PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟ ΦΟΡΤΩΜΑ(ΓΙΑ ΝΕΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ)



PacMan
07/08/2007, 21:33
Χτες στο Δέλεαρ, είπα σε μερικούς φίλους ότι θα φορτώσω στο ΧΤ μου, μερικά είδη camping και γελούσαν...........


Βέβαια, δεν τους αδικώ, γιατί ειναι "ΝΕΟΙ" επάνω στην μηχανή, δεν έχουν περάσει ακόμα το 1.000.000 χλμ και δεν εχουν στρώσει "κώλο" 32 χρόνια επάνω σε Μοτο............

Ίσως με τον καιρό να τα καταφέρουν..........


Προορισμός ταξιδιού Β. Ευβοια, παραλία χιλιαδους.......
Απόσταση από το σπιτι μου μέχρι την παραλία 174 χλμ.

ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ
1. 2 SLEEPING BAG
2. 2 ΦΟΥΣΚΩΤΕΣ ΒΑΡΚΕΣ(2 ΑΤΟΜΩΝ)(Η μία μεταφέρει εμένα και η άλλη όλα τα πράγματα, παω σε απάτητη παραλία, εκει πας μόνο με βάρκα)
3. ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ 4 ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ
4. ΣΚΗΝΗ 4 ΑΤΟΜΩΝ 4.5Χ4.5Χ2.1
5. 2 ΥΠΟΣΤΠΩΜΑΤΑ
6. 2 ΣΑΝΙΔΕΣ SERFING
7. 2 ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ ΣΠΑΣΤΕΣ
8. ΣΤΡΏΜΑ ΦΟΥΣΚΩΤΟ,ΤΡΟΜΠΑ,
9. ΒΑΤΡΑΧΟΠΕΔΙΛΑ,ΜΑΣΚΑ,ΡΑΚΕΤΕΣ,ΜΠΑΛΑΚΙΑ,ΨΑΘΕΣ,ΡΕΣΩ, ΚΑΙ 2 ΚΑΡΕΚΛΑΚΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
10. ΠΛΗΡΕΣ ΣΕΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ, ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΧΤ(ΝΤΙΖΕΣ-ΛΑΜΠΑΚΙΑ-ΤΑΚΑΚΙΑ-ΥΓΡΑ DOT4-ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ 2 ΜΑΝΕΤΕΣ
11. ΕΙΔΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ ΓΙΑ 1 ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ ΗΤΑΝ ΤΟ ΨΥΓΕΙΑΚΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΧΤ.......(ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ)


Προβλήματα:
1. το φορτίο αν και δεν ξεπερναει τα 54 κιλά έχει μεγάλο όγκο και προκαλεί ασταθεια στην μηχανή.
2. Υπολόγισα ότι το ταξίδι μαζί με τις προγραμματισμένες στασεις θα διαρκέσει 3-4 ώρες
με ανωτερο όριο ταχύτητας τα 80-90 χλμ/ωρα
3. Ελπίζω να μήν 'εχει πολλά μπλόκα στο δρόμο γιατί ο όγκος του φορτίου είναι μεγάλος και ίσως "φάω" τις διακοπές μου σε κάποια τροχαία........


Μερικές φωτό για τους φίλους που ΔΕΝ Π Ι Σ Τ Ε Ψ Α Ν, καθώς και για τον φίλο μου blackbusa(ειδική αφειέρωση)

η φωτό περιέχει όλα όσα πρεπει να φορτωθούν στο ΧΤ


98744

PacMan
07/08/2007, 21:35
τα υλικα της "βασης"

PacMan
07/08/2007, 21:37
και συνεχίζω


98746

PacMan
07/08/2007, 21:40
φορτώ ρεεεεεεεεε!!!!!!!!! χωράει κι άλλα


98747

npat
07/08/2007, 21:55
Αν και εγώ οφείλω να ομολογήσω ότι ήμουν ένας από αυτούς που γελούσαν, πρέπει πλέον να το παραδεχτώ...

:a23: :a23: :a19: :a23: :a23:

Μεταφορές, μετακομίσεις ο pacman... Τι τα θέλουμε τα τρίκυκλα αφού έχουμε ΧΤ?

:rotflmao: :rotflmao:

Να' σαι καλά ρε pacman!!

marulis
07/08/2007, 21:59
Κάνει ένας φίλος μετακόμιση , μπορείς να βάλεις ένα χεράκι.

Εσύ με το ΧΤ και εγώ με το ΝΧ σε δυο δρομολόγια θα έχουμε τελειώσει


:lol: :lol:

Υ.Γ. σε βρίσκω πολύ σωστό.

:a10:

hercul
07/08/2007, 22:03
:a23: :a23: :a23: :a23: :a23: :a23:

Θέλω ιδιαίτερα μαθήματα για το πως μπορώ να φορτώσω το παπί μου !!!

Το καλύτερο μου ήταν 2 άτομα με 2 τσάντες ταξιδιού μεγάλες μια τσάντα ώμου και 3 σακούλες από μάρκετ, οπότε είμαι πολύ ερασιτέχνης....


:lol: :lol: :lol:

PacMan
07/08/2007, 22:06
μα τι να πω????? βάζω ,,,,,,,βάζω και τελειωμό δεν 'εχουν.........


98751

PacMan
07/08/2007, 22:08
χωράει κι άλλα λεμεεεεεεεεεεεεεε...........................


98752

PacMan
07/08/2007, 22:09
κι άλλα...............................


98753

PacMan
07/08/2007, 22:10
βάλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.................................(αλλα οχι rossi)..............φορτίο λέμε.....χιχιχιχιχι


98754

PacMan
07/08/2007, 22:12
και τελικά....όλα φορτώθηκαν.................ακόμα κι ο πυροσβεστήρας....αχρείαστος να είναι.......


98755

byron
07/08/2007, 22:17
:rotflmao:

byron
07/08/2007, 22:18
:eyepop:

PacMan
07/08/2007, 22:19
Όλα έτοιμα....καλές μου διακοπές...............καλό μου δρόμο, καλή μου ξεκούραση,,,,,,,και αν αντέξει η καρδιά μου....θα τα πούμε τον Σεπτέβριο.......




Καλές διακοπές σε όλους/ες


καλό δρόμο σε οσους ταξιδέψουν..........

Να γυρίσετε όλοι μα όλοι με το καλό



και

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ


98759

byron
07/08/2007, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
.φορτίο λέμε.....χιχιχιχιχι

Ανευ πλάκας, αν ξεκινήσεις ταξίδι με το δέσιμο που έχεις κάνει, δεν σε βλέπω ούτε μέχρι Κηφισσιά να φτάνεις.

:nono:

PacMan
07/08/2007, 22:39
θα δεθούν όλα οπως πρέπει και με δυχτι ελαστικό, το έχω ξανακάνει πολλές φορές και σε χωματόδρομο, ευτυχως για μένα ολη η διαδρομή ειναι ασφαλτο.....το μόνο που με προβληματίζει ειναι η κατάβαση και οι φουρκέτες προς τη χιλιαδου, ατζούμπαλο φορτίο και ψηλό το ΧΤ.....αλλα θα τα καταφέρω.......εκανα test drive στη λεωφόρο σχιστού και ολα είναι μια χαρά......


σε ευχαριστώ παντος για την παρατήρηση.....


να εισαι καλά και πάντα όρθιος



καλές σου διακοπές όπου κι αν πας....

byron
07/08/2007, 22:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
καλές σου διακοπές όπου κι αν πας....

Ευχαριστώ για τις ευχές, αλλά οι διακοπές μου τελείωσαν.

Να περάσεις super !!!!!:beer:

l@gos
07/08/2007, 22:58
:eyepop: :eyepop:

μπραβο ρε μαν!!!!!!!
καλες διακοπες να εχεις!!!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

veagle
07/08/2007, 23:31
Τι να πω και εγώ....;;;

Μπράβο!!!
:beer: :beer:

Ταξιδευτής
07/08/2007, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
βάλεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.................................(αλλα οχι rossi)..............φορτίο λέμε.....χιχιχιχιχι

:eyepop: :eyepop: ΘΕΟΣ, αλλα.....



ρε πτμ, Γ@ΜΩ το κερατο μου! :a018:
Ο αλλος εβαλε μεχρι και τη μπανιερα του σπιτιου στη μηχανη και εγω εφαγα 4 ωρες την Κυριακη βριζοντας για να δεσω ενα μικρο "λουκανικο" και παλι καθε 5 χιλιομετρα σταματαγα γιατι εφευγε! a37: :a37: :a37: :a37: :bawl: :bawl:

power hornet
07/08/2007, 23:42
γεια σου βρε γιαννη :wave2: καλα να περασεις εκει που θα πας.

crs-k
08/08/2007, 07:34
Μετακομισε απ' τα "ταξιδιωτικα". :smilea: :wave2:

crs-k
08/08/2007, 09:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
και τελικά....όλα φορτώθηκαν.................ακόμα κι ο πυροσβεστήρας....αχρείαστος να είναι.......


Τρανό παραδειγμα (φορτωματος) προς αποφυγή !!! :lol:

Trickster
08/08/2007, 09:23
:uplate: :uplate:

και μετά κάνεις σούζα σε κατηφόρα με πέμπτη.. :lol: :lol:

ggs
08/08/2007, 09:43
Ολα τα λεφτα το πτυσομενο τραπεζακι-βαση-σχάρα...:lol:
Πολυ καλό ζύγισμα ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ διπλό στάντ...
Μπορείς να καλύψεις το "βουνό" με ενα πλαστικό μουσαμά (για να μην πάρουν οι βάρκες νερό άμα βρέξει :D αλλά και να τον χρεισιμοποιήσεις σαν πάτωμα στην σκηνη σου) Τα δένεις ΟΛΑ μαζι με δίχτυ...βάζεις κατω απο την πινακίδα ταμπελίτσα με τον σκύλο-λουκάνικο "LONG VEHICLE" .....και καλό ταξίδι :wave2: :wave2:

...

Το κέντρο βάρους της μηχανής έχει πάει ήδη ταξίδι καθώς επισής και το βάρος στην μπροστινή ρόδα....
Με την πρέπουσα προσοχή θα περάσεις τέλεια...:wave2: :wave2: :sun:

Zid
08/08/2007, 09:43
Χμμ όταν είπες σανίδες του surf... τρόμαξα.....αλλά μετά είδα τι ενοούσες ....!!!χεχεχ:lol:

kiriakost
08/08/2007, 09:59
Αντε, του χρόνου , και με ένα τέτοιο !! :rotflmao:




.


98814

rsp
08/08/2007, 10:41
Περαν του κωμικου στοιχειου...Αλλο το τι μπορουμε να φορτωσουμε επανω στο μηχανακι και αλλο αν πρεπει...:wave2:

Καλες διακοπες..!

super_toto
08/08/2007, 10:42
Είσαι τρομοερός φίλε. Όμως με τόσα λεφτά που έδωσες για ιμάντες συμφέρει να τα στείλεις με μεταφορική.:D

trigger
08/08/2007, 11:18
Τι να πω; Μπράβο; Να προσέχεις; Πιστεύω ότι τα ξέρεις για να παίρνεις τέτοια απόφαση και να κάνεις τέτοιο φόρτωμα! Αλλά δε μου λες αν είχες γυναίκα στο ταξίδι και εσυ έχεις τόσα πράγματα τα δικά της πόσα θα ήταν;;;;;;;; :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: Πλάκα κάνω, 30 μέρες δεν είναι λίγες! Καλά να περάσεις και καλές θάλασσες να έχεις :wave2:

Υ.Γ: Σκέφτηκες να πάρεις μεγαλύτερη βάρκα για να βάλεις και το ΧΤ; Που θα το αφήσεις μόνο του τόσες μέρες; (η φλασιά μου ήρθε από τη διαφήμιση του Corolla με το ναυαγο :rotflmao: )

OldMan
08/08/2007, 14:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
το φορτίο αν και δεν ξεπερναει τα 54 κιλά έχει μεγάλο όγκο και προκαλεί ασταθεια στην μηχανή.

54 κιλά στη ΣΧΑΡΑ ??? :look:

Χωρίς να θέλω να "γκαντεμιάσω" τις διακοπές σου, ξανασκέψου το !!!
(οι περισσότεροι κατασκευαστές δεν δίνουν ωφέλιμο φορτίο πάνω από 12-15 κιλά !!!)



ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ και ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ !!! :beer:
(χωρίς κομμένο υποπλαίσιο...)

Zid
08/08/2007, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
54 κιλά στη ΣΧΑΡΑ ??? :look:

Χωρίς να θέλω να "γκαντεμιάσω" τις διακοπές σου, ξανασκέψου το !!!
(οι περισσότεροι κατασκευαστές δεν δίνουν ωφέλιμο φορτίο πάνω από 12-15 κιλά !!!)



ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ και ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ !!! :beer:
(χωρίς κομμένο υποπλαίσιο...) χεχε εδώ βλέπεις να κυκλοφορεί ο άλλος με 100 κιλά άνθρωπο στο σελάκι του supersport...... :lol:

FZMAN
08/08/2007, 15:57
Καλές σου διακοπές και προσοχή στο δρόμο.:D

Ταξιδευτής
08/08/2007, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
Τι να πω; Μπράβο; Να προσέχεις; Πιστεύω ότι τα ξέρεις για να παίρνεις τέτοια απόφαση και να κάνεις τέτοιο φόρτωμα!

Ελα ρε συ! Υπαρχουν και πιο extreme φορτωματα.... :o




























πχ. να προσπαθεις να δεσεις ενα σακιδιακι στην ουρα της 999! :rolleyes: :lol:

marulis
08/08/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
54 κιλά στη ΣΧΑΡΑ ??? :look:
Χωρίς να θέλω να "γκαντεμιάσω" τις διακοπές σου, ξανασκέψου το !!!
(οι περισσότεροι κατασκευαστές δεν δίνουν ωφέλιμο φορτίο πάνω από 12-15 κιλά !!!)
ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ και ΚΑΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ !!! :beer:
(χωρίς κομμένο υποπλαίσιο...)

Υποπλαισια και λοιπά κανένα πρόβλημα

Το μόνο θέμα για μένα είναι το τιμόνι που στης ανηφόρες το χάνεις τελείως μα τελείως λέμε.

Το έχω φορτώσει έτσι και χειρότερα και μάλιστα ΑΧ -1 που το υποπλαισιο του είναι για το λούστο καβάλα .

2+

1ον τέλεια τακτοποίηση- ζύγισμα . (που εγώ δεν τα καταφέρνω :cry: )

2ον 80 με 90 Km / h που είπε ο άνθρωπος είναι πολύ cool ταχύτητα και δεν θα έχει κανένα πρόβλημα

Καλές διακοπές !!!!!!!!!!
:wave2: :wave2:

dirtbird
08/08/2007, 18:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
54 κιλά στη ΣΧΑΡΑ ??? :look:

Έχει δυνατή φωτιά...:wacko:


(χωρίς κομμένο υποπλαίσιο...)

μάλλον εννοείς το υπο-υποπλαίσιο? :confused:

blackbusa
11/08/2007, 20:20
Και εγω τον τσινισα,και εγω γελασα......αλλα τωρα ειναι ωρα του διαλογισμου και του RESPECT....

:a23: :a23: :a23: :a23: :a23:


ΤΕΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ...... .

Respect
11/08/2007, 22:35
Λες; :look:

Έχεις αυτοκίνητο;


99239

PacMan
18/08/2007, 19:19
Αγαπητοί μου φιλοι και φίλες.

Ολα πήγαν καλά στο ταξίδι, και τελικά έφτασα στον προορισμό μου σώως και αβλαβής,,,,,,


Ευχαριστώ όλους όσουν ανταποκρίθηκαν στο post μου......


Το Μόνο που δεν σκέφτηκα ηταν το ότι απο εκει που πάρκαρα το ΧΤ μέχρι εκει που έστησα την σκηνή ηταν κατηφορικός αμμοχωματοβραχόδρομος και χρειάστηκε να κάνω 5 διαδρομές για την μεταφορά με τα χερια όλων των πραγματων.......αλλά όπως πάντα η κατάβαση ειναι εύκολη, αλλες 8 μέρες θα είμαι εδώ και μετά επιστροφή.....


ΥΓ(σκεφτομαι την επιστροφή..........ΑΝΗΦΟΡΑ αμοχωματοβραχόδρομου............ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ)



Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΟΥΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΦΕΙΕΡΩΜENΗ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ MOTO.GR

ΚΑΛΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ - ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ

dodos 900
19/08/2007, 01:09
Τώρα το είδα!Τι φόρτωμα είν'τούτο!!!:a19:

Πρόσεχε στον γυρισμό!:wave2: :beer:

taxydromos
19/08/2007, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
Χτες στο Δέλεαρ, είπα σε μερικούς φίλους ότι θα φορτώσω στο ΧΤ μου, μερικά είδη camping και γελούσαν...........


Βέβαια, δεν τους αδικώ, γιατί ειναι "ΝΕΟΙ" επάνω στην μηχανή, δεν έχουν περάσει ακόμα το 1.000.000 χλμ και δεν εχουν στρώσει "κώλο" 32 χρόνια επάνω σε Μοτο............

Ίσως με τον καιρό να τα καταφέρουν..........


Προορισμός ταξιδιού Β. Ευβοια, παραλία χιλιαδους.......
Απόσταση από το σπιτι μου μέχρι την παραλία 174 χλμ.

ΑΠΟΣΚΕΥΕΣ
1. 2 SLEEPING BAG
2. 2 ΦΟΥΣΚΩΤΕΣ ΒΑΡΚΕΣ(2 ΑΤΟΜΩΝ)(Η μία μεταφέρει εμένα και η άλλη όλα τα πράγματα, παω σε απάτητη παραλία, εκει πας μόνο με βάρκα)
3. ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΕ 4 ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ
4. ΣΚΗΝΗ 4 ΑΤΟΜΩΝ 4.5Χ4.5Χ2.1
5. 2 ΥΠΟΣΤΠΩΜΑΤΑ
6. 2 ΣΑΝΙΔΕΣ SERFING
7. 2 ΚΑΡΕΚΛΕΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗ ΣΠΑΣΤΕΣ
8. ΣΤΡΏΜΑ ΦΟΥΣΚΩΤΟ,ΤΡΟΜΠΑ,
9. ΒΑΤΡΑΧΟΠΕΔΙΛΑ,ΜΑΣΚΑ,ΡΑΚΕΤΕΣ,ΜΠΑΛΑΚΙΑ,ΨΑΘΕΣ,ΡΕΣΩ, ΚΑΙ 2 ΚΑΡΕΚΛΑΚΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ
10. ΠΛΗΡΕΣ ΣΕΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ, ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΧΤ(ΝΤΙΖΕΣ-ΛΑΜΠΑΚΙΑ-ΤΑΚΑΚΙΑ-ΥΓΡΑ DOT4-ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ 2 ΜΑΝΕΤΕΣ
11. ΕΙΔΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ ΓΙΑ 1 ΑΤΟΜΟ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΩ ΗΤΑΝ ΤΟ ΨΥΓΕΙΑΚΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΕΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΑΛΛΟ ΧΤ.......(ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ)


Προβλήματα:
1. το φορτίο αν και δεν ξεπερναει τα 54 κιλά έχει μεγάλο όγκο και προκαλεί ασταθεια στην μηχανή.
2. Υπολόγισα ότι το ταξίδι μαζί με τις προγραμματισμένες στασεις θα διαρκέσει 3-4 ώρες
με ανωτερο όριο ταχύτητας τα 80-90 χλμ/ωρα
3. Ελπίζω να μήν 'εχει πολλά μπλόκα στο δρόμο γιατί ο όγκος του φορτίου είναι μεγάλος και ίσως "φάω" τις διακοπές μου σε κάποια τροχαία........


Μερικές φωτό για τους φίλους που ΔΕΝ Π Ι Σ Τ Ε Ψ Α Ν, καθώς και για τον φίλο μου blackbusa(ειδική αφειέρωση)

η φωτό περιέχει όλα όσα πρεπει να φορτωθούν στο ΧΤ

τελικα δικαβαλος πηγες η μαζι με δευτερη μοτο??
αν οχι προς τι τα διπλα και τετραπλα καλουδια και οι ρακετες?:eek:

PacMan
19/08/2007, 13:44
Οχι, ήμουν μόνος στην Μοτο, αλλα η Roadrunner ηρθε με το αλλο ΧΤ ελαφρά φορτωμένο,...............

Meyaleleth
19/08/2007, 18:48
xeaxxeaxeaeaxaxeexex 8eos... egw evala panw sto papi ena terastio touristiko sako (sthn plath tou synodhgou ...hm...na tane 30 kila) kai mexri na paw rafhna mou vghke to ladi!!!! :eek:

Alla ok ta katafera!

:)

Kala na pernas filaraki !

fantacid
19/08/2007, 19:28
βασικα σε βρισκω καπως μπερδεμενο!!!!

απο τι καταλαβα πας για καμπινγκ, κ εχεις κουβαλησει ολο το σπιτι μαζι σου!
γιατι δεν εκλεινες ενα ξενοδοχειακι να εισαι κομπλε?

απο την αλλη δε ξερω γιατι οδηγας μηχανη αφου ενα κουτακι θα ηταν πολυ πιο ανετο για τετοιου ειδους .........διακοπες!!!!!

ασε που θα εχεις τασακι κ μουσικη εξτρα!!


:bigcry:

devil's animal
22/08/2007, 01:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid


γιατι δεν εκλεινες ενα ξενοδοχειακι να εισαι κομπλε?

απο την αλλη δε ξερω γιατι οδηγας μηχανη αφου ενα κουτακι θα ηταν πολυ πιο ανετο για τετοιου ειδους .........διακοπες!!!!!










απλα





























































ΓΙΑ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ!!!!

bartlal
22/08/2007, 12:20
:hypnotize :eyepop: :look:
ε, πες μου οτι βρηκες χωρο και για τις μπατονετες και θα τρελλαθω! τεΛΛΛος!



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

danaos75
22/08/2007, 13:01
ρε pacman εισαι για δεσιμο ρε φιλε... (μα καλα εισαι σιγουρος οτι δεν χοραγε και το ψυγειακι δεμενο μπροστα στο φτερο του ΧΤ???)

καταπληκτικο το φορτωμα, πολυ προσοχη στην επιστροφη, καλα ουτε που θα πω για την θαλασσα που εχει απο χιλιαδου μερια, απλα τελεια.

να'σαι καλα για την βουτια μας δροσισες....:beer: :beer:

PacMan
22/08/2007, 17:05
Καλησπερούδια σε ολους/ες.

Λογω μεγάλου τεχνικού προβλήματος, αναγκάστηκα να διακόψω τις διακοπές μου και να γυρίσω πίσω(οσο ποιο γρήγορα μπορούσα).



Το πρόβλημα είχε ως εξής.

Ανοιγοντας το πορτοφόλι μου σήμερα για έναν τυπικό 'ελεγχο στο τι ειχε απομείνει, εμεινα με ανοικτό το στόμα, τι να δω???? χαρτονομίσματα και λοιπά κέρματα εφταναν στο αστρονομικό ποσό των 22 ευρώ και 12 λεπτών,,,,,,



Αρχισα να κάνω υπολογισμούς:

Η Μαμά ηθελε λίγο μέλι , 'ενα καρβέλι ψωμί και λιγο ντόπιο τυρί περίπου 19 ευρώ,
εγώ ήθελα έναν φραπέ, 'ενα πακέτο τσιγάρα και βενζίνη για τον γυρισμό, 12 ευρώ,

σύνολο 31 ευρώ.

το Χτ μου για 163κλμ θέλει περίπου 7.5 ευρώ βενζίνη εκτός από την ρεζέρβα 3 λιτρα( με ταχύτητα 70-90 κλμ/ωρα) +11 το μέλι +2 το ψωμί....ωραία λέω, αρα μου μένουν 1,62 για οτιδήποτε(χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι)

Τετάρτη σήμερα , ξεκίνησα στις 13.00. Αδειος ο δρόμος από την χιλιαδου μεχρι την Αρτάκη.
Περνωντας την Αρτάκη Ενας Αστυνόμος της περιοχής με κοιταει, ψιλογελάει και μου λεει, διακοπές κανεις ή μετακομίζεις?????????Γελώντας κι εγώ του απαντάω, έλλειψη χρημάτων στάση εμπορίου.

Αφού μου ευχήθηκε καλό δρομο και να προσέχω, εφυγα στον δρόμο για την επιστροφή, και νασου είμαι στην εθνική οδό..........λίγη κίνηση, κατέβαινα σχεδόν μόνος μου και ανενόχλητος έως ότου πέρασα την γέφυρα της μεταμορφώσεως,,,,,,,,,,,

Εκει αρχισε το ΧΤ να μουγκρίζει περίεργα και κατάλαβα οτι πρεπει να βάλω ρεζέρβα.

Χμμμμμ προβληματισμος......θα με φτάσει μέχρι το σπίτι η θα μείνω και θα σπρώχνω?????


Αντε μου λέω......λιγη οικονομία .......κλέισιμο το γκάζι και οριο τα 60κλμ.........18 κλμ ειναι ακόμα θα περάσουν.....


Κι ετσι όλα πήγαν μιά χαρά...εφτασα.......Μπήκα στην αυλή του σπιτιου μου κι αρχισα να ξεφορτώνω την Χτ-νταλίκα μου.......

Ευτυχώς μου εμειναν άλλα 2 σαβατοκύριακα για "αποδράσεις"


Και για όλους τους φίλους μου εδώ που μου είχαν πει να προσέχω, οι απώλειες της επιστροφής 'ηταν 'ενα μπαλάκι και μία ρακέτα(βρίσκονται κάπου στην εθνική από τα διόδια της Χαλκίδας μέχρι το σπίτι μου(χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι)

καλή επιστροφή σε όλους/ες

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ.............

PacMan
22/08/2007, 17:16
και μια αναμνηστική φωτό


100233

costas81
22/08/2007, 17:28
καλα εισαι απιστευτος λεμε!!


εως και επικυνδινος να τολμησω να πω!


και ο γκαντεμης το χα πει μολις ειχα δει το φορτωμα οτι δεν μπορει οπως τις εβαλε τις ρακετες θα του φυγει καμια!!


αντε του χρονου κανε καμια μοντιφα και κοτσαρε κανα τραιλερ!!


είσαι τρελός ρε φιλε!!!


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

PacMan
22/08/2007, 17:33
Σκέφτομαι για του χρόνου να πάρω κοτσαδόρο για το GOLDWING που έχω μαζί με side car........

Αγαπάμε τις ΜΟΤΟ και αποφεύφουμε τα τετράτροχα..............


φιλια


100242

PacMan
22/08/2007, 17:33
καπως 'ετσι


100244

costas81
22/08/2007, 17:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
καπως 'ετσι


και πες μου οτι θα εχεις και δυο τρειλερ??

ενα πισω απο την μηχανη και ενα πισω απο το side-car?



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

PacMan
22/08/2007, 17:38
η τελικά κάπως 'ετσι


100249

PacMan
22/08/2007, 17:44
η μήπως να πάρω μία Hayabusa side car???????????????για γκαζια στην εθνική???????




blackbusa ειδική αφειέρωση για να πάμε του χρόνου παρέα........χιχιχιχιχιχιχιχι


100252

taxydromos
22/08/2007, 17:52
αυτο το φορτωμα πως το καταφερες ρε θηριο??


......:rotflmao: .......


100254

costas81
22/08/2007, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
αυτο το φορτωμα πως το καταφερες ρε θηριο??


......:rotflmao: .......


pac-man εισαι ολα τα λεφτα!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



και ειμαι σιγουρος οτι παιρνεις κι αλλες!!!

taxydromos
22/08/2007, 17:57
εμ,δεν τα λεει ολα ο μπαγασας!!:eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop: :eyepop:

PacMan
22/08/2007, 17:59
Λες να με είχε πάρει ο ύπνος και να μην θυμάμαι το συγκεκριμένο "φόρτωμα"???????????

costas81
22/08/2007, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
Λες να με είχε πάρει ο ύπνος και να μην θυμάμαι το συγκεκριμένο "φόρτωμα"???????????


μάλλον για ασφυξία σε κόβω!!





:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PacMan
22/08/2007, 18:01
Αχχχχχχχχ PostMan τι μου κάνεις........θα με βάλεις σε μπελάδες αν δει την φωτό αυτή η RoadRunner.........xixixixixixixixi αντε μετά να της εξηγήσεις...............

costas81
22/08/2007, 18:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από PacMan
Αχχχχχχχχ PostMan τι μου κάνεις........θα με βάλεις σε μπελάδες αν δει την φωτό αυτή η RoadRunner.........xixixixixixixixi αντε μετά να της εξηγήσεις...............


όχι μόνο αυτό αλλά έχουμε και άλλη μια γυναικα η οποία τραβάει την φωτο και δεν φαίνεται!!


καλα ρε θηριο αυτη που την έβαλες μετα?

jimbar
22/08/2007, 18:20
την πολύ καλησπέρα μου σε όλους ..


βρε ΑΤΜ (Αλήτη – Τσαντάκια – Μηχανόβιε) μου έχεις κλέψει την ατάκα;;
χαλάλι σου ..

και που να δούνε Γιάννη να φορτώνεις και το scooterάκι σου ..

Καλή επιστροφή σε Όλες & Όλους σας ..

για τους άλλους .. καλό καφέ ..

devil's animal
24/08/2007, 15:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από taxydromos
αυτο το φορτωμα πως το καταφερες ρε θηριο??


......:rotflmao: .......

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:



μπραβο ρε pacman τρελοκομειο!!!

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :bigcry: