PDA

View Full Version : Τρύπα στο λάστιχο!



RideFree
14/08/2007, 03:15
Γκαντέμιαζε την τύχη του ένας φίλος μου γιατί άνοιξε μια μικρή τρύπα στο πίσω λάστιχο του Z του!
Την τρύπα την είδα και όντως ακουγόταν αέρας να βγαίνει, έγινε στην εσοχή του λάστιχου από μια μικρή καρφίτσα στην άσφαλτο.
Τί πρέπει να κάνει τώρα;
Έχω ακούσει ότι το πας και του κάνουν κάτι σαν ένεση και το μονώνουν, ισχύει και πόσο περίπου πάει το μαλλί;

Respect
14/08/2007, 05:00
Καλύτερα όχι ένεση αλλά εσωτερικό μπάλωμα. 5-10€

FZR1000
14/08/2007, 12:49
Η ενεση μετα απο λιγο καιρο κατα πασα πιθανοτατα θα αρχισει να χανει παλι, ειδικα αν βρισκεται σε σημειο που παταει συνεχεια κ οχι στο πλαι που πατα μονο σε στροφες...

καλυτερα μπαλωμα αλλα απ οσο ξερω 10 ευρω κανει αν βγαλεις εσυ την ροδα μιας κ η πιο δυσκολη δουλεια ειναι εκει...

κανα 20αρι θα θελει λογικα...

Cpt. Haddock
14/08/2007, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από RideFree
Τί πρέπει να κάνει τώρα;

:rolleyes:

βουλκανιζατέρ;

:rolleyes:

McGyver
14/08/2007, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
βουλκανιζατέρ;

Καλά χαζό είσαι;;;

Αλλάζεις μηχανάκι!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

sniper
14/08/2007, 12:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από RideFree
Γκαντέμιαζε την τύχη του ένας φίλος μου γιατί άνοιξε μια μικρή τρύπα στο πίσω λάστιχο του Z του!
Την τρύπα την είδα και όντως ακουγόταν αέρας να βγαίνει, έγινε στην εσοχή του λάστιχου από μια μικρή καρφίτσα στην άσφαλτο.
Τί πρέπει να κάνει τώρα;
Έχω ακούσει ότι το πας και του κάνουν κάτι σαν ένεση και το μονώνουν, ισχύει και πόσο περίπου πάει το μαλλί;

1. Οι καρφίτσες τρυπάνε τα λάστιχα (φούιτ για τους βόρειους);
2. Όταν λες να μονώσουν.... τι ακριβώς εννοείς;

mrklyk
14/08/2007, 13:42
η ενεση που λες ειναι το λεγόμενο 'μακαρονι' - το οποιο μαλλον θα αρχισει να χανει μετα απο λιγο καιρο

μετα υπαρχει και το εσωτερικο μπάλωμα με 'μανιτάρι' - για πιο μονιμη δουλεια


και μετα υπαρχει και μακοροναδα με μανιτάρια για πολυ σουπερ δουλεια :lol:

RideFree
14/08/2007, 15:16
Καλύτερα μπάλωμα λοιπόν έτσι;
Ναι δεν ήταν ακριβώς καρφίτσα, κάποια ακίδα ήταν αλλά το θέμα ήταν να πιάσετε το νόημα ;)
Το "μόνωση" το χρησιμοποίησα σαν έκφραση, έχω ακούσει πως κάνουν ένεση και φαντάζομαι πως είναι κάτι σαν εισαγωγή λιωμένου λάστιχου στην τρύπα, το οποίο παγώνει και κολλάει με το υπόλοιπο, γι'αυτο είπα μόνωση. Αυτό είναι το μακαρόνι που λέτε;
Η τρύπα είναι στην εσοχή του λάστιχου, δηλαδή δεν πατάει στην ασφαλτο...

FZR1000
14/08/2007, 16:19
Αφου ειναι μεσα στην εσοχη η ενεση ισως κρατησει πολυ καιρο... δεν χανει τιποτα να δοκιμασει ειναι 20 δευτερα υποθεση και δεν κανει πανω απο 5 ευρω...

δεν ειναι εισαγωγη λιωμένου λάστιχου στην τρυπα, ειναι απλα ενα κορδονι που σφηνωνει μεσα στην τρυπα, το οποιο εχει και κολλα...