπο ακόμα δεν ήρθε :lol: :lol: :lol:

KaTaNaS
31/07/2007, 07:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Λεωνίδας
αυτοί οι χάλιες έχουν SV όχι Vstrom φιλαράκι... μην προσβάλεις τον άνθρωπο ακόμα δεν ήρθε


ωχχχ μα πως μπερδευτηκα; το ιδιο μηχανακι ειναι λεωνιδα... αλλά οι α;λλοι ειναι σκυφτοι τυποι! :look:

costas81
31/07/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
ωχχχ μα πως μπερδευτηκα; το ιδιο μηχανακι ειναι λεωνιδα...


ε όχι και το ίδιο!!!


......το v-strom είναι πιο γλήγορο!!


:smokin:



Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
... αλλά οι αλλοι ειναι σκυφτοι τυποι!



δηλαδη??

:a021: :a021: :a021:

stathisgp
24/08/2007, 22:55
paidia na eiste kala pragmatika shmera phga thn mhxanh gia plusimo shmera den eperne empros me ola ta parapano suptomata kai eno hxan spasei ta neyra mou kai elega oti aurio tha trexo sta sunergia epesa shmera skata tuxh se auto to forum graftika kai kata tyxh mou lisate to provlhma shmera !! pragmatika eyxaristw

edrimon
14/03/2008, 10:49
Μάγκες και γω το ίδιο πράμα έπαθα και με σώσατε με άγχος και ταλαιπωρία. Ευχαριστώ !! :winka:

Η μηχανή είναι μέσα στην εγγύηση. Χτες το βράδυ ξεκίνησα να πάω ΠΑΟ-Σιένα, δεν έπαιρνε μπρος, είχα αργήσει κιόλας, μετρό δεν έχει λόγω απεργίας κ λέω δε γ..ται θα το βάλω σμπρωχτός και βλέπουμε. Μετά το τέλος στο γήπεδο πήρε κανονικά, στο σπίτι που έφτασα κ δοκίμασα πάλι δεν έπαιρνε.
Αγχώθηκα γιατί έχω έρθει Σ/Κ εκτός (μένω εκτός Αθηνών) και δεν έχω μαζί μου ούτε βιβλίο εγγύησης, έπρεπε να τη βάλω πάλι ζζμπρωχτός μπρος το πρωί και να ψάξω κ να βρω εξουσιοδοτημένο ! (για μια μαμακία)

Πριν τα κάνω όλ'αυτά λέω δεν περνάω μια βόλτα από δω; Και ολα οκ !

Άντε καλές βόλτες τώρα που ανοίγει κι ο καιρός . :sun: :beer:

ΥΓ. Φαντάσου να μη μου έπαιρνε μετά το τέλος του αγώνα που είμασταν 100 ανθρώποι σε ένα τετραγωνικό μέτρο, άντε να σπρώξεις εκεί....

apav
14/03/2008, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από edrimon
κ λέω δε γ..ται θα το βάλω σμπρωχτός και βλέπουμε

Καταστρέφεις τον καταλύτη. :wave2:

edrimon
14/03/2008, 11:25
Πανάθα είναι αυτή. :wave2:

K0K0$
14/03/2008, 15:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από edrimon
Πανάθα είναι αυτή. :wave2: :a23: :a23: :a23: :a23: :a08: :a012:

K0K0$
14/03/2008, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από edrimon
Πανάθα είναι αυτή. :wave2: :a23: :a23: :a23: :a23: :a08: :a012: