PDA

View Full Version : Tankbag μικρού μεγέθους για κάλυμμα Bagster;



makis206
14/08/2007, 14:34
Σκέφτηκα αν θα μπορούσα να βρω ένα μικρό τσαντάκι για τ'απαραίτητα (κινητό, κλειδιά, τσιγάρα, φωτογραφική μηχανή κλπ) με ιμάντες στερέωσης/κουμπώματος σε κάλυμμα ντεποζίτου της Bagster.

Έχετε κάτι υπ'όψιν ;

Ο χώρος είναι περιορισμένος κάτω απ'τη σέλα και τα βασικά χωράνε, όχι όμως και η φωτογραφική μηχανή ή οτιδήποτε άλλο λίγο πιο ογκώδες από ένα πακέτο τσιγάρα.. στις τσέπες του μπουφάν επ'ουδενί. Δεν με βολεύουν τσαντάκια μέσης, πλάτης και γενικά οτιδήποτε αναγκάζομαι να βάζω πάνω απ'το μπουφάν..

Απ'την άλλη δεν θέλω να βάζω όλο το tankbag για μια απλή βόλτα για καφέ σε κάποιο χωριό για παράδειγμα, είναι ψιλοενοχλητικό όταν βρίσκεται μπροστά μου ειδικά στα επαρχιακά κομμάτια..

Έχω δει σε μαγαζιά κάποια μικροτσαντάκια της Kappa, Cameron και διαφόρων άλλων εταιριών όμως κανένα από αυτά δεν έχει ιμάντες για να κουμπώσει πάνω στους κρίκους του καλύμματος, δεν έχω ρωτήσει καν πως στηρίζονται δηλαδή κι αν προορίζονται για στήριξη στο ντεπόζιτο για να λέμε και του στραβού το δίκιο..

Πριν λίγο έψαξα και στο site της Bagster και βρήκα αυτό που επισυνάπτω παρακάτω, όμως η θέση του ανήκει μέσα στο tankbag κι ενώ δείχνει πολύ βολικό δεν έχω καταλάβει αν μπορώ να το στηρίξω πάνω στο κάλυμμα χωρίς να απαιτείται και η τοποθέτηση της "βαλιτσάρας":lol:

Καμμιά άλλη ιδέα ρε παιδιά ; (πρόταση για τσαντάκια ποδιού θα θεωρηθεί έγκλημα εκ προ μελέτης) :lol:

:beer:


99426

McGyver
14/08/2007, 14:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...

Ένα μικρό tailbag ίσως;;;

Cpt. Haddock
14/08/2007, 14:39
Εχω δει κάτι μικρά μαγνητικά Μακι

(το cbf έχει μεταλλικό ντεπόζιτο; )

Εγώ είχα ένα μικρό αλλα έδενε με ιμάντες στο λαιμό και στα πλάγια

:wave2:



Επίσης υπάρχουν και τα τσαντάκια ποδ.... :look:

McGyver
14/08/2007, 14:39
Επίσης, ρίξε μια ματιά στο MiniTT της Bagster...

http://www.xikis.gr/html/details.aspx?productCode=1004849-C1

McGyver
14/08/2007, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Εχω δει κάτι μικρά μαγνητικά Μακι

Και να βγάζει κάθε φορά το κάλυμμα του τεπόζιτου;;;

:a21: :a21: :a21:

Cpt. Haddock
14/08/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Και να βγάζει κάθε φορά το κάλυμμα του τεπόζιτου;;;

:a21: :a21: :a21:


Μπορεί να το βγάλει και τελείως ρε αφεντικό :D



Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Επίσης, ρίξε μια ματιά στο MiniTT της Bagster...

http://www.xikis.gr/html/details.aspx?productCode=1004849-C1

Αυτό πιάνει μόνο στις αγκράφες αν δεν κάνω λάθος και όχι στους κρίκους του bagster :look:

makis206
14/08/2007, 14:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ένα μικρό tailbag ίσως;;;

Μου πέρασε απ'το μυαλό αλλά δεν βρήκα κάτι που να εμπνέει και πολύ εμπιστοσύνη ούτε στο δέσιμό του στη σχάρα (θα ψιλοδιορθώνεται με διχτάκι άραγε ; ) αλλά ούτε και στο πόσο σταθερά και προστατευμένα θα κρατάει μια φωτογραφική μηχανή μέσα του.

Απ'την άλλη πάλι θα βολεύει να το βγάζω εύκολα και να τό'χω μαζί μου σαν πορτοφόλι ;..

Πολλά ζητάω, το ξέρω..

:beer: :beer:

McGyver
14/08/2007, 14:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Αυτό πιάνει μόνο στις αγκράφες αν δεν κάνω λάθος και όχι στους κρίκους του bagster

Hellooooooooooooooooooooooooo, είναι μικρόόόόόό!!!

Cpt. Haddock
14/08/2007, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Πολλά ζητάω, το ξέρω..

:beer: :beer:

:nono:

Τσαντάκι ποδιού ζητάς (side holster) και αν εκεί στο νησί το θεωρείτε οχι και πολύ αντρικό :lol: να ξέρεις οτι αυτό είναι για να κουβαλάς όπλο κανονικά :D

Χωρίς πλάκα, εγώ με αυτό έχω καταβολευτεί :wave2:

sniper
14/08/2007, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
......

Χωρίς πλάκα, εγώ με αυτό έχω καταβολευτεί :wave2:

oh dear :blush:

Cpt. Haddock
14/08/2007, 14:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
oh dear :blush:

is that a gun or you 're glad to see me? :blush:

makis206
14/08/2007, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
:nono:
Τσαντάκι ποδιού ζητάς (side holster) και αν εκεί στο νησί το θεωρείτε οχι και πολύ αντρικό :lol: να ξέρεις οτι αυτό είναι για να κουβαλάς όπλο κανονικά :D
Χωρίς πλάκα, εγώ με αυτό έχω καταβολευτεί :wave2:

Πάνω που θα'λεγα να μην είμαι και τόσο αρνητικός σε κάτι που δεν έχω δει στην πράξη.. κοίτα τον Sniper πως απαντάει !:lol: :rotflmao:

Το απόγευμα θα ρίξω μια ματιά και σ'αυτά πάντως και βλέπουμε. :beer:


Edit: πολλά ροζουλόφατσα μπήκανε...:D

Cpt. Haddock
14/08/2007, 14:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Το απόγευμα θα ρίξω μια ματιά και σ'αυτά πάντως και βλέπουμε. :beer:

O sniper ειναι εγκάθετος γιατί δε θέλει να το φοράνε κι άλλοι :lol: :lol:

Για να καταλάβεις εγω σήμερα σ' αυτό έχω μέσα

- Πορτοφόλι (γεμάτο :smokin: )
- Κλειδιά
- Κινητό
- Καπνό, φίλτρα, αναπτηρα
- Καμερα (μια παλια και ογκώδη cybershot)
- Τα χαρτιά για το ΙΚΑ μιας αλλοδαπής "οικιακής βοηθου" (διαβατήριο βιβλιάριο κλπ)
- Κλειδαριά κράνους (!)

Βολεύει πολύ λεμεεεεεεεε

:beer: :beer: :beer:

και χωράει και ένα Walther PPK με 2 γεμιστήρες :evil:

Tropeas
14/08/2007, 14:58
ο ξάδερφός μου είχε ένα μικρούλι της ΚΑPPΑ ,
για την χρήση που το έχεις και εσύ...
αλλά με μαγνητάκια, λιγο σκληρό , μικρό για τα απαραίτητα με υμάντα που το κανε σεμνό τσαντάκι μετά....
για ρίξε μια ματιά στην συλλογή της ΚΑPPA...

Cpt. Haddock
14/08/2007, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Για να καταλάβεις εγω σήμερα σ' αυτό έχω μέσα
....

Ξέχασα να πω οτι όταν σχολάσω βάζω και τη γραβάτα μέσα :rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

sniper
14/08/2007, 15:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
.....

.... μιας αλλοδαπής "οικιακής βοηθου" (διαβατήριο βιβλιάριο κλπ)
....


Ακόμα για τσαντάκια μιλάμε; :D


Υ.Γ. Πάρε μια μπανάνα και τελείωνε!

gcrook
14/08/2007, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Ακόμα για τσαντάκια μιλάμε; :D


Υ.Γ. Πάρε μια μπανάνα και τελείωνε!

Προσεχε μονο που θα την βαλεις.
Ο σναιπερ δεν προσεξε:look: :blush: :look:

bartlal
14/08/2007, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Προσεχε μονο που θα την βαλεις.
Ο σναιπερ δεν προσεξε:look: :blush: :look:


με 'πνηξες παλιο@@στα!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao:

Tropeas
14/08/2007, 16:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
με 'πνηξες παλιο@@στα!

:rotflmao: :rotflmao: :bigcry: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :bawl: :bawl: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

runnerma
14/08/2007, 16:59
Πάρε ένα τέτοιο (http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=travel_product.xml&id=973) το οποίο είναι και διαιρούμενο.

kiriakost
14/08/2007, 16:59
Αμα είναι για ψηφιακή και κινητά ... δεν προτείνετε τίποτα που να δένει πάνω στην μηχανή .. οι κραδασμοί θα τα βλάψουν σίγουρα !!

Και εγώ ψηφίζω μπανάνα !! ή σακίδιο πλάτης . ;)

makis206
16/08/2007, 07:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
O sniper ειναι εγκάθετος γιατί δε θέλει να το φοράνε κι άλλοι :lol: :lol:
Βολεύει πολύ λεμεεεεεεεε

Τελικά δεν κατάφερα να πάω την Τρίτη για ψάξιμο αλλά σήμερα θα πάω οπωσδήποτε, προχτές μου έδειξε ο DimCreta το τσαντάκι του ποδιού που έχει και ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα, δεν είχα ξαναδεί κάτι παρόμοιο και μου άφησε πολύ καλή εντύπωση !

Θα πέσει λίγο κράξιμο απ'την παρέα βέβαια αλλά αφού χωράει και το πιστόλι μέσα δεν θα κράξουν και για πολύ ώρα..:lol:

Αν δεν βρώ αυτό που έψαχνα απ'την αρχή θα πάω σε κάτι τέτοιο η αλλιώς στην κλασσική μπανάνα και θα διαβάσω το user's manual πριν την πρώτη τοποθέτηση..:D

:lol: :beer: :beer:

makis206
16/08/2007, 07:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerma
Πάρε ένα τέτοιο (http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=travel_product.xml&id=973) το οποίο είναι και διαιρούμενο.

Έχω το tankbag βρε'συ για τέτοιο φόρτωμα, κάτι μικρό θέλω ώστε να μπορώ να το παίρνω μαζί μου όλες τις ώρες.:winka:

:beer:

runnerma
16/08/2007, 09:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Έχω το tankbag βρε'συ για τέτοιο φόρτωμα, κάτι μικρό θέλω ώστε να μπορώ να το παίρνω μαζί μου όλες τις ώρες.:winka:

:beer:


Ρε δεν είναι tankbag είναι tailbag:beer: :beer: :beer: :beer:

makis206
16/08/2007, 09:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerma
Ρε δεν είναι tankbag είναι tailbag:beer: :beer: :beer: :beer:

Σύμφωνοι ! (ή που δεν το εξήγησα σωστά όμως ή που το κατάλαβες λάθος):hypnotize :lol:

Απλά σου είπα ότι αν χρειαστώ μεγάλο αποθηκευτικό χώρο έχω ήδη ένα tankbag γι'αυτή τη δουλειά, πράγμα που σημαίνει ότι το tailbag δεν μου χρειάζεται αυτή τη στιγμή και ότι αυτό που αναζητώ είναι κάτι σε μικρό μέγεθος ώστε να μπορώ να το παίρνω μαζί μου στην καφετέρια για παράδειγμα αλλά που να μπορώ κιόλας να το σταθεροποιήσω σωστά πάνω στη μηχανή, ή πάνω μου έστω χωρίς να μ'ενοχλεί στη οδήγηση.:winka:

Ευχαριστώ πάντως φίλε μου :beer: :beer: :beer:

runnerma
16/08/2007, 10:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206

Πριν λίγο έψαξα και στο site της Bagster και βρήκα αυτό που επισυνάπτω παρακάτω, όμως η θέση του ανήκει μέσα στο tankbag κι ενώ δείχνει πολύ βολικό δεν έχω καταλάβει αν μπορώ να το στηρίξω πάνω στο κάλυμμα χωρίς να απαιτείται και η τοποθέτηση της "βαλιτσάρας":lol:

:beer:

Aυτό που βρήκες είναι για την πλάτη ή για τη μέση...

