PDA

View Full Version : Οδικη ασφαλεια...!



pepenaxos1
01/08/2007, 11:38
Ιδου τα φορτηγα στην Ναξο... Κατα τα αλλα το κρανος και η ζωνη μας μαρανανε Ολα δεν θα επρεπε να τιμωρουνται ισα ???

Το φορτηγο στην φωτο κουβαλαει ρεταλια μαρμαρα απο κοπτηριο και μαλιστα αριστερα δεν εχει καροτσα και ειναι και ενα τεραστιο κομματι στην ακρη...!


98118

KaTaNaS
01/08/2007, 11:41
θα εχει προφανως μονο αριστερες στροφες στη ναξο! :sick:

Cpt. Haddock
01/08/2007, 11:47
Τη φωτογραφία στην τροχαία και καταγγελία

:wave2:

ktm640lc4
01/08/2007, 12:14
Για να κανει τι η τροχαια;;;;;;;;;;;;;;

Αν δεν καταλαβαινουμε απο μονοι μας πρεπει να γινουμε 5 εκατομμυρια μπατσοι οι μισοι να γραφουμε τους αλλους 5. :D

symvoulos
01/08/2007, 12:47
:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:
ασχολιαστο

dodos 900
01/08/2007, 15:33
Ασυντήρητα-παραφορτωμένα-λάθος φορτωμένα και ο οδηγός πτώμα απο την υπερωρία!
Καθημερινότητα!:sick:

Cpt. Haddock
01/08/2007, 15:44
Καθημερινότητα ή όχι, ΕΜΕΙΣ τι κάνουμε γι' αυτό;

(πλην του να ποστάρουμε φωτογραφίες; )

:sick:

zanny
01/08/2007, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καθημερινότητα ή όχι, ΕΜΕΙΣ τι κάνουμε γι' αυτό;

(πλην του να ποστάρουμε φωτογραφίες; )

:sick:
εεε.. γκρινιάζουμε :confused: :confused:

thePrince
01/08/2007, 15:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Καθημερινότητα ή όχι, ΕΜΕΙΣ τι κάνουμε γι' αυτό;

(πλην του να ποστάρουμε φωτογραφίες; )

:sick:
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν κάνουμε τίποτα. Ο τροχαίος με τον φορτηγατζή μπορεί να είναι αδέρφια / κουμπάροι / κοντοχωριανοί και να πίνουν μπύρες κάθε βράδυ παρέα - δεν υπάρχει καμία περίπτωση να του κόψει κλήση ή οτιδήποτε περισσότερο!

Cpt. Haddock
01/08/2007, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν κάνουμε τίποτα. Ο τροχαίος με τον φορτηγατζή μπορεί να είναι αδέρφια / κουμπάροι / κοντοχωριανοί και να πίνουν μπύρες κάθε βράδυ παρέα - δεν υπάρχει καμία περίπτωση να του κόψει κλήση ή οτιδήποτε περισσότερο!

Αυτό είναι μια απλή υπόθεση - δεν το ξέρουμε...

Επειδή αδιαφορούμε κυκλοφορούν τέτοιοι μ@λ@κες στο δρόμο

:mad:

KAT600
02/08/2007, 15:38
Αφού έκανες τον κόπο να βγάλεις τη φωτογραφία γράψε και τον αριθμό και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει η κεντρική υπηρεσία της Τροχαίας που ψοφάει για χαρτζηλίκι.

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Ριζοπούλου Κατερίνα

pepenaxos1
06/08/2007, 18:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Αφού έκανες τον κόπο να βγάλεις τη φωτογραφία γράψε και τον αριθμό και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει η κεντρική υπηρεσία της Τροχαίας που ψοφάει για χαρτζηλίκι.

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Ριζοπούλου Κατερίνα


Εννοια σου και εχω ηδη δειξει την φωτο σε φιλο της τροχαιας. Και ας με λενε καρφι...! Σε αυτες τις περιπτωσεις μετραει η ασφαλεια μας και οχι τα καρφωματα...

KAT600
09/08/2007, 09:50
Καλημέρα σου και χαίρομαι που δεν έμεινες μόνο στην γκρίνια του παρατηρητή αλλά κούνησες το δαχτυλάκι σου.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη φωτογραφία σου γιατί έχω στα σκαριά ένα ραντεβού μεταξύ ΜΟΤΕΚ και με τον πρόεδρο των φορτηγατζήδων και πολύ θα ήθελα να μάθω και τη γνώμη του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ για αυτό το χάλι. Βέβαια θα έχουμε πολλά να πούμε αλλά μιας και κανείς δεν έχει δοκιμάσει να πλησιάσει τις δύο άκρες που λέγονται ΦΟΡΤΗΓΟ και ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να κάνουμε το πρώτο βήμα και να μάθουμε τη γνώμη τους για αυτά τα μικροσκοπικά πλάσματα που κινούνται σε δύο ρόδες.

Καλή συνέχεια

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.


Ριζοπούλου Κατερίνα

Respect
09/08/2007, 10:02
:( :a06:

pepenaxos1
09/08/2007, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Καλημέρα σου και χαίρομαι που δεν έμεινες μόνο στην γκρίνια του παρατηρητή αλλά κούνησες το δαχτυλάκι σου.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη φωτογραφία σου γιατί έχω στα σκαριά ένα ραντεβού μεταξύ ΜΟΤΕΚ και με τον πρόεδρο των φορτηγατζήδων και πολύ θα ήθελα να μάθω και τη γνώμη του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ για αυτό το χάλι. Βέβαια θα έχουμε πολλά να πούμε αλλά μιας και κανείς δεν έχει δοκιμάσει να πλησιάσει τις δύο άκρες που λέγονται ΦΟΡΤΗΓΟ και ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να κάνουμε το πρώτο βήμα και να μάθουμε τη γνώμη τους για αυτά τα μικροσκοπικά πλάσματα που κινούνται σε δύο ρόδες.

Καλή συνέχεια

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.


Ριζοπούλου Κατερίνα

Εννοειται οτι μπορεις να την χρησιμοποιησεις. Απο την στιγμη που την εχω δημοσιευσει εχει γινει στοιχειο προς χρηση για οσους πιστευουν οτι μπορει να ειναι θετικο βημα προς την συμμορφωση...

MikeG
09/08/2007, 18:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Καλημέρα σου και χαίρομαι που δεν έμεινες μόνο στην γκρίνια του παρατηρητή αλλά κούνησες το δαχτυλάκι σου.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη φωτογραφία σου γιατί έχω στα σκαριά ένα ραντεβού μεταξύ ΜΟΤΕΚ και με τον πρόεδρο των φορτηγατζήδων και πολύ θα ήθελα να μάθω και τη γνώμη του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ για αυτό το χάλι. Βέβαια θα έχουμε πολλά να πούμε αλλά μιας και κανείς δεν έχει δοκιμάσει να πλησιάσει τις δύο άκρες που λέγονται ΦΟΡΤΗΓΟ και ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να κάνουμε το πρώτο βήμα και να μάθουμε τη γνώμη τους για αυτά τα μικροσκοπικά πλάσματα που κινούνται σε δύο ρόδες.

Καλή συνέχεια

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.


Ριζοπούλου Κατερίνα

Συγχαρητήρια! Εύχομαι & ελπίζω κάποια στιγμή στο μέλλον, που ακόμα θα πατάμε πάνω στη Γη & δε θα ιδηγάμε αεροπλάνα, να βελτιωθεί σημαντικά η κατάσταση!

:wave2: :wave2:

p.s Καλό κουράγιο!

KAT600
09/08/2007, 18:24
Σε ευχαριστώ πολύ

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.

Ριζοπούλου Κατερίνα

Respect
09/08/2007, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Καλημέρα σου και χαίρομαι που δεν έμεινες μόνο στην γκρίνια του παρατηρητή αλλά κούνησες το δαχτυλάκι σου.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τη φωτογραφία σου γιατί έχω στα σκαριά ένα ραντεβού μεταξύ ΜΟΤΕΚ και με τον πρόεδρο των φορτηγατζήδων και πολύ θα ήθελα να μάθω και τη γνώμη του ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ για αυτό το χάλι. Βέβαια θα έχουμε πολλά να πούμε αλλά μιας και κανείς δεν έχει δοκιμάσει να πλησιάσει τις δύο άκρες που λέγονται ΦΟΡΤΗΓΟ και ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ σκέφτηκα ότι καλό θα ήταν να κάνουμε το πρώτο βήμα και να μάθουμε τη γνώμη τους για αυτά τα μικροσκοπικά πλάσματα που κινούνται σε δύο ρόδες.

Καλή συνέχεια

Η γραμματέας της ΜΟΤ.Ε.Κ.


Ριζοπούλου Κατερίνα Των οδηγών ή των ιδιοκτητών;

Οι μεν φορτηγατζήδες και οι άλλοι μικροσκοπικά πλάσματα;
Sorry αλλά μου ακούγεται πολύ ρατσιστικό!

KAT600
09/08/2007, 23:01
Έχεις δίκιο αλλά τις περισσότερες φορές η απάντηση είναι δεν σε είδα, άρα μάλλον μικροσκοπικοί είμαστε για αυτούς. Ενδεικτικά ρώτησα έναν φορτηγατζή (ο οποίος έχει και μηχανή) αν το γνωρίζει ότι τα φορτηγά είναι οι κύριοι υπεύθυνοι για τα πετρέλαια στην άσφαλτο και με πολύ απλό τρόπο μου μου απάντησε: Το ξέρω. Με σκοτώνει και απλά το ξέρει. Αυτό δεν είναι ρατσισμός?



Η γραμματέας της ΜΟΤΕΚ


Ριζοπούλου Κατερίνα

Respect
10/08/2007, 00:23
Τις περισσότερες φορές το μικροσκοπικό όχημα κινείται με τη τριπλάσια ταχύτητα (παρανόμως) οπότε είναι πολύ λογικό να μη προλαβαίνουν να το αντιληφθούν αυτοί. (ειδικά σε επαρχιακούς δρόμους με σχετικά σύντομες στροφές και σε παράνομες προσπεράσεις από δεξιά)

Επιβάλετε να είμαστε διπλά και τριπλά προσεκτικοί όταν πλησιάζουμε μεγάλο όχημα! (μπλα μπλα μπλα.. )

Πετρέλαια που σκοτώνουν! (όχι μόνο δίτροχους αλλά και αυτούς τους ίδιους)

Τα πετρέλαια δυστυχώς είναι ένα πρόβλημα υπαρκτό και θα ήταν ελάχιστο έως ανύπαρκτο αν το κράτος απαγόρευε να κυκλοφορούν τα ερείπια αρκετών ιδιοκτητών φορτηγών αυτοκινήτων.

Στον αντίποδα ασφαλώς θα μπορούσα να σου πω (αν ήμουν πρόεδρος η έστω απλός αλλά καθ’ όλα σεβαστός γραμματέας) πως το ίδιο επικίνδυνα ύπουλη είναι η αφαίρεση του καταλύτη από τις εξατμίσεις στα μοτοσακά.
Θέλω να πω πως η αλήθεια για το τι ξέρουμε και τι όχι είναι κάπου στη μέση.

Αλήθεια το 'ξερες πως τα δίτροχα είναι η Νο1 πηγή ρύπων ανάμεσα στα μηχανοκίνητα;

Εγώ πάντως όχι, μέχρι πρόσφατα που έτυχε να διαβάσω ένα άρθρο σχετικά.



Ο μηχανόβιος και τυπικότατος επαγγελματίας

Respect sketos ( lol )

lampros_fazer
10/08/2007, 00:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Ο μηχανόβιος και τυπικότατος επαγγελματίας

Respect sketos ( lol )
Μακάρι να ήταν όλοι σαν κι εσένα ρε συ..

Πυροσβεστήρα..; :D

Respect
10/08/2007, 01:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
Πυροσβεστήρα..;[/SIZE] :D 2
:cool:

KAT600
10/08/2007, 02:52
Συμφωνώ με αυτά που λες και όντως δεν πρέπει να τους βάζουμε όλους σε ένα τσουβάλι. Δυστυχώς όμως μερικές φορές μιλάνε και τα απωθημένα μας.

Η προσωπική μου εμπειρία από φορτηγατζήδες είναι 1. ένα σπασμένο χέρι από πετρέλαια φορτηγού που προηγήθηκε αλλά εγώ ακολούθησα στο ΚΑΤ 2. ένα τρακάρισμα στην εθνική οδό με ταυτόχρονη εγκατάλειψη 3. ένα τρακάρισμα Θηβών και Καβάλας γιατί ενώ οδηγούσε συρόμενο μετά συρομένου πέρασε με πορτοκαλί αλλά μόνο το μπροστινό μέρος του φορτηγού.

Όπως καταλαβαίνεις έχω και εγώ ένα άχτι σαν άνθρωπος και ζητώ συγγνώμη αν σε έθιξα αφού παντού υπάρχουν και καλοί και κακοί όπως με τον τρόπο σου έθεσες.

Το ότι ενώ οδηγώ το CBR μου έχω ακούσει το τράβα μ@ρή στην κουζίνα σου να πλύνεις κάνα πιάτο με το χαρακτηριστικό ξυπόλητο πόδι στο παράθυρο δεν το σχολιάζω.

Φιλικά


Η γραμματέας της ΜΟΤΕΚ



Ριζοπούλου Κατερίνα

costas81
10/08/2007, 09:50
Όλοι μας πρέπει να γίνουμε καλύτεροι!

Δεν πετυχαίνουμε τιποτα με το να κατηγορεί η μία πλευρά την άλλη!


Ο καθένας πρέπει να κάνει καλύτερο τον εαυτό του. Έτσι γίνεται καλύτερο και το σύνολο!



:wave2:

sakisvolos
20/08/2008, 23:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Τις περισσότερες φορές το μικροσκοπικό όχημα κινείται με τη τριπλάσια ταχύτητα (παρανόμως) οπότε είναι πολύ λογικό να μη προλαβαίνουν να το αντιληφθούν αυτοί. (ειδικά σε επαρχιακούς δρόμους με σχετικά σύντομες στροφές και σε παράνομες προσπεράσεις από δεξιά)

Ας σταματήσουν λίγο οι φορτηγατζήδες να συμπεριφέρονται ως βασιλιάδες της ασφάλτου και βλέπουμε!:winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Respect
Αλήθεια το 'ξερες πως τα δίτροχα είναι η Νο1 πηγή ρύπων ανάμεσα στα μηχανοκίνητα;

Εγώ πάντως όχι, μέχρι πρόσφατα που έτυχε να διαβάσω ένα άρθρο σχετικά.

Ασφαλώς αναφέρεσαι στα παλιά και κυρίως δίχρονα ε?:confused:

Α! Και κάτι άλλο! Έχεις δει φορτηγό την ώρα που επιταχύνει? Σε ευθεία κιόλας γιατί σε ανηφόρα άστο
και ποτέ δε κάνουν στην άκρη!

Και για να μην παρεξηγούμε με τους τους σωστούς φορτηγατζήδες δεν έχω πρόβλημα!
Με αυτούς που την έχουν ''δει'' βασιλιάδες της ασφάλτου έχω!

Καλησπέρα!:wave2: