PDA

View Full Version : Γυναίκες μηχανόβιοι



Σελίδες : 1 2 [3]

npat
03/08/2007, 15:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Το πρόβλημα είναι ότι δυστυχώς δεν είναι πολλοί που καταλαβαίνουν την πολυδιάστατη σχέση!!!!


Και γιατί χρειάζεται να είναι πολλοί? Λίγοι δεν φθάνουν?

Και δεν το λέω ειρωνικά. Μήπως προσπαθείτε να προβάλετε ένα πρότυπο συντρόφου κομμένου και ραμένου στα μέτρα σας και κατασκευασμένου με τις προδιαγραφές σας επακριβώς? Οι σχέσεις δεν είναι "θέλω κάτι σαν αυτό, αλλά το θέλω σε μπλέ?" Οι άντρες (και οι γυναίκες, παρομοίως) δεν είναι συναρμολογούμενα. Δεν παραγγέλνεις κάτι που θα έχει "αυτήν την συμπεριφορά, αυτή την εμφάνιση, αυτές τις απόψεις, αυτό το ταμπεραμέντο, αυτά τα ενδιαφέροντα, αλλιώς δεν το παίρνω!". Επιλέγεις κάποιον με τον οποίο γενικώς κινείστε προς περίπου την ίδια κατεύθυνση, με περίπου την ίδια ταχύτατα (ή πολλές φορές επιλέγει η ζωή για σένα, όσο και αν ακούγεται μοιρολατρικό) και από εκεί και πέρα ο ένας προσαρμόζεται στις ιδιαιτερότητες του άλλου: αλλάζει ο ίδιος, αλλάζει και τον σύντροφό του, υποχωρεί σε κάποια σημεία, κάνει τον άλλο να υποχωρήσει σε άλλα, ώσπου τελικά το ζευγάρι γίνεται κάτι παραπάνω από την απλή συνύπαρξη δύο ανθρώπων. Δεν υπάρχει τίποτα το μοναδικό στον άνθρωπο Α που βρίσκεται μαζί με τον Β. Το μόνο μοναδικό είναι στον τρόπο με τον οποίο μπόρεσαν να διαμορφώσουν την κοινή τους ζωή ώστε να λειτουργούν σαν ζευγάρι. Αν έχεις μια παγιωμένη άποψη για το πως είναι ο ιδανικός σύντροφος και προσπαθείς να την προβάλεις σε καθέναν που συναντάς... απλά δεν παίζει... Και δεν παίζει, γιατί αυτή η εικόνα που έχουμε μέσα μας για το ιδανικό ταίρι, δυστυχώς, δεν είναι εικόνα ανθρώπου: Είναι ένα συγκεχυμένο, ελλιπές, παραμορφωμένο, και ασύμμετρο είδωλο του δικού μας ψυχισμού. Δίπλα σου, όμως, θες έναν άνθρωπο ατόφιο, όχι όσα κομμάτια σου λείπουν...

:wave2:

Πολύ το γκεουλέψαμε.... Πάμε ρε ΟldΜan να τσακαθούμε για στροφορμές, τάσεις, γεωμετρίες, και άλλα αντρίκια πράματα πριν φορέσουμε φουστάνια εδώ μέσα...

:lol: :lol:

blackbusa
03/08/2007, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Και γιατί χρειάζεται να είναι πολλοί? Λίγοι δεν φθάνουν?

Και δεν το λέω ειρωνικά. Μήπως προσπαθείτε να προβάλετε ένα πρότυπο συντρόφου κομμένου και ραμένου στα μέτρα σας και κατασκευασμένου με τις προδιαγραφές σας επακριβώς? Οι σχέσεις δεν είναι "θέλω κάτι σαν αυτό, αλλά το θέλω σε μπλέ?" Οι άντρες (και οι γυναίκες, παρομοίως) δεν είναι συναρμολογούμενα. Δεν παραγγέλνεις κάτι που θα έχει "αυτήν την συμπεριφορά, αυτή την εμφάνιση, αυτές τις απόψεις, αυτό το ταμπεραμέντο, αυτά τα ενδιαφέροντα, αλλιώς δεν το παίρνω!". Επιλέγεις κάποιον με τον οποίο γενικώς κινείστε προς περίπου την ίδια κατεύθυνση, με περίπου την ίδια ταχύτατα (ή πολλές φορές επιλέγει η ζωή για σένα, όσο και αν ακούγεται μοιρολατρικό) και από εκεί και πέρα ο ένας προσαρμόζεται στις ιδιαιτερότητες του άλλου: αλλάζει ο ίδιος, αλλάζει και τον σύντροφό του, υποχωρεί σε κάποια σημεία, κάνει τον άλλο να υποχωρήσει σε άλλα, ώσπου τελικά το ζευγάρι γίνεται κάτι παραπάνω από την απλή συνύπαρξη δύο ανθρώπων. Δεν υπάρχει τίποτα το μοναδικό στον άνθρωπο Α που βρίσκεται μαζί με τον Β. Το μόνο μοναδικό είναι στον τρόπο με τον οποίο μπόρεσαν να διαμορφώσουν την κοινή τους ζωή ώστε να λειτουργούν σαν ζευγάρι. Αν έχεις μια παγιωμένη άποψη για το πως είναι ο ιδανικός σύντροφος και προσπαθείς να την προβάλεις σε καθέναν που συναντάς... απλά δεν παίζει... Και δεν παίζει, γιατί αυτή η εικόνα που έχουμε μέσα μας για το ιδανικό ταίρι, δυστυχώς, δεν είναι εικόνα ανθρώπου: Είναι ένα συγκεχυμένο, ελλιπές, παραμορφωμένο, και ασύμμετρο είδωλο του δικού μας ψυχισμού. Δίπλα σου, όμως, θες έναν άνθρωπο ατόφιο, όχι όσα κομμάτια σου λείπουν...

:wave2:

Πολύ το γκεουλέψαμε.... Πάμε ρε ΟldΜan να τσακαθούμε για στροφορμές, τάσεις, γεωμετρίες, και άλλα αντρίκια πράματα πριν φορέσουμε φουστάνια εδώ μέσα...

:lol: :lol:


...:look: :look: :look:

:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

sober
03/08/2007, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
...:look: :look: :look:

:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:



Κι αλλα τοσα απο μενα...(αν και δεν τα εφαρμοζω αυτα που λεει...)

:lol: :lol: :lol: :lol:

bartlal
03/08/2007, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Πάμε ρε ΟldΜan να τσακαθούμε για στροφορμές, τάσεις, γεωμετρίες, και άλλα αντρίκια πράματα πριν φορέσουμε φουστάνια εδώ μέσα...

:lol: :lol:

ποιος σε ειπε ο ο ντολμαν δεν φοραει φουστανια οταν γραφει εδω μεσα? :sad: :( :sad:

npat
03/08/2007, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ποιος σε ειπε ο ο ντολμαν δεν φοραει φουστανια οταν γραφει εδω μεσα? :sad: :( :sad:

Αυτό αφήνω να το απαντήσει ο ίδιος...

costas81
03/08/2007, 16:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
z mavro?
me pantrevese?
kai an nai, tha mou to dineis kamia volta? (o kairoi!!!, o ethima!!!)
:lol: :lol: :lol: :lol:



idi το νου σου το χάνεις το κορίτσι!!!


:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

costas81
03/08/2007, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
υπερβολες :blush:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:



μαζέψου είπαμε!!!!



:mad: :mad: :mad:

fantacid
03/08/2007, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
ποιος σε ειπε ο ο ντολμαν δεν φοραει φουστανια οταν γραφει εδω μεσα? :sad: :( :sad:


τσουκ τσουκ

:nono: :nono: :nono:







μονο ψιλοτακουνες γοβες!


:lol: :lol: :lol: :lol:

agelos
03/08/2007, 18:05
νομιζω πως η λυση βρισκεται στα ΓΕΜΙΣΤΑ ! την ωρα δηλαδη που η μηχανοβια γυναικα σου μαγειρευει ΓΕΜΙΣΤΑ ενω κανει edo με το Ζ εσυ φροντιζεις τα σοβαντισματα του σπιτιου & την αλλαγη των υδραυλικων με σουζα , ετσι λοιπον δημιουργειται μια ομορφη STANDRIDER οικογενεια ! ασε που οταν εχετε τις οποιες διαφωνιες τις λυνετε αρμονικα & δημιουργικα με αμοιβαιες "ΚΕΡΑΣΤΙΚΕΣ" , στην τελικη αποφευγεις & το φοβο του κερατου , γιατι αν ειναι να σε κερατωσει με κανα ninja χαλαλι της βρε αδερφε , ε κι αυτη δεν νομιζω να στραβωσει αν σ'ακουσει να λες στον υπνο σου : " ναι μωρο μου τι καμπυλες ειναι αυτες , ναι B KING μου ", φιλια σε ολες , μην ξεχνατε οτι οι αντρες ειναι παιδια κατα βαθος & φοβουνται τις μηχανες & καμμια φορα & τις γυναικες που τις καβαλανε :beer:

Maira
03/08/2007, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από agelos
νομιζω πως η λυση βρισκεται στα ΓΕΜΙΣΤΑ ! την ωρα δηλαδη που η μηχανοβια γυναικα σου μαγειρευει ΓΕΜΙΣΤΑ ενω κανει edo με το Ζ εσυ φροντιζεις τα σοβαντισματα του σπιτιου & την αλλαγη των υδραυλικων με σουζα , ετσι λοιπον δημιουργειται μια ομορφη STANDRIDER οικογενεια ! ασε που οταν εχετε τις οποιες διαφωνιες τις λυνετε αρμονικα & δημιουργικα με αμοιβαιες "ΚΕΡΑΣΤΙΚΕΣ" , στην τελικη αποφευγεις & το φοβο του κερατου , γιατι αν ειναι να σε κερατωσει με κανα ninja χαλαλι της βρε αδερφε , ε κι αυτη δεν νομιζω να στραβωσει αν σ'ακουσει να λες στον υπνο σου : " ναι μωρο μου τι καμπυλες ειναι αυτες , ναι B KING μου ", φιλια σε ολες , μην ξεχνατε οτι οι αντρες ειναι παιδια κατα βαθος & φοβουνται τις μηχανες & καμμια φορα & τις γυναικες που τις καβαλανε :beer:




:a20: :a20: :a18: :a19: :a19:

bartlal
03/08/2007, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Αυτό αφήνω να το απαντήσει ο ίδιος...

θα εξαρτηθει αν εχει πλυμενα στριγκακια, γιατι αν δεν ζοριζεται δεν απανταει...:sad: :sad: :sad:

bartlal
03/08/2007, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τσουκ τσουκ

:nono: :nono: :nono:



μονο ψιλοτακουνες γοβες!


:lol: :lol: :lol: :lol:

δεν τις φοραει παντα: τις φοραει μονο οταν ειναι γυμνο και στεγνο αγορι. :sad: :D :sad:

fantacid
03/08/2007, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
δεν τις φοραει παντα: τις φοραει μονο οταν ειναι γυμνο και στεγνο αγορι. :sad: :D :sad:



δλδ.............ποτέ?????!!!!!!!







:lol: :lol: :lol: :lol:

Tropeas
03/08/2007, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalgeorge
αυτο σου λεωωωωωωωωωωωω :lol:
συμφωνω και στα δυο, απλα πρεπει να την δειχνετε την αλλη πλευρα, χωρις να προσποιειστε ομως.
τοσες σελιδες για να καταληξουμε οτι συμφωνουμε :lol:
ελπιζω να σε ...μπερδεψα :lol: :wave2: :beer: :beer: :beer: :wave2:
Η τόσο φανερή προσποίηση είναι που τα γαμάει ΟΛΑ και συνηθίζουμε να σας απαντάμε με τον ίδιο τρόπο "προσποιητικά",
ξενερωμένοι,
γιατί συνήθως ενω έχει ξεκινήσει κάτι απο την μια μεριά καταλήγει να το "παίζει" κάπως η γυναίκα και καταλήγει,
να μην θέλει κανείς να "ρίξει" τον εγωισμό του παραδεχόμενος κάτι που και οι δυο ξέρουν!

Nikoskazer2000
04/08/2007, 00:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
τι εγινε ρε παιδια ποιο ειναι το προβλημα ακριβως? δεν εχω καταλαβει :rolleyes: οτι καμμια φορα μας μιλανε σαν να ειμαστε οι κολλητοι του? ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ? για μενα (δε ξερω αν ειναι λαθος η σωστο για αλλους) το καλυτερο πραγμα στο κοσμο ειναι ο γκομενος-αντρας σου να ειναι πανω απο ολα ΦΙΛΟΣ. να μπορεις να πεις οτι θες οπωτε το θες να εισαι ανετη με αυτον και να μην προσποιησε

αν θελω να μιλησω για μηχανες-μπαλα-ταινειες-μουσικη-τι νυφικο θα φορεσω (λεμε τωρα):lol: θα το κανω. αν θελω να του πω τι τελικο να φορεσω στην μηχανη και στα καπακια αν του αρεσει το λαστιχακι για τα μαλλια με το ροζ λουλουδακι θα το πω


αν ειναι τωρα να παιζουμε και να παιρνουμε ρολους στο τελος εκνευριζομαστε βαριομαστε τα παραταμε τσακωνομαστε νιωθουμε καταπιεση νευρα κλπ κλπ και αντε γεια! τι καταλαβαμε?


αααααα


και



4cylinders rulZ

:a08: :a08: :a08:

Lov U2 girl :a07: :a07: :ninja:

Nikoskazer2000
04/08/2007, 00:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Κι αν ο εαυτός κάποιας είναι να είναι δυναμική και τσαμπουκαλού από τη μία και από την άλλη ένα ήρεμο πλασματάκι??????



Μπορεί ένας άντρας να δεχτεί δύο πράγματα σε ένα ή μπορεί να τα κατανοήσει? Ή έλει μόνο το ένα ή μόνο το άλλο????



:confused: :confused:

Ναι αυτό μπορεί να γίνει αρκεί να ΥΠΑΡΧΕΙ πραγματικά λόγος που γίνεται αυτή η "μετάβαση" και οταν γίνεται να γίνεται προοδευτικά. Σε διαφορετική περίπτωση αυτό λέγεται κυκλοθυμία και ΕΙΔΙΚΑ εμείς οι άντρες το μισούμε.

Οταν έχεις νεύρα έχεις νεύρα για κάποιο λόγο κι' οταν μετά θέλεις μια ζεστή αγκαλιά πάλι εντάξει είναι.

...αλλα αμα γίνεται αυτό κάθε 10 λεπτά τότε υπάρχει πρόβλημα* ! :mad:

*δες την αγγελία Cosmopolitan ΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΤΗ

Nikoskazer2000
04/08/2007, 00:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Τότε δεν έχεις δικό σου χαρακτήρα ή/και προσωπικότητα αλλα τα προσαρμόζεις (προσπαθείς τουλάχιστον) ανάλογα με τις περιστάσεις

Και επειδή δεν είναι αυθεντικό, βγαίνει λάθος και φαίνεται

:wave2:

:a10:

island
05/08/2007, 08:04
έτσιιι

http://youtube.com/watch?v=rb9AZAIRQlU

KAT600
09/08/2007, 11:56
Μια φορά και ένα καιρό ήταν ένα πιτσιρίκι που λαχταρούσε να αγοράσει αυτοκίνητο. Στο δρόμο όμως άλλαξε γνώμη και αποφάσισε ότι ήθελε μηχανάκι για να κάνει τη δουλειά του. Το αγόρασε και έκανε τη δουλειά του. Όμως το μικρόβιο της μηχανής μπήκε βαθύτερα και αποφάσισε να πάει και διακοπές με το μηχανάκι. Και έτσι ξεκίνησε ένας έρωτας μεγάλος.

Αγόρια και κορίτσια ξυπνήστε. Κανείς δε γεννήθηκε με ένα τιμόνι στο χέρι είτε Ταυ είτε στρογγυλό.

Είμαι γυναίκα και περήφανη για αυτό. Κανένα τακούνι αλλά και κανένα δερμάτινο δεν με κάνει λιγότερο ή περισσότερο θηλυκό.

1. Αυτό που έμαθα οδηγώντας από τα 18 μου αυτοκίνητο και από τα 19 μου μηχανή είναι ότι όλα είναι θέμα προσωπικότητας. Το συχνότερο λάθος που κάνουμε μέσα σε μια σχέση είναι ότι προσπαθούμε να αλλάξουμε την προσωπικότητα του άλλου. Το γνωστό take it or leave it εφαρμόζεται απόλυτα και λειτουργεί. Υποχωρήσεις πάντα θα ζητούνται και κάποιες θα γίνονται αλλά ποτέ σε βασικά θέματα της προσωπικότητας μας.

2. Θεωρείς δεδομένο όταν γνωρίσεις μία κοπέλα που έχει μηχανή ότι αυτή θα συνεχίσει να έχει μηχανή και όχι επειδή έχει και ο άντρας θα πρέπει να την παρατήσει για να μην έχετε δύο. Αξιοποιήστε τη δυαδικότητα και αποκτήστε δύο μηχανές διαφορετικού τύπου πχ 1 street, 1 enduro.

3. Όταν η κοπέλα οδηγεί καλά και ενίοτε και καλύτερα από εσένα το αξιοποιείς α) με το να γίνεις καλύτερος οδηγός β) να αλλάζετε στο δρόμο και να ξεκουράζεστε γ) ταξιδεύετε όποτε μπορείτε με 2 μηχανές και κάνετε και καμία κόντρα δ) όταν ο άντρας είναι ψηλός μπορεί να οδηγεί στην ευθεία για να κόβει τον αέρα και η γυναίκα στις στροφές που είναι πιο κουραστικό για κάποιον ψηλό να πηγαίνει με χαμηλά χιλιόμετρα χαζεύοντας.

4. Από εμπειρία άντρας που δεν οδηγάει μηχανή αποκτάει πολύ δύσκολα επιθυμία οδήγησης μηχανής, αλλά γυναίκα που δεν οδηγάει εύκολα πείθεται να οδηγήσει. Δώστε της την ευκαιρία και βοηθήστε να καταλάβει το πόσο πολύ σας κ@@@@@νει η οδήγηση.

5. Ναι οι άντρες ζητάνε πολλά και ιδιαίτερα στη συνέχεια που πρέπει να γίνεις και σύζυγος, μητέρα, εκτός από εργαζόμενη που ήδη είσαι. Δεν γράφει όμως πουθενά ότι μόνο η γυναίκα πρέπει να πηγαίνει τα παιδιά στο σχολείο με το τετράτροχο. Έτσι κάνεις μία ωραία συμφωνία και αποχωρίζεσαι το αγαπημένο σου δίτροχο ανά εβδομάδα εναλλάξ και όχι για όλη σου τη ζωή.

6. Όταν κάνεις παιδιά θα τα παρατήσεις όλα αυτά λένε οι γιαγιάδες. Τα δικά μου παιδιά πάντως μεγαλώνουν μαθαίνοντας πρώτη πρώτη τη λέξη κράνος και μαρσάροντας. Γνωρίζουν ήδη ποια είναι η μηχανή του μπαμπά και ποια της μαμάς και τα παρακαλάμε να κατέβουνε. Στις εκθέσεις μοτοσυκλέτας έρχονται και στήνονται στο περίπτερο της ΜΟΤΕΚ από μηνών μέσα στο καρότσι ενώ η μικρή από πέρυσι μοιράζει και ενημερωτικό υλικό γεμάτη χαρά που βοηθάει. Είναι στη δική μαε προσωπικότητα πώς θα διαμορφώσουμε την οικογένεια μας και τα πρέπει της.

7. Έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ευρώπη, έχω πάει Αυστραλία και Αφρική. Το ταξίδι είναι ανάσα και τρόπος ζωής. Όταν δεν αφήνεις να σε φάει η ρουτίνα αλλά έχεις ψυχή γεμάτη εικόνες μπορείς να καταλάβεις πόσα άλλα πράγματα μπορούν να σε αφορούν πέρα από τις γόβες σου ή τα κοκκαλάκια στα μαλλιά. Δεν είμαι όμως υποχρεωμένη να είμαι 12 ώρες στη σέλα. Γουστάρω να ταξιδεύω και να βλέπω όχι να πηγαίνω για να πηγαίνω. Ένας ξάδερφος μου έκανε 15 χώρες σε 12 μέρες με αμάξι. Τράβηξε 2000 φωτογραφίες αλλά όλες μέσα από το αμάξι. Για να πει ότι πήγε και κάτι έγινε. Το φορμάτ του ταξιδιού απαιτεί συνεννόηση και κοινό τόπο ενδιαφερόντων. Όταν εσύ θέλεις να πηγαίνεις στο μουσείο και ο άλλος να πηγαίνει στην πρώτη καφετέρια που βρίσκεται μπροστά του απλά είσαι με λάθος άτομο. Πάντα θα γκρινιάζεις γιατί δεν πήγες στο μουσείο και πάντα θα γκρινιάζει γιατί δεν πρόλαβε να πιει καφέ με το κ@λομουσείο.

8. Το θέμα των αποσκευών και της εμφάνισης μιας γυναίκας μοτοσυκλετίστριας και όχι μηχανόβιας είναι πάντα κόκκινο πανί στις αντρικές συζητήσεις. Η κίνηση είναι απλή. Δεν κουβαλάμε στην επόμενη εκδρομή ότι δεν φορέσαμε στην προηγούμενη αλλά προσθέτουμε αυτά που μας έλλειψαν. Για παράδειγμα δεν μπορέσαμε να φορέσουμε το δαχτυλίδι μας με το μπριγιάν γιατί μας έκοβαν τα γάντια, δεν θα το πάρουμε μαζί μας ξανά ή διαπιστώσαμε ότι περάσαμε όλη τη μέρα με το παρεό και το μαγιώ, γιατί να κουβαλήσουμε τρία φορέματα για την παραλία? Δεν μπορέσαμε όμως να ανέβουμε σε εκείνο το μονοπάτι γιατί είχαμε μόνο τις μπότες της μηχανής και τη σαγιονάρα. Την επόμενη φορά παίρνουμε τα αθλητικά μας. Εγώ προσωπικά πήγα στην Αγγλία με τη μηχανή και μέσα στα σαμάρια μου είχα τα ρούχα, τις γόβες, τις μπογιές, τα αξεσσουάρ και οτιδήποτε σχετικό θα μου χρειαζόταν για να πάω στο γάμο της φίλης μου εκεί. Το μόνο μεμπτό είναι ότι άλλαξα τις μπότες με τις γόβες πίσω από την εκκλησία. Σε αυτό το ταξίδι είχα συνεπιβάτη την αδερφή μου με την οποία και αλλάζαμε στο δρόμο. Βλέπε σημείο 3. και όλα αυτά τα γυναικεία πράγματα ήταν εις διπλούν. Ο τρόπος συσκευασίας μετράει και τι πραγματικά χρειάζεσαι να κουβαλάς.

9. Η μηχανή δεν είναι μέσο επίδειξης. Αυτό ισχύει και για τους άντρες και για τις γυναίκες. Πρέπει να τη σέβεσαι και να την αγαπάς. Είναι σαν τη γάτα σου. Δεν την αφήνεις χωρίς φαγητό και νερό, χωρίς την επίσκεψη στο γιατρό. Τη χαιδεύεις που και που αλλά παίζεις και μαζί της κυνηγητό. Όταν την τσιγκλίσεις περισσότερο από όσο πρέπει γρατζουνάει και μένεις εσύ με το σημάδι. Γυναίκες και άντρες οι οποίοι νομίζουν ότι καβάλησαν αεροπλάνο αντί για μηχανή και δεν έχουν αυτή τη σχέση στοργής το μόνο που βγάζουν είναι τον κομπλεξισμό τους. Κάποτε τσαντίστηκα όταν ρώτησα κάποιον που το έπαιζε μηχανόβιος καμπόσος, τι νούμερο λάστιχα φορούσε στο μηχανάκι του, και δεν ήξερε να μου απαντήσει. Είναι σαν να μη ξέρεις τί νούμερο παπούτσι φοράς. Ο χρήστης από τον μοτοσυκλετιστή απέχει πολύ.

10. Η ίδια η μηχανή απαιτεί ευρηματικότητα. Από κατασκευής είναι κάτι που πρέπει να το μάθεις και να εξοικοιωθείς μαζί της. Η ευρηματικότητα δεν έχει φύλο. Πολλές φορές έχω λύσει τεχνικά προβλήματα τα οποία δεν τα πιστεύουν όχι γιατί έχω το σούπερ μυαλό αλλά γιατί πιστεύω ότι αν ζορίσουμε λίγο το μυαλό μας θα βρούμε λύση. Δεν πρέπει να σηκώνουμε τα χέρια ψηλά σε τίποτα και πολύ περισσότερο όταν διεκδικούμε κάτι που αγαπάμε είτε λέγεται μηχανή, είτε άντρας, είτε παιδιά, είτε εκδρομή, είτε μπαμπά μην τρέχεις, είτε........





Η γραμματέας της Μοτοσυκλετιστικής Ένωσης Καταναλωτών



Ριζοπούλου Κατερίνα

Εχετλαίος
09/08/2007, 12:12
Δε θα βρείς πολλούς να διαφωνούν μαζί σου, Κατερίνα.:)

airamhag
09/08/2007, 12:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600

Η γραμματέας της Μοτοσυκλετιστικής Ένωσης Καταναλωτών



Ριζοπούλου Κατερίνα

:a10: :a19:

apav
09/08/2007, 13:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
... Κατερίνα

:a012:

airamhag
09/08/2007, 13:18
αν κ μενα μου φαινεται ιδιαιτερα δυσκολο ( δεν θα πω ουτοπικο μια κ μολις περιγραφηκε)
να βρεις εναν ανθρωπο αν οχι να ταιριαξεις κατα αυτο το τροπο , εστω να σε οδηγησει σε μια τετοια
σχεση..

σιγουρα παιζει ρολο κ ο αποπροσανατολισμος..η ωριμοτητα..τα βιωματα..κ αλλα προφανως..

mystique
09/08/2007, 13:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Μια φορά και ένα καιρό ήταν ένα πιτσιρίκι που λαχταρούσε να αγοράσει αυτοκίνητο. Στο δρόμο όμως άλλαξε γνώμη και αποφάσισε ότι ήθελε μηχανάκι για να κάνει τη δουλειά του. Το αγόρασε και έκανε τη δουλειά του. Όμως το μικρόβιο της μηχανής μπήκε βαθύτερα και αποφάσισε να πάει και διακοπές με το μηχανάκι. Και έτσι ξεκίνησε ένας έρωτας μεγάλος.

Αγόρια και κορίτσια ξυπνήστε. Κανείς δε γεννήθηκε με ένα τιμόνι στο χέρι είτε Ταυ είτε στρογγυλό.

Είμαι γυναίκα και περήφανη για αυτό. Κανένα τακούνι αλλά και κανένα δερμάτινο δεν με κάνει λιγότερο ή περισσότερο θηλυκό.

1. Αυτό που έμαθα οδηγώντας από τα 18 μου αυτοκίνητο και από τα 19 μου μηχανή είναι ότι όλα είναι θέμα προσωπικότητας. Το συχνότερο λάθος που κάνουμε μέσα σε μια σχέση είναι ότι προσπαθούμε να αλλάξουμε την προσωπικότητα του άλλου. Το γνωστό take it or leave it εφαρμόζεται απόλυτα και λειτουργεί. Υποχωρήσεις πάντα θα ζητούνται και κάποιες θα γίνονται αλλά ποτέ σε βασικά θέματα της προσωπικότητας μας.

2. Θεωρείς δεδομένο όταν γνωρίσεις μία κοπέλα που έχει μηχανή ότι αυτή θα συνεχίσει να έχει μηχανή και όχι επειδή έχει και ο άντρας θα πρέπει να την παρατήσει για να μην έχετε δύο. Αξιοποιήστε τη δυαδικότητα και αποκτήστε δύο μηχανές διαφορετικού τύπου πχ 1 street, 1 enduro.

3. Όταν η κοπέλα οδηγεί καλά και ενίοτε και καλύτερα από εσένα το αξιοποιείς α) με το να γίνεις καλύτερος οδηγός β) να αλλάζετε στο δρόμο και να ξεκουράζεστε γ) ταξιδεύετε όποτε μπορείτε με 2 μηχανές και κάνετε και καμία κόντρα δ) όταν ο άντρας είναι ψηλός μπορεί να οδηγεί στην ευθεία για να κόβει τον αέρα και η γυναίκα στις στροφές που είναι πιο κουραστικό για κάποιον ψηλό να πηγαίνει με χαμηλά χιλιόμετρα χαζεύοντας.

4. Από εμπειρία άντρας που δεν οδηγάει μηχανή αποκτάει πολύ δύσκολα επιθυμία οδήγησης μηχανής, αλλά γυναίκα που δεν οδηγάει εύκολα πείθεται να οδηγήσει. Δώστε της την ευκαιρία και βοηθήστε να καταλάβει το πόσο πολύ σας κ@@@@@νει η οδήγηση.

5. Ναι οι άντρες ζητάνε πολλά και ιδιαίτερα στη συνέχεια που πρέπει να γίνεις και σύζυγος, μητέρα, εκτός από εργαζόμενη που ήδη είσαι. Δεν γράφει όμως πουθενά ότι μόνο η γυναίκα πρέπει να πηγαίνει τα παιδιά στο σχολείο με το τετράτροχο. Έτσι κάνεις μία ωραία συμφωνία και αποχωρίζεσαι το αγαπημένο σου δίτροχο ανά εβδομάδα εναλλάξ και όχι για όλη σου τη ζωή.

6. Όταν κάνεις παιδιά θα τα παρατήσεις όλα αυτά λένε οι γιαγιάδες. Τα δικά μου παιδιά πάντως μεγαλώνουν μαθαίνοντας πρώτη πρώτη τη λέξη κράνος και μαρσάροντας. Γνωρίζουν ήδη ποια είναι η μηχανή του μπαμπά και ποια της μαμάς και τα παρακαλάμε να κατέβουνε. Στις εκθέσεις μοτοσυκλέτας έρχονται και στήνονται στο περίπτερο της ΜΟΤΕΚ από μηνών μέσα στο καρότσι ενώ η μικρή από πέρυσι μοιράζει και ενημερωτικό υλικό γεμάτη χαρά που βοηθάει. Είναι στη δική μαε προσωπικότητα πώς θα διαμορφώσουμε την οικογένεια μας και τα πρέπει της.

7. Έχω γυρίσει σχεδόν όλη την Ευρώπη, έχω πάει Αυστραλία και Αφρική. Το ταξίδι είναι ανάσα και τρόπος ζωής. Όταν δεν αφήνεις να σε φάει η ρουτίνα αλλά έχεις ψυχή γεμάτη εικόνες μπορείς να καταλάβεις πόσα άλλα πράγματα μπορούν να σε αφορούν πέρα από τις γόβες σου ή τα κοκκαλάκια στα μαλλιά. Δεν είμαι όμως υποχρεωμένη να είμαι 12 ώρες στη σέλα. Γουστάρω να ταξιδεύω και να βλέπω όχι να πηγαίνω για να πηγαίνω. Ένας ξάδερφος μου έκανε 15 χώρες σε 12 μέρες με αμάξι. Τράβηξε 2000 φωτογραφίες αλλά όλες μέσα από το αμάξι. Για να πει ότι πήγε και κάτι έγινε. Το φορμάτ του ταξιδιού απαιτεί συνεννόηση και κοινό τόπο ενδιαφερόντων. Όταν εσύ θέλεις να πηγαίνεις στο μουσείο και ο άλλος να πηγαίνει στην πρώτη καφετέρια που βρίσκεται μπροστά του απλά είσαι με λάθος άτομο. Πάντα θα γκρινιάζεις γιατί δεν πήγες στο μουσείο και πάντα θα γκρινιάζει γιατί δεν πρόλαβε να πιει καφέ με το κ@λομουσείο.

8. Το θέμα των αποσκευών και της εμφάνισης μιας γυναίκας μοτοσυκλετίστριας και όχι μηχανόβιας είναι πάντα κόκκινο πανί στις αντρικές συζητήσεις. Η κίνηση είναι απλή. Δεν κουβαλάμε στην επόμενη εκδρομή ότι δεν φορέσαμε στην προηγούμενη αλλά προσθέτουμε αυτά που μας έλλειψαν. Για παράδειγμα δεν μπορέσαμε να φορέσουμε το δαχτυλίδι μας με το μπριγιάν γιατί μας έκοβαν τα γάντια, δεν θα το πάρουμε μαζί μας ξανά ή διαπιστώσαμε ότι περάσαμε όλη τη μέρα με το παρεό και το μαγιώ, γιατί να κουβαλήσουμε τρία φορέματα για την παραλία? Δεν μπορέσαμε όμως να ανέβουμε σε εκείνο το μονοπάτι γιατί είχαμε μόνο τις μπότες της μηχανής και τη σαγιονάρα. Την επόμενη φορά παίρνουμε τα αθλητικά μας. Εγώ προσωπικά πήγα στην Αγγλία με τη μηχανή και μέσα στα σαμάρια μου είχα τα ρούχα, τις γόβες, τις μπογιές, τα αξεσσουάρ και οτιδήποτε σχετικό θα μου χρειαζόταν για να πάω στο γάμο της φίλης μου εκεί. Το μόνο μεμπτό είναι ότι άλλαξα τις μπότες με τις γόβες πίσω από την εκκλησία. Σε αυτό το ταξίδι είχα συνεπιβάτη την αδερφή μου με την οποία και αλλάζαμε στο δρόμο. Βλέπε σημείο 3. και όλα αυτά τα γυναικεία πράγματα ήταν εις διπλούν. Ο τρόπος συσκευασίας μετράει και τι πραγματικά χρειάζεσαι να κουβαλάς.

9. Η μηχανή δεν είναι μέσο επίδειξης. Αυτό ισχύει και για τους άντρες και για τις γυναίκες. Πρέπει να τη σέβεσαι και να την αγαπάς. Είναι σαν τη γάτα σου. Δεν την αφήνεις χωρίς φαγητό και νερό, χωρίς την επίσκεψη στο γιατρό. Τη χαιδεύεις που και που αλλά παίζεις και μαζί της κυνηγητό. Όταν την τσιγκλίσεις περισσότερο από όσο πρέπει γρατζουνάει και μένεις εσύ με το σημάδι. Γυναίκες και άντρες οι οποίοι νομίζουν ότι καβάλησαν αεροπλάνο αντί για μηχανή και δεν έχουν αυτή τη σχέση στοργής το μόνο που βγάζουν είναι τον κομπλεξισμό τους. Κάποτε τσαντίστηκα όταν ρώτησα κάποιον που το έπαιζε μηχανόβιος καμπόσος, τι νούμερο λάστιχα φορούσε στο μηχανάκι του, και δεν ήξερε να μου απαντήσει. Είναι σαν να μη ξέρεις τί νούμερο παπούτσι φοράς. Ο χρήστης από τον μοτοσυκλετιστή απέχει πολύ.

10. Η ίδια η μηχανή απαιτεί ευρηματικότητα. Από κατασκευής είναι κάτι που πρέπει να το μάθεις και να εξοικοιωθείς μαζί της. Η ευρηματικότητα δεν έχει φύλο. Πολλές φορές έχω λύσει τεχνικά προβλήματα τα οποία δεν τα πιστεύουν όχι γιατί έχω το σούπερ μυαλό αλλά γιατί πιστεύω ότι αν ζορίσουμε λίγο το μυαλό μας θα βρούμε λύση. Δεν πρέπει να σηκώνουμε τα χέρια ψηλά σε τίποτα και πολύ περισσότερο όταν διεκδικούμε κάτι που αγαπάμε είτε λέγεται μηχανή, είτε άντρας, είτε παιδιά, είτε εκδρομή, είτε μπαμπά μην τρέχεις, είτε........





Η γραμματέας της Μοτοσυκλετιστικής Ένωσης Καταναλωτών



Ριζοπούλου Κατερίνα


:a013: :beer:

marulis
09/08/2007, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από KAT600
Μια φορά και ...............................................
μπαμπά μην τρέχεις, είτε........

Η γραμματέας της Μοτοσυκλετιστικής Ένωσης Καταναλωτών

Ριζοπούλου Κατερίνα

:a10:


:beer: :beer:

sober
09/08/2007, 14:44
Ρε παιδια ... 8α πει κανεις τιποτα αλλο..???


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EVI
09/08/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ρε παιδια ... 8α πει κανεις τιποτα αλλο..???


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ναι εγω






















































ΣΑΣ ΕΧΩ ΟΛΟΥΣ ΚΟΥΛΑΔΙΑ


:a08: :a08: :a08:

sober
09/08/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
ναι εγω












ΣΑΣ ΕΧΩ ΟΛΟΥΣ ΚΟΥΛΑΔΙΑ


:a08: :a08: :a08:




:lol: :lol: :lol: :lol:

Μα...καποιον μου 8υμιζει...μηπως το νικ του αρχιζει απο T... και τελειωνει σε itan ?????

Tropeas
09/08/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Ρε παιδια ... 8α πει κανεις τιποτα αλλο..???


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ψαχνόμαστε???
:wacko:
για κλασική "ατελείωτη" και "χωρίς άκρη και νόημα" κουβέντα???:rolleyes: :p :beer: :wave2:

sober
09/08/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ψαχνόμαστε???
:wacko:
για κλασική "ατελείωτη" και "χωρίς άκρη και νόημα" κουβέντα???:rolleyes: :p :beer: :wave2:


Αααααα...εγω οτι ειχα να πω το ειπα...!!! Αλλα ειχε πλακα που εβλεπα συνεχεια τις ιδιες απαντησεις....

Σα να λεμε...''παντα τετοια..''

:lol: :lol: :lol: :lol:

Tropeas
09/08/2007, 14:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sober
Αααααα...εγω οτι ειχα να πω το ειπα...!!! Αλλα ειχε πλακα που εβλεπα συνεχεια τις ιδιες απαντησεις....

Σα να λεμε...''παντα τετοια..''

:lol: :lol: :lol: :lol:
Παντα τέτοια then....:winka: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

zireous
11/08/2007, 00:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
είμαστε και δεν το κρύβουμε!!!!


Αλλά είμαστε και τα δύο!!!!


δυστυχώς παρατηρώ κάποιο μπέρδεμα σε σχέση με την αντιμετώπιση των γυναικών που οδηγούν μηχανή, που αγαπάνε τη μηχανή, που λατρεύουν το δίτροχό τους.


Ναι, μπορεί να είμαστε διαφορετικές από τις άλλες. Να μην φοράμε τακούνια γιατί δεν μπορούμε να οδηγήσουμε, δεν βαφόμαστε γιατί έτσι κι αλλιώς φεύγει όλο από τον αέρα επάνω στη μηχανή. Μπορεί να ντυνόμστε με παντελόνια και δερμάτινα και να μην μακρένουμε τα νύχια μας το χειμώνα γιατί δεν παλεύεται με τα χειμωνιάτικα γάντια.

Όχι δεν είμαστε όλη μέρα μπροστά σε έναν καθρέφτη και όταν γίνεται μ@λ@κία στο δρόμο να βρίζουμε σαν νταλικέριδες. Δεν θα κάτσουμε κυρίες σε μια καφετέρεια και θα έχουμε αντίλογο αν κάτι δε μας αρέσει. Κάποιοι μας φωνάζουν αγοροκόριτσα ή αντράκια ή μαγκάκια. Δεν έχουν κι άδικο! Έχουμε κάποια μαγκιά. Δεν κολλάμε εκεί που θα κόλλαγε μια συνηθισμένη γυναίκα!


όμως ο τίτλος λέει "ΓΥΝΑΙΚΕΣ μηχανόβιοι". Ναι παραμένουμε γυναίκες! Θέλουμε να μας πηγαίνουν βόλτα και να μας περιπιούνται. Μπορεί να μην χρειαζόμαστε την προστασία τους αλλά έχουμε ανάγκη το χάδι τους! Δεν είμαστε αναίσθητες. Έχουμε την ανάγκη να γίνουμε όμορφες για κάποιον αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να οδηγάει εκείνος! Μας πονάει η συμπεριφορά ου άλλου όσο κι αν μπορούμε να κρύβουμε τα δάκριά μας.


Γυναίκα μηχανόβιος δεν σημαίνει ότι γίναμε άντρες. Σημαίνει ίσως ότι δεν μοιάζομαι στην μεγάλη πληοψοιφία των γυναικών. Κάποιες ανάγκες μας όμως παραμένουν! Όπως και οι άντρες δεν είναι όλο ίδιοι σε χαρακτήρα και συμπεριφορά! Μη μας κατατάσετε σε μία κατηγορία με 5-10 δεδομένα!!!!


Ναι, γουστάρω τη μηχανή, γουστάρω να πηγαίνω σαν αγρίμι πάνω στο δίτροχό μου,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν γουστάρω να "νιαουρίζω" που και που. Επειδή ξέρουμε να οδηγούμε μηχανη δε σημαίνει ότι δεν θέλουμε να μας πηγαίνουν βόλτες! Ίσως επειδή έχουμε τόσο έντονο το "αντρικό στοιχείο" να χρειαζόμαστε κάποιον άλλο να μας θυμίζει ότι είμαστε γυναίκες (γιατί υπάρχουν φορές που ξεχνιόμαστε!!!)


(προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, απλά διαπίστωση είναι! Δεν αναφέρεται σε υπαρκτά πρόσωπα!!!:ninja: )

:wave2:


Εσύ καλά τα λες (για το συγκεκριμένο γυναίκες-μηχανόβιοι, άν και θα προμούσα το ψιλοορθότερο γυναίκες-μηχανόβιες), αλλά εγώ -και άλλοι που σε καταλαβαίνουμε- τυχαίνει είτε να μην αδειάζουμε επειδή τρέχουμε, είτε απλά η διαολεμένη τύχη μας να μή το θέλει να συναντηθούμε (όχι εμείς οι δύο, γενικά μιλάω)...

Πάντως οι περισσότερες μηχανόβιες που βλέπω, οδηγάνε πιο μετρημένα στη κίνηση, και δεν ανησυχώ γι' αυτές -τώρα γιατί σκ#τά μερικές ανησυχούνε για μένα, τι να σου πω, το προσπερνάω, και τις αφήνω να νομίζουν ότι κάθε βράδυ "σκίζομαι" στις κόντρες -καμμία σχέση.


+ 750 στη Κατερίνα για το παραπάνω ποστ.

soteas
18/11/2007, 01:07
εχω κι εγω μια,, διπλα





τσαα? βρε? που χαθηκα?

γεια σας αγορια, κοριτσια, και αναποφασιστα τσογλανια μηχανιβιοι που κανεται φασαρια με τα μπρικια σας

McTalas
18/11/2007, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
είμαστε και δεν το κρύβουμε!!!!


Αλλά είμαστε και τα δύο!!!!


δυστυχώς παρατηρώ κάποιο μπέρδεμα σε σχέση με την αντιμετώπιση των γυναικών που οδηγούν μηχανή, που αγαπάνε τη μηχανή, που λατρεύουν το δίτροχό τους.


Ναι, μπορεί να είμαστε διαφορετικές από τις άλλες. Να μην φοράμε τακούνια γιατί δεν μπορούμε να οδηγήσουμε, δεν βαφόμαστε γιατί έτσι κι αλλιώς φεύγει όλο από τον αέρα επάνω στη μηχανή. Μπορεί να ντυνόμστε με παντελόνια και δερμάτινα και να μην μακρένουμε τα νύχια μας το χειμώνα γιατί δεν παλεύεται με τα χειμωνιάτικα γάντια.

Όχι δεν είμαστε όλη μέρα μπροστά σε έναν καθρέφτη και όταν γίνεται μ@λ@κία στο δρόμο να βρίζουμε σαν νταλικέριδες. Δεν θα κάτσουμε κυρίες σε μια καφετέρεια και θα έχουμε αντίλογο αν κάτι δε μας αρέσει. Κάποιοι μας φωνάζουν αγοροκόριτσα ή αντράκια ή μαγκάκια. Δεν έχουν κι άδικο! Έχουμε κάποια μαγκιά. Δεν κολλάμε εκεί που θα κόλλαγε μια συνηθισμένη γυναίκα!


όμως ο τίτλος λέει "ΓΥΝΑΙΚΕΣ μηχανόβιοι". Ναι παραμένουμε γυναίκες! Θέλουμε να μας πηγαίνουν βόλτα και να μας περιπιούνται. Μπορεί να μην χρειαζόμαστε την προστασία τους αλλά έχουμε ανάγκη το χάδι τους! Δεν είμαστε αναίσθητες. Έχουμε την ανάγκη να γίνουμε όμορφες για κάποιον αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να οδηγάει εκείνος! Μας πονάει η συμπεριφορά ου άλλου όσο κι αν μπορούμε να κρύβουμε τα δάκριά μας.


Γυναίκα μηχανόβιος δεν σημαίνει ότι γίναμε άντρες. Σημαίνει ίσως ότι δεν μοιάζομαι στην μεγάλη πληοψοιφία των γυναικών. Κάποιες ανάγκες μας όμως παραμένουν! Όπως και οι άντρες δεν είναι όλο ίδιοι σε χαρακτήρα και συμπεριφορά! Μη μας κατατάσετε σε μία κατηγορία με 5-10 δεδομένα!!!!


Ναι, γουστάρω τη μηχανή, γουστάρω να πηγαίνω σαν αγρίμι πάνω στο δίτροχό μου,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν γουστάρω να "νιαουρίζω" που και που. Επειδή ξέρουμε να οδηγούμε μηχανη δε σημαίνει ότι δεν θέλουμε να μας πηγαίνουν βόλτες! Ίσως επειδή έχουμε τόσο έντονο το "αντρικό στοιχείο" να χρειαζόμαστε κάποιον άλλο να μας θυμίζει ότι είμαστε γυναίκες (γιατί υπάρχουν φορές που ξεχνιόμαστε!!!)


(προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, απλά διαπίστωση είναι! Δεν αναφέρεται σε υπαρκτά πρόσωπα!!!:ninja: )

:wave2:


ΓΙΑΥΤΟ ΞΕΧΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ! ! !
ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΜΕ 1000 ! ! !

Ζεύκας
18/11/2007, 02:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ΓΙΑΥΤΟ ΞΕΧΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΙΣΤΕ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ! ! !
ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΜΕ ΜΕ 1000 ! ! !

καλά ηρέμησε...θα σπάσεις κανά νύχι...

McTalas
18/11/2007, 02:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefkas
καλά ηρέμησε...θα σπάσεις κανά νύχι...

ε και τι αγχωνεσαι??


θα μου το ξαναφτιαξεις :blush: !!!

Ζεύκας
18/11/2007, 02:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ε και τι αγχωνεσαι??


θα μου το ξαναφτιαξεις :blush: !!!

μπα μαλακία θα έκανα...

θα σου έβαζα νύχι πολυεστερικό!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
18/11/2007, 07:46
βλέπω όμως φίλε zefka ότι είσαι στον σωστό derti δρόμο.... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :lol: :beer: :wave2:

Ζεύκας
18/11/2007, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
βλέπω όμως φίλε zefka ότι είσαι στον σωστό derti δρόμο.... :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bawl: :bawl: :bawl: :rotflmao: :lol: :beer: :wave2:

μα την ΠαναΖία δεν ξέρω τι σκατά θα κάνω! :bawl:

και derti θέλω...και dirty θέλω...ε και τα πολυεστερικά μου! :hypnotize :sick: :uplate:

Baggelhs20
18/11/2007, 15:13
σωστα

Akatanomastos
18/11/2007, 15:43
swsta?

afrotwin
18/11/2007, 18:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
είμαστε και δεν το κρύβουμε!!!!


gia na se voi8iso na sou po
oti gia na kani kapios epilogi sintrofou den kitai mono takounia mono vapsimo mono gantia motosikletas mono an odigas mixani i klark i karotsaki laikis

ala na tou kanis klik genikos

ke to kliki oloi mas den to kanoume opoudipote se olous to idio se merikous afto to spoudeo pou nomizoume oti imaste fenete gia ta mpaza

ti na kanoume nomos tis fisis

episis to na odigai gineka mixani den ine kati spanio pia den exi to idio endiaferon opos palia
an ke ida mia me tiger..:lol: :lol:

afto pou kani tis ginekes erotefsimes ine to taperamento tous
pou ston ka8e enan exi diaforetiki epidrasi ali kolonoun me to taperamento sou as poume ali to vlepoun normal ke ali to variounte ke kapou ston kosmo iparxi ke enas pou to vlepi iperoxo i 8a prospipoi8i oti ine iperoxo

tora prepi ke esi na exis tin aksia tis epilogis
afto ine poli diskolo an skeftis lipon oti iste perisoteres apo emas ke mas analogoun 6 tou ka8e ena ke an vgalis ke tis aderfes o ari8mos aneveni stis 10 tora min arxizoume na vgazoume anerastous antierotikous saliarides gliftes aksestous

gia na katalavis aftos ine o logos pou ke ego vgeno me 19xrones as poume
ke me perni giati exo tin epilogi apo aftous tous paragontes

opote to an ise gineka pou odigas mixani i kapio alo spoudeo oxima:rotflmao:
afto den simeni tipota edo pio spoudeo ine na odigisoun mixani merikoi andres pou tis exoun kiolas...:rotflmao:

na min sou anafero gnosta mamo8refta me hayabousha:rotflmao:

pantos iparxon poli kseneroti ke agamitoi ke edo mesa as poume
pou ama tous ma8is na min se fovounte mpori na kanoun oura gia sena
ala afti standard den 8a se ikanopioisoune giati ine toso pinasmeni pou 8a viosis agarmposini ke proores ekspermatosis...
:rotflmao:

lipon asxeta me ti oxima odigas
o soros ton andron fovate tis dinamikes ginekes
litourgoun evnouxistika apenanti tous den 8a se plisiasoun pote

ta kala ke sosta temaxia ine piasmena

omos den ine toso apesiodoksa ta pragmata
ma8e na kanis epiloges ke to proto vima me entono tropo
den ine kako
ke olo ke kapios den 8a katouri8i epano tou apo ton fovo tou mazi sou
ama dis ke den ine mouskema o kavalos tou tote ise se kalo dromo
:rotflmao:

afrotwin
18/11/2007, 18:39
epi tin efkeria ena mikro ma8imataki gia andres

na kserete oti panta i ginekes epilegoun oxi esis
apla sas dinoun to ere8isma na tis plisiasete
ales me entono tropo ke ales me klasmata tou defteroleptou pou kratane eonia ...:lol:

otan lipon simvi afto ke na min sas aresi plisiaste tin mpori na exi orees files...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

kala re den trepeste na sas lene i ginekes ti na kanete?
:lol: :lol:

Krokodilos001
18/11/2007, 21:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
είμαστε και δεν το κρύβουμε!!!!


Αλλά είμαστε και τα δύο!!!!


δυστυχώς παρατηρώ κάποιο μπέρδεμα σε σχέση με την αντιμετώπιση των γυναικών που οδηγούν μηχανή, που αγαπάνε τη μηχανή, που λατρεύουν το δίτροχό τους.


Ναι, μπορεί να είμαστε διαφορετικές από τις άλλες. Να μην φοράμε τακούνια γιατί δεν μπορούμε να οδηγήσουμε, δεν βαφόμαστε γιατί έτσι κι αλλιώς φεύγει όλο από τον αέρα επάνω στη μηχανή. Μπορεί να ντυνόμστε με παντελόνια και δερμάτινα και να μην μακρένουμε τα νύχια μας το χειμώνα γιατί δεν παλεύεται με τα χειμωνιάτικα γάντια.

Όχι δεν είμαστε όλη μέρα μπροστά σε έναν καθρέφτη και όταν γίνεται μ@λ@κία στο δρόμο να βρίζουμε σαν νταλικέριδες. Δεν θα κάτσουμε κυρίες σε μια καφετέρεια και θα έχουμε αντίλογο αν κάτι δε μας αρέσει. Κάποιοι μας φωνάζουν αγοροκόριτσα ή αντράκια ή μαγκάκια. Δεν έχουν κι άδικο! Έχουμε κάποια μαγκιά. Δεν κολλάμε εκεί που θα κόλλαγε μια συνηθισμένη γυναίκα!


όμως ο τίτλος λέει "ΓΥΝΑΙΚΕΣ μηχανόβιοι". Ναι παραμένουμε γυναίκες! Θέλουμε να μας πηγαίνουν βόλτα και να μας περιπιούνται. Μπορεί να μην χρειαζόμαστε την προστασία τους αλλά έχουμε ανάγκη το χάδι τους! Δεν είμαστε αναίσθητες. Έχουμε την ανάγκη να γίνουμε όμορφες για κάποιον αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να οδηγάει εκείνος! Μας πονάει η συμπεριφορά ου άλλου όσο κι αν μπορούμε να κρύβουμε τα δάκριά μας.


Γυναίκα μηχανόβιος δεν σημαίνει ότι γίναμε άντρες. Σημαίνει ίσως ότι δεν μοιάζομαι στην μεγάλη πληοψοιφία των γυναικών. Κάποιες ανάγκες μας όμως παραμένουν! Όπως και οι άντρες δεν είναι όλο ίδιοι σε χαρακτήρα και συμπεριφορά! Μη μας κατατάσετε σε μία κατηγορία με 5-10 δεδομένα!!!!


Ναι, γουστάρω τη μηχανή, γουστάρω να πηγαίνω σαν αγρίμι πάνω στο δίτροχό μου,αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δεν γουστάρω να "νιαουρίζω" που και που. Επειδή ξέρουμε να οδηγούμε μηχανη δε σημαίνει ότι δεν θέλουμε να μας πηγαίνουν βόλτες! Ίσως επειδή έχουμε τόσο έντονο το "αντρικό στοιχείο" να χρειαζόμαστε κάποιον άλλο να μας θυμίζει ότι είμαστε γυναίκες (γιατί υπάρχουν φορές που ξεχνιόμαστε!!!)


(προς αποφυγήν παρεξηγήσεων, απλά διαπίστωση είναι! Δεν αναφέρεται σε υπαρκτά πρόσωπα!!!:ninja: )

:wave2:

ορε ντερντια και καημοι

Maira
18/11/2007, 22:08
Έχουμε και λέμε λοιπόν πάλι!!!


κάποιος επανέφερε το θέμα υπο συζήτηση!!!



Για να εξηγήσω και άλλη μια φορά, το πρόβλημα δεν είναι αν είναι ερωτεύσιμη μια γυναίκα που οδηγάει μηχανή!!! Είναι αν είναι, δεν έχει σημασία αν οδηγάει και τί οδηγάει!!! Το θέμα είναι πως ακόμα κι αν αυτή η γυναίκα οδηγάει μηχανή, παραμένει γυναίκα! Έχει τις ίδιες ανάγκες με όλες τις υπόλοιπες! Γουστάρει να την πηγαίνουν βόλτα, να της μιλάνε όμορφα, να ντύνεται και να περιποιήται τον εαυτό της!!!

Απλά ώς γνωστόν η μηχανή και η οδήγησή της την δυσκολεύουν να φορέσει το τακούνι της να φτιάξει το παλλί της και να βαφτεί! Μια γυναίκα που δεν οδηγάει μηχανή και είναι απλά συνεπιβάτης, ή συνοδηγός αν μιλάμε γα αυτοκίνητο (αν και οταν οδηγάει αμάξι, μπορεί να κάνει όλα τα παραπάνω) τα πράγματα αλλάζουν! Σταματάει να μπλέκεται το τακούνι στο μασπίε και δεν χαλάνε οι γόβες από το ανέβασμα ταχύτητας! Μπορεί να φορέσει και κάτι πιο προσεγμένο αφού δεν θα την ενοχλεί στο ανέβασε κατέβασε το πόδι στα φανάρια!!! Το βάψιμο και το μαλλί? Ε θα χαλάσουν λίγο από το κράνος αλλά τέλος πάντων δεν θα έχει φάει και τον αέρα της αρκούδας!!!!


Με λίγα λόγια είναι πιο εύκολο να καταλαβαίνει ο άλλος ότι αν είναι συνεπιβάτης η γυναίκα μπορεί να προσέξει λίγο παραπάνω το τι θα βάλει!!! και πάμε στο επόμενο κομμάτι! Πώς να το κάνουμε δηλαδή, είμαστε γυναίκες και μας αρέσει να μας πηγαίνουν βόλτα, να είναι ο άλλος ο άντρας και εμείς η συνοδία του! Και δεν είναι υποτιμιτικό αυτό! Είναι ωραίο να σε συνοδεύει κάποιος και να τον συνοδεύεις, πόσο μάλλον όταν δεν θα πάτε με δύο οχήματα γιατί βαριέται να έρθει να σε πάρει, γιατί ξέρει ότι έχεις μηχανή! Δεν έχει καμία σημασία αν έχουμε μηχανή ή όχι! Την θέλουμε την βόλτα μας και θέλουμε να μας την προσφέρουν!!! Τώρα απλά αυτά γίνονται λίγο δυσνόητα όταν μια γυναίκα καβαλάει μηχανή! Ναι θέλει να έχει την ανεξαρτησία της αλλά είναι γυναίκα και θέλει να της συμπεριφέρονται έτσι!!!!


Ξέχασα κάτι????


:wave2: :blush:

Tropeas
18/11/2007, 22:21
Βρε Ιωάννα ,
δυστυχώς το μεγαλύτερο μέρος των γυναικών που γνωρίζω να οδηγάνε μοτο,
δυστυχώς,
έχουν πιο αναπτυγμένο ενα ελαφρό αντρισμό,
που αποβάλλει λίγο το γυναικείο τους...

Φυσικά "αγάπη" μου υπάρχουν και εξαιρέσεις... :winka: :blush: :wave2:

gcrook
18/11/2007, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
Βρε Ιωάννα ,
δυστυχώς το μεγαλύτερο μέρος των γυναικών που γνωρίζω να οδηγάνε μοτο,
δυστυχώς,
έχουν πιο αναπτυγμένο ενα ελαφρό αντρισμό,
που αποβάλλει λίγο το γυναικείο τους...



ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΑΚΥΡΕ;;;;;;:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ρε μπας και τωρα τελευταια νταραβεριζεσαι με τον ΝτιμΧιο;:lol:

Tropeas
18/11/2007, 22:45
τι λες εσυ ρε...
για κάνε ένα γκάλοπ και ξαναέλα...
ενω εδώ απο κάτω δες το το κορίτσι...


112345

gcrook
19/11/2007, 00:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
τι λες εσυ ρε...
για κάνε ένα γκάλοπ και ξαναέλα...
ενω εδώ απο κάτω δες το το κορίτσι...

Δεν μου φαινεται να "αντροφερνει" και πολυ:rotflmao:

npat
19/11/2007, 00:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

δυστυχώς,
έχουν πιο αναπτυγμένο ενα ελαφρό αντρισμό,


Ο οποίος όμως, αν δεν ξεπερνάει κάποια όρια, είναι άκρως θελκτικός. Μπορεί να μην είναι πολλοί, αλλά υπάρχουν και αυτοί που δεν τη βρίσκουν με χαζοβιόλες μοντελο-πιπίνες, μπίμπο μυξοπάρθενες, γιαλαντζί-μοιραίες ανθυποκομμώτριες, γουοναμπί αστέρες πρωινάδικων, με αισθητική απ' το λαίφσταιλ πανέρι και λουκ... "ότι δείχνει η τιβί τώρα τελευταία".


Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ενω εδώ απο κάτω δες το το κορίτσι...

Εγώ πάντως δεν βλέπω κανα κορίτσι, έναν κώλο βλέπω μόνο (και περάσαμε πολλά για να ταυτίζουμε μια γυναίκα με τον κώλο της...)

DimChios
19/11/2007, 01:53
καπου ειδα το νικ μου! :evil:

Για να μη διαβαζω ολο το θρεντ, μιληστε ΤΩΡΑ!!!

:mad:

























:a13:

Band(age)it
19/11/2007, 01:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
καπου ειδα το νικ μου! :evil:

Για να μη διαβαζω ολο το θρεντ, μιληστε ΤΩΡΑ!!!

:mad:
:a13:


Πνευματικα δικαιωματα θες τωρα?



Νταλαρας - Νταλαρας - Νταλαρας !!!

Tropeas
19/11/2007, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Δεν μου φαινεται να "αντροφερνει" και πολυ:rotflmao:
ΔΕΝ είναι μηχανόβια!


Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Εγώ πάντως δεν βλέπω κανα κορίτσι, έναν κώλο βλέπω μόνο (και περάσαμε πολλά για να ταυτίζουμε μια γυναίκα με τον κώλο της...)
να με συγχωράς,
έχεις κάποιο δίκιο...
αλλά δεν έχω πάει το νόημα ακόμα με αυτην την φωτό σε αυτό το άκρο...

tati
19/11/2007, 09:12
Που να δείτε ομορφιές και βαψίματα στο βουνό.......

που η λάσπη έχει μπει και στα ρουθούνια:rotflmao: :rotflmao:

tati
19/11/2007, 09:19
Πέρα απο τη πλάκα νομίζω πως το κάθε κορίτσι, γυναίκα κτλ αν θέλει, μπορεί να δείξει τη θηλυκότητά της σε ότι και αν κάνει με το τρόπο της.

Και αν μια γυναίκα έχει ή δεν έχει θηλυκότητα δε συνδέεται με το αν καβαλάει μηχανή...:wacko:

συμφωνώ όμως στο οτι είναι λίιιιιγο πιο δύσκολο να "παντρέψει" την οδήγηση μοτο με τον καλλοπισμό και την άσφάλειά της.

makis206
19/11/2007, 09:26
Ρε τι συζητάμε τόσο καιρό ;

Έχετε δει γυναίκα σε καμμιά ταινία να πετάει τον αρσενικό μέσα στις βαλβολίνες και να του αλλάζει το ιξώδες ;:lol: :lol:

Άμα θέλει το θηλυκό κούνια που μας κούναγε και δεν πανα οδηγάει και νταλίκα λέμε :lol:

npat
19/11/2007, 11:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas

να με συγχωράς,


Σχωρεμένος! :lol:

Tropeas
19/11/2007, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από tati
Και αν μια γυναίκα έχει ή δεν έχει θηλυκότητα δε συνδέεται με το αν καβαλάει μηχανή...:wacko:

Στατιστικά απο προσωπική γνώμη λέω..
και είναι τα ποσοστά πολύ κοντά στο 100%... :rolleyes:
γυναικα η όχι δεν την κάνει η ένδυση...
:winka:

Panos82gr
19/11/2007, 12:46
Συνηθως οταν μιλαμε για γυνεκες εχουμε στο μυαλο μας ενα παθητικο ανθρωπο. Καπιον που περιμενει τα παντα να γινουν απο τους αλλους και αυτη να καθετε. ΠΧ να περασει απο το σπιτι το αγορι της να τη παρει, να τη παει σινεμα κτλ κτλ. Τωρα μερικες περνουν αμαξι και παλι οδηγουνε παθητικα αργα χαζα αδεξια κτλ κτλ. Οταν οδηγας μηχανη ειναι λιγο διαφορετικο ομως μιας και η οδηγηση μηχανης απετει να εισαι ενεργητικος ανθρωπος με οξυδερκεια. Και δεν αναφερομε σε σκουτερακια γιατι οι περισοτερες γκομενες που βλεπω με σκουτερακια νομιζουν οτι εχουν βγαλει ισιτιριο για λουνα παρκ και εχουν ανεβει στο φιδακι... κεφαλι μπροστα και παμε, οπα φαναρι ορεα στοπ.

Το λοιπον, οταν μια γυναικα ειναι ενεργητικη φερνει σε συμπεριφορα ανδρα αρα ειναι ολιγον τι αγοροκοριτσο βαση της μικροαστικης μας ζωης. θενξ :a022:

afrotwin
19/11/2007, 14:25
apal i simerini andres exoune xesmenes tis ginekes
ke fisika ton ipotismo ke ala sinafi

min kourazeste

apo tin stigmi pou 8elane isotita na erxonte na mas pernoun aftes na mas travane tin karekla na katsoume ke ola ta episis sinafi:lol:

episis logo isotitas ama sas tsantizoun xoste tous mpounidia
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

costas81
19/11/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
apal i simerini andres exoune xesmenes tis ginekes
ke fisika ton ipotismo ke ala sinafi

min kourazeste

apo tin stigmi pou 8elane isotita na erxonte na mas pernoun aftes na mas travane tin karekla na katsoume ke ola ta episis sinafi:lol:

episis logo isotitas ama sas tsantizoun xoste tous mpounidia
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ο άντρας Ο ΣΩΣΤΟΣ!!!!!

:lol:

mourgakos
19/11/2007, 14:34
εχουν φαει το κεφαλι τους με την ισοτητα........
γιαυτο οι μισες ειναι @γ@μητες........
ισοτητα καλο ειναι να υπαρχει ,αλλα αλλο η θηλυκοτητα..
δυστυχως το εχουν μπερδεψει αρκετες ......
οτι και να γραψεις επειδη ειναι υποκειμενικο το ολο θεμα,και
ολοι εχουν επιχειρηματα επι αυτου καλυτερα να...........













:a021: η α αν δεν μπορεις................................













:a022:

Tropeas
19/11/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
ο άντρας Ο ΣΩΣΤΟΣ!!!!!

:lol:
ο πρόστυχος και ο ...:rolleyes: :winka:

afrotwin
19/11/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
ο πρόστυχος και ο ...:rolleyes: :winka:

i xaraktirismi apo lalakes den pianoune...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
19/11/2007, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
i xaraktirismi apo lalakes den pianoune...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
... γοητευτικός βρε....
που πήγε το μυαλό σου??? :p :p :p :bigcry: :bawl: :rotflmao: :lol:

DimChios
19/11/2007, 22:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ρε τι συζητάμε τόσο καιρό ;

Έχετε δει γυναίκα σε καμμιά ταινία να πετάει τον αρσενικό μέσα στις βαλβολίνες και να του αλλάζει το ιξώδες ;:lol: :lol:

Άμα θέλει το θηλυκό κούνια που μας κούναγε και δεν πανα οδηγάει και νταλίκα λέμε :lol:


ο αντρας που ξερει....

απο καλο λαδι!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


+200!!!

:blush:

nasos_wr426
20/11/2007, 06:49
Όπως υπάρχουν κυριλέδες και χύμα αντρες μηχανόβιοι
ετσι υπάρχουν και οι αντίστοιχες γυναικες μηχανοβοιες!
Η διαφορα ειναι στον "χαρακτηρα" και οχι στο φύλο.
Απο προσωπικη μου εμπιρεια:οταν την εβλεπες πανω στο XLR ηταν σαν αγοροκοριτσο αλλα στην ουσια ηταν το ποιο θυλικο πλασματακι που εχα γνωρίσει...
Προσοχή ο τυπος της μηχανης επιρεαζει παντα στην πρωτη εντύπωση!

afrotwin
20/11/2007, 13:14
na kseka8arisoume kati giati pole vlakies diavazo


den iparxoun pia andres mixanovioi

iparxoun mono floroi xlexledes pou prospiounte tous andres mixavious
pou kapou idan i ma8an pos ine ke eniote pernoun to ifos


ke to koufo ine oti i ginekes ine analiotes ke o oros gineka mixanovia isxioi

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DimChios
20/11/2007, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
na kseka8arisoume kati giati pole vlakies diavazo


den iparxoun pia andres mixanovioi

iparxoun mono floroi xlexledes pou prospiounte tous andres mixavious
pou kapou idan i ma8an pos ine ke eniote pernoun to ifos


ke to koufo ine oti i ginekes ine analiotes ke o oros gineka mixanovia isxioi

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




εσυ κι εγω μονο αφρουλη μου ειμαστε οι εξαιρεσεις! :o





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
20/11/2007, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
εσυ κι εγω μονο αφρουλη μου ειμαστε οι εξαιρεσεις! :o


esi den ise andras giati exis floriko bmw
ke ise ena trifero agori giati pires Kolai To Mpourdelo (KTM)
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σκυλομουρης
20/11/2007, 13:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
[B]na kseka8arisoume kati giati pole vlakies diavazo


den iparxoun pia andres mixanovioi




exeis to gnothi se ayton gia ayto se goystarw


:lol: :rotflmao: :lol:

afrotwin
20/11/2007, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σκυλομουρης
exeis to gnothi se ayton gia ayto se goystarw




ego den pianome re exo vare8i
an me pi kapios mixanovio meta apo 32 xronia stin sela
i andra meta apo merikous gamous epipolees sxesis ke lipa:rotflmao:

8a tou fao to larigki
gia mena afta ine prosvoli

ego pia ime idea re...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Baggelhs20
20/11/2007, 14:30
ετσι

nasos_wr426
20/11/2007, 15:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
ego den pianome re exo vare8i
an me pi kapios mixanovio meta apo 32 xronia stin sela
i andra meta apo merikous gamous epipolees sxesis ke lipa:rotflmao:

8a tou fao to larigki
gia mena afta ine prosvoli

ego pia ime idea re...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

gia sou afrotwin antrakla!mipws einai kairos na kateveis kai ligo apo tin sela!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:

DimChios
20/11/2007, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos_wr426
gia sou afrotwin antrakla!mipws einai kairos na kateveis kai ligo apo tin sela!!!!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
:beer:


Απο το καλαμι να κατεβει γιατι λογω ελειψης παρκινγκ στη γειτονια του, το καβαλισε καποτε ορθιο, του αρεσει πλεον και το εχει συνιθησει!!!

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

Tpap
20/11/2007, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
den iparxoun pia andres mixanovioi

μην κρινεις εξ'ιδιων τα αλλοτρια.




Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
[
quote απο καφετζόπουλο : "τη μηχανή* μου γρήγορη, τη γυναίκα μου καφτή, και τη μπύρα παγωμένη"

Για μενα η γυναικα πρεπει να ειναι μικρη, ψιλη, ομορφη κ να ξερει ποτε πρεπει να ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ.
Τωρα αν οδηγαει κ μηχανη ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.

BELZEBOYLIS
20/11/2007, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ρε τι συζητάμε τόσο καιρό ;

Έχετε δει γυναίκα σε καμμιά ταινία να πετάει τον αρσενικό μέσα στις βαλβολίνες και να του αλλάζει το ιξώδες ;:lol: :lol:

:lol:



Ναι σε αρκετές ταινίες , συνήθως με κάποιες ξανθές 2μετρες καλλονές ( από Τσεχία ή Ρωσία ) …. Να δεις τι έκαναν με το γράσο να σου φύγει το κλαπέτο!!!!:lol: :wave2:





… τις ταινίες τις ξέρω λόγω δουλειάς , μη παρεξηγηθώ!!! :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:

DimChios
20/11/2007, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS

… τις ταινίες τις ξέρω λόγω δουλειάς , μη παρεξηγηθώ!!! :lol: :rotflmao: :lol: :wave2:


Τις ταινιες λογω δουλειας και τα λαδια λογω BMW!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

BELZEBOYLIS
20/11/2007, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τις ταινιες λογω δουλειας και τα λαδια λογω BMW!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Λόγω bmw έχω γνωρίσει τους μισους οδηγούς της express service !! :lol: :wave2:

afrotwin
20/11/2007, 17:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos_wr426
gia sou afrotwin antrakla!mipws einai kairos na kateveis kai ligo apo tin sela!!!!

:beer:

gia sena mias ke me 8elis antrakla esi 8a ise to poutanaki mou...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke gia sena 8a kateveno apo tin sela otan ine na se koutoupono...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
20/11/2007, 17:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Απο το καλαμι να κατεβει γιατι λογω ελειψης παρκινγκ στη γειτονια του, το καβαλισε καποτε ορθιο, του αρεσει πλεον και το εχει συνιθησει!!!


filaraki afta gia kalamia ta exete paragi esis pou den exete ali dinatotita na kavalisete kati alo tis prokopis...
:rotflmao: :rotflmao:

min mas rixnis sto epipedo sou

ke sas g@m@o olous na telionoume na min exete aporia...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nasos_wr426
20/11/2007, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
gia sena mias ke me 8elis antrakla esi 8a ise to poutanaki mou...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ke gia sena 8a kateveno apo tin sela otan ine na se koutoupono...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

re eglovismene pws me milas etsi?den se edwsa to dikaioma na me vrizeis.
antrakla se eipa kai oxi tipota allo!
ti komplex exeis me to antriliki sou!sou ton sfyrikse kanenas kai prospatheis na anaktiseis tin antrki sou upolipsei?
vlepw akoma den orimases kai pediarizeis.akou ekei "merikous gamous".na tous xiliaseis re empire antra pou den ksereis ti sou ginete!
kai kakos pou asxoloume mazi sou.
gaugize oso theleis....

afrotwin
20/11/2007, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos_wr426
re eglovismene pws me milas etsi?den se edwsa to dikaioma na me vrizeis.
antrakla se eipa kai oxi tipota allo!
ti komplex exeis me to antriliki sou!sou ton sfyrikse kanenas kai prospatheis na anaktiseis tin antrki sou upolipsei?
vlepw akoma den orimases kai pediarizeis.akou ekei "merikous gamous".na tous xiliaseis re empire antra pou den ksereis ti sou ginete!
kai kakos pou asxoloume mazi sou.
gaugize oso theleis....

plaka exoun ta psaria...
den kseroun se pion milane ke ama ta kolodaxtiliasis xoropidane...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

pantos to vlepo oti den asxolise mazi mou
olo to internet to vlepi...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

soteas
20/11/2007, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Maira
Όχι μιλάω για την γενική αντιμετώπιση της γυναίκας που οδηγεί μηχανή!!!

:smokin:




αλητηριοι μηχανακιδες.... ουστ αποδω χαραμοφαιδες, ντροπη σας (κ.α)

φιλια:beer: :wave2:

road spirit
20/11/2007, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Για μενα η γυναικα πρεπει να ειναι μικρη, ψιλη, ομορφη κ να ξερει ποτε πρεπει να ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ
μοναδική αρετή αυτή για μια γυναικα :a013:


... εχει εκλείψει ομως με φαινεται :lol:

Baggelhs20
22/11/2007, 15:06
σωστοςςςςςς