PDA

View Full Version : help! κοκκινη ενδειξη σε 636!



Arquero
02/08/2007, 14:25
καλησπέρα

Εχω εδω και κανα δυμηνο ενα 636 του 2005 με 15000 km. μου άναψε το κοκκινο λαμπάκι FI που απο οτι ξέρω θα πεί FUEL INJECTION.
Τι πρέπει να κάνω? Θα μου δημιουργήσει κανενα πρόβλημα? Και γιατί συνέβη αυτό?

Eπισης αν υπάρχει καποιος με το συγκεκριμένο μηχανάκι θα ήθελα να μου δώσει κάποιες πληροφορείες όσον αφορά τα service γιατί θέλω ότι μπορώ να το κάνω μόνος μου! στο προηγούμενο μηχανάκι που είχα ενα ZXRακι τα ήξερα, τώρα...???

OldMan
02/08/2007, 14:34
Προφανώς (εφόσον δουλέυει τόσο καιρό) είναι false alarm και χρειάζεται συνεργείο για να σβήσει !!

Υ.Γ.
Μετοικούμε στα Μοντέλα !! :wave2:

fantacid
02/08/2007, 15:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Προφανώς (εφόσον δουλέυει τόσο καιρό) είναι false alarm και χρειάζεται συνεργείο για να σβήσει !!

Υ.Γ.
Μετοικούμε στα Μοντέλα !! :wave2:


τι κανει ο ανθρωπας για να γλιτωσει δουλεια!!!


:lol: :lol: :lol: :lol:

Arquero
02/08/2007, 15:35
Ρε oldman δεν μπορω να καταλάβω κάτι. λοιπόν ήμουν έπαρχεία και μου άναψε άλλη μια φορά και υπέθεσα οτι είναι απο κακής ποιότητας βενζίνη. τώρα στην Αθήνα γιατί πάλι??

div400
02/08/2007, 15:46
στα περισοτερα μηχανακια με ψεκασμό (αρα και ECU) η ενδειξη FI αναβει ακομα και αν μια φυσα δεν ειναι κουμπομενη....
τσεκαρε το αυτο αν και οπως και να'χει καλυτερα ν απας στο συνεργειο σου να το κοιταξουν



:wave2:

banditgr
03/08/2007, 12:46
vres to service manual kai des ti simainei to sigkekrimeno sfalma.An ontos den einai tipota,sinithos svinei vraxikiklonontas kapoia pin stin fisa tou diagnostikou,tha to leei sto service manual