PDA

View Full Version : Τρεμουλο στο τιμονι



EDFC
01/08/2007, 13:43
Ρε παιδια,δεν ξερω για εσας,αλλα οταν παω πανω απο τα 135χλμ περιπου μου κουναει το τιμονι και παει περα-δωθε,με αποτελεσμα να μη μπορω να πιασω ουτε την τελικη μου,ουτε και να παω πανω απο αυτα τα χιλομετρα,ξερετε τι παιζει?:rolleyes:

apav
01/08/2007, 19:45
Μήπως δεν φταίει το τιμόνι αλλά προσπαθείς να κρατηθείς εκεί πάνω για να μην σε πάρει ο αέρας; Ακόμη και το μπουφάν σε επηρεάζει.

vaspiou
02/08/2007, 01:04
welcome to the the club και εσυ....
Και μενα μου το κανει. Μετα τα 130-135 κουναει σαν βαρκα γυαλο!!! σου λεω σε μια φαση λεω τωρα θα φαω τα μουτρα μου. Α !! , φοραω ΚΑΙ γεφυρα...
Εδω ομως μπορει να στα χαλασω, το δικο μου ειναι ψηλωμενο πισω.... μερικοι λενε φταιει αυτο...
Εσυ ακριβως τι εχεις? ειναι motatd? Εμενα οχι
Πρεπει να λυθει το ζητημα γιατι 150 ακομα δεν εχω δει στην ζωη μου... :mad:


:beer:

OldMan
02/08/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
το δικο μου ειναι ψηλωμενο πισω.... μερικοι λενε φταιει αυτο...
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ρε τους διεστραμμένους, τι λένε ...:D :mad: :D

gcrook
02/08/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou

Εδω ομως μπορει να στα χαλασω, το δικο μου ειναι ψηλωμενο πισω.... μερικοι λενε φταιει αυτο...


:beer:

Ποσο ακριβως αν επιτρεπεται;

vaspiou
02/08/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ρε τους διεστραμμένους, τι λένε ...:D :mad: :D


:bigcry: :mad: :bigcry: :hypnotize

OldMan
02/08/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
:bigcry: :mad: :bigcry: :hypnotize
Καλά, μην κάνεις έτσι... :beer:

(απλά, αν στρίβεις πιο εύκολα από τα καροτσάκια των Supermarkets, καλύτερα να μην πιάνεις τριψήφια νούμερα στο κοντέρ !!!) :sad:

EDFC
02/08/2007, 13:47
Το R εχω!

Ειναι γενικο το προβλημα δηλαδη?

Δεν υπαρχει λυση?

Εγω μεχρι 165+ ειδα κοντερ,με το ζορι,μετα εκοψα αμεσως,για ευνοητους λογους!:confused:

EDFC
02/08/2007, 23:28
Σημερα πηγα για εντουραδα και ειδα στον πηγαιμο,σε καλη ευθεια,αμεσως το 180χλμ/ωρα τρεις φορες(!!) για πολυ λιγο,ισα ισα που τα πατησε δηλαδη!

Εκλεινα αμεσως το γκαζι διοτι αρχιζε να πηγαινει περα-δωθε.

Ολα αυτα μονο σκυφτος τα εκανε,αλλιως ουτε για πλακα!

vaspiou
03/08/2007, 01:15
παντως περα απο την πλακα,
τωρα και γω το καταλαβα πια! καπως αργα. Τα ΧΤ δεν ειναι για τελικες ουτε για ταξιδια που λενε καποιοι και μλκιες. Μεσ΄την πολη ειναι πολυ καλα, με γκαζι για προσπερασματα για σουζες αμα εισαι κ@υλωμενος, στριβουν μια χαρα,χωρανε παντου και οτι αλλο θες. Τωρα να κατσεις να μαμάς το μονοκυλινδρο σου με 180αρια και 160αρια δεν υπαρχει λογος. Αλλαζεις μηχανακι! Θες άλλα? πας και παιρνεις street ή supersport και ησυχαζεις...

αυτη ειναι η δικια μου γνωμη, τωρα αν ειμαι πολυ λαθος (που δεν νομιζω), διορθωστε με...

:beer:

Zid
03/08/2007, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από EDFC
Σημερα πηγα για εντουραδα και ειδα στον πηγαιμο,σε καλη ευθεια,αμεσως το 180χλμ/ωρα τρεις φορες(!!) για πολυ λιγο,ισα ισα που τα πατησε δηλαδη!

Εκλεινα αμεσως το γκαζι διοτι αρχιζε να πηγαινει περα-δωθε.

Ολα αυτα μονο σκυφτος τα εκανε,αλλιως ουτε για πλακα! Χμμμ πόσο καιρό το έχεις το μηχανάκι??

fasma
03/08/2007, 23:57
Εγω δεν εχω κανενα προβλημα παντως. Με την μπακαζιερα ισως να μου το κανει καμια φορα,και οχι και κατι το ιδιαιτερο, το οποιο το θεωρω φυσιολογικο.

@ vaspiou: εγω θα ελεγα οτι αγοραζωντας αυτο το μηχανακι θα πρεπει να ξερεις οτι δεν ειναι για σουπερ ντουπερ ταχυτητες, οπως αναφερεις και εσυ, και οτι γενικα η αυτοκινητο η μηχανη αναλογα το μοντελο, εχει και την αναλογη χρηση του.Δεν μπορω, π.χ. να εχω απαιτηση απο μια μερσεντες να πηγαίνει το ιδιο καλα με ενα τζιπ στο χωματοδρομο και αναποδα.
Για ταξιδια το βρισκω μια χαρα το χτ προσωπικά

.:sun:

EDFC
05/08/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Zid
Χμμμ πόσο καιρό το έχεις το μηχανάκι??
To μηχανακι ειναι 'β 6μηνο 2006 και εχει 3700 χλμ.

Εννοειτε οτι το χτακι δεν ειναι για ταξιδια,ποιος ειπε το αντι8ετο!

fasma
06/08/2007, 08:42
Μα γιατι ρε παιδια δεν ειναι για ταξιδια το χτ :confused:

Zid
06/08/2007, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από EDFC
To μηχανακι ειναι 'β 6μηνο 2006 και εχει 3700 χλμ.

Εννοειτε οτι το χτακι δεν ειναι για ταξιδια,ποιος ειπε το αντι8ετο! Χμμ μάλλον το αντίθετο θα έλεγα... για εκδρομές είναι μια χαρά....
Για enduro δεν είναι πάντως... για κανα χωματόδρομο... φλαταδούρα για χαλαρή οδήγηση πηγαίνει ... αλλά το βάρος είναι τέτοιο που δε σου αφήνει περιθώρια για πολλά πολλά.
Και αν πέσει κάτω δεν μένει πλαστικό όρθιο.... τα πλαστικά του δεν είναι σαν του παλιού xt....
:wave2:

Zid
06/08/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από fasma
Μα γιατι ρε παιδια δεν ειναι για ταξιδια το χτ :confused: Ρε πάς παντού αλλά δεν είναι για ανοιχτούς δρόμους ... που πρέπει να πατήσεις πάνω από 130...
Για επαρχιακούς δρόμους είναι μια χαρά... απλά αν έχεις 2ο άτομο πιάνεται ο κώλός του και σε κουράζει στα φρένα με πολύ βάρος... στις στροφές..
:)

EDFC
06/08/2007, 14:10
Μαλλον ειναι κατι απο λιγο απο ολα!!:winka:

Παντως σε ταξιδακι με 120χλμ/ωρα παει αερα θα ελεγα!

grat
06/08/2007, 14:12
Παιδιά,

θα πρέπει να βγάλετε τα καθρεπτάκια. Στο δικό μου ΧΤΧ με το που τα έβγαλα είναι όλα ΟΚ. Επίσης, θα πρέπει το μπουφάν που φοράμε να είναι για μοτοσυκλέτα.

Zid
06/08/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από grat
Παιδιά,

θα πρέπει να βγάλετε τα καθρεπτάκια. Στο δικό μου ΧΤΧ με το που τα έβγαλα είναι όλα ΟΚ. Επίσης, θα πρέπει το μπουφάν που φοράμε να είναι για μοτοσυκλέτα. Χμμ μήπως να βγάλω και τα flash??:alien:

grat
06/08/2007, 16:26
Σωστός!!!

kaps
09/08/2007, 19:03
Λάστιχα κύριοι λάστιχα ..Αυτά φταίνε και τίποτα άλλο . Για ταξιδάκι το ΧΤΧ πάει μια χαρά . Εγώ για Κόρινθο που πήγα με τα 150 μια χαρά ήμουνα εκτός από το κεφάλι που είχε τάση να πηγαίνει προς τα πίσω από την πίεση του αέρα , την ψηλά θέση οδήγησης , την έλλειψη ανεμοθραύστη .... Είναι για μονοκύλινδρο αρκετά καλό και αρκετά αξιόποιστο έναντι άλλων . Αν ζητάμε κάτι πιο γρήγορο τότε ένα φαζερ είναι μια χαρά .....

Zid
10/08/2007, 08:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
Λάστιχα κύριοι λάστιχα ..Αυτά φταίνε και τίποτα άλλο . Για ταξιδάκι το ΧΤΧ πάει μια χαρά . Εγώ για Κόρινθο που πήγα με τα 150 μια χαρά ήμουνα εκτός από το κεφάλι που είχε τάση να πηγαίνει προς τα πίσω από την πίεση του αέρα , την ψηλά θέση οδήγησης , την έλλειψη ανεμοθραύστη .... Είναι για μονοκύλινδρο αρκετά καλό και αρκετά αξιόποιστο έναντι άλλων . Αν ζητάμε κάτι πιο γρήγορο τότε ένα φαζερ είναι μια χαρά ..... Μπαμπά πάλι έτρεχες :p

SUPERMARIO
17/10/2007, 02:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από vaspiou
παντως περα απο την πλακα,
τωρα και γω το καταλαβα πια! καπως αργα. Τα ΧΤ δεν ειναι για τελικες ουτε για ταξιδια που λενε καποιοι και μλκιες. Μεσ΄την πολη ειναι πολυ καλα, με γκαζι για προσπερασματα για σουζες αμα εισαι κ@υλωμενος, στριβουν μια χαρα,χωρανε παντου και οτι αλλο θες. Τωρα να κατσεις να μαμάς το μονοκυλινδρο σου με 180αρια και 160αρια δεν υπαρχει λογος. Αλλαζεις μηχανακι! Θες άλλα? πας και παιρνεις street ή supersport και ησυχαζεις...

αυτη ειναι η δικια μου γνωμη, τωρα αν ειμαι πολυ λαθος (που δεν νομιζω), διορθωστε με...

:beer:






αντε να σε διορθωσω εγω σε κατι:D


το ΧΤ ειναι για ταξιδια και αλλες τετοιες μαλακιες

mourgakos
17/10/2007, 07:25
εδω παμε με το μανιβελατο και λετε οτι δεν μπορει το 660???????????
ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

soundstorm
17/10/2007, 07:56
Σχετικα με το τρεμουλο στο τιμονι,
μου το εκανε πολυ ασχημα μετα τα 140 μεχρι και τα 160(τελος),και τελικα ηταν το μπροστινο φτερο γιατι ηταν πολυ σηκωμενο.Το ξανατρυπησα,το κατεβασα ποιο χαμηλα και ολα καλα.
Τωρα αν ειναι για ταξιδια το R.Ρε παιδια 400 χιλιομετρα με 30 λεπτα σταση εκανα με το Ε(1992 μοντελο).....

o_gavros
17/10/2007, 10:05
Βρε άμα αντέχει ο κώλος την κάπως άβολη για πολύ ώρα σέλα,παντού πάει το ΧΤ.

δε θα πηγαίνεις βέβαια με 160 όλη την ώρα αλλά και τι να λέει?
το μηχανάκι είναι πασπαρτού!τα κάνει όλα και συμφέρει ένα πράμα

mourgakos
17/10/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από grat
Παιδιά,

θα πρέπει να βγάλετε τα καθρεπτάκια. Στο δικό μου ΧΤΧ με το που τα έβγαλα είναι όλα ΟΚ. Επίσης, θα πρέπει το μπουφάν που φοράμε να είναι για μοτοσυκλέτα.

:nono: :nono: :nono:

καθρεπτακια και φλασακια ειναι για τη δικια μας ασφαλεια.
ποσες φορες δεν εχει τυχει να τα χωνω σε παπαριδες που επειδη δεν ειχαν καθρεπτες που χαλαν τη μουρη πηγαμε να γινουμε λαμπογυαλο.μιας και δεν με εβλεπαν...(μα καλα ουτε ακουγαν
το εξατμισονι?)


:wave2::eyepop:

SUPERMARIO
18/10/2007, 11:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από mourgakos
:nono: :nono: :nono:

καθρεπτακια και φλασακια ειναι για τη δικια μας ασφαλεια.
ποσες φορες δεν εχει τυχει να τα χωνω σε παπαριδες που επειδη δεν ειχαν καθρεπτες που χαλαν τη μουρη πηγαμε να γινουμε λαμπογυαλο.μιας και δεν με εβλεπαν...(μα καλα ουτε ακουγαν
το εξατμισονι?)


:wave2::eyepop:






και καλα ολα αυτα, ουτε το "περτικαλι" χρωματακι δεν ειδαν;;;;:winka: