PDA

View Full Version : Καταστήματα αξεσουάρ μοτοσυκλέτας στο Ηράκλειο Κρήτης



mcatos
08/08/2007, 12:27
Ξέρει κανείς ποια καταστήματα αξεσουάρ μοτοσυκλέτας υπάρχουν στο Ηράκλειο Κρήτης;

Είναι κάποιο από αυτά τα οποία θα έπρεπε να αποφύγω ή να προτιμήσω;

MikeG
08/08/2007, 13:26
Υπάρχουν αρκετά φίλε μου.Ανάλογα με το τι είδη ψάχνεις..
Είναι ο Παπαδάκης κοντά στη γέφυρα των Πατελών, το Μοτο Μοτο στη Λεωφ. Εθνικής Αντιστάσεως χαμηλά, ο Νίκος με τη Colori στην Έβανς, ο Ανδρής κοντά στο νεκροταφείο του Αγ. Κωσταντίνου, Ο Κορνηλάκης μαζί με την αντιπροσωπεία της ΚΤΜ στην Εθν. Αντιστάσεως κοντά στο ταχυδρομείο..
Τι ψάχνεις?

:wave2:

mcatos
08/08/2007, 13:30
Ενδιαφέρομαι για κράνος και tank bag βασικά.

Επίσης θέλω και καθρέφτες για το ΖR-7, υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μαγαζί;

Ευχαριστώ.

MikeG
08/08/2007, 13:33
Κράνος καλό είναι να κάνεις μια βόλτα από όλους που σου είπα, να κοιτάξεις ποιο κάνει πιο καλά στο κεφάλη σου. Μη λυπηθείς τα λεφτά, πάρε ένα καλό! & αν δε βρεις κάτι καλό πήγαινε μια βόλτα στην Αθήνα.
Για tankbag & καθρέπτες πήγαινε μια βόλτα από του Παπαδάκη στη γέφυρα των Πατελών. Tankbag ίσως βρεις & στη Colori.

:wave2: :wave2:

p.s & το κράνος πάντα στο κεφάλη!

mcatos
08/08/2007, 14:21
Που είναι η γέφυρα των Πατελών; Δεν περνάω συχνά από την περιοχή αυτή. Μήπως θυμάσαι οδό;

MikeG
08/08/2007, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από mcatos
Που είναι η γέφυρα των Πατελών; Δεν περνάω συχνά από την περιοχή αυτή. Μήπως θυμάσαι οδό;

Είναι ο δρόμος που έρχεται από το πάρκο του Γεωργιάδη & διασχίζει κάθετα την Εθν. Αντιστάσεως. Είναι πάνω στην ανηφόρα.Ρώτα εκεί & θα σου πουν.

kles
07/09/2011, 20:19
Γειά χαρά παιδιά.
Ψάχνω κι εγώ καταστήματα ειδων αναβάτη στο Ηράκλειο κρήτης και στα Χανιά γιατί κάτι θα χρειαστώ.
Ξέρετε κανένα με την διεύθυνση όμως για να το βρώ, για να περάσω ?
Ευχαριστώ.

MikeG
07/09/2011, 20:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από kles
Γειά χαρά παιδιά.
Ψάχνω κι εγώ καταστήματα ειδων αναβάτη στο Ηράκλειο κρήτης και στα Χανιά γιατί κάτι θα χρειαστώ.
Ξέρετε κανένα με την διεύθυνση όμως για να το βρώ, για να περάσω ?
Ευχαριστώ.


Εθνικής Αντιστάσεως χαμηλά προς λιμάνι είναι το ΜοτοΜοτο στο Ηράκλειο. Άλλα τώρα δε μπορώ να σου πω ακριβώς που είναι, όχι ότι έχει πολλά πια.

Στα Χανιά βρες το GAS http://www.gasmoto.gr/

Μόνιμος κάτοικος Κρήτης? :wave2:

menos
07/09/2011, 20:40
Το moto moto στην Αντιστάσεως έχει φοβερή ποικιλία... αλλά οι τιμές του είναι φωτιά και λαύρα..!!

kles
07/09/2011, 22:05
Παιδιά ευχαριστώ.
Έβαλα το μότο μότο στο google και το βρήκα.
http://www.pancreta.gr/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,259/Itemid,80/ http://www.moto-moto.gr/
Τελικά, πρίν χρόνια είχαμε κατέβει μια μοτοπαρέα κρήτη και κάποιος μας πέρασε απο κάποιο μαγαζί και πρέπει να ήτανε το μότο μότο γιατί θυμάμαι, ήτανε ευθεία απο το λιμάνι.Αυτό θα ήτανε.

MikeG, όχι. Ούτε είμαι κρητικός ούτε μένω κρήτη.
Αλλά μάλλον θα έρθουμε καμμιά βόλτα με τη σύζυγο και θα ήθελα να περάσουμε να δούμε για μπότες και άλλα ψιλολόγια.
Προτιμώ να κάνουμε κρήτη κανένα ψώνιο, παρά Αθήνα γι'αυτό ζήτησα πληροφορίες
αν οι τιμές είναι φυσιολογικές δηλαδή.

:)

Acacius
04/10/2013, 03:45
Ξεθάβω το θέμα γιατί μάλλον θα χρειαστεί να ανανεώσω κάποια πράγματα σύντομα (κράνος-προστασίες) και πριν κοιτάξω στο ίντερνετ θέλω να δω υπάρχει τίποτα αξιόλογο εδώ γύρω.

Ποια καταστήματα έχουν επιβιώσει και πού, διότι κάμποσα αν δεν έχουν κλείσει πρέπει να έχουν μετακομίσει. Επίσης, ποια νομίζετε ότι αξίζουν τον κόπο;

Μπάτζετ χαμηλό, μεταξύ value-for-money και pou-pa-re-karamitro.

Edit: τώρα πρόσεξα ότι το θέμα ήταν για *αξεσουάρ* και όχι ρουχισμό, αλλά δε βαριέσαι. Πείτε καταστήματα για όλα, ποτέ δεν ξέρεις.

borbos
04/10/2013, 07:38
εχει αλλο ενα Ηρακλειου Μοιπων μετα τον κομβο του ΙΚΑ και πριν το ΒΡ.

Africaptan
07/10/2013, 09:44
Υπάρχουν αρκετά φίλε μου.Ανάλογα με το τι είδη ψάχνεις..
Είναι ο Παπαδάκης κοντά στη γέφυρα των Πατελών, το Μοτο Μοτο στη Λεωφ. Εθνικής Αντιστάσεως χαμηλά, ο Νίκος με τη Colori στην Έβανς, ο Ανδρής κοντά στο νεκροταφείο του Αγ. Κωσταντίνου, Ο Κορνηλάκης μαζί με την αντιπροσωπεία της ΚΤΜ στην Εθν. Αντιστάσεως κοντά στο ταχυδρομείο..
Τι ψάχνεις?

:wave2:

Ε ρε περασμενα μεγαλεια...

mixalhsCr
07/10/2013, 11:11
Ε ρε περασμενα μεγαλεια...

Και που εισαι ακομα.
Κορνηλακης στο ΙΚΑ και το Μοτο Μοτο

foogr01
07/10/2013, 23:36
Και ο Ανδρής υπάρχει. Μεταφέρθηκε στην Χρυσοστόμου...
Παπαδάκης και Μότο Μότο σταθερή αξία.
Colori πλέον δεν...

KostasV2
07/10/2013, 23:57
εχει αλλο ενα Ηρακλειου Μοιπων μετα τον κομβο του ΙΚΑ και πριν το ΒΡ.

Δύο μαγαζιά είναι δίπλα - δίπλα.

Africaptan
08/10/2013, 09:03
Και γενικα οπου υπαρχουν μαγαζια εμποριας μοτο, εχουν και καποια αξεσουαρ και εξοπλισμο.

Δεν εχουν την τεραστια ποικιλια, αλλα μην τα απορριπτεις. Ισως σ αυτα τα μαγαζια βρεις αυτο ακριβως που σου κανει...