PDA

View Full Version : 2ο ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ



Xapns
02/08/2007, 12:24
http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=743861

Uriah Heep
02/08/2007, 13:44
Κρίμα, λάθος μέρος!

Οι κάτοικοι της Όρμας, του Λουτρακίου και Λυκόστομου (όρος Βόρας), θα υποδέχονταν με δάκρυα συγκίνησης μια τέτοια πρωτοβουλία...


:beer: :beer: :beer:

noble
02/08/2007, 14:15
:beer: :beer: :beer:

Ελπιζω να καταφερω να παω εστω 2 μερες!

OldMan
02/08/2007, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
Ελπιζω να καταφερω να παω εστω 2 μερες!
Με την τζιπούρα, τις γόβες και την κουάφ για να δείξεις πόσο κοντά είσαι στα παιδιά ενός κατώτερου θεού ??? :winka:

KeLeYTiS
02/08/2007, 14:20
Nα κανω μια ερωτηση?

Πριν κανα 2-3 βδομαδες περασαν και μας γεμισαν αφισες για το ιδιο καμπινγκ Νομιζω στην Παρο ....

2 μερες μετα περασε ενας Πακιστανος και ξηλωνε ολες τις αφισες,τις συγκεκριμενες μονο γιατι γενικα μας λερωνουν ολοι εδω με το αφισο-σπαμ τους ....

Περιεργο ?

ΥΓ)Αν θελετε αντιρατσιστικο καμπινγκ κατασκηνωστε Πλατεια Κολιατσου :lol:

noble
02/08/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Με την τζιπούρα, τις γόβες και την κουάφ για να δείξεις πόσο κοντά είσαι στα παιδιά ενός κατώτερου θεού ??? :winka:

Τι εστι κουαφ?:look: Πες μου αν με βριζεις :evil:
Σ ολα τ αλλα ναι :lol:

keleutis δεν εχω ιδεα για το περιστατικο,εκτος αν ηταν να γινει Παρο και τελικα αλλαξαν προορισμο...

Uriah Heep
02/08/2007, 14:40
Ήταν να γίνει στη Μύκονο στου Pierro's ...
...αλλά κάποιο τηλεοπτικό σκυλί που ναυλοχεί την ομπρέλα θαλάσσης του σε παρακείμενη ακτή, οργάνωσε "surprise party" την ίδια ημερομηνία...:sad:


:beer: :beer: :beer:

noble
02/08/2007, 14:49
:lol: :lol:

Χασαμε ευκαιρια δηλαδη...:(
Καλυτερα,εχω ακουσει οτι αν στενοχωρεις τους θαμωνες τις Μυκονου παθαινουν καταθλιψη τα κατοικιδια τους κι ειναι κριμα :wacko:

:beer: :beer: :beer:

Maira
02/08/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS


................

ΥΓ)Αν θελετε αντιρατσιστικο καμπινγκ κατασκηνωστε Πλατεια Κολιατσου :lol:



Σωστός!!!!!!


Κανονικά στο κέντρο μεγάλων πόλεων έπρεπε να γίνει!!!!! :look:


και θα σου πω εγώ για πότε θα χρειαζόντουσαν το λιγότερο 5 δημοιρίες ματ!!!!

:wave2:

OldMan
02/08/2007, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
και θα σου πω εγώ για πότε θα χρειαζόντουσαν το λιγότερο 5 δημοιρίες ματ!!!!
Ο λόγος ??? :confused:

Maira
02/08/2007, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ο λόγος ??? :confused:




Από τους πολλούς αλλοδαπούς που θα πλακώνονται μεταξύ τους!!!!!


:eek: :eek:

OldMan
02/08/2007, 15:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Από τους πολλούς αλλοδαπούς που θα πλακώνονται μεταξύ τους!!!!!
Δεν σε πιάνω βρε κοπέλα μου ...!!! :look:

(θα μΕ πεις, TTR250 είναι αυτό, που να με πιάσεις ...) :lol:

Maira
02/08/2007, 15:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Δεν σε πιάνω βρε κοπέλα μου ...!!! :look:

(θα μΕ πεις, TTR250 είναι αυτό, που να με πιάσεις ...) :lol:



Τους έχεις δει πως πλακώνωνται μεταξύ τους για το τίποτα????


Μιλάμε για ξλυλο όχι αστεία! φαντάσου τώρα όλους αυτούς να ανακαλήψουν αυτό το αντιρατσιστικό κάμπινγκ και να πάνε. Θα φαγωθούν μόνοι τους!!!


(όσο για το του-του-ρου, ε δουλεύουν ΄σε άλλες συχνότητες!!!! :winka: )

OldMan
02/08/2007, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Τους έχεις δει πως πλακώνωνται μεταξύ τους για το τίποτα????
"Τίποτα" μπορεί να φαίνεται στους "απ΄έξω" ...:beer:

KeLeYTiS
02/08/2007, 15:26
To θεμα δεν ειναι μεταξυ τους

Ας κανουν οτι θελουν μεταξυ τους δημοκρατια εχουμε

Εμενα , την μανα μου , την περιουσια μου να μην πειραζουν ....

Αλλα τα κηφισιωτακια που κολλανε τις αφισες παω στοιχημα δεν τις κολλανε και σπιτια τους...

Εκει μαλλον δεν εχουν προβλημα ...

Maira
02/08/2007, 15:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
"Τίποτα" μπορεί να φαίνεται στους "απ΄έξω" ...:beer:



Χμμμμμμμμμμμ, για το ότι δε γουστάρει κάποιος την φάτσα κάποιου άλλου? Σου φαίνεται σοβαρός λόγος? Δυστυχώς ζούνε πολύ κοντά μας πλέον και ξέρουμε τι γίνεται!


Κι άμα κάποιοι θέλουν να κάνουν τέτοιες διοργανώσεις να τις κάνουν εκεί που υπάρχει μεγάλο πρόβλημα!!!! εκεί που τα φαινόμενα είναι έντονα!!!!!


Τι νόημα έχει να πάει κάποιος εκεί και να συμφωνεί και την επόμενη μέρα να γυρίσει σπίτι του και να βρίζει όποιον δεν είναι έλληνας????


:wave2:

OldMan
02/08/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Χμμμμμμμμμμμ, για το ότι δε γουστάρει κάποιος την φάτσα κάποιου άλλου? Σου φαίνεται σοβαρός λόγος?
Πιθανόν για μας που έχουμε (ή θεωρούμε ότι έχουμε) λυμένα κάποια άλλα προβλήματα, να φαίνεται "ψύλλου πήδημα" !!
(η "ψυχολογία" του γκέτο δεν είναι απλή υπόθεση ...!!!) :wave2:



Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Τι νόημα έχει να πάει κάποιος εκεί και να συμφωνεί και την επόμενη μέρα να γυρίσει σπίτι του και να βρίζει όποιον δεν είναι έλληνας????
Αυτά να τα πεις στην Noble που νομίζει ότι ο ακτιβισμός είναι να γράφεις αντιρατσιστικά συνθήματα (κρυφά) στους τοίχους !!! :lol:

Maira
02/08/2007, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Πιθανόν για μας που έχουμε (ή θεωρούμε ότι έχουμε) λυμένα κάποια άλλα προβλήματα, να φαίνεται "ψύλλου πήδημα" !!
(η "ψυχολογία" του γκέτο δεν είναι απλή υπόθεση ...!!!) :wave2:






Μα εδώ δε μιλάμε για γκέτο! Εδώ μιλάμε για ολόκληρο λαο, που θεωρεί πια ότι είναι πάνω απ' όλους! Και δε λέω για τους Κινέζους! Δεν πείραξαν κανέναν! Επιχειριματίες είναι! Δε μιλάω για τους Πακιστανούς που στην τελική ό,τι κι αν κάνουν (ξέρουν που κανουν μ@λακία) και πανε λαου λάου, δε μιλάω για τους μαύρους που έχουν μια αξιοπρέπεια, μιλάω για τους άλλους, γι' αυτους που την έχουν δι και πολύ μαμαω.

Όχι αυτοί δεν έχουν την νοοτροπία του γκετο. Έχουν την νοοτροπία του "θα σας μαμήσω όλους, γιατί είμαι και πολύ άντρας!

noble
02/08/2007, 15:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Σωστός!!!!!!


Κανονικά στο κέντρο μεγάλων πόλεων έπρεπε να γίνει!!!!! :look:


και θα σου πω εγώ για πότε θα χρειαζόντουσαν το λιγότερο 5 δημοιρίες ματ!!!!

:wave2:


το Αντι -ρατσιστικο λες?η το ρατσιστικο??:confused:
maira δεν σε καταλαβα βρε κοριτσι...Παντου υπαρχει μεγαλο προβλημα!Δεν νομιζω να διαλεξαν το συγκεκριμενο μερος,την Ερετρια γιατι εχει το λιγοτερο.Υποθετω οπως και οι μοτοσυκλετιστες διαλεγουν μερη για εκδρομες και για να ερθουν πιο κοντα ο ενας με τον αλλον(δεν υπονοω κατι :p )
ετσι και οι διοργανωτες σκεφτηκαν να συνδυαστουν οι διακοπες,τα μπανια με διαφορα happenings που αφορουν κυριως μεταναστες αλλα και οποιον ενδιαφερεται.
Μην μου πεις οτι οι Ελληνες που τσακωνονται για το παρκινγκ,επειδη καθυστερησε καποιος να ξεκινησει στο φαναρι και χιιιλια αλλα παραδειγματα,ειναι πιο πολιτισμενοι και ανωτεροι.
Οπως επισης νομιζω οτι απεχουμε πολυ απο το να τους εχουμε κοντα μας και να ξερουμε...
Γιατι τοτε θα ξεραμε και τα καλα αυτης της πλευρας :winka: Υπαρχουν!
keleutis δεν σε καταλαβα με τα κηφισσιωτικα και θα ελεγα ατυχες το παραδειγμα συγκρισης με τα βορεια προαστια και τους μεταναστες,εκτος αν δεν επιασα κατι και καταλαβα λαθος :beer:

υ.γ.οπως και να χει,οι Αλβανοι να εξαφανιστουν και ολα καλα :rotflmao: :rotflmao:
:wave2:

noble
02/08/2007, 15:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan

Αυτά να τα πεις στην Noble που νομίζει ότι ο ακτιβισμός είναι να γράφεις αντιρατσιστικά συνθήματα (κρυφά) στους τοίχους !!! :lol: [/B]


:nono: :nono:
οχι μονο στους τοιχους :lol: :lol:
Θελει χρονο για να συνηθισουμε και να συμβιωσουμε με το αγνωστο,το διαφορετικο.
Ακομα περισσοτερο χρονο ν αναλυσουμε φιλοσοφιες περι ρατσισμου,μεταναστων κτλ.
Ο καθενας μπορει να κανει ο,τι γουσταρει.Να μην παει ποτε,να βριζει οτι τον φοβιζει,οτι τον ενοχλει.Να νιωθει ανωτερος οπως λες maira,ειτε ειναι Ελληνας,ειτε Αλβανος.
Για μενα θελει θαρρος και διαθεση να μην ομαδοποιεις γενικοτερα.

Ισως παρεξηγουνται διαφορα events απο αυτα που βλεπουμε καθημερινα στους δρομους,μεταξυ μεταναστων.Που ομως δεν ειναι λιγοτερα απο αυτα Ελληνων,αλλα το θεμα δεν ειναι η συγκριση σε καμια περιπτωση.
Maira να σου πω πως το αντιρατσιστικο φεστιβαλ ηταν πολυ ομορφο!Με ανθρωπους απο παντου που παιζαν μουσικη,παρακολουθουσαν διαλεξεις κα εκθεσεις ζωγραφικης και φωτογραφιας,παιζανε σκακι,ειχε παιδοτοπο,ηταν ολοι οι λαοι μια γειτονια!
γενικα απειχε πολυ απο την εικονα που εχεις :) .Αν θελεις παμε 2 μερες μαζι στο καμπινγκ να δεις πως ειναι,να κανουμε και τα μπανια μας :winka:
Θα σε προστατευσω εγω :lol:
:wave2:

OldMan
02/08/2007, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
το αντιρατσιστικο φεστιβαλ ηταν πολυ ομορφο!Με ανθρωπους απο παντου που παιζαν μουσικη,παρακολουθουσαν διαλεξεις κα εκθεσεις ζωγραφικης και φωτογραφιας,παιζανε σκακι,ειχε παιδοτοπο,ηταν ολοι οι λαοι μια γειτονια!
:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

(συγγνώμη ρε Θάλεια, τίποτε προσωπικό αλλά....)

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:

μου'φερε λίγο από Woodstock !!! :beer:

Cpt. Haddock
02/08/2007, 16:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
...μου'φερε λίγο από Woodstock !!! :beer:

αααααχ....

:rolleyes:

Θυμάσαι ρε πως ήταν; Αυτές ήταν μέρες :smokin:

:a024:

OldMan
02/08/2007, 16:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Θυμάσαι ρε πως ήταν;
Τις 2 πρώτες μέρες, κάτι θυμάμαι ...

(για τις υπόλοιπες, φταίει το μβαμημένο το διαιθυλαμίδιο του λυσεργικού οξέως !!!) :sad:

Cpt. Haddock
02/08/2007, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
διαιθυλαμίδιο του λυσεργικού οξέως !!!) :sad:

πουτ@να lucy... :winka: :D :smokin:

OldMan
02/08/2007, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
πουτ@να lucy... :winka: :D :smokin:
Που την θυμήθηκες αυτήν ρε ..??? :look:

(ακόμη ψάχνει για διαμάντια στον ουρανό ???) :lol:

marulis
02/08/2007, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
:nono: :nono:
οχι μονο στους τοιχους :lol: :lol: ....................................
πως το αντιρατσιστικο φεστιβαλ ηταν πολυ ομορφο!Με ανθρωπους απο παντου που παιζαν μουσικη,παρακολουθουσαν διαλεξεις κα εκθεσεις ζωγραφικης και φωτογραφιας,παιζανε σκακι,ειχε παιδοτοπο,ηταν ολοι οι λαοι μια γειτονια!
γενικα απειχε πολυ απο την εικονα που εχεις :) .Αν θελεις παμε 2 μερες μαζι στο καμπινγκ να δεις πως ειναι,να κανουμε και τα μπανια μας :winka:
Θα σε προστατευσω εγω :lol:
:wave2:

:a19: :a23: :a19: :a23: :a15: :a20: :a18:

bartlal
02/08/2007, 17:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από noble
:nono: :nono:
οχι μονο στους τοιχους :lol: :lol:
Θελει χρονο για να συνηθισουμε και να συμβιωσουμε με το αγνωστο,το διαφορετικο.
Ακομα περισσοτερο χρονο ν αναλυσουμε φιλοσοφιες περι ρατσισμου,μεταναστων κτλ.
Ο καθενας μπορει να κανει ο,τι γουσταρει.Να μην παει ποτε,να βριζει οτι τον φοβιζει,οτι τον ενοχλει.Να νιωθει ανωτερος οπως λες maira,ειτε ειναι Ελληνας,ειτε Αλβανος.
Για μενα θελει θαρρος και διαθεση να μην ομαδοποιεις γενικοτερα.

Ισως παρεξηγουνται διαφορα events απο αυτα που βλεπουμε καθημερινα στους δρομους,μεταξυ μεταναστων.Που ομως δεν ειναι λιγοτερα απο αυτα Ελληνων,αλλα το θεμα δεν ειναι η συγκριση σε καμια περιπτωση.
Maira να σου πω πως το αντιρατσιστικο φεστιβαλ ηταν πολυ ομορφο!Με ανθρωπους απο παντου που παιζαν μουσικη,παρακολουθουσαν διαλεξεις κα εκθεσεις ζωγραφικης και φωτογραφιας,παιζανε σκακι,ειχε παιδοτοπο,ηταν ολοι οι λαοι μια γειτονια!
γενικα απειχε πολυ απο την εικονα που εχεις :) .Αν θελεις παμε 2 μερες μαζι στο καμπινγκ να δεις πως ειναι,να κανουμε και τα μπανια μας :winka:
Θα σε προστατευσω εγω :lol:
:wave2:


δεν ξερω αν εσυ θα προστατευσεις την μαιρα, ή θα τρεχεις να προστατευτεις απο τις μολοτοφ της! φωναξτε και την σομπερ για να γινετε αχτυπητο τριο!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Dodok edessa
02/08/2007, 17:44
δηλαδη ολοι ειναι καλοι και μονο οι ελληνες ειμαστε κακοι ??? :( :(

bartlal
02/08/2007, 17:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
δηλαδη ολοι ειναι καλοι και μονο οι ελληνες ειμαστε κακοι ??? :( :(

πες μΕ τι εισαι να σε πω αν εισαι καλος! :p

Dodok edessa
02/08/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
πες μΕ τι εισαι να σε πω αν εισαι καλος! :p


:rolleyes: κοιτα εγω λεω ελληνας ...στο γηπεδο με φωναζουν βουλγαρο....και η καταγωγη μου ειναι μικρασιατης :rolleyes:
πες μΕ ποια ειναι η καλυτερη να λεω οτι αυτο ειμαι .....:cool:

bartlal
02/08/2007, 18:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
:rolleyes: κοιτα εγω λεω ελληνας ...στο γηπεδο με φωναζουν βουλγαρο....και η καταγωγη μου ειναι μικρασιατης :rolleyes:
πες μΕ ποια ειναι η καλυτερη να λεω οτι αυτο ειμαι .....:cool:

λεγε σκουληκι για να συνδυαζεις και τα τρια! :D :smilea: :D








:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Dodok edessa
02/08/2007, 18:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
λεγε σκουληκι για να συνδυαζεις και τα τρια! :D :smilea: :D






:a43: :a57: :a43: :a57: θα ερθει η μερα που θα πληρώσεις :D :smokin: :D
εξωγήινε :lol: :rotflmao:

vangelis 64
02/08/2007, 19:01
Τελικά δεν μάθαμε τι είναι η κουάφ.:(

noble
03/08/2007, 08:28
oldman,captain δοξα στ' αθανατα γηρατεια :a22: :lol: :lol:

dodok απλως υπερασπιζομαι τον ανθρωπο και οχι τη φυλη του...Προσπαθησα να δειξω οτι δεν ειμαστε καλυτεροι επειδη ειμαστε Ελληνες,μπορουμε να ειμαστε καλυτεροι γιατι το θελουμε,το διεκδικουμε,το προσπαθουμε και και και...Αλλα αυτο ισχυει για καθε ανθρωπο.Μονο αυτο λεω :wave2:

bartlal κατι ξερεις εσυ :look:

vangelis : κουάφ η [ku&aacute;f] Ο (άκλ.): κάθε είδους διακοσμητικό, συνήθως από άνθη, που φοράει η νύφη στο κεφάλι της. [λόγ. < γαλλ. coiffe]

:beer: :beer:
:wave2:

Xapns
03/08/2007, 08:39
απλως υπερασπιζομαι τον ανθρωπο και οχι τη φυλη του...Προσπαθησα να δειξω οτι δεν ειμαστε καλυτεροι επειδη ειμαστε Ελληνες,μπορουμε να ειμαστε καλυτεροι γιατι το θελουμε,το διεκδικουμε,το προσπαθουμε και και και...Αλλα αυτο ισχυει για καθε ανθρωπο.

:beer: :beer: :beer:

motaba
03/08/2007, 09:44
Είχα πάει στο αντιρατσιστικό πριν καιρό, εκεί στο Δέλεαρ που έγινε...

Είχε αρκετό ενδιαφέρον και γεγονότα από το τι γίνεται στο κόσμο (φωτό..)..

Αυτό που δεν κατάλαβα ήταν για ποιό λόγο ο ρατσισμός ρίχνει τα μεροκάματα (σύνθημα γραμμένο κάπου).

Επίσης άλλη μια ένσταση..

Είχε ένα ταμπλό με φωτογραφίες και περιγραφικές ιστορίες από την μέρχι τώρα παραμονή και ζωή στην Ελλάδα από νεαρούς μετανάστες.

Λέγοντας νεαρούς εννοώ στις τελευταίες τάξεις του Λυκείου...

Από τους 10 περίπου οι 3 ήταν Αφρικάνες/νοι - 2 δεν θυμάμαι - 5 από την Αλβανία..

Οι τελευταίοι παραπονιόντουσαν ότι δεν καταλαβαίνουν για ποιό λόγο υπάρχουν ακόμα τα Αρχαία Ελληνικά στα σχολεία, ότι τους δυσκολεύουν πολύ και κανονικά θα έπρεπε να καταργηθούν...:rolleyes:


Και ο νοών νοείτω :winka:

Xapns
03/08/2007, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Από τους 10 περίπου οι 3 ήταν Αφρικάνες/νοι - 2 δεν θυμάμαι - 5 από την Αλβανία..

Οι τελευταίοι παραπονιόντουσαν ότι δεν καταλαβαίνουν για ποιό λόγο υπάρχουν ακόμα τα Αρχαία Ελληνικά στα σχολεία, ότι τους δυσκολεύουν πολύ και κανονικά θα έπρεπε να καταργηθούν...:rolleyes:


Και ο νοών νοείτω :winka:

Για ρώτα και τα ελληνάκια... να μας πουν τη γνώμη τους για το μάθημα των αρχαίων...

Και ο νοών νοείτω

marulis
03/08/2007, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xapns
Για ρώτα και τα ελληνάκια... να μας πουν τη γνώμη τους για το μάθημα των αρχαίων...

Και ο νοών νοείτω

Με πρόλαβες.

:a20: :a19: :beer:

motaba
03/08/2007, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xapns
Για ρώτα και τα ελληνάκια... να μας πουν τη γνώμη τους για το μάθημα των αρχαίων...

Και ο νοών νοείτω


Μπορείς να μου πείς γιατί το αναφέρουν μόνο αυτοί οι μετανάστες ?

Για τους υπόλοιπους και τα ελληνόπουλα δεν είναι δύσκολα ? :D

Xapns
03/08/2007, 10:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Μπορείς να μου πείς γιατί το αναφέρουν μόνο αυτοί οι μετανάστες ?

Για τους υπόλοιπους και τα ελληνόπουλα δεν είναι δύσκολα ? :D


Ίσως γιατί είναι οι περισσότεροι.
Εσύ τι λες;

motaba
03/08/2007, 10:15
Είναι όντως οι περισσότεροι, αλλά όπως είπα και πριν ήταν 10 αναφορές / περιγραφές από μετανάστες που μένουν στη Ελλάδα τα τελευταία χρόνια..

Το 100 % των μεταναστών από αυτή τη χώρα (5 από τους 5 ) είπε το ίδιο ακριβώς πράγμα.. σου κάνει εντύπωση ?

Δεν λέω αν είναι δύσκολα ή όχι τα Αρχαία - λέω ότι από τη διαμονή / ζωή τους στην Ελλάδα μέρχι τώρα αυτό τους έμεινε :eyepop:

:wave2:

Xapns
03/08/2007, 10:20
Ίσως αυτό δείχνει ότι είναι οι περισσότερο προσαρμοσμένοι στην χώρα, αφού τα παιδιά τους ζητάνε τα ίδια πράγματα που ζητάνε και τα δικά μας. :D

motaba
03/08/2007, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xapns
............. αφού τα παιδιά τους ζητάνε τα ίδια πράγματα που ζητάνε και τα δικά μας. :D



Μη γενικεύεις :smokin:

Για πες μου και για τα μεροκάματα ?

Xapns
03/08/2007, 10:35
Δε χρειάζεται να έχεις βγάλει την ΑΣΟΕΕ για να καταλάβεις ότι ο ξένος που δεν έχει κανέναν και καμιά υπηρεσία να τον υπερασπιστεί, αντιθέτως θα έλεγα, να κάνει τη δουλειά με μισό μεροκάματο. Εδώ οι έλληνες πολίτες πάνε σε δουλειές των 300,00? και 500,00? δε θα πάει ο αλλοδαπός;

motaba
03/08/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xapns
Δε χρειάζεται να έχεις βγάλει την ΑΣΟΕΕ για να καταλάβεις ότι ο ξένος που δεν έχει κανέναν και καμιά υπηρεσία να τον υπερασπιστεί

Άσχετο με την κουβέντα.... Anyway.

ΙΚΑ και επιθεώρηση εργασίας.

Οποιοσδήποτε από τους δυο σε κυνηγάει την έβαψες !!

[QUOTE]...να κάνει τη δουλειά με μισό μεροκάματο. Εδώ οι έλληνες πολίτες πάνε σε δουλειές των 300,00? και 500,00? δε θα πάει ο αλλοδαπός;[QUOTE]

Ναι ΟΚ, το ξέρω αυτό!

Η ερώτηση είναι γιατί ο ρατσισμός ρίχνει τα μεροκάματα ?

:confused:

marulis
03/08/2007, 12:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba

Το 100 % των μεταναστών από αυτή τη χώρα (5 από τους 5 ) είπε το ίδιο ακριβώς πράγμα.. σου κάνει εντύπωση ?

:wave2:

Μη ξεχνάς το μοντάζζζζζζζζζζζ
:rolleyes:

Ίσως αυτοί που το παρουσίαζαν έχουν λόγους να φανεί αυτό το πράγμα
:beer:

motaba
03/08/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Μη ξεχνάς το μοντάζζζζζζζζζζζ
:rolleyes:

Ίσως αυτοί που το παρουσίαζαν έχουν λόγους να φανεί αυτό το πράγμα
:beer:

Πάσο..

:beer:

marulis
03/08/2007, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από motaba
Πάσο..

:beer:

Τα ρέστα μου και τα βλέπω.

:wave2:

bartlal
03/08/2007, 13:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Dodok edessa
:a43: :a57: :a43: :a57: θα ερθει η μερα που θα πληρώσεις :D :smokin:
εξωγήινε :lol: :rotflmao:

ποσα θελεις να ΜΗΝ σου δωσω λαδεμπορα? :smokin:



:a44: :a44: :a44:












:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

giorgalis
19/08/2007, 22:51
Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ=ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΥΡΙΑ ΟΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ.ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΗΥΦΥ

HateNord
19/08/2007, 23:27
Εγώ λέω να κάνουμε ένα φεστιβάλ για HONDA BIKES...:lol: :lol:

OldMan
20/08/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ=ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΥΡΙΑ ΟΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ.ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΗΥΦΥ

:rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


(ρε τι χάνω με την μετακόμιση ....!!!) :sad:

bartlal
20/08/2007, 13:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ=ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΥΡΙΑ ΟΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ.ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΗΥΦΥ

σας εχει τελειωσει το "Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΑΡ ΕΓΓΥC"??? εχετε αλλαξει γραφεια? γιατι δεν σηκωνετε το τηλ που προσπαθω να παρω για να αγορασω κανα ποιοτικο βιβλιο για τις διακοπες μου? :sad:

Cpt. Haddock
20/08/2007, 14:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ=ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΥΡΙΑ ΟΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ.ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΗΥΦΥ

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

που τον βρήκαμε αυτόν ρε σεις;

:rotflmao: :bawl: :rotflmao:

sniper
20/08/2007, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
......ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ .....ΗΥΦΥ


Δηλαδή, εάν έκαναν ένα φεστιβάλ να μας ευχαριστήσουν θα ήταν ΟΚ;



Περιμένω να με πει μαστουρωμένο, αξύριστο, βρώμικο αναρχοκουμμούνι να γελάω μέχρι βαθέως γήρατος..... :D

Uriah Heep
20/08/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

που τον βρήκαμε αυτόν ρε σεις;



Μη μου τον διώξετε κι αυτόν, όπως τον "paragogos" γιατί θα γίνουμε "καφέδες"...

Που να διαβάσει κανείς τέτοιες φωτοδότριες φράσεις, στον ματαιόσπουδο αυτό κόσμο!

:beer: :beer: :beer:

gcrook
20/08/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
εάν έκαναν ένα "φεστιβάλ" :look: να μας ευχαριστήσουν..... :look:



αξύριστο, :look: βρώμικο :look: :D

Απο δω το πας, απο κει τo πας, παλι να με χουφτωσεις πασχιζεις...:rolleyes:

gregorgeous89
20/08/2007, 14:59
Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ=ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΥΡΙΑ ΟΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ.ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΗΥΦΥ
Περιμένω εναγωνίως το 8ο μήνυμα...:bigcry:

ggs
20/08/2007, 15:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Περιμένω εναγωνίως το 8ο μήνυμα...:bigcry:

..και τα προηγούμενα 6 μηνύματα του...αρχιΕλληνα είναι ...:nono: :nono:

sniper
20/08/2007, 15:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
..και τα προηγούμενα 6 μηνύματα του...αρχιΕλληνα είναι ...:nono: :nono:

Και τι ζόρι τραβάς;

Μήπως είσαι αξύριστο, μαστουρωμένο, βρώμικο αναρχοκουμμούνι;

:lol: :lol:

ggs
20/08/2007, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Και τι ζόρι τραβάς;

Μήπως είσαι αξύριστο, μαστουρωμένο, βρώμικο αναρχοκουμμούνι;

:lol: :lol:

Μπαρδόν...

Ξυρισμενος κοντρα για να δείχνει καλα η φαβορήτα-υποσιάγονο,με μεγαλο νυχι στο μικρο δακτυλο του δεξιου χεριου (καθαρισμος αυτιών-μύτης κ.λ.π),βάζω ΜΥΡΤΩ καθε πρωι στις μασχαλές μου και ψηφίζω... βασιλοκομουνιστας..

ΤΕΛΛΛΛΟΟΟΣΣΣΣ....:wave2: :wave2:

Maira
20/08/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

που τον βρήκαμε αυτόν ρε σεις;

:rotflmao: :bawl: :rotflmao:



Δεν τον βρήκαμε!!!




Μας βρήκε!!!


:eek: :eek: :eek:

Maira
20/08/2007, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Δηλαδή, εάν έκαναν ένα φεστιβάλ να μας ευχαριστήσουν θα ήταν ΟΚ;



Περιμένω να με πει μαστουρωμένο, αξύριστο, βρώμικο αναρχοκουμμούνι να γελάω μέχρι βαθέως γήρατος..... :D


Δλδ


για κανα μήνα ε????


:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:

sniper
20/08/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Δλδ


για κανα μήνα ε????


:lol: :lol: :bawl: :lol: :lol:


20 μέρες :D

marulis
21/08/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ=ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΥΡΙΑ ΟΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ.ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΗΥΦΥ

Ρε φίλε είσαι 20 χρονών παιδί και έχει αυτά τα μυαλά ? :sick:

Κρίμα νέοι άνθρωποι να μην ψάχνουν – ψάχνονται και να παρασύρονται από ΜΜΕ :evil: ,κόμματα:evil: , κολλημένους και κάθε λογής προπαγάνδα που στόχο έχει τον ίδιο και τη κοινωνία ολόκληρη.

Σεβαστή η γνώμη σου ,αδικαιολόγητη (κατ’ εμέ) , αλλά σκέψου μήπως έχεις πάρει κάποια λάθος στροφή ?


ΥΓ. ούτε μαστούρη ούτε τίποτα από τα παραπάνω είμαι ούτε και προοδευτικός , απλά προσπαθώ να μην καταπίνω αμάσητο ότι προσπαθούν να μου περάσουν
:sad: :sad:

Maira
21/08/2007, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
20 μέρες :D





19 and counting!!!




:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

apost
21/08/2007, 16:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
Ο ΡΑΤΣΙΣΜΟΣ ΣΑΣ ΜΑΡΑΝΕ ΨΕΥΤΟΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΙ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ.ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΟΣ=ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ.ΜΑΖΕΥΕΣΤΕ ΤΑ ΜΑΣΤΟΥΡΙΑ ΟΙ ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΤΑ ΑΝΑΡΧΟΚΟΥΜΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ.ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΠΟΥ ΚΛΕΒΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΙΑ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΡΩΝΕ ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΟΥΝ ΜΕΣΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΗΥΦΥ



http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=824997

Το εμποριο και οι σκοτωμοι που λεγαμε.

Φιλε, οι μεγαλυτεροι ανθελληνες ειναι οι εθνικιστες. Τα μεγαλυτερα δεινα μας εχουν προκαλεσει.

Maira
21/08/2007, 16:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από apost
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=824997

Το εμποριο και οι σκοτωμοι που λεγαμε.

Φιλε, οι μεγαλυτεροι ανθελληνες ειναι οι εθνικιστες. Τα μεγαλυτερα δεινα μας εχουν προκαλεσει.



Στο συγκεκριμένο άρθρο δεν αναφέρει πουθενά βέβαια για ποιο λόγο θα μπορούσαν να ψάχνουν οι αστυνομικοί τον άτυχο Νιγηριανό!!!!!


Και βέβαια η επίθεση των ομοεθνών του ήταν πολύ τραβηγμένη αφού ούτε οι ίδιοι ήξεραν τι συνέβαινε στην πραγματικότητα!


Είναι κάποια πράγματα για τα οποία πάντα θα κάνουμε υποθέσεις!!! Δεν μπορούμε σε τέτοια θέματα να έχουμε σωστή άποψη από τη στιγμή που δεν γνωρίζουμε όλα τα στοιχεία!!!! Αλλά και πάλι ας προσπαθήσουμε κι εμείς και οι μετανάστες να μην κάνουμε την χώρα μας Αμερική! Να μην γεμίσει γκέτο. κάπου και οι ίδιοι προκαλούν την μοίρα τους όταν κλείνονται σε μικρές κοινωνίες πιστεύοντας και μόνο, ότι δεν είναι αποδεκτοί από τους υπόλοιπους. Παντού όμως υπήρχαν γκέτο και θα υπάρχουν πάντα! είναι κάτι το αναπόφευκτο! Το θέμα είναι να μην αλληλοπροκαλούμαστε!!!!!




Είναι δύσκολη η συνύπαρξη αλλά μπορεί να επιτευχθεί!!!!



(Σε όλα αυτά βέβαια εξερούνται οι Αλβανοι! Και δεν ντρέπομαι να το πω!!!!)


:wave2:

apost
21/08/2007, 16:27
Στοιχεια για το τι εγινε υπαρχουν και σε αλλα links. Δε θα ειναι δυσκολο να βρεις πληροφοριες. Παντως ετσι κι αλλιως στη συγκεκριμενη περιπτωση εχουμε να κανουμε και με τη δημιουργια κλιματος φοβιας που εχουν αυτοι οι ανθρωποι που ηρθαν εδω αναζητωντας ενα καλυτερο μελλον.

Τα γκεττο δε χτιζονται απο μονα τους, υπαρχουν συνθηκες που τα δημιουργουν. Τπαρχουν στερεοτυπες αποψεις και μια οπισθοδρομικη ελληνικη κοινωνια.

Τελος παντων, για να μη πολυλογω, οι ελληνες μικροεμποροι δεν κινδυνευουν τοσο απο το παραεμποριο οσο απο τα μεγαλα σουπερmarkets. Η ελληνικη κοινωνια δεν κινδυνευει απο την πολυπολιτισμικοτητα αλλα απο την εθελοτυφλια και την οπισθοδρομηση.

giorgalis
23/08/2007, 13:23
ΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ.ΟΧΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΥΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.ΕΚΕΝΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ?

ggs
23/08/2007, 13:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
ΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ.ΟΧΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΥΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.ΕΚΕΝΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ?




ΚΟΝΙΑΚ ?????

bartlal
23/08/2007, 13:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
ΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ.ΟΧΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΥΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.ΕΚΕΝΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ?


:alien:










:lol: :lol: :lol:


100382

Filosofos
23/08/2007, 14:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
ΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ.ΟΧΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΥΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.ΕΚΕΝΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ?

Όπα φιλαράκι δε σου τα μάθανε καλά στο κόμμα σχολείο ή όπου αλλού τα έμαθες μου φαίνεται…
Που λες για να μην τα πολυλογούμε ο Μεταξάς ήταν δικτάτορας.
Και μάλιστα ίδιας κλάσης με τον Χίτλερ αφού έχτιζε την νεολαία με παρόμοια προγράμματα όπως και ο μεγάλος φίρρερ…
Πληροφοριακά για την νέο-Λέρα του κόμματος του (αν μπορεί πάντα να θεωρηθεί κομματική παράταξη όταν ο ηγέτης της παράταξης κρατάει την εξουσία με δικτατορικά μέσα…) ο μεγάλος «ηγέτης» που ανέφερες το 1938 ξόδεψε το διπλάσιο του ΑΕΠ της χώρας για να την εξοπλίσει. (διαφορετικά ρούχα όπλα παρελάσεις και τα συναφή)
Αν υπάρχει κάποιος στενόμυαλος που πιστεύει ότι το ΟΧΙ το είπε ο Μεταξάς στους Ιταλούς και όχι ο ελληνικός λαός ας μου πει που ήταν η εθνιστική-φασιστική νεολαία του Μεταξά όταν άρχισε ο πόλεμος και ποιοι από τους στρατηγούς του μείνανε για να πολεμήσουν στην περιβόητη γραμμή των οχυρών του όταν ο ελληνικός στρατός κράτησε τους γερμανούς 3 βδομάδες καθηλωμένους κάτω από τα φρούρια…

Φιλικά πάντα Αριστοτέλης

Maira
23/08/2007, 14:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filosofos
Όπα φιλαράκι δε σου τα μάθανε καλά στο κόμμα σχολείο ή όπου αλλού τα έμαθες μου φαίνεται…
Που λες για να μην τα πολυλογούμε ο Μεταξάς ήταν δικτάτορας.
Και μάλιστα ίδιας κλάσης με τον Χίτλερ αφού έχτιζε την νεολαία με παρόμοια προγράμματα όπως και ο μεγάλος φίρρερ…
Πληροφοριακά για την νέο-Λέρα του κόμματος του (αν μπορεί πάντα να θεωρηθεί κομματική παράταξη όταν ο ηγέτης της παράταξης κρατάει την εξουσία με δικτατορικά μέσα…) ο μεγάλος «ηγέτης» που ανέφερες το 1938 ξόδεψε το διπλάσιο του ΑΕΠ της χώρας για να την εξοπλίσει. (διαφορετικά ρούχα όπλα παρελάσεις και τα συναφή)
Αν υπάρχει κάποιος στενόμυαλος που πιστεύει ότι το ΟΧΙ το είπε ο Μεταξάς στους Ιταλούς και όχι ο ελληνικός λαός ας μου πει που ήταν η εθνιστική-φασιστική νεολαία του Μεταξά όταν άρχισε ο πόλεμος και ποιοι από τους στρατηγούς του μείνανε για να πολεμήσουν στην περιβόητη γραμμή των οχυρών του όταν ο ελληνικός στρατός κράτησε τους γερμανούς 3 βδομάδες καθηλωμένους κάτω από τα φρούρια…

Φιλικά πάντα Αριστοτέλης




+ 10000000

:smokin:

bartlal
23/08/2007, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgalis
ΝΑΙ ΡΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ.ΟΧΙ ΘΑ ΚΟΥΒΑΛΑΩ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΥΑΛΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΡΙΣΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.ΟΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ.ΕΚΕΝΑΝ ΟΙ ΑΡΙΣΤΕΡΟΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΜΕΤΑΞΑΣ?

EIΣΑΙ ΕΓΚΑΘΕΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΒΟΛΗ ΚΙΝΕΖΟΚΙΝΟΥΜΕΝΗΣ ΕΒΡΑΙΟΜΑΣΩΝΙΚΗΣ ΜΙΣΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ ΠΡΟ ΤΩΝ ΠΥΛΩΝ ΤΟΥ WWW.MOTO.GR



:mad: :mad: :mad:


























:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Maira
23/08/2007, 14:30
BART.....



:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:



































έγραψες λέμε!!!!!





:lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :lol:

bartlal
23/08/2007, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
BART.....

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

έγραψες λέμε!!!!!


:lol: :lol: :bigcry: :bigcry: :lol: :lol: :lol:


ας ειναι καλα ο Ωριωνας! (http://www.e-e-e.gr/) :D :blush: :lol:

sotpag
23/08/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filosofos
Όπα φιλαράκι δε σου τα μάθανε καλά στο κόμμα σχολείο ή όπου αλλού τα έμαθες μου φαίνεται............................

για να πολεμήσουν στην περιβόητη γραμμή των οχυρών του όταν ο ελληνικός στρατός κράτησε τους γερμανούς 3 βδομάδες καθηλωμένους κάτω από τα φρούρια…

Φιλικά πάντα Αριστοτέλης


ευχομαι απλα να τα λεει για πλακα (για να γινει η κουβεντα ...)


αν δεν ειναι ετσι δεν θα του αλλαξεις ποτε γνωμη και μυαλα

και καλο ειναι να μη του δινεις αξια με το διαλογο:wave2:

Filosofos
23/08/2007, 14:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
ευχομαι απλα να τα λεει για πλακα (για να γινει η κουβεντα ...)


αν δεν ειναι ετσι δεν θα του αλλαξεις ποτε γνωμη και μυαλα

και καλο ειναι να μη του δινεις αξια με το διαλογο:wave2:

Τι να σου πω φίλε μου μακάρι να τα λέει χωρίς να τα εννοεί, αλλά δυστυχώς έχουν δει πολλά τα μάτια μου ειδικά από παιδία της ηλικία μου (πραγματικά θλιβερό...)
Πάντως πιστεύω ότι είχα χρέος να του τα πω μήπως και αλλάξει.
Τέλος πάντων ας σκεφτεί αυτά που του λέμε κι ας μην ασπαστεί την άποψή μας αρκεί να μην τρώει οτι του σερβίρουν...
:wave2:

sotpag
23/08/2007, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Filosofos
Τι να σου πω φίλε μου μακάρι να τα λέει χωρίς να τα εννοεί, αλλά δυστυχώς έχουν δει πολλά τα μάτια μου ειδικά από παιδία της ηλικία μου (πραγματικά θλιβερό...)
Πάντως πιστεύω ότι είχα χρέος να του τα πω μήπως και αλλάξει.
Τέλος πάντων ας σκεφτεί αυτά που του λέμε κι ας μην ασπαστεί την άποψή μας αρκεί να μην τρώει οτι του σερβίρουν...
:wave2:


εχεις δικιο δεν ειναι ο μονος αλλα :a31: