PDA

View Full Version : Ένα παραπονάκι...



Nefos
02/08/2007, 14:23
Λοιποοοοόν....

Επειδή βλέπω να τη λέτε γενικώς στους κουτάκηδες, θέλω να πω το εξής:

Τυχαίνει να έχω και εγώ κουτάκι καθώς και ένα scooteridion για τις δουλειές της πόλης. Έλα όμως που το κουτάκι έχει κάποια αλογάκια...Το παραπονάκι απευθύνεται στους κατόχους δικύκλων, που έρχονται στο φανάρι (ενώ είμαι μπροστά μπροστά με το τουτού) και στήνονται μπροστά μου.Ανάβει το πράσινο και μου πάνε σαν κλώσες. Αναγκάζομαι κάθε φορά να μαρσάρω και να κάνω τέτοιες καγκουριές για να ξυπνήσουν...Το φάσμα περιλαμβάνει συνήθως παπάκια και άλλα τέτοια μικρού κυβισμού μοτόρια (:a13: ) αλλά και μεγαλύτερα (βλέπε Καρπαζέρο κλπ)...Υπάρχουν και περιπτώσεις που ο αναβάτης την κάνει κανονικά και έχω και θεματάκι....
Δεν είναι ρε παιδιά σαν να πάω να στηθώ με το scooter μπροστά από ένα 11άρι και να του κόβω το δρόμο?

Δεκτές ανταλλαγές απόψεων και άλλα τέτοια πολιτισμένα....

Ν.

gcrook
02/08/2007, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Λοιποοοοόν....

Επειδή βλέπω να τη λέτε γενικώς στους κουτάκηδες, θέλω να πω το εξής:

Τυχαίνει να έχω και εγώ κουτάκι καθώς και ένα scooteridion για τις δουλειές της πόλης. Έλα όμως που το κουτάκι έχει κάποια αλογάκια...Το παραπονάκι απευθύνεται στους κατόχους δικύκλων, που έρχονται στο φανάρι (ενώ είμαι μπροστά μπροστά με το τουτού) και στήνονται μπροστά μου.Ανάβει το πράσινο και μου πάνε σαν κλώσες. Αναγκάζομαι κάθε φορά να μαρσάρω και να κάνω τέτοιες καγκουριές για να ξυπνήσουν...Το φάσμα περιλαμβάνει συνήθως παπάκια και άλλα τέτοια μικρού κυβισμού μοτόρια (:a13: ) αλλά και μεγαλύτερα (βλέπε Καρπαζέρο κλπ)...Υπάρχουν και περιπτώσεις που ο αναβάτης την κάνει κανονικά και έχω και θεματάκι....
Δεν είναι ρε παιδιά σαν να πάω να στηθώ με το scooter μπροστά από ένα 11άρι και να του κόβω το δρόμο?

Δεκτές ανταλλαγές απόψεων και άλλα τέτοια πολιτισμένα....

Ν.

Εχεις δικιο.

makis206
02/08/2007, 14:26
Δεν έχεις κι άδικο. Αφού κάνουμε την κίνηση να περάσουμε πρώτοι ας έχουμε τουλάχιστον το νου μας μήπως εμποδίζουμε αυτούς που προσπεράσαμε λίγο ύπουλα..:lol:

Συμφωνώ :beer:

OldMan
02/08/2007, 14:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εχεις δικιο.
Και γ@μώ τις μακροσκελείς και εμπεριστατωμένες ανταλλαγές απόψεων !!! :smokin:

gcrook
02/08/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και γ@μώ τις μακροσκελείς και εμπεριστατωμένες ανταλλαγές απόψεων !!! :smokin:

θα μπορουσα καλλιστα να του πω "εχεις αδικο" και να ληξει εκει το θεμα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

dirtbird
02/08/2007, 14:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Και γ@μώ τις μακροσκελείς και εμπεριστατωμένες ανταλλαγές απόψεων !!! :smokin:

δεν διαφωνώ

Maira
02/08/2007, 14:29
ΟΚ δεκτή η άποψή σου καθώς έχουμε πει άπειρες φορές ότι οι παπιόβιοι και οι αργοσκουτεράκιδες είναι τα χειρότερα είδη μοτοσυκλετιστή, αφού δεν σέβονται τίποτα. Δεν μπαίνουν μόνο μπροστά σου αλλά και μπροστά μου (και αναφέρομαι στη μηχανή). Δεν μπορούν να καταλάβουν τη διαφορά του μπαίνω μπροστά γιατί είναι όλα πηγμένα και δεν έχεις πού να πας (εσύ με το αμάξι), από το είμαι σε άδειο δρόμο και πάω και στέκομαι στη μέση του που θενά με το δίκυκλο μεινατούρα που πάει μάξιμουμ 50 και δε μου καίγεται καρφί γι' αυτό (με το αμάξι) που άνετα μπορεί να με περάσει από πάνω με 200.



Είναι σαν αυτούς που πάνε στην αριστερή με 40. Είναι η ίδια φιλοσοφία του "είμαι μόνος μου στο δρόμο και άσε τους άλλους να κουρέβονται" !!!!!


:look: :look: :look:

gcrook
02/08/2007, 14:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
ΟΚ δεκτή η άποψή σου καθώς έχουμε πει άπειρες φορές ότι οι παπιόβιοι και οι αργοσκουτεράκιδες είναι τα χειρότερα είδη μοτοσυκλετιστή, αφού δεν σέβονται τίποτα.

Εχω δει τρισχειροτερη συμπεριφορα στον δρομο απο ονοαφακηδες και στρητακηδες.
Ας μην κατηγοριοποιουμε...

Nefos
02/08/2007, 14:39
Νιώθω δικαιωμένος....

Σας ευχαριστώ....

:beer:

Ν.

Nefos
02/08/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εχω δει τρισχειροτερη συμπεριφορα στον δρομο απο ονοαφακηδες και στρητακηδες.
Ας μην κατηγοριοποιουμε...

Σαφώς...δεν έχει να κάνει με τη κατηγορία της μηχανής...αλλά με την ψυχοσύνθεση του αναβάτη ένα πράγμα.....

Ν.

gcrook
02/08/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Νιώθω δικαιωμένος....

Σας ευχαριστώ....

:beer:

Ν.

Και εμεις μαλακες.
Παρακαλουμε.:rotflmao: :wave2:

Maira
02/08/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Εχω δει τρισχειροτερη συμπεριφορα στον δρομο απο ονοαφακηδες και στρητακηδες.
Ας μην κατηγοριοποιουμε...



Α σίγουρα υπάρχουν εξαιρέσει!!!!



Αλλά όταν ο άλλος σίγουρα δεν μπορεί να πάει πάνω από 50, τουλάχιστον ας κάνει στην άκρη!!!!


:wave2:

road spirit
02/08/2007, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Και εμεις μαλακες.
Παρακαλουμε.:rotflmao: :wave2:

:bigcry: :lol: :bigcry: :lol: δεν παίζεσαι! :beer:

sober
02/08/2007, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Νιώθω δικαιωμένος....

Σας ευχαριστώ....

:beer:

Ν.


Μπααα ... απλα ειπαμε να φανουμε ευγενικοι ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Maira
02/08/2007, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μπααα ... απλα ειπαμε να φανουμε ευγενικοι ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Από τις λίγες φορές!!!!



:lol: :lol: :lol: :rotflmao: :lol: :lol: :lol:

Nefos
02/08/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Μπααα ... απλα ειπαμε να φανουμε ευγενικοι ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


merci....

:blush:

N.

zolotas
02/08/2007, 15:27
σιγα ρε .........καμια ferrari εχεις και δεν κρατιεσαι??.......στην μπαντα ρε βλαχοοοοοο:yuck:

el_hymador
02/08/2007, 15:31
και εγω λεω οτι εχεις δικιο...


βαριεμαι διακοσιες πενηντα σελιδες με αποψεις, spam , βρισιες και ban (κανει και ριμα...)

yo ..Yo

ah, ah, ....yeah


ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ
ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ

μαρσαρω το αμαξι, περιμενω στο φαναρι
και απο τους κραδασμους μου γαραγαλιεται το π@π@ρι
και εκει που ειμαι ετοιμος τα ατια να αμολησω
ερχεται ενα χαρβαλο μπροστα μου μην γ@μησω!
αναβει πρασινο που λες κορναρω με μανια
''ξεκινα ρε μικροβιο!!'' εγω εχω τα ηνια
γιατι αγορασα τουτου και του ριξα τα φραγκα
και απο μηδενικο εγινα το πιο μεγαλο μαγκα
με οκτανια τρεφεται πολλα απο τα δυιληστηρια
και του βανα και στο καπο τα μπλε πιτσιλιστηρια
εγω ειμαι ο πιο γαμω, απ ολους τους γαμαω
και ολα τα scooteroπαπα σου λεω τα παταω

τα-τα-τα παταω...ζββιιιτ-κσβιιτ-ζβιιτ-κζβι-κζβι -ιιιιτ (σκρατς)

ντουπ-παπ. yo ....

sergiosm
02/08/2007, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και εγω λεω οτι εχεις δικιο...


βαριεμαι διακοσιες πενηντα σελιδες με αποψεις, spam , βρισιες και ban (κανει και ριμα...)

yo ..Yo

ah, ah, ....yeah


ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ
ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ

μαρσαρω το αμαξι, περιμενω στο φαναρι
και απο τους κραδασμους μου γαραγαλιεται το π@π@ρι
και εκει που ειμαι ετοιμος τα ατια να αμολησω
ερχεται ενα χαρβαλο μπροστα μου μην γ@μησω!
αναβει πρασινο που λες κορναρω με μανια
''ξεκινα ρε μικροβιο!!'' εγω εχω τα ηνια
γιατι αγορασα τουτου και του ριξα τα φραγκα
και απο μηδενικο εγινα το πιο μεγαλο μαγκα
με οκτανια τρεφεται πολλα απο τα δυιληστηρια
και του βανα και στο καπο τα μπλε πιτσιλιστηρια
εγω ειμαι ο πιο γαμω, απ ολους τους γαμαω
και ολα τα scooteroπαπα σου λεω τα παταω

τα-τα-τα παταω...ζββιιιτ-κσβιιτ-ζβιιτ-κζβι-κζβι -ιιιιτ (σκρατς)

ντουπ-παπ. yo ....


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nefos
02/08/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
σιγα ρε .........καμια ferrari εχεις και δεν κρατιεσαι??.......στην μπαντα ρε βλαχοοοοοο:yuck:

Αυτό τους λέω και εγώ mister....μήπως τελικά είσαι με το μέρος μου και δεν το έχεις αντιληφθεί??

;)

Ν.

Nefos
02/08/2007, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και εγω λεω οτι εχεις δικιο...


βαριεμαι διακοσιες πενηντα σελιδες με αποψεις, spam , βρισιες και ban (κανει και ριμα...)

yo ..Yo

ah, ah, ....yeah


ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ
ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ

μαρσαρω το αμαξι, περιμενω στο φαναρι
και απο τους κραδασμους μου γαραγαλιεται το π@π@ρι
και εκει που ειμαι ετοιμος τα ατια να αμολησω
ερχεται ενα χαρβαλο μπροστα μου μην γ@μησω!
αναβει πρασινο που λες κορναρω με μανια
''ξεκινα ρε μικροβιο!!'' εγω εχω τα ηνια
γιατι αγορασα τουτου και του ριξα τα φραγκα
και απο μηδενικο εγινα το πιο μεγαλο μαγκα
με οκτανια τρεφεται πολλα απο τα δυιληστηρια
και του βανα και στο καπο τα μπλε πιτσιλιστηρια
εγω ειμαι ο πιο γαμω, απ ολους τους γαμαω
και ολα τα scooteroπαπα σου λεω τα παταω

τα-τα-τα παταω...ζββιιιτ-κσβιιτ-ζβιιτ-κζβι-κζβι -ιιιιτ (σκρατς)

ντουπ-παπ. yo ....

Απλά ταλαντούχος...:lol:

Ν.

sober
02/08/2007, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και εγω λεω οτι εχεις δικιο...


βαριεμαι διακοσιες πενηντα σελιδες με αποψεις, spam , βρισιες και ban (κανει και ριμα...)

yo ..Yo

ah, ah, ....yeah


ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ
ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ

μαρσαρω το αμαξι, περιμενω στο φαναρι
και απο τους κραδασμους μου γαραγαλιεται το π@π@ρι
και εκει που ειμαι ετοιμος τα ατια να αμολησω
ερχεται ενα χαρβαλο μπροστα μου μην γ@μησω!
αναβει πρασινο που λες κορναρω με μανια
''ξεκινα ρε μικροβιο!!'' εγω εχω τα ηνια
γιατι αγορασα τουτου και του ριξα τα φραγκα
και απο μηδενικο εγινα το πιο μεγαλο μαγκα
με οκτανια τρεφεται πολλα απο τα δυιληστηρια
και του βανα και στο καπο τα μπλε πιτσιλιστηρια
εγω ειμαι ο πιο γαμω, απ ολους τους γαμαω
και ολα τα scooteroπαπα σου λεω τα παταω

τα-τα-τα παταω...ζββιιιτ-κσβιιτ-ζβιιτ-κζβι-κζβι -ιιιιτ (σκρατς)

ντουπ-παπ. yo ....














AΠΛΑ ΘΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:beer: :beer: :beer:

div400
02/08/2007, 16:16
για μισο το προβλημα του φιλου μας ειναι οτι μπαινουν μηχανες μπροστα του στα φαναρια ????

δηλ. τον καθυστερουν!!!

τον καθυστερουν να φτασει πιο γρηγορα στο επομενο φαναρι και να περιμένει παλι 3456στος...? :rolleyes:

τον καθυστερουν να αναπτυξει την ιλλγιωδη βραδυτητα των 50-60 χαω μεχρι το επομενο φαναρι...?:rolleyes:

δεν τον αφηνουν δηλ. να χαρει τους 3675443 ιππους που βγαζει το υπεραυτοκινητο του οταν ειναι μποτιλιαρισμένο στους δρομους της πολης...? :rolleyes:

τον ενοχλει προφανως που στην εξαιρετικα σπανια περιπτωση που βρεθει πρωτος σε καποιο φαναρι θα ερθει ο ''καγκουρας'' ''αλητης'' ή ''ασχετος'' μηχανακιας και αραξει μπροστα...! :smokin:

τον ενοχλη επισης που ενα παπακι των 500€ ειναι εντος πολης πιο γληγορο μεταφορικο μεσο απο οτι το πολυτελεστατο αυτοκινητο του, το οποιο θα χρωσταει μεχρι δευτερας αναληψεως....! :smokin:

θα μπουρουσαμε να εξηγησουμε στο φιλο μας οτι θα περιμενε ΠΟΟΟΟΟΟΛΥ πιο πισω αν τα μηχανακια αρχιζαν να περιμένουν το ενα πισω απο το αλλο στην σειρα οπως τα τουτου .....:smokin:
ισως τοτε θα εβλεπε τα πλεονεκτηματα που απορρεουν σε χωρο/χρονο και χρημα (για τους αυτοκινητηστες κυριως) απο την διηθηση των μοτοσυκλετων.....

Akatanomastos
02/08/2007, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400


θα μπουρουσαμε να εξηγησουμε στο φιλο μας οτι θα περιμενε ΠΟΟΟΟΟΟΛΥ πιο πισω αν τα μηχανακια αρχιζαν να περιμένουν το ενα πισω απο το αλλο στην σειρα


min poume tora pos me to na mpaineis sto allo revma gia na ftaseis mprosta, kai me to na arazoume pano stin diavasi pezon kanoume kalo stin kikloforia tis polis..
eleos..


file nefos exeis dikio kai as parageis kai esi poli nefos..:lol:

arxaios
02/08/2007, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Λοιποοοοόν....

Επειδή βλέπω να τη λέτε γενικώς στους κουτάκηδες, θέλω να πω το εξής:

Τυχαίνει να έχω και εγώ κουτάκι καθώς και ένα scooteridion για τις δουλειές της πόλης. Έλα όμως που το κουτάκι έχει κάποια αλογάκια...Το παραπονάκι απευθύνεται στους κατόχους δικύκλων, που έρχονται στο φανάρι (ενώ είμαι μπροστά μπροστά με το τουτού) και στήνονται μπροστά μου.Ανάβει το πράσινο και μου πάνε σαν κλώσες. Αναγκάζομαι κάθε φορά να μαρσάρω και να κάνω τέτοιες καγκουριές για να ξυπνήσουν...Το φάσμα περιλαμβάνει συνήθως παπάκια και άλλα τέτοια μικρού κυβισμού μοτόρια (:a13: ) αλλά και μεγαλύτερα (βλέπε Καρπαζέρο κλπ)...Υπάρχουν και περιπτώσεις που ο αναβάτης την κάνει κανονικά και έχω και θεματάκι....
Δεν είναι ρε παιδιά σαν να πάω να στηθώ με το scooter μπροστά από ένα 11άρι και να του κόβω το δρόμο?

Δεκτές ανταλλαγές απόψεων και άλλα τέτοια πολιτισμένα....

Ν.

Καθότι λοιπόν ΚΑΙ ΕΓΩ αλλά ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ έχουμε ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ (και όχι σκουτερίδια) αλλά ΚΑΙ ΤΟΥΤΟΥ με πιθανότατα πολύ περισσότερα αλόγατα από το δικό σου (240 είναι καλά;;;;), θα σου πω το εξής:
1. Οι δρόμοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΣΠΙΝΙΑΡΙΣΜΑΤΑ γι' αυτό χαλάρωσε πριν "φας" κανένα ή πριν τις φας από κανένα !!!!!!!!!!
2. Αν δεν σ' αρέσει να είσαι 2ος στο φανάρι πήγαινε και εσύ με το σκουτερίδιο σου.
όμως εκεί δεν έχει αρκουδίσιον, έτσι ;;;;;;; Τρως όλο το καυσαέριο στη μάπα και φυσικά τον ήλιο κατακούτελα !!!!!!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΓΛΗΓΟΛΟ ΣΑΝ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΟΥ (πάντα με βάση αυτά που γράφεις) !!!!!!!!
3. ΜΗΠΩΣ, λέω ΜΗΠΩΣ το ίδιο δεν κάνεις και εσύ με το ανθυποσκουτερίδιο ΟΤΑΝ το καβαλάς ;;;;;;;;;;;;
Μην πεις πως δεν το κάνεις γιατί απλά λες ψέματάκια .............. άλλωστε το μόνο πλεονέκτημα του δίτροχου είναι το να βρίσκεται ΜΠΡΟΣΤΑ στο φανάρι και να γλιτώνει τα μποτιλιαρίσματα !!!!!!!!!
Ή μήπως θέλεις κάθένας που οδηγεί μηχανή ή μηχανάκι να κοιτά ΤΙ ΜΑΡΚΑ και ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑΤΑ έχει το κάθε αυτοκίνητο και να μπαίνει μπροστά μόνο από Φιατάκια αλλά και να αποφεύγει Ιμπρέζα και άλλα γρήγορα ;;;;;;;;
Ασε μας ρε φίλε ...............
:confused: :confused: :confused:

crs-k
02/08/2007, 20:02
Να πω πρωτα' απ' ολα οτι μπορουμε να κρατησουμε ενα επιπεδο και να ΜΗΝ ειμαστε και τοοοσο επιθετικοι με τον φιλο "Nefos"... :smilea:


Κα τα δευτερον, τα πραγματα ειναι οπως τα λεει ο "arxaios".

Οποιος ΔΕΝ θελει να βρεχεται, να καιγεται, να παγωνει, να του ανακατευει ο αερας τα μαλακια του, να μην ακουει ραδιοφωνο και το κυριοτερο να ΜΗΝ κινδυνευει, τοτε παει με τ' αυτοκινητο και περιμενει στην ουρα, ΠΙΣΩ απο τα καθε λογης μηχανακια !!! :winka:

Μαλιστα εδω και 5 χρονια το σκεφτονται (μεχρι την υλοποιηση δεν ξερουμε ποσα θα περασουν ακομα :sick: ) ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ, τοσο στην Ελλαδα οσο και στην υπολοιπη Ε.Ε., να δημιουργησουν Μηχανολωριδες!

Δηλαδη χωρους, οπως οι διαβασεις των πεζων ενα πραγμα, μπροστα στο φαναρι, οπου θ' απαγορευεται να σταματανε τ' αυτοκινητα (οταν τα πιασει κοκκινο), ετσι ωστε περνανε και να σταματανε οι μηχανες (που τωρα σταματανε στις διαβασεις :( ) και "φιλτραρονται" ετσι απο την υπολοιπη κυκλοφορια! :D

tilo_wolff
02/08/2007, 20:20
Καθότι λοιπόν ΚΑΙ ΕΓΩ αλλά ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ έχουμε ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ (και όχι σκουτερίδια) αλλά ΚΑΙ ΤΟΥΤΟΥ με πιθανότατα πολύ περισσότερα αλόγατα από το δικό σου (240 είναι καλά;;;, θα σου πω το εξής:
1. Οι δρόμοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΣΠΙΝΙΑΡΙΣΜΑΤΑ γι' αυτό χαλάρωσε πριν "φας" κανένα ή πριν τις φας από κανένα !!!!!!!!!!
2. Αν δεν σ' αρέσει να είσαι 2ος στο φανάρι πήγαινε και εσύ με το σκουτερίδιο σου.
όμως εκεί δεν έχει αρκουδίσιον, έτσι ;;;;;;; Τρως όλο το καυσαέριο στη μάπα και φυσικά τον ήλιο κατακούτελα !!!!!!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΓΛΗΓΟΛΟ ΣΑΝ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΟΥ (πάντα με βάση αυτά που γράφεις) !!!!!!!!
3. ΜΗΠΩΣ, λέω ΜΗΠΩΣ το ίδιο δεν κάνεις και εσύ με το ανθυποσκουτερίδιο ΟΤΑΝ το καβαλάς ;;;;;;;;;;;;
Μην πεις πως δεν το κάνεις γιατί απλά λες ψέματάκια .............. άλλωστε το μόνο πλεονέκτημα του δίτροχου είναι το να βρίσκεται ΜΠΡΟΣΤΑ στο φανάρι και να γλιτώνει τα μποτιλιαρίσματα !!!!!!!!!
Ή μήπως θέλεις κάθένας που οδηγεί μηχανή ή μηχανάκι να κοιτά ΤΙ ΜΑΡΚΑ και ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑΤΑ έχει το κάθε αυτοκίνητο και να μπαίνει μπροστά μόνο από Φιατάκια αλλά και να αποφεύγει Ιμπρέζα και άλλα γρήγορα ;;;;;;;;
Ασε μας ρε φίλε ...............

:beer: :beer: :wave2:

taxydromos
02/08/2007, 20:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Να πω πρωτα' απ' ολα οτι μπορουμε να κρατησουμε ενα επιπεδο και να ΜΗΝ ειμαστε και τοοοσο επιθετικοι με τον φιλο "Nefos"... :smilea:


Κα τα δευτερον, τα πραγματα ειναι οπως τα λεει ο "arxaios".

Οποιος ΔΕΝ θελει να βρεχεται, να καιγεται, να παγωνει, να του ανακατευει ο αερας τα μαλακια του, να μην ακουει ραδιοφωνο και το κυριοτερο να ΜΗΝ κινδυνευει, τοτε παει με τ' αυτοκινητο και περιμενει στην ουρα, ΠΙΣΩ απο τα καθε λογης μηχανακια !!! :winka:

Μαλιστα εδω και 5 χρονια το σκεφτονται (μεχρι την υλοποιηση δεν ξερουμε ποσα θα περασουν ακομα :sick: ) ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ, τοσο στην Ελλαδα οσο και στην υπολοιπη Ε.Ε., να δημιουργησουν Μηχανολωριδες!

Δηλαδη χωρους, οπως οι διαβασεις των πεζων ενα πραγμα, μπροστα στο φαναρι, οπου θ' απαγορευεται να σταματανε τ' αυτοκινητα (οταν τα πιασει κοκκινο), ετσι ωστε περνανε και να σταματανε οι μηχανες (που τωρα σταματανε στις διαβασεις :( ) και "φιλτραρονται" ετσι απο την υπολοιπη κυκλοφορια! :D


συμφωνω!!

απλα θελω να αναφερω εκεινους τους μοτοβαιους που περνανε μπροστα απ'ολους αλλα και μπροστα απο το φαναρι! ετσι ωστε να μην το βλεπουν και οταν αναψει πρασινο να ξυπνανε απο τα κορναρισματα..:wacko:

arxaios
02/08/2007, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Να πω πρωτα' απ' ολα οτι μπορουμε να κρατησουμε ενα επιπεδο και να ΜΗΝ ειμαστε και τοοοσο επιθετικοι με τον φιλο "Nefos"... :smilea:


Κα τα δευτερον, τα πραγματα ειναι οπως τα λεει ο "arxaios".

Οποιος ΔΕΝ θελει να βρεχεται, να καιγεται, να παγωνει, να του ανακατευει ο αερας τα μαλακια του, να μην ακουει ραδιοφωνο και το κυριοτερο να ΜΗΝ κινδυνευει, τοτε παει με τ' αυτοκινητο και περιμενει στην ουρα, ΠΙΣΩ απο τα καθε λογης μηχανακια !!! :winka:

Μαλιστα εδω και 5 χρονια το σκεφτονται (μεχρι την υλοποιηση δεν ξερουμε ποσα θα περασουν ακομα :sick: ) ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ, τοσο στην Ελλαδα οσο και στην υπολοιπη Ε.Ε., να δημιουργησουν Μηχανολωριδες!

Δηλαδη χωρους, οπως οι διαβασεις των πεζων ενα πραγμα, μπροστα στο φαναρι, οπου θ' απαγορευεται να σταματανε τ' αυτοκινητα (οταν τα πιασει κοκκινο), ετσι ωστε περνανε και να σταματανε οι μηχανες (που τωρα σταματανε στις διαβασεις :( ) και "φιλτραρονται" ετσι απο την υπολοιπη κυκλοφορια! :D

Χρήστο είμαι επιθετικός γιατί κατ' αρχήν απαντάω σε φράσεις όπως:

"Επειδή βλέπω να τη λέτε γενικώς στους κουτάκηδες, θέλω να πω το εξής:"
Απαντώ: ΔΕΝ την λέμε στους κουτάκηδες παρά μόνο σ' αυτούς που τους αξίζει !!!!!!!!
Οι πιο πολλοί εδώ μέσα έχουμε ΚΑΙ αυτοκίνητα και αγαπάμε και αυτά εξ' ίσου με τις μηχανές μας.

"Τυχαίνει να έχω και εγώ κουτάκι καθώς και ένα scooteridion για τις δουλειές της πόλης."
Απαντώ: ΔΗΛΑΔΗ για διευκόλυνση άρα .................. ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ !!!!!!!

" Έλα όμως που το κουτάκι έχει κάποια αλογάκια..."
Απαντώ: Ε ΚΑΙ;;;;;;;; Αν δεν μπορει να τα τιθασεύσει, ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ !!!!!!! Ή αλλιώς στα ΜΕΓΑΡΑ, ΟΧΙ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!
"
ΤΕΛΟΣ να πω ότι ΕΧΩ βαρεθεί να μετράω θανάτους νέων ανθρώπων στην άσφαλτο, με αυτοκίνητα ή με μηχανές, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ, επειδή κάποιοι έχουν την νοοτροπία του "ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ" !!!!!!!!!!!!!!!! Με το γαμάω όχημα με τα πολλά άλογα !!!!!!!

Εύχομαι απλά ο nefos να ΜΗΝ είναι από αυτούς αλλά από τα γραφόμενά του άλλο δείχνει και ίσως πρέπει να αναθεωρήσει ...................

liakaros
02/08/2007, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Να πω πρωτα' απ' ολα οτι μπορουμε να κρατησουμε ενα επιπεδο και να ΜΗΝ ειμαστε και τοοοσο επιθετικοι με τον φιλο "Nefos"... :smilea:


Κα τα δευτερον, τα πραγματα ειναι οπως τα λεει ο "arxaios".

Οποιος ΔΕΝ θελει να βρεχεται, να καιγεται, να παγωνει, να του ανακατευει ο αερας τα μαλακια του, να μην ακουει ραδιοφωνο και το κυριοτερο να ΜΗΝ κινδυνευει, τοτε παει με τ' αυτοκινητο και περιμενει στην ουρα, ΠΙΣΩ απο τα καθε λογης μηχανακια !!! :winka:

Μαλιστα εδω και 5 χρονια το σκεφτονται (μεχρι την υλοποιηση δεν ξερουμε ποσα θα περασουν ακομα :sick: ) ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ, τοσο στην Ελλαδα οσο και στην υπολοιπη Ε.Ε., να δημιουργησουν Μηχανολωριδες!

Δηλαδη χωρους, οπως οι διαβασεις των πεζων ενα πραγμα, μπροστα στο φαναρι, οπου θ' απαγορευεται να σταματανε τ' αυτοκινητα (οταν τα πιασει κοκκινο), ετσι ωστε περνανε και να σταματανε οι μηχανες (που τωρα σταματανε στις διαβασεις :( ) και "φιλτραρονται" ετσι απο την υπολοιπη κυκλοφορια! :D




Σωστη τη βρισκω την λυση με τις μηχανολωριδες...

Βεβαια, το τι θα γινεται δεν μπορω να φανταστω,οταν και αν αρχισουν να τις παραβιαζουν τα αυτοκινητα...μαλλον του σπασμενου καθρεφτη το καγκελο...:rolleyes:

crs-k
02/08/2007, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Χρήστο είμαι επιθετικός γιατί κατ' αρχήν απαντάω σε φράσεις όπως:
......................


Δεν μιλησα για σενα ειδικα. :)

div400
02/08/2007, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
min poume tora pos me to na mpaineis sto allo revma gia na ftaseis mprosta, kai me to na arazoume pano stin diavasi pezon kanoume kalo stin kikloforia tis polis..
eleos..
file nefos exeis dikio kai as parageis kai esi poli nefos..:lol:

+10000 μαζι σου και εγω
τα παραπανω που αναφερεις ειναι καθολα κατακριτεα συμπεριφορα μεγαλης (της μεγαλυτερης θα ελεγα) μεριδας μοτοσυκλετων.....

ειναι γεγονος ομως οτι η διηθηση των μοτοσυκλετων ειναι προς οφελος της κυκλοφοριακης (απο)συμφωρησης γιαυτο εξαλλου σε ολες της χωρες της ευρωπης η διηθηση (στην χειροτερη περιπτωση) επιτρεπεται με την ανοχη της τροχαιας (οπως εξαλλου και το παρκαρισμα επι των πεζοδρομιων αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα....)

:wave2:

ktm640lc4
02/08/2007, 21:57
Εχω την εντυπωση οτι συμφωνω με τον ''νεφος'' γιατι εγω ποτε δεν εμπαινα μπροστα σε αυτοκινητα γενικοτερα και ειδικοτερα σε γρηγορα αυτοκινητα οταν ειχα το παπι.

Δεν με νοιαζει αν κολλησει στην κινηση στα επομενα 100 μετρα. Αν θελει να παει 100 μετρα πιο μπροστα 3 δευτερολεπτα πιο γρηγορα δεν θα κατσω να τον κοψω εγω. Δεν με νοιαζει. Πηγαινα δεξια και ας εκανε οτι ηθελε.

Επειδη δεν το εκανα αυτο, τον καταλαβαινω.

Τωρα με το ''this is ninjaaaaaaaaaa'' παω και καθομαι μπροστα και αμα ακουσω τιποτα εχω και εγω θεματακι....... :lol: :lol:


Οποτε :smokin: πλεον

Lupo
02/08/2007, 21:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καθότι λοιπόν ΚΑΙ ΕΓΩ αλλά ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ έχουμε ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ (και όχι σκουτερίδια) αλλά ΚΑΙ ΤΟΥΤΟΥ με πιθανότατα πολύ περισσότερα αλόγατα από το δικό σου (240 είναι καλά;;;;),
330:winka:
αλλά πάντα κάνω στην άκρη για να περάσει ένα δίτροχο.
ακόμα κι αν είναι πηγμένα τα πάντα, θα κάνω όσο περισσότερο στην άκρη είναι δυνατόν.
:wave2:

ktm640lc4
02/08/2007, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
330:winka:



ΕVO;;;;;;; :D

Lupo
02/08/2007, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
ΕVO;;;;;;; :D
Όχι.
Γιατί οι αλητήριοι-υπεύθυνοι για τα μπλουζάκια moto , με ηθικό αυτουργό των kalesin μου εφτιαξαν μπλουζάκι με όνομα "Μαουνιέρης", νομίζεις?:mad:
:lol:
Οι αστειάτορες!:rolleyes:
:lol:


BMW750


:beer:

makis206
02/08/2007, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
BMW750

330 ;; :eyepop:


Ένα 14άρι 206 ένα CBF-600 κι ένα Μοντένας δεν βγάζουν ούτε τα μισά !!:bigcry: :bigcry: :a018:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ktm640lc4
02/08/2007, 22:24
Ενταξει ειναι λιγο μαουνα αλλα σιγα.

Ειναι πανεμορφο οποτε.......:smokin:

750;;;;;;:look: :hypnotize

Lupo
02/08/2007, 22:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
330 ;; :eyepop:


Ένα 14άρι 206 ένα CBF-600 κι ένα Μοντένας δεν βγάζουν ούτε τα μισά !!:bigcry: :bigcry: :a018:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ώρες-ώρες δεν τραβάει καλά:rolleyes:

Αυτό το παρατήρησα, μία φορά.
Την μέρα που πήγα να πάρω να πάρω τον kalesin από τ'αεροδρόμιο και μου έφερε το εν λόγω μπλουζάκι!:evil:

Επηρεάζονται τ'αυτοκίνητα από τέτοιες παραμέτρους?:confused:
Το slk το παθαίνει ποτέ αυτό?
X-rider??? :D






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
02/08/2007, 22:27
Eγω νομιζω οτι ο φιλος αναφερεται καθαρα σε αυτα τα ζωα που κυκλοφορουν με διτροχο οι οποιοι ειναι επικινδυνοι και για εμας

Αποψε κιολας, πετυχα παπακι, σε αδειο δρομο, να κινειται σε δρομο με δυο λωριδες ανα κατευθυνση ακριβως πανω στην διαχωριστικη των 2 λωριδων(οχι του δρομου)
Βασικα μιλαω για την βυθιση της κηφισιας, στο υψος του Χολαργου, στο ρευμα προς Κηφισια

Ημουνα με το αμαξι, και φοβομουν να περασω μην κανει καμια βλακεια και μπει αριστερα, και το παρω μαζι μου

Μολις περναω, αμεσως μετα στο φαναρι με την εθνικης αντιστασεως, ενα αλλο παπι, απο εκει και μεχρι το υγεια, ηταν συνεχεια στην αριστερη λωριδα με 70, και δεν ηταν οτι εκανε αριστερα, απλα εκει τον περασα
Ο δρομος ηταν καρα αδειος και στις 2 περιπτωσεις

Lupo
02/08/2007, 22:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Ενταξει ειναι λιγο μαουνα αλλα σιγα.

Ειναι πανεμορφο οποτε.......:smokin:

750;;;;;;:look: :hypnotize
Και που να δεις οι βενζινάδες, πόσο όμορφο το βρίσκουν!


:lol: :lol: :lol:

makis206
02/08/2007, 22:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ώρες-ώρες δεν τραβάει καλά:rolleyes:

Όλοι έχουμε τελικά κι από "ένα παραπονάκι" :D

:rotflmao: :a10: :rotflmao:

ktm640lc4
02/08/2007, 22:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Και που να δεις οι βενζινάδες, πόσο όμορφο το βρίσκουν!


:lol: :lol: :lol:

Tι να κανεις. 330 αλογα ειναι και διψανε. Λογικο..... :lol: :lol:

gcrook
02/08/2007, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
και εγω λεω οτι εχεις δικιο...


βαριεμαι διακοσιες πενηντα σελιδες με αποψεις, spam , βρισιες και ban (κανει και ριμα...)

yo ..Yo

ah, ah, ....yeah


ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ
ντουπ- παπ, ντου-ντουπ-πουπ- παπ

μαρσαρω το αμαξι, περιμενω στο φαναρι
και απο τους κραδασμους μου γαραγαλιεται το π@π@ρι
και εκει που ειμαι ετοιμος τα ατια να αμολησω
ερχεται ενα χαρβαλο μπροστα μου μην γ@μησω!
αναβει πρασινο που λες κορναρω με μανια
''ξεκινα ρε μικροβιο!!'' εγω εχω τα ηνια
γιατι αγορασα τουτου και του ριξα τα φραγκα
και απο μηδενικο εγινα το πιο μεγαλο μα

γκα
με οκτανια τρεφεται πολλα απο τα δυιληστηρια
και του βανα και στο καπο τα μπλε πιτσιλιστηρια
εγω ειμαι ο πιο γαμω, απ ολους τους γαμαω
και ολα τα scooteroπαπα σου λεω τα παταω

τα-τα-τα παταω...ζββιιιτ-κσβιιτ-ζβιιτ-κζβι-κζβι -ιιιιτ (σκρατς)

ντουπ-παπ. yo ....


98303

Ζεύκας
03/08/2007, 03:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Eγω νομιζω οτι ο φιλος αναφερεται καθαρα σε αυτα τα ζωα που κυκλοφορουν με διτροχο οι οποιοι ειναι επικινδυνοι και για εμας

+1

Ρε παιδιά ο Νέφος δεν τα βάζει με όλους τους μοτοσυκλετιστές, μην αρπάζεστε...

Μπορεί να ψιλοεκνευριστήκατε που λέει ότι θέλει να κινήται αλλά αφού το πίσω όχημα πηγαίνει γρηγορότερα από το μπροστά, τότε το προπορευόμενο θα πρέπει να κάνει στην άκρη να περάσει...






[μαλακία mode on]

Άμα βέβαια το πίσω όχημα πάει να ρίξει γύρο στο μπροστά τότε πετάγεται ο κριτής από το στενό και προειδοπειεί το μπροστά όχημα να κάνει άκρη με κίτρινη(ή κόκκινη?) σημαία.

Άμα το αργό όχημα συνεχίζει να μην κάνει άκρη, τότε βγαίνει μαύρη σημαία, μπαίνει το μπατσικό-safety car στην πίστα-γυαλί και τον υποχρεώνει να μπεί στα pits της ΓΑΔΑ. Έτσι για να μάθουν κάποιοι να μην μπάινουν μπροστά από τους μπατζανάκιδες του Σουμάχερ.

[μαλακία mode off]

Nefos
03/08/2007, 08:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Καθότι λοιπόν ΚΑΙ ΕΓΩ αλλά ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΛΛΟΙ έχουμε ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΕΣ (και όχι σκουτερίδια) αλλά ΚΑΙ ΤΟΥΤΟΥ με πιθανότατα πολύ περισσότερα αλόγατα από το δικό σου (240 είναι καλά;;;;), θα σου πω το εξής:
1. Οι δρόμοι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΣΠΙΝΙΑΡΙΣΜΑΤΑ γι' αυτό χαλάρωσε πριν "φας" κανένα ή πριν τις φας από κανένα !!!!!!!!!!
2. Αν δεν σ' αρέσει να είσαι 2ος στο φανάρι πήγαινε και εσύ με το σκουτερίδιο σου.
όμως εκεί δεν έχει αρκουδίσιον, έτσι ;;;;;;; Τρως όλο το καυσαέριο στη μάπα και φυσικά τον ήλιο κατακούτελα !!!!!!! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΓΛΗΓΟΛΟ ΣΑΝ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΣΟΥ (πάντα με βάση αυτά που γράφεις) !!!!!!!!
3. ΜΗΠΩΣ, λέω ΜΗΠΩΣ το ίδιο δεν κάνεις και εσύ με το ανθυποσκουτερίδιο ΟΤΑΝ το καβαλάς ;;;;;;;;;;;;
Μην πεις πως δεν το κάνεις γιατί απλά λες ψέματάκια .............. άλλωστε το μόνο πλεονέκτημα του δίτροχου είναι το να βρίσκεται ΜΠΡΟΣΤΑ στο φανάρι και να γλιτώνει τα μποτιλιαρίσματα !!!!!!!!!
Ή μήπως θέλεις κάθένας που οδηγεί μηχανή ή μηχανάκι να κοιτά ΤΙ ΜΑΡΚΑ και ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑΤΑ έχει το κάθε αυτοκίνητο και να μπαίνει μπροστά μόνο από Φιατάκια αλλά και να αποφεύγει Ιμπρέζα και άλλα γρήγορα ;;;;;;;;
Ασε μας ρε φίλε ...............
:confused: :confused: :confused:

Φίλε μου...ερμήνευσες το post μου με τρόπο πανομοιότυπο με αυτόν που οδηγείς (μάλλον)...Ποιος είπε για κόντρες και όλα αυτά τα επικίνδυνα αθλήματα?? Δεν μπορείς να λες όλα αυτά που αναφέρεις για το άτομό μου χωρίς να με γνωρίζεις...Ούτε ο sherlock holmes δεν θα ήταν σε θέση να καταλάβει όλα αυτά που συμπέρανες εσύ από ένα ποστ....Τέσπα...Αναφέρθηκα απλά σε κάποιους μοτοσυκλετιστές που αδιαφορούν για τα υπόλοιπα οχήματα στο δρόμο και συγκεκριμένα στα φανάρια...that's all mate...Τέλος να πω ότι με το σκατό μου προσπαθώ να μην γίνομαι εμπόδιο ούτε σε αυτοκίνητα, ούτε σε μηχανές που αντιλαμβάνομαι ότι εκνευρίζονται από τον newbie που έχουν μπροστά τους....

Πάντα φιλικά..
:wave2:
Ν.

Nefos
03/08/2007, 08:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
για μισο το προβλημα του φιλου μας ειναι οτι μπαινουν μηχανες μπροστα του στα φαναρια ????

δηλ. τον καθυστερουν!!!

τον καθυστερουν να φτασει πιο γρηγορα στο επομενο φαναρι και να περιμένει παλι 3456στος...? :rolleyes:

τον καθυστερουν να αναπτυξει την ιλλγιωδη βραδυτητα των 50-60 χαω μεχρι το επομενο φαναρι...?:rolleyes:

δεν τον αφηνουν δηλ. να χαρει τους 3675443 ιππους που βγαζει το υπεραυτοκινητο του οταν ειναι μποτιλιαρισμένο στους δρομους της πολης...? :rolleyes:

τον ενοχλει προφανως που στην εξαιρετικα σπανια περιπτωση που βρεθει πρωτος σε καποιο φαναρι θα ερθει ο ''καγκουρας'' ''αλητης'' ή ''ασχετος'' μηχανακιας και αραξει μπροστα...! :smokin:

τον ενοχλη επισης που ενα παπακι των 500€ ειναι εντος πολης πιο γληγορο μεταφορικο μεσο απο οτι το πολυτελεστατο αυτοκινητο του, το οποιο θα χρωσταει μεχρι δευτερας αναληψεως....! :smokin:

θα μπουρουσαμε να εξηγησουμε στο φιλο μας οτι θα περιμενε ΠΟΟΟΟΟΟΛΥ πιο πισω αν τα μηχανακια αρχιζαν να περιμένουν το ενα πισω απο το αλλο στην σειρα οπως τα τουτου .....:smokin:
ισως τοτε θα εβλεπε τα πλεονεκτηματα που απορρεουν σε χωρο/χρονο και χρημα (για τους αυτοκινητηστες κυριως) απο την διηθηση των μοτοσυκλετων.....

Το ποστ σου καθώς και τα συμπεράσματά σου είναι ήδη λάθος από την πρώτη σου κιόλας πρόταση...

Ν.

kalesin
03/08/2007, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ώρες-ώρες δεν τραβάει καλά:rolleyes:

Αυτό το παρατήρησα, μία φορά.
Την μέρα που πήγα να πάρω να πάρω τον kalesin από τ'αεροδρόμιο και μου έφερε το εν λόγω μπλουζάκι!:evil:

Επηρεάζονται τ'αυτοκίνητα από τέτοιες παραμέτρους?:confused:
Το slk το παθαίνει ποτέ αυτό?
X-rider??? :D


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:smokin: :smokin:

Nefos
03/08/2007, 08:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
min poume tora pos me to na mpaineis sto allo revma gia na ftaseis mprosta, kai me to na arazoume pano stin diavasi pezon kanoume kalo stin kikloforia tis polis..
eleos..


file nefos exeis dikio kai as parageis kai esi poli nefos..:lol:

:beer: :beer:

div400
03/08/2007, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Το ποστ σου καθώς και τα συμπεράσματά σου είναι ήδη λάθος από την πρώτη σου κιόλας πρόταση...
Ν.

δεν νομίζω εκτώς και αν ερμήνευσα λαθος την παρακάτω ΔΙΚΗ σου πρόταση...


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
....Το παραπονάκι απευθύνεται στους κατόχους δικύκλων, που έρχονται στο φανάρι (ενώ είμαι μπροστά μπροστά με το τουτού) και στήνονται μπροστά μου....

ή αυτήν


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
...Τυχαίνει να έχω και εγώ κουτάκι καθώς και ένα scooteridion για τις δουλειές της πόλης. Έλα όμως που το κουτάκι έχει κάποια αλογάκια....

ή αυτήν


Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
...Αναγκάζομαι κάθε φορά να μαρσάρω και να κάνω τέτοιες καγκουριές για να ξυπνήσουν...

οπότε δεν βλέπω που κάνω λάθος στα συμπεράσματα μου, αφου σαφέστατα αφήνεις να εννοηθεί οτι σε ενοχλεί που στηνονται μπροστα σου στα φαναρια μηχανακια μικρου κυβισμου, τα οποια δεν σε αφηνουν να εκμεταλευτείς την δύναμη του αυτοκινήτου σου....

σε παρακαλω να μου εξηγήσεις αν και πού κανω λάθος (με βάσει αυτα που έγραψες...τα οποια μπορει τελικα μαλλον να ειναι διαδορετικα απο αυτα που ήθελες να πείς ή απο αυτά που είχες στο μυαλο σου να πεις)




:wave2:

kalesin
03/08/2007, 08:49
φιλε nefos απο που εισαι;

ειδαι "11αρι.." κ αναρωτιεμαι

:wave2:

makis206
03/08/2007, 08:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Τέλος να πω ότι με το σκατό μου προσπαθώ να μην γίνομαι εμπόδιο ούτε σε αυτοκίνητα, ούτε σε μηχανές που αντιλαμβάνομαι ότι εκνευρίζονται από τον newbie που έχουν μπροστά τους....

Αυτό είναι το ρεζουμέ κι εκεί καταλήγει μια τέτοια κουβέντα πάντα, δεν εντοπίζεται στο όχημα το πρόβλημα αλλά στον οδηγό !

Κι εγώ προσέχω και στο φανάρι όταν είμαι πρώτος αλλά και όταν θα βγω απ'το στοπ να μην εμποδίσω τον άλλο που έρχεται κάθετα, προσπαθώ μάλιστα να μην χρειαστεί καν να πατήσει το φρένο του !

Αλλά κυκλοφορούν κάαατι γίδια εκεί έξωωω... πέρα βρέεεεχει...:dizzy:

Μού'χουνε βγει αμάξια πάμπολες φορές από στοπ κι όχι μόνο θα μ'αναγκάσουν να φρενάρω αλλά θα με φέρουν και στο σημείο ν'αρχίσω τα κάλαντα..:lol:

kalesin
03/08/2007, 08:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Μού'χουνε βγει αμάξια πάμπολες φορές από στοπ κι όχι μόνο θα μ'αναγκάσουν να φρενάρω αλλά θα με φέρουν και στο σημείο ν'αρχίσω τα κάλαντα..:lol:


τουλαχιστον σου δινουν τιποτα, η τσαμπα τραγουδας;

:confused:

makis206
03/08/2007, 09:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
τουλαχιστον σου δινουν τιποτα, η τσαμπα τραγουδας;
:confused:

Ε ρίχνουνε στα πεταχτά ένα μελομακάρονο, δεν έχω παράπονο :o

:lol: :lol:

Nefos
03/08/2007, 09:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Χρήστο είμαι επιθετικός γιατί κατ' αρχήν απαντάω σε φράσεις όπως:

"Επειδή βλέπω να τη λέτε γενικώς στους κουτάκηδες, θέλω να πω το εξής:"
Απαντώ: ΔΕΝ την λέμε στους κουτάκηδες παρά μόνο σ' αυτούς που τους αξίζει !!!!!!!!
Οι πιο πολλοί εδώ μέσα έχουμε ΚΑΙ αυτοκίνητα και αγαπάμε και αυτά εξ' ίσου με τις μηχανές μας.

"Τυχαίνει να έχω και εγώ κουτάκι καθώς και ένα scooteridion για τις δουλειές της πόλης."
Απαντώ: ΔΗΛΑΔΗ για διευκόλυνση άρα .................. ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ !!!!!!!

" Έλα όμως που το κουτάκι έχει κάποια αλογάκια..."
Απαντώ: Ε ΚΑΙ;;;;;;;; Αν δεν μπορει να τα τιθασεύσει, ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙ !!!!!!! Ή αλλιώς στα ΜΕΓΑΡΑ, ΟΧΙ ΣΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!
"
ΤΕΛΟΣ να πω ότι ΕΧΩ βαρεθεί να μετράω θανάτους νέων ανθρώπων στην άσφαλτο, με αυτοκίνητα ή με μηχανές, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ, επειδή κάποιοι έχουν την νοοτροπία του "ΑΡΧΟΝΤΑ ΤΟΥ ΔΡΟΜΟΥ" !!!!!!!!!!!!!!!! Με το γαμάω όχημα με τα πολλά άλογα !!!!!!!

Εύχομαι απλά ο nefos να ΜΗΝ είναι από αυτούς αλλά από τα γραφόμενά του άλλο δείχνει και ίσως πρέπει να αναθεωρήσει ...................

Επειδή δεν μου αρέσει να απολογούμαι σου λέω απλά ότι μιλάω πάντα για οδήγηση πόλης με τους ρυθμούς που αυτή επιβάλλει...όσο για τον άρχοντα της πόλης, απλά θα σου πω ότι έχω συνειδητοποιήσει εδώ και χρόνια, ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος...οπότε γιατί να τα σπάμε τα ρημάδια τα μοτέρ??

Απλά αυτά...

Ν.

dynogix
03/08/2007, 09:09
Είναι ένα είδος οδηγού (ανθρώπου??) που απλά ...συχαίνομαι...Από αυτούς που έχουν πάρει ένα σκουτεράκι που όταν αργούν να ξυπνήσουν το πρώι (καλοκαίρι πάντα) λένε: -Nα πάρω το σκούτερ μη πήξω στη κίνηση - και κατά τη διάρκεια της διαδρομής κάνει τα ίδια που αναφέρει ως "παράπονα" χωρίς να το έχει κατάλαβει γιατί οι από πίσω του τα έχουν παίξει μες το πήξιμο αλλά φοβούνται να αγοράσουν μηχανάκι ....Είναι αυτός-αυτοί που οδηγάνε ΠΑΝΤΑ στην αριστερη λωρίδα γιατί θεώρουν οτι τα 120 χλμ. είναι μεγάλη ταχύτητα θαρρώντας πως πάνε πολύ γρήγορα και στο κάτω-κάτω γιατί να κάνω δεξια στα π@π@ρι@ μου! Είναι αυτός - αυτοί που με το που ανάψει το πράσινο και είναι δεύτερος στο φανάρι κορνάρει σπαστικά στον πρώτο λες και είναι ο Σουμαχερ...και πάντα όταν οδηγούν το σκουτεράκι ξεκράνωτοι , παντόφλα και νύχι άκοπο στο δάχτυλο:yuck:
Παίδες έγω δεν έχω - είχα αυτοκίνητο ποτέ , οδηγάω βέβαια μόνο στη δουλειά και όταν το κάνω πρώτο μου μέλημα είναι να προσέχω τις μηχανές όποιος-όποιες τα οδηγούν αυτά(παρολαταύτα) και οτι κυβισμού είναι αυτές γιατί βλέποντας τες είναι σαν να βλέπω τον εαύτο μου αυτό και τίποτα αλλό.

Nefos
03/08/2007, 09:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400

οπότε δεν βλέπω που κάνω λάθος στα συμπεράσματα μου, αφου σαφέστατα αφήνεις να εννοηθεί οτι σε ενοχλεί που στηνονται μπροστα σου στα φαναρια μηχανακια μικρου κυβισμου, τα οποια δεν σε αφηνουν να εκμεταλευτείς την δύναμη του αυτοκινήτου σου....

σε παρακαλω να μου εξηγήσεις αν και πού κανω λάθος (με βάσει αυτα που έγραψες...τα οποια μπορει τελικα μαλλον να ειναι διαδορετικα απο αυτα που ήθελες να πείς ή απο αυτά που είχες στο μυαλο σου να πεις)




:wave2:

Μα είναι τόσο απλό...μιλάω για "αφηρημένους" οδηγούς που σκίζονται να φτάσουν μπροστά και όταν γίνει αυτό εμποδίζουν όλους τους υπόλοιπους, άσχετα με το αν αυτοί οι υπόλοιποι έχουν υπεραυτοκίνητα ή όχι..Προσπαθώ τόση ώρα να σας μεταφέρω το feeling κάποιου που ξαφνικά πάει να ξεκινήσει και πέφτει στα φρένα ... Δεν σου έχει τύχει ποτέ??...το θέμα το έχω συζητήσει και με φιλαράκια με θηρία δίτροχα και αυτοί και αν εκνευρίζονται με τους εν λόγω οδηγούς...Θα ρίσκαρες εσύ να πας να κάτσεις με ποδήλατο μπροστά από νταλίκα??

Ν.

Nefos
03/08/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
φιλε nefos απο που εισαι;

ειδαι "11αρι.." κ αναρωτιεμαι

:wave2:

Αθήνα...Καταγωγή από πρέβεζα...

:beer:

Ν.

Lupo
03/08/2007, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
φιλε nefos απο που εισαι;

ειδαι "11αρι.." κ αναρωτιεμαι

:wave2:

Ψιτ.... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=850950#post850950)

Κατάλαβα τι ψάχνεις! (http://www.bikers.com.cy/cms2/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1) :winka:


:wave2:

Nefos
03/08/2007, 09:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από dynogix
Είναι ένα είδος οδηγού (ανθρώπου??) που απλά ...συχαίνομαι...Από αυτούς που έχουν πάρει ένα σκουτεράκι που όταν αργούν να ξυπνήσουν το πρώι (καλοκαίρι πάντα) λένε: -Nα πάρω το σκούτερ μη πήξω στη κίνηση - και κατά τη διάρκεια της διαδρομής κάνει τα ίδια που αναφέρει ως "παράπονα" χωρίς να το έχει κατάλαβει γιατί οι από πίσω του τα έχουν παίξει μες το πήξιμο αλλά φοβούνται να αγοράσουν μηχανάκι ....Είναι αυτός-αυτοί που οδηγάνε ΠΑΝΤΑ στην αριστερη λωρίδα γιατί θεώρουν οτι τα 120 χλμ. είναι μεγάλη ταχύτητα θαρρώντας πως πάνε πολύ γρήγορα και στο κάτω-κάτω γιατί να κάνω δεξια στα π@π@ρι@ μου! Είναι αυτός - αυτοί που με το που ανάψει το πράσινο και είναι δεύτερος στο φανάρι κορνάρει σπαστικά στον πρώτο λες και είναι ο Σουμαχερ...και πάντα όταν οδηγούν το σκουτεράκι ξεκράνωτοι , παντόφλα και νύχι άκοπο στο δάχτυλο:yuck:
Παίδες έγω δεν έχω - είχα αυτοκίνητο ποτέ , οδηγάω βέβαια μόνο στη δουλειά και όταν το κάνω πρώτο μου μέλημα είναι να προσέχω τις μηχανές όποιος-όποιες τα οδηγούν αυτά(παρολαταύτα) και οτι κυβισμού είναι αυτές γιατί βλέποντας τες είναι σαν να βλέπω τον εαύτο μου αυτό και τίποτα αλλό.

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά δεν είμαι από αυτούς...Λατρεύω τις μηχανές καθώς και τον εξοπλισμό της.Τολμώ και αναφέρω όλα αυτά που έγραψα διότι μπορώ και μιλάω και σαν οδηγός αυτοκινήτου με πείρα 20 ετών, αλλά και σαν νέος οδηγός μηχανής. Δεν αμφιβάλλω ότι μπορεί και εγώ να κάνω κάτι από αυτά που λες...αλλά είναι λόγω φοβίας και έλλειψης εμπειρίας στην οδηγική συμπεριφορά ενός δικύκλου.

Ν.

kalesin
03/08/2007, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ψιτ.... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=850950#post850950)

Κατάλαβα τι ψάχνεις! (http://www.bikers.com.cy/cms2/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1) :winka:


:wave2:


ειναι "σχετικα παλιο" αυτο ρε συ....


να βαλω καφε;

:wave2:

div400
03/08/2007, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Μα είναι τόσο απλό...μιλάω για "αφηρημένους" οδηγούς που σκίζονται να φτάσουν μπροστά και όταν γίνει αυτό εμποδίζουν όλους τους υπόλοιπους, άσχετα με το αν αυτοί οι υπόλοιποι έχουν υπεραυτοκίνητα ή όχι..Προσπαθώ τόση ώρα να σας μεταφέρω το feeling κάποιου που ξαφνικά πάει να ξεκινήσει και πέφτει στα φρένα ... Δεν σου έχει τύχει ποτέ??...το θέμα το έχω συζητήσει και με φιλαράκια με θηρία δίτροχα και αυτοί και αν εκνευρίζονται με τους εν λόγω οδηγούς...Θα ρίσκαρες εσύ να πας να κάτσεις με ποδήλατο μπροστά από νταλίκα??

Ν.

και αντε εγω να κατσω μπροστα σε νταλίκα, θα πρεπει να με πατησει επιδή ειναι νταλίκα????
δεν καταλαβαίνω την λογική σε αυτό...ο νόμους του ισχυρότερου???? δεν ειναι έτσι και το ξέρεις

1) αφηρημενοι υπάρχουν και με διτροχα και με τετρατροχα...
2) το αισθημα της καθυστερησης δεν ειναι ..πως να το πω...πραγματικο διοτι πολυ απλα με τον κυκλοφοριακο φορτο που υπαρχει στις πολεις μας, τον ιδιο χρονο θα κανεις απο φαναρι σε φαναρι, απο το σημειο Α στο σημειο Β, ειτε βρεις μπροστα σου ''αφηρημενο'' είτε όχι...
3)την επιταχυνση σου την ρυθμίζεις αναλογα με τις κυκλοφοριακες συνθήκες που βρισκεις...οποτε (και λογικο ειναι αυτο) επιταχύνεις αναλογα με το ποσο επιταχύνει το οχημα μπροστά σου....
τώρα αν εσυ( ή ο καθένας) επιταχύνεις με τερμα γκάζι και στα 10 μετρα πεφτεις στα φρένα γιατι ειναι μπροστά σου ενα αργα κινούμενο όχημα (πόσο αργα πια να κινηθεί καποιος για να γίνει εμπόδιο εντός πολής.....:rolleyes: ) μάλλον κάνεις κάτι λάθος....
4) γενικά μιλώντας: βρε παιδιά ειναι ανοφελο να μιλάμε για ποιός ειναι πιο γρηγορος/ πιο αργός οταν αναφερόμαστε σε εντός πολης κίνηση...ειναι τόσο πήγμένα πια πράγματα που το όποιο οφελος αντε να μετριεται σε δευτερόλεπτα το πολύ.
δηλ. αντε και δεν βρίσκεις τον αφηρημενο μπροστα σου ποοοοοσο χρονο πια θα γλυτώσεις? 1-2-3 δευετρα???? Ε, ΚΑΙ?!?!?!

δεν θα πρέπει καν να αφήνουμε να μας εκνευρίζουν τετοιου είδους πράγματα....

Lupo
03/08/2007, 09:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
ειναι "σχετικα παλιο" αυτο ρε συ....


να βαλω καφε;

:wave2:
oui

έχω κανενα μισάωρο.
έρχομαι

Nefos
03/08/2007, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
και αντε εγω να κατσω μπροστα σε νταλίκα, θα πρεπει να με πατησει επιδή ειναι νταλίκα????
δεν καταλαβαίνω την λογική σε αυτό...ο νόμους του ισχυρότερου???? δεν ειναι έτσι και το ξέρεις

1) αφηρημενοι υπάρχουν και με διτροχα και με τετρατροχα...
2) το αισθημα της καθυστερησης δεν ειναι ..πως να το πω...πραγματικο διοτι πολυ απλα με τον κυκλοφοριακο φορτο που υπαρχει στις πολεις μας, τον ιδιο χρονο θα κανεις απο φαναρι σε φαναρι, απο το σημειο Α στο σημειο Β, ειτε βρεις μπροστα σου ''αφηρημενο'' είτε όχι...
3)την επιταχυνση σου την ρυθμίζεις αναλογα με τις κυκλοφοριακες συνθήκες που βρισκεις...οποτε (και λογικο ειναι αυτο) επιταχύνεις αναλογα με το ποσο επιταχύνει το οχημα μπροστά σου....
τώρα αν εσυ( ή ο καθένας) επιταχύνεις με τερμα γκάζι και στα 10 μετρα πεφτεις στα φρένα γιατι ειναι μπροστά σου ενα αργα κινούμενο όχημα (πόσο αργα πια να κινηθεί καποιος για να γίνει εμπόδιο εντός πολής.....:rolleyes: ) μάλλον κάνεις κάτι λάθος....
4) γενικά μιλώντας: βρε παιδιά ειναι ανοφελο να μιλάμε για ποιός ειναι πιο γρηγορος/ πιο αργός οταν αναφερόμαστε σε εντός πολης κίνηση...ειναι τόσο πήγμένα πια πράγματα που το όποιο οφελος αντε να μετριεται σε δευτερόλεπτα το πολύ.
δηλ. αντε και δεν βρίσκεις τον αφηρημενο μπροστα σου ποοοοοσο χρονο πια θα γλυτώσεις? 1-2-3 δευετρα???? Ε, ΚΑΙ?!?!?!

δεν θα πρέπει καν να αφήνουμε να μας εκνευρίζουν τετοιου είδους πράγματα....

Μιλάς με τη φωνή της λογικής και θα συμφωνήσω μαζί σου...Το θέμα δεν είναι η γρηγοράδα...Είναι η μη ύπαρξη της επιτάχνυνσης του προπορευόμενου οχήματος. Δεν λέω να το σπάσει αλλά να μην είναι και τελείως στα @@ του...Και αυτό το λέω γιατί αν ήμουν και εγώ τόσο αφηρημένος όσο αυτός απλά θα τον είχα πατήσει...

Ν.

div400
03/08/2007, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Μιλάς με τη φωνή της λογικής και θα συμφωνήσω μαζί σου...Το θέμα δεν είναι η γρηγοράδα...Είναι η μη ύπαρξη της επιτάχνυνσης του προπορευόμενου οχήματος. Δεν λέω να το σπάσει αλλά να μην είναι και τελείως στα @@ του...Και αυτό το λέω γιατί αν ήμουν και εγώ τόσο αφηρημένος όσο αυτός απλά θα τον είχα πατήσει...

Ν.

μη παιζουμε τις λεξεις αδερφέ...ουτως ή αλλως στο ιδιο συμπέρασμα καταλήγουμε (ερχόμενοι απο αντιθετες κατευθυνσεις :lol: )...

τσακο μια :beer: για μη καταλαβεις οτι πατησες το αργοσχολο μπροστα σου..... :lol: :rotflmao: :wave2:

Nefos
03/08/2007, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
μη παιζουμε τις λεξεις αδερφέ...ουτως ή αλλως στο ιδιο συμπέρασμα καταλήγουμε (ερχόμενοι απο αντιθετες κατευθυνσεις :lol: )...

τσακο μια :beer: για μη καταλαβεις οτι πατησες το αργοσχολο μπροστα σου..... :lol: :rotflmao: :wave2:

Να'σαι καλά φίλε....

:beer: :beer: :a013:

Ν.

Nefos
03/08/2007, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Ψιτ.... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=850950#post850950)

Κατάλαβα τι ψάχνεις! (http://www.bikers.com.cy/cms2/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1) :winka:


:wave2:

Ωραίο το μοτόρι, αλλά με έχουν κερδίσει εδώ και καιρό τα KTM...(όχι?)

Ν.

Da.Vintage
03/08/2007, 10:01
Εγώ πάντως αν δώ κουτάκια να κάνει που$τιά και να βγαίνει στο διάζομα που είναι φανάρι για να στρίψεις αριστερα και είναι έτοιμος να κάνει σφήνα πάω και κάθομαι μπροστά του... ανάβει πράσινο και δεν ξεκινάω αν δε περάσουν 2-3 αυτοκίνητα ωστε να μή μπορέσει να βγεί και να χάσει ίσως και χειρότερη θέση απ'ότι είχε και να φάει και το μπινελίκι απο αυτούς που θέλουν να πάνε πραγματικά αριστερά!

Ξέρω είμαι λίγο μ@υνόπ@νο αλλά τη φωτιά τη πολεμάς με φωτιά!

Lupo
03/08/2007, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Ωραίο το μοτόρι, αλλά με έχουν κερδίσει εδώ και καιρό τα KTM...(όχι?)

Ν.
Στον kalesin πηγαινε το παραπάνω μήνυμα , φίλε μου.:beer: :beer: :beer:


Άκου KTM!
:rolleyes:















:lol: :lol: :lol: :lol:

kalesin
03/08/2007, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
Στον kalesin πηγαινε το παραπάνω μήνυμα , φίλε μου.:beer: :beer: :beer:


Άκου KTM!
:rolleyes:


:lol: :lol: :lol: :lol:


ο οποιος σε περιμενει κ δεν εχει παει τραπεζες τοση ωρα..:mad:


κ για να μπω στο θεμα [μην με πει κ κανενας σπαμερ]

ολοι δικιο εχετε
:D

arxaios
03/08/2007, 10:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nefos
Επειδή δεν μου αρέσει να απολογούμαι σου λέω απλά ότι μιλάω πάντα για οδήγηση πόλης με τους ρυθμούς που αυτή επιβάλλει...όσο για τον άρχοντα της πόλης, απλά θα σου πω ότι έχω συνειδητοποιήσει εδώ και χρόνια, ότι πάντα θα υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος...οπότε γιατί να τα σπάμε τα ρημάδια τα μοτέρ??

Απλά αυτά...

Ν.

Από ότι είδες κρίνεσαι απ' αυτά που ΕΣΥ έγραψες.......... Ίσως ήθελες να πεις κάτι διαφορετικό ;;;;;;;;;
Μια φιλική συμβουλή προς όλους ........
Σταματήστε να κυνηγάτε τα δευτερόλεπτα, γιατί χάνετε ΧΡΟΝΙΑ !!!!!!!!!!!
:wave2:

Daemon
03/08/2007, 10:59
Εγω να δεις τι βρισιδια τους ριχνω.. :uplate: Οσω και οποτε μπορω σταματαω πριν τη διαβαση και μεσα σε μερικα δευτερολεπτα εχει γεμισει η διαβαση με 35,5 διτροχα που κανενας δεν βλεπει το φαναρι. Στο πρασινο αναγκαστικα πρεπει να τους κορναρεις για να ξυπνησουν και να ξεκινησουν για να βρω τρυπα μετα για να προσπερασω γιατι κοιμουνται.. :hypnotize (ειμαι γκαζιαρης και'γω, τι να κανουμε.. :rolleyes: :ninja: )

sober
03/08/2007, 11:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Από ότι είδες κρίνεσαι απ' αυτά που ΕΣΥ έγραψες.......... Ίσως ήθελες να πεις κάτι διαφορετικό ;;;;;;;;;
Μια φιλική συμβουλή προς όλους ........
Σταματήστε να κυνηγάτε τα δευτερόλεπτα, γιατί χάνετε ΧΡΟΝΙΑ !!!!!!!!!!!
:wave2:



+ 650 ...

:beer: :beer: :beer: :beer:

CIRUS
03/08/2007, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Titan
Εγώ πάντως αν δώ κουτάκια να κάνει που$τιά και να βγαίνει στο διάζομα που είναι φανάρι για να στρίψεις αριστερα και είναι έτοιμος να κάνει σφήνα πάω και κάθομαι μπροστά του... ανάβει πράσινο και δεν ξεκινάω αν δε περάσουν 2-3 αυτοκίνητα ωστε να μή μπορέσει να βγεί και να χάσει ίσως και χειρότερη θέση απ'ότι είχε και να φάει και το μπινελίκι απο αυτούς που θέλουν να πάνε πραγματικά αριστερά!

Ξέρω είμαι λίγο μ@υνόπ@νο αλλά τη φωτιά τη πολεμάς με φωτιά!


ΑΛΛΟ ΕΝΑ Μ@ΥΝΟΠ@ΝΟ ΕΔΩ!!!! ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ!!!:D

CARP
03/08/2007, 13:35
Ασχετο.........Σχετικό

Δεν ερχεστε στην επαρχια να ζησετε ρε μάγκες.....:smilea:
Τσιου-τσιου τα πουλακια.....γαλήνη....ηρεμία

Ούτε πολλα φαναρια, ούτε κινηση, ούτε κορναρισματα...


:wacko: :wacko: :wacko: :sun: :sun:

sober
03/08/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από CARP
Ασχετο.........Σχετικό

Δεν ερχεστε στην επαρχια να ζησετε ρε μάγκες.....:smilea:
Τσιου-τσιου τα πουλακια.....γαλήνη....ηρεμία

Ούτε πολλα φαναρια, ούτε κινηση, ούτε κορναρισματα...


:wacko: :wacko: :wacko: :sun: :sun:


και μπουρου μπουρου τα κουτσομπολια...

:winka: :lol: :lol: :lol: :lol:

anf125
03/08/2007, 22:02
Αυτό για τη λωρίδα για μηχανές πριν τα φανάρια πολύ καλή ιδέα, μακάρι να εφαρμοστεί... Διαφορετικά όλοι λίγο ως πολύ αναγκαζόμαστε να "πατήσουμε" λίγο τη διάβαση, με δεδομένο ότι συνήθως και τα αυτοκίνητα κάνουν το ίδιο... Εγώ συνήθως σταματάω τον μπροστινό τροχό ανάμεσα στην κάθετη γραμμή της διάβασης και τις οριζόντιες γραμμές της "ζέβρας", πάντα βέβαια πίσω από τη ράμπα για ΑΜΕΑ. Όχι τόσο για να κερδίσω εκατοστά όσο για να προστατεύομαι από τα πίσω αυτοκίνητα σε περίπτωση εμβολισμού :eyepop:

Δίνω μέρος δίκιου στον συμπολίτη nefos σχετικά με τους "αργούς" των φαναριών, ας σκεφτεί όμως ότι το "αργός" και "γρήγορος" μέσα στην πόλη είναι πλασματικό, αφού τη μέγιστη επιτρεπτή ταχύτητα των 50 χλμ/ω την πιάνουν ακόμα και χρέπια 50ρια! :p

arxaios
03/08/2007, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125

Δίνω μέρος δίκιου στον συμπολίτη nefos σχετικά με τους "αργούς" των φαναριών

ΑΝ είχε μιλήσει γενικά για αυτούς που "κοιμούνται" στα φανάρια, θα του έδινα και εγώ ΚΑΠΟΙΟ δίκιο.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ γι αυτούς αλλά για ........
"τους κατόχους δικύκλων, που έρχονται στο φανάρι (ενώ είμαι μπροστά μπροστά με το τουτού) και στήνονται μπροστά μου.Ανάβει το πράσινο και μου πάνε σαν κλώσες. Αναγκάζομαι κάθε φορά να μαρσάρω και να κάνω τέτοιες καγκουριές για να ξυπνήσουν...Το φάσμα περιλαμβάνει συνήθως παπάκια και άλλα τέτοια μικρού κυβισμού μοτόρια ( ) αλλά και μεγαλύτερα (βλέπε Καρπαζέρο κλπ)...Υπάρχουν και περιπτώσεις που ο αναβάτης την κάνει κανονικά και έχω και θεματάκι...."

ΟΠΟΤΕ ΜΕΡΟΛΗΠΤΕΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΔΙΚΥΚΛΙΣΤΩΝ !!!!!!!!!!!!!!!!

Εδώ να πω και κάτι άλλο ...........
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΈΝΟΣ, ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ SCHUMACHER ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ................ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ............... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!

Το έγραψα και πριν...........
ΚΥΝΗΓΑΤΕ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ (του φαναριού) ΚΑΙ ΧΑΝΕΤΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ (από την ζωή σας) !!!!!!!!!

Και για να προλάβω κάποιους δεν εννοώ να κοιμόμαστε στα φανάρια, απλά λιγότερο άγχος !!!!!!!
ΣΒΕΛΤΑ όχι ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟΙ ΟΜΩΣ !!!!!!!!!!!!!

SPRINT RS
03/08/2007, 23:21
να τηρεις τα ορια ταχητητας
δεν κανουμε ραλλυ
:nono:

Akatanomastos
04/08/2007, 01:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από CARP
Ασχετο.........Σχετικό

Δεν ερχεστε στην επαρχια να ζησετε ρε μάγκες.....:smilea:
Τσιου-τσιου τα πουλακια.....γαλήνη....ηρεμία

Ούτε πολλα φαναρια, ούτε κινηση, ούτε κορναρισματα...


:wacko: :wacko: :wacko: :sun: :sun:
ase filarako, giati to poli tsiou tsiou tha mas afisei kana kousouri
:beer: :beer: :beer:

kost rider
04/08/2007, 02:52
ΕΕΕϊϊϊ μεγαλε!Χαλαρωσε..δεν βρισκεσαι στην σχαρα εκκινησης!!!Τραβα να βοσκησεις αλλου ταλογακια σου.. .. ..

jen
04/08/2007, 15:45
:rolleyes: Εγώ πάλι θα συμφωνήσω με τον nefos
Βρίσκω απίστευτα εκνευριστικό π.χ. να είμαι μπροστά να υπάρχει και άλλη/αλλες μηχανή/ες δίπλα και να έρχεται ο παπακιας / σκουτεράκιας / οποιοσδήποτε ανόητος και να στριμώχνεται με ζήλο για να περάσει μπροστά. Να μαζεύω χέρια πόδια καθρέφτη (ναι τους φοράει) για να περάσει το ζωο (γιατί περι τέτοιου πρόκειται) το οποίο αφού περάσει μπροστά δεν βλέπει το φανάρι και ως μειωμένης αντιληψης δεν καταλαβαίνει κιόλας οπότε εγώ αρχίζω να μουρμουράω μέσα από το κράνος :confused: και οι υπόλοιποι να εξασκούν με μανία την κόρνα...
Και μην μου πείτε το γνωστό "Και που θα πάτε 10 δευτερολεπτα πάνω κάτω και τί έγινε κλπ..." Με κάλυψε ο ktm640lc4 :beer:
Απλή λογική και καλή διαθεση χρειάζεται .... :winka:

anf125
04/08/2007, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ΑΝ είχε μιλήσει γενικά για αυτούς που "κοιμούνται" στα φανάρια, θα του έδινα και εγώ ΚΑΠΟΙΟ δίκιο.


Εγώ παρόλα αυτά και τον τρόπο που γράφει συνεχίζω να του δίνω ΚΑΠΟΙΟ δίκιο (όχι απόλυτα) γιατί κι εμένα ακόμα που έχω αργό όχημα τυχαίνει να μου μπει μπροστά ο μάστορης με το χρέπι φορτωμένο με εργαλεία ή ο μπάρμπας με την κυρά σε βέσπα αντίκα και να μην μπορώ και να τον περάσω είτε γιατί δεν έχει καθρέφτες είτε γιατί έχει και self esteem (μη χ...) ο μάγκας. Δε λέω να μην κυκλοφορούν και οι πολύ "αργοί" αλλά λίγη κοινή λογική...

Nefos
05/08/2007, 10:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από anf125

Δίνω μέρος δίκιου στον συμπολίτη nefos σχετικά με τους "αργούς" των φαναριών, ας σκεφτεί όμως ότι το "αργός" και "γρήγορος" μέσα στην πόλη είναι πλασματικό, αφού τη μέγιστη επιτρεπτή ταχύτητα των 50 χλμ/ω την πιάνουν ακόμα και χρέπια 50ρια! :p

Σοφόν το σαφές...

Ν.

Nefos
05/08/2007, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kost rider
ΕΕΕϊϊϊ μεγαλε!Χαλαρωσε..δεν βρισκεσαι στην σχαρα εκκινησης!!!Τραβα να βοσκησεις αλλου ταλογακια σου.. .. ..

Χαλαρός είμαι....οκ...πάω σε άλλο βοσκοτόπι...

Ν.

Nefos
05/08/2007, 10:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
ΑΝ είχε μιλήσει γενικά για αυτούς που "κοιμούνται" στα φανάρια, θα του έδινα και εγώ ΚΑΠΟΙΟ δίκιο.
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΙΛΗΣΕ γι αυτούς αλλά για ........
"τους κατόχους δικύκλων, που έρχονται στο φανάρι (ενώ είμαι μπροστά μπροστά με το τουτού) και στήνονται μπροστά μου.Ανάβει το πράσινο και μου πάνε σαν κλώσες. Αναγκάζομαι κάθε φορά να μαρσάρω και να κάνω τέτοιες καγκουριές για να ξυπνήσουν...Το φάσμα περιλαμβάνει συνήθως παπάκια και άλλα τέτοια μικρού κυβισμού μοτόρια ( ) αλλά και μεγαλύτερα (βλέπε Καρπαζέρο κλπ)...Υπάρχουν και περιπτώσεις που ο αναβάτης την κάνει κανονικά και έχω και θεματάκι...."

ΟΠΟΤΕ ΜΕΡΟΛΗΠΤΕΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΔΙΚΥΚΛΙΣΤΩΝ !!!!!!!!!!!!!!!!

Στο moto.gr είμαστε....αν ήμουν σε άλλο φόρουμ θα μιλούσα για την αντίστοιχη θεματολογία...οπότε αναγκαστικά αναφέρομαι σε δίκυκλα...



Εδώ να πω και κάτι άλλο ...........
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΈΝΟΣ, ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ SCHUMACHER ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΚΚΙΝΗΣΗ ................ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕ ΑΓΧΩΝΟΥΝ ............... ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ !!!!!!!!!!!!!!!!

Το έγραψα και πριν...........
ΚΥΝΗΓΑΤΕ ΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ (του φαναριού) ΚΑΙ ΧΑΝΕΤΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ (από την ζωή σας) !!!!!!!!!

Και για να προλάβω κάποιους δεν εννοώ να κοιμόμαστε στα φανάρια, απλά λιγότερο άγχος !!!!!!!
ΣΒΕΛΤΑ όχι ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟΙ ΟΜΩΣ !!!!!!!!!!!!!

Αν θέλεις επανατοποθέτηση θα την έχεις....Πες ότι εγώ είμαι το scooter μου....Φανάρια...το σκηνικό το περιέγραψε άψογα ο Jen..Ανάβει το πράσινο...Οι μισοί κοντεύουν να πέσουν πάνω στους άλλους μισούς για να αποφύγουν αυτούς που κοιμούνται όρθιοι, αλλά παρόλαυτα είχαν την εκρηκτικότητα να βρεθούν μπροστά από όλους τους άλλους. Αυτοί είναι το θέμα μου..όχι όλοι οι δικυκλιστές...Και εγώ με το scooter τι είμαι? Με το σκατό που έχω, ξέρω που με παίρνει και που όχι, και προσπαθώ να μην χώνομαι εκεί που δεν με παίρνει για να μην κάνω αυτά που κοροϊδεύω και με ενοχλούν στους άλλους. Τώρα ποιο SCHUMACHER μου λες εσύ και ποιο άγχος προσπαθείς να αποφύγεις...

Ν.

lantz
05/08/2007, 14:32
Ρε παιδιά, όπως συνήθως αρχίζετε να ξεφύγεται..

Ο φίλος nefos, πιστεύω οτι αναφέρεται στις περιπτώσεις που βρίσκεσαι πρώτος σε ένα φανάρι σε μία λεωφόρο και έρχεται και κάθεται μπροστά σου το κλασικό μηχανάκι που δεν μπορεί να ξεκινήσει γρήγορα ή δεν θέλει να το κάνει, με αποτέλεσμα να σε περνάνε από τις άλλες λωρίδες 10 αμάξια και να σου χώνονται μπροστά κι' αυτά. Λίγες φορές να σου συμβεί αυτό σε ένα διάστημα 30 λεπτών, είναι αρκετό ώστε να καθυστερήσεις άλλα 10 ή και περισσότερα πολλές φορές..

Καλό είναι λοιπόν να συγρατούμε τα άλογα μας, αλλά ακόμα καλύτερο είναι να συγκρατούμε τα λόγια μας..
:beer:

AFTER
05/08/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
Ρε παιδιά, όπως συνήθως αρχίζετε να ξεφύγεται..

Ο φίλος nefos, πιστεύω οτι αναφέρεται στις περιπτώσεις που βρίσκεσαι πρώτος σε ένα φανάρι σε μία λεωφόρο και έρχεται και κάθεται μπροστά σου το κλασικό μηχανάκι που δεν μπορεί να ξεκινήσει γρήγορα ή δεν θέλει να το κάνει, με αποτέλεσμα να σε περνάνε από τις άλλες λωρίδες 10 αμάξια και να σου χώνονται μπροστά κι' αυτά. Λίγες φορές να σου συμβεί αυτό σε ένα διάστημα 30 λεπτών, είναι αρκετό ώστε να καθυστερήσεις άλλα 10 ή και περισσότερα πολλές φορές..

Καλό είναι λοιπόν να συγρατούμε τα άλογα μας, αλλά ακόμα καλύτερο είναι να συγκρατούμε τα λόγια μας..
:beer:


+1

Ξερετε σε ποσους ''μηχανοβιους'', ειδικα κατι λακαμαδες με παπι/σκουτερ/varkadero, θα ηθελα να ριξω σφαλιαρα καθε φορα που βγαινω εξω?
Ειπαμε, να κραταμε την σημαια, αλλα με σωστο τροπο

liakaros
05/08/2007, 22:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
+1

Ξερετε σε ποσους ''μηχανοβιους'', ειδικα κατι λακαμαδες με παπι/σκουτερ/varkadero, θα ηθελα να ριξω σφαλιαρα καθε φορα που βγαινω εξω?
Ειπαμε, να κραταμε την σημαια, αλλα με σωστο τροπο


Και γιατι δεν την ριχνεις ρε μεγαλε???

Παντως αμα με πετυχεις καποια στιγμη στο δρομο,(ποτε δεν ξερεις ο κοσμος ειναι μικρος)

σου δινω το ελευθερο να μου την ριξεις την σφαλιαρα...

Αμα ψηνεσαι σου στελνω και με ΠΜ τον αριθμο κυκλοφοριας μου ετσι για να με εχεις στα υπ οψιν...

Ψηνεσαι? ε? ε?:smokin:

xtrm600
05/08/2007, 23:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από liakaros
Και γιατι δεν την ριχνεις ρε μεγαλε???

Παντως αμα με πετυχεις καποια στιγμη στο δρομο,(ποτε δεν ξερεις ο κοσμος ειναι μικρος)

σου δινω το ελευθερο να μου την ριξεις την σφαλιαρα...

Αμα ψηνεσαι σου στελνω και με ΠΜ τον αριθμο κυκλοφοριας μου ετσι για να με εχεις στα υπ οψιν...

Ψηνεσαι? ε? ε?:smokin:

Γιατί παραξηγήθηκες?
Έχεις σκούτερ?:lol: :lol:

Maira
05/08/2007, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από lantz
Ρε παιδιά, όπως συνήθως αρχίζετε να ξεφύγεται..

Ο φίλος nefos, πιστεύω οτι αναφέρεται στις περιπτώσεις που βρίσκεσαι πρώτος σε ένα φανάρι σε μία λεωφόρο και έρχεται και κάθεται μπροστά σου το κλασικό μηχανάκι που δεν μπορεί να ξεκινήσει γρήγορα ή δεν θέλει να το κάνει, με αποτέλεσμα να σε περνάνε από τις άλλες λωρίδες 10 αμάξια και να σου χώνονται μπροστά κι' αυτά. Λίγες φορές να σου συμβεί αυτό σε ένα διάστημα 30 λεπτών, είναι αρκετό ώστε να καθυστερήσεις άλλα 10 ή και περισσότερα πολλές φορές..

Καλό είναι λοιπόν να συγρατούμε τα άλογα μας, αλλά ακόμα καλύτερο είναι να συγκρατούμε τα λόγια μας..
:beer:



:beer: :beer:


Και βάλε και το άλλο! Πως το δέκατο αυτοκίνητο (τυχαίος αριθμός), λ΄γω αργής εκκίνησης του πρώτου δεν προλαβαινει το φανάρι για δέκατα, με αποτέλεσμα, γνωρίζοντας ότι αν έφευγε θα γλίτωνε τα αυτοκίνητα που θα μπουν από τον κάθετο στο δικό του δρόμο, να περάσει με κόκκινο!


Και αναφέρω και σε πραγματικό γεγονος. Ηλιουπόλεως, σταματημένη σε φανάρι. Έχω κουμπώσει πρώτη και το φανάρι ετοιμάζεται να ανάψει πράσινο. Κλάσματα πριν, χώνεται παπί σχεδόν κάθετα μπροστά μου και σταματάει μπροστά από τον τροχό μου. Λόγω έλειψης χρόνου και επειδή κοιτούσα το φανάρι με το που ανάβει πράσινο αφήνω το συμπλέκτη και έιμαι στο τσακ να ξεκινήσω όταν βλέπω μπροστά μου ένα παπί το οποίο δεν έχει προλάβει βέβαια να ξεκινήσει (μόλις σταμάτησε ο κακομοίρης) και κοντέβω να φάω τα μούτρα μου για να μην τον περάσω από πάνω ( και μη πειτε για άλογα, σιγά τα άλογά μου!).

Μου κόπικαν τα πόδια????? ήταν τυχαιρός που δεν βρεθήκαμε στην άσφαλτο?????

Μπορεί κάποιος να μου επι το λόγο που έγινε όλο αυτό???? Θα πήγενε πιο γρήγορα αν έμπαινε μπροστά????? Ή θα έφτανε 10 δεύτερα πιο γρήγορα στο επόμενο φανάρι????

:confused: :confused: :confused:

liakaros
06/08/2007, 00:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtrm600
Γιατί παραξηγήθηκες?
Έχεις σκούτερ?:lol: :lol:


Να σου πω με αυτα που εχω ακουσει για το μηχανακι μου εδω μεσα αυτο εχω αρχισει και πιστευω:bigcry: :bigcry: :bigcry:

xtrm600
06/08/2007, 01:08
:lol: :lol: :lol:

Kαλά το πας :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

zireous
11/08/2007, 00:41
Nefos, μή στεναχωριέσαι, άμα με δεις μπροστά σου σε φανάρι (χλωμότατον αυτό το καιρό), μπορεί να καθυστερήσω ένα δεύτερο όταν ανάψει πράσινο τσεκάροντας τις καθέτους για τους γνωστούς λόγους -πολύ καλύτερους και πιο ψύχραιμους αναβάτες από μένα έχουν φάει λάχανο κάποιοι που πέρασαν με κόκκινο-, αλλά μετά φεύγω γρήγορα...