PDA

View Full Version : Τέλειο, καταπληκτικό, το θέλω!!!



McGyver
05/08/2007, 11:41
:D (http://www.oregonscientific.co.uk/product.asp?p=546)

? 130,00 στο http://www.louis.de ...

Και το είδα μόλις δύο μέρες μετά την αγορά camcorder και εξωτερικής κάμερας, γαμώτο!

slacker
05/08/2007, 11:45
Την κάμερα λες, ε;


98494

McGyver
05/08/2007, 11:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Την κάμερα λες, ε;

:winka:

slacker
05/08/2007, 11:48
Στην αρχή δεν είδα καλά και νόμιζα ότι κάνει 130 το shoei και ήμουν έτοιμος να κοπανήσω το κεφάλι μου στον τοίχο, πριν 3 μέρες πήρα κράνος :rotflmao:

Defiant
05/08/2007, 11:50
Ρε μαγκα θα σου προτεινα καλυτερα κατι σε Balrog :lol: :lol: :lol:



<-----------------------

Tropeas
05/08/2007, 12:10
Ωπα!!!
αν εχεις υπομονή θα την χτυπήσω απο Σεπτέμβριο!!!

kiriakost
05/08/2007, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από slacker
Στην αρχή δεν είδα καλά και νόμιζα ότι κάνει 130 το shoei και ήμουν έτοιμος να κοπανήσω το κεφάλι μου στον τοίχο, πριν 3 μέρες πήρα κράνος :rotflmao:



:eyepop: :lol: :rotflmao: Καλά πας , παραλίγο να ήμασταν παρέα !!


.


98501

Nikoskazer2000
06/08/2007, 00:36
Θωμά κανένα αγγλικό link στην σελίδα υπάρχει; :winka:

...γιατί η πιστωτική κάρτα είναι μόλις μερικά εκατοστά μακριά μου! :smokin:

AFTER
06/08/2007, 00:45
# maximale Videoaufl&#246;sungen: 640 x 480 Pixel bei 30 Bildern/sec.
# Videoaufzeichnungsformat: AVI (MJPEG)
# SD-Speicherkarten kompatibel (max. 2 GB)



Δεν μας λεει ομως ποση ωρα τραβαει με 2gb μνημη

kiriakost
06/08/2007, 00:57
Υπολόγισε περίπου 600kb το δευτερόλεπτο .

Nikoskazer2000
06/08/2007, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν μας λεει ομως ποση ωρα τραβαει με 2gb μνημη

Περίπου 30min. αν συγκρίνω τα 15min. που τραβάω με 1GB στο άδειο memory stick της Cybershot μου με τα ίδια specs για βίντεο.

(ναι είναι λίγο ρε γμτ.) :sad:

KeLeYTiS
06/08/2007, 00:59
Παιδια ολα τα πραγματα του louis τα φερνει ο μοτοπισαρης στην τιμη του site ΧΩΡΙΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ

Οποτε αν παρετε κατι απο το site μεσω μοτοπισαρη τα παιρνετε οσο γραφει το site χωρις μεταφορικα ...

Ελπιζω να μην θεωρηθει διαφημιση απλα επειδη το ξερω λεω να το πω :wave2:

gcrook
06/08/2007, 01:00
http://www.qualityitemsofmontana.com/index.php?main_page=product_info&products_id=3
http://cgi.ebay.com/ATC-2000-Wireless-Helmet-action-camera-cam-ATC2000-2k_W0QQitemZ220136633578QQihZ012QQcategoryZ48514QQcmdZViewItem
http://www.amazon.com/gp/product/B000F5FKHI/102-1837535-5967317

Ετσι και αλλιως μπουρδελο καμερα ειναι, αλλα για 90 δολλαρια πανω-κατω θα το ρισκαρω.
Θελω και κατι πλανα απο το ψαλιδι κριμα ειναι να διαλυσω την Canon:smokin:

gcrook
06/08/2007, 01:18
Update....

Εριξα μια ματια στο μανιουαλ για τα τεχνικα χαρακτηριστικα και ειδα και ενα demo video.

Λεπον.
Με 2 γιγα καρτα μνημης η ωρα εγγραφης σε 650x480 με 30 fps αγγιζει την μια ωρα.
Ποιοτητα μετρια, αλλα για την δουλεια που προοριζεται (extreme sports) μαλλον ειναι μια χαρα.
Δεν θυμαμαι να διαβασα κατι για την αυτονομια, αλλα μαλλον πρωτα θα τελειωνει η καρτα (σημ πρεπει να αγορασετε SD card) γιατι ο χρονος εγγραφης της καμερας με τα 32 mb ενσωματωμενα δεν φτανει ουτε για Ζητω!
Η μεγαλη μαλακια ειναι οτι δεν υποστηριζει USB2.0 (κατσε Πολυχρονη να το κατεβασω στο Πισι, φτιαξε και ενα καφε... )


Δεν ειναι η καμερα που θα την βαλετε στην μηχανη για να δειτε την βολτα στο βιντεο να γουσταρετε, η ενα εργαλειο για να κρατησετε πλανα απο τις διακοπες σας.
Ειπαμε ειναι μια μικροκαμερα για action sports και μονο, ωστε να υποστει κακομεταχειριση,και ωστε να ξυπνησει το σκηνοθετικο σας δαιμονιο (δεστηνα Κωστα στο κλαδι του δεντρου θα περασω ξυστα με το ΚΤΜ, - που να την βαλω;...-στον πατο σου!) και τετοιες καταστασεις...:lol:
































Λεω να την χτυπησω........:rotflmao: :rotflmao:
Λαμπρος Μητσος και λοιπα αγορια που συμμετεχουν σε low budget παραγωγες στα Μεγαρα ακουνε;:smokin:

kiriakost
06/08/2007, 01:19
Παιδιά ηρεμήστε , η ανάλυση αυτή είναι χώμα .. στα 10 μέτρα μπροστά , όλα θα φαίνονται θολά .

Θα μου πεις , γιατί την βγάλανε .... εεε εντάξει τώρα , εδώ πουλάνε ψυγεία στους Εσκιμώους .

Ακομα και πραγματική βιντεοκάμερα να βάλεις απάνω στην μηχανή , θα τρελαθεί το Auto Focus,
και δεν θα δεις τίποτα .

Ειμαι σίγουρος , οτι αυτή η πατατούλα , έχει σταθερή εστίαση .
Με αποτέλεσμα , να την ρυθμίσεις , για παράδειγμα για μακρυά , και όταν τραβάς το κοντέρ , θα φαίνεται θολό , και το αντίστροφο .

kiriakost
06/08/2007, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Υπολόγισε περίπου 600kb το δευτερόλεπτο .



Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Update....

ωρα εγγραφης σε 650x480 με 30 fps αγγιζει την μια ωρα.


2.000.000 ΜΒ / 55 min = 36,36 MB / 60Sec = 603kb ;)

gcrook
06/08/2007, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost


Ειμαι σίγουρος , οτι αυτή η πατατούλα , έχει σταθερή εστίαση .
Με αποτέλεσμα , να την ρυθμίσεις , για παράδειγμα για μακρυά , και όταν τραβάς το κοντέρ , θα φαίνεται θολό , και το αντίστροφο .

Ειναι επιτηδες ετσι φτιαγμενες ωστε να μην φοκουσαρουν με τον τροπο που φοκουσαρουν οι DV καμερες, εκτος και αν πλησιασεις στα 10 εκατοστα το δαχτυλο σου οπου εκει θα θολωσουν ολα, η δεν θα γινει τιποτα.
Συνηθως οι φακοι τους ειναι αν μπορουμε να το πουμε, ευρυγωνιοι απο κατασκευης, ωστε να πιανουν μεγαλο καδρο.
Ειπαμε για την δουλεια τους ειναι τζιτζι.
Για τον χομπιστα βιντεακια, που θα θελει να ρυθμισει ,focus,shutter speeds,εκθεση φωτος κτλ ομως...δεν.....

Nikoskazer2000
06/08/2007, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Παιδιά ηρεμήστε , η ανάλυση αυτή είναι χώμα .. στα 10 μέτρα μπροστά , όλα θα φαίνονται θολά .

Θα μου πεις , γιατί την βγάλανε .... εεε εντάξει τώρα , εδώ πουλάνε ψυγεία στους Εσκιμώους .

Ακομα και πραγματική βιντεοκάμερα να βάλεις απάνω στην μηχανή , θα τρελαθεί το Auto Focus,
και δεν θα δεις τίποτα .

Ειμαι σίγουρος , οτι αυτή η πατατούλα , έχει σταθερή εστίαση .
Με αποτέλεσμα , να την ρυθμίσεις , για παράδειγμα για μακρυά , και όταν τραβάς το κοντέρ , θα φαίνεται θολό , και το αντίστροφο .

Πάντως θα είναι καλύτερο απ' το να ρισκάρω το Ν73 μου στη θήκη του μαχαιριού ψαρέματος δεμένη πάνω στη γάμπα μου...:rolleyes:

kiriakost
06/08/2007, 01:32
Εεεεε καλά τώρα !! ... άμα είναι να σας χαλάσω το γλέντι .. φεύγω .

Εγω μίλησα από τεχνική σκοπιά , για να κατευνάσω λιγάκι την αισιοδοξία σας .


Κατα τα άλλα , καλά χιλιόμετρα , και καλά ψάρια :lol:

gcrook
06/08/2007, 01:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
2.000.000 ΜΒ / 55 min = 36,36 MB / 60Sec = 603kb ;)

Κατι δεν μου αρεσει εδω.
603 kb ειναι το bitrate/sec ?:confused:


Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Εεεεε καλά τώρα !! ... άμα είναι να σας χαλάσω το γλέντι .. φεύγω .

Εγω μίλησα από τεχνική σκοπιά , για να κατευνάσω λιγάκι την αισιοδοξία σας .



Ειπα εγω οτι ειναι καλη καμερα;
Ελα ομως που δενεται σε σημεια της μοτο που δεν μπορεις με DV (ψαλιδι,στα φερινγκ,στους καθρεπτες κτλ) .
κανουμε και ενα upscaling μετα στο βιντεο να δεσει με το 720χ576 της DV, κοβουμε και μερικα καρε, παιζουμε και με το χρωμα (η το κανουμε 80% ασπρομαυρο και κραταμε και ενα χρωμα της αρεσκειας μας) ,τραβαμε και εναδυοτριαδεκα φιλτρα, και βουρ για το Χολιγουντ.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Nikoskazer2000
06/08/2007, 01:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Κατι δεν μου αρεσει εδω.
603 kb ειναι το bitrate/sec ?:confused:

Και 'μενα δε μου πάει κάτι καλά εδω.

Εχω μια Cybershot W100 και τραβάει σε 640x480 @ 30fps και το αποθηκεύει σε mpeg1 μορφή με μονοφωνικό ήχο.

Το memory stick είναι 1GB και γεμίζει (απο άδειο μιλώντας) σε 15 λεπτά. WTF???

Το bitrate ομως, χωρίς να βάζω και το χέρι μου στη φωτιά, πρέπει να φτάνει το 1MB/sec.

Nikoskazer2000
06/08/2007, 01:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
...κανουμε και ενα upscaling μετα στο βιντεο να δεσει με το 720χ576 της DV, κοβουμε και μερικα καρε, παιζουμε και με το χρωμα (η το κανουμε 80% ασπρομαυρο και κραταμε και ενα χρωμα της αρεσκειας μας) ,τραβαμε και εναδυοτριαδεκα φιλτρα, και βουρ για το Χολιγουντ.:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Γειά σου ρε Γιώργο Spielberg!!!!
:lol: :rotflmao: :beer: :rotflmao: :lol:

gcrook
06/08/2007, 01:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000
Γειά σου ρε Γιώργο Spielberg!!!!
:lol: :rotflmao: :beer: :rotflmao: :lol:

Ρε τα μισα που εγραψα ηταν μαλακιες:bawl:
Δεν γινονται ρε συ:rotflmao:

Nikoskazer2000
06/08/2007, 01:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ρε τα μισα που εγραψα ηταν μαλακιες:bawl:
Δεν γινονται ρε συ:rotflmao:

Ε αμα είναι να δουλεύεις με κανένα virtual dub ή κάπως έτσι μαμισέτα, αλλα δουλεύεις με Premiere κάνεις τα πάντα.

Θυμάμαι το '99 που έκανα επεξεργασία και κωδικοποίηση βίντεο στο Premiere εκείνης της έκδοσης (5.0 νομίζω) και ο μόνος περιορισμός τότε ηταν η επεξεργαστική ισχύ του μηχανήματος που δούλευες.

Πραγματικά εκπληκτικό πρόγραμμα, το καλύτερο!

marulis
06/08/2007, 01:53
Που είναι ο ταχυδρόμος ? ???

Θα τον ενδιαφέρει , στα σίγουρα!!!!!!!!!!!


:lol: :lol:

gcrook
06/08/2007, 01:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από marulis
Που είναι ο ταχυδρόμος ? ???

Θα τον ενδιαφέρει , στα σίγουρα!!!!!!!!!!!


:lol: :lol:

Καλα στανταρ:wacko:

gcrook
06/08/2007, 01:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikoskazer2000


Πραγματικά εκπληκτικό πρόγραμμα, το καλύτερο!

Μπουρδελο ειναι σε σχεση με ενα "καλοστημενο" Vegas, αλλα μην την παμε αλλου την κουβεντα.:beer:
(θα μπει και κανενας που οντως ξερει απο digital video και θα μας αρχισει στα μπινελικια):look: :look:

KeLeYTiS
06/08/2007, 02:13
http://www.bikenet.gr/index.php?option=com_smf&Itemid=89&topic=6007.120

Nikoskazer2000
06/08/2007, 02:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μπουρδελο ειναι σε σχεση με ενα "καλοστημενο" Vegas, αλλα μην την παμε αλλου την κουβεντα.:beer:
(θα μπει και κανενας που οντως ξερει απο digital video και θα μας αρχισει στα μπινελικια):look: :look:


+1
:a10:

Tropeas
06/08/2007, 05:16
Για τα λεφτά που πωλείται είναι ΑΨΟΓΗ!
για πείτε μου αγαπητοί μίνι spielberg πόσα θέτε για τις υπερπαραγωγές σας μόνο σε εξοπλισμό? 2 ή μήπως έως και3 χιλιαρικάκια για μια καλή HD με φίλτρα φακούς βάσεις και μαλακίες και αν γουστέρνετε να την βάζετε σε μια μοτοσυκλέτα ίδιας ή διπλής αξίας ΟΚ!

αν με αρέσει, θα πάρω άλλες 2 σε αυτήν την τιμή και θα έχω πλάνα απο παντού...:beer: :wave2:

McGyver
06/08/2007, 07:43
Άντε, ας την πάρει κάποιος να τη συγκρίνουμε με το δικό μου setup (Aiptek) να δω αν αξίζει να πάρω κι εγώ μια...

:wave2:

AFTER
06/08/2007, 09:29
H αναλυση ειναι μια χαρα για να βλεπεις στην τηλεοραση, μαλλον υπεραρκετη

Οι sd καρτες ειναι τζαμπα πλεον, οποτε No problemo

Και τι εγινε ρε crooki που δεν εχει usb2.0?
Βγαζεις την καρτα την βαζεις σε ενα card reader και εισαι αρχοντας

Ταξιδευτής
06/08/2007, 11:02
Παιδια, μια προειδοποιηση: πριν κανα μηνα που σκεφτομουν μια φτηνη καμερα για να τραβαω κανενα on board video απο καμια βολτα, επεσα πανω στην συγκεκριμενη καμερα της Oregon.

Απο τα οσα διαβασα στο δικτυο απο χρηστες που την εχουν, και -πολυ πιο σημαντικο- απο τα βιντεο που ειδα, η ποιοτητα εικονας ειναι επιεικως απαραδεκτη.
Βασικα απο οτι εχω καταλαβει διαβαζοντας ξενα φορα, η συγκεκριμενη καμερα εχει μεγαλο θεμα με το τρεμουλιασμα της εικονας στον καθετο αξονα. Καποιοι λενε οτι φταιει η βαση αλλα ΜΑΛΛΟΝ εχει να κανει (περισσοτερο) με το οτι επηρεαζεται απο τα ηλεκτρικα της -εκαστοτε- μηχανης. :sick:

Πριν την αγορασετε δειτε προσεκτικα βιντεακια της. Στο youtube εχει μερικα αλλα λογω συμπιεσης ισως δεν ειναι αρκετα για να κρινετε την ποιοτητα της αλλα κυκλοφορανε και μερικα full βιντεο της συγκεκριμενης καμερας...

Α! Επισης ο ταχυδρομος την ΕΧΕΙ την συγκεκριμενη καμεριτσα και την ειδα τις προαλλες. :o Σαν γκατζετακι ωραιο ειναι, αλλα απο βιντεο.... :sick:

Ταξιδευτής
06/08/2007, 11:08
Εδω φαινεται χαρακτηριστικα το τρεμουλιασμα που ελεγα. Δειτε και κρινετε!

http://www.youtube.com/watch?v=zqFzRB4QJAk

http://www.youtube.com/watch?v=ERud-h0tNys :uplate: :sick: :sick:

Εγω τετοια ποιοτητα εικονας και "σταθεροτητας" την βρισκω το λιγοτερο απαραδεκτη:
http://www.youtube.com/watch?v=OgSUcpaXXqo :hypnotize

Εδω φαινεται σαν να γινεται σεισμος! :uplate: :hypnotize http://www.youtube.com/watch?v=Y_-M7vUXSOw

Θα ψαξω να βρω και μερικα ασυμπιεστα βιντεο της καμερας για να δειτε.

Update: Eδω εχει κριτικες απο χρηστες της καμερας. Καλο ειναι να δειτε τι λενε: http://www.engadget.com/2006/10/24/oregon-scientific-busts-out-head-mountable-atc-2000-webcam/#comments

Και εδω εχει ενα πληρες review της καμερας απο το εγκυρο site Helmet Cam Central, και ΠΟΛΛΕΣ κριτικες απο χρηστες! http://helmetcameracentral.com/2006/11/06/oregon-scientific-atc2k-atc-2000-helmet-camera/


Προσωπικη μου συμβουλη; ΜΑΚΡΥΑ! :nono:
Επειδη βλεπω πολλα παιδια εδω που θελουν να την παρουν την συγκεκριμενη, δεν θελω να κλαιτε τα λεφτα σας μετα.... :sad:

AFTER
06/08/2007, 11:18
Εγω πιστευω με αυτα που ειδα(ταξιδευτη), οτι η καμερα εχει σοβαρο προβλημα συμπιεσης των αρχειων, για αυτο και αυτο το χασιμο των frames

130? με αυτην την ποιοτητα?
Τελικα δεν ειναι και τοσο φτηνη
Καλυτερα να παρετε μια κανονικη καμερα με 200? ή και μια μεταχειρισμενη, και να εχετε αριστη ποιοτητα
Αν εχει και εισοδο video in για εξωτερικη καμερουλα(απο 30?) ακομα καλυτερα

Ταξιδευτής
06/08/2007, 11:30
Η ποιοτητα για εμενα ειναι απο κακη εως απαραδεκτη. Ειναι τελεια καμερα για extreme ληψεις, οπως πχ να την πεταξεις απο υψος μεσα σε νερο και να δεις μετα τι "εβλεπε".

Αλλα για τη χρηση που τη θελουμε ολοι εμεις -μοτοσυκλετα- η ποιοτητα ειναι απλα χαλια.

Με τα ιδια λεφτα (~130 ευρω) μπορει να παρει καποιος μια μικρη φωτογραφικη (5-6 megapixels) και να τραβηξει ΠΟΛΥ καλυτερο βιντεο.

Με κατι παραπανω δε, στο site της Helmet Cam Central ειχα δει κατι καμερες της Sony, που συνδεονται με ενα μικρο εξωτερικο unit (σαν splitter) και τραβαει μια χαρα βιντεο.

zoropatra
06/08/2007, 11:32
ΡΕ σκηνοθετες και παραγωγοι να κανω μια ερωτηξη εγω που δεν τσερω?

υπαρχει περιπτωση να βρω μια καμερα καλη ποιοτητας,την οποια θα την εχω σε τσαντα στην πλατη

και η οποια θα μπορει να περνει μια μικροσκοπικη καμερα (π.χ σαν του υπολογιστη) την οποια θα την βαζω οπου θελω με καλωδιο και οτι τραβαει να αποθηκευεται στην καμερα?

McGyver
06/08/2007, 11:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ΡΕ σκηνοθετες και παραγωγοι να κανω μια ερωτηξη εγω που δεν τσερω?

υπαρχει περιπτωση να βρω μια καμερα καλη ποιοτητας,την οποια θα την εχω σε τσαντα στην πλατη

και η οποια θα μπορει να περνει μια μικροσκοπικη καμερα (π.χ σαν του υπολογιστη) την οποια θα την βαζω οπου θελω με καλωδιο και οτι τραβαει να αποθηκευεται στην καμερα?

Ναι...

zoropatra
06/08/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ναι...

που...

AFTER
06/08/2007, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra
ΡΕ σκηνοθετες και παραγωγοι να κανω μια ερωτηξη εγω που δεν τσερω?

υπαρχει περιπτωση να βρω μια καμερα καλη ποιοτητας,την οποια θα την εχω σε τσαντα στην πλατη

και η οποια θα μπορει να περνει μια μικροσκοπικη καμερα (π.χ σαν του υπολογιστη) την οποια θα την βαζω οπου θελω με καλωδιο και οτι τραβαει να αποθηκευεται στην καμερα?


Δεν διαβασες τι εγραψα πιο πριν
Α ρε γαμωτο αυτο το kawasaki σου εχει παρει τα μυαλα :lol:

zoropatra
06/08/2007, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Δεν διαβασες τι εγραψα πιο πριν
Α ρε γαμωτο αυτο το kawasaki σου εχει παρει τα μυαλα :lol:


1)δεν εκατσα να διαβασω ολες τις σελιδες.....μετα ειδα τις απαντησεις.....:D :D

2)δεν μου εχει παρει τα μυαλα πλεον το καβασακι αλλα το σουτζουκι!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

AFTER
06/08/2007, 11:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από zoropatra


2)δεν μου εχει παρει τα μυαλα πλεον το καβασακι αλλα το σουτζουκι!!!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το kawlasaki στα εχει παρει, για αυτο δεν ξερεις πλεον τι διαβαζεις

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

taxydromos
06/08/2007, 14:51
ει...την καμερα την εχω αγορασει..
δειτε τα βιντεακια στο μπαλι και στο καταφυγιο καλλεργη στις 'συναντησεις-βολτες' η το ταξιδιωτικο 'χιος' για να παρετε μια ιδεα..
τα 2gb κρατανε 45min,2μπαταριες ΑΑ για 8gb διαρκεια περιπου,ο ηχος δεν ειναι καθολου καλος..:wave2:

BINTEO (http://www.youtube.com/watch?v=sxPOVEB6sZg)

το τελευταιο κοματι στο βιντεο ειναι απο την casio exilim 6mp καντε συγκριση..

gcrook
06/08/2007, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
ει...την καμερα την εχω αγορασει..
δειτε τα βιντεακια στο μπαλι και στο καταφυγιο καλλεργη στις 'συναντησεις-βολτες' η το ταξιδιωτικο 'χιος' για να παρετε μια ιδεα..
τα 2gb κρατανε 45min,2μπαταριες ΑΑ για 8gb διαρκεια περιπου,ο ηχος δεν ειναι καθολου καλος..:wave2:

Βαλε λινκς Σωτηρη βαριομαστε να ψαχνουμε:lol:
Οσο για το τρεμουλιασμα, ειπαμε δεν εχει χαρακτηριστικα που ειναι στανταρ στις DV οπως image stabilization.

Ειναι και το γιουτουμπ για φαπες, αν δεν ανεβασεις συμπιεσμενο βιντεο κατα τα γουστα του, σκοτωνει την ποιοτητα.Οσο για την χαμηληγ αναλυση στα βιντεο εχει και λειτουργια η καμερα για 15 καρε το δευτερολεπτο για να χωρεσει διπλασιο βιντεο, αλλα δεν βλεπεται ετσι.

Επισης η αναλυση ειναι καπως παραπλανητικη.640χ480 τραβαει σε interlaced mode αρα σε υπολογιστη για να βγει βιντεο της προκοπης αφου γινει το frame blending η αναλυση πεφτει στο μισο 320χ240.
Ειναι και NTSC που πασχει σε ποιοτητα και βαθος χρωματος σε σχεση με τις PAL,ειναι και ο φακος ενας πλαστικος του κωλου (αντιστοιχος κινητου) με ενα CMOS sensor της πλακας, ε δεν θελει και πολλα για να καταλαβεις οτι ο λογος υπαρξης μιας τετοιας συσκευης ειναι για να πιασεις την ενταση, ενος ριψοκινδυνου σπορ το οποιο δεν θα μπορουσες να το τραβηξεις με κλασσικη καμερα (κανο καγιακ, μπαντζι, skydiving κτλ) εκτος και αν εχεις φραγκα.
Αμα την βρω παντως κατω απο 60 ευρω με μεταφορικα θα την δεσω στο ψαλιδι η στο undertray και στα @@ μου αν χαλασει.

gcrook
07/08/2007, 01:23
Συμπληρωνω οτι το τρεμουλιασμα που φαινεται στα λινκς του Ταξιδευτη εχει να κανει με τοποθετηση της καμερας σε σημειο που γαμιεται στους κραδασμους,(τιμονι) χωρις κατι να μεσολαβει για την απορροφηση αυτων.

Με ολες τις καμερες συμβαινει αυτο.
Κατα τα αλλα για 80 δολλαρια....
:smokin: