PDA

View Full Version : pethane enas filos!



koyrsaross
10/08/2007, 07:59
proxthes 7-8-07 kata tis 10 to brady eimai sto galatsi me enan filo mou kai arazoume kata tis 11 feygoume kai lew tha ta poume ayrio to paidi eixe ena gsxr 600 kainourio to eixe danisth apo enan malaka...kai exthes ematha oti me to pou xwristikame skotothike sthn beikou sthn gefyra.efyge me 240 xwris kranos sthn strofh sthn gefyra tis beikou an kserete apo ekei...thn mia stigmh piname kafe mazi kai thn allh den yphrxe o filos.o katoxos ths mhxanhs ti edwse gsxr 600 se enan paidi pou den exei empeiria apo tetoia mhxanakia kai xwris kranos kiolas na paei boltes?eleos ekleise ena spiti!

DrIoannis
10/08/2007, 08:05
Λυπάμαι πολύ για το παιδί.Αυτοί οι χαρακτηρισμοί όμως δεν πρέπει να λέγονται.Φαντάσου τις τύψεις που θα έχει ο κάτοχος της μηχανής.Δεν του δάνεισε τη μηχανή για να πάθει ατύχημα.Το λάθος όπως το περιγράφεις ήταν καθαρά του οδηγού.

crs-k
10/08/2007, 08:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από koyrsaross
proxthes 7-8-07 kata tis 10 to brady eimai sto galatsi me enan filo mou kai arazoume kata tis 11 feygoume kai lew tha ta poume ayrio to paidi eixe ena gsxr 600 kainourio to eixe danisth apo enan malaka...kai exthes ematha oti me to pou xwristikame skotothike sthn beikou sthn gefyra.efyge me 240 xwris kranos sthn strofh sthn gefyra tis beikou an kserete apo ekei...thn mia stigmh piname kafe mazi kai thn allh den yphrxe o filos.o katoxos ths mhxanhs ti edwse gsxr 600 se enan paidi pou den exei empeiria apo tetoia mhxanakia kai xwris kranos kiolas na paei boltes?eleos ekleise ena spiti!


Αν εφυγε με 240 στην γεφυρα της Βεϊκου, πιστευεις οτι με κρανος θα γλυτωνε? :sick:


Τεσπα...



Συλλυπητηρια για τον φιλο σου. :sad:

koyrsaross
10/08/2007, 08:14
sigoura o katoxos ths mhxanhs tha exei typseis gia olh tou thn zwh alla den dineis ena gamidi gsxr 600 se ena paidi 22 xronwn pou den exei empeiria apo tetoia mhxanakia pou odhgouse mono entourakia.ksereis oti tha anoiksei to gazi kai ksereis oti den tha stamathsei.kai tha zouse an forouse to kranos giati xtyphse mono to kefali tou.twra an htan 240 den to kserw sigoura alla etsi akousthke apo enan gnwsto pou htan ekei.

odt
10/08/2007, 08:21
Πάντως, αν κρίνω από το θαυμαστικό στόν τίτλο του ποστ, δεν πρέπει να είσασταν και πολύ φίλοι...

Κρίμα πάντως το παλικάρι...:mad:

koyrsaross
10/08/2007, 08:24
to thaymastiko phgaine gia na to dei o katoxos ths mhxanhs.shmera ekana egrafh sto moto mono kai mono giayto.
oso gia ton an eimastan filoi h oxi den exei shmasia.
shmasia exei to symban apo thn aperiskepsia kapoiou!

Honest John
10/08/2007, 08:43
Κρίμα το παιδί.. :sad:

Μην ρίχνεις όλη την ευθήνη στον άλλο όμως. 22 χρονών ήταν ο φίλος σου, θα έπρεπε να ξέρει καλύτερα απο το να τρέχει στους δρόμους και μάλιστα χωρίς εξοπλισμό. Τί να πεις τώρα.. τέτοια ώρα τέτοια λόγια.. Κρίμα και πάλι..

super_toto
10/08/2007, 08:45
Κρίμα. Η Βεϊκου είναι επικίνδυνη καθώς έχει πολύ ανοιχτές στροφές που σε προδιαθέτουν να ανοίξεις. Στο σημείο που λες έχουν γίνει πολλά.

Πάντως δεν μπορείς να ρίχνεις την ευθύνη στον τύπο που έδωσε το μηχανάκι στο φίλο σου. Κύριος υπεύθυνος είναι ο ίδιος. Προφανώς και οι δύο συμπεριφέρθηκαν απερίσκεπτα, δυστυχως για τον ένα ήταν μοιραία η απερισκεψία του. Και εσύ όμως αφού ήσουν μαζί του πριν γίνει το κακό ίσως θα έπρεπε να τον ταρακουνίσεις λίγο βλέποντάς τον με το διάβολο το GSXR , ακράνωτο και γνωρίζοντας ότι είναι άπειρος. Αλλά δεν μπορεί κανείς να σε κατηγορήσει γιατί την κύρια μαλακία την έκανε το παληκάρι που έφυγε.

Αν δεν κάνω λάθος είδα πριν καποιες μέρες λουλούδια στο στηθαίο ακριβώς μετά την γέφυρα, προς Ηράκλειο.

Και πάλι κρίμα.

koyrsaross
10/08/2007, 08:49
exeis dikio zero.ftaw kai egw kai o katoxos kai oloi oi filoi tou

pissaman
10/08/2007, 08:50
φίλε κουρσάρε,
συλληπητήρια για το φίλο σου.
Όμως, νομίζω ότι κάνεις μεγάλο λάθος να ρίχνεις το φταίξιμο στον ιδιοκτήτη. Επειδή από πολύ μικρός έχω μηχανές, έχω να σου πω ότι ο πιτσιρικάς που δεν έχει μηχανάκι, γίνετε ΤΡΟΜΕΡΑ φορτικός προκειμένου να του δανείσεις το μηχανάκι σου.
Εγώ προσωπικά, έχω τσακωθεί δεκάδες φορές, επειδή δεν έδινα τα μηχανάκια μου στον κάθε ένα.
Δεν φταίει λοιπόν αυτός, γιατί 99% δεν του είπε του φίλου σου, πάρε το μηχανάκι και πήγαινε με 240...
Και στην τελική, με 240 τι πήγε να αποδείξει δηλαδή? Σίγουρα όλοι πονάνε όταν χάνετε μια ζωή, αλλά βρε αδερφέ ακόμα και πάνω στον πόνο μας, ας κρατάμε μία λογική.

makis206
10/08/2007, 08:53
Καλό ταξίδι στο παλικάρι.. δυστυχώς ο χρόνος δεν γυρίζει πίσω κι ότι και να πούμε τώρα..

Κουράγιο στους ανθρώπους και τους φίλους του..:sad:

super_toto
10/08/2007, 08:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από koyrsaross
exeis dikio zero.ftaw kai egw kai o katoxos kai oloi oi filoi tou

Δεν είπα αυτό ρε συ. Πάντως αν μπορεί να βγεί κατι καλό από την υπόθεση είναι να προσέχετε περισσότερο και να βάζετε όρια στους εαυτούς σας.

Έχοντας χάσει κι εγώ δικό μου άνθρωπο γνωρίζω ότι πάντα περνανε σκέψεις από το μυαλό όπως -Τι θα μπορούσα να έχω κάνει και δεν το έκανα. Δεν είμαστε ρομποτ όμως, τα λάθη ανθρώπινα. Καλό κουράγιο σε σένα, τους φίλους του και την οικογένεια του.

kalesin
10/08/2007, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από pissaman
φίλε κουρσάρε,
συλληπητήρια για το φίλο σου.
Όμως, νομίζω ότι κάνεις μεγάλο λάθος να ρίχνεις το φταίξιμο στον ιδιοκτήτη. Επειδή από πολύ μικρός έχω μηχανές, έχω να σου πω ότι ο πιτσιρικάς που δεν έχει μηχανάκι, γίνετε ΤΡΟΜΕΡΑ φορτικός προκειμένου να του δανείσεις το μηχανάκι σου.
Εγώ προσωπικά, έχω τσακωθεί δεκάδες φορές, επειδή δεν έδινα τα μηχανάκια μου στον κάθε ένα.
Δεν φταίει λοιπόν αυτός, γιατί 99% δεν του είπε του φίλου σου, πάρε το μηχανάκι και πήγαινε με 240...
Και στην τελική, με 240 τι πήγε να αποδείξει δηλαδή? Σίγουρα όλοι πονάνε όταν χάνετε μια ζωή, αλλά βρε αδερφέ ακόμα και πάνω στον πόνο μας, ας κρατάμε μία λογική.


+10000


:( :(

EVI
10/08/2007, 10:52
:sad:

apav
10/08/2007, 12:02
:sad:

sober
10/08/2007, 14:26
Σε τετοιες περιπτωσεις οτι και να πουμε ειναι λιγο...Συλλυπητηρια και κουραγιο...

:sad:

alex14
10/08/2007, 14:39
Σε φιλο, γνωστο, αδελφο κτλ δεν δινεις ουτε πατινι, ποσο μαλλον μηχανη. Τουλαχιστον ετσι κανω εγω.

Τα συλληπητηρια μου.

samoure
10/08/2007, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από koyrsaross
proxthes 7-8-07 kata tis 10 to brady eimai sto galatsi me enan filo mou kai arazoume kata tis 11 feygoume kai lew tha ta poume ayrio to paidi eixe ena gsxr 600 kainourio to eixe danisth apo enan malaka...kai exthes ematha oti me to pou xwristikame skotothike sthn beikou sthn gefyra.efyge me 240 xwris kranos sthn strofh sthn gefyra tis beikou an kserete apo ekei...thn mia stigmh piname kafe mazi kai thn allh den yphrxe o filos.o katoxos ths mhxanhs ti edwse gsxr 600 se enan paidi pou den exei empeiria apo tetoia mhxanakia kai xwris kranos kiolas na paei boltes?eleos ekleise ena spiti!


Λοιπον,επειδη ο Σακης ηταν πολυ φιλος,αν γνωριζεις στην παρεα υπαρχουν πολλες μηχανες και συνεχεια δανειζει ο ενας στον αλλο.Δε μπορω να πιστεψω οτι μιλαμε για το Σακη,δε μπορω να πιστεψω οτι ειναι παρελθον.

Αλλα,ειναι μεγαλη μαλακια να ριχνεις τοσες ευθυνες στο παιδι,που ηταν και πολυ φιλαρακι του,μη λες λοιπον απο ενα μαλακα και σκεψου λιγο τι λες με αυτο.Δυστυχως,μακαρι να μπορουσαμε να το αλλαξουμε,αλλα ηταν καθαρα ευθυνη του Σακη οτι συνεβη.Δυστυχως το κυνηγουσε κι αυτος,απλα ηταν ο τυπος που παντα τη γλυτωνε,επαιρνε παρα πολλες φορες τετοιες βολτες τησ μηχανες της παρεας.Κανεις δε το περιμενε,22 χρονων ρε πουστη μου μονο...Οτι και να λεμε,δεν ξερει κανεις τι ακριβως συνεβη και δεν εχει και τοση σημασια,σημασια εχει οτι ο Σακης εφυγε.
Τουλαχιστον εφυγε ηρωικα,δεν ταλαιπωρηθηκε δεν προλαβε καλα καλα να καταλαβει τι εγινε.Δεν προλαβε ομως να χαιρετησει και κανεναν.

Δεν ξερω τι να πω,Σακη να μας προσεχεις απο εκει που εισαι και δεν ανησυχω,ξερω οτι θα τα λεμε

koyrsaross
10/08/2007, 16:26
den kserw ti na pw re file ta sylhphthria mou kai pali kai kouragio kai sigoura tha einai kalytera ekei pou phge!
kai ayto na ginei mathima sthn parea pou den forate pote ma pote kranos kai pate xwris ayrio!

OrEsTiS82
10/08/2007, 21:34
Πολυ κριμα
:(

zephyr1
10/08/2007, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από samoure
Λοιπον,επειδη ο Σακης ηταν πολυ φιλος,αν γνωριζεις στην παρεα υπαρχουν πολλες μηχανες και συνεχεια δανειζει ο ενας στον αλλο.Δε μπορω να πιστεψω οτι μιλαμε για το Σακη,δε μπορω να πιστεψω οτι ειναι παρελθον.

Αλλα,ειναι μεγαλη μαλακια να ριχνεις τοσες ευθυνες στο παιδι,που ηταν και πολυ φιλαρακι του,μη λες λοιπον απο ενα μαλακα και σκεψου λιγο τι λες με αυτο.Δυστυχως,μακαρι να μπορουσαμε να το αλλαξουμε,αλλα ηταν καθαρα ευθυνη του Σακη οτι συνεβη.Δυστυχως το κυνηγουσε κι αυτος,απλα ηταν ο τυπος που παντα τη γλυτωνε,επαιρνε παρα πολλες φορες τετοιες βολτες τησ μηχανες της παρεας.Κανεις δε το περιμενε,22 χρονων ρε πουστη μου μονο...Οτι και να λεμε,δεν ξερει κανεις τι ακριβως συνεβη και δεν εχει και τοση σημασια,σημασια εχει οτι ο Σακης εφυγε.
Τουλαχιστον εφυγε ηρωικα,δεν ταλαιπωρηθηκε δεν προλαβε καλα καλα να καταλαβει τι εγινε.Δεν προλαβε ομως να χαιρετησει και κανεναν.

Δεν ξερω τι να πω,Σακη να μας προσεχεις απο εκει που εισαι και δεν ανησυχω,ξερω οτι θα τα λεμε


Πολλες φορες ο πονος και η απελπισια του θανατου σε κανει να προσπαθεις απεγνωσμενα να βρεις ενα λογο να πιαστεις για να δικαιολογησεις με καποιο τροπο το αδικαιολογητο.

Πολλοι φιλοι χαθηκαν μα ποτε δεν μαθαμε το γιατι.

Το μονο σιγουρο ειναι αυτο που λεει ο φιλος: ολοι να μας προσεχεται απο κει που εισαστε και δεν ανησυχουμε, ξερουμε οτι θα τα λεμε.:sun:

Σακη καλο ταξιδι.:sad:


Οι ''αποψεις'' ας κρατηθουν για προσωπικη χρηση.

xtrm600
10/08/2007, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από koyrsaross
den kserw ti na pw re file ta sylhphthria mou kai pali kai kouragio kai sigoura tha einai kalytera ekei pou phge!
kai ayto na ginei mathima sthn parea pou den forate pote ma pote kranos kai pate xwris ayrio!

Αμα δεν τους γίνει μάθημα,να τους αφήσεις στην ίδια τάξη.

Maira
10/08/2007, 23:48
Κρίμα στο παλικάρι και κουράγιο σε όσους έμειναν πίσω.:sad:




Όσο για τα υπόλοιπα είναι περιττά! Δεν φταίει ο κάτοχος της μηχανής, για το τί μυαλο κουβαλάει ο άλλος στο κεφάλι του!


Την Γέφυρα της Βεϊκου την ξέρω πολύ καλά καθώς μένω σχετικά κοντά! Κανείς δεν παίρνει πολύ γρήγορα πλέον αυτή τη στροφή γιατί έχει την είσοδο από την Καποδιστρίου και έχουν γίνει πολλά ατυχήματα σε εκείνο το σημείο!!!

Μη λυπάσαι για αυτούς που φεύγουν, αλλά γι' αυτους που μένουν πίσω!!

:( :sad:

zireous
11/08/2007, 02:04
Κρίμα στο παιδί, ρε γαμώτο... :(

Καλό του ταξίδι.




Δεν δανείζω μηχανές μου, ποτέ, για κανένα λόγο. Και ο ρόσι να έρθει, δεν θα του δώσω μηχανή μου.

Ίσως το βλέπετε λίγο ακραίο, αλλά έτσι το βλέπω από παλιά. Και έτσι θα συνεχίσω να το βλέπω.

Και κανένας δεν θα σκοτωθεί, ούτε καν θα γρατζουνιστεί με δικιά μου μηχανή.

koyrsaross
15/08/2007, 19:28
etsi einai zireous

nassosxlvbros
23/08/2007, 20:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από zireous
Κρίμα στο παιδί, ρε γαμώτο... :(

Καλό του ταξίδι.




Δεν δανείζω μηχανές μου, ποτέ, για κανένα λόγο. Και ο ρόσι να έρθει, δεν θα του δώσω μηχανή μου.

Ίσως το βλέπετε λίγο ακραίο, αλλά έτσι το βλέπω από παλιά. Και έτσι θα συνεχίσω να το βλέπω.

Και κανένας δεν θα σκοτωθεί, ούτε καν θα γρατζουνιστεί με δικιά μου μηχανή.

+100000000

"Ρόδα και γυναίκα δεν δανείζονται" ;)

κρίμα...
:sad:

HateNord
23/08/2007, 21:05
Δεν απαντάω για να μη γίνω κακός...

kiriakost
23/08/2007, 21:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από HateNord
Δεν απαντάω για να μη γίνω κακός...

Ασε δεν είσαι ο μόνος . :sad:

Alx 84
23/08/2007, 22:42
λυπάμαι πολύ... :sad: :sad: μου το είπε ο πατέρας μου που είδε το συμβάν... καλό του ταξίδι.:sad: :sad:

adam_tsouk
24/08/2007, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από koyrsaross
to thaymastiko phgaine gia na to dei o katoxos ths mhxanhs.shmera ekana egrafh sto moto mono kai mono giayto.
oso gia ton an eimastan filoi h oxi den exei shmasia.
shmasia exei to symban apo thn aperiskepsia kapoiou!


τη Μπαλευεις ρε φιλε?


κ μενα εαν ενα φιλαρακι μου τη ζητησει (μπα, αυτα πριν καμμια 10ρια χρονια) θα την εδινα!

εαν δεν εχει μυαλο ο ΜΟΛΙΣ 22χρονων φταιω εγω?


τεςπα, δεν συνιθιζω να μιλαω ασχημα σε τετοια θεματα.


ας ειναι ελαφρυ το χωμα

:(

Meni0s
26/08/2007, 12:59
:( :(

koyrsaross
31/08/2007, 08:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
τη Μπαλευεις ρε φιλε?


κ μενα εαν ενα φιλαρακι μου τη ζητησει (μπα, αυτα πριν καμμια 10ρια χρονια) θα την εδινα!

εαν δεν εχει μυαλο ο ΜΟΛΙΣ 22χρονων φταιω εγω?


τεςπα, δεν συνιθιζω να μιλαω ασχημα σε τετοια θεματα.


ας ειναι ελαφρυ το χωμα

:(


nai den dineis to mhxanaki sou se kapoion pou ksereis oti den kserei pote na anoiksei to gazi kai pote na pathsh freno den to dineis...an exeis kai ligo myalo den to dineis.

OrEsTiS82
01/09/2007, 10:30
Πολλες φορες μου εχουν ζητησει το μηχανακι μου για βολτα και δε το δινω γιατι ξερω οτι μπορει να γινει μαλακία,το δινω σε πολυ λιγα ατομα με διπλωμα και τους γνωριζω χρονια (και εχουν παρομοια μηχανακια η ειχαν στο παρελθον).

kostom
02/09/2007, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από xtrm600
Αμα δεν τους γίνει μάθημα,να τους αφήσεις στην ίδια τάξη.

Το κακό φίλε μου είναι ότι τα σχολεία έχουν αρχίσει σιγά σιγά
να στερεύουν από μαθητές που είναι επιμελείς στα μαθήματά
τους και όλο πιο πολλοί τα φορτώνουν στον κόκκορα..:(

koyrsaross
13/09/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
τη Μπαλευεις ρε φιλε?


κ μενα εαν ενα φιλαρακι μου τη ζητησει (μπα, αυτα πριν καμμια 10ρια χρονια) θα την εδινα!

εαν δεν εχει μυαλο ο ΜΟΛΙΣ 22χρονων φταιω εγω?


τεςπα, δεν συνιθιζω να μιλαω ασχημα σε τετοια θεματα.


ας ειναι ελαφρυ το χωμα

:(

eisai xazos tote:mad: