PDA

View Full Version : Ξεχασε πως στριβει το κουτι...



cbanthropos
28/09/2004, 11:30
Κινουμαι λοιπον στο δρομο του Κορωπίου (διπλης κατευθυνσης) με ακριβως 35 χλμ/ωρα και πολυ προσεκτικα. Ο δρομος αδειος, και στα δεξια μου σε ενα στενο πολυ μακρυα απο εμενα ενα αυτοκίνητο περιμενει να βγεί. Θέλει να στριψει αριστερα και να κινηθει αντιθετα απο εμενα στο διπλα ρευμα του δρομου. Μιας και παω αργα κοβω, και συμφωνα με την αποσταση μας, του δίνω να καταλαβει οτι τον αφηνω να βγει. Εν τω μεταξυ πλησιαζω προς το στενο πολυ αργα και ηρεμα. Και βγαινει ο καραγκιοζης ο αλβανος και οπως εχει στριψει full το τιμονι, διασχιζει το δρομο μπαινει στη λωριδα του, και δεν ισιωνει το τιμονι με αποτελεσμα να στριψει προς τα πανω μου με πολυ αποτομο τροπο. Απλα ξεχασε να ισιωσει το ριμαδι το τιμονι. Στο μεταξυ εγω ειμαι χαλαρος και με το που το βλεπω να γίνεται ριχνω μια σπρωξια στο δεξι γκριπ και κανω βουτια δεξια. Μετα βουτια αριστερα και τον τριπλαρω. Μου εφυγε το τσισο.
Γιατι οι κωλόμπατσοι δεν σταματάνε τους κωλοαλβανους να τους ελένξουν αν έχουν διπλωμα ή αν ξέρουν έστω να οδηγουν?
Απαντηση: :ZZZ: :smokin: :ZZZ:

milaber
28/09/2004, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Γιατι οι κωλόμπατσοι δεν σταματάνε τους κωλοαλβανους να τους ελένξουν αν έχουν διπλωμα ή αν ξέρουν έστω να οδηγουν?


Ήμουν δικάβαλος τις προάλες και από παρόμοιο σκηνικό (αλλά πρέπει να ήταν ρωσοπόντιοι) πήγαμε να χτυπηθούμε...

Μιλάμε για πολύ :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: !!!

kapeos
28/09/2004, 15:05
Με παρόμοιο σκηνικο (το αμάξι βγήκε και ακολούθησε την ίδια πορεία που είχε η μοτο) έπεσε ο jimbar και στουκαρε πίσω από αμάξι.

Ο οδηγός ήταν ένας παπούλης που είχε πάει στο κτήμα για να μαζέψει ...χόρτα.:lol: :sad:

Μικρή Λουλού
28/09/2004, 15:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Και βγαινει ο καραγκιοζης ο αλβανος και οπως εχει στριψει full το.............
Γιατι οι κωλόμπατσοι δεν σταματάνε τους κωλοαλβανους να τους ελένξουν αν έχουν διπλωμα ή αν ξέρουν έστω να οδηγουν?
Απαντηση: :ZZZ: :smokin: :ZZZ: [/B]




ΤΟ "ΑΛΒΑΝΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ ???

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΥΣ "ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ" ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΝΩΡΙΖΩ..????

ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ,ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΑΛΑΚΕΣ...

ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΜΕ...

sniper
28/09/2004, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΤΟ "ΑΛΒΑΝΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ ???

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟΥΣ "ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ" ΜΑΛΑΚΕΣ ΓΝΩΡΙΖΩ..????

ΚΑΙ ΑΜΑ ΘΕΛΕΙΣ,ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΕΣ ΜΑΛΑΚΕΣ...

ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΜΕ...



ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ο Κουνάβιος....

Έχετε υπόψιν σας τις Αλβανίδες οδηγούς;

:lol: :lol:

:wave2:

illuminatios
28/09/2004, 16:08
Α! γνώρισα κι εγώ έναν!
Ελληναρά και οικογενιάρχη! αλλα μάλλον έπινε αλβανικό!:smokin:

cbanthropos
29/09/2004, 09:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΤΟ "ΑΛΒΑΝΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗΣ ΣΟΥ ???


Ναι Θαναση ήταν. Δεν το είπα για πλακα ηταν αλβανος. Εχουν και χαρακτηριστικη φατσα ορισμενοι, ο συγκεκριμένος δεν ηταν Ελληνας ειμαι σιγουρος και το Κορωπι είναι τίγκα στους Αλβανους.

crs-k
29/09/2004, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Ναι Θαναση ήταν. Δεν το είπα για πλακα ηταν αλβανος. Εχουν και χαρακτηριστικη φατσα ορισμενοι, ο συγκεκριμένος δεν ηταν Ελληνας ειμαι σιγουρος και το Κορωπι είναι τίγκα στους Αλβανους.

Αλλο λεει ο Θανασης ...
Δεν το καταλαβες μαλλον ... :sick:

cbanthropos
29/09/2004, 11:00
οκ. Το πιασα. Γενικη παρατηρηση. :beer:

MARK
29/09/2004, 22:57
kai na itan mono to koropi...

Μικρή Λουλού
30/09/2004, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από MARK
kai na itan mono to koropi...




ΚΑΠΟΙΟΥ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΑΝ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ,ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ...




ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ???

ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ.....ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΙΣ ΕΜΕΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ...






ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΩ,ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ...

MARK
30/09/2004, 18:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΚΑΠΟΙΟΥ ΤΟΥ ΔΕΙΧΝΑΝ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ,ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΚΟΙΤΑΖΕ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ...




ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ???

ΜΗΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ.....ΜΟΙΡΑΣΟΥ ΤΙΣ ΕΜΕΠΕΙΡΙΕΣ ΣΟΥ...






ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΩ,ΘΑ ΓΙΝΩ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ...



Mias kai piasame ths paroimies..........

"Poloi pou einai eksypnoi sta asteia, einai anohtoi sta sobara"

Μικρή Λουλού
30/09/2004, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από MARK
Mias kai piasame ths paroimies..........

"Poloi pou einai eksypnoi sta asteia, einai anohtoi sta sobara"



AN ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΗΤΑΝ ΧΙΟΥΜΟΡ,ΚΑΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ,ΤΟΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ...

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...ΩΣ ΤΟΤΕ ΑΣ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΜΜΙΑ ΜΠΥΡΑ..!!

gmakris
01/10/2004, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από cbanthropos
Στο μεταξυ εγω ειμαι χαλαρος και με το που το βλεπω να γίνεται ριχνω μια σπρωξια στο δεξι γκριπ και κανω βουτια δεξια. Μετα βουτια αριστερα και τον τριπλαρω.
:

Ακουγεται οξυμωρο αλλα οπως γραφεις μαλλον δεν γνωριζεις οτι για να στριψει η μοτο δεξια πρεπει να σπρωξεις αριστερα (οχι δεξια οπως αναφερεις) λογω γυροσκοπικου.

Προσεχε το γιατι χρειαζεσαι επειγοντως βελτιωση

Ολα αυτα βεβαια σε περιπτωση που δεν το εγραψες απο λαθος....



:wave2:

antonis111
05/10/2004, 12:24
μπα, παρεξηγηθήκαμε για την εθνηκότητα των αλβανών, ε λοιπόν είμαι ρατσιστής με τους αλβανούς, όπως και εσείς! εσείς είστε και με τους γέρους, και με τους οικογενιάρχες κτλ. δεν άκουσα να λέει κανείς πως με έκλεισε μια ξανθιά μουνάρα με πλούσιο στήθος, εκτώς κι αν δεν σας έχει τήχει (???). εμένα μου έχει τύχει πολές φορές αλλά τους το συγχωρώ. αλλά όχι και να σε κλήσει αλβανός με την χαρακτιριστηκή σκατόφατσα και μετά να σου πεί ''συγκνώμη φίλο'' (στην καλύτερη, γιατί σινίθως λένε ''άντε γκαμίσου'').

cbanthropos
05/10/2004, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από gmakris
για να στριψει η μοτο δεξια πρεπει να σπρωξεις αριστερα (οχι δεξια οπως αναφερεις) λογω γυροσκοπικου.
:wave2:

Δεν με καταλαβες καλα. Σωστα το εγγραψα (εκανα) :winka:
Εσυ μιλησες για το τιμονι ολοκληρο απ'οτι καταλαβαινω και σε αυτη τη περιπτωση σωστα το λες. Εγω μιλαγα μονο για το δεξι γκριπ. Σπρωχνωντας προς τα εμπρος το δεξι γκριπ, η μοτο στριβει δεξια.
:wave2:

Μικρή Λουλού
05/10/2004, 18:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
μπα, παρεξηγηθήκαμε για την εθνηκότητα των αλβανών, ε λοιπόν είμαι ρατσιστής με τους αλβανούς, όπως και εσείς! εσείς είστε και με τους γέρους, και με τους οικογενιάρχες κτλ. δεν άκουσα να λέει κανείς πως με έκλεισε μια ξανθιά μουνάρα με πλούσιο στήθος, εκτώς κι αν δεν σας έχει τήχει (???). εμένα μου έχει τύχει πολές φορές αλλά τους το συγχωρώ. αλλά όχι και να σε κλήσει αλβανός με την χαρακτιριστηκή σκατόφατσα και μετά να σου πεί ''συγκνώμη φίλο'' (στην καλύτερη, γιατί σινίθως λένε ''άντε γκαμίσου'').




ΓΙΑ ΒΑΣΤΑ ΛΙΓΟ ΡΕ ΦΟΥΡΙΟΖΕ...

ΚΑΤ ΑΡΧΑΣ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ,ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ...
ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΙΣΑΙ ΕΡΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ...
ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ,ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΝΑ ΖΟΡΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ???

ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΟΙΩΣ ΓΙΑ ΘΑ ΒΡΕΙΣ...

antonis111
06/10/2004, 11:37
δεν έχεις δίκιο, άσε που είμαι και ο μόνος που έχει την υπογραφή του από κάτω. εγώ λέω πως τα γραφόμενά μου είναι χιουμοριστικού χαρακτήρα, τώρα αν δεν το πιάνεις ίσως λειτουργούμε σε διαφορετική φάση (διαφορετική είπα, όχι καλύτερη ή χειρότερη να εξηγούμαστε). τώρα αν περιμένεις από εμένα να είμαι απολήτος ''σοβαρός'' για το αν το honda τάδε είναι καλύτερο από το yamaha δίνα και άλλα παρόμια ζητήματα που υπάρχουν εδώ, μάλον εσύ πρέπει να το πάρεις αλλιώς μη βρεις.

nimbus
07/10/2004, 15:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
δεν έχεις δίκιο, άσε που είμαι και ο μόνος που έχει την υπογραφή του από κάτω. εγώ λέω πως τα γραφόμενά μου είναι χιουμοριστικού χαρακτήρα, τώρα αν δεν το πιάνεις ίσως λειτουργούμε σε διαφορετική φάση (διαφορετική είπα, όχι καλύτερη ή χειρότερη να εξηγούμαστε). τώρα αν περιμένεις από εμένα να είμαι απολήτος ''σοβαρός'' για το αν το honda τάδε είναι καλύτερο από το yamaha δίνα και άλλα παρόμια ζητήματα που υπάρχουν εδώ, μάλον εσύ πρέπει να το πάρεις αλλιώς μη βρεις.


:winka:

antonis111
08/10/2004, 10:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
:winka:
??? τι? ποιός είσε? συμφωνείς δηλαδή μαζί μου? ο μόνος! ΄υχαριστωωωω.

nimbus
08/10/2004, 19:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
??? τι? ποιός είσε? συμφωνείς δηλαδή μαζί μου? ο μόνος! ΄υχαριστωωωω.

ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕς:winka:

antonis111
12/10/2004, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από nimbus
ΘΕΟΔΩΡΑ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΙ ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΛΕς:winka:
Θεοδώρα??? κοπέλα δηλαδή και φαντάζομαι θα οδηγάς μηχανάκι! Κάποια στιγμή θα σου πώ για την ευχή (ή κατάρα, αναλόγος) που μου έχουν δώσει. Γειααα