PDA

View Full Version : Συγκεντρωση Διαμαρτυριας στον τοπο του Ατυχηματος Σαββατο 2/10 και ωρα 9



Gandalf dr685sm
28/09/2004, 11:16
επειδή οι φωνές διαμαρτυρίας είναι πολλές ,και επειδή σε πολλά ..μα πολλά forums γίνεται κουβέντα για ενεργή συμμετοχή διαμαρτυρίας .. ποιοί απο εδώ θα ήταν διατεθιμένοι να συμμετέχουν σε κάτι τέτοιο...;


Ήδη στο Δ.Σ του Ανέμου και του TDM club , πιθανώς και του Varadero ετοιμάζεται να συζητηθεί επίσημα....


Gandalf



λογο του οτι τα πολλα λογια ειναι φτωχια και για να μην ειμαστε μονο λογια θα πρεπει να σηκωθουμε και να κανουμε κατι μονοι μας. αλοστε μας ποναει και εμας το θεμα. πολλες φορες εχουμε βρεθει να κηνδηνεψουμε απο καποιο μαλακα νταλικερι. λοιπων προτεινο το εξεις.

ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗΣ 9 ΣΤΑ ΜΑΚ ΝΤΟΝΑΤΣ στο 23ο χιλιομετρο θα ξεκηνησουμε να παμε στο σειμιο του ατυχηματος και θα παραταχτουμε για τουλαχιστον 1 ωρα δεξια και αριστερα με της μοτο για να κανουμε διαμαρτηρια. απλα να δοσουμε το παρων για να περασουμε καποιο μηνημα οτι κατι πρεπει να γηνη. μαλιστα θα ελεγα να κρεμασουμε στους καθρεπτες μας ενα μαυρο πανι σε ενδηξη πενθους. ας πιουμε τον καφε μας εκει ορθειοι και οχι σε καποιο καφε. αλοστε αυτο που θα κανουμε αφωρα ολους μας. εγω θα ειμαι εκει, γιατι πιστευω οτι κατι πρεπει να γηνη για να σωθουνε τα παιδια μας. θα σας περιμενω ολους....

γιωργος

Τα συγχωνευσα και τα κολλαω μαζι για να φαινονται καλυτερα και το κολλαω για να φαινεται.

Πρεπει να παμε οσοι περισσοτεροι μπορουμε εστω ενα λουλουδι ενα κερι να αναψουμε και να δωσουμε το παρων

periklisk
28/09/2004, 11:25
ΜΕΣΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Σαββατοκύριακο όμως.......

KaTaNaS
28/09/2004, 11:34
gnwmh mou prepei na ginei to syntomotero, prin kopasei apo MME, dioth oi ntelalhdes panta bohthoun se mia diamartyria

idi
28/09/2004, 11:36
το σκ?

crs-k
28/09/2004, 11:40
Count me in !!! :mad:

Dodok edessa
28/09/2004, 11:44
Παιδία εκτός απο αυτό το σαββατοκύριακο (παγκόσμιο εντούρο Σέρρες ),οποιαδήποτε άλλη μέρα και εγώ μέσα με Κανά δεκαριά καλόπαιδα από εδώ!:wave2:

crs-k
28/09/2004, 11:50
Ακομα κι απογευμα καθημερινης το συζηταω εγω!

Ολοι μπορουν αν το θελησουν, πιστευω.

Ας παρουν εστω και μια δυο ωρες αδεια, για τετοιο λογο δεν πιστευω οτι θα υπαρξει εργοδοτης που ΔΕΝ θα του δωσει.
Για τους "Αθηναιους" μια με μιαμιση ωρα ειναι το πολυ.

Αυριο ΟΛΑ τα σχολεια της χωρας θα ειναι κλειστα.

Ας κανουμε κι εμεις κατι ...

Julius
28/09/2004, 11:50
Aleksandre krata mas enhmerous file

kai ego mesa ean ginei SK

GST
28/09/2004, 11:52
οταν λεμε διαμαρτυρια εννοουμε να παμε στο σημειο του ατυχηματοσ και να πιουμε καθεδακι και να ερθουν τα καναλια να μασ παρουν συνεντευξη;;;; αν ειναι να παμε καμια 100αρια μηχανεσ να κλεισουμε το σημειο για 1 ωρα ναι ....γιατι μονο τοτε ισωσ λεω ισωσ να ευαισθητοποιηθουν ορισμενοι του υπεχοδε και υπουργειου συγκοινωνιων και καταλαβουν οτι αυτοι ευθυνονται για τη κατασταση στο εθνικο οδικο δυκτιο.....

αυτο που εννοω ειναι το ..αν ειναι να παμε ..ΝΑ ΠΑΜΕ.:mad:

periklisk
28/09/2004, 11:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
οταν λεμε διαμαρτυρια εννοουμε να παμε στο σημειο του ατυχηματοσ και να πιουμε καθεδακι και να ερθουν τα καναλια να μασ παρουν συνεντευξη;;;; αν ειναι να παμε καμια 100αρια μηχανεσ να κλεισουμε το σημειο για 1 ωρα ναι ....γιατι μονο τοτε ισωσ λεω ισωσ να ευαισθητοποιηθουν ορισμενοι του υπεχοδε και υπουργειου συγκοινωνιων και καταλαβουν οτι αυτοι ευθυνονται για τη κατασταση στο εθνικο οδικο δυκτιο.....

αυτο που εννοω ειναι το ..αν ειναι να παμε ..ΝΑ ΠΑΜΕ.:mad:

κάτι τέτοιο λέω και γω..... να κλείσουμε το σημείο..... και για 2 ώρες άμα λάχει!

Χρήστο και για απόγευμα μέσα!!!! Σωστό και αυτό.....

crs-k
28/09/2004, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
οταν λεμε διαμαρτυρια εννοουμε να παμε στο σημειο του ατυχηματοσ και να πιουμε καθεδακι και να ερθουν τα καναλια να μασ παρουν συνεντευξη;;;; αν ειναι να παμε καμια 100αρια μηχανεσ να κλεισουμε το σημειο για 1 ωρα ναι ....γιατι μονο τοτε ισωσ λεω ισωσ να ευαισθητοποιηθουν ορισμενοι του υπεχοδε και υπουργειου συγκοινωνιων και καταλαβουν οτι αυτοι ευθυνονται για τη κατασταση στο εθνικο οδικο δυκτιο.....

αυτο που εννοω ειναι το ..αν ειναι να παμε ..ΝΑ ΠΑΜΕ.:mad:

Μπορουμε να παραταξουμε τις μηχανες δεξια και αριστερα, "μειωνοντας" πρακτικα το πλατος του δρομου, ωστε να αναγκαζονται να πηγαινουν με μικροτερη ταχυτητα οι διερχομενοι π.χ.
Δεν ειμαι υπερ της "εξτρεμιστικης" ή "αντικοινωνικης" γενικα συμπεριφορας ...

Θα ακολουθησω βεβαια σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εκδηλωσει αποφασιστει !!!

GST
28/09/2004, 12:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Μπορουμε να παραταξουμε τις μηχανες δεξια και αριστερα, "μειωνοντας" πρακτικα το πλατος του δρομου, ωστε να αναγκαζονται να πηγαινουν με μικροτερη ταχυτητα οι διερχομενοι π.χ.
Δεν ειμαι υπερ της "εξτρεμιστικης" ή "αντικοινωνικης" γενικα συμπεριφορας ...

Θα ακολουθησω βεβαια σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εκδηλωσει αποφασιστει !!!

ΠΟΛΛΗ ΠΙΟ ΕΞΥΠΝΟ!!!

αυτο που εχει σημασια ειναι η εμπρακτη παρουσια και οχι απλα μια συμμετοχη....και δεν χρειαζεται να ειναι μονο μηχανεσ...αλλα και οποιοσ αλλοσ ευαισθητοποιηθει και με οτι μεσο διαθετει...δεν υπαρχει διαχωρισμοσ στο θανατο :mad:

antonis111
28/09/2004, 12:26
οκ, αλλά αν βάλω στοίχημα πως δεν θα πάμε, θα με πείτε κακεντρεχή, απαισιόδοξο κτλ.? πάντα έτσι γείνετε και μετά από μια εβδόμάδα ξεχνιέται. εγώ θα έλεγα να προσέχουμε παραπάνω όταν οδηγούμε, να αφήσουμε τους ανταγωνισμούς που κατά κόρον βλέπω σε αυτό το forum, και να δίνουμε σωστές συμβουλές στους νέους οδηγούς ( φίλους, παιδιά μας, επισκέπτες εδώ μέσα κτλ.). Οι δρόμοι πάντα θα γλυστρούν, οι ασυνείδητοι θα υπάρχουν κτλ,κτλ. Μέσα από αυτό το site μπορούμε να προσφέρουμε αρκετά σε αυτό τον τομέα. η αλήθια είναι πως αν και σε άλλα θέματα σε γενικές γραμμές το γ.....με, σε πραγματικά σοβαρά θέματα διακρίνω σοβαρότητα.

crs-k
28/09/2004, 12:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
οκ, αλλά αν βάλω στοίχημα πως δεν θα πάμε, θα με πείτε κακεντρεχή, απαισιόδοξο κτλ.?
....................

Ας μας πεις καλυτερα το αν θα ερθεις, ΑΝ παμε, και τα αλλα τα βρισκουμε στην πορεια ...

idi
28/09/2004, 12:34
να μη το κουρασουμε

το θεμα ειναι να μαζεφτουμε πολοι, απο δω, απο αλλα φορουμ απο λεσχες κτλ

εγω μεσα ειμαι, καθημερινες η σ-κ γιατι εχει παραγινει το κακο.
δειτε το και σαν μια μικρη εκδρομη στη τελικη που μπορουν να ερθουν ολοι!!! (ακους Νικη????)

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
28/09/2004, 12:54
λογο του οτι τα πολλα λογια ειναι φτωχια και για να μην ειμαστε μονο λογια θα πρεπει να σηκωθουμε και να κανουμε κατι μονοι μας. αλοστε μας ποναει και εμας το θεμα. πολλες φορες εχουμε βρεθει να κηνδηνεψουμε απο καποιο μαλακα νταλικερι. λοιπων προτεινο το εξεις.

ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗΣ 9 ΣΤΑ ΜΑΚ ΝΤΟΝΑΤΣ στο 23ο χιλιομετρο θα ξεκηνησουμε να παμε στο σειμιο του ατυχηματος και θα παραταχτουμε για τουλαχιστον 1 ωρα δεξια και αριστερα με της μοτο για να κανουμε διαμαρτηρια. απλα να δοσουμε το παρων για να περασουμε καποιο μηνημα οτι κατι πρεπει να γηνη. μαλιστα θα ελεγα να κρεμασουμε στους καθρεπτες μας ενα μαυρο πανι σε ενδηξη πενθους. ας πιουμε τον καφε μας εκει ορθειοι και οχι σε καποιο καφε. αλοστε αυτο που θα κανουμε αφωρα ολους μας. εγω θα ειμαι εκει, γιατι πιστευω οτι κατι πρεπει να γηνη για να σωθουνε τα παιδια μας. θα σας περιμενω ολους....

γιωργος

Julius
28/09/2004, 12:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
λογο του οτι τα πολλα λογια ειναι φτωχια και για να μην ειμαστε μονο λογια θα πρεπει να σηκωθουμε και να κανουμε κατι μονοι μας. αλοστε μας ποναει και εμας το θεμα. πολλες φορες εχουμε βρεθει να κηνδηνεψουμε απο καποιο μαλακα νταλικερι. λοιπων προτεινο το εξεις.

ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΗΣ 9 ΣΤΑ ΜΑΚ ΝΤΟΝΑΤΣ στο 23ο χιλιομετρο θα ξεκηνησουμε να παμε στο σειμιο του ατυχηματος και θα παραταχτουμε για τουλαχιστον 1 ωρα δεξια και αριστερα με της μοτο για να κανουμε διαμαρτηρια. απλα να δοσουμε το παρων για να περασουμε καποιο μηνημα οτι κατι πρεπει να γηνη. μαλιστα θα ελεγα να κρεμασουμε στους καθρεπτες μας ενα μαυρο πανι σε ενδηξη πενθους. ας πιουμε τον καφε μας εκει ορθειοι και οχι σε καποιο καφε. αλοστε αυτο που θα κανουμε αφωρα ολους μας. εγω θα ειμαι εκει, γιατι πιστευω οτι κατι πρεπει να γηνη για να σωθουνε τα παιδια μας. θα σας περιμενω ολους....

γιωργος


Eimaste mesa, eixa idi mia proth enhmerosh apo ton Mago


http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=4412

crs-k
28/09/2004, 12:59
Το ιδιο ειπα και 'γω να κανουμε, σε αλλο ποστ Γιωργο.

Θα ειμαι εκει, εστω κι αν παμε οι δυο μας μονο ...

Gandalf dr685sm
28/09/2004, 13:06
9 το πρωί, αυτό το Σάββατο στο κατάστημα McDonalds στον Αγ.Στέφανο.... Ανεξάρτητα τι θα πούνε οι λέσχες και η ΜΟΤΟΕ που φαίνεται οτι απλά ποιούν την νήσσαν και πάλι....

ήδη υπάρχουν συμμετοχές ..όποιος θέλει συμμετέχει έστω και με το άναμα ενός κεριού...


Gandalf

periklisk
28/09/2004, 13:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
9 το πρωί, αυτό το Σάββατο στο κατάστημα McDonalds στον Αγ.Στέφανο.... Ανεξάρτητα τι θα πούνε οι λέσχες και η ΜΟΤΟΕ που φαίνεται οτι απλά ποιούν την νήσσαν και πάλι....

ήδη υπάρχουν συμμετοχές ..όποιος θέλει συμμετέχει έστω και με το άναμα ενός κεριού...


Gandalf

9 το πρωί πότε όμως?

ruyjin
28/09/2004, 13:08
9 το πρωι καθημερινης μαλλον δε θα υπαρξουν και πολλες συμμετοχες, και μακαρι να βγω ψευτης, αλλα ο κοσμος δουλευει...
ΣΚ ισως ειναι καλυτερα....

periklisk
28/09/2004, 13:09
Εγώ μέσα για το Σάββατο!!!!! 9 το πρωί στα μακ!

idi
28/09/2004, 13:15
idi μεσα περι τελεφουνκεν να με ξυπνησεις

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
28/09/2004, 13:22
ενιμερωσα και τον προεδρο της ΛΕΦΚΑ να το πη στα μελοι της λεσχης. με εχουν παρει τηλεφωνο αρκετοι οποτε αλεξανδρε θα ειμαστε κοσμος:beer:

kapeos
28/09/2004, 13:25
Υπολογίστε και εμένα.
Πιστευω ότι είναι μια ευκαιρία να δείξουμε το πόσο ευαισθητοι είμαστε και πόσο ΕΝΕΡΓΟΙ (φυσικά αναφέρομαι στην ΜΟΤΟΕ):mad:

x-rider
28/09/2004, 13:28
ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ. (ΕΚΤΟΣ ΣΟΒΑΡΟΥ ΑΠΡΟΟΠΤΟΥ)

ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ & ΟΤΙ ΟΣΟΙ ΠΙΟ

ΠΟΛΛΟΙ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!


:sun: :sun: :sun:

CyBeRseXX
28/09/2004, 13:44
giro sta 11km prin to simeio tis diamartirias, einai kai ena ekklisaki apo 2 aderfia pou xasame ton aprilio.

Tha prospathiso na ertho kai ego Savvato.

adam_tsouk
28/09/2004, 13:54
χωρίς να μπορώ να ξέρω ακόμα λέω ΜΕΣΑ.
Ελπίζω να μπορέσω αν και για Σ-Κ δύσκολο.

Καλό είναι όποις μπορεί και ενημερώνεται να ενημερώνει και τους υπολοιπους...


Για καθημερινή ασυζητητή μέσα.......

RapidShade
28/09/2004, 14:15
Κι εγώ μάλλον Μέσα...
Περικλή να μιλήσουμε
να πάμε μαζί, ο αχαιρευτος
έτσι κι αλλιώς δεν θα ξυπνησει
και οταν το κανει θα παει παλι
αλλου γι αλλου...

ruyjin
28/09/2004, 14:18
που ρε ταβερνιαρη χαμενος!
εγω ειπα θα μας ριξεις κανονι παλι!

εγω εχω κανονισει για σκ να κατεβω Σπαρτη, αλλα παιζει να το ακυρωσω και να ερθω παιδια....

crs-k
28/09/2004, 14:19
Προτεινω και κατι αλλο. Το μαυρο μαντηλι μπορουμε να το εχουμε απο σημερα στον αριστερο καθρεφτη.
Εγω παντως θα το βαλω.

periklisk
28/09/2004, 14:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από RapidShade
Κι εγώ μάλλον Μέσα...
Περικλή να μιλήσουμε
να πάμε μαζί, ο αχαιρευτος
έτσι κι αλλιώς δεν θα ξυπνησει
και οταν το κανει θα παει παλι
αλλου γι αλλου...

ΟΚ Γιώργο!

RapidShade
28/09/2004, 14:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Προτεινω και κατι αλλο. Το μαυρο μαντηλι μπορουμε να το εχουμε απο σημερα στον αριστερο καθρεφτη.
Εγω παντως θα το βαλω.

Εγω πρεπει να βρω (δυσκολο με τις ωρες που δουλευω)
αλλα πιστευω κατι να κανω...

kapeos
28/09/2004, 14:26
Και μια παράκληση ρε παιδια...

το θέμα είναι σοβαρό και εως το Σαββάτο πολλά παιδιά θα ενημερώνονται από αυτο το ποστ. Ετσι λοιπον χωρις να γίνομαι σπαστικός καλό είναι να μην το χαλάσουμε με άσχετα και πειράγματα:sick: .


sorry, στα πειραχτήρια:( .

adam_tsouk
28/09/2004, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Προτεινω και κατι αλλο. Το μαυρο μαντηλι μπορουμε να το εχουμε απο σημερα στον αριστερο καθρεφτη.
Εγω παντως θα το βαλω.


Αν και δεν έχω καθρέφτες.......
Που θα βρούμε μαύρο μαντήλι και όχι τιποτα γελοίο απλά για να λέμε βάλαμε;


Επίσης αν ξεκινάνε άτομα από Αθήνα μπορούμε (λέω αν έρθω μάλλον ναι) να δώσουμε ένα ραντεβού κάπου στην εθνικά χωρίς πολλά περίμενε, όποιος έρθει σε 5-10 λεπτά ξεκινάμε.

crs-k
28/09/2004, 14:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
.............
Επίσης αν ξεκινάνε άτομα από Αθήνα μπορούμε (λέω αν έρθω μάλλον ναι) να δώσουμε ένα ραντεβού κάπου στην εθνικά χωρίς πολλά περίμενε, όποιος έρθει σε 5-10 λεπτά ξεκινάμε.

Το ραντεβου εχει αναφερθει πιο πανω!

Ειναι Σαββατο 09:00 στο 23ο χλμ, στα Mac Donalds!

illuminatios
28/09/2004, 14:36
Κι εγώ μέσα. Μόνο που το Σάββατο είναι 2/10 και όχι 25/9.
Μοντερέιτορς αναλάβατε.

Κι όποιος κρίνει το μηχανάκι με το οποίο θα ρθω......

ruyjin
28/09/2004, 14:41
μπραβο ρε αποστολε, μ'αρεσει που συμφωνουσαμε ολοι για 25/9 :D
αλλαξε, παντως...
ολοι μαζι θα ειμαστε ρε!!!!!!!!!!:beer:

nikou
28/09/2004, 15:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
να μη το κουρασουμε

το θεμα ειναι να μαζεφτουμε πολοι, απο δω, απο αλλα φορουμ απο λεσχες κτλ

εγω μεσα ειμαι, καθημερινες η σ-κ γιατι εχει παραγινει το κακο.
δειτε το και σαν μια μικρη εκδρομη στη τελικη που μπορουν να ερθουν ολοι!!! (ακους Νικη????)
Θα είμαι κι εγώ εκεί...
:mad:

gmakris
28/09/2004, 16:12
Να κλεισει (εντελως) ο δρομος το θεωρω απαραδεκτο

Να παραταχθειτε δεξια-αριστερα ειναι επικινδυνο

Το καλυτερο ειναι να κλεισετε "μερικως" τον δρομο και ΑΦΟΥ ενημερωσετε τις αστυνομικες και λοιπες τοπικες αρχες για να ρυθμιζουν την κυκλοφορια - αυτο ομως θα πρεπει να οργανωθει σωστα (π.χ. απο λεσχη)

Για τα media να αμφιβαλλετε - μπορει να ερθουν να τραβηξουν πλανα, τα οποια ομως τελικα θα κοπουν απο τους συντακτες για να προβαλλουν "το γατακι που εγκλωβιστηκε στον υπονομο" - το εχω ξαναδει το σκηνικο πολλες φορες....hypnotize


:beer:

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
28/09/2004, 16:46
πιος νιαζετε για τα καναλια? εγω παντως θα το κανω γιατι βαρεθηκα να θρυνω φιλους που χανωνται απο μαλακιες αλωνων. αυτο το ρωτησε και ενας φιλος σε αλλο φορουν και αυτην ειναι η απαντηση που του εδωσα για παρτη μου..
γιωργη δεν νομιζω οτι κανεις το κανει να να προβληθη και να τον δηξει το σταρ οτι ειναι εκει... απλα το κανει για να μην τον δηξη το σταρ να θρηνη την επομενη φορα εναν δικο του ανθροπο..... και αν νομηζης οτι το κανουμε για την προβολη μας ... εγω θα φωραω το κρανος σηνεχια για να μην φενετε το προσοπο μου αν αυτο σε καλυπτη. και αν δεν το πιστευης ελα εκει να το δης. και σηκο απο την καρεκλα σου που το μονο που κανεις ειναι κρητικη, ( πιθανων καλοπροερετα ) και ενωσε την παρουσια σου και την φωνη σου μαζι μας.

------------------------------------------------------------------------------------
και στον βασιλη που ειπε οτι καλυτερα να το αφησουμε στους <<οργανομενους>> να το κανωνισουνε....

βασιλη οι οργανωμενοι ειναι επι το πληστων πιο αργοι απο τον κρατικο μηχανησμο, και μονο οταν ειναι να προβληθουνε κανουν κατι. για να κηνηθουν καποια νηματα πρεπει να κηνηθουμε εμεις για να ταραξουμε τα νερα. καθε ενας απο εμας ξεχωριστα θα ειναι κια σταγωνα στο ριακη, και σταγονα σταγονα θα γηνουμε ποταμι και θα παρασηρουμε και τους οργανομενους στο διαβα μας και ολους τους αραχτους στην ποληθρονα τους που θα πρεπει να σηκοθουν για να μην πνηγουν. ενας κουκος δεν φερνη την ανοιξη... αλλα αν μαζευτουμε πολλοι??? δεν θα την φερουμε?


--------------------------------------------------------------------------------

periklisk
28/09/2004, 16:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
πιος νιαζετε για τα καναλια? εγω παντως θα το κανω γιατι βαρεθηκα να θρυνω φιλους που χανωνται απο μαλακιες αλωνων. αυτο το ρωτησε και ενας φιλος σε αλλο φορουν και αυτην ειναι η απαντηση που του εδωσα για παρτη μου..
γιωργη δεν νομιζω οτι κανεις το κανει να να προβληθη και να τον δηξει το σταρ οτι ειναι εκει... απλα το κανει για να μην τον δηξη το σταρ να θρηνη την επομενη φορα εναν δικο του ανθροπο..... και αν νομηζης οτι το κανουμε για την προβολη μας ... εγω θα φωραω το κρανος σηνεχια για να μην φενετε το προσοπο μου αν αυτο σε καλυπτη. και αν δεν το πιστευης ελα εκει να το δης. και σηκο απο την καρεκλα σου που το μονο που κανεις ειναι κρητικη, ( πιθανων καλοπροερετα ) και ενωσε την παρουσια σου και την φωνη σου μαζι μας.

------------------------------------------------------------------------------------
και στον βασιλη που ειπε οτι καλυτερα να το αφησουμε στους <<οργανομενους>> να το κανωνισουνε....

βασιλη οι οργανωμενοι ειναι επι το πληστων πιο αργοι απο τον κρατικο μηχανησμο, και μονο οταν ειναι να προβληθουνε κανουν κατι. για να κηνηθουν καποια νηματα πρεπει να κηνηθουμε εμεις για να ταραξουμε τα νερα. καθε ενας απο εμας ξεχωριστα θα ειναι κια σταγωνα στο ριακη, και σταγονα σταγονα θα γηνουμε ποταμι και θα παρασηρουμε και τους οργανομενους στο διαβα μας και ολους τους αραχτους στην ποληθρονα τους που θα πρεπει να σηκοθουν για να μην πνηγουν. ενας κουκος δεν φερνη την ανοιξη... αλλα αν μαζευτουμε πολλοι??? δεν θα την φερουμε?


--------------------------------------------------------------------------------

συμφωνώ με το Γιώργο!

Αυτοί που θέλουμε να το μάθουν θα το μάθουν έτσι και αλλιώς!!!!!

gmakris
29/09/2004, 13:24
Παιδια με παρεξηγησατε - κανεις θεωρω οτι θα το κανει για προβολη! (εκτος και εαν ειναι ψωνιο)

Το αναφερω επειδη ετσι διαβασα σε αλλο post

Παντως την δυναμη της TV (την οποια προσωπικα απεχθανομαι) μπορειτε να την εκμεταλευτειτε για να περασει το μυνημα σε οσο περισσοτερο κοσμο γινεται.

Nefeli
30/09/2004, 10:48
Θέλω πάρα πολύ να έρθω και εγώ ακόμα και με το αυτοκίνητο αλλά δυστυχώς για μένα δεν μπορώ …………………

Αυτό που θα έκανα όμως είναι ότι θα έπαιρνα φόρα και θα έσπαγα τις μπαριέρες στα διόδια και θα πέρναγα, όχι γατί θα μου λείψουν τα χρήματα των διοδίων δεν με σώζουν,
τα χρήματα όμως που δίνουμε όλοι μαζί για αυτό το σκοπό μπορούν να μας σώσουν………

Να προσέχετε…………………

AROSTOS
30/09/2004, 23:18
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΕΙΜΑΙ
ΣΥΜΦΩΝΩ ΘΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΑΝΤΙΛΙ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ
ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΕΡΘΩ
:( :(

crs-k
01/10/2004, 06:57
Wellcome on board! :wave2:

adam_tsouk
03/10/2004, 22:29
ας επι κάποιος τι έγινε το Σάββατο στην συνάντηση.

Προσωπικά δεν είχα ούτε τη μηχανή ούτε χρόνο και μου βγήκε σε καλό γιατί αν είχα ξεκινήσει θα είχα σίγουρα πρόβλημα στο δρόμο.

Λοιπόν;

crs-k
04/10/2004, 10:08
Το Σαββατο το πρωι, αρχισαμε να μαζευομαστε στο σημειο του ραντεβου ...
Εκει ηταν ενας ρεπορτερ του ΑΝΤ1, που μας παρακαλεσε (πιεστικα θα ελεγα) να γυρισουμε καποιες μηχανες, πισω στα "120" για να μπορεσει να εχει συνδεση το "link" (να μην παρεμβαλεται η Παρνηθα) για να βγουμε σε απ' ευθειας συνδεση στην πρωινη ενημερωτικη εκπομπη του που εκεινη την ωρα συζητουσαν το θεμα του "ατυχηματος". Πραγματι καμμια 10ρια μηχανες γυρισαμε, εγινε η συνδεση και μιλησαν για το θεμα ο Σταθης (Hornet) και ο Γιωργος (Γιαγια Αρκουδα). Μετα ξανα γυρισαμε στο σημειο συναντησης και ξεκινησαμε γαι το σημειο του ατυχηματος.
Καμμια 15αρια χλμ πριν φτασουμε, η Γιαγια (ZZR 1100) του Αρκουδα, παρεδωσε το πνευμα. Η αληθεια ειναι οτι μας χαλασε ολους λιγο αυτο, οχι τοσο για την Γιαγια, που εχει γραψει κοντα στα 300.000 χλμ και πλησιαζε η ωρα της, οσο για τον Αρκουδο που ηταν απο τους πρωτομαστορες της κινητοποιησης και θα την εχανε τελικα.
Κανα χιλιομετρο πριν φτασουμε μας περιμενε περιπολικο που μας "οδηγησε" στο σημειο του ατυχηματος. Εκει περιμεναν κι αλλα περιπολικα που μας βαλαν και παρκαραμε σε ενα παραδρομο. Μετα απο μια κουβεντα με τους αστυνομικους, λυθηκε μια παρεξηγηση που υπηρχε. Αυτοι νομιζαν οτι θα βαζαμε τις μηχανες στην Διπλη Γραμμη, οποτε ηταν εκει για να διακοψουν την κυκλοφορια. Τους εξηγησαμε οτι τις μηχανες θα τις βαζαμε στην ακρη του δρομου, διπλα στις μπαριερες, και βοηθησαν την κατασταση, βαζοντας "κωνους" σε μια ευλογη αποσταση και περιπολικα πανω και κατω για να κοβουν οι οδηγοι ταχυτητα.
Στο σημειο κατευθασε και το Star Κεντρικης Ελλαδας με καμερα και ρεπορτερ, που τραβαγε στιγμιοτυπα, την ωρα που βαζαμε της μηχανες, μετα το ΟΚ της τροχαιας, στην ακρη του δρομου μεσα απο τους κωνους. Πηραν επισης και συνεντευξεις απο δυο ατομα απο μας. Τα στιγμιοτυπα αυτα εμαθα οτι προβληθηκαν απο καποια καναλια που τα πηραν απο το Star ΚΕ. Το βραδυ που γυρισα παντως ειδα κι εγω πολλους απο 'δω μεσα να "παρκαρουν" τις μηχανες, καθως και την συνεντευξη του μπαρμπα Σπυρου, στην ΝΕΤ.
Ειμασταν καμμια 40αρια μηχανες. Οι περισσοτερες απο την Αθηνα, αλλα ειχαν ερθει και παιδια απο Λαρισσα (δυο ξερω εγω) και απο πιο μακρυα οπως εμαθα. Καποιοι αφησαν λουλουδια ή (και) αναψαν ενα κερακι στην Μνημη των αδικοχαμενων παιδιων. Εγω εκανα και τα δυο για λογαριασμο της "Γιαγιας Αρκουδας" μιας και κουβαλαγα τα πραγματα του στην μπαγκαζιερα μου.
Καμμια ωρα μετα (ισως και λιγοτερο), και μετα κι απο "πιεσεις" της Τροχαιας εγκαταλειψαμε το σημειο του ατυχηματος, τελειωνοντας την συμβολικη αυτη διαμαρτυρια - προσκυνημα.

idi
04/10/2004, 10:39
ετσι ηταν

μια σεμνη διαμαρτηρια.. ουτε φωνες ουτε γελια ουτε φασαρια.

καθησαμε στο σημειο και χωρις πολλα πολλα οταν μας ζητηθηκε απο την αστυνομια, την καναμε...

μακαρι να μη ξαναχρειαστει κατι τετοιο ποτε...

ενα απο τα παιδια που ειδατε στις ειδησεις ηταν ο Διονισης ο wizard (το παιδι με τα μπλε γυαλια ηλιου)

idi
04/10/2004, 12:02
κλεμενες απο Bikenet...


5175

idi
04/10/2004, 12:03
2


5176

idi
04/10/2004, 12:04
3


5177

adam_tsouk
04/10/2004, 13:35
Μπράβο σε όσους βρέθηκαν εκεί και νομίζω πως δεν θα μπορούσε να γίνει και καλύτερη η συγκέντρωση (εκτός από το θέμα κόσμου). Ήσυχα και σεμνά όπως πρόσταζε η περίσταση.
Μακάρι να μπορούσα να βρεθώ αλλά θα είχα στην καλύτερη τη τύχη του Γιαγιά και στη χειρότερη θα αγόραζα κανένα αγροτεμάχιο!:hypnotize Μου έφυγαν λάδια από την υπερχύλιση πάνω από τη πίσω ρόδα! Ευτυχώς μόλις είχα σταματήσει έξω από το συνεργείο!.