PDA

View Full Version : ποιον να δείρω????



monstermind
27/09/2004, 12:14
πάσχα 2004 με χτυπάει ένας μάγκας με τσερόκι τζίπ και φιμέ παράθυρα (μην γίνει καμιά μλκία και καταλάβω που κοιτάει και γλιτώσω τη στούκα). αποφάσισε ο μεγάλος να κάνει αναστροφή την ώρα που ήμουν δίπλα του.

να δείρω αυτόν?

έρχεται η γκόμενα (μού) στο ατύχημα (πορωμένη με τα τζιπ) και αντι να δει εμένα αν είμαι καλά, κοιτάει το τζιπ και πετάει και την ατάκα "καλα ρε μαρίνο... έπρεπε να χτυπήσεις αυτή την τζιπάρα?"

να δείρω αυτήν?

έρχεται ο Ζητάς και προτείνει να κάνουμε φιλική δήλωση γιατι θα ήταν αναγκασμένος να κατασχέσει το όχημα επειδή ο μλκας δεν είχε μαζί του την ασφάλεια.

να δείρω αυτόν?

φεύγοντας ο αδερφός μου (οδηγός μηχανής) μου την "λεεί" γιατί είμαι τάχα μλκάς που δεν είδα μέσα απο τα φιμέ τζάμια τον οδηγό και γιατί τελοσπάντων δε μύρισα τα νύχια μου να καταλάβω τι σκατά θέλει να κάνει.

να δείρω αυτόν?

την φιλική δήλωση πάνω στη μανούρα μου δεν την υπογράφω (έπρεπε σε 2 ώρες να είμασταν πειραία για χίο). στο πλοίο το πάιρνω χαμπάρι και κάνω 4 πακέτα τσιγάρα σε 8 ώρες απο τον πανικό που (τα τηλ δεν πιάνανε) και παθαίνω άσθμα...

όταν με το καλό επιστρέφω και βρήσκω τον τύπο μου λεεί οτι δεν έχει ασφάλεια "τελικά" και θα μου κάνει δήλωση η αδερφή του.

πάει η τύπισα και κάνει δήλωση (με άλλο όχημα) οτι έριξε την μηχανή με τον καθρέπτη της και η μηχανή ήταν σταθμευμένη...
4.000 ευρώ ζημία απο στάση!

να δείρω αυτήν?

2 μήνες να έρθουν τα ανταλλακτικά απο σαρακάκι

να παώ να τους γαμ.... όλους εκει μέσα?

καταφέρνω και βρίσκω μετα απο πολλές μέρες τον Α΄ υπεύθυνο του φακέλου μου στην ασφαλιστική που μου λεέι πάρε με άυριο. τον πέρνω την επομένη και λείπει σε διακοπές

....

επιστρέφει ο τύπος απο διακοπές και μου λεεί οτι η τύππισα πρέπει να κάνει συμπληρωματική δήλωση, λες και δεν μπορούσε να μου το πει εκείνη την ημέρα...

πέρνω την τύπισα τηλέφωνο "ναι ναι ναι" την ξαναπέρνω "ναι ναι ναι" την ξαναπέρνω και έχει φύγει διακοπές εκτός ελλάδας για κανα μήνα.

...

επιστρέφει η τύπισα και μετά απο μπινελίκι και απειλές επικοινωνει με την ασφαλιστική... την στίνουν 3 φορες απο την ασφαλιστική... και πέρνω εγώ εκεί να δω τι θα γίνει... ο Α΄ υπέυθυνος του φακέλου μου έχει παραιτηθέι και ο φακελός μου δεν έχει ανατεθεί σε κανέναν...

πηγαίνω εκεί και βρίσκω τον Β΄πλέον υπέυθυνο του φακέλου μου ο οποίος δίνει εντολή για επιθεώρηση της κατάστασης.
έρχεται και ο επιθεωρητής... μια χαρά....

πέρνω την τύπισα τηλ να παέι να κάνει την συπληρωματική με επιχειρήματα του τύπου "σας παρακαλώ μην με αναγκάσετε να σας γαμ... οτι σας έχει μέινει αγαμ...)

και πάει αυτή και κάνει την δήλωση.

πηγαίνω στην ασφαλιστική, βρίσκω τον Γ΄υπεύθυνο του φακέλου μου (ο όποίος δεν έχει ιδέα) μου λέει να περιμένω να έρθει το πόρισμα του επιθεωρητή σε 2 μερες.

περνάνε τέσσερεις μέρες και πάω σήμερα απο εκεί, και μου λένε να πάω την άλλη εβδομάδα γιατι κάνουν μετακόμιση τωρα και γίνεται πανικός.

η ιστορία ξεκίνησε το πάσχα...



και ξαναλέω ποιον να δείρω?
ή μήπως να μην κάνω διακρίσεις και να τους αρχίσω όλους μαζι?

DUKASII
27/09/2004, 12:21
AN ΔΕΙΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΩΡΑ..ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ…ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ!
ΠΑΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΟΡΕΞΗ…ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΡΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ 300 Ε ΜΕ ΔΕΡΝΕΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ Η ΟΠΟΥ ΑΛΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ!

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΕΤΕ ΣΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ!

idi
27/09/2004, 12:28
μονο με υπομονη και επιμονη θα καταφερεις να παρεις τα λεφτα σου

στο τηλεφωνο και στις προσωπικες συναντησεις θα εισαι ευγενικος αλλα αποφασισμενος και δε θα υποχωρεις απο τις θεσεις σου






δουκα θα φορας και ζαρτιερες... το συζηταμε για 300 αμα ειναι...:lol:

danaos75
27/09/2004, 12:41
ΦΙΛΕ MONSTERMIND, ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΒΓΑΛΤΑ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΝΟΜΙΚΑ (ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΞΥΛΟΔΑΡΜΟ 'Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΝ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΕΙ) :hypnotize
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΧΕΙΡΗΣΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ. :beer: :beer:

milaber
27/09/2004, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΡΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ 300 Ε ΜΕ ΔΕΡΝΕΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ Η ΟΠΟΥ ΑΛΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ!

Μπορώ να δείρω και εγώ μήπως λίγο γιατί έχω τις μαύρες μου τελευταία;

:D :D :D

periklisk
27/09/2004, 15:23
Άφου έκανες υπομονή μέχρι τώρα.... κάτσε φρόνημα... γιατί δε λέει.... πάρε τα λεφτά και μετά κάνε ότι θες.....

Έχε και το νου σου..... Το Σάββατο σου κόρναρα στη διασταύρωση Μεσογείων και Κατεχάκη και δεν πήρες χαμπάρι.... και είχες σταματήσει και μέσα στη μέση του δρόμου.... και κάτι που έπρεπε να φοράς δεν φόραγες..... Άντε......

idi
27/09/2004, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Άφου έκανες υπομονή μέχρι τώρα.... κάτσε φρόνημα... γιατί δε λέει.... πάρε τα λεφτά και μετά κάνε ότι θες.....

Έχε και το νου σου..... Το Σάββατο σου κόρναρα στη διασταύρωση Μεσογείων και Κατεχάκη και δεν πήρες χαμπάρι.... και είχες σταματήσει και μέσα στη μέση του δρόμου.... και κάτι που έπρεπε να φοράς δεν φόραγες..... Άντε......

o periklisk με το βλεπελιν τα βλεπει ολα... το νου σας... :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:

sniper
27/09/2004, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Άφου έκανες υπομονή μέχρι τώρα.... κάτσε φρόνημα... γιατί δε λέει.... πάρε τα λεφτά και μετά κάνε ότι θες.....

Έχε και το νου σου..... Το Σάββατο σου κόρναρα στη διασταύρωση Μεσογείων και Κατεχάκη και δεν πήρες χαμπάρι.... και είχες σταματήσει και μέσα στη μέση του δρόμου.... και κάτι που έπρεπε να φοράς δεν φόραγες..... Άντε......

Άσε που δεν έχει και καθρέφτες :lol: :lol: :lol:

monstermind
27/09/2004, 15:33
Ρε!!!!

πάτε καλά???

μήπως να δείρω και εσάς όλους?

:lol:


άκου "Κόναν"...

:wave2:

periklisk
27/09/2004, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
Ρε!!!!

πάτε καλά???

μήπως να δείρω και εσάς όλους?

:lol:


άκου "Κόναν"...

:wave2:

Βλάκα την επόμενη φορά που θα σε πετύχω χωρίς κράνος και να το παίζεις αου αου και ιστορία θα πέσει μάπα λέμε!!!!!!




:lol:

anco
27/09/2004, 17:06
Εγω λεω να τους μαμησεις ολους μαζι.....χωρις διακοπες.

milaber
27/09/2004, 23:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
μήπως να δείρω και εσάς όλους?

Δείρε τον Γιώργο που γουστέρνει κιόλας!

:lol: :lol: :lol:

cbanthropos
28/09/2004, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind


και ξαναλέω ποιον να δείρω?
ή μήπως να μην κάνω διακρίσεις και να τους αρχίσω όλους μαζι?

Μαρινο, θα κανεις λιγο υπομονη και θα φτιαξεις και τη μηχανη σου. Με τα ρεστα που θα περισσεψουν, θα αγορασεις ενα σακο του μποξ και θα τον κρεμασεις στο γκαραζ που βαζεις τη μηχανη. Και στο εξης οταν εχεις νευρα θα πηγαινεις και θα τον κανεις αλογο στο ξυλο. Και θα σου ερθει και φθηνα, και δεν κινδυνευεις να εθιστεις νοικιαζοντας τον DUKA... :rotflmao: :rotflmao:

Καλο ξεμπερδεμα μαν, υπομονη.

monstermind
28/09/2004, 15:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Βλάκα την επόμενη φορά που θα σε πετύχω χωρίς κράνος και να το παίζεις αου αου και ιστορία θα πέσει μάπα λέμε!!!!!!




:lol:

κοιτα να δεις που αντι να δώσω θα φάω κιολας!

monstermind
08/10/2004, 19:08
Ολα καλά!!!

περάσαν 8 μήνες... και επιτέλους έλαβα την απάντηση απο την ασφαλιστική, οτι : ούτε 1 στο εκατομμύριο δεν γίνεται έτσι ατύχημα!

και φυσικά δεν με πληρώνουν ...

...


τι κάνω τώρα?

THEOD
08/10/2004, 20:22
Δείρε τον μάγκα με το τζίπ ΚΑΙ την γκόμενά σου.
Και να μην φταίει στην υπόθεση, και μόνο γιατί δεν συμπάσχει μαζί σου της αξίζει...

Δεν φταίει η ασφαλιστική. Την δουλειά της κάνει και ΔΕΝ τρώνε φούμαρα τόσο εύκολα.

Πίεσε τον τύπο να σε πληρώσει αυτός. Αν αρνηθεί έχεις 2 δρόμους.
Ο νομικός - ξέρεις τώρα μηνύσεις, αγωγές, δικηγόρος, καναδυό χρόνια κ.λ.π.
Ο γρήγορος - πρώτα με το καλό, μετά απειλές, και τέλος καναδυό μπρατσωμένους...

Πάντως με δεδομένη την ψευδή δήλωση στην ασφάλεια αν πας δικαστικά μπορεί και να μπλέξεις άσχημα.

Γνώμη μου. Πάρτου όσα περισσότερα μπορείς και φύγε

Dodok edessa
09/10/2004, 09:29
Να σου στείλω τον Ivan. Ρώσος τρίμετρος και πολύ………….ομιλητικός .Συνεννοείται αμέσως με τους άλλους. με εξυπηρετεί που και που σε κάποιες συζητήσεις…. . Σε είκοσι λεπτά έχεις πάρει τα χρήματα σου και βέβαια έχεις ακούσει και Κανά τριανταριά συγγνώμη. Άντε βρε !! και κερασμένα από μένα τα έξοδα κίνησης ..:smokin: :smokin: :evil:

monstermind
03/11/2004, 08:38
τα νέα από το μέτωπο...

πριν μερικές μέρες τους πήρα τηλέφωνο και τους τα έχωσα γιατι μου ζητάγανε την άπειρη χαρτούρα "δεν είμαι υποχρεωμένος να σας φέρω τίποτα, δώστε μου μία σαφή απάντηση αν σκοπεύετε να με πληρώσετε για να συννενοηθώ με το δικηγόρο μου"

για πρώτη φορά με πήραν οι ίδιοι τηλέφωνο την ίδια μέρα, "σου δίνουμε λεεί τα μισά χρήματα απο τις ζημιές της μηχανής ...
αναλυτικά δηλ: να φτιάξω εγώ το μηχανάκι (3500€) απο την τσέπη μου για να μου δώσουν αυτοι 1500€... ε συγνώμη αλλά δεν έχω 1500€ στο γουρουνάκι όσες φορές και αν το σπάσω. και ούτε λογος για τα 1000€ μπουφάν-κράνος. Άμα θέλετε τους λέω δώστε μου τις 3000€ να φτιάξω τα πιο σπασμένα της μηχανής και τα άλλα χαρισμα σας, για να τελειώνουμε. αλλιώς τα λέμε στα δικαστήρια. οκ λένε.

έρχεται ο πραγματογνώμονας πάλι, το λοιπον, να μετρήσει εκ νέου την ζημιά. του φέρνω μπουφαν και κράνος να τα φωτογραφίσει, και του τονίζω να προσθέσει και βάψιμο στο ντεπόζιτο που δεν το είχε βάλει.

ο τύπος μέσα στην ειρωνεία, ήρθε λεει μονο και μόνο να υπολογίσει όσα χρειάζεται η μηχανή για να κινήται (δλδ τπτ, αφού η μηχανή κινήται ούτως ή άλλως) και γέλαγε γιατι με πιάσαν κορόιδο απο την ασφαλιστική. Και για το ντεπόζιτο έλεγε "δεν είναι τίποτα, δεν φαίνεται" (που έχει το μέγεθος μικρού αναπτήρα!)

ρε άκουσον άκουσον!

"δεν θα φωτογραφίσεις τον εξοπλισμό?"

"απο που και ος που ΕΓΩ! να φωτογραφίσω τον εξοπλισμό?"

"δουλειά σου δεν είναι ρε μεγάλε?"

"ξέρεις εσύ την δουλειά μου?"

"από όσο ξέρω έτσι πάει"

"δεν ξέρεις τίποτα μεγάλε, εγώ δεν ειμαι υποχρεωμένος να το κάνω αυτό, οι περισσότεροι το κάνουν, εγώ όχι. Πάρε τηλ την ασφαλιστική να συννενοηθείς"

* ντόινγκ *

πήγα στην τουαλέτα να ρίξω λίγο νερό στη μούρη μου μπας και ηρεμίσω και γλιτώσω τον φόνο, και γυρίζοντας ο τύπος είχε φύγει.

πως μπορει κανεις να δικαιολογήσει έναν τέτοιο τύπο? και να συγκρατηθεί να μην τον σαπίσει στο ξύλο?

...

crs-k
03/11/2004, 08:48
Βρες ενα φιλο δικηγορο και κανε μια αγωγη ρε παληκαρι μου να εχεις το κεφαλι σου ησυχο ...
Θα σου στοιχισει κατι παραπανω, αλλα και με την κοινωποιηση της αγωγης και μονο μπορει και να παρεις τα λεφτα σου.
Ο "εμπειρογνωμονας" ειναι μαρτυρας υπερασπισης της ασφαλειας!
Εγω ΔΕΝ καλω ποτε!
Τα φτιαχνω, τα φουσκωνω και λιγο για τα εξοδα δικηγορου και αγωγης και με το που παει η κοινοποιηση, τρεχουν στον δικηγορο και του δινουν τα λεφτα, που μου τα φερνει στο σπιτι και μου λεει κι ευχαριστω! :lol:

x-rider
03/11/2004, 09:20
ΡΩΤΑΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ


ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΟΣΟΥ

ΕΑΝ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ?


ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΑΜΟΙΒΗ?


Η ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ??

crs-k
03/11/2004, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΡΩΤΑΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΑ
ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΟΣΟΥ
ΕΑΝ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ?
ΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΘΟΡΙΣΜΕΝΗ ΑΜΟΙΒΗ?
Η ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ??

Αναλογα με την συμφωνια που θα κανεις και το υψος του ποσου ...
Συνηθως παντως ειναι με ποσοστο κοντα στο 25%.

Θα σου κανω μια αναλυση απο μια δικη μου "πληρωμη" παλιοτερα.

Μου τρακαραν το Civic που ειχα τοτε, παρκαρισμενο. Μου εβαλαν το μπρος αριστερο φτερο μεσα.
Ρωτησα το φαναρτζη για ημιτασιον φτερο και βαψιμο, καθως και βαψιμο της πισω απο τον οδηγο πορτας που ειχε μια γρατζουνια και αλλαγη του πισω δεξιου φαναριου που ηταν σπασμενο. Μου ζητησε τοτε 70.000 δρχ!
Ρωτησα το δικηγορο και επειδη ηταν μικρο το ποσο δεν πηγε με 25% αλλα ηθελε 24.000 για τον Δικαστηκο Κλητηρα και τις κοινοποιησεις και αλλα τοσα για παρτη του. Ας πουμε 50.000 κοστος.
Συνολο 120.000!
Ζητησα απο τον φαναρτζη ενα τιμολογιο στις 165.000 τελικο!
Φυσικα απο τα τιμολογια φαινοταν μεγαλυτερη ζημια, που ο μαλακοεμπειρογνωμονας θα την εβλεπε ...
Του εδωσα τις 70.000 και τις 25.000 για το ΦΠΑ του!
Σε δυο μερες ηταν ενταξει τ' αμαξι.
Μου αλλαξε μαλιστα και τα τζαμακια απο τα φλασακια μπροστα με καινουργια ...
Συνολο 95.000!
Δινω και 25.000 για τον Δ.Κλητηρα στον δικηγορο και κανει την αγωγη κοινοποιοντας την στην ασφαλεια.
Συνολο 120.000!
Ααααα! Ο αλλος μου ειχε κανει δηλωση εν τω μεταξυ!
Σε δυο μερες με παιρνουν τηλεφωνο απο την ασφαλεια του αλλου παρακαλετα ...
Με ρωταγαν γιατι μπηκα σε εξοδα και γιατι δεν ακολουθησα την "σωστη" διακικασια, και οτι τα λεφτα μου θα τα επαιρνα και αλλες τετοιες μαλακιες. Τους ΠΟΝΕΣΑ! :lol:
Εγω εκανα τον μαλακα ...
Δεν ηξερα τους λεω, κι ηθελα τ' αμαξι για την δουλεια μου ...
Το βραδυ της ιδιας μερας, ο δικηγορος μου εφερε στο καφενειο τις 165.000!
Μαλιστα ΔΕΝ ηθελε να κρατησει τα δικα του μιας κι ειμαστε φιλαρακια ...
Εγω του 'δωσα με το ζορι 20.000 ...
Συνολο 140.000!
Και μου μειναν και 25.000 για τα τρεχαματα μου ...
:D :cool: :smokin:

x-rider
03/11/2004, 09:53
ΩΡΑΙΟΣ,



ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ


ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΕΞΙΜΑΤΑ!

crs-k
03/11/2004, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από x-rider
ΩΡΑΙΟΣ,
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ
ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΜΠΛΕΞΙΜΑΤΑ!

Ειναι ...
Αλλα οι περισσοτεροι ΔΕΝ το ξερουν!
Και μενα αλλος μου ανοιξε τα ματια, αυτος ο φιλος μου ο Δικηγορος, αφου τραβηχτηκα μηνες να παρω τα λεφτα απο ενα αλλο ατηχυμα με το Skipper μου ...
Βεβαια προϋποθετει οτι εχεις (ή πρεπει να βρεις) τα λεφτα να τα φτιαξεις πρωτα ΟΛΑ μονος σου ...
Αυτο ειναι το μειονεκτημα, ειδικα για μεγαλες ζημιες ... :(

LINA
03/11/2004, 11:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ειναι ...
Αλλα οι περισσοτεροι ΔΕΝ το ξερουν!
Και μενα αλλος μου ανοιξε τα ματια, αυτος ο φιλος μου ο Δικηγορος, αφου τραβηχτηκα μηνες να παρω τα λεφτα απο ενα αλλο ατηχυμα με το Skipper μου ...
Βεβαια προϋποθετει οτι εχεις (ή πρεπει να βρεις) τα λεφτα να τα φτιαξεις πρωτα ΟΛΑ μονος σου ...
Αυτο ειναι το μειονεκτημα, ειδικα για μεγαλες ζημιες ... :(

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΦΟΒΕΡΟΥ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΚΡΗ ΜΕ ΜΙΑ ΣΤΟΥΚΑ ΠΟΥ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ 3 ΜΗΝΕς ΚΑΙ ΤΑ 400ΕΥΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΠΑΠΙΟΥ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΡΑΚΑΡΑ ΕΙΧΕ ΤΗΝ ΦΑΗΝΗ ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ . ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΧΑΛΑΛΙ ΤΟΥ

crs-k
03/11/2004, 11:26
Ολοι οι δικηγοροι που ασχολουνται με τετοια θεματα μπορουν να το κανουν αυτο!
Δεν ειναι ο φοβερος και τρομερος ...

Πολυ ευχαριστως παντως να σου δωσω τα στοιχεια του.

Μαρκιανίδης Παντελής

2105243105

LINA
03/11/2004, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ολοι οι δικηγοροι που ασχολουνται με τετοια θεματα μπορουν να το κανουν αυτο!
Δεν ειναι ο φοβερος και τρομερος ...

Πολυ ευχαριστως παντως να σου δωσω τα στοιχεια του.

Μαρκιανίδης Παντελής

2105243105

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ :wave2:

crs-k
03/11/2004, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από LINA
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΩ ΑΚΡΗ :wave2:

Στο ευχομαι !!! :smokin:

CREμμυδια
23/11/2004, 13:23
τρελη κινηση
διασταυρωση λιγο πριν απο φαναρια σε διαβαση πεζων
εχω προτεραιοτητα
σταματημενο αυτοκινητο στα δεξια με ενα stop μπροστα του σαν την υδροκεφαλα του αυτοκινητιστη

μολις περναω απο μπροστα του με 40 χλμ παταει τρελο γκαζι και με πετυχαινει στον πισω τροχο

εφυγα τουμπες και σταματησα στις ροδες (σταματημενου ευτηχως) φορτηγου

η δικαιολογια του τυπου
"μου εδωσαν προτεραιοτητα οι αλλοι οδηγοι"

στην μηχανη ηταν και η κοπελια μου η οποια το μαναρι μου δεν φοραγε κρανος αν και της πηρα ενα γιατι χαλανε τα μαλλακια της

και χτυπησε στο κεφαλι και γλυτωσε με ενα καρουμπαλο αλλα το ασθενοφορο δεν το γλυτωσε


την αλλη μερα τον πηρα τηλεφωνο για να μαθω αν εκανε δηλωση
και ο τυπος εκανε γκρινια

δεν με πηρες τηλεφωνο να μου πεις τι εγινε με την κοπελα!!!!!!!!!!

ο αναισθητος
ο βλαμενος
ο που να παρουν τα παιδια του μοτοσυκλετες και οι οδηγοι των αυτοκινητων να οδηγουν οπως αυτος

τελικα μου ειπε οτι εκανε δηλωση
πηγα και εγω εφτιαξα τον ματρακα
1300 ευρω ζημια

παιρνω την ασφαλιστικη του και μου λενε οτι εκανε αρνητικη δηλωση

απο που και ωσπου δεχτηκαν την αρνητικη δηλωση?

απο εκει και περα τα ξερετε
ο υπευθηνος του φακελου ελειπε συνεχεια
μια τουαλετα
μια διακοπες
μια τον απηγαγαν εξωγηινοι

και απο τον μαιο ακομα δεν εχω βγαλει ακρη

αντε στην υγεια μας

Stergios69
23/11/2004, 17:38
Ρε παιδιά,
Εσείς οι ''δαγκωμένοι'' από τις ασφαλιστικές να μας λέτε και σε ποια ασφαλιστική είστε και δεν πληρώνει ώστε να τις αποφεύγουμε και συγχρόνως να πηγαίνουμε σε αυτές που είναι (κάπως) καλύτερα τα πράγματα.

Alex6RR
28/01/2005, 09:44
Εγω λέω να τους σαπισεις στα μπουνίδια ολους μαζι να ξεχαρμανιασεις!:hypnotize :uplate: :dizzy:
ρε φίλε δεν βρισκεις ακρη οι τύποι ειναι τελιωμένοι!:dizzy:

Boxer
28/01/2005, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alex6RR
Εγω λέω να τους σαπισεις στα μπουνίδια ολους μαζι να ξεχαρμανιασεις!:hypnotize :uplate: :dizzy:
ρε φίλε δεν βρισκεις ακρη οι τύποι ειναι τελιωμένοι!:dizzy:

Μεγαλε , απο τις 23/11/2004 που ηταν το τελευταιο ποστ , τους εχει δειρει ηδη ολους και εχει μπει και φυλακη .:rotflmao:

periklisk
01/02/2005, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Μεγαλε , απο τις 23/11/2004 που ηταν το τελευταιο ποστ , τους εχει δειρει ηδη ολους και εχει μπει και φυλακη .:rotflmao:

:lol: :rotflmao: λες?

powerphot
01/02/2005, 09:40
....τι έχετε πάθει όλοι με τα.....αρχαία ποστς και τα βγάζετε στην
επιφάνεια;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μήτσος1
21/02/2005, 15:45
Πές στο τύπο με το τζίπ να κάνει ασφάλεια και μετά να σου κάνει δήλωση. Αλλιώς πρέπει να τρέξεις να βγάλεις άκρη με το επικουρικό των ασφαλιστικών που αφορά όλες τις περιπτώσεις ατυχημάτων με ανασφάλιστα οχήματα.

Αν πάντος αρνηθεί και τότε να σου κάνει δήλωση εξήγησε του αναλυτικά τις αλληλεπιδράσεις μίας μολότωφ με τα πανάκριβα δερμάτινα καθίσματα του τζίπ του...
Είμαι σίγουρος οτι τότε θα πιάσει το "νόημα"...