PDA

View Full Version : ποια ηταν η ποιο αστεια εμπειρια σας



Σελίδες : [1] 2

EVI
01/08/2007, 20:43
στο δρομο?


..πριν απο κατι χρονια περπαταγα προς το σκουτερακι μου και εστελνα μήνυμα περναγα διπλα απο παρκαρισμενες νταλικες.μια απο αυτες ειχε ανοιχτή πορτα εγω προχωραγα με το βλεμμα στο κινιτο .....το κεφαλι μου ακριβως στο υψος της πορτας....:rotflmao: δε προλαβα να τελειωσω το μήνυμα και κοπαναω την κεφαλα μου στη πορτα :rotflmao: :rotflmao: ο πονος που ενιωσα ηταν απιστευτος αλλα με πιασαν τα γελια :rotflmao: ο τυπος αφου ειδε οτι γελαω και ειμαι καλα γελαγε και αυτος.
ανεβαινω πανω στο σκουτερακι και σε καθε λακουβα ενιωθα ενα σφυρι στο κεφαλι μου και με ειχε πιασει υστερικο γελιο δε ξερω γιατι αλλα μου φανηκε πολυ αστειο-γελοίο αυτο που εγινε :rotflmao:
απο τοτε δε στελνω μηνυματα παιρνω τηλ αχαχαχ


δευτερη φαση.

πρωτε μερες με το Ζ πριν χρονια παω σε γνωστο μαγαζι στο μικρολιμανο.......οταν σταματησα για να παρκαρω ολο το μαγαζι γυρισε και με κοιταξε :blush: :blush: :lol: παρκαρω και παω να φυγω χωρις να βαλω σταντ (η αμηχανια μου ηταν τεραστια :rotflmao: ) και παω να κατεβω.....γερνει η μηχανη λεω ενα ωχ ωχ γαμωτ γαμωτ......ιδρωνω την κραταω.......(λεω ρομπα γιναμε :rotflmao: ) την αφηνω καταιβενω κανω 2 βηματα (ολο το μαγαζι εξακολουθουσε να με κοιτα) και σαβουριαζομε :rotflmao: :rotflmao:
απο τοτε δε παω με μεγαλη μηχανη σε τετοια μαγαζια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Lupo
01/08/2007, 21:25
Πρέπει να το έχω ξαναγράψει...

Χρόοοονια πριν, με το υπερηχητικό μηχάνημα , suzuki fb 100 .
Την προηγούμενη νύχτα, κολλητός κι εγώ, έχουμε γνωρίσει δύο υπέροχες υπάρξεις, με τις οποίες έχουμε ραντεβού για καφέ.
Ο κολλητός, 1,95 , εγώ 1,90.
Πάνω στο παπί.
Με ντύσιμο, από τους μεγαλύτερους οίκους μόδας, και σύμφωνο με τις απόψεις των μεγαλύτερων σχεδιαστών της εποχής!:rolleyes:
Δηλαδή, άσπρο παντελονάκι, πουκαμισάκι, και ξεκάλτσωτο παπούτσι.:cool:

Αφού τελειώνει η διαδικασία του καφέ, κι εμείς αισθανόμαστε ότι τα μάτια όλων είναι καρφωμένα πάνω μας με ζήλια :alien: , λέμε ότι φεύγουμε και θα βρεθούμε μετά.

Βάζω μπρός το "θηρίο", κι αρχίζω τα ξερόγκαζα με την zebring να ωρύεται.
(Κωλόπαιδα λέμε:rolleyes: )
Την ώρα που οι στροφές είναι ψηλά, εναποθέτει ο συνεπιβάτης όλα του τα κιλά, στο πίσω μέρος της σέλας, με την δύναμη που πέφτεις στο κρεβάτι μετά από μεθύσι. Ο μάγκας!
'Ετσι νομίζαμε ότι είμασταν εκείνη την ώρα...

Το δευτερόλεπτο που έριξε τα κιλά του στην σέλα, με τις στροφές να είναι στα ύψη, ο ξύπνιος οδηγός, κουμπώνει πρώτη!:eyepop:






Το μηχανάκι το ξαναείδαμε, στην επόμενη γωνία ,σχεδόν.
Τα άσπρα παντελόνια, δεν τα ξαναείδαμε ποτέ!
Τις κοπέλες, τις ξαναείδαμε , αλλά όχι την ίδια νύχτα.
Η καφετέρια δεν μας ξαναείδε!:lol: :lol: :lol:


Πάντως όσοι έπιναν καφέ εκείνη την ώρα, εκεί, πέρασαν καλά!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

slacker
01/08/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Το δευτερόλεπτο που έριξε τα κιλά του στην σέλα, με τις στροφές να είναι στα ύψη, ο ξύπνιος οδηγός, κουμπώνει πρώτη!:eyepop:

Το μηχανάκι το ξαναείδαμε, στην επόμενη γωνία ,σχεδόν.
Τα άσπρα παντελόνια, δεν τα ξαναείδαμε ποτέ!
Τις κοπέλες, τις ξαναείδαμε , αλλά όχι την ίδια νύχτα.
Η καφετέρια δεν μας ξαναείδε!


:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:
:rotflmao: :rotflmao:

Παρα λίγο να πάθω ανακοπή από τα γέλια

:bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

χα χαχαχαχαχαχχαχαχχαχαχ..........

slacker
01/08/2007, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
.....γερνει η μηχανη λεω ενα ωχ ωχ γαμωτ γαμωτ......ιδρωνω την κραταω.......(λεω ρομπα γιναμε :rotflmao: ) την αφηνω καταιβενω κανω 2 βηματα (ολο το μαγαζι εξακολουθουσε να με κοιτα) και σαβουριαζομε :rotflmao: :rotflmao:
απο τοτε δε παω με μεγαλη μηχανη σε τετοια μαγαζια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:lol: :lol: :lol:

AFTER
01/08/2007, 23:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo

Το μηχανάκι το ξαναείδαμε, στην επόμενη γωνία ,σχεδόν.
Τα άσπρα παντελόνια, δεν τα ξαναείδαμε ποτέ!
Τις κοπέλες, τις ξαναείδαμε , αλλά όχι την ίδια νύχτα.
Η καφετέρια δεν μας ξαναείδε!:lol: :lol: :lol:


Πάντως όσοι έπιναν καφέ εκείνη την ώρα, εκεί, πέρασαν καλά!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kiriakost
01/08/2007, 23:29
Εκανα εντουρόβολτα μέσα στα χιόνια επάνω στο Πήλιο με το ΑΧ-1, με άλλους δυο με DT200 , και σε μια αριστερή στροφή σε χωμάτινο μονοπάτι , που ήταν γεμάτη χιόνι.

Αποφάσισα να πατήσω οριακά από την εσωτερική της, όπου συνόρευε με έναν λάκκο 1 μετρό βάθος.

Ειχα κάπου 30 εκατοστά πλάτος χωμάτινο διάδρομο για να πατήσω, πήγα να περάσω με σχεδον μηδέν χιλιόμετρα , πάνω στην προσπάθεια ακροβασίας , μου βγήκε η ταχύτητα , και έμεινα με νεκρά .

Ακινητοποιηθηκα τελείως , και άρχισα να γέρνω προς την μεριά του λάκκου .

Εφτασα σε ενα σημείο , το οποίο ήταν αδύνατο να παραμείνω πανω στην μηχανη λογο οτι επερνε κληση προς ολοκληρωτική πτώση .

Ξαφνικά βρέθηκα μέσα στο λάκκο με το χιόνι , ενω η μοτοσυκλέτα , ηταν ακουμπισμένη με τον κινητήρα σε ένα μικρο ανάχωμα και στέκονταν υπό κλήση , σε κατάσταση ρελαντί ... μόνη της !!

Με έπιασε νευρικό γέλιο , τόσο πολύ που ξέχασα τα πάντα για δυο λεπτά , οι άλλοι ανησύχησαν , και γύρισαν να με βρουν ,
ήμουνα ακόμα στο λάκκο , σκασμένος στα γέλια , και η μηχανή σε γωνιά 40 μοίρες και στο ρελαντί .

Δεν θα το ξεχάσω ποτέ στην ζωή μου :)

makis206
02/08/2007, 00:01
Και γ@μώ τα θρεντάκια Εύη !!

Πιτσιρικάς δούλευα ντελίβερυ, πέρασα από σουβλατζίδικα, πιτσαρίες κι από εκείνη τη ρημάδα την κούρριερ που με το τάρταλο το παπί που μου δώσανε να κυκλοφορώ είχα περάσει τα όσα !

Yamaha Birdie 50άρι δίχρονο, σκυλί μεν αλλά από εκείνα που ποτέ δεν είχανε συμπλέκτη στο πάτημα του λεβιέ. Με σασμάν που δούλευε Νεκρά-1η-2α-3η στο επόμενο πάτημα ξανά Νεκρά-1η και πάει λέγοντας. Κι όλα αυτά εν κινήσει !:rotflmao:

Το τι καρφωτές, το τι 1ες με 50χλμ/ώρα και τα ντριφταρίσματα αβέρτα με το 100κιλο κουτί από πίσω.. ΑΧ εκείνο το κουτί ! Με δυο ιμάντες δεμένο, ένα ρημαδοκούτι που έπιανε 2 Μανώληδες στο πλάτος, άλλους δύο στο βάθος κι άλλον ένα στο ύψος ! Περίσσευε 30-40 εκατοστά πίσω απ'το κωλοφάναρο !

Τουλάχιστον 5 φορές το ξεφόρτωσα γεμάτο δέματα στις στροφές ! Μέσα στην κίνηση της πόλης !:rotflmao: :rotflmao:

Μια φορά περίμενα σ'ένα στοπ κι είχα Νεκρά στο σασμάν και ήρθε δίπλα μου ένα φίλος με τα πόδια και πιάσαμε την πάρλα μέχρι που ήρθε κι η κουβέντα για το τάρταλο κι άρχισα τις ξερογκαζιές σχεδόν μέχρι τα τέρματα για ν'απολαύσουμε τον ήχο να λιώσουμε στο γέλιο, τι τό'θελα ; Που πήγε ο όργιος και μου πάτησε το λεβιέ κουμπώνοντας την 1η κι ενώ νόμιζε πως το ρημάδι θα συμπλέξει αυτό την κούμπωσε κανονικά και στο δευτερόλεπτο βρέθηκε το μηχανάκι καντήλι στηριγμένο στο κουτί κι εγώ να κάθομαι στην πλάτη του ; :rotflmao: :rotflmao:

Ακόμα θυμάμαι το λεωφορείο που περνούσε κάθετα από μπροστά μου και τους τουρίστες που'χανε πεθάνει στα γέλια :lol:

Έχω αμέτρητες ιστορίες καθημερινής τρέλας απ'αυτό το μηχανάκι, μέχρι και σφήνωμα του κουτιού ανάμεσα σε δύο αυτοκίνητα κι αεροπλανική τούμπα του Μάκη έχει γράψει στην ιστορία του :rotflmao:

dodos 900
02/08/2007, 00:03
Δέν ήτανε στον δρόμο ακριβώς.Νέος οδηγός,οδηγούσα μία εβδομάδα μία bros 400 και την έβαζα μέσα στο σπίτι μου απο δύο σκαλοπάτια,που έβαζα πάνω τους μία μεταλική ράμπα για να ανεβαίνει η μηχανή.Ένα βράδυ μπαίνω με φόρα-ανεβαίνω την ράμπα-πατάω φρένο μαζί με γκάζι
και καρφώνομαι σε μία ξύλινη-τζαμένια πόρτα! Αποτέλεσμα: H μισή περίπου ρόδα είχε περάσει την πόρτα,εγώ πάνω στην μηχανή κόκκαλο να λέω '':eyepop: ρε μ@λάκ@'' και να ανάβουνε φώτα απο τα τριγύρω σπίτια για να δούνε τί έγινε!:uplate: :uplate: :uplate:

alximistis
02/08/2007, 00:33
Είχα κάποτε ένα XL185S. Τράβηξε πολλά μαζί μου.
Τεσπα κάποια στιγμή βγάζει πρόβλημα με τα ηλεκτρικά. Μου άναβε προχωρούσα και μετά έσβηνε. Προσπαθούσα λοιπόν να τραβάω γκαζιές για να μην σβήνει. Λέμε τώρα.
Είμαι στη Φορμίωνος γωνία με Υμηττού. Φλασάκι δεξιά για να πάω Υμηττού. Αρχίζω να γκαζώνω. Τύπισα γλυκύτατη και ομορφότατη με στενούλικο παντελονάκι χαμογελάει γιατί νομίζω ότι γκαζώνω γι αυτήν. Ναι πως αμέ. :D
Ανάβει πράσινο για μένα και η τύπισα πάει να περάσει γρήγορα με... τσαχπινιά και χάρη. Πάω να ξεκινήσω... και σβήνει!!!
Η τύπισα ακόμα γελάει...

blackbusa
02/08/2007, 00:52
Χανια......πριν καποια χρονια......ψηνω εναν φιλο να μου δανιεσει το παπι για μια βολτα.....ο παπιος χωρις φωτα......το φεγγαρι δεν υπηρχε......πληρη συσκοτιση......ανεβαινω.....κουμπονω πρωτη και το γκαζι παιρνει φωτια......κουμπονω δευτερα και..............ΜΠΑΜ......εσκασα πανω σε μια βαρκα που ηταν στην μεση του δρομου......:confused: :confused: :confused: .....αφου σηκωθηκα και ειδα που προσεκρουσα πρεπει να γελαγα κανα 10λεπτο........και ποναγα ο μ@λ@κ@ς......και γελαγα......


:sun: :sun: :sun:

road spirit
02/08/2007, 01:23
1993, ντελίβερι. Παπί μονόσελο, και στη θέση του συνεπιβάτη τεράστιο κουτί-ντουλάπα για τις πίτσες. Ξαφνικά σε διασταύρωση βλέπω συνάδελφο, πεζός που πήγαινε εκείνη την ώρα κάπου αλλού άσχετο (ή μπορεί και για να πιάσει δουλειά στο μαγαζί, δεν θυμάμαι). Μου φωνάζει, τον βλέπω παω δίπλα του.
- Έλα ρε, τι έγινε?
- ρε μλκ Γιάννη, θα με πετάξεις μέχρι εκεί?
- :eyepop: είσαι τρελός ρε? που θα κάτσεις?
- εδω ρε βλάκα! (και δείχνει πάνω στο κουτί) :eyepop:
- αει απο δω ρε,
- εισαι βλάκας ρε, μου ξαναλέει, και πάει να ανέβει

ζορίζομαι, σφίγγω πόδια χέρια. Ανεβείνει, το κέντρο βάρους πίσω ψηλά στο θεό. Για να καταλάβετε, τα μπούτια του έφταναν στα αυτιά μου, τόσο ψηλά και πίσω ήταν... :dizzy:

είμαστε μέσα σε κάτι στενά δρομάκια, παω να πάρω μια δεξιά, νιώθω ξαφνικά όλη αυτή τη μάζα να φεύγει προς αριστερα. Ο νικος ουτε που έκανε προσπάθεια να κάτσει φυσικά πάνω στο μηχανάκι, έγειρε τελειως απο την έξω πλευρα. Με όση δύναμη έχω προσπαθώ να κρατήσω κόντρα, να το ισοροπήσω. Εκείνη τη στιγμή ο νίκος μπαλαντζάρει απότομα προς τα δεξία, και το μηχανάκι τρώει "χαστούκι" δεξίά... Κόντρα δύναμη απο δω, κόντρα απο εκεί, ο νίκος σαν μεθυσμένος, ενα τσουβάλι πατάτες να παίζει δεξια αριστερα ελεύθερα...
Προσγειωθήκαμε και οι δυο και το παπί στην αυλή ενός σπιτιού... αυτός πάνω απο τα καγκελα της αυλής, εγώ αν θυμάμαι καλά απο την καγκελόπορτα που ήταν ανοιχτή. Το παπί δεν καταλάβαμε ποτέ πως βρέθηκε μέσα στην αυλή...

και σηκώνεται ο πραπαρας και αρχίζει και με βρίζει "είσαι άσχετος ρε, δεν ξέρεις να οδηγείς και κανεις και ντελίβερι :a26: :bigcry: :lol:

gcrook
02/08/2007, 02:00
Εγω απο ντιλιβερι δεν εχω ουτε ευχαριστα ουτε αστεια περιστατικα.
Βεβαια κατεχω το παγκοσμιο ρεκορ ανθρωπου που σηκωσε αστραπιαια την μηχανη οταν επεσε μαζι της σαφως, διοτι αντι να πατησει στο πεζοδρομια πατησε στον δρομο με το δεξι.....εξω απο σινεμα...Σαββατο βραδυ φισκα...την ωρα που εβγαιναν ολοι εξω απο την αιθουσα....ακριβως μπροστα στην εισοδο.... ΚΑΙ μπροστα στην παρεα του...και σε κοπελα που γουσταρε...η οποια υστερα απο αυτο τα εφτιαξε με εναν ηλεκτρολογο:look:

Οποτε το συμπερασμα ειναι.....








































ΠΟΥΤΑΝΕΣ!!!!





































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

alximistis
02/08/2007, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εγω απο ντιλιβερι δεν εχω ουτε ευχαριστα ουτε αστεια περιστατικα.
Βεβαια κατεχω το παγκοσμιο ρεκορ ανθρωπου που σηκωσε αστραπιαια την μηχανη οταν επεσε μαζι της σαφως, διοτι αντι να πατησει στο πεζοδρομια πατησε στον δρομο με το δεξι.....εξω απο σινεμα...Σαββατο βραδυ φισκα...την ωρα που εβγαιναν ολοι εξω απο την αιθουσα....ακριβως μπροστα στην εισοδο.... ΚΑΙ μπροστα στην παρεα του...και σε κοπελα που γουσταρε...η οποια υστερα απο αυτο τα εφτιαξε με εναν ηλεκτρολογο:look:

Οποτε το συμπερασμα ειναι.....








































ΠΟΥΤΑΝΕΣ!!!!




























:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



Όλες καταλήγουν με έναν ηλεκτρολόγο ή τα παθαίνουν αυτά μόνο όσοι έχουν SV;;;
Γιατί άραγε;;;;;;;; :D

gcrook
02/08/2007, 02:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Όλες καταλήγουν με έναν ηλεκτρολόγο ή τα παθαίνουν αυτά μόνο όσοι έχουν SV;;;
Γιατί άραγε;;;;;;;; :D

Μονο αυτες που οδηγανε Χοντα καταληγουν με ηλεκτρολογους:rotflmao:
Οι αλλες τα φτιαχνουν με μηχανικους.
Γουσταρουν να ταλαιπωρουνται βρε παιδι μου.
Οι κατοχοι Αγγλικων μαστοδοντων Στελιο ξερεις αληθεια τι παθαινουν οταν πεφτουν μαζι με το μηχανακι;:eek:

alximistis
02/08/2007, 03:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μονο αυτες που οδηγανε Χοντα καταληγουν με ηλεκτρολογους:rotflmao:
Οι αλλες τα φτιαχνουν με μηχανικους.
Γουσταρουν να ταλαιπωρουνται βρε παιδι μου.
Οι κατοχοι Αγγλικων μαστοδοντων Στελιο ξερεις αληθεια τι παθαινουν οταν πεφτουν μαζι με το μηχανακι;:eek:

Χτύπημα κάτω από τη μέση λέγεται αυτό:)
ας είναι χαρίζει η ομάς!
Διότι επανέρχονται στη δράση γρηγορότερα από τους κατόχους των ιαπωνέζικων χρεπιών. Οι οποίοι αργούνε αργούνε και αργούνε... :D

dirtbird
02/08/2007, 05:52
1η ή 2α Γυμνασίου και ο κολλητός Γιάννης έχει πάρει Honda CY 50 του οποίου του αλλάζει τα φώτα σε καθημερινή βάση και έχει μάθει να το σηκώνει σούζα και να το πηγαίνει ώρα με τα πόδια να κρέμονται.

Για όποιον δεν το θυμάται/ξέρει το CY, να αναφέρω ότι ήταν ένα υπέροχο μηχνάκι, χαμηλό με χοντρές ρόδες όπως το DAX, αλλά πιο μακρύ και με κανονικό σκελετό και κανονικό κιβώτιο τεσσάρι.
Ένα πρόβλημα είχε, ήταν κλειστό όσο δεν έπαιρνε (1,5 ίππο -λένε- ότι έβγαζε). Τελική 40 στην ευθεία, 38 στην ανηφόρα και 42 σε ελεύθερη πτώση :lol: :lol: .

Για να κάνεις σούζα λοιπόν, καθώς προχωρούσες αργά (5χλμ) με 2α, αμπραγιάριζες, άνοιγες το γκάζι τέρμα, περίμενες κανά λεπτό να ανεβάσει όσες στροφές είχε και άφηνες συμπλέκτη....

Master λοιπόν ο Γιάννης, και σε ένα διάλειμμα, έχουμε στην απέναντι γωνία από το σχολείο και λαλακιζόμαστε. Κάτω από τα δέντρα σε ένα πεζούλι κάθονται και οι 'γκόμενες' από τις μεγαλύτερες τάξεις και λέω ευκαιρία να κάνω στα πουρά λίγη μόστρα.... :nono: :nono:

Ακολουθώ λοιπόν την αποδεδειγμένη ρουτίνα.... πατινάρω ανοίγω τέρμα γκάζι, κτυπάω ένα φραπέ και μετά αφήνω συμπλέκτηηηηηηηηηη..... :nono:

....και το μαλακισμένο σηκώνεται τόσο απότομα που εγώ βρίσκομαι να το βαστάω από το τιμόνι και να το κηνυγάω τρέχοντας από πίσω....

Ευτυχώς (γιατί πλησίαζα σε διασταύρωση) έσβησε ο κινητήρας -γιατί αλλιώς ακόμα θα'τρεχα- όταν χτύπησε η πίσω ρόδα στο πεζοδρόμιο.......

....μπροστά από εκεί που καθόντουσαν οι 'γκόμενες'........ :bigcry: :lol: :bigcry: :lol:

makis206
02/08/2007, 06:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Ακολουθώ λοιπόν την αποδεδειγμένη ρουτίνα.... πατινάρω ανοίγω τέρμα γκάζι, κτυπάω ένα φραπέ και μετά αφήνω συμπλέκτηηηηηηηηηη.....:nono:
....και το μαλακισμένο σηκώνεται τόσο απότομα που εγώ βρίσκομαι να το βαστάω από το τιμόνι και να το κηνυγάω τρέχοντας από πίσω....

Ρε μπας του'κανες τίποτα απο'κείνα τα καλλι"τεχνικά" σου πριν κάτσεις πάνω και τού'βγαλες επιδόσεις ελεύθερης πτώσης ;

:lol: :lol: :lol:

filipp0s
02/08/2007, 08:35
Πριν χρόνια με ένα χονδα tiger 200 της δουλειάς.

Το λεπόν, έχω δανειστεί το μηχανάκι και κάνω μια μετακόμιση από πατήσια - κυψέλη. Το έχω φορτώσει μέχρι εκεί που δεν πάει με κάτι τεράστιες σακκούλες με ρούχα, μπρος-πίσω.
Πάω να σταματήσω έξω από το καινούργιο μου σπίτι...αμ δε με το που πάω να το βάλω στο σταντ πέφτω και το μηχανάκι με πλακώνει. Παρ' όλο που σαν μηχανάκι ήταν ελαφρύ,
επειδή οι σακκούλες με είχαν σκεπάσει δε μπορούσα να σηκωθώ με τίποτα:lol: :lol: δεν μπορούσα ουτε το τιμόνι να δω :rotflmao:

...ε, τι να κάνω κι εγώ περίμενα κανα πεντάλεπτο κάτω μέχρι να περάσει κάποιος περαστικός να με σηκώσει:a4: :a4:

Ταξιδευτής
02/08/2007, 08:48
Φανταστικο thread!! :winka:

Μονο που εγω δεν εχω να διηγηθω αστεια περιστατικα.... :sad:
Οτι εχω παθει ηταν απο ψιλοαδιαφορο μεχρι ενοχλητικο. :sick:

super_toto
02/08/2007, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εγω απο ντιλιβερι δεν εχω ουτε ευχαριστα ουτε αστεια περιστατικα.
Βεβαια κατεχω το παγκοσμιο ρεκορ ανθρωπου που σηκωσε αστραπιαια την μηχανη οταν επεσε μαζι της σαφως, διοτι αντι να πατησει στο πεζοδρομια πατησε στον δρομο με το δεξι.....εξω απο σινεμα...Σαββατο βραδυ φισκα...την ωρα που εβγαιναν ολοι εξω απο την αιθουσα....ακριβως μπροστα στην εισοδο.... ΚΑΙ μπροστα στην παρεα του...και σε κοπελα που γουσταρε...η οποια υστερα απο αυτο τα εφτιαξε με εναν ηλεκτρολογο:look:

Οποτε το συμπερασμα ειναι.....



ΠΟΥΤΑΝΕΣ!!!!




:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

άτιμη φάρα οι ηλεκτρολόγοι
:lol:

gcrook
02/08/2007, 09:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
Χτύπημα κάτω από τη μέση λέγεται αυτό:)


Απλα βρηκα ευκαιρια να ανταποδωσω:wave2:

sober
02/08/2007, 10:53
Ημουν με το Καζεαρ και προσφερομαι να παω σπιτι μια φιλη η οποια ΤΡΕΜΕΙ τα μηχανακια...

Σταματαω σε καποια φαση..βαζω βενζινη και η φιλη μου παει να ανεβει....Εχει τη φαεινη ιδεα να πατησει πρωτα (ενω αρχικα καβαλησε κανονικα) χωρις να μου πει τιποτα..

Κι εκει που ημουν χαλαρη...νιω8ω τα χερια της στο λαιμο μου (ειπαμε...φοβοτανε...) και ολο το βαρος της να πεφτει πανω μου...

Εννοειται πως γυραμε και πεσαμε και εκεινη την ωρα ακουω την τσιριδα της Μαριας...κοιταω .. αυτη ηταν μια χαρα και αρχιζω να γελαω...

Ελα ομως που το παπουτσι μου ειχε πιαστει λιιιιγο στο μοτο χωρις ομως να εχει πιασει το ποδι μου απο μεσα ....

Παιδια...η Μαρια ειχε αρχισει να φωναζει υστερικα..΄΄το ποδι σου!!!αχ!!!Χριστε μου!!!Τι σου εκανα!!!!αααααααααααααααα!!!!!''

Εγω πλεον ειχα κοπει στα γελια και δεν μπορουσα να της μιλησω...φοραγα κρανος και δε με εβλεπε....!!!!!!

Ειχε μαζευτει κοσμος γυρω οταν επιτελους καταφερα να της πω ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

road spirit
02/08/2007, 11:01
η πρώτη μου μοτο ήταν μια rebel250. Για την εποχή του, εκεί στο 1993, ήταν ένα τίμιο μηχανάκι, και μεσ' την μόδα των τσόπερ τότε (στο ηράκλειο το 1993 έβλεπες μονο τσόπερ). Βέβαια, η μοτο που ζαχάρωνα και τρελενόμουν ήταν η Shadow600 με το τερράστιο 180άρι πίσω λάστιχο (για τα δεδομένα της εποχής εκείνης, το 180αρι σε τσοπερ ήταν τεράστιο). Την αγοράζει ο κολητός ο στέλιος... Σε μια απο τις πρώτες βόλτες μου τη δίνει να οδηγήσω και αυτός κάθεται πίσω...
Μικρό παιδί, τρελη χαρά, του δώσαν σοκολάτα... είχα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά και κανένα μα κανένα ίχνος αυτοσυγκράτησης. Αφηρημένος λοιπόν σε φανάρι, ξεχνάω οτι το πράγμα απο κάτω μου έχει τα διπλάσια γκάζια και ροπές απο το ρεμπελάκι μου... Πράσινο και χουφτώνω το γκάζι... το χούφτωσα όμως κυριολεκτικά ... :D
Τα πόδια του στέλιου βρέθηκαν στις μασχάλες μου, τα χέρια του τεντώθηκαν να κρατηθεί απο το κεφάλι μου, ο κώλος του πρέπει να πηγε όσο τέρμα πίσω μπορεί να πάει, πανω στο φτερό... "ρε μλκαααααααααα, είσαι τρελόςςςςς?" "δεν είναι ρέμπεεεεεεεεελ ρεεεεεεεε, κόψε γαμτ τα (()&*^(&%*$"...
:lol:

road spirit
02/08/2007, 11:06
Λίγο καιρό μετά, έχω πουλήσει τη ρεμπελ και εχω πάρει ... shadow600 (οχι θα τ' άφηνα :D ) ... Σε μια απο τις βόλτες μας με το στέλιο, βγαίνουμε εκτός ηρακλείου, και φτάνουμε σε μια διασταύρωση προς βουνό. Οι ηρακλειώτες του φόρουμ ίσως καταλάβουν... Προς Στρούμπουλα...Δεν ξέρω πως είναι ο δρόμος σήμερα, τότε όμως ήταν hard enduro!! και εμείς με δυο τσόπερ! :eyepop:
Και τον ανεβήκαμε! με μεση ωριαία ~ 0,01 χαω, αλλά τον ανεβήκαμε! :lol:
σε κάποια σημεία, το χαμηλό πλαίσιο της shadow σερνόταν στα χώματα, με τους τροχούς να είναι μέσα σε λούκια μπρος πισω... Όρθιος, τα πόδια κάτω, όχι
στα μαρσπιε, να δίνω γκάζι και συμπλεκτάρισμα, να τσουλίσουν οι ρόδες και να συνεχίσουμε την ανάβαση... τρομάρα μας! Η περιγραφή δεν είναι αστεία, αλλά η ανάμνηση της στιγμής εκείνης ακόμα με κάνει και γελάω... Οταν φτάσαμε πάνω στο οροπέδιο του Στρούμπουλα, βρήκαμε τους αερομοντελιστές του ηρακλείου (τότε πετούσαν εκεί, μια παρέα). "Πως ήρθατε ρε εδω?" "Με αυτά" τους λέμε και δείχνουμε τα μηχανάκια... Οι τύποι χάζεψαν. Όλοι τους
με 4χ4 και εμείς ... easy dirty dirty riders :lol:
Το κατέβασμα ήταν άλλη ιστορία... και όχι αστεία.Τουλάχιστον στο ανέβασμα ρίχναμε και κανα παντιλίκι ... Στο κατέβασμα ριχναμε λεκτικά καντίλια!

costas_k
02/08/2007, 12:25
πριν ενα μηνα οταν πηρα το GS1150 με παιρνουν 2 φιλοι να παμε για καφε.σκαω και εγω λοιπον σαν το γυφτικο σκερπανι στο καφε βγαζω κρανος κατεβαζω ολο χαρη το πλαινο.κατεβαινω.........................και ω!!εκ του θαυματος η μηχανη σκαει κατω!!!!!φυσικα για τα επομενα 10 λεπτα οι συζητησεις μεταξυ των θαμωνων πρεπει να ηταν καπως ετσι.."καλα να παθει ο μ@λ@κ@ς θελει και bmw.η καπως ετσι "κοιτα το νουμερο ουτε να την παρκαρει δεν ξερει".και επειδη το συγκεκριμενο καφε ειναι στεκι τωρα οποτε ξαναπαω, σκαω με ψευτικο μουστακι,καπελο,γυαλια ηλιου,καπαρντινα κλπ.αν και κατι τετοια δεν ξεχνιουνται και οι ανω διαλογοι τωρα θα ειναι καπως ετσι "α,να ο μ@λ@κ@ς που σου λεγα που το χει ριξει κατω......ΑΤΙΜΗ ΚΕΝΩΝΙΑ

owl
02/08/2007, 12:47
Γεια χαρα σε όλους.
Νεο μήνυμα για μένα , αν και παρακολουθώ το Forum για αρκετό καιρό.
Καλώς σας βρήκα λοιπόν .

Πρίν από 5 χρόνια περίπου έφτιαχνα το Αχ-1 που έχω.
Πήγαινα τακτικά για δίαφορες επιδιορθώσεις που δεν μπορούσα να κάνω σε ένα συνεργείο στις τρείς γέφυρες .
Ο ιδιοκτήτης (δεν αναφέρω το όνομα για λόγους προσωπικών δεδομένων) ενας φοβερός τύπος και πολύ εξυπηρετικός , σε μια ερώτηση που του κάνω που λέει με το χαρακτηριστικό του στυλ.

"Φιλαράκι εχει πρόβλημα η πίπα ( Οντως είχε) . Να πάρεις μια Magic Life."
Έλα ομως που δεν κατάλαβα το αστείο, και πάω τρέχοντας στον Τογελο (καταστημα με ανταλλακτικα) και του λέω.

"Θέλω μια πίπα για ΑΧ-1, Magic Life".

Καταλαβαίνετε τι εγινε ...


Υ.Γ Kirakost, την πλήρη συμπαράσταση μου στην αναδόμηση του ΑΧ . Εχω κάνει ακριβώς το ίδιο πριν μια 5ετια και ξέρω ακριβώς περι τίνος πρόκειται.. Κουράγιο :smilea:

EVI
02/08/2007, 12:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από owl

"Θέλω μια πίπα για ΑΧ-1, Magic Life".

Καταλαβαίνετε τι εγινε ...

[/B]


:bigcry: :rotflmao: :rotflmao: καλος ορισες!

Sotirios
02/08/2007, 13:07
Στο πολύ μικρό διάστημα που οδηγάω μηχανή μια φάση θυμάμαι που γελούσα σαν τρελός, Σε μια βόλτα που κάναμε στα κύθηρα 5 μηχανές ήμουν τέταρτη θέση μια και ήμουν τελείως ψάρι να μην έχω το άγχος που θα στρίψουμε που πάμε. Εκέι που είχαμε θέσει προορισμό μέσα από τα στενά φτάνουμε σε μια πλατέια. Χωρίς στάση και δεύτερη σκέψη.... ο πρώτος τραβάει ευθεία, ο δεύτερος αριστερά και ο τρίτος δεξιά δείχνωντας ο καθένας με το χέρι του την "σωστή" πορεία, εγώ σταματάω στο κέντρο, έχωντας δει από τέταρτη θέση όλη τη φάση είχε πολύ πλάκα και απλώς ξεκαρδίζομαι στο γέλιο, οι άλλοι δε κατάλαβαν και πολλά βέβαια, έπρεπε να είχα tank camera.:lol:

thePrince
02/08/2007, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
Στο πολύ μικρό διάστημα που οδηγάω μηχανή μια φάση θυμάμαι που γελούσα σαν τρελός, Σε μια βόλτα που κάναμε στα κύθηρα 5 μηχανές ήμουν τέταρτη θέση μια και ήμουν τελείως ψάρι να μην έχω το άγχος που θα στρίψουμε που πάμε. Εκέι που είχαμε θέσει προορισμό μέσα από τα στενά φτάνουμε σε μια πλατέια. Χωρίς στάση και δεύτερη σκέψη.... ο πρώτος τραβάει ευθεία, ο δεύτερος αριστερά και ο τρίτος δεξιά δείχνωντας ο καθένας με το χέρι του την "σωστή" πορεία, εγώ σταματάω στο κέντρο, έχωντας δει από τέταρτη θέση όλη τη φάση είχε πολύ πλάκα και απλώς ξεκαρδίζομαι στο γέλιο, οι άλλοι δε κατάλαβαν και πολλά βέβαια, έπρεπε να είχα tank camera.:lol:
Τι λες τώρα!
:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :bigcry:

makis206
02/08/2007, 13:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
Σε μια βόλτα που κάναμε στα κύθηρα 5 μηχανές...
...ήμουν τέταρτη θέση...
...ο πρώτος τραβάει ευθεία...
...ο δεύτερος αριστερά...
...και ο τρίτος δεξιά...
...εγώ σταματάω στο κέντρο, έχωντας δει από τέταρτη θέση όλη τη φάση....


Ο πέμπτος που ήτανε ρε Σώτο ;:confused:


:lol: :rotflmao: :lol:

Sotirios
02/08/2007, 13:25
Ο πέμπτος???:eyepop:



















έλα μου ντέ??:look:


















Ο πέμπτος εκτελώντας σωστά χρέη σκούπας θέλω να λέω οτι μας σκούπισε στο κέντρο της πλατείας όλους για να οργανωθούμε
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

είπαμε είμαι τρισευτυχησμένος

makis206
02/08/2007, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
είπαμε είμαι τρισευτυχησμένος

Πάντα τέτοια !

:lol: :beer: :beer: :lol: :rotflmao:

gloum
02/08/2007, 13:39
1996..εποχές παναθηναικής τρέλλας οπου κατέβαιναν στην Ομόνοια(στρογγυλή γεμάτη έργα τότε) κάθε 3 μέρες οι βάζελοι.Κατάληψη στα σχολεία..Έξω στην είσοδο του σχολείου κάθοταν η κοπέλα στόχος που είχε φίλη μια κοπέλα στόχο του φίλου-βοδίου μου..Έχοντας αφήσει το υπερβολικά θεικό υπερεργαλείο μου (suzuki rv 50) έξω ακριβώς από την είσοδο ανεβαίνω στο μηχανάκι να πάμε να φέρουμε στα κορίτσια ανεφοδιασμό από το περίπτερο.Έχει την φοβερή ιδέα να έρθει και ο φίλος-βόδι μαζί μου (185 σαν εμένα 120 κιλά όχι σαν εμένα και μη έχοντας ανέβει ποτέ σε μηχανάκι στην ζωή του).

Ξεκινάμε καμαρωτοί καμαρωτοί δίπλα από τις κοπελιές με την διχρονίλα του αρβου να μυρίζει ως στην Θεσσαλλλλλλλλλλλλλλλλονίκη.Ακριβώς το κλάσμα του δευτερολέπτου που ο μπροστά τροχός αφήνει το πεζοδρόμιο να ακουμπήσει τον δρόμο ο φίλος-βόδι σηκώνεται να χαιρετήσει τις κοπέλες...σπάει το υπερπατάκι και ενοείτε πως χάνω τον έλεγχο του μηχανακίου.Τρώμε μια σαβούρα πρώτης τάξης σκάζοντας μέσα σε λακούβα γεμάτη νερό..Σηκωνόμαστε μέσα στα λασπόνερα και λέει ο περαστικός απέταντι

"Ε με τέτοια ζέστη τι περιμένεις..λογικό να θέλετε να ρίξετε μια βουτίτσα":lol: :lol:

PortisHead
02/08/2007, 14:10
Απο τα πιο αστεια που θυμάμαι:
Μυκονο - Η αδερφη μου,γαμπρος μου,γυναικα μου κιεγω.
Θελουμε να νοικιασουμε μηχανακια και μαθαινουμε οτι λογο κανονισμου ασφαλειας νοικιαζονται μονο 50αρια στη Μύκονο.
Τεσπα , νοικιαζουμε 2 ελεινά , φτιαγμένα αποκλειστικά για νάνους κινέζους , ανυπαρκτα φρένα , και καπνος ντουμάνι απο πισω.
Σε κάποια ανηφόρα (2καβαλα τώρα) ο θορυβος που κανανε ήταν ισα με 2 αρματα μάχης στο ζόριζμα πισω το τοπιο να εχει γινει μπλέ ασπρο απο τον καπνο....και τα μηχανακια ισα που γυρνανε οι ροδες τους απο την αδυναμια.
Ξαφνικα βλέπω μεσα απο τους καπνούς την αδερφή μου να εχει πηδήξει απο τη θέση του συνοδηγου και να ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΕΙ περπατώντας τον γαμπρό μου που δουλευε το μηχανακι στισ 22.000 στροφες για να κανει μια περιστροφή τροχου το λεπτο.
Μπορει να μην φαινετε αστειο οπως το περιγραφω...αλλα το σκηνικο να βλέπεις μια κοπελα...με τελειος φυσιολογικο υφος να κατεβαινει "εν κινησει" απο το μηχανακι....και να συνεχιζει με τα ποδια απο την αγανακτηση.....ήταν απιστευτο.

Χωρια που τα τζετ κρανη που μας δώσαν...φευγαν με την παραμικρη ριπη αερα απο το κεφαλι και κρεμοντουσαν στην πλάτη στηριζόμενα απο το λουρακι στο λαιμο...οπως οι καουμπόϊδες.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Sotirios
03/08/2007, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
Απο τα πιο αστεια που θυμάμαι:
Ξαφνικα βλέπω μεσα απο τους καπνούς την αδερφή μου να εχει πηδήξει απο τη θέση του συνοδηγου και να ΠΡΟΣΠΕΡΝΑΕΙ περπατώντας τον γαμπρό μου που δουλευε το μηχανακι στισ 22.000 στροφες για να κανει μια περιστροφή τροχου το λεπτο.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Είναι αυτό που λέμε να κατέβω να σπρώξω στην κυριολεξία
:lol: :lol:

Xapns
03/08/2007, 08:30
1993: Φαντάρος στη Λήμνο…
Ένα ηρωικό Τ80 κάνει θητεία μαζί μου. Σε μια έξοδο πάμε παρέα με ένα φίλο στη Μύρινα, σε ένα μπαράκι πρώτο, πάνω από το λιμάνι. Κατά τις 3:00 πμ λέμε να την κάνουμε σιγά – σιγά για το στρατόπεδο. Μέχρι τα 8 jack κάτι θυμάμαι… για μετά έχω ακόμα κάποια κενά… ανεβαίνουμε, λοιπόν, στο παπάκι και «ξεκινάμε». Εγώ ήθελα να πιστεύω πως ήμουν σε καλύτερη κατάσταση και ανέλαβα την οδήγηση, το φιλαράκι είναι χώμα τελειωμένο…
Το δεξί χέρι στο γκάζι και το αριστερό κρατά τον φίλο μου από το γιακά πάνω στο μηχανάκι… παρ’ όλα αυτά καταφέρνουμε και περνάμε όρθιοι το πιο δύσκολο κομμάτι της διαδρομής, στροφές, ανηφόρες, κατηφόρες… Φτάνουμε τελικά στο ισιάδι. Στο νησί υπάρχει ένας δρόμος παράλληλος με το διάδρομο του αεροδρομίου, περίπου 6 χιλιόμετρα ευθεία… ο δρόμος τελειώνει σε μια θεαματική δεξιά στροφή, όπου είναι και η πύλη του στρατιωτικού αεροδρομίου.
Θυμηθείτε ότι οδηγώ με το ένα χέρι στο τιμόνι και με το άλλο να κρατά τον φίλο πάω στο παπί. Η στροφή πλησιάζει και εγώ έχω τη φαεινή ιδέα να «κατεβάσω» ταχύτητα… Το αριστερό μου χέρι μένει άδειο… κάπου έχω ξεφορτώσει τον φίλο… η αριστερή πλευρά του κράνους μετρά εξ επαφής τα χιλιόμετρα και την ποιότητα της ασφάλτου… το παπί άφαντο… Σέρνομαι ατελείωτα και κάποια στιγμή σκάω πάνω σ’ ένα τοίχο… βλέπω ένα ζευγάρι αρβύλες να με πλησιάζουν και μια φωνή να μου φωνάζει «αλτ τι σι»…
Είχα πέσει πάνω στη σκοπιά της πύλης της 130ΣΜ…
Εγώ πονούσα και αυτός ήθελε παρασύνθημα…
Όταν λέμε ότι είχαμε γίνει «αεροπλάνα» το εννοώ.


ΥΓ: τον άλλον τον βρήκα τελικά καμιά εκατοστή μέτρα πιο πίσω… ζωντανό…

edmarios
03/08/2007, 12:38
Καλησπερα σε ολους παιδια!
Μιας που βαζετε ολοι τις ιστοριες σας , ας πω και εγω μια που γελασα πολυ...

Ξεκιναω με ενα DT200 που ειχα... να παω για μπανιο στο σπιτι ενος φιλου που ειχε πισινα...
Για κακη μου τυχη 1ον Εχω μια κοπελα απο πισω η οποια φοβαται παρα πολυ τα μηχανακια
και 2ον εχει κοψει κατι φοινικες απο το σπιτι του και τους εχει πεταξει στο παρκινγκ που ειναι να βαλω εγω το μηχανακι , διπλα απο το σπιτι του...
Καθως παω λοιπον να στριψω αριστερα για να μπω στο παρκινγκ περναω πανω απο τον φοινικα ο δικο σου και εκεινη την στιγμη παταω φρενω για να κοψω... Πριν προλαβω να αντιδρασω
μπλοκαρει το φρενο και γυρισα και εγω και το μηχανακι και η κοπελα 180 μοιρες χωρις να το καταλαβουμε... και πεσαμε σαν σακια με πατατες οπως ειναι ευκολος εννοουμενο..... Ηταν η πιο γελοια στιγμη της ζωης μου και η πιο ηλιθια τουμπα που εχω φαει ποτε....
Αλλα το γελιο που εριξα θα μου μεινει αξεχαστο.... Εγω και το μηχανακι κατω και να κλαιω απο τα γελια και η κοπελα απο πανω μου ορθια να ουρλιαζει και να με βριζει ατελειωτα....
Το μονο καλο απο αυτην την ιστορια ειναι οτι τοι σταντ εγερνε πολυ στο DTακι και με το πεσιμο ισιωσε και στεκοταν παλι οπως επρεπε....

MUSTILI
03/08/2007, 12:57
Μαρτιος 2004.Παιδι για ολες τις δουλειες σε ανθοπωλειο. ΑΧ-1 και η μπαγκαζιερα να γεμιζει σε καθε γιορτη μαζι με καφασι στην πλατη. Ολα καλα για το αφεντικο, "νομιζω πως χωραει αλλο ενα ε;" Οκ αφεντικο αλλο ενα (απο μεσα μου -"μωρε θα στα παω εγω και θα εχουν γινει δεντρα τα φυτα" Που να καταλαβουν οτι το γαιδουρι γερνει στις στροφες. Και δωστου εγω πλαγιασματα στον Καρεα με τα φυτα πισω και ξανα και δωστου οποτε φτανοντας η μιση μπαγκαζιερα πισινα απο τα νερα που ειχαν τα λελουδια και μαζι 6-7 χουφτες χωμα να επιπλεουν μαζι με τις καρτες "Βαγγελη μου να ζησεις". Καταλαβαινετε τα υπολοιπα οταν παρεδωσα φυτα με μαυρο νυχακι απο την ανθοκομικη της τελευταιας στιγμης και τις καρτες μουσκεμα...

MUSTILI
03/08/2007, 13:02
Δεν μπορω, συνεχιζω. Εκθεση γαμου και εκδηλωσεων στο ΜΕΚ Παιανιας. Με το ΑΧ-1 και παλι!
-"Θα πας να φορτωσεις λιγο τεχνητο γκαζον στα Πατησια και μετα βουρ Παιανια ε;"
-"Ρε αφεντικο ποσο ειναι αυτό γιατι να το ΑΧ.. και που... πως..."
-"Οοοχχιιι ρε χαζε, στην μπαγκαζιερα χωραει, αντε να την αφησεις ανοιχτη"
Σκηνη 2. Ο μ@λακας στην Αττικη οδο με 3 δεματα, 2 πισω μου, ενα στην μπαγκαζιερα 2χ4 το καθενα και να πλαναρω το ΑΧ βριζοντας θεους και δαιμονες...

sober
03/08/2007, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από MUSTILI
Δεν μπορω, συνεχιζω. Εκθεση γαμου και εκδηλωσεων στο ΜΕΚ Παιανιας. Με το ΑΧ-1 και παλι!
-"Θα πας να φορτωσεις λιγο τεχνητο γκαζον στα Πατησια και μετα βουρ Παιανια ε;"
-"Ρε αφεντικο ποσο ειναι αυτό γιατι να το ΑΧ.. και που... πως..."
-"Οοοχχιιι ρε χαζε, στην μπαγκαζιερα χωραει, αντε να την αφησεις ανοιχτη"
Σκηνη 2. Ο μ@λακας στην Αττικη οδο με 3 δεματα, 2 πισω μου, ενα στην μπαγκαζιερα 2χ4 το καθενα και να πλαναρω το ΑΧ βριζοντας θεους και δαιμονες...


:lol: :lol: :lol: :lol:

Αλλαξε εργοδοτη!! Δε σε βλεπω καλα λεμε!!!

devil's animal
07/08/2007, 17:59
δευτερα λυκειου και εχω "ψησει" τον πατερα μου να παιρνω την βεσπα να πηγαινω φροντιστηριο....

ξερω να οδηγαω αλλα καθ'οτι 16χρονος..ουτε διπλωμα ουτε τιποτα...ουτε καν για 50αρι απο τροχαια (ημουν και στην τροχια των πανελληνιων)...

σαν γυφτικο σκεπαρνι εγω με την βεσπα καθε μερα φροντιστηριο...προσεκτικα κ.τ.λ. :D


ελα ομως που ημουν σε μια ταξη με 7:eek: γυναικες!

ε, καποια μου αρεσε!!:blush: οπως ηταν φυσικο!!Ριτσα! Απ'το Γρηγορια!!:a49:

φευγοντας ενα βραδυ και ενω μαρσαρα σαν τρελος...λεω:θα φυγω εντυπωσιακα!!!:a31:

κοιταω δρομο...αδειος!!
ωραια λεω!!
μαρσαρισμα, πρωτη....και αφημα συμπλεκτη ...τοσο αποτομα οσο να προλαβω τον Vale στην Κ1 αφου ειχε παρει την pole position νωριτερα!!:lol: :bigcry: :lol:

200cc, διχρονα, πισωβαρα (λογω μηχανης) με εκτιναξαν κυριολεκτικα στον Θεο.
τρομαζω απιστευτα και πριν προλαβω να καταλαβω τι ειχε γινει εγω ημουν πεσμενος πανω σε κατι μαυρες μεγαλες σακουλες σκουπιδιων (ευτυχως δεν ειχαν σκουπιδια) και η βεσπα ακριβως διπλα σε μια πεζη που περπατουσε αμεριμνη στο πεζοδρομιο!:eek:

οι σακουλες ειχαν κλαδια και φυλλα που ειχε κοψει ο Δημος απο τα παρακειμενα δεντρα!

αφου καταλαβαινω τι εχει γινει και δεν εχω χτυπησει περα απο κατι μικροπονακια,σηκωνομαι πανω με την γρια να φωναζει εξαλλη!!
την κοιταω....και βλεπω την αγχωνευτη κουτσομπολα γειτονισσα (μιλαμε για μεσοτοιχια τωρα!!!) και πεφτω σε καταθλιψη...που θα το πει στον πατερα μου!!

καθομαι στο πεζοδρομιο με το κεφαλι μεσα στα ποδια (σαν να κλαιω)...μονο που γελαγα...και ολες τις κοπελιτσες απο πανω μου να με ρωτανε αν ειμαι καλα και γιατι κλαιω...μεχρι που σηκωσα το κεφαλι και πεθαναμε ολοι στα γελια...


υ.γ: τελικα η Ριτσα δεν μου εδωσε σημασια (ερωτικη) αλλα περναγαμε πολυ καλα!:beer:

makis206
07/08/2007, 22:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
υ.γ: τελικα η Ριτσα δεν μου εδωσε σημασια (ερωτικη) αλλα περναγαμε πολυ καλα!:beer:

Με τέτοιες μ@λ@κίες που κάνεις τι περίμενες δηλαδή ;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Πού'σαι ρε Σταύρο !:beer: :beer:

xampos
07/08/2007, 22:50
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Respect
07/08/2007, 23:57
Πιτσιρικάδες στη νότια Κέρκυρα βράδυ 2 βέσπες και 2 παπιά δικάβαλοι πηγαίνουμε με την ίδια ταχύτητα ο ένας δίπλα στον άλλο κουβεντιάζοντας ώσπου... σντούπ!!!

Χωρίς να ελαττώσουμε ταχύτητα γυρίζουμε τα κεφάλια δεξιά και παρατηρούμε τους αναβάτες του ενός παπιού βλέποντας μόνο τα κεφάλια τους να συνεχίζουν τη πορεία τους μαζί μας έχοντας πέσει μέσα σε μια σούδα!!!(μεγάλο χαντάκι)..κοιτάζοντας μας με μια έκφραση απίστευτης απορίας για το τι μπορεί να έχει συμβεί άραγε!!!!

PortisHead
08/08/2007, 00:32
Καλοκαιρι..πιτσιρικαδες...διακοπές στο χωριο με εναν φιλο μου.
Πηγαίνουμε χαλαρα σε επαρχιακο δρομο και συζητάμε ο ενας διπλα στον αλλον.
Αυτος ειχε πάρει κρυφά και φορουσε την γυμναστικη φορμα του αδερφου του απο την Σχολη Ευελπίδων.
Πρωτη μουρη στο καβούρι.
Ξαφνικα στο υψος του νεκροταφειου του χωριου του λεω εγω (απο την εξω πλευρα) ...παμε να αράξουμε εκει στον πλάτανο ?
Φυσικα αυτος ειπε οχι ενω εγω κατάλαβα ΝΑΙ.....
Κοβω φουλ αριστερά...του κλεινω το δρομο χύμα και αρχίζουμε και σερνόμαστε στην ασφαλτο.
Την ώρα που ακομα σερνομαστε...αλλου εμεις..αλλου τα παπιά....ο φίλος μου...κουτρουβαλοντας :
"Ποπο.....παει....θα με γαμίσει τωρα ο αδερφος μου...πάει η φόρμα" και όλα αυτά ενω σερνόταν ακόμα...

:lol: :lol: :lol: :lol:

trigger
08/08/2007, 13:10
18 χρονών,διακοπές σε επαρχειακή πόλη με τον κολλητό μου. Είμαστε ξάπλα σε μια παραλία και απολαμβάνουμε τον ήλιο. Δίπλα μας κάθεται μια κοπέλα με την οποία πιάσαμε κουβέντα και μας είπε οτι είχε έρθει εκείνη την ημέρα για διακοπές και πως έμενε στο ίδιο ξενοδοχείο με μας. Μάλιστα είπε ότι μας είχε δει γιατί ξεσηκώσαμε όλη τη reception του ξενοδοχείου από τα γέλια μας την ώρα που φεύγαμε. Πεπησμένοι και οι δύο ότι η κοπέλα μας πάει με χίλια ήταν θέμα χρόνου να διαλέξουμε ποιός θα έκανε κάποια κίνηση. Αποφασίσαμε να την κεράσουμε μια μπύρα για να συνεχίσουμε τη συζήτηση, δέχτηκε, την ήπιαμε αλλά έπρεπε να φύγει γιατί την περίμεναν οι γονείς της στο ξενοδοχείο. Την καθυστερήσαμε κι αλλο με μια δεύτερη,τρίτη μπύρα και οι μπύρες γίνανε πολλές και κάποια στιγμή μας είπε πως είχε αργήσει πολύ και έπρεπε να φύγει. Αυτό δεν ήταν πρόβλημα όμως γιατί διαθέταμε το υπερόχημα ΥΑΜΑΗΑ ΤΟWNMATE 80cc οπότε της προτείναμε να πάμε τρικάβαλο μιας και είχαμε τον ίδιο προορισμό. Η κοπέλα δέχτηκε μιας και είχε αργήσει λέγοντας μας ότι εκτιμούσε πολύ αυτό που κάναμε για αυτή. Η χαρά της όμως δεν κράτησε πολύ γιατί η επαρχειακή αυτή πόλη έχει ένα και μοναδικό φανάρι που την ώρα που φτάσαμε ήταν κόκκινο.Ο φίλος μου που οδηγούσε φρενάρισε και σταμάτησε όπως έπρεπε αλλά σε ένα δευτερόλεπτο όλοι ήμασταν κάτω και από πάνω το παπί!!!!
Του λέω καλά ρε μ@λ@κ@ τι κάνεις;
και μου απαντάει:
Γιατί δεν έβαλες το πόδι σου κάτω;
Του λέω:
Εγώ; Εσύ οδηγείς!
και μου απαντάει:
Ε,και; 6 πόδια είναι στο παπί το δικό μου περιμένατε να κατέβει;;;;; :eyepop:
Από τα γέλια που ακολούθησαν μας πηρε κάποια λεπτά για να σηκωθούμε και να γυρίσουμε οι δυο μας πλέον στο ξενοδοχείο μιας και η κοπέλα μας άφησε και έφυγε και περιτό να σας πω ότι δεν μας ξαναμίλησε!!!!
Από τότε,καλές οι :beer: αλλά χωρίς μηχανή :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

EVI
08/08/2007, 14:23
:rotflmao: :rotflmao: καλα ειστε απιστευτοι ολοι σας :beer:

Giorgos19
08/08/2007, 15:17
Η πιο αστεια εμπειρια μου μεχρι στιγμης πανω σε διτροχο δεν εχει να κανει με πτωση....
Καπου το εχω ξαναποσταρει αλλα δεν θυμαμαι που..


Λεπον,τον χειμωνα που μας περασε,γυρνουσα αργα το βραδυ απο τον κολλητο μου που μενει στα Ιλισια...Καβαλα στο GSR,βγαινω στην Βουλιαγμενης..Στα πρωτα φαναρια που συναντησα σταματαει ενα κουτι διπλα μου με κατι κορασιδες,βλεπω οτι με κοιταζουν επιμονα.Τι διαολο σκεφτομαι...δεν εχουν δει ανθρωπο με δερματινο μεσα στο καταχειμωνο?Πρασινο και ξεκιναω χαλλαροτατα,δεν ειχα καμια ορεξη να κανω εντυπωση.Στο επομενο φαναρι παλι διπλα μου,πιανουμε την κουβεντα με την συνοδηγο.Και ποσα κυβικα ειναι η μηχανη σου,και ποσα πιανει και τι αυτονομια εχει :eyepop: και αλλα τετοια υπονοουμενα σεξουαλικου τυπου.Αναβει πρασινο για αλλη μια φορα και ο Γιωργακης ξεκιναει χαλαρος και ωραιος.Στη μεσαια εγω,στην αριστερη αυτες.Γκαζωνουν,με φτανουν και με κλεινουν!!!!!!!!!:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

Τα πηρα στο κρανιο και γω,παω διπλα στο τζαμι της οδηγου,κορναρω για να γυρισει να με κοιταξει,αυτη νομιζει οτι θελω να της πω κατι,κατεβαζει το τζαμι,της τραβαω ενα φασκελο και εξαφανιστηκα...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
09/08/2007, 19:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Με τέτοιες μ@λ@κίες που κάνεις τι περίμενες δηλαδή


Πού'σαι ρε Σταύρο !:beer: :beer:



:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry:


τι γινετε ρε Λιακο???
ελα στα πατρια εδαφη και ασε τα π0υστ0κουμπαρα να λιωνουν στην ζεστη!!


:bawl: :lol: :bawl: :lol:
χαιρετισματα στην Αννα!
:wave2:

johnnyestia
09/08/2007, 22:42
H παρακάτω ιστορία που ακολουθεί είναι αληθινή :lol:


Είμαι στα 17 και ένα απογευματάκι γυρίζω από το Κερατσίνι με τον κολλητό μετά από μια αποτυχημένη :cry: απόπειρα γαμπρίσματος. Ε βέβαια, που πάς ρε καραμήτρο με c50 βγάλεις γκόμενα?:wacko:

Τεσπα,κάπου στην λεωφόρο Δημοκρατίας εκεί που δίνω γκάζι το μηχανάκι ανέβαζε στροφές κανόνικά αλλά δεν κουνιότανε. Κοιτάζω και βλέπω τον πίσω άξονα λάσκα τελείως και τα σινεμπλόκ μασημένα :cry:

Εκεί που μας έχει κοπεί το γέλιο τελείως ακούμε μια φωνή από απέναντι να μας λέει: "Ελάτε να σας δώσω εργαλεία παιδιά να το φτιάξετε"

Κοιτάζουμε απέναντι στο μπαλκόνι και τι βλέπουμε?


Ενα τραβεστί με ρόμπα και παντόφλες :uplate: :rotflmao: :rotflmao:

Μετά απο διαβουλεύσεις στέλνω τον κολλητό στο σπίτι, όπου και το συμπαθέστατο :lol: κατά τα άλλα τραβεστί του έδωσε ένα γαλλικό κλειδί, που από μόνο του βεβαίως δεν έφτανε για να κάνω δουλειά. Και εκεί που καταριόμασταν την τύχη μας μεσημεριάτικα σταματάει για βοήθεια το ιππικό. Ενας τσιγγάνος σε ένα τρίκυκλο φορτωμένο με παλιοσίδερα :look: :look:

Ο τσιγγάνος έπιασε άλλο ένα κλειδί. Το παλέψαμε λιγάκι και σε δέκα λεπτά το μηχανάκι ήταν σε θέση να μας πάει σπίτια μας. Ε, στο τέλος πάνω που είπαμε ένα ευχαριστώ στον τσιγγάνο για την ευγενική βοήθειά του. αυτός γυρνάει και μας λέει " Δεν θα μου δώσετε και ένα πεντακοσάρικο να πιώ μια μπυρίτσα ρε παιδιά?" :beer: :beer: :beer: :rotflmao:

xintas
10/08/2007, 11:08
egw paides exw ena africa douleua se dyo douleies gia na to ftiaxnw...afou to kana motart to simazepsa genikos eimai me mia kopelia spiti m k petagome gia profylaktika paw ston periptera(gnwstos)pernw dyo paketa k ksekinaw tapa gia to spiti....sta 5 metra apo to spiti m k enw pernousa stop me kamia 8oara+...eida ena car kai egine to mpam!!!!paei to africa....to gkomenaki vgike eksw na dei ti egine k me eide ksapla....xamos asthenofora...ktl...to kalo einai oti eixa parei ta profylaktika k enw den forousa kranos den epatha tpt...pali kala...to atyxes einai oti sto africa den emeine tpt....apo mprostina skeletous plastika ktl...afou to eftiaksa sas lew plewn ek peiras ayto pou oloi m legan...poli akrivi i honda oute na g@@@soume den mporoume lol...

dirtbird
10/08/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από xintas
egw paides exw ena africa douleua se dyo douleies gia na to ftiaxnw...afou to kana motart to simazepsa genikos eimai me mia kopelia spiti m k petagome gia profylaktika paw ston periptera(gnwstos)pernw dyo paketa k ksekinaw tapa gia to spiti....sta 5 metra apo to spiti m k enw pernousa stop me kamia 8oara+...eida ena car kai egine to mpam!!!!paei to africa....to gkomenaki vgike eksw na dei ti egine k me eide ksapla....xamos asthenofora...ktl...to kalo einai oti eixa parei ta profylaktika k enw den forousa kranos den epatha tpt...pali kala...to atyxes einai oti sto africa den emeine tpt....apo mprostina skeletous plastika ktl...afou to eftiaksa sas lew plewn ek peiras ayto pou oloi m legan...poli akrivi i honda oute na g@@@soume den mporoume lol...

Μπα. αν κρέμαγες μερικά στο τιμόνι, δεν θα πάθαινε τίποτα...

Sotirios
10/08/2007, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από xintas
egw paides exw ena africa douleua se dyo douleies gia na to ftiaxnw...afou to kana motart to simazepsa genikos eimai me mia kopelia spiti m k petagome gia profylaktika paw ston periptera(gnwstos)pernw dyo paketa k ksekinaw tapa gia to spiti....sta 5 metra apo to spiti m k enw pernousa stop me kamia 8oara+...eida ena car kai egine to mpam!!!!paei to africa....to gkomenaki vgike eksw na dei ti egine k me eide ksapla....xamos asthenofora...ktl...to kalo einai oti eixa parei ta profylaktika k enw den forousa kranos den epatha tpt...pali kala...to atyxes einai oti sto africa den emeine tpt....apo mprostina skeletous plastika ktl...afou to eftiaksa sas lew plewn ek peiras ayto pou oloi m legan...poli akrivi i honda oute na g@@@soume den mporoume lol...


:rotflmao: :rotflmao: Μου θυμίζει αυτό που έχουν στο internet 1000+1 λόγοι που οι γυναίκες είναι υπεύθυνες για θανάτους ανδρών.:beer:

zireous
11/08/2007, 02:30
Αρχαία φάση.

Κάτι δεκαετίες πριν ένας φίλος μου δάνεισε ένα leadάκι, και φυσικά εγώ επέμενα πρώτα να δοκιμάσω πόσα πιάνει το ρημάδι με το σπαστικό ήχο και μετά να ψάξω να βρώ τί φρένα είχε -και πού τα είχε κυρίως.
Φυσικά έχει παραγραφεί το αδίκημα της λακούβας στο ΙΧ, γι' αυτό και το αναφέρω άλλωστε. Το leadακι επέζησε. :D

Έχω φάει καταπληκτικές τούμπες με άλλα οχήματα (και με τα πόδια).

Τη φάση με τις νυχτερίδες μάλλον την έχω ξαναπεί. Μερικά χρόνια πριν, έκανα το λάθος και άνοιξα τη ζελατίνα 10 μέτρα πριν σταματήσω, και μία σώνει και καλά ήθελε να τη δοκιμάσω (ούτε ο ozzy δε σε σώζει από τα δόντια του zireous)... Φέτος απόφυγα κι άλλες δύο, η μία με βρήκε στο χέρι αλλά δεν έκατσα να της εξηγήσω ότι ουδεμία σχέση έχω με τον batman.

Το update είναι ότι με ένα φίλο μέλος του φόρουμ που τα λέγαμε πρόσφατα, καθόμασταν και ξαφνικά εμφανίστηκαν 3 νυχτερίδες πάνω από μια πισίνα που ήταν δίπλα ενώ λέγαμε για νυχτερίδες -του έκανα πλάκα ότι με ακολούθησαν, αλλά είναι η εποχή τους, καμμία σχέση.

Φέτος, με 40 περίπου βαθμούς, και ενώ έκανα δοκιμές στο 750 (κάτι μαστόρευα), με παντόφλα, με κλειστό στάντ το έσωσα στο τσακ (δε μέτρησα μοίρες σόρι).

Θα θυμηθώ κι άλλα αργότερα.

zubitos
11/08/2007, 21:00
16 χρονών καλοκαίρι στο χωριό.

Μετα την βραδινή μπαρότσαρκα ο κολλητός που μένει σε ένα δάσος κανα 2 χιλιόμετρα
έξω απο το χωριό μου ζητάει να τον πάω σπίτι για να μήν περπατάει μεσα στην νύχτα.
Καβαλάμε λοιπόν στο ηρωικό c50 του Θείου και κατευθυνόμαστε προς το σπίτι του κολλητού.
200 μέτρα πρίν το σπίτι έχει μια τρελλή ανηφόρα(για το c50 δικάβαλο) όπου ανεβαίνουμε με πρώτη και ίσα που τσουλάμε.Ο Θόρυβος της ζορισμένης πρώτης στην ησυχία του δάσους ακούγεται εκοφαντικός με αποτέλεσμα να τραβήξει την προσοχή :lol:
στο τελείωμα της ανηφόρας δεξιά στον δρόμο έχει ένα πεύκο με ένα κλαδί να προεξέχει πρός τον δρόμο και δύο μάτια να γιαλύζουν απο τα αχνά φώτα του παπιού.
έχοντας εστιάσει την προσοχή μου να δώ τι είναι, αυτό κάνει την επιθεσή του:eek:
και τότε καταλαβαίνω οτι ένας τεράστιος λευκός μπούφος εχεί ενοχληθεί απο εμάς.
Σκυβώ αστραπιαία (μιλάμε το κεφάλι το έβαλα κάτω απο το τιμόνι) με αποτέλεσμα ο μπούφος να σκάσει πάνω στο στήθος του φίλου μου ο οποίος δεν είχε πάρει χαμπάρι.
Για κανά 5αρι δευτερόλεπτα ένιωθα φτερά πάνω στην πλάτη μου και πούπουλα στον αέρα μέχρι που με κάποιο τρόπο έφυγε απο πάνω μας.
Το παπί όσο είχα το κεφάλι κάτω απο το τιμόνι συνέχιζε την πορεία του(απο την τρομάρα μου δεν το έκλεισα το γκάζι)με αποτέλεσμα να πέσουμε στο παρακείμενο χωράφι.
Ηταν φρικαλέα φάση αλλά μετα κλ@σαμε στο γέλιο.

mbouclas
17/08/2007, 09:28
Είχα ένα Diversion 400 που για να ξεκινήσει ήθελε κάποιο πατινάρισμα. Αν ήσουν και σε ανηφοριά έπρεπε να πατινάρεις 4-5.000 γιατί ειδάλλως δεν την ανέβαινε Είμαι σε φανάρι στο πολύγονο και περιμένω βασανιστικά να ανέβω άλλο ένα γολγοθά όταν δίπλα μου σταματά ένα CBR 1000. Αρχίζω λοιπόν τη διαδικασία εκκίνησης, ανόδου ανηφόρας, μαρσάρω λυσσαλέα όταν ο οδηγός του CBR γυρνάει και μου κάνει "ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!!!!!!!". "Όχι ρε φίλε" του κάνω, "έτσι ανεβαίνει μόνο το κακόμοιρο".

ggs
17/08/2007, 10:21
2002.Εντουράδα στο όρος Δίρφυ με κατεύθυνση στην Χιλιαδού.
Τέσσερις «αρματωμένοι ιππότες» να διασχίζουν με περηφάνια τα μονοπάτια του βουνού με τα «ατσάλινα άλογα τους» .
Ξαφνικά, μπροστά μας ένα κοπάδι συμπαθητικά πρόβατα.
Κάνα – δυο ξερογκαζιες και τα πρόβατα άδειασαν το πέρασμα …
Στο βάθος όμως ένα τεράστιο μαλλιαρό πράγμα δεν έλεγε να το κουνήσει από την μέση του μονοπατιού …

Όχι, δεν ήταν πρόβατο …Ήταν μια απόκοσμη διασταύρωση Αρκούδας με σκύλο …:eek: :eyepop:
Οι τέσσερις ιππότες δεν είχαν άλλη επιλογή από το να προχωρήσουν μπροστά και να αντιμετωπίσουν το τέρας ….
Με μεγάλη ανδρεία ,δύναμη και αποφασιστικότητα ….κατέβηκαν από τις μηχανές ,έσβησαν τους κινητήρες και σαν …κότες που κουβαλάν αυγά τσούλησαν τα ατσάλινα άλογα τους μπροστά από τον μαλλιαρό εφιάλτη , παρακαλώντας τον Θεό ο μαλλιαρός εφιάλτης να είναι ήρεμος και χορτάτος…

Όλα πήγαν καλά…ειδικά για τον τσοπάνο που θα γέλασε με την ψυχή του…

PortisHead
17/08/2007, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
2002.Εντουράδα στο όρος Δίρφυ με κατεύθυνση στην Χιλιαδού.
Τέσσερις «αρματωμένοι ιππότες» να διασχίζουν με περηφάνια τα μονοπάτια του βουνού με τα «ατσάλινα άλογα τους» .
Ξαφνικά, μπροστά μας ένα κοπάδι συμπαθητικά πρόβατα.
Κάνα – δυο ξερογκαζιες και τα πρόβατα άδειασαν το πέρασμα …
Στο βάθος όμως ένα τεράστιο μαλλιαρό πράγμα δεν έλεγε να το κουνήσει από την μέση του μονοπατιού …

Όχι, δεν ήταν πρόβατο …Ήταν μια απόκοσμη διασταύρωση Αρκούδας με σκύλο …:eek: :eyepop:
Οι τέσσερις ιππότες δεν είχαν άλλη επιλογή από το να προχωρήσουν μπροστά και να αντιμετωπίσουν το τέρας ….
Με μεγάλη ανδρεία ,δύναμη και αποφασιστικότητα ….κατέβηκαν από τις μηχανές ,έσβησαν τους κινητήρες και σαν …κότες που κουβαλάν αυγά τσούλησαν τα ατσάλινα άλογα τους μπροστά από τον μαλλιαρό εφιάλτη , παρακαλώντας τον Θεό ο μαλλιαρός εφιάλτης να είναι ήρεμος και χορτάτος…

Όλα πήγαν καλά…ειδικά για τον τσοπάνο που θα γέλασε με την ψυχή του…

Και πολύ καλά κάνατε...γιατι απο την περιγραφή...μαλλον για Ελληνικό Ποιμενικο μου φαινετε πως ήταν ο σκυλος....
Αυτος δεν μασάει ουτε απο αρκούδες ουτε απο λύκους....

Jo.Da.
19/08/2007, 01:43
είναι αρκετές οι γελοίες στιγμές που έρχονται από το παραλθόν (the duck years...)στο μυαλό μου, όμως θα γράψω μία με το fz6...

πέρσι τέλη ιουλίου (4 μήνες κάτοχος μεγάλης μοτό) γυρνάω στο χωριό από το ρίβερ πάρτυ στο νεστόριο (καστοριάς) με το έτερον ήμιση από πίσω...
είπαμε να κάνουμε μια εναλλακτιική διαδρομή και να επιστρέψουμε καρδίτσα μέσω κόνιτσας-ιωαννίνων-μετσόβου...

μέσα στα έλατα κάπου πριν την κόνιτσα κάνουμε στάση για ξεμούδιασμα...στάση τέλος, ανεβαίνω στη μηχανή και περιμένω να κάνει το ίδιο και η κοπέλα μου...ξαφνικά ακούγεται ένας θόρυβος από κοπάνημα, η μηχανή τραντάζεται και η κοπέλα μου να φωνάζει από πόνο...
ανεβαίνοντας (αλογίσια) είχε βρει το γόνατό της στη χειρολαβή του συνεπιβάτη...

οπότε γυρνάω πίσω τρελαμένος που είχε χτυπήσει το μηχάνημα (4 μήνες το είχα) με σκοπό να της φωνάξω, ωστόσο στα κλάσματα του δευτερολέπτου που μεσολάβησαν κατάλαβα πως αν το έκανα θα ήμουν άδικος μαζί της μιας και δεν το ήθελε...οπότε γυρνάω και της λέω:
''είσαι καλά μπουμπούκι?''

όμως δεν την κοίταγα...είχα καρφώσει το βλέμα μου στη χειρολαβή και την χάιδευα (τη χειρολαβή)...
μιλάμε η κοπέλα μου κατάλαβε τη φάση παίχτηκε, κοιταχτήκαμε για λίγο και μετά λιώσαμε στο γέλιο εκεί στη μέση του πουθενά...:rotflmao: :rotflmao:

:wave2:

hercul
19/08/2007, 09:24
Jo.Da. απλά κορυφαίος!!!


:a19: :a19: :lol: :lol:

sub_zero
20/08/2007, 14:10
Σας έχω ολους...

Τόπος: Καπου στο ΙΛΙΟΝ.
Χρόνος: Πρίν από κάνα χρόνο.
Μηχανή: ΚΤΜ LC4.

Οτι είχα πάρει την μηχανή (κανα 2μηνο...) ωραίο το ΚΤΜ.. γκαζι.. φρένα γ@μ@τ@.. ας μάθουμε να "παίζουμε" μαζί του..

Σε δρόμο ο οποίος μόλις είχε στρωθεί με ασφαλτο.. και ενώ πήγαινα σχετικά σιγά.. ελέγχω το δρόμο και ήμουν μόνο εγώ και ένα παλικάρι με ένα ΧΤ..

ΩΡΑΙΑ!!!! λέω...ο δρόμος αδειος... η ασφαλτος καλή = ευκαιρία για endo...
ανοίγω λίγω το γκάζι.. και λίγο πρίν το φανάρι πλακώνομαι στο "μπροστινό" όντως το μηχανάκι "σηκώνεται" και σταματα ακριβώς εκεί που το υπολογίζω...

Ολα καλά μέχρι εδώ.... ΚΑΤΑ την διαδικασία της "πτώσης" του πίσω τροχού.....

ΞΑΦΝΙΚΑ!!!
ΜΑΥΡΙΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.... ΣΚΟΤΙΝΙΑΣΕ Η ΠΛΑΣΗ.... ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΒΟΥΪΖΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΑ ΚΥΛΟΎΣΑΝ ΣΤΑ ΜΠΙΡΜΠΙΛΟΤΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ!!!!... :bawl:

Είχα "προσγειωθεί" πάνω στο δεξι χμμ... "καμπανελι" να το πω??? τεσπα... Μιλάμε για ΚΟΛΑΣΗ!!!!...

βρίσκω το κουράγιο... κατεβαζω stand... πάω στο φανάρι βγάζω το κράνος και ακουμπάω όπως όταν τα "φυλάς" στο κρυφτό με το κεφάλι σκυμένο... :bawl: :bawl:

Ολη την φάση την έχει δεί το παλικάρι με το ΧΤ και αφού σταματά δίπλα μου με βλέπει και πετάει το Θεϊκό!!!!

"Ρε φίλε ΓΑΜΩ τα endo έκανες.... γιατί κλαίς?!?!?!?!"

Του δείχνω (γιατί το να μιλήσω... ΔΕΝ).... και εισπράτω ένα ΤΡΟΜΕΡΟ βλέμμα κατανόησης λές και έιχε χτυπήσει και ο ίδιος (είναι γνωστό τη λένε για τους μεγάλους πόνους στην ζωή ενός άντρα...)

Τελικά μετα από 4-5 τσιγάρα κατάφερα να ανέβω στην μηχανή...

Ηθικόν δίδαγμα!!!!!!!!!!!

ΠΟΤΈ!!!! ΜΑ ΠΟΤΈ!!!! Endo με boxeraki!!!! μόνο με "σφιχτό" εσώρουχο!!!! :nono: :nono:

Sotirios
21/08/2007, 07:55
έπρεπε να βγάλεις ντουντούκα να βγεί και κανα φράγγο

"έλα η καλή ομελέτα πάρε πράμα φρεσκο φρέσκο":rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nikos33ath
24/08/2007, 17:04
Μιας και γυρισαμε απο διακοπες και επειδη ολοι μου ευχονται καλο χειμώνα και με τσαντιζει και με θλιβει,λιγες αστειες εμπειριες να γελάσει το χειλάκι μας!!!
2 με ποδήλατο και 2 με μηχανή
1α)Ποδηλατο ιδιοκατασκευη με ενα σκελετο παμπάλαιο βαμμένο μαύρο(νεκροφόρα το παρατσούκλι)χωρις φρενα(φρεναρα με το ποδι στο πισω λάστιχο) και εξαρτηματα απο ενα παλιο Velamos(οι παλιοτεροι θα θυμούνται).ειχαμε παει για μπάνιο και αποφασισαμε τα αλανια να κανουμε αλμα με τα ποδηλατα απο τον μωλο κατι το οποιο καναμε καμποσες φορες.Οταν βαρεθηκαμε τα αφησαμε στη ακτη και πήγαμε για μπανιο.Οταν μετα απο ωρες φυγαμε ,αποφασιζω να κάνω σουζα και μου μένει το τιμονι στα χερια(λιγο το ρημαδι που ειχα ,λιγο το αλατι)και καταλήγω σε χαντάκι!!!!!
1β)λιγο μεγαλυτερος παιρνω καινουργιο ποδηλατο αγωνιστικο Motobecane κόκκινο.Πηγαινοντας για φροντιστηριο βλεπω κατι κοπελιτσες και για να κανω επιδειξη κανω αμολητη!!!!Μολις περναω απο μπροστά πιανεται το κορδονι στο γρανάζι,χανω τον ελεγχο και καταλήγω που αλλου?στο χαντακι!!!!!Γελιο οι πιτσιρίκες!!!!
2α)Μας εδινε ο παππους ενα C-50 που ειχε και καναμε βολτες στην αυλη(στενομακρος διαδρομος καμια 50αρια μετρα).ηθελα να μαθω να κάνω σουζα και ρωτησα τα λοιπα αλανια και μου ειπαν.Ξεκινάω και εγώ ,κραταω το λεβιε πατημένο γκαζωνω,αφηνω τον λεβιε και σηκώνει ενα ''καντήλι'' αλλο πραγμα!!!Τρομοκρατημένος,αδυνατω να αντιδρασω ,σουζα συνέχεια,κατι μαγικό γινεται μετά και αρχίζει να κατεβαίνει το μηχανάκι αλλα ,ναι ναι ,επεσα πάνω στην καγκελοπορτα,για την ακριβεια σφηνωσα!!!!!
2β)Ανεβάζω φιλο στο παπι μου και θελω να τον εντυπωσιασω!Σταματημενος σε διασταυρωση σκεφτομαι να κανω σουζα(αφου δεν το κατεχω το αθλημα τι προσπαθώ?)Παλι η ιδια διαδικασια σουζας ,αλλα το γκαζι ηταν περισσοτερο,δεν υπολογισα το βαρος του συνεπιβάτη?
Ναι τον ξάπλωσα στην ασφαλτο και εγω συνεχισα την σουζα ανεξέλεκτος και εσκασα σε ενα πεζοδρομιο!!!!!
Διδαγμα?Δεν τα εχω καλά με τις σουζες και τα χαντάκια!!!

sub_zero
27/08/2007, 11:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από nikos33ath
Μιας και γυρισαμε απο ....


....Διδαγμα?Δεν τα εχω καλά με τις σουζες και τα χαντάκια!!!

και με τα ποδήλατα θα έλεγα...

:rotflmao: :rotflmao:

ntinlanden
09/10/2007, 11:02
Εγω-Γιαννης και παπι μου
Σε σταση για σκαντζα να οδηγησει ο Γιαννης εγω κατεβαινω απο τη μια πλευρα και ο Γιαννης απο την αλλη.
Δεν το συνεχιζω.

Lupo
09/10/2007, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
Εγω-Γιαννης και παπι μου
Σε σταση για σκαντζα να οδηγησει ο Γιαννης εγω κατεβαινω απο τη μια πλευρα και ο Γιαννης απο την αλλη.
Δεν το συνεχιζω.
:lol: :lol: :lol: :bawl: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol: :lol: :lol:

Το παπί, από ποια πλευρά κατέβηκε?

ntinlanden
10/10/2007, 07:10
γατοοονννιιιι!!!
:lol: :lol: :rotflmao:
παλι ηθικο διδαγμα: καποιος επρεπε να κρατησει το παπι
δεν θυμαμε ομως πλευρα πανε χρονια

εχω και αλλη μια ιστορια Ντινος-Γιαννης θα τη γραψω αργοτερα
αλλα θα μετα θα λετε ο Κωστικας και ο Γιωρικας

nimbus
23/10/2007, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
στο δρομο?



πρωτε μερες με το Ζ πριν χρονια παω σε γνωστο μαγαζι στο μικρολιμανο.......οταν σταματησα για να παρκαρω ολο το μαγαζι γυρισε και με κοιταξε :blush: :blush: :lol: παρκαρω και παω να φυγω χωρις να βαλω σταντ (η αμηχανια μου ηταν τεραστια :rotflmao: ) και παω να κατεβω.....γερνει η μηχανη λεω ενα ωχ ωχ γαμωτ γαμωτ......ιδρωνω την κραταω.......(λεω ρομπα γιναμε :rotflmao: ) την αφηνω καταιβενω κανω 2 βηματα (ολο το μαγαζι εξακολουθουσε να με κοιτα) και σαβουριαζομε :rotflmao: :rotflmao:
απο τοτε δε παω με μεγαλη μηχανη σε τετοια μαγαζια :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao:

τι μου θύμησες τώρα...
την πρώτη φορά, που πήγα να πάρω το πρώτο μου μηχανάκι από το μαγαζί, έβρεχε θυμάμαι...
Στα φανάρια έπεσα, γιατί ξέχασα να βάλω τα πόδια κάτω:lol: :lol: :lol:

LittleJohn
23/10/2007, 12:21
3η λυκείου. Εγώ με τον κολλητό. Εγώ 1,90 και 98 κιλά, εκείνος 1,70 και 60 κιλά. Με ένα παπί suzuki 50άρι, χάλι μαύρο. Οδηγάει ο κολλητός...Μπροστά από το σχολείο έχει ανηφόρα μεγάλη που βγάζει σε διασταύρωση με τον κεντρικό δρόμο, όπου και μετά το σχόλασμα περιμένουν όλοι (500 μαθητές) για να παρούν λεωφορείο για την πόλη και τα χωριά...

Ξεκινάμε την ανάβαση, αλλά κάπου πρός το τέλος το μηχανάκι αρχίζει και τα φτύνει και δεν τραβάει. Αρχίζει ο κολλητός τα ζιγκ ζάγκ καταμεσής στον δρόμο, μπας και πάρει φόρα το χρέπι. Σε κάποιο από τα ζιγκ το γέρνουμε λίγο περισσότερο, κλειδώνει το τιμόνι και σωριαζόμαστε και οι δύο με σχεδόν 5κμ/ω . Μπροστά ακριβώς από ΟΛΟ το σχολείο.

Δεν θα ξεχάσω ποτέ, ότι την ώρα που ακούμπησα το έδαφος, ακούστηκε μια βροντή, ένας αλαλαγμός, σαν να βρίσκεσαι στο γήπεδο ένα πράγμα... --- ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ -- και αμέσως μετά ένα πολύβουο ΓΕΛΙΟ!!!

Η τρύπα που έσκαψα για να χωθώ, ακόμα υπάρχει στον δρόμο... :lol: :lol:

Baggelhs20
23/10/2007, 22:42
καλο!#

Band(age)it
23/10/2007, 23:58
Τεταρτη απογευμα...μετα απο ενα σχολαστικο πλυσιμο το τοτε Bandit 400V γυαλιζει και το χαιρομαι...
Ωραια λεω ιδανικη στιγμη για βολτα...στη λεωφορο που βγηκα ειχαν ξυσει την ασφαλτο εντελως στο δεξι ρευμα και ειχαν αφησει το αριστερο αθικτο (νομιζα...)..
Οποτε πηγαινα και γω δεξια και αργααααα...
Καποια στιγμη φτανω στη διασταυρωση στην οποια επρεπε να κανω αριστερα...καμια πινακιδα του δημου που να μιλαει για εργα..καμια κορδελα χρωματιστη...
Τη στιγμη που παταω αριστερα ΟΟΟΟλη η μπροστινη ροδα βουλιαζει στην ασφαλτο...!!!
Οχι θεε λεω...παω να πατησω κατω...τι κανω ?? θα γινω σκατ@ αν πατησω εδω...
Δινω λιγο γκαζι...μπαινει ακομα περισσοτερο στην φρεσκια ασφαλτο..
Τη στιγμη εκεινη ακουω απο πισω μου ουρλιαχτα απο οργισμενους μογγολους εργατες...
Δινω οσο γκαζι ειχα...σκορπιζω οοολη την ασφαλτο πισω μου σε ενα ψυχεδελικο σχεδιο και εξαφανιζομαι...
Και παω τη μηχανη για πλυσιμο...:rotflmao:
Δεν ξαναπερασα απο εκεινο το δρομο μεχρι να τελειωσουν τα εργα...

orangefactor
05/11/2007, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από sub_zero
Σας έχω ολους...

Τόπος: Καπου στο ΙΛΙΟΝ.
Χρόνος: Πρίν από κάνα χρόνο.
Μηχανή: ΚΤΜ LC4.

Οτι είχα πάρει την μηχανή (κανα 2μηνο...) ωραίο το ΚΤΜ.. γκαζι.. φρένα γ@μ@τ@.. ας μάθουμε να "παίζουμε" μαζί του..

Σε δρόμο ο οποίος μόλις είχε στρωθεί με ασφαλτο.. και ενώ πήγαινα σχετικά σιγά.. ελέγχω το δρόμο και ήμουν μόνο εγώ και ένα παλικάρι με ένα ΧΤ..

ΩΡΑΙΑ!!!! λέω...ο δρόμος αδειος... η ασφαλτος καλή = ευκαιρία για endo...
ανοίγω λίγω το γκάζι.. και λίγο πρίν το φανάρι πλακώνομαι στο "μπροστινό" όντως το μηχανάκι "σηκώνεται" και σταματα ακριβώς εκεί που το υπολογίζω...

Ολα καλά μέχρι εδώ.... ΚΑΤΑ την διαδικασία της "πτώσης" του πίσω τροχού.....

ΞΑΦΝΙΚΑ!!!
ΜΑΥΡΙΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.... ΣΚΟΤΙΝΙΑΣΕ Η ΠΛΑΣΗ.... ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΒΟΥΪΖΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΑΚΡΥΑ ΚΥΛΟΎΣΑΝ ΣΤΑ ΜΠΙΡΜΠΙΛΟΤΑ ΜΟΥ ΜΑΤΙΑ!!!!... :bawl:

Είχα "προσγειωθεί" πάνω στο δεξι χμμ... "καμπανελι" να το πω??? τεσπα... Μιλάμε για ΚΟΛΑΣΗ!!!!...

βρίσκω το κουράγιο... κατεβαζω stand... πάω στο φανάρι βγάζω το κράνος και ακουμπάω όπως όταν τα "φυλάς" στο κρυφτό με το κεφάλι σκυμένο... :bawl: :bawl:

Ολη την φάση την έχει δεί το παλικάρι με το ΧΤ και αφού σταματά δίπλα μου με βλέπει και πετάει το Θεϊκό!!!!

"Ρε φίλε ΓΑΜΩ τα endo έκανες.... γιατί κλαίς?!?!?!?!"

Του δείχνω (γιατί το να μιλήσω... ΔΕΝ).... και εισπράτω ένα ΤΡΟΜΕΡΟ βλέμμα κατανόησης λές και έιχε χτυπήσει και ο ίδιος (είναι γνωστό τη λένε για τους μεγάλους πόνους στην ζωή ενός άντρα...)

Τελικά μετα από 4-5 τσιγάρα κατάφερα να ανέβω στην μηχανή...

Ηθικόν δίδαγμα!!!!!!!!!!!

ΠΟΤΈ!!!! ΜΑ ΠΟΤΈ!!!! Endo με boxeraki!!!! μόνο με "σφιχτό" εσώρουχο!!!! :nono: :nono:







pwpw mlk!oute na grapsw den mborw

orangefactor
05/11/2007, 21:18
pantws axizei na deite ayton ton typo,pws ta katafere!


http://www.youtube.com/watch?v=EA37UzbbGJU



:rotflmao:

S705
07/11/2007, 18:26
τόπος ..Πάτρα

έτος .. 2002

μηχανή ..crypton 100

Μηνάς σεπτεμβριος , μόλις σταματάει η πρώτη βροχή του μηνά αποφασίζω να πάω σε κοντινή κρεπερι να φάω.

καθώς πηγαίνω χαλαρά στην πλατεία Γεωργιου βγάζω φλας να στρίψω δεξιά για Γεροκοστοπουλου ( για όσους δεν ξέρουν η γωνία αυτή είναι από τις πιο πολυσύχναστες στην πόλη )και καθώς στρίβω με 5 χλμ αποφασίζει το πίσω μέρος του παπιού ότι θέλει να έρθει μπροστά !!!!
έτσι ξαφνικά βρίσκομαι με κλειδωμένο τιμόνι να διασχίζω το στενό ντριφταρωντας .
κάπου όμως το ντριφτ τελειώνει και όπως πάει να με φέρει καπάκι κάνω την μαγική κίνηση.
πατάω με το αριστερό πόδι κάτω , δίνω ένα σαλτο και βρίσκομαι στον αέρα. το παπί πέφτει , εγώ πετάω για λίγο μέχρι που πατάω ξανά γη και στέκομαι στην άσφαλτο με το ένα γονάτο κάτω σαν να έκανα πρόταση γάμου :lol: :lol: . ψύχραιμος και ατάραχος , έχοντας στο νου μου ποσό ρόμπα έγινα σε ένα καρό κοπέλες που περίμεναν στην στάση.

γελοία από κάτι παρακείμενους φοιτητές που έτρωγαν αμέριμνοι. εγώ μην έχω καταλάβει τι έχει γίνει γυρίζω στα παλικάρια και τούς λέω " ρε παιδιά , πως έγινε αυτό? "

ακόμα θυμάμαι τον έναν που κόντεψε να πέσει από την καρεκλά του από τα γέλια

Akatanomastos
07/11/2007, 19:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από xintas
pernw dyo paketa


:hypnotize :eyepop: :dizzy:
:alien:

SUZUKAKIAΣ
10/12/2007, 13:40
Καλα εχω παρα πολλες φασεις..

Λοιπον καθε μερα σταματαω με το παπι στην αυλη του σπιτιου μου μπροστα απο ενα τοιχο...
Μια μερα βιαζομουν παρα πολυ οποτε για να γλυτωσω χρονο ειχα λεει την φαινη ιδεα να σβησω το μηχανακι πριν σταματησω.
Ενταξη αυτο το χω ξανακανει αλλα αυτη την φορα πηγα να το σβησω με το δεξι χερι (του φρενου δηλ) και το αποτελεσμα ηταν να μην προλαβω να ξαναβαλω το χερι μ στο τιμονι και επαιξα ενα χτυπημα στον τοιχο...αξεχαστο!!!







Προχωραω με το μοταρντ μου σε εναν δρομο στα χανια που δεν ηξερα πως ηταν διπλης κατευθηνσης.Πηγαινα εγω με τα 10-15χλμ και κοιταζα αλλου.Ξαφνικα βλεπω ενα αμαξι να ρχετε κατα πανω μου με περιπου 30 χλμ.Αλλα παρολο που οι ταχυτητες ηταν μικρες δεν προλαβαμε να σταματησουμε διοτι τον ειδα στα 10 μετρα.Οποτε σηκωνομαι εγω ορθιος με την σκεψη οτι αφου θα τρακαρω θα πεταχτω απο πανω..Και τελικα τον χτυπαω ισα ισα στο δεξι φαναρι με 5 χλμ δηλ σαν σταματημενοσ και πηδαω πανω στο καπο του και με τα χερια κρατουσα ακομα το τιμονι και η μηχανη ηταν ορθια.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Και κοιταζα απο το παμπριζ τον αλβανο που οδηγουσε και του φωναζα ''που πας αναποδα ρε μ@λ@κ@'' Ενω εγω πηγαινα αναποδα.Και παει να κατεβει και κατεβαινω απο το καπο και φευγω....Καλα το πως καταφερα να πηδηξω πανω στο καπο ενω κρατουσα την μηχανη ακομα δεν το καταλαβαινω.....









Ημουν μεθυσμενος το καλοκαιρι και οδηγουσα ενα 50 διαλυμενο.....Και ειχε μπλοκο η αστυνομια για αλκοτεστ.Οποτε εγω μεσα στην καλη χαρα του μεθυσιου (και χωρις πινακιδα βεβαια) περναω αναμεσα απο τους μπατσους και τα σταματημενα αμαξια φωναζοντας ''γειααααα σας....καληνυχταααααα σας....'' και κορναρα συνεχεια!!!!!!

Να σημειωθει οτι το club που ημουν ειναι 300 μετρα απο το σπιτι μ και δεν οδηγαω εννοειτε μεθυσμενος...Αλλα ετυχε εκεινη την μερα ....












Ημουν 14 χρονων και πηρα βολτα το κρυπτον ενοσ φιλου μου και πηγα να κανω κολια..Επειδη δεν ηξερα επεσα και μπηκε το ποδι μου αναμεσα στο λεβιε του φρενου και τον πατητηρα....Ημουν σε ενα ερημικο μερος σε κατι χωραφια διπλα....Παω να το σηκωσω ...τιποτα δεν ειχα δυναμη.....Εντομεταξι δεν περνουσε και κανενασ νε με βοηθησει....Ε μετα απο 20 λεπτα στη μεση του δρομου περασε ενασ και με βοηθησε και πηγε να το σηκωσει και του ελεγα μηηηηηηη ποναω μου πιεζει το ποδι..Και μου λεγε ο γερος ''ε και ηντα να καμω να σε αφηκω επαε??'' Του λεω συρε το μηχανακι μεχρι εκεινη την λακουβα να περασει απο κατω το ποδι μου να βγει...Ετσι και εγινε...Ειδατε οι λακουβες/?????Χρησιμες που και που...










Ημουν στο μαγαζι που πηρα την μηχανη μ και ειχε ερθει ενα τοπικο καναλι να κανει ρεπορταζ για τα μινι μιχανακια....Ε μιας που ημουν εκει εγω μου λενε να το οδηγησω λιγο για να το παρει η καμερα...Εκανα εγω εκει διαφορα και στο τελος μου λεει ο δημοσιογραφος κανε και ενα ανοιγμα τελευταιο σε αυτη την ευθεια..Ελα ομως που το μηχανακι ηταν 65cc 16 αλογα διχρονο....Και εγω μαντραχαλοσ να καθομαι πιο πισω απο την πισω ροδα....Ανοιγα 1...2..3..4....μολισ βαζο 5 και ροπιαζει τροο ενα καπακι διοτι ουτε το φρενο δεν εφτανα....και σερνομουν με την πλατη πολλα μετρα και το μηχανακι πηγενε κατα πανω σε μια γρια που προχορουσε στον δρομο...Και μολις σηκωνομαι αρχιζε και μου φωναζε η γρια και τησ λεω ''ασε με ρε θεια και συ να πουμε'' και εβλεπα τον καμεραμαν και τον δημσιογραφο να τρεχουν προσ το μεροσ μου και να φωναζουν....Καλα πολυ γελιο...









Ειναι μια γεφυρα για να περνανε οι πεζοι με ξυλο γυαλιστερο κατω....(πλατοσ 2 μετρα)Εβρεχε...Και πηγα εγω με το μοταρντ να κανω κολιες...(εξυπνος)Ελα ομως που γλυστρουσε τοοοοοσο μα τοοοσο πολυ που ανοιξα το γκαζι και δεν καταλαβα οτι γλυστρουσε αλλα οτι ειχα νεκρα ......Μιλαμε πολυ γλιστερο....Οποτε νομιζοντας οτι ολα ηταν οκ ξαφνικα πιανει η μηχανη σε ενα σημειο που δεν γλυστρουσε τοσο και πηγενα εγω απο την μια μερια της γεφυρας στη αλλη σκεπτομενος ''ωχ θα πεσω κατω απο την γεφυρα...α οκ την γλυτωσα .....ωχ τωρα απο την αλλη μερια παναγια μου θα πεσω ωχ την χλυτωσα ....ωχωχωχωχ θα πεσω και θα περαζω αναμεσα απο τα καγκελα....'' χαχαχα τελικα επεσα και με πλακωσε η μηχανη και χτυπησα και το ποδι μου...










Και τελοσ διοτι βαρεθηκα να γραφω κυνηγουσε ενασ σκυλος εναν φιλο μ με την μηχανη και εγω απο πισω και ξαφνικα μπαινει ο σκυλος μπροστα απο τον φιλο μου και τον παταει και μετα ο βλακας ο σκυλος ξαναμπαινει και τον ξαναπαταει ο φιλος μου ....Καλα μιλαμε πιο βλακα σκυλο δεν εχω ξαναδει ποτε...

grigris
11/12/2007, 10:26
Ρε πηγα βόλτα μετά απο ποτο αργα το βραδυ.... Περασα απο αυτο το δρομάκι και τελικιάζω το τοτε σκουτεράκι μου...... στο τέλος της ευθείας ο δρόμος μια απότομη βούτα και συνέχιζε ευθεία..... οπως ειχα μαζέψει χιλίομετρα (70-80) η βουτά ηταν ιδανική για άλμα!!!! :beer:

"Αλμα με σκουτεράκι..." σκέφτομαι... Γαμώ τις ιδέες :a46: , θα με :a23: όλοι!!!

Ρε και το πηδάω :a2: και προσγειώθηκα και κομπλε!!!....................

Ομως............ γινόντουσαν έργα στα 5 μέτρα :eyepop: .........................

Βλέπω πρότα τη χρωματιστη κορδέλα, την οποία εσκησα με το στήθος μου όπως στους αγώνες στήβου οταν τερματίζεις.... και μετα τα αναχώματα....στο βάθος κατι δισδιάκριτο μαυρο χασημο..... Ωπα, λέω, αυτό δεν ειναι καλό (ηταν λακούβα)..... και πέρνω τη σωστή απόφαση να πλαγιάσω τη μηχανή και να συρθώ :a022: :a51: .....

Σερνόμουνα λοιπόν μαζι με τη μηχανη, πάνω στη σέλα. με τα χέρια στο τιμόνι... κανονικά!!!!

Ωσπου.... πεφτω όπως ήμουν με τη μηχανη....στη "λακούβα"!!!!!:a08:

Η λακούβα ήταν έργα του οτε και ειχε 2.5m + ύψος!!! Επεσα μέσα, το Σκουτεράκι όρθιο (το πλάτος ηταν ακριβως όσο το σκουτεράκι) και εγω πάνω σε άυτο σα να είμαι έτοιμος να ξεκινήσω!!!.... και που να πάω?????????

Δε μπορούσα να βγώ!!!:a014: .. Περνω τηλ τα παιδια που ήμασταν πριν μαζί και τους λέω μπλα μπλα μπλα- μπλου μπλου και ξεκινάνε....

Μετά απο 5 λεπτα ακουω.....
-"Βαγγελη...... Βαγγέλη..... ρε Βαγγέλη!! ... Που έισαι ρέεεεεεεεεεεεεεεεε"
- Εδωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω......................

Xrider
11/12/2007, 13:16
Ρεθυμνο
Ενας φιλος ειχε ενα εντουρακι -φοβερο 80αρακι- ψηλο αρκετα.
επειδη ηταν πολυ σουπερ μηχανακι ενας αλλος φιλος για να το οδηγει εκανε τον σοφερ-Χ-σε αυτον που ειχε το μηχανακι-Ψ.
Γυρναμε αργα απο ενα κλαμπ παρεα αλλες 5 μηχανες και στον δρομο ο τρελλιαρης με το Cagiva εκανε ταρζανιες δυκαβαλος....απο μακρυα ξαφνικα βλεπω το φως απο το κωλοφαναρο να εξαφανιζεται εντελως....αφου πλησιαζουμε βλεπουμε τον Χ πεζο και να λιωνει απο τα γελια και ο Ψ πουθενα :confused:
¨
Τι εγινε
Ο Ψ λεει στον σοφερ του...σταματα ρε να κατουρησω...
Ο Χ σταματαει να κατεβει ο Ψ και με το λιγοτερο βαρος σηκωθηκε και η αναρτηση απο το εντουρακι....ο Χ παει να πατησει κατω και εκει που εχει σταματησει ειναι γεφυρι -οσοι ειναι απο Ρεθυμνο ξερουν το γεφυρι πριν την καλοκαιρινη Οπερα-δεν φτανει να πατησει κατω και μαζι με το μηχανακι πεφτουν απο κατω....
Ο Χ ειχε λιωσει και αυτος στα γελια παρολα τα χτυπηματα που ειχε.Το μηχανακι το εβγαλε απο την παραλια.


Αθηνα Ν/Φ

Ειμαι με το RGV και εχω παρει μια γκομενα για καφε
Φτανουμε στην Dolce (to 1998)

Πινουμε τον καφε μας και την ωρα που ειναι να φυγουμε

καβαλαω τη μηχανη και καθομαι στην πισω θεση για να κατσει αυτη μπροστα - ειχαμε μια συζητηση στο δρομο-
Οπως καθομαι επανω στην θεση του συνοδηγου και σηκωνω την μηχανη απο το σταντ δεν φτανω να πατησω κατω και.....ΜΠΑΜ :smokin: σκαει το RGV κατω και ολη η καφετερια στα γελια...

arhs
13/12/2007, 02:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
αφου πλησιαζουμε βλεπουμε τον Χ πεζο και να λιωνει απο τα γελια και ο Ψ πουθενα :confused:

μήπως εννοούσες το ανάποδο?:p

EVI
24/02/2008, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ntinlanden
Εγω-Γιαννης και παπι μου
Σε σταση για σκαντζα να οδηγησει ο Γιαννης εγω κατεβαινω απο τη μια πλευρα και ο Γιαννης απο την αλλη.
Δεν το συνεχιζω.

:bigcry: :bawl: :lol:

pinky
27/02/2008, 19:43
ήταν βράδυ θυμάμαι....

Μολις βγήκα από το θέατρο (μαζί και οοοολος ο κόσμος που είχε μέσα)
Καβαλάω το μηχανάκι (οκ, οκ σκουτεράκι:p ) να πάω κυριολεκτικά 20μ πιο κάτω σε ένα μπαράκι (το κολλημα όλων των νέων κατόχων μηχανών που θέλουν να το έχουν παντού δίπλα τους..)
Δίνω και το κράνος σε μιά φίλη - 20μ είναι αυτά λέω-
Βάζω μπρος η δικιά σου να φύγω και τσουπ(!) 1 μέτρο πιο κάτω σαβούρα το μηχανάκι.
Απ'τη ντροπή μου δε γυρισα να κοιτάξω πόσοι γέλαγαν μαζί μου

Είχα ξεχάσει τη βλακεία που κλειδώνει το δισκόφρενο...
Πρώτη και τελευταία φορά ελπίζω!
:blush:

jfx
14/03/2008, 16:34
Απίθανο θρεντ! πολύ γελιο!

Ακουστε κι εμενα ενα:

ημουν μεσα στο ταξι, στο πισω καθισμα και σταματαει το ταξι χαλαρα στο φαναρι κι ερχεται απο διπλα δυο τυποι πανω σε ενα μηχανακι bmw απο τα παλια σαν κι ετουτο:
http://image24.webshots.com/25/5/11/39/40351139xErhFh_fs.jpg

και οπως σταματαει χαλαρα πεφτει στο πλαι. και ο συναναβατης γυρανει τσντισμενος στο οδηγο και του κανει: καλα ρε μαλακα ποτε θα καταλαβεις οτι βγαλαμε το κουτι?


κουτι εννοουσε το κανιστρο και προφανως ο οδηγος ειχε συνηθισει να μην κατεβαζει ποδι οταν σταματα. σκασαμε στα γελια κι εγω κι ο ταξιτζης!

--------------------------------------------------------

Αλλη μια πριν απο 2 βδομαδες περίπου, μπαινω σε ενα ταξι εδω στη πατρα και σε καποια στιγμη ακουγεται απο τον ασύρματο που εχει το ταξι, ο γκουσγκουνης στη γνωστη ατακα: βεντουζα βεντουζα, ρουφα το τρομπονι κτλ....


γελαμε αρχικα με τον ταξιτζη και αυτο συνεχισε να παιζει για καμια 30αρια-40αρια δευτερολεπτα οποτε ειχαμε ηρεμησει λιγο με τον ταξιτζη και ακουγεται απο τον ασυρματο ενας αλλος ταξιτζης που λεει:
-τι εχουμε εδω ρε παιδια? παρεμβολες?
και σηκωνει ο δικος μου ο ταξιτζης τον ασυρματο και του κανει:
-τσοντα εχουμε μωρε μητσο, τι εχουμε!
κι αλλα γελια κι εκει...!

(δε θυμαμαι αν ειπε μητσο ή αλλο ονομα):rotflmao:

dirtbird
15/03/2008, 07:37
Κάνιστρο?... προφανώς εννοείς το καλάθι.


Α.... και αυτό έχει τύχει σε όλους (αλλά συνήθως είναι BSA και το οδηγάει παππούς....):smilea:

Chris_Cb1300
15/03/2008, 08:53
Είμαι σε κεντρική καφετέρια....Κόσμος???....ΧΑΜΟΣ!!!!!
Ερχεται ένας τύπος με καλογυαλισμένο varadero κ με τη γκόμενα απο πίσω η οποία ήταν πολύ κοκέτα μ ένα μίνι μέχρι το αφαλό!!!!Ντύσιμο μηχανής δηλαδή....
Παρκάρουν δίπλα στο κόσμο με περίσσιο υφάκι κ ξεκηνάει η διαδικασία να κατέβει η γκόμενα χωρίς να φανεί το μεμέ της!!!Της εξηγούσε ο τυπος να σηκωθεί όρθια πάνω ση μηχανή κ να κατέβει σαν να πατάει σε σκαλοπάτι...Αυτή να μη καταλαβαίνει...Για να μη σας κουραζω τα γελάκια ειχαν ήδη αρχίση να σχηματίζονται στα πρόσωπα όλων ώσπου.......................................
Μπερδεύει το 12ποντο της κυρίας στο πίσω βαλιτσάκι κ σωριάζεται στο πεζοδρόμιο χαρίζοντας πλούσιο θέαμα σε όλους τους παρεβρισκόμενους...(καμμιά 200αρια άτομα)!!!
Το τι επακολούθησε μπορείται να το φανταστείτε....:lol: :lol: :lol: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Zid
15/03/2008, 08:57
Μεθυσμένος γύρω στα 19-20 με παπί γύρναγα σπίτι..(μην κάνετε σχόλια για το μεθυσμένος i know) Στην ευθεία στο στρατόπεδο λίγο πριν το Πευκώνα στους Αγ.Αναργυρους με παίρνει στιγμιαία ο ύπνος.Χωρίς να το καταλάβω φαρδύς πλατής στην άσφαλτο .....
Το αστείο όμως δεν ήταν στη τούμπα αλλά στην συνέχεια...
Σηκώνω το μηχανάκι και απο τα νεύρα μου βγάζω το κράνος και του τραβάω μια κλωτσιά προς το πεζοδρόμιο.....
Έλα όμως που το κράνος έπεσε κάτω από το πεζοδρόμιο και κύλησε μέσα στα χόρτα προς τα Πεύκα.... καμια 15αριά μέτρα πιο κάτω μέσα στο Πευκώνα...


ΚΑΤΑΛΗΞΗ .... 5 το πρωί να ψάχνω μέσα στη μαυρίλα το ΜΑΥΡΟ κράνος μου και να μην το βρίσκω.... :lol:

ARISPEED1
17/03/2008, 21:13
κ μετά απο 3 μήνες απροπονησιάς κ αμηχανίας πάνα βάλω τις sidi ,οχι Crouford,τις μπότες ΜΧ δηλαδή κ βλέπω κατι πρασινωπά αντικείμενα στην μία μπότα....ΡΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ....πόντιξ ιπτάμενος στην ντουλάπα ......??/?? Πάμε για μπότες λέω ,η πρεσβυωπία ....Τελικως ειχε βάλει ο γιός μου το Γιαννάκι το τσογλανάκι 2 μανταρινάκια τα Χριστούγεννα στην μπότα κ απο΄τήν κακία τους πρασινίσαν.Τελικά πηγα στα βουνά ... Το πρώτο σαμποτάζ του γιού εναντίον του μπαμπά....

xiotis33
10/04/2008, 23:21
pw re paidia akouste fasi....kalokairi kai ola ta gomenakia eksw sta mparakia ktl...emeis 5-6 mixanakia...pername mprosta apo ena mparaki kai lew "wraia edw tha deiksw tin ropi kai to gazi m " xaxa kai kanw souza...mprosta m eixa ena papi pou eixe me tin seira tou kai aftos mprosta tou ena amaksi.e pataei freno to amaksi pataei o mprosta pataw k egw..to katevazw...to ksanasikwnw meta ...pataei o mprosta freno pali alla dn prolava na to katevasw kai to prosgiwsa stin plati tou filou m!akougete to flasaki KRAK! girnaei olo to mpar kai koitaei emena na ton kavalikevw...xaaxaxaxaxaxa ...meta to rixnw stin eksatmisi tou kai ligise pros ta katw... aftos kagelo...pali kala pou den epathe kaneis tpt.....kagouries leme....:smokin: (sry gia ta greeklish)

ermiss
11/04/2008, 12:56
Ιστορία με έφηβους, παπιά και βέβαια ΜΠΑΤΣΟΥΣ.....



10+ χρόνια πριν, μαζί με τον bro μου πάμε το παπί απο το χωρίο στην πόλη για φτιάξιμο, εννοείτε χωρίς δίπλωμα, πινακίδες, κράνη κλπ Ανάμεσα απο στενά χωματόδρομους κλπ για να μην μας πιάσουν δουν κλπ.

Μπροστά εγώ με το NSR125 του bro και πίσω αυτός με το χρέπι στρογγυλοφάναρο το οποίο απαιτούσε ειδική μεταχείριση για να μην σβήσει. Αναγκαστικά κάθε 3-4km σταματούσα και τον περίμενα.


Σε κάποιο σημείο,σταυροδρόμι, ανάμεσα σε χωράφια, δέντρα που δεν βλέπεις τι έρχεται απο τον κάθετο δρόμο, σταματάω για να ακολουθήσει και αυτός, προσπερνάω την διασταύρωση και τον περιμένω 5 - 10 μέτρα μετά.

Ξαφνικά ακούω τον ήχο που δεν ήθελα να ακούσω με τίποτα, σειρήνα....
Γυρίζω το κεφάλι πίσω και βλέπω ένα μπατσικό απο τον κάθετο δρόμο(προφανώς με είχε δει να περνάω μπροστά του) να έχει σταματήσει στο κέντρο της διασταύρωσης και να με κοιτάνε και οι δυο επιβάτες... :eyepop: :eyepop: :eyepop:

"Μικρε για που το έβαλες??" την τρέλα μου, στην μέση του πουθενά με πέτυχαν, αν είναι δυνατόν.... Πριν προλάβω να απαντήσω και αφού είχα εστιάσει στον μπάτσο ακούω άλλον ενα ανατριχιαστικό ήχο.... Φρενάρισμα....


Ο bro που το είχε λιώσει για να με προλάβει ανακαλύπτει την διασταύρωση και το μπατσικό 10 μέτρα πριν.... Όρθιος πάνω στο φρένο τεντωμένα χέρια προσπαθώντας να φρενάρει με όλο του το κορμί σαν γάτα που τεντώνει τα πόδια πριν πέσει απο ύψος... ηταν η εικόνα που είδα μόλις σήκωσα το βλέμμα πάνω απο το περιπολικό.


ΜΠΟΥΜ ο bro καρφώνετε πάνω στο φτερό και με το ζόρι κρατιέται πάνω στο παπί. Οι μπάτσοι γυρίζουν απότομα το κεφάλι και βλέπουν τον δικό μου να τους έχει εμβολίσει κανονικά, να πατάει στα πόδια του, να σηκώνει το μπροστά της μηχανής με τα χέρια, να την στρίβει όρθια και να πατάει γκάζι και να φεύγει προς το πίσω μέρος του περιπολικού σηκώνοντας σκόνη στο χώμα....


Τα μπατσάκια μέσα τα παίξανε, το ένα 16χρονο τους έχει βαρέσει και τον βλέπουν στο καθρέφτη να φεύγει πανικόβλητο και το άλλο να με βλέμα τρελό να πατάει γκάζι και να φεύγει... στο πλάι...


Οδηγούσα σαν τρελός μέχρι να το χώσω σε ένα χωράφι και να έχω λιώσει στα γέλια...

Τον bro τον είδα μετά απο 4-5 ώρες να χαμογελάει με καμάρι, " τους κάρφωσα, τους κάρφωσα!!!"

Μέτα από μερικές μέρες περάσαμε απο το τμήμα και κοιτόυσαμε διακριτικά το κόσμημα (λακούβα) στο πλάι του περιπολικού :smokin: :smokin:

EVI
04/08/2008, 01:01
πριν λιγες μερες

μπουφαν γαντια μποτακια (οχι ρε δεν ιδρωνω αμαν πια -τουλαχιστον οχι τοσο πολυ:hypnotize- :bawl: ) στεκομαι διπλα απο ενα τουμπανο γυμνο φοραω το κρανος και ε σα παιδι και εγω χαιρομε που σε λιγο θα ακουνε γυρω μου να σκανε οι ακραπες του :blush:

ολα ετοιμα γυρναω το κλειδι και βαζω πρωτη...γκουπ....δεν μπαινει η πρωτη...ξανα...τιποτα...γ@#ω μεσα .....με ΟΛΗ μου τη δυναμη στο λεβιε ΓΚΟΥΠ ΛΕΜΕ...τιποτα....ε τι σκατα?:mad: αρχιζω και ιδρωνω(λιγο ειπαμε)ριχνω μια κλεφτη ματια....καποιοι κοιταγαν αλλα εγω απτοητη....κατι εχει η μηχανη μα τι να εχει και δεν μπαινει η ταχυτητα γαμωτ?.....ξανα....τιποτα...

ερχετε με ενα βλεμα συγκαταβατικο ο γιωργος αφου κατεβηκε απο την μηχανη(μου)και μου λεει:
<<γιατι κοπανιεσε με το φρενο?>>:eyepop: :blush: ουπς :blush:

τετοιο κολλημα να πατω το πισω φρενο (που λογο rearsets :alien: )ειναι (πιο)μπροστα στο ποδι για να θελω με το πισω φρενο να βαλω ταχυτητα? Ε ΠΟΤΕ :bawl:

:lol:

γελαγα 10 λεπτα μεσα απο το κρανος ....μετα ακουσα τις ακραπες και ξεχαστικα...αντε....τωρα θα αλλαξω ταχυτητα στο ταιφουν:lol:

Giorgos19
04/08/2008, 02:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
πριν λιγες μερες

μπουφαν γαντια μποτακια (οχι ρε δεν ιδρωνω αμαν πια -τουλαχιστον οχι τοσο πολυ:hypnotize- :bawl: ) στεκομαι διπλα απο ενα τουμπανο γυμνο φοραω το κρανος και ε σα παιδι και εγω χαιρομε που σε λιγο θα ακουνε γυρω μου να σκανε οι ακραπες του :blush:

ολα ετοιμα γυρναω το κλειδι και βαζω πρωτη...γκουπ....δεν μπαινει η πρωτη...ξανα...τιποτα...γ@#ω μεσα .....με ΟΛΗ μου τη δυναμη στο λεβιε ΓΚΟΥΠ ΛΕΜΕ...τιποτα....ε τι σκατα?:mad: αρχιζω και ιδρωνω(λιγο ειπαμε)ριχνω μια κλεφτη ματια....καποιοι κοιταγαν αλλα εγω απτοητη....κατι εχει η μηχανη μα τι να εχει και δεν μπαινει η ταχυτητα γαμωτ?.....ξανα....τιποτα...

ερχετε με ενα βλεμα συγκαταβατικο ο γιωργος αφου κατεβηκε απο την μηχανη(μου)και μου λεει:
<<γιατι κοπανιεσε με το φρενο?>> :blush: ουπς :blush:

τετοιο κολλημα να πατω το πισω φρενο (που λογο rearsets :: )ειναι (πιο)μπροστα στο ποδι για να θελω με το πισω φρενο να βαλω ταχυτητα? Ε ΠΟΤΕ

:lol:

γελαγα 10 λεπτα μεσα απο το κρανος ....μετα ακουσα τις ακραπες και ξεχαστικα...αντε....τωρα θα αλλαξω ταχυτητα στο ταιφουν:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

trigger
04/08/2008, 03:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
πριν λιγες μερες....

Γυναίκες ρε πστμ..... :sick: :sad:


:a22: :a22: :a22:

Road67
04/08/2008, 10:21
Πριν χρονια ειχα τη μεγαλοφυη ιδεα για να μην δινω πολλα σε βενζινη να παρω ενα οχημα θρυλο στην οικονομια... Honda Tact 50 :D στο οποιο κολλαγε το γκαζι.
Ενα πρωι αν και δεν ειχα μαθημα αποφασιζω να παω την κοπελα μου στη σχολη με το ασυγκριτο οικονομομετρο :D κι ενω φτανουμε κατεβαινει εκεινη και παω να κατεβω κι εγω ενω το γκαζι συνεχιζει να δινει... Ακομη δεν εχω καταλαβει πως βρεθηκαμε περικυκλωμενοι απο το tact που εκανε πληρη περιστροφη γυρω απο μας :lol: :lol:

spive82
04/08/2008, 15:37
:lol: :lol: :lol: :lol:

EVI
04/08/2008, 16:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Γυναίκες ρε πστμ..... :sick: :sad:


:a22: :a22: :a22:

πεστα :blush:

:lol:

aristrom
23/08/2008, 19:50
Κυριακη μεσημερι, καυσωνας ,σε δρομο που οδηγει για παραλια κατω απο τη γεφυρα το συνηθησμενο μπλοκο ,2μπατσοι ο ενας μες το περιπολικο,ο αλλος εχει σταματησει 2 μηχανακια και τα ελεγχει ,και η τριτη [γυναικα]με υφος σεριφη του φαρ ουεστ κοιταζει αριστερα,δεξια μηπως εμφανιστει κανενας....λαγος!.
Ξαφνικα να ο λαγος! απο το απεναντι της ρευμα ,πιτσιρικας με παπι σουπερ νικελωμενο,φτιαγμενο,κ.λ.π. φυσικα ?χωρις κρανος [να μην του χαλασουν τα καρφακια στα μαλλια]
τρικαβαλος με δυο πιπινια ,ξερετε, εκεινα που τα βλεπεις και λες γιατι ρε ΠΣΤΜου γιατι να μην ημουν τωρα 20 χρονων να τ..#%$@^!!!!
Μολις πλησιαζουν η ΄΄αστυνομικος΄΄σηκωνει το χερι της κανοντας του σημα να σταματησει. Ο πιτσιρικας κοβει ταχυτητα και της φωναζει:ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΧΩΡΑΕΙ ΑΛΛΗ!!!!!!
ξαναανοιγει γκαζι και ..φευγει !!
Αυτη με το χερι σηκωμενο για κανα λεπτο το στομα ανοιχτο κατακοκκινη γυριζει προς τους συναδελφους της οι οποιοι αυτος μεσα στο περιπολικο εχει αγκαλιασει το ....τιμονι ,ο εξω μαζευει κατι ...αδειες απο κατω και..........εγω...οποτε το σκευτομαι....ξανα γελαω!!!!!!!!!!!!>

kalant
23/08/2008, 20:58
πριν πολλα χρονια με το kdx 250 εγω, εχω καταφερει μετα απο πολλες προσπαθειες να κλεισω ραντεβου με μια φοβερη γκομενα, αφου παω την παιρνω και παμε και αραζουμε για καφε ξεκιναμε για να φυγουμε, με την πρωτη μανιβελια το μηχανακι περνει μπροστα αλλα η μανιβελα μενει στο πεζοδρομιο...

ωχ μου λεει τι εγινε?

ε τιποτα μωρε να εσπασε η μανιβελα, ελα να σε παω σπιτι, οκ παμε μου λεει...

ωχ την μανιβελα τι θα την κανω ομως, δεν ειχα ουτε τσαντα ουτε μπαγκαζιερα τιποτα...

προσφερεται να την κραταει αλλα δεν γινεται ομως επειδη θελει να κρατιεται κιολας οποτε μου λεει δωσε να την βαλω στην τσαντα μου, σιγουρα? της λεω εγω, ναι ναι δωσε μου λεει αυτη...

εγω ο μ@λ@κ@ς την εδωσα αλλα δεν σκεφτηκα οτι ειναι γεματει γρασσα, την βαζει λοιπον στη τσαντα αλλα μεχρι να φτασουμε εχει γινει κ@λος η τσαντα της, ωχ παει λεω αυτο ηταν, ξενερωσε...

ευτυχως ξαναβγηκαμε...

:rotflmao:

KLE
24/08/2008, 14:07
Πριν το '90...
Πολυ πιτσιρικαδες...

Δυο γνωστοι αποφασιζουν να "τρεξουν" τα αθλια 50αρια παπια τους.....
Η κοντρα θα γινοταν σε μια ανηφορικη ευθεια(γυρω στο εναμισι χιλιομετρο).
Νυχτα...ο δρομος θεοσκοτεινος και δεξια-αριστερα απο το δρομο...χωραφια..

Μενουμε ολοι στην ανηφορικη μερια του δρομου στην εισοδο του χωριου και οι δυο επιδοξοι "πιλοτοι" κατηφοριζουν και πηγαινουν προς την "εκκινηση".
Αφου χρειαστηκε να περιμενουμε 3-4 λεπτα(φαντασου ταχυτητα και ηταν και κατηφορα) για να φτασουν....τους βλεπουμε να κανουν μεταβολη. Για την ακριβεια..... δυο φωτα ειδαμε στο τερμα θεου να στρεφονται προς την κατευθυνση μας...

...και ξεκινουν....και ερχονται...και ερχονται....και πλησιαζουν... και .....

...και καποια στιγμη(στα μεσα της διαδρομης) βλεπουμε τα φωτα απο τα μηχανακια να φεγγουν μια στη γη......μια στον ουρανο....μια δεξια....μια αριστερα...σαν φωτορυθμικα σε ντισκοτεκ ενα πραγμα...και χανονται τελειως...

-Τι εγινε;
-Δεν ξερω...
-Επεσαν;
-Δεν ξερω...
-Γιατι σταματησαν;
-Δεν ξερω σου λεω ρε..
-Παμε να δουμε...


Και παμε ...

Τι συνεβει;;;;;
Μεσα στα σκοταδια και με τα "οτι να'ναι" φωτα που ειχαν τα παπια εκεινης της εποχης.....
δεν ειδε κανεις τους το γαιδουρι απο το παρακειμενο χωραφι που κατα την καταβαση των "γρηγορων" ξυπνησε-τρομαξε και αρχισε να τρεχει περα-δοθε πανω στο δρομο...

Αποτελεσμα δυο κατεστραμενα παπια, δυο "πιλοτους" με πληγωμενο εγωισμο και ενα...ψοφιο γαιδουρι στη μεση του δρομου....

Την αλλη μερα ο ιδιοκτητης του γαιδαρου εψαχνε να βρει ποιος "εφαγε" το ζωντανο του με μονα στοιχεια κατι σπασμενα πλαστικα φτερα και σπασμενες μανετες που ειχαν μεινει στον "τοπο του εγκληματος".....

kalant
24/08/2008, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από KLE
και ενα...ψοφιο γαιδουρι στη μεση του δρομου....



πολυ αστεια εμπειρια φιλε, ωραιος...

:mad:

Gi_4ce
24/08/2008, 15:49
2 ιστορίες...

ΕΝΑΣ "ΓΝΩΣΤΟΣ" ΜΟΥ...

... την εποχή του '70, αλώνιζε την Πεντέλη με μηχανάκια ιδικατασκευές... Ούτε δίπλωμα τότε, ούτε τίποτα...

Ενα βράδυ ,τους παίρνει στο κυνήγι η αστυνομία... Πως να ξευγουν (2 ατομα πανω στο μηχανάκι) αρχίζουν να ανεβαίνουν την Πεντέλη και, εφόσον έχουν κάνει μια απόσταση ασφαλείας, μπαίνουν σε ενα χωματόδρομο, πετάνε το μηχανάκι σε ένα χαντάκι, το σκεπάζουν με κλαδιά και αρχίζουν να ανήφροίζουν το βουνό μέσα απο το δάσος για να βγούν στα Μελίσσια... Ενώ μες στο βράδι σπάνε κλαδιά και με το ζόρι βλέπουν που πανε (προσανατολιζόντουσταν με τα φώτα των Μελισσιων), ξαφνικά, βρίσκουν μπροστά τους ένα συρματόπλεγμα...

-Ρε συ, τι κανουμε τωρα?
-Τι να κανουμε... Το σκαρφαλώνουμε και περνάμε απέναντι...

Όντως σκαρφαλώνουν, αλλα ήταν ΠΟΛΥ ψηλο! ΠΟΛΥ!
Εφ' όσον σκίζουν κάτι παντελόνια και κατι μπλούζες, τελικά περνάνε το συρματόπλεγμα και φτάνουν στα Μελίσσια.

Την επόμενη μέρα που πάνε να πάρουνε το μηχανάκι, λένε "δεν παμε να δουμε τι ηταν το συρματόπλεγμα αυτο?"
Ανηφορίζουν το βουνό, ακολουθώντας τα σπασμένα κλαδιά απο το προηγουμενο βράδυ μέχρι που βρίσκουν το συρματόπλεγμα....

Πιο πάνω ειχε ενα γηπεδο. Για να μη φευγει η μπάλα, είχαν φτιάξει ενα συρματόπλεγμα 50 μ πιο πέρα που ήταν

7 μέτρα ψηλό
και 10 μετρα φαρδύ!!!

:rotflmao:

50αράκι ΚΙLLER!!!

Κατηφόρα στου Παπάγου, οπου στο τέλος της έχει καφετέρια με τρελλά μωράκια!
Δικάβαλο σε yamaha DT 50 με aftermarket εξάτμιση και τσίτες στην κατηφόρα για να ακουγόμαστε!
Οδηγεί φίλος, οδηγός παπιού!
Έχουμε βάλει 5η και κατεβαίνουμε τέζες. Το DT ακούγεται τόσο πολύ σε αυτές τις rpm που βλέπουμε εναν γεράκο να έχει πιάσει δυο γιαγιάδες και να κοιτάζει με γουρλωμένα μάτια τι έρχεται ετσι!:rotflmao:

Ξαφνικά, νερά και πανικός!
Συνηθισμένος απο το παπί, κάνει κατεβάσματα για να κόψει το μηχανάκι...
Φρύδια, πού να κόψει? 52000 στροφες το dt αλλα δεν κόβει! Αποφασίζει να πατήσει μπροστά φρένο. Την επόμενη στιγμή σερνόμαστε μπροστά απο την καφετέρια! Το μηχανάκι σταματάει λιγο πιο κάτω,, αφού πάει και κοπανάει ενα κολωνάκι με την αλυσίδα...

-Μ@λ@κ@ ρόμπες γιναμε, έλα να φύγουμε! (μου λέει)

Ανεβαίνουμε πάνω στο μηχανάκι, κουμπώνουμε πρώτη και ιιιιιιιιινννννννν ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιννννννννννν!!!

Η αλυσίδα είχε μείνει στο κολωνάκι!:rotflmao:

Aggelos_SV
24/08/2008, 20:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce

Το DT ακούγεται τόσο πολύ σε αυτές τις rpm που βλέπουμε εναν γεράκο να έχει πιάσει δυο γιαγιάδες και να κοιτάζει με γουρλωμένα μάτια τι έρχεται ετσι!:rotflmao:



:a024:
Αφορμή για χούφτωμα βρήκε ο παππούς :rotflmao: :rotflmao: