PDA

View Full Version : Θέμα γνησιότητας στις Βαλίτσες Κappa ?



kiriakost
09/08/2007, 23:20
Σημερα στην δουλειά , έγινε μια συζήτηση , περί βαλίτσες ΚAPPA .

Ενας συνάδελφος ειπε οτι αγόρασε απο το εξωτερικό , την 46 λίτρα , διότι λεει κυκλοφορούν αντίγραφα απο βαλίτσες ΚAPPA .

Εμεινα , και του είπα να μου δείξει την δική του , για να δω λεπτομέρειες, όπως και έγινε .

Η βαλίτσα του , έχει ημερομηνία κατασκευής 4/2007 .

Και το πάνω σήμα είναι έτσι !!

Το λογότυπο στον κύκλο λέει ( Upgrade you bike )

.


99061

kiriakost
09/08/2007, 23:23
Σε άλλη όμοια βαλίτσα , έχει ως σήμα αυτό ..

Εσεις ποιο αναγνωρίζεται , και τι πιστεύετε ?

( Το μυαλό μου δεν παει στο κακό , απλά με έφαγε η περιέργεια )

.


99062

Sapadak
10/08/2007, 05:47
Αυτο της 1ης φωτο το βλεπω για 1η φορα!

Βεβαια στο σαϊτ της Kappa εχει το λογοτυπο της 2ης φωτο (το μπλε) αλλα απο κατω λεει Upagrade your engine!! (mixed :D)

Kappa (http://www.kappamoto.com/eng/azienda.asp)

Defiant
10/08/2007, 07:33
Το 2ο και εμενα στην 52αρα μου

makis206
10/08/2007, 08:01
Το δεύτερο και σ'αυτήν που παραλαμβάνεις σήμερα !:a22:


:lol: :lol: :beer:

makis206
10/08/2007, 08:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Σε άλλη όμοια βαλίτσα , έχει ως σήμα αυτό ..
Εσεις ποιο αναγνωρίζεται , και τι πιστεύετε ?
( Το μυαλό μου δεν παει στο κακό , απλά με έφαγε η περιέργεια ).

Προσωπικά έχω δει και τα δύο σήματα σε μπαγκαζιέρες της Kappa αλλά δεν μπορώ να ξέρω που οφείλεται, αυτό πάντως με τα αντίγραφα δεν νομίζω ότι στέκει, κι αν είναι κάτι που ισχύει δεν νομίζω ότι θα είχαν το σήμα της δεύτερης φωτό.

Ίσως αυτές με το σήμα της πρώτης να κυκλοφόρισαν πρώτα στο εξωτερικό και δεν προορίζονταν για την Ελληνική αγορά μέχρι που κάποιες έκαναν την εμφάνισή τους ;:confused:

Ίσως το σήμα της πρώτης φωτό τοποθετείται από την Κappa σε βαλίτσες καλύτερης ποιότητας της ίδιας εταιρίας κι όχι στις κοινές βαλίτσες ;:confused:

Ίσως το σήμα της πρώτης πάλι φωτό παρουσιάζεται μόνο στα τελευταία σχέδια βαλιτσών που κατασκεύασε η Kappa ενώ ταυτόχρονα πωλούνται μαζί τους και τα παλιότερα σχέδια ;:confused:

Υποθέσεις κάνω.. πάντως είμαι σχεδόν βέβαιος ότι πρόκειται για γνήσια προϊόντα της Kappa και οι δύο περιπτώσεις, αυτές με το δεύτερο σήμα που σε φόβισαν έχουν γεμίσει τα Ελληνικά καταστήματα που εμπορεύονται βαλίτσες Kappa, δεν νομίζω ότι θα μπορούσαν να είναι αντίγραφα..

Μέχρι και τα σαμάρια και τα tankbags που βλέπω στα καταστήματα έχουν το σήμα της δεύτερης φωτό πάντως !

:beer:

McGyver
10/08/2007, 08:21
Ρε παίδες το σήμα της Kappa με το "Upgrade your bike" από κάτω είναι καινούριο...
Πολύ πρόσφατα έκανε αυτή την εμπορική αναβάθμιση η Kappa...

Επομένως λογικό είναι να υπάρχουν προϊόντα τόσο με το παλιό όσο και με το καινούριο σήμα...

:wave2:

makis206
10/08/2007, 08:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ρε παίδες το σήμα της Kappa με το "Upgrade your bike" από κάτω είναι καινούριο...
Πολύ πρόσφατα έκανε αυτή την εμπορική αναβάθμιση η Kappa...
Επομένως λογικό είναι να υπάρχουν προϊόντα τόσο με το παλιό όσο και με το καινούριο σήμα...
:wave2:

Ε τον κερατούκλη μέσα έπεσα :lol:

εγώ παιδί μου έπρεπε ν'ασχοληθώ με το εμπόριο, θά'μουνα μεγιστάνας σήμερα. :lol:

costas81
10/08/2007, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ε τον κερατούκλη μέσα έπεσα :lol:

εγώ παιδί μου έπρεπε ν'ασχοληθώ με το εμπόριο, θά'μουνα μεγιστάνας σήμερα. :lol:


γιατι τωρα δεν εισαι??


ψέματα μας έλεγες τόσο καιρό??

:confused: :confused:

makis206
10/08/2007, 11:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
γιατι τωρα δεν εισαι??
ψέματα μας έλεγες τόσο καιρό??
:confused: :confused:

Με δικό μου εμπόριο λέμε βρε :a24: :lol: :lol:

kiriakost
10/08/2007, 15:58
λοιπόν ... :p Εγω δεν λέω τίποτα άλλο , μέχρι τις 6:00 - 6:30 Σήμερα το απόγευμα .. :lol: που θα έχω αποδείξεις στα χέρια μου .. ;) :wave2:



Η αλήθεια είναι οτι ο άνθρωπος , που μου έβαλε ψήλους στα αυτιά , κόντεψε να λιποθυμήσει, οταν του είπα την τρέχουσα λιανική της βαλίτσας .. που κατά διαβολική σύμπτωση ο εισαγωγέας της Καππα , έχει μαγαζί (υποκατάστημα ) στην καρδιά του Βόλου .

Ενας θεός ξέρει πόσο του την φούσκωσαν στο εξωτερικό , για να νομίζει , οτι η όποια ίδια βαλίτσα ,η οποία εχει μικρότερη τιμή από την δική του , οτι είναι μαϊμού .


( Οταν του είπα την τιμή που βρήκα στο EBAY Κρήτης ... εκεί έχασε το φως του !! )

:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

.

kiriakost
10/08/2007, 22:23
Ναι είμαστε γνήσιοι 100% :lol:

.


99141