PDA

View Full Version : S.O.S bandit προβλημα



xampos
07/08/2007, 20:25
η ιστορια εχει ως εξης

γυρισα απο βολτα και το μηχανακι δουλευε κανονικα

το εσβησα και μετα απο 5 λεπτα θα ξαναφευγα

ανοιγω διακοπτη παω να βαλω μπροστα παταω μιζα μ, ακουγετε ο χαρακτηριστικος θορυβος αλλα αδυναμος. μια φορα δεν πηρε. στη δευτερη αρχισε να μειωνεται ο θορυβος τις μιζας και ξαφνικα

ΝΕΚΡΟ :cry: :cry:

μετα απο κανα δυα φορες που ανοιγοκλεισα το διακοπτη δεν εφερνε ρευμα ΠΟΥΘΕΝΑ . ουτε ενδειξης δεν ειχε

:bigcry: :bigcry: :cry:

εντελως νεκρο

τη εχει γιατρε μου :confused:

τα παραπανω συνεβησαν πριν μιση ωρα

και ητανε μια χαρα τελευταια :sad: :sad:

npat
07/08/2007, 21:05
Προφανώς έμεινες από μπαταρία. Άρα μάλλον βλάβη στο σύστημα φόρτισης (πιθανότατα ανωρθωτής). Βάλτο μπρος με κάποιον τρόπο, και στο μάστορα... αλλιώς περίμενε κανέναν ειδικότερο να απαντήσει.

kiriakost
07/08/2007, 21:30
Ετσι όπως τα περιγράφεις είναι η μπαταρία .. για πες μας τώρα πόσο καιρό την έχεις !!

xampos
07/08/2007, 21:32
την εχω για 10000 χιλιομετρα που τα εχω κανει μεσα σε 4 μηνες

ρωτισα και παιδια σσε διπλανο φορουμ http://www.mybike.gr/index.php?showtopic=10371

τα χω παιξει λεμε αν δεν ειναι μπαταρια και ειναι κατι που κοστιζει :sad: :sad:

xampos
07/08/2007, 21:59
ουυυυυυυφ

γυρισα

πηγα να την σκασω λοιπον

με δευτερα στο κιβωτιο πηρε μπροστα αλλα εμεινε κολιμενη στις 2000 στροφες. το γκαζι δεν ανταποκρινοτανε ουτε αναβανε φωτα κτλ . τιποτα

μολις σταματουσα εσβηνε κατευθειαν

l@gos
07/08/2007, 22:01
τσεκαρε το ρελαι κ τον ανορθωτη.....
αν ειναι ρελαι, οκ....
αν ειναι ανορθωτης......ψιλοδυσκολα τα πραγματα.....

banditgr
08/08/2007, 13:31
an to bandit sou den exei ala3ei anorthosi,tote einai ayti.
OLA ta bandit kene tin anorthosi (gia tin akrivia POLES mixanes,kai ftene oi anosrthoseis giati den exoun psyktres ikanes).Vale mia after market,me kana 100ri,kai katharises gia panta.MIN valeis tin mama,pali tha to pathei kapoia stigmi.

xampos
08/08/2007, 14:43
σε λιγο θα ξερουμε τι επαθε. ειναι στο μαστορα

Transalper_696
09/08/2007, 21:36
Μπαταρια σιγουρα....
Και χωρις μπαταρια,τα συγκεκριμενα μηχανακια,δεν κανουν βημα...
:beer: :beer: :beer:

xampos
09/08/2007, 22:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από Transalper_696
Μπαταρια σιγουρα....
Και χωρις μπαταρια,τα συγκεκριμενα μηχανακια,δεν κανουν βημα...
:beer: :beer: :beer:

δεν επερνε σκαστω με τιποτα και υπεθεσα οτι δεν ειναι μπαταρια που ητανε και 4 μηνων καινουργια

τελικα ητανε βραχυκυκλωμενα 2 μπουζι και πεσμενες καποιες ασφαλειες

αλλαχτηκε ΚΑΙ μπαταρια και 4 μπουζι

Transalper_696
09/08/2007, 22:33
Αστα αρχηγε.
Εκανα σε 2 Bandit ανακατασκευη.
Προσεχως θα ανεβασω κατι φωτο απο αυτο που κυκλοφοραω.
Το συγκεκριμενο μηχανακι ειναι ου μπλεξεις.
Μεχρι να το συνεφερω το δικο μου ειδα κι επαθα.
:beer:

xampos
09/08/2007, 22:36
εγω να δεις

:(

ευχομαι να περασει γρηγορα ο καιρος και να παρω αλλο καινουργιο και παρακαλαω καθε μερα να μην παθει κατι :sad:

Transalper_696
09/08/2007, 22:44
Αν το φτιαξεις καλα δεν παθαινει τιποτα πιστεψε με..
Απλα για να το κανεις Ο.Κ. θελει ενα σκασμο φραγκα

Transalper_696
09/08/2007, 22:47
Αν το δικο σου ειναι αυτο που εχεις στο bikepics δεν ειναι 94 να το ξερεις.
Μεχρι 90 και πολυ το κοβω.

:beer:

xampos
09/08/2007, 23:21
no problem

το θεμα ειναι φιλε οτι δεν αξιζει να το δωσεις λεφτα

εγω εδωσα και δεν πετυχα κατι. καπου εδω τελειωσε για μενα το bandit αν και το γουσταρω πολυ

ισως δεν το παλεψα οσο αλλοι αλλα ως εκει που μπορουσα σιγουρα

εμεις να μαστε καλα . τα υπολοιπα σιδερα και λεφτα ειναι :beer: :beer: :beer:

mixalisX
18/08/2007, 00:18
Oso perisotera problimata diabazw toso poio kolofardos niothw gia to diko mou. To exw 8 mhnes twra kai pera apo ena basikotato service den mou exei bgalei tipota apolutos. Kai milaw gia to bantiV!!!


Ftou Ftou Ftou mou :P


Y.S. Perastika re mpampino

xampos
20/08/2007, 21:59
εγω εχω μια απορια

γιατι χωρις μπαταρια δεν παιρνει μπροστα σκαστο το μπαντιτ ??? :confused:

μηπως επειδη δεν κληνει κυκλομα η κατι τετοιο?

banditgr
21/08/2007, 11:58
nai...prepei na exei mia pano,esto kai adeia.

xampos
20/09/2007, 11:53
λοιπον την προηγουμενη φορα τελικα ητανε μονο μπαταρια

εχθες παλι ακου να δεις τι επαθα

πηγαινα κανονικα βραδυ με φωτα αναμενα, σε καποια στιγμη παρατηρησα οτι εκανε καποιες διακοπες ο κινητηρας ( πολυ μικρες αλλα αισθητες) λεω νταξει επειδη ειναι κρυο ακομα το κανει,

τελικα σταματοντας στο φαναρι με το που ακινητοποιηθηκα εσβησε και δεν ξαναπηρε με μπαταρια

εκανα στην ακρη και το βαλα σκαστο, αυτο καμοια 10 αρια φορες ( σπρωξιμο και σκασιμο ) ωσπου να φτασω σπιτι

επαιρνε κανονικα σκαστο αλλα με το που ανοιγα τα φωτα πεφτανε οι στροφες του κινητηρα

τελικα εφτασα σπιτι ενας θεος ξερει πως

λετε να ειναι μονο μπαταρια και αυτην την φορα? η να παιζ<ει και τιποτ αλλο με τα ρευματα

θα το ανοιξω τωρα να δω τα μπουζι και να τα καθαρισω και να παω τη μπαταρια για φορτωμα

κανεις καμοια ιδεα? :confused: :confused:

OldMan
20/09/2007, 12:41
Ψάχνεσαι αρχικά για μπαταρία, μετά πας στον Ανορθωτή (το πιο πιθανόν, γιατί πολύ γρήγορα σου αδειάζει η μπαταρία) και τέλος πας στην γενήτρια (δεν το εύχομαι...) :winka:

xampos
20/09/2007, 14:12
λοιπον μιας και εβγαλα το τεποζιτο εβγαλα και τα μπουζι ( τα τρια γιατι στο ενα δε μπορω να βγαλω την πιπα :blush: ) και ητανε και τα 3 μαυρα μες τη βρομα, ( τα συγκεκριμενα εχουνε 3000 χιλιομετρα)


επειδη δεν ειμαι για αλλα εξοδα πειτε με τι να τα καθαρισω ωστε να βαλω τα ιδια? οινοπνευμα και να τα καψω:confused:

εχω μαυρισμενα χερια και περιμενω :wave2:

ωσπου να απαντησεται ( βασικα ας απαντησει ο ολντμαν να μαστε σιγουροι :lol: ) παω σε κανα συνεργειο να μου φωρτοσουνε τη μπαταρια

OldMan
20/09/2007, 14:25
Αν είναι "υγρή" η βρώμα, μάλλον δουλεύεις με πλασματικά πλούσιο μίγμα ...!!!
(δηλ. το μίγμα σου είναι σωστό, αλλά ο σπινθήρας είναι "ψόφιος" με αποτέλεσμα την ελλειπή καύση...).

Καθάρισμα με βενζίνη και βουρτσάκι, μετά κάψιμο σε γκαζάκι και (οπωσδήποτε) έλεγχο του διάκενου !!!

Αν είναι "στεγνή" η βρώμα, τρίψιμο με ψιλό γυαλόχαρτο (το λιγότερο 600άρι και "τελείωμα" με 1000άρι).

Υ.Γ.
Θα σου δημιουργηθεί μεγαλύτερο πρόβλημα στον 4ο κύλινδρο, αν δεν κάνεις τα ίδια και σ'αυτό το μπουζί !!! :winka:

xampos
20/09/2007, 14:29
παω να βγαλω και το 4 μπουζι ( το γ @%^& εχει σφηνωθει μεσα η μπουζοπιπα και δεν φτανω και μεχρι εκει και δεν εχω και τα απαρετητα εργαλεια :sad: αλλα θα το βγαλω :evil: )

η βρομα ειναι χμμμμ πως να το περιγραψω το μπουζι σε ολο το σπυρωμα ειναι μαυρο με επικαθησεις μαλλον βενζινης, ,

εδω και καιρο μαλλον εχω πλουσιο μιγμα ε βενζινη γιατι εχω καπνιλα μαυρη πισω που σημαινει ακαυστη βενζινη σωστα??

εφυγα , ευχαριστω κυριε γερανθρωπε :D :p :beer: :beer:

OldMan
20/09/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
η βρομα ειναι χμμμμ πως να το περιγραψω το μπουζι σε ολο το σπυρωμα ειναι μαυρο με επικαθησεις μαλλον βενζινης,
:eyepop: :look: :eyepop:

Γ@μησέ τα είσαι ...:sad:

Για να βρωμίζουν τα πάσα ή τα μπουζί σου είναι εντελώς λασκαρισμένα ή έχεις κατεστραμένο σπείρωμα κεφαλής :look:

xampos
20/09/2007, 19:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:eyepop: :look: :eyepop:

Γ@μησέ τα είσαι ...:sad:

Για να βρωμίζουν τα πάσα ή τα μπουζί σου είναι εντελώς λασκαρισμένα ή έχεις κατεστραμένο σπείρωμα κεφαλής :look:


:uplate: :uplate: :uplate:


τα μπουζι τα βιδωνω κανονικα οπως πρεπει εγω ο ιδιος

ανεκαθεν το μοτορακι μου εκεγε λιγο λαδακι (δοκιμασα το 15-50 και δεν μου καιει πλεον παρα μονο στα κοκκινα) και που και που τους χειμωνιατικους μηνες μου λαδωνε κανα μπουζακι που συνηθως μετα απο καλο ζεσταμα εδινε και αυτο σπινθηρα

xampos
20/09/2007, 19:59
να και τα μπουζι μου


105286

xampos
20/09/2007, 20:00
:look:


105287

xampos
21/09/2007, 14:02
λοιπον μολις τελειωσα και το κανα και βολτα :cool:

καθαρισα τα μπουζια τα ξαναβαλα, φορτισα τη μπαταρια και ολα ενταξει

τωρα αναμενουμε ,αν μου το ξανακανει και ποτε :confused:

ειμαι σχεδον βεβαιος οτι ειναι η πλακετα του ανορθωτη, μια δουλευει μια δε δουλευει και δε μου φορτιζει σωστα τη μπαταρια

θα δειξει

xampos
22/09/2007, 18:59
νομιζω πως δεν φορτιζει καθολου η μπαταρια

παρατηρησα μια ασταθεια στα ηλεκτρικα σημερα στην βολτα μου , τα φωτα δεν ειχανε την ιδια δυνατη ενδειξη !!!! τα φλας το ιδιο, η κορνα αδυναμη

μαλλον δεν φορτιζει η μπαταρια και δουλευει με το ρευμα που εχει μεσα :sad:

παιδια επειδη δεν υπαρχει ευρω για μαστορα ουτε κατα δοιανια, τα καημενα τα χερακια μου οτι μπορουν κανουν ( δεν θα με χαρακτηριζα και μαστορα :( ) και εδω που φτασαμε θα κανω οτι μπορω μονος ( με τη βοηθεια σας βεβαια :D )

που μπορει να ειναι αυτος ο ανορθωτης κρυμενος στο μοντελο μου ( κανας με μπαντιτ που να ξερει :confused: ) και αν ψαξω πως ειναι περιπου , που θα καταλαβω οτι ειναι αυτος :confused:

θα παω τη δευτερα στο βαρδαρι να ψαξω για μεταχειρισμενο

lamoun
22/09/2007, 21:31
Α ρε xampos, τι τραβάς.

ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΑΠΟ BANDIT 400!!!
:a11: :a11:

Έχω ακούσει οτι βάζουν απο τον μεγαλύτερο αδερφό.
Κάποιος απο net έβαλε του virago 750, αλλά θα σου πει ο μάστορας φαντάζομαι.


105630

xampos
22/09/2007, 21:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Α ρε xampos, τι τραβάς.

ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΑΝΟΡΘΩΤΗ ΑΠΟ BANDIT 400!!!
:a11: :a11:

Έχω ακούσει οτι βάζουν απο τον μεγαλύτερο αδερφό.
Κάποιος απο net έβαλε του virago 750, αλλά θα σου πει ο μάστορας φαντάζομαι.


Λαμπρο ποιος μαστορας ρε? Ο μαστορας μονο για να μου πει θελει λεφτα :lol: και δεν υπαρχει μια :bawl:

στη φωτο που ποσταρες ειναι ο ανορθωτης :confused:

lamoun
22/09/2007, 22:01
Yeap, σαν ψυχτρα επεξεργαστή.

Αν βρω manual για το δικό σου, θα σου πω και που ακριβώς είναι..

mixalisX
22/09/2007, 22:07
genika mporei to kuklwma na einai to idio, pantws h psyktra prepei na einai oposdipote megaliterh auths pou foraei apo tin mana tis.

H plaketa anebasei polu megales thermokrasies, an tin akoumpriseis meta apo merikes gazies tha katalabeis ti lew.

xampos
22/09/2007, 22:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Yeap, σαν ψυχτρα επεξεργαστή.

Αν βρω manual για το δικό σου, θα σου πω και που ακριβώς είναι..

το εχω το μανουαλ αλλα επειδη δε ξερω αγγλικα δε καταλαβαινω τπτ

lamoun
22/09/2007, 22:33
Λογικά θα λέει κάτι σε rectifier/regulator.

Τώρα κατεβαίνει, αν έχω νέτ ( :a13: ) μέχρι να τελειώσει θα σε πω..

OrEsTiS82
23/09/2007, 01:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
η ιστορια εχει ως εξης

γυρισα απο βολτα και το μηχανακι δουλευε κανονικα

το εσβησα και μετα απο 5 λεπτα θα ξαναφευγα

ανοιγω διακοπτη παω να βαλω μπροστα παταω μιζα μ, ακουγετε ο χαρακτηριστικος θορυβος αλλα αδυναμος. μια φορα δεν πηρε. στη δευτερη αρχισε να μειωνεται ο θορυβος τις μιζας και ξαφνικα

ΝΕΚΡΟ :cry: :cry:

μετα απο κανα δυα φορες που ανοιγοκλεισα το διακοπτη δεν εφερνε ρευμα ΠΟΥΘΕΝΑ . ουτε ενδειξης δεν ειχε

:bigcry: :bigcry: :cry:

εντελως νεκρο

τη εχει γιατρε μου :confused:

τα παραπανω συνεβησαν πριν μιση ωρα



και ητανε μια χαρα τελευταια :sad: :sad:






Μην φοβασαι ρε, μπαταρια πρεπει να ειναι...

xampos
23/09/2007, 08:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από OrEsTiS82
Μην φοβασαι ρε, μπαταρια πρεπει να ειναι...


αυτο ειναι παλιο ωρεστη τελικα μπαταρια ητανε και τελικα δε φορτιζει η μπαταρια :sad:

lamoun
23/09/2007, 11:20
Ελληνική εταιρία!!
http://www.sxelectronics.gr/sx23g.htm

xampos
23/09/2007, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
Ελληνική εταιρία!!
http://www.sxelectronics.gr/sx23g.htm

ευχαριστω ρε πολυ καλη σελιδα

εχω στο νου μου ενα παρατημενο μπαντιτ απ το οποιο θα παρω τον ανορθωτη αν εχει μηνει

αλλιως βαρδαρις για μεταχειρο

:sad: μου χει φαει τη ζωη

xampos
23/09/2007, 21:30
ΕΠΕΙΓΩΝ

θελω αυριο να παω καπου :blush: και πρεπει να παω οποσδηποτε με το μπαντιτ

η μπαταρια ειναι αδεια και δεν παιρνει με μιζα παιρνει ομως σκαστο

τα μπουζι για να δωσουν σπινθηρα παιρνουν απ τη μπαταρια? δε θα αναψω ουτε φωτα ουτε τιποτα

υποψην οτι η μπαταρια δε φορτιζει

μετα θα το ξαναβαλω σκαστο

θα αντιμετωπισω προβλημα στο δρομο με το ρευμα ????????

xampos
25/10/2007, 21:37
ρε σεις αλλο προβλημα τωρα

το μηχανακι ειχε μερες να παρει μπροστα, σημερα πηγα να το βαλω και τι ποιο φυσιολογικο, δεν επερνε :sick:

μπαταρια τη φορτισα αλλα ειναι πεσμενη παλι ( θελει αντικατασταση ) και τη μιζα δε τη γυρνουσε αλλα ειχε αρκετο ρευμα μεσα

πηγα να το βαλω σκαστο και δεν επερνε ( σκαστο επερνε ΠΑΝΤΑ οταν ειχα αδυναμη μπαταρια και με την πρωτη )

ε λεω θα λαδωσε μπουζι τοσες μερες που καθεται, εβγαλα τεποζιτο τα εβγαλα ενα ενα και τα καθαρισα και να ξανατοποθετησα,

ερωτηση , ρευμα δεν εχω για να γυρισει μιζα , πως μπορω να ελεγξω αν δινει σπινθιηρα η μπουζοπιπα :confused: , μαλλον δεν μπορω εχωρις μπαταρια ε :bigcry:


αλλα ρε γαμοτο μεχρι πριν το αφισω δεν ειχαν προβλημα οι πολλαπλασιαστες και εδινε ρευμα κανονικα , λογικα επρεπε να παρει σκαστο

τελικα εχασα κανα 3 ωρω με τα κατσαβιδια και τις μαυριλες στα χερια και δεν πηρε :sad:

ηθελα μονο λιγο να το ακουσω να δουλευει και ισα ισα να το βολταρω 5 λεπτα μιας και δεν εχει λαστιχα και δεν ειναι για παραπανω :bawl: :bawl:

lamoun
26/10/2007, 11:16
Βενζίνη είχαμε...;;; :look:

Είχες αδειάσει τα λεκανάκια των καρμυρατέρ;

Όταν κάποτε έμεινα απο βενζίνη :bawl: γεμίζοντας δε ξεκινούσε, γύρισα τη βαλβίδα που πάει σε ρεζέρβα σε μια ενδιάμεση θέση (Λέει PRI) το άφησα λίγο γυρνάω σε ρεζέρβα ξανά και όλα καλά..

Λέω μήπως..;; :confused:

xampos
27/10/2007, 01:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun


Λέω μήπως..;; :confused:

τωρα θα σου λεγα :a21: :a21:

lamoun
27/10/2007, 18:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
τωρα θα σου λεγα :a21: :a21:

Γιατί ρε;;

άντε μη με πληγώνεις τωρα.. :bawl:

:lol:

lamoun
14/01/2008, 13:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
ρε σεις αλλο προβλημα τωρα

το μηχανακι ειχε μερες να παρει μπροστα, σημερα πηγα να το βαλω και τι ποιο φυσιολογικο, δεν επερνε :sick:

Τώρα ακόμα περισσότερο :p


Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
μπαταρια τη φορτισα αλλα ειναι πεσμενη παλι ( θελει αντικατασταση ) και τη μιζα δε τη γυρνουσε αλλα ειχε αρκετο ρευμα μεσα

Η μπαταρία φορτίστηκε φουλ, η μίζα γυρνάει, αλλά πάλι το μηχανάκι δεν..


Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
πηγα να το βαλω σκαστο και δεν επερνε ( σκαστο επερνε ΠΑΝΤΑ οταν ειχα αδυναμη μπαταρια και με την πρωτη )

Και πάλι δε παίρνει σκατό..


Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
ε λεω θα λαδωσε μπουζι τοσες μερες που καθεται, εβγαλα τεποζιτο τα εβγαλα ενα ενα και τα καθαρισα και να ξανατοποθετησα,

ερωτηση , ρευμα δεν εχω για να γυρισει μιζα , πως μπορω να ελεγξω αν δινει σπινθιηρα η μπουζοπιπα :confused: , μαλλον δεν μπορω εχωρις μπαταρια ε :bigcry:

Υπάρχει σπινθήρας, επίσης μετρήσαμε τα πηνία των πολλαπλασιαστών. Οι αντιστάσεις είναι στα normal πλαίσια




Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos
αλλα ρε γαμοτο μεχρι πριν το αφισω δεν ειχαν προβλημα οι πολλαπλασιαστες και εδινε ρευμα κανονικα , λογικα επρεπε να παρει σκαστο


Εφόσον υπάρχει σπινθήρας, σημαίνει οτι δεν μπορεί να υπάρχει άλλο ηλεκτρολογικό - ηλεκτρονικό πρόβλημα εεεε;;; :look:

Υποπίεση υπάρχει, βενζίνη τα καρμπιρατέρ τραβάνε κανονικά. Υπάρχει περίπτωση να έχουν βουλώσει τελείως τα ζιγκλέρ και να μη δίνει βενζίνη στο θάλαμο καύσης;;;
Το κόλπο με μια σταγόνα βενζίνης στην εισαγωγή ισχύει ή θα κάνουμε καμιά μαλακία;;;

Άν και πάλι δε δουλέψει σημαίνει πως δεν δημιουργείται αρκετή πίεση στον κύλινδρο (δεν έχω όργανο να μετρήσω, Old μήπως ξέρεις που μπορώ να βρώ στη Θεσσαλονίκη?)

Και κάτι τελευταίο όλοι οι τετρακύλινδροι αναφλέγουν τους 1-4 και μετά 2-3;;;;;
Για κάποιο λόγο είχαν αλλαχθεί οι μπουζόπιπες και λειτουργούσαν οι 1-3 και οι 2-4 μαζί..:hypnotize

lamoun
20/01/2008, 13:28
Λεποοοοον....
To Bandit ζωντάνεψε!!

Το ψεκάσαμε με αιθέρα έκανε ένα μπαμ και σταμάτησε...
Ρίχνοντας συνεχώς καθώς γύριζε η μίζα ζωντάνεψε για όσο ρίχναμε μόλις σταματούσα... γιοκ.
Το ίδιο σενάριο για περισσότερη ώρα με ξερογκαζιές και όλα καλά! :winka:
Μετά κρατούσε ρελαντί μια χαρά, αφού ζεστάθηκε το σβήσαμε και ξαναπήρε αμέσως.

Bandit is BACK!!!! :D

Απο περιέργεια πήρα και τα carb να τα καθαρίσω.. :o

xampos
20/01/2008, 13:36
:a23: :a23: :a23: :a23: :a54: :a54: :a54: :a54: :a54:

Xrider
24/01/2008, 10:44
απο περιεργεια....τι κωδικο εχει ο ανωρθοτης σου?
μηπως γραφει SH538B?

xampos
24/01/2008, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrider
απο περιεργεια....τι κωδικο εχει ο ανωρθοτης σου?
μηπως γραφει SH538B?

den κερω φιλε,
που το γραφει να το δω να σου πω

tifoefs
24/01/2008, 12:27
Αμαν εδω ειναι το καημενο το μηχανακι !

:eyepop: :eyepop:

Παλαιανθρωπα αν δεις πως τοχει κανει θα γινεις νεανθρωπας απ' το κακο σου !

:look:

lamoun
26/01/2008, 18:58
Αφού καθάρισα τα καρμπιρατέρ πήγαμε σήμερα να τα βάλουμε πάνω.

Λοιπόν το μηχανάκι παίρνει μπρος, μένει για 2 - 3 δευτερόλεπτα "ρελαντί" (σχεδόν στίς 3000 - 4000 στροφές γιατί η πεταλούδα δεν έκλεινε - πρόβλημα με την ντίζα) μετά ανεβάζει ΜΟΝΟ ΤΟΥ μέχρι και 12000 μετά πέφτει για λίγο 5 - 6000 και τέλος πάντων έκανε αυτό το παιχνίδι. Πάνω - κάτω συνεχώς.

Η πεταλούδα ΔΕΝ γύριζε όταν το μοτέρ ανέβαζε στροφές, απλά τα slide ανέβαιναν.

Στην αρχή επειδή μάλλον πλημμυρίσαμε τα καρπς, τα αδειάσαμε, ξανά τα ίδια.

Ανοίξαμε τα καπάκια και οι μεμβράνες φαινόντουσαν μια χαρά. Δεν επιχειρήσαμε παραπάνω επειδή η μπαταρία τελείωσε.

Καμιά ιδέα παιδιά, τί μπορεί να φταίει;;; :confused:

lamoun
27/01/2008, 16:50
Φτιάχτηκε.

epp1640
20/05/2008, 17:52
Να ρωτήσω κάτι τους έμπειρους λήσταρχους? Βρήκα ένα bandit 250 σε καλή τιμή και κατάσταση. (Δεν διαθέτω πολλά χρήματα ~1000 ευρώ και αυτά όχι ακόμα.. καθώς αγόρασα το ybr125 καινούριο). Να μην τα πολυλογώ λέω να το χτυπήσω μπας και πάω καμιά εκδρομούλα. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το bros αλλά με αυτά που διάβασα για το 400 μάλλον θα πάω σε brosάκι το καλοκαίρι..βγάζει ανάλογα προβλήματα με το 400?:beer:

mixalisX
20/05/2008, 18:45
φιλε πάρε ότι σου αρέσει εσένα. Αυτά που ακούς για τις bandit είναι κατα μέρος σωστά. Είναι παλία μηχανάκια και άν δεν συντηρηθηκαν σωστά απο την αρχή φυσικό είναι να χουν προβλήματα. Τα ίδια έλεγαν και σε εμένα. Αλλά τους εγραψα όλους και τον πήρα τον κλέφτη μου και μάληστα τον 400V. Πολύ με έκραξάν αλλά βγήκαν όλοι λάθος μιας κα την έχω 1.5 χρόνο τώρα την δουλεύω καθημερινά και δέν έχει βγάλει απολύτως κανένα μα κανένα προβλημα.

άσε που είναι κουκλά σαν μηχανή τράβαει και σαν διαολος για την κατηγορία της ;)