ένα αλλό είναι αυτό (http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=travel_product.xml&id=965) αλλά δεν πρέπει να έχεις tangbag :sick: :sick:

makis206
16/08/2007, 10:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από runnerma
ένα αλλό είναι αυτό (http://www.motomarket.gr/pindex.php?&file=travel_product.xml&id=965) αλλά δεν πρέπει να έχεις tangbag :sick: :sick:

Ά γεια σου, κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου για να το βάζω πάνω στο κάλυμμα του ντεποζίτου στις μικρές βόλτες που χρειάζομαι να έχω μαζί μου μόνο τα απαραίτητα !

Απλώς δεν ήξερα με τι τρόπο στηρίζονται πάνω στο ντεπόζιτο (το συγκεκριμένο με μαγνήτες απ'ότι είδα) γι'αυτό ρώτησα αν υπάρχει κάτι που να ασφαλίζει στα κρικάκια του Bagster (καλύμματος) όπως και το tankbag δηλαδή.:winka:

Πρώτη μου επιλογή είναι αυτού του είδους τα τσαντάκια, θα μάθω περισσότερα για τον τρόπο στήριξής τους σήμερα το απόγευμα και θα δούμε που θα καταλήξουμε τελικά.

Νά'σαι καλά !:beer: :beer:

Cpt. Haddock
16/08/2007, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ά γεια σου, κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου για να το βάζω πάνω στο κάλυμμα του ντεποζίτου στις μικρές βόλτες που χρειάζομαι να έχω μαζί μου μόνο τα απαραίτητα !

ρε Μακις, με το μπαρδόν κιόλας...

Λες οτι θα σε κράξει η παρέα αν πάρεις το side holster γιατί δεν είναι "αντρικό" ενώ αυτό που μετά θα το έχεις στον ώμο σα louis vuiton είναι;

:sick:

περίεργα μΕ τα λέτε εκεί κάτω....

Λεωνίδας
16/08/2007, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε Μακις, με το μπαρδόν κιόλας...

Λες οτι θα σε κράξει η παρέα αν πάρεις το side holster γιατί δεν είναι "αντρικό" ενώ αυτό που μετά θα το έχεις στον ώμο σα louis vuiton είναι;

:sick:

περίεργα μΕ τα λέτε εκεί κάτω.... α να σου πω δε θέλουμε υποννοούμενα για τον ανδρισμό του makis :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


99595

McGyver
16/08/2007, 10:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ενώ αυτό που μετά θα το έχεις στον ώμο σα louis vuiton

:mad:

Cpt. Haddock
16/08/2007, 10:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
:mad:

:a9:

:a39:

doctor x
16/08/2007, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Τελικά δεν κατάφερα να πάω την Τρίτη για ψάξιμο αλλά σήμερα θα πάω οπωσδήποτε, προχτές μου έδειξε ο DimCreta το τσαντάκι του ποδιού που έχει και ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα, δεν είχα ξαναδεί κάτι παρόμοιο και μου άφησε πολύ καλή εντύπωση !

Θα πέσει λίγο κράξιμο απ'την παρέα βέβαια αλλά αφού χωράει και το πιστόλι μέσα δεν θα κράξουν και για πολύ ώρα..:lol:

Αν δεν βρώ αυτό που έψαχνα απ'την αρχή θα πάω σε κάτι τέτοιο η αλλιώς στην κλασσική μπανάνα και θα διαβάσω το user's manual πριν την πρώτη τοποθέτηση..:D

:lol: :beer: :beer:
υπαρχει και σε ολοσωμο!!


99596

makis206
16/08/2007, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
ρε Μακις, με το μπαρδόν κιόλας...

Καπετάνιε μου καλέ, κατά κύριο λόγο μ'ένδιαφέρει να βάλω ένα μικρό σταθερό τσαντάκι πάνω στο ντεπόζιτο ώστε να μην χρειάζεται να το κρεμάω στον ώμο σαν αυτό που είδη έχω (κι επισύναψε ο Σπάμμερ:lol: ) κι όταν το κουβαλάω μαζί μου το πιάνω κι απ'το χερούλι του αμαλάχει :lol:

Με λίγα λόγια ψάχνω ένα μικρό tankbag που θα το προτιμούσα αν μπορούσε να στηριχτεί στους κρίκους του καλύμματος του ντεποζίτου, βάλε βγάλε στο πιτς φυτίλι δηλαδή.
Το μαγνητικό δεν με βολεύει επειδή υπάρχει το κάλυμμα.

Αν πάλι δεν βρεθεί κάτι που να σταθεροποιείται σωστά πάνω στο ντεπόζιτο τότε θα συμβιβαστώ με κάτι που θα μπορεί να κρατηθεί σταθερά πάνω μου προσπαθώντας να καταλήξω σε κάτι που θα μ'ενοχλεί όσο το δυνατόν λιγότερο στις κινήσεις μου κατά την οδήγηση (μην πάει ο νους σας σε περίεργες κινήσεις, τις φυσιολογικές λέμε):rotflmao:

Η μπανάνα του γιατρού μ'άρεσε !:lol: :beer:

Cpt. Haddock
16/08/2007, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Αν πάλι δεν βρεθεί κάτι που να σταθεροποιείται σωστά πάνω στο ντεπόζιτο τότε θα συμβιβαστώ με κάτι που θα μπορεί να κρατηθεί σταθερά πάνω μου προσπαθώντας να καταλήξω σε κάτι που θα μ'ενοχλεί όσο το δυνατόν λιγότερο στις κινήσεις μου κατά την οδήγηση (μην πάει ο νους σας σε περίεργες κινήσεις, τις φυσιολογικές λέμε):rotflmao:


Το μόνο τέτοιο που να χωράει και μπόλικα πράγματα είναι το side holster

:D




Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Η μπανάνα του γιατρού μ'άρεσε !:lol: :beer:

Ωχ... :uplate:

makis206
16/08/2007, 11:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Το μόνο τέτοιο που να χωράει και μπόλικα πράγματα είναι το side holster
:D

Για εκεί με βλέπω αφού αυτό που ψάχνω μάλλον... δεν υπάρχει (δημιούργησα ωραία ιδέα για την Bagster όμως ):lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Ωχ... :uplate:

E δεν θα με βολέψει βρε..:blush:

:look: :lol: :beer:

ktm640lc4
21/08/2007, 15:43
Τελικα βρηκες τιποτα;;;;

Ειναι κατι που ενδιαφερει πολλους.

Κανονικα ολες οι μηχανες πρεπει να εχουν ενα ειδος θηκης για τα μικροαντικειμενα, ελα ομως που δεν εχει σχεδον καμια.

Αυτο που ζητας το εψαχνα και εγω εδω και παρα πολυ καιρο. Δεν υπαρχει κατι τετοιο. Τουλαχιστον εγω δεν εχω βρει.

Οσο για το side holster, πως το ειπε ο καπτεν, νομιζω οτι δεν υπαρχει προβλημα ανδρισμου. Αν ειναι αυτο που νομιζω σε γυναικα δεν παει με τιποτα. Θα ειναι σαν τον terminator. Οποτε ειναι πολυ ματσο το τσαντιδιο αυτο. Απλο.

Αν βρηκες κατι για ποσταρε ενδιαφερομαι.

Cpt. Haddock
21/08/2007, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
Οποτε ειναι πολυ ματσο το τσαντιδιο αυτο.

ξέρουμε τι αγοράζουμε :smokin:


:lol:

ktm640lc4
21/08/2007, 15:47
Απο την αλλη να σκασεις στη καφετερια με δαυτο.....................

Και οπλο να μην εχεις θα σε κοιτανε καπως.

Εκτος αν εχεις οπλο οντως και δεν σε κοιταει κανεις. :rolleyes:

Παντως ειναι πολυ εξυπηρετικο. :beer:

afrotwin
21/08/2007, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σκέφτηκα αν θα μπορούσα να βρω ένα μικρό τσαντάκι για τ'απαραίτητα (κινητό, κλειδιά, τσιγάρα, φωτογραφική μηχανή κλπ) με ιμάντες στερέωσης/κουμπώματος σε κάλυμμα ντεποζίτου της Bagster.

Έχετε κάτι υπ'όψιν ;

Ο χώρος είναι περιορισμένος κάτω απ'τη σέλα και τα βασικά χωράνε, όχι όμως και η φωτογραφική μηχανή ή οτιδήποτε άλλο λίγο πιο ογκώδες από ένα πακέτο τσιγάρα.. στις τσέπες του μπουφάν επ'ουδενί. Δεν με βολεύουν τσαντάκια μέσης, πλάτης και γενικά οτιδήποτε αναγκάζομαι να βάζω πάνω απ'το μπουφάν..

Απ'την άλλη δεν θέλω να βάζω όλο το tankbag για μια απλή βόλτα για καφέ σε κάποιο χωριό για παράδειγμα, είναι ψιλοενοχλητικό όταν βρίσκεται μπροστά μου ειδικά στα επαρχιακά κομμάτια..

Έχω δει σε μαγαζιά κάποια μικροτσαντάκια της Kappa, Cameron και διαφόρων άλλων εταιριών όμως κανένα από αυτά δεν έχει ιμάντες για να κουμπώσει πάνω στους κρίκους του καλύμματος, δεν έχω ρωτήσει καν πως στηρίζονται δηλαδή κι αν προορίζονται για στήριξη στο ντεπόζιτο για να λέμε και του στραβού το δίκιο..

Πριν λίγο έψαξα και στο site της Bagster και βρήκα αυτό που επισυνάπτω παρακάτω, όμως η θέση του ανήκει μέσα στο tankbag κι ενώ δείχνει πολύ βολικό δεν έχω καταλάβει αν μπορώ να το στηρίξω πάνω στο κάλυμμα χωρίς να απαιτείται και η τοποθέτηση της "βαλιτσάρας":lol:

Καμμιά άλλη ιδέα ρε παιδιά ; (πρόταση για τσαντάκια ποδιού θα θεωρηθεί έγκλημα εκ προ μελέτης) :lol:

:beer:

sto dikiklo stin vouliagmenis exi kati mikra gamata opos ta 8es se iperoxa xromata ke ta kremas kse stin plati sto perpatima

rota na sou diksoun

runnerma
23/08/2007, 17:21
Μάκη βρήκα αυτό που θες...

Κλείδώνει με ειδική βάση πάνω στην τάπα του ρεζερβουάρ, και έχει πολλά σχέδια και μεγέθη.

Μειονέκτημα ότι πρέπει να προμηθευτείς τη βάση ξεχωριστά.

http://www.bags-connection.com/ql_tankrucksaecke/160_QUICK_LOCK_Tankrucksack_Daypack_II.html

nickald
23/08/2007, 17:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Επίσης, ρίξε μια ματιά στο MiniTT της Bagster...

http://www.xikis.gr/html/details.aspx?productCode=1004849-C1

Και δε με λες

Αυτο κανει για ολες τις μηχανες?

Εχω bagster στο GSR μου και θελω να παρω ενα τετοιο πραματακι

kiriakost
26/08/2007, 01:45
To .... πραματάκι ... κάνει 90? ... σαν πολλά δεν είναι ?

DimChios
26/08/2007, 02:22
Σιγα μη κατσω να το διαβασω όλο :rolleyes:

Από κάτι λίγα που διάβασα όμως...

ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΠΟΔΙΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ GAY??? :mad:

ΡΕ Α ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ ΓΕΛΟΙΟΙ!

:mad:





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Μακη αγόρι μου, σ αρεσε το δικό μου? :confused:

Αμα σ αρεσε αυριο πάω και σου παίρνω και τελειώνει η φάση εκει! Ας τους να λένε!

ΧΩΡΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑ!

:smokin:














Μεχρι και σερβιέτες, μην εχεις προβλημα!

:rotflmao: :bigcry: :rotflmao:

kiriakost
26/08/2007, 03:18
Μάκη την Δευτέρα θα σου βάλω καύσιμο εσιντα ;)

Παρε απόφαση κατά την Τρίτη :lol:

DimChios
28/08/2007, 01:51
ΣΤ @@ΔΙΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΑΚΗ ΜΟΥ???


:look: :mad: :mad: :mad:



Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios

Μακη αγόρι μου, σ αρεσε το δικό μου? :confused:

Αμα σ αρεσε αυριο πάω και σου παίρνω και τελειώνει η φάση εκει! Ας τους να λένε!

ΧΩΡΑΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑ!

:smokin:



:rolleyes:

makis206
29/08/2007, 14:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
ΣΤ @@ΔΙΑ ΣΟΥ ΕΙΠΕΣ ΜΑΚΗ ΜΟΥ???

Σου εξήγησα τρελαμένε !

ρε τι'ν'τούτος ; :eyepop: :look:


:lol: :lol:

kiriakost
29/08/2007, 15:17
Ειμαι περίεργος να δω τι στο καλό θα διαλέξεις τελικά .. :lol: :lol: :wave2:

makis206
29/08/2007, 15:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από kiriakost
Ειμαι περίεργος να δω τι στο καλό θα διαλέξεις τελικά .. :lol: :lol: :wave2:

Κάτσε τώρα που βρήκα λίγο ελεύθερο χρόνο γιατί αντιμετωπίζω τεράστιο πρόβλημα με τη σύνδεση στο σπίτι :lol:


Τελικά βολεύτηκα με μια μπανάνα της Colori αρκετά μεγάλου μεγέθους απ'αυτές τις εντουράδικες, δεν ήταν αυτό ακριβώς που έψαχνα (επειδή δεν ήθελα κάτι που να συγκρατείται πάνω μου) όμως κατάφερα να κάνω τη δουλειά μου μια χαρά.

Κατά την αναζήτηση βρήκα ένα μικρό tankbag της Bagster με 76ευρώ, δεν θυμάμαι το όνομά του αλλά το βγάζει η Bagster για trail bikes όπως αναφέρει στο προσπέκτους που είδα, φαινόταν αρκετά καλό αλλά ήταν λίγο μεγάλο για το παίρνω στην καφετέρια μαζί μου γι'αυτό και δεν το διάλεξα εν τέλει.

Κυριάκο αύριο πάω για σαμάρια όπως σου είχα πει :winka:

Μάλλον στην Colori θα καταλήξω πάλι αφού τα έχω δοκιμάσει και στο παρελθόν κι απ'την άλλη θα τα τοποθετώ 2-3 φορές το χρόνο όλες κι όλες πάνω στη μηχανή, μια χαρά θα την κάνουν τη δουλειά τους. Θα περάσω κι απ'το κατάστημα που φέρνει τα Cameron κι απ'το άλλο που φέρνει αυτά της Kappa βέβαια..:lol:

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παίδες, συγνώμη που δεν είχα την ευκαιρία ν'απαντήσω πιο νωρίς..

:beer: :beer:

CBFMAN 600
31/08/2007, 00:10
Αν ηδη εχετε bagster και θελετε ενα μικρο τσαντακι γι'αυτο,ψαξτε για ενα τετραγωνο κοκκινο ψυγειακι που δινει η KOKA KOLA και περιεχει 2 6αδεs κουτακια 330 ml.Αυτο εχει 2 φερμουαρ.Το κατω ειναι τσαντακι για παρα πολλα μικροπραγματα(φωτογραφικη μηχανη,πορτοφολι,κλειδεια,εργαλεια και αλλα που ανετα θα χωρεσουν εκει μεσα)και το πανω γινεται εναs σακοs για να βαλειs μεχρι και λιγα ρουχα αν χρειαστει.
Το καλυτερο ομωs ειναι οτι αυτο το κοκκινο τσαντακι εχει απο την μια πλευρα του ραμμενουs 2 υπεροχουs πλαστικουs κρικουs,οι οποιοι μπαινουν και ασφαλιζουν στο πανω μεροs του bagster.Δεν κουνιεται με τιποτα,το σηκωνειs( χωριs να το βγαλειs )για να φουλαρειs την μοτο σου και οποτε θελειs σε 2 δευτερα το πηρεs κι εφυγεs.

makis206
31/08/2007, 19:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBFMAN 600
Αν ηδη εχετε bagster και θελετε ενα μικρο τσαντακι γι'αυτο,ψαξτε για ενα τετραγωνο κοκκινο ψυγειακι που δινει η KOKA KOLA και περιεχει 2 6αδεs κουτακια 330 ml....

Για πρακτική λύση μια χαρά ακούγεται !

Αλλά δεν το παίρνεις και στην καφετέρια μαζί σου.. :hypnotize :lol:

Να'σαι καλά για την ιδέα :beer: :beer:

CBFMAN 600
31/08/2007, 21:31
Μανωλη
το τσαντακι που σου ειπα ειναι για μικρεs βολτεs και εκδρομουλεs μονοημερεs.Αλλα 5 χρονια τωρα σε καμια καφετερια δεν παραπονεθηκε κανειs

alx255
01/09/2007, 21:39
καλο ακουγετε:D

arxaios
01/09/2007, 22:46
Δες και αυτό, σύντεκνε http://www.coloriposto.gr/posto/gr/details.asp?ProductID=120
Προσωπικά το έχω βολευτεί πολύ ............ τα αυτιά με τους μαγνήτες διπλώνουν μέσα και έχει μέγεθος όσο 2 μπανάνες +++
:wave2: