PDA

View Full Version : θέσεις για κάμερα στο 250



johnpan
31/07/2007, 13:39
1. Δεξιός ρεγουλατόρος αλυσίδας


97987

johnpan
31/07/2007, 13:39
1β κοντινο


97989

johnpan
31/07/2007, 13:41
2. βίδα στήριξης βοηθητικής λάμας για το σωληνάκι φρένων, εντελώς άχρηστη κατά τη γνώμη μου. Τα μοντέλα '04 δεν την είχαν καν


97991

johnpan
31/07/2007, 13:43
3. πλαϊνή βίδα φανοστάτη, πολύ καλύτερη λύση γιατί το σήμα δεν επηρεάζεται από τα ρεύματα του προβολέα τόσο πολύ, και δεν έχει να διαπεράσει τη μάζα της μηχανής προς τα πίσω στον δέκτη.


97993

johnpan
31/07/2007, 13:44
3β. μπροστινή όψη


97995

Nefos
31/07/2007, 14:02
Θα μπορούσε να είναι η μηχανή του Ευαγγελάτου....

Σοβαρά τώρα...η κάμερα που αποθηκεύει (στέλνει) δεδομένα?

Ν.

div400
31/07/2007, 14:28
o gcrook πως και δεν το έχει δει ακομα...
που εχει και μια λοξα με τα on board πλανα
:look: :rolleyes: :D

gcrook
31/07/2007, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
o gcrook πως και δεν το έχει δει ακομα...
που εχει και μια λοξα με τα on board πλανα
:look: :rolleyes: :D

Το κοβω καπως επικινδυνο να βαλεις καμερα καποιου βαρους εκει για γρηγορη οδηγηση Μητσο.
Μιλαω για τον ρεγουλατορο.
Αναμεσα στις μπουκαλες επισης θα βρει στα φρενα και θα εχουμε γελια απο τους τραυματιοφορεις.

Μιλαω για κανονικη καμερα panta.
Γιατι αυτο το σκατουλακι, με το συμπαθειο, δεν μου κανει και πολυ για καμερα της προκοπης (σορι johnpan)

div400
31/07/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Το κοβω καπως επικινδυνο να βαλεις καμερα καποιου βαρους εκει για γρηγορη οδηγηση Μητσο.
Μιλαω για τον ρεγουλατορο.
Αναμεσα στις μπουκαλες επισης θα βρει στα φρενα και θα εχουμε γελια απο τους τραυματιοφορεις.

Μιλαω για κανονικη καμερα panta.
Γιατι αυτο το σκατουλακι, με το συμπαθειο, δεν μου κανει και πολυ για καμερα της προκοπης (σορι johnpan)

βρε δεν λεω οτι οι θεσεις ειναι οτι το καλυτερο, αλλα καλο φαινεται το μαραφετι αυτο...

βρε johnpan για δωκε info plz :D

gcrook
31/07/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
βρε δεν λεω οτι οι θεσεις ειναι οτι το καλυτερο, αλλα καλο φαινεται το μαραφετι αυτο...

βρε johnpan για δωκε info plz :D

Πρεπει να ειναι απλα φακος που συνδεεται με καμερα, και τον κοβω για φακο παρακολουθησης, κοινως ποιοτητα......:sick:

johnpan
31/07/2007, 15:06
ποιότητα εικόνας άψογη. Αλλωστε θα γίνει dvd που θα παίξει σε tv έτσι δεν είναι? Εκτός αν θες να σε κάνεις αφίσα ...
Ηχος άψογος.
fps υπεραρκετά.

Είναι καλό για σκατουλάκι τελικά





div400, αν είναι κοντά ο δέκτης (=ένα yaris που μας ακολουθούσε, και δύο cbf είμασταν) είναι πολύ καλή εικόνα, αλλιώς κάνει μερικά σπασίματα. Είναι 4 κάμερες, δύο σε κάθε μηχανή, και ο δέκτης έχει επιλογέα. Ο δέκτης παίρνει ρεύμα από τον αναπτήρα του αυτοκινήτου (πατέντα) και συνδέεται σε κάμερα η οποία γράφει. Εχω τραβήξει πάνω από μια ώρα, αλλά δεν τα έχω κάνει capture ακόμα και θα αργήσω λόγω στρατού. Οταν φτιάξω τίποτα θα ανεβάσω...

gcrook
31/07/2007, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
ποιότητα εικόνας άψογη. Αλλωστε θα γίνει dvd που θα παίξει σε tv έτσι δεν είναι? Εκτός αν θες να σε κάνεις αφίσα ...
Ηχος άψογος.
fps υπεραρκετά.

Είναι καλό για σκατουλάκι τελικά




.

Specs......

Και δεν εννοω μονο αναλυση,fps,ενεργα mpixels κτλ ,αλλα specs φακου,τιμη,ονομα προιοντος, και να διευκρινισεις αν ειναι αυτονομο και αν οχι που και πως συνδεεται.
Για να εχουμε ενα ολοκληρωμενο θρεντ...αν εχετε την ευγενη καλωσυνη.

Χμμ ασυρματη καμερα;
μπαααα....:look:

McGyver
31/07/2007, 15:37
...σαν την τσουτσού (sorry div400 :lol: ) και να σας πω πως πήρα:

Αυτό το recorder (http://www.aiptek.de/index.php?option=com_product&task=view&productid=79&Itemid=117), με αυτή την εξωτερική κάμερα (http://www.aiptek.de/index.php?option=com_product&task=view&productid=121&Itemid=209)...

:D

johnpan
31/07/2007, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Specs......

Και δεν εννοω μονο αναλυση,fps,ενεργα mpixels κτλ ,αλλα specs φακου,τιμη,ονομα προιοντος, και να διευκρινισεις αν ειναι αυτονομο και αν οχι που και πως συνδεεται.

Για να εχουμε ενα ολοκληρωμενο θρεντ...αν εχετε την ευγενη καλωσυνη.

Χμμ ασυρματη καμερα;
μπαααα....:look:


Χμμ "ευγενη καλωσυνη";
μπαααα....:look:
δε την έχω. Το θρεντ αφορά τις πιθανές θέσεις για κάμερα στο 250 όπως πολύ εύστοχα περιγράφω.

άκου specs για σκατούλες... :rotflmao:

:wave2:

gcrook
31/07/2007, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Χμμ "ευγενη καλωσυνη";
μπαααα....:look:
δε την έχω. Το θρεντ αφορά τις πιθανές θέσεις για κάμερα στο 250 όπως πολύ εύστοχα περιγράφω.

άκου specs για σκατούλες... :rotflmao:

:wave2:

Βεβαιως.
Πιθανες θεσεις για μια καμερα 2χ2 εκ που δεν την εχει ξαναδει κανενας, που την εχεις μονο εσυ, που μας λες οτι γαμα και δερνει, αλλα δεν δινεις πληροφοριες.
Κοινως πιθανες θεσεις, για την καμερα σου και μονο.
Τζαμπα ανοιξες θρεντ.

Να θυμηθω να βαλω και εγω καποτε ενα ενημερωτικο θρεντ για ενα ανυπαρκτο προιον....:rolleyes: