PDA

View Full Version : KTM 990 Adventure i.e. A.B.S γνωμες



taksidiotis25
04/08/2007, 05:05
παιδια εχω σταμπαρει την συγκεκριμενη μηχανη και μπορω να πω οτι μου αρεσει πολυ.
παιζει να την παρω καποια στιγμη λογω του οτι εχω λοξα με τις μηχανες αυτου του τυπου.
τι λεει η συγκεκριμενη?
με ενδιαφερει η ποιοτητα κατασκευης.
το δουλεμα του κινητηρα,δεν μου αρεσει να ακουω κροταλισματα.θελω ομαλη λειτουργια.
αν καιει λαδι.
αν εχει προβληματα που ειναι και το πιο βασικο.
ξερω ζηταω πολλα ομως πολλα εχουν ακουστει στο θεμα προβληματα και θελω να ειμαι σιγουρος κι εγω αλλα και αλλοι ενδιαφερομενοι σε μια τετοια κινηση αγορας.



98426

Xlitos
04/08/2007, 12:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25

το δουλεμα του κινητηρα,δεν μου αρεσει να ακουω κροταλισματα.θελω ομαλη λειτουργια.
αν καιει λαδι.
αν εχει προβληματα που ειναι και το πιο βασικο.
ξερω ζηταω πολλα ομως πολλα εχουν ακουστει στο θεμα προβληματα και θελω να ειμαι σιγουρος κι εγω αλλα και αλλοι ενδιαφερομενοι σε μια τετοια κινηση αγορας.

ομαλη λειτουργια κινητηρα δεν παίζει...δικύλιδρο on-off είναι όχι street τετρακυλινδρο.Εχεις τους απαραιτητους κραδασμους.

απο προβληματα το στανταρ ειναι τρομπα συμπλέκτη,την αλλαζεις με αφτερμαρκετ οπωσδηποτε.

επίσης ελπιζω να ξερεις να κανεις μόνος σου σερβις γιατι η τσεπη σου θα διαμαρτυρηθει έντονα..

(δες το λινκ)

http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=10315

stavrouliasp
04/08/2007, 13:12
Από την εμπειρία μου επάνω της έχω να πω πως είναι ένα πολύ καλό μηχανάκι. Δεν έχει ιδιαίτερους κραδασμούς, όχι δηλαδή περισσότερους από άλλα δικύλινδρα. Λάδια δεν καίει ακόμη και σε ζορισμένη χρήση που φαντάζομαι γιαυτό την θέλεις...Όσα προβλέπει μόνο ο κατασκευαστής. Από ποιότητα κατασκευής είναι αρκετά καλή και δεν θα έχεις προβλημα με πλαστικά και τα σχετικά. Στο δούλεμα της μηχανής η αλήθεια είναι οτι κάνει κάτι περίεργους θορύβους αλλά είναι οι φυσιολογικοί. Με άλλα λόγια μη νομίζεις οτι πρόκειται να σου διαλυθεί. Τα σέρβις είναι ακριβά και τα ανταλλακτικά πανάκριβα!!!Εάν μάλιστα σου έρθουν μετά από μήνες (για εξεζητημένα μιλάω αλλά δεν έχει σημασία). Αυτό που θεωρώ αρνητικό είναι η αυξημένη κατανάλωση, η έλλειψη δείκτη βενζίνης και η υπερβολική ζέστη που βγάζει στο δεξί σου πόδι. Δες μεταχειρισμένη οποσδήποπτε! Παίζουν πολύ καλές ευκαιρίες. Εγώ την πούλησα 10.500€ καινούρια...:sad:

taksidiotis25
05/08/2007, 00:48
μπα αν την παρω μονο για καινουρια με ενδιαφερει.αλλα ειναι και ktm γαμωτο και φοβαμαι.

OldMan
06/08/2007, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
μηχανες αυτου του τυπου.
Δηλαδή ??? :confused:

Nik0s
06/08/2007, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
μπα αν την παρω μονο για καινουρια με ενδιαφερει.αλλα ειναι και ktm γαμωτο και φοβαμαι.

Be afraid - be very afraid :evil:

:D

DUKASII
06/08/2007, 13:17
mh pareis ayto to mixanaki einai problhmatiko kai me agria antriki leitoyrgia.

pare kana cb-f 1000 poy einai hremo aproblhmatisto kai me xalarh kai hpion tonon leitoyrgia.:wave2:
ekei poy paei to ktm esy de tha thes na pas opote ti na to kaneis re filaraki.?

,me to cb-f tha kaneis ta panta omorfa kai oraia.kai abs kai ie kai apo ola. telos.

sas
06/08/2007, 13:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
kairos htan na pa8eis kai sy kati! :D :blush: :D

αφού φαγωθήκανε τα προηγούμενα σχόλια ας φάω και αυτό αφού δημιουργεί λανθασμένες εντυπώσεις

rsp
06/08/2007, 14:16
:smokin:

taksidiotis25
18/08/2007, 23:02
λοιπον μαλλον δευτερα θα παω να αφησω την varadero και θα παρω το 990,ελπιζω να μην το μετανιωσω.

vagkan
19/08/2007, 13:46
όχι ότι μου πέφτει λόγος αλλά δεν ήτανε να δώσεις το βερσις για το ΚΤΜ?

Πάντως ένα είναι σίγουρο: ότι και να αγοράσεις από μοτο, σίγουρα χανεις λεφτά (αυτό αφοράει στο άν θα το μετανοιώσεις). Είπαμε μηχανή αγοράζεις, όχι οικόπεδο.

να το πάρεις το κορίτσι και εγώ το θέλω. Αντε και καλές βόλτες.:beer: :beer: :beer:

taksidiotis25
22/08/2007, 19:23
και ναι λοιπον τελικα την πηρα την μηχανη,πραγματικα δειχνει να ειναι φανταστικη.καμια σχεση με οτι εχω οδηγησε μεχρι τωρα.
οριστε και τα 2 μου καμαρια.

http://www.imageshack.gr/images/zzkyjjzmmct2zzdy1cmz.jpg (http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=zzkyjjzmmct2zzdy1cmz.jpg)

vagkan
22/08/2007, 19:38
ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΣ!!!!!!!!!!!!:a18: :a20: :a18: :a20: :a19: :a20:


μονο να βγάλεις το καζανάκι απο πίσω, δεν της παει....
περιμένουμε πρώτες εντυπώσεις.

OldMan
22/08/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
και ναι λοιπον τελικα την πηρα την μηχανη,πραγματικα δειχνει να ειναι φανταστικη.καμια σχεση με οτι εχω οδηγησε μεχρι τωρα.

Μπράβο και συγχαρητήρια, αλλά θα πρέπει να αποφασίσεις πως θα σε φωνάζουμε τώρα ...

(το Jacueline είναι "πιασμένο" ...) :wave2:

vagkan
27/08/2007, 08:35
Παιδιά ο ταξιδιώτης 25 το πουλάει τώρα για να πάρει το 1200... Τζάμπα τα πανυγήρια και τα συγχαρίκια.

iagos
29/08/2007, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
Παιδιά ο ταξιδιώτης 25 το πουλάει τώρα για να πάρει το 1200... Τζάμπα τα πανυγήρια και τα συγχαρίκια.
Ευνόητη η απορία... Γιατί το πουλάει, τι δεν του άρεσε;

taksidiotis25
29/08/2007, 14:57
τι δεν μου αρεσε.
λοιπον δεν μου εδειχνε χιλιομετρα οπως επισης δεν μετρουσε και χιλ λογω του οτι ειχε μια καλωδιωση προβλημα οπως μου ειπαν απο το service,πρωτο στραβο για μενα.
επειτα ακολουθει οτι το μοντελο που πηρα περνουσε ανακληση που αυτο σημαινει αλλαγμα τα σωληνακια των φρενων πισω απο οτι καταλαβα και γραναζι μιζας.
στα καλα τρομερο στησιμο,γκαζι,του ηπια το αιμα πριν το δωσω.
στα αρνητικα,κακη αισθηση του μπροστινου φρενου.καμια σχεση με το sm Που εχω.

επισης μια ερωτηση,οταν ρε παιδια σκας σχεδον 30 χιλιαρικα για 2 μηχανακια στην hellinmoto δεν θα πρεπε να μου κανουν κανενα δωρο?συναγερμο ας πουμε?

MikeG
29/08/2007, 14:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
τι δεν μου αρεσε.
λοιπον δεν μου εδειχνε χιλιομετρα οπως επισης δεν μετρουσε και χιλ λογω του οτι ειχε μια καλωδιωση προβλημα οπως μου ειπαν απο το service,πρωτο στραβο για μενα.
επειτα ακολουθει οτι το μοντελο που πηρα περνουσε ανακληση που αυτο σημαινει αλλαγμα τα σωληνακια των φρενων πισω απο οτι καταλαβα και γραναζι μιζας.
στα καλα τρομερο στησιμο,γκαζι,του ηπια το αιμα πριν το δωσω.
στα αρνητικα,κακη αισθηση του μπροστινου φρενου.καμια σχεση με το sm Που εχω.

επισης μια ερωτηση,οταν ρε παιδια σκας σχεδον 30 χιλιαρικα για 2 μηχανακια στην hellinmoto δεν θα πρεπε να μου κανουν κανενα δωρο?συναγερμο ας πουμε?

Στο τελευταίο περί δώρων έχει πολύ δίκιο. Τα παλικάρια είναι πολύ "τσίπιδες να το πω"

:wave2:

apav
29/08/2007, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
λοιπον δεν μου εδειχνε χιλιομετρα οπως επισης δεν μετρουσε και χιλ λογω του οτι ειχε μια καλωδιωση προβλημα οπως μου ειπαν απο το service

Γι' αυτό ίσως ευθύνεται το μαγαζί που έσβηνε και έβαζε χλμ. Μπορεί να ξέχασε να βιδώσει κανά καλώδιο βάλε-βγάλε. :bigcry:

taksidiotis25
29/08/2007, 16:30
delete.

vagkan
29/08/2007, 19:51
Είπες: επισης μια ερωτηση,οταν ρε παιδια σκας σχεδον 30 χιλιαρικα για 2 μηχανακια στην hellinmoto δεν θα πρεπε να μου κανουν κανενα δωρο?συναγερμο ας πουμε?


Λάθος: έδωσες 15 τα πήρες πίσω και τα ξανάδωσες....



Τα προβλήματα που αναφέρεις (χιλιόμετρητής) είναι ίσον τίποτα.
Το ότι περνούσε ανάκληση και αλλάζαν τα σωληνάκια είναι υπέρ κατά την γνώμη μου.


Είπες: για να παρει καποιος πλεον μηχανη ακομα και καινουρια πρεπει να το ψαξει πολυ,κι οχι τοσο για την μηχανη αλλα για τα καταστηματα που υπαρχουν εδω.

...ειδικά με τόσα καινουργιομεταχειρισμένα που έχεις φτιάξει στο Ηράκλειο...
:beer: :beer:

gtsagas
14/09/2007, 08:27
taksidioti25
το μηχανακι το πουλησες? αν οχι ποσο το δινεις

ευχαριστω