PDA

View Full Version : Ζητειται εισαγωγεας τρακαρισμενων, (και μη) ,μοτοσυκλετων.



gcrook
03/08/2007, 14:45
Καπως γενικολογο, αλλα θα επεκταθω.
Πρωτιστως ενδιαφερομαι για μεταχειρισμενο κινητηρα απο Suzuki SV650 κορμπυρατερατο μοντελο 99-02.
Επειδη ολες οι προσπαθειες δεν κατεληξαν πουθενα, ειτε μεσω εγχωριων ανταλλακτικαδων, ειτε μεσω αλλοδαπων, για τον απλουστατο λογο οτι δεν βρηκα κινητηρα σκεφτηκα να προσεγγισω εισαγωγεις μεταχειρισμενων ωστε να βρω ενα μηχανακι σαν το δικο μου σε μετρια κατασταση για κινητηρα πρωτιστως.
Ελα μου ντε ομως που οι εγχωριοι δεν θελουν μηχανακι τρακαρισμενο στην βιτρινα τους, και εγω θελω να φερω μηχανακι χωρις χαρτια, και αν ειναι ευκολο σε ετρια συναλικα κατασταση.
Απο την αλλη στην Ευρωπη τα SV650 πρωτης γενιας κρατανε ψηλα την αξια τους (γαμημενη Ευρωπαικη αγορα) , οποτε δεν μπορω να φερω με 5 χιλιαρικα μοτοσυκλετα εκτελωνισμενη.

Οι αμερικανοι σκοτωνουν κατι αγωνιστικα τουμπανα, αλλα η τιμη ειναι σχετικα υψηλη, και παλι δεν μπορω να δω πως θα φερω εδω ενα τετοιο χωρις να πληρωσω οσο για 2 gsxr.

Οποτε ψαχνω αποκλειστικα για εμπορους που να φερνουν τρακαρισμενα χωρις χαρτια μιας και το θελω για ανταλλακτικα.
Αν γνωριζετε κατι βοηθατε χριστιανοι γιατι τα περιθωρια στενευουν.


Υ.Γ 1 Κινητηρες απο Ελλαδα βρηκα 2 σε υψηλη τιμη και σε αμφιλεγομενη κατασταση μιας και ολοι ως δια μαγειας ειναι απο Γερμανια και εχουν κατιπαραπανω απο 15.000 χλμ (ναι καλα)

Υ.Γ 2 Ψεκαστος Κ3+ δεν ταιριαζει με τιποτα οποτε....

Υ.Γ 3 Σαν εχω πει οτι δεν την παλευω;

OldMan
03/08/2007, 14:48
Θέλεις οπωσδήποτε κινητήρα από SV650 ??? :winka:

gcrook
03/08/2007, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Θέλεις οπωσδήποτε κινητήρα από SV650 ??? :winka:

Κοψε Αντωνη....:sad:

OldMan
03/08/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοψε Αντωνη....:sad:
Μαλάκας γίνεσαι μόνο όταν νευριάζεις ή πάντοτε ??? :D



Σε ξαναρωτάω : Θέλεις οπωσδήποτε μοτέρ από SV ??

gcrook
03/08/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Μαλάκας γίνεσαι μόνο όταν νευριάζεις ή πάντοτε ??? :D



Σε ξαναρωτάω : Θέλεις οπvσδήποτε μοτέρ από SV ??

Δεν νευριασα....
Απλα....απελπιστηκα...:D

OldMan
03/08/2007, 14:53
Κοίτα Γιώργη ...

3η φορά ΔΕΝ ρωτάω !!! :D



(πάω για ρακές και τα λέμε εν ευθέτω χρόνω ...) :wave2:

gcrook
03/08/2007, 14:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κοίτα Γιώργη ...

3η φορά ΔΕΝ ρωτάω !!! :D



(πάω για ρακές και τα λέμε εν ευθέτω χρόνω ...) :wave2:

Ουτε εγω ξαναδιευκρινιζω.
Αν εχεις κατι πεστο, γιατι πλεον το ζητημα για μενα δεν σηκωνει πλακα.

Tropeas
03/08/2007, 15:05
μπας και ερωτά, νομίζοντας ότι μπαίνει και άλλο μοτερ?
και αν ναι, ποιο είναι αυτο?

gcrook
03/08/2007, 15:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
μπας και ερωτά, νομίζοντας ότι μπαίνει και άλλο μοτερ?
και αν ναι, ποιο είναι αυτο?

Κανενα αλλο μοτερ δεν εχει μπει ποτε και ουτε προκειται να μπει περαν του δικου του.

road spirit
03/08/2007, 15:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook

Απο την αλλη στην Ευρωπη τα SV650 πρωτης γενιας κρατανε ψηλα την αξια τους (γαμημενη Ευρωπαικη αγορα) , οποτε δεν μπορω να φερω με 5 χιλιαρικα μοτοσυκλετα εκτελωνισμενη

δεν μπορείς? εννοείς δεν διαθέτεις τα χρήματα ή δεν βρίσκεις μέχρι αυτή τη τιμή? γιατί εγω εδώ βλέπω ένα με 3500

εδιτ : 3500 τελική, με μεταφορικά + εκτελωνισμένη

gcrook
03/08/2007, 15:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
δεν μπορείς? εννοείς δεν διαθέτεις τα χρήματα ή δεν βρίσκεις μέχρι αυτή τη τιμή? γιατί εγω εδώ βλέπω ένα με 3500

3500 συν την χαρτουρα πινακιδες κτλ=αγορα καινουργιας μηχανης.
Το ιδανικο θα ηταν ενα τρακαρισμενο γυρω στα 2.000 κατευθειαν εδω πεταμενο σε καροτσα με εξοδα μεταφορικα και μονο.

Υ.Γ Δεν ειδα το edit σου.Και παλι πολλα ειναι ρε γμτ με 3500 βρισκω εγχωριο 650:sick:

byron
03/08/2007, 15:20
Ρε George για κοίτα και στους Ιταλούς (http://www.secondamano.it/iad/Auto_e_Moto/Moto_vendita/Suzuki/SV-650/13/213)

Ενα σκασμό SV έχει κοντά στα 2500?.

Nik0s
03/08/2007, 15:22
Ψάχνοντας κάτι άλλο, είχα βρει αυτούς μια φορά - δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις...

www.expertcar.gr

byron
03/08/2007, 15:25
Παλαιότερα είχα ψάξει για μεταχειρισμένα ή καινούργια στο www.mobile.de

Δεν μπορώ να μπώ από δώ αλλά για ρίξε μια ματιά

gcrook
03/08/2007, 15:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ρε George για κοίτα και στους Ιταλούς (http://www.secondamano.it/iad/Auto_e_Moto/Moto_vendita/Suzuki/SV-650/13/213)

Ενα σκασμό SV έχει κοντά στα 2500?.

Κοιταω κοιταω Βυρωνα....
Καλα φαινονται απο τιμη αλλα πρωτιστως με ενδιαφερει να μην εισαγω μοτοσυκλετα, αλλα ανταλλακτικα.
Κοινως να βρω ενα χωρις πινακιδες και ας ειναι ενα τσουρμο σιδερα, αρκει ο κινητηρας να δουλευει.

byron
03/08/2007, 15:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κοινως να βρω ενα χωρις πινακιδες και ας ειναι ενα τσουρμο σιδερα, αρκει ο κινητηρας να δουλευει.

Ρε Γιώργο, αφού τα ξέρεις. Υπάρχει περίπτωση να είναι μπ@υρδέλο το μηχανάκι και να είναι οκ ο κινητήρας;

Αν είναι τόσο ιδιαίτερο/περίεργο και μοναδικό το μοτέρ του SV, και κατά πάσα πιθανότητα θα σου πάει η επισκευή ένα σκασμό λεφτά, μήπως να κοίταγες κάτι άλλο;

gcrook
03/08/2007, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
Ρε Γιώργο, αφού τα ξέρεις. Υπάρχει περίπτωση να είναι μπ@υρδέλο το μηχανάκι και να είναι οκ ο κινητήρας;

Αν είναι τόσο ιδιαίτερο/περίεργο και μοναδικό το μοτέρ του SV, και κατά πάσα πιθανότητα θα σου πάει η επισκευή ένα σκασμό λεφτά, μήπως να κοίταγες κάτι άλλο;

Ναι ρε συ τρακαρισμενα με χαμηλη αξια και με κινητηρα με λιγα χλμ υπαρχουν παντου.
Απλως οι ανταλλακτικαδες εδω περα εχουν κυριως μοτερ απο SS,και απο μηχανακια που κυκλοφορουν πολυ.
Οσο για την γενικη επισκευη, δεν ειναι δουλεια που κοστιζει οσο ενα ζευγαρι λαστιχα το ξερεις.

Αλλο μηχανακι δεν χρειαζομαι.
Εναν πουστη μαστορα που να μην μου τα λεει "περιεργα" χρειαζομαι.
Ειδικα ο τελευταιος που μιλησα.
Μου εβγαλε κοστολογιο που περιελαμβανε καινουργιο στροφαλο.
Χωρις να το πολυψαξει.
Βρε δε γαμιομαστε λεω γω.....

Cpt. Haddock
03/08/2007, 16:02
Ρε Γιώργη...

Μηπως αξίζει να πάρεις ένα αλλο ΣΒ (εκεί απο τους ιταλούς) και να μη μπλέκεις με μαστόρια ανταλλακτικά, αλλαγες κλπ

:sick:

gcrook
03/08/2007, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε Γιώργη...

Μηπως αξίζει να πάρεις ένα αλλο ΣΒ (εκεί απο τους ιταλούς) και να μη μπλέκεις με μαστόρια ανταλλακτικά, αλλαγες κλπ

:sick:

Ναι ρε συ Ηλια αυτο λεμε, αλλα η εισαγωγη(μεταφορα) ,εκτελωνισμος,και το κερδος του εμπορα προσεγγιζει τα 4.000και σε πολλεςπεριπτωσεις ξεφευγουμε κατα πολυ ακομα και απο αυτο το ποσο,και εγω θελω να εισαγω μοτο σαν ανταλλακτικα (κοινως τρακαρισμενη) ,ωστε να γλυτωσω πινακιδες και εκτελωνισμους (ακομα καλυτερα και χωρις πλαισιο μονο μοτερ)
Για τοσα λεφτα εχω ενα εκατομμυριο εναλλακτικες.

Αγοραζω απο εδω ενα ολοκληρο μηχανακι,παιρνω μοτερ κομπλε αγωνιστικο απο Αμερικη,Αγγλια,το παω σε τοπ μηχανικο και το βγαζω τουμπανο, φερνω κιτακι απ'εξω και αλλα πολλα.

Ρε που εμπλεξα ο πουστης καλοκαιριατικα:sick:

byron
03/08/2007, 16:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ρε Γιώργη...

Μηπως αξίζει να πάρεις ένα αλλο ΣΒ (εκεί απο τους ιταλούς) και να μη μπλέκεις με μαστόρια ανταλλακτικά, αλλαγες κλπ

:sick:

+1
Aν θυμάμαι καλά είχε ποστάρει την (απλή) διαδικασία ο Senninha με ένα TLR 1000 που πήρε από Ιταλία.

Cpt. Haddock
03/08/2007, 16:14
Δεν ξέρω ρε Γιώργη, κάνε οτι πιστεύεις (και σε παίρνει) καλύτερο...

Εγω θα χαρώ να σε ξαναδώ σύντομα με το μοτόρι σου locked and loaded :beer: :beer: :beer:

gcrook
03/08/2007, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από srx6
+1
Aν θυμάμαι καλά είχε ποστάρει την (απλή) διαδικασία ο Senninha με ένα TLR 1000 που πήρε από Ιταλία.

Ωχ ναι ρε συ δικιο εχεις τωρα θυμηθηκα θα το ψαξω.:look: