PDA

View Full Version : Τράκο Νο 2



powerphot
30/09/2004, 15:58
Και μετά από ένα μήνα και 20 μέρες…

Σήμερα Πέμπτη πρωί ώρα 8.45. είμαι στην Κων/πόλεως προς Καλλιθέα στο ύψος του ΡΟΥΦ, πηγαίνω κανονικά στην πορεία μου με 40-50χλμ.
Ξαφνικά, ένας παππούς με μαύρη Mercedes αποφασίζει να παραβιάσει το κόκκινο φανάρι την ώρα που εγώ έφτανα στο σημείο «βολής» του.
Ένα δευτερόλεπτο μόνο πρόλαβα να πατήσω φρένο αλλά είχα ήδη χτυπήσει στη μούρη του αυτοκινήτου και βρισκόμουν στον αέρα κάνοντας στριφτή τούμπα για να σκάσω επάνω στο καπό και το μπαρμπρίζ του. Μετά έπεσα στον δρόμο. Οι περαστικοί έπαθαν σοκ όταν σηκώθηκα γιατί δεν περίμεναν ότι θα ήμουν…σχεδόν εντάξει.
Αποτέλεσμα: ράγισμα του καρπού στο δεξί χέρι και κάποιους μώλωπες στο μπούτι.
Η μηχανή, το μπροστινό σύστημα έγινε «σίγμα», τα πλαστικά… «χαίρετε»…., βάση μπαγκαζιέρας off, αυτά είναι τα επιφανειακά που μπόρεσα να δω γιατί αναχώρησα με το 166 για εξετάσεις και λοιπά.
Τώρα εγώ είμαι σπίτι, κι η μηχανή στο συνεργείο για επισκευή. Πώ ρε π…στ….μου, ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΚΙ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!
Πάλι καλά που ο κύριος παππούλης παραδέχτηκε στο ΤΟΤΑ ότι πέρασε με κόκκινο.

Και τώρα πάλι μετά από ένα μήνα ξανά ρε γμτ…με το ίδιο χέρι μπαταρισμένο και αναρρωτική.
Και που να δείτε την μερσέντες….σπασμένο μπαρμπρίζ(με την πλάτη μου), καπό όλο μέσα, μάσκες μπροστά κόλος…. κλπ.
Ευτυχώς ο παππούς δεν έπαθε τίποτα παθολογικό με την φάση γιατί άντε μετά να ξεμπερδέψω.

Το δίδαγμα από όλη αυτή την ιστορία τελικά είναι ότι ….

ΑΜΑ ΦΟΡΑΣ ΚΡΑΝΟΣ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ «ΘΕΟ» ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!


Άντε περαστικά μας…

:wave2:

crs-k
30/09/2004, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Και μετά από ένα μήνα και 20 μέρες…

........................

Άντε περαστικά μας…

:wave2:

Τι λες ρε Νικο ??? :eek: :eyepop: :uplate:

Σε κυνηγαει πολυ ρε παιδακι μου .... :(

Περαστικα να 'ναι ρε φιλε ... :sick:

sniper
30/09/2004, 16:15
Περαστικά.....

sas
30/09/2004, 16:16
:dizzy:
Περαστικά ρε.....ποποοοο

Ακούτε ρεεεε???
ΠΑΝΤΑ κράνος

idi
30/09/2004, 16:24
τιποτα! κοιταμε μπροστα ...

περαστικα...

Μικρή Λουλού
30/09/2004, 17:08
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΡΕ ΦΙΛΕ...

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ...

ΤΩΡΑ..ΥΠΟΜΟΝΗ...


:wave2:

nimbus
30/09/2004, 17:25
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ...
ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ:sun:

RapidShade
30/09/2004, 18:05
PERASTIKA FILE

KRANOS REMALIA!!!

TO NOU SAS REMALIA!!

powerphot
02/10/2004, 17:51
...νεότερα νέα είναι ότι η μηχανή είναι στην...εντατική και μάλλον δεν την ...γλυτώνει...:sad: :sad:

Ευχαριστώ για τα... κουράγια σας, θα σας βάλω φωτό την Δευτέρα που είμαστε όλοι εδώ.

Άντε να δούμε...καλά μου ξεμπερδέματα:hypnotize


Α! και καλό μήνα:dizzy:

KaTaNaS
02/10/2004, 21:12
perastika sou file

na mh sou janasymbei


paidia kranos kai mpoufan panta!!!!!!!!!!!

basika kai upodhmata ,me enisxyseis

powerphot
03/10/2004, 15:11
Οι πρώτες φωτό μετά το τράκο, …….ίσως κι οι τελευταίες του πήγασου.:sad: :sad:


5132

powerphot
03/10/2004, 15:12
Εδώ φαίνεται καθαρά πόσο έχει πάρει το μπροστινό σύστημα.
Περίπου 9 μοίρες δεξιά.
Και φυσικά τα λάδια όλα κάτω, άγνωστο ακόμα γιατί. Πάντως το δοχείο λαδιού μοιάζει σπασμένο. Το λύσιμο προς το παρόν δεν έχει αρχίσει.
:yuck:


5133

powerphot
03/10/2004, 15:14
Το ψυγείο είναι επίσης off μαζί με το δοχείο υγρών.:eek:


5134

powerphot
03/10/2004, 15:15
Και μια απ’ το πλάι με το πλαστικό σπασμένο, δυστυχώς είναι μονοκόμματο με την άλλη πλευρά, οπότε αν πάθει κάτι αλλάζει όλο.
Τα κάγκελα πάντως με προστάτεψαν άριστα!!!
:winka:


5135

powerphot
03/10/2004, 15:16
Το ταμπλό έχει ακολουθήσει την πορεία του μπροστινού συστήματος.(τρέχα γύρευε δηλαδή).
Και μπορούμε να δούμε ότι ο διακόπτης για τα φώτα είναι ακόμη ανοικτός, όπως ήταν και κατά την άτυχη ώρα, αυτό βέβαια σημαίνει ότι, και τους προβολείς του ολυμπιακού σταδίου να κουβαλάς άμα κοιμούνται στο τιμόνι δεν σε βλέπουν με τίποτα, κι ειδικά αν είναι μέρα!!!!
:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:


5136

periklisk
04/10/2004, 09:16
Από το να χτύπαγες εσύ καλύτερα αυτό!!!!

Περαστικά και ας είναι το τελευταίο!!!!!!

wolfman13
05/10/2004, 10:39
περαστικα αδελφε αφου ολα καλα τοτε μην ανυσηχεις για τιποτα ορε φορατε κρανοςςςςςςςςςς

powerphot
21/10/2004, 09:37
....στο forum:wave2:

Οι καλές μέρες περνάνε αλλά εγώ τρέχω ακόμα μετα πόδια και το "τουτού" για τα γραφειοκρατικά.
Έχω μέλλον ακόμα, πάντως είμαι σε καλό δρόμο.:smilea:


5617

crs-k
21/10/2004, 09:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
....στο forum:wave2:

Οι καλές μέρες περνάνε αλλά εγώ τρέχω ακόμα μετα πόδια και το "τουτού" για τα γραφειοκρατικά.
Έχω μέλλον ακόμα, πάντως είμαι σε καλό δρόμο.:smilea:

Αϊντε να ξεμπερδεψεις με το καλο ...
Με την μηχανη τι γινεται ?

powerphot
21/10/2004, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αϊντε να ξεμπερδεψεις με το καλο ...
Με την μηχανη τι γινεται ?


Δες ΠΜ...

sp71
21/10/2004, 09:55
:wave2: :wave2: :wave2:
Περαστικα φιλε.Ειχα και εγω Πηγασο και παρομοιο ατυχημα.
Μονο που εγω το ευχαριστηθικα. Εκοψα ενα UNO στη μεση...
The easy riders go to heaven, the fast riders go everyware...
Περαστικα και παλι και αγχος μηδεν.:winka:

powerphot
21/10/2004, 10:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από sp71
:wave2: :wave2: :wave2:
Περαστικα φιλε.Ειχα και εγω Πηγασο και παρομοιο ατυχημα.
Μονο που εγω το ευχαριστηθικα. Εκοψα ενα UNO στη μεση...
The easy riders go to heaven, the fast riders go everyware...
Περαστικα και παλι και αγχος μηδεν.:winka:

Σ' ευχαριστώ.

Εγώ δεν...έκοψα την mercedes την μέση, οι ζημιές της ήταν πολλές αλλά δεν το φχαριστήθηκα καθόλου μπορώ να πω.....:uplate:

ruyjin
21/10/2004, 10:21
περαστικα ρε συ!
καλη αναρωση και παλι καβαλα να σε δουμε
κρανος ρεμαλια οπως λεει και ο rapid

:wave2:

powerphot
02/11/2004, 10:14
....δείτε τι γίνεται με την ασφαλιστική που περιμένω την αποζημίωση.
Πριν 10 μέρες μου είχαν πει ότι θα με πάρουν τηλ σε 4 εργάσιμες,
τους ξαναπήρα και μου είπαν πως άφησαν μήνυμα στον υπεύθυνο για να με πάρει εκείνος να μιλήσουμε.
Ξαναπαίρνω και μου λένε ότι προσθέτουν και το δεύτερο μηνυμα μου στο πρώτο σαν "τρίτο"!!!!! :eyepop:
Με αυτόν τον τρόπο το 2ο μήνυμα που γίνεται 3ο, γίνεται και ΕΠΕΙΓΟΝ !!!! μου είπαν.:uplate:

Συμπέρασμα: Όσα πιο πολλά μηνύματα αφήνεις στον υπεύθυνο που ασχολείται με τον φάκελό σου μαζεύεις "πόντους" και κερδίζεις!!!
Τι κέρδισα ακόμα δεν ξέρω αλλά ξέρω ότι η ασφαλιστική κερδίζει τόκους απο τα λεφτά που πρέπει να δώσει. Σωστά??
Σωστά!
Και μετά έρχεται ο άλλος να σε πείσει για να κάνεις συμβόλαια ζωής, ατυχήματος, κι ότι άλλο έχει το καλάθι του. Σωστά?
Σωστά!
Και μετά εσύ αρχίζεις να πληρώνεις, να πληρώνεις, να πληρώνεις, να πληρώνεις, να πληρώνεις,..........και να κοιμάσαι ήσυχος που έχεις προνοήσει για το μέλλον σου. Σωστά?

ΣΚΑΤΑ!!!!!:dizzy: :dizzy: :dizzy:

powerphot
02/12/2004, 11:36
Είχα πολύ καιρό να επικοινωνήσω μαζί σας στο forum αλλά κι όταν κάποιες στιγμές έβρισκα κάποιο χρόνο για να μπω δυστυχώς διάβαζα άσχημα πράγματα κι άδειαζε τελείως το μυαλό μου.:eek:

Με το πιο χειρότερο που φρίκαρα ήταν αυτό του σαββατοκύριακου το οποίο σας ομολογώ γυρνά συνέχεια στο κεφάλι μου και με κάνει να σκέφτομαι ότι εγώ ίσως στάθηκα πιο τυχερός αυτή την φορά.
Δεν θέλω να επεκταθώ σε αυτό το περιστατικό, άλλωστε απ΄ ότι διάβασα τα έχετε πει όλα. :sad: :sad: :sad:
Όσα κι ειπωθούν όμως δεν φτάνουν. Ας είναι……

Τα δικά μου τα «μικρά» νέα είναι ότι πήρα τα λεφτά από την ασφαλιστική, αντικαταστάθηκε η μηχανή, μου την έφεραν και σπίτι αλλά εγώ συνεχίζω να κυκλοφορώ με το αμάξι λόγω του γύψου στο καρπό.
Σας βλέπω κάθε μέρα που περνάτε δίπλα μου στο δρόμο και ζηλεύω.:D

Μερικοί από εσάς όμως το έχετε «παραχέσει» με τις «σφήνες»…μετά θα μπαίνετε εδώ και θα γράφετε για τον ….μαλάκα… που πετάχτηκε απ’ το πουθενά και δεν τον είδατε. Άντε!!:mad:

ΑΑ! Βάλτε και κανα κράνος ρε μ@λ@κες!!!:evil:

Τώρα κάνω υπομονή μέχρι το τέλος του μήνα να φτιάξει ελπίζω το χέρι για να ξανανιώσω τον κρύο αέρα των διαδρομών.

Αυτά, και….προσέχετε λίγο ακόμα παραπάνω, κάνει καλό σε όλους.:wave2:

GST
02/12/2004, 12:04
τελος καλο ολα καλα ...........εντωμεταξυ αφου το αλλο χερι ειναι μια χαρα μπορεις να την γυαλιζεις καθημερηνα:lol:

καλοταξιδη και καλη επιστροφη στην ζουγκλα της ασφαλτου:wave2:

angels_gr
02/12/2004, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot

............
Τα δικά μου τα «μικρά» νέα είναι ότι πήρα τα λεφτά από την ασφαλιστική, αντικαταστάθηκε η μηχανή, μου την έφεραν και σπίτι αλλά εγώ συνεχίζω να κυκλοφορώ με το αμάξι λόγω του γύψου στο καρπό.
............



Φίλε Νίκο, επειδή είμαι παθόν και έχω μπλέξει με τις ασφαλιστικές, μπορείς να μου πεις τι εννοείς όταν λες αντικαταστάθηκε η μηχανή??? Σου έδωσαν λεφτά και πήρες καινούρια ή σου έδωσαν τα λεφτά και την επισκεύασες??? Αποζημίωση για το χέρι σου έδωσαν???

Ας είναι πάντως η τελευταία.

powerphot
02/12/2004, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από angels_gr
Φίλε Νίκο, επειδή είμαι παθόν και έχω μπλέξει με τις ασφαλιστικές, μπορείς να μου πεις τι εννοείς όταν λες αντικαταστάθηκε η μηχανή??? Σου έδωσαν λεφτά και πήρες καινούρια ή σου έδωσαν τα λεφτά και την επισκεύασες??? Αποζημίωση για το χέρι σου έδωσαν???

Ας είναι πάντως η τελευταία.

Θα σου στείλω ΠΜ με τις λεπτομέρειες.

Ναι η μηχανή αντικαταστάθηκε με καινούρια, άλλο χρώμα!

powerphot
02/12/2004, 13:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
τελος καλο ολα καλα ...........εντωμεταξυ αφου το αλλο χερι ειναι μια χαρα μπορεις να την γυαλιζεις καθημερηνα:lol:

καλοταξιδη και καλη επιστροφη στην ζουγκλα της ασφαλτου:wave2:


Την έχω κουκουλώσει με την κουκούλα της μέσα στο γκαράζ για να μην την βλέπω και με πιάνει το παράπονο.:(

adam_tsouk
02/12/2004, 17:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Την έχω κουκουλώσει με την κουκούλα της μέσα στο γκαράζ για να μην την βλέπω και με πιάνει το παράπονο.:(


Άντε άντε...... σύντομα καβάλα!

:beer: :beer:

georgios21
02/12/2004, 20:32
Πω ρε μάγκες μελαγχολίσ σε πιάνει σε αυτό το φορουμ ,μια με τα ατυχήματα,με τις κλοπές όπου εμείς οι μοτοσυκλετιστές εμφανιζόμαστε στο έλεος του κάθε αληταρά .΄Περαστικά φίλε μου ,ευτυχώς σου αντικατέστησαν τη μηχανή ,γιατί ότι επιδιορθωση κ να σου καναν θα είχες ένα μηχανάκι προβληματικό κ τρακαρισμένο πάνω απο όλα ευτυχώς που είσαι καλά ,περαστικά λοιπόν κ ούτε γρατζουνιά από δώ κ στο εξής .Α καλορίζικος κ ο Πήγασος

Alx 84
02/10/2006, 09:28
πώπω.... περαστικά σου...:wave2:

crs-k
02/10/2006, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
πώπω.... περαστικά σου...:wave2:


Αν ΔΕΝ του περασε μετα απο 2 χρονια και 2 μερες, τοτε θα ειναι ιατρικο φαινομενο ... :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

.


63777

gian_nykt
02/10/2006, 09:50
Ευχές για γρήγορη ανάρωση......
Πάντως, εγω το πέρνω απόφαση σιγά σιγά οτι μάλλον ειμαστε γενικός ΑΟΡΑΤΟΙ πάνω στα μηχανάκια μας!!!:confused:
Τι να πώ, να πάμε να βάψουμε τα μηχανάκια μας κανένα φωσφορικό χρώμα ή λευκό να βάλουμε και φάρους μπας και φοβούντε και μας βλέπουνε, να φοράμε λευκά με φωσφορικές λορίδες....ξέρω κι εγω....τι να πώ!!!!

periklisk
02/10/2006, 09:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν ΔΕΝ του περασε μετα απο 2 χρονια και 2 μερες, τοτε θα ειναι ιατρικο φαινομενο ... :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

.

:rotflmao:

τα καταφέραμε πάλι :lol:

crs-k
02/10/2006, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
:rotflmao:

τα καταφέραμε πάλι :lol:


Ειμαστε καμενοι ...

Και συνεχιζουμε ... :hypnotize


:lol: :rotflmao: :lol:

powerphot
02/10/2006, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν ΔΕΝ του περασε μετα απο 2 χρονια και 2 μερες, τοτε θα ειναι ιατρικο φαινομενο ... :dizzy:
:lol: :rotflmao: :lol:
.
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
EIMAI O NIKOS KAI EIMAI KALA!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ρε παιδιά, ψυχραιμία, ρίχτε και καμιά ματιά στις ημερομηνίες.
Ευχαριστώ αλλά το...."βαβα" πέρασε, τώρα όλα είναι...."ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ" (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=28977) :wave2:

Respect
02/10/2006, 10:10
Δες το από άλλη σκοπιά το ζήτημα για να γουστάρεις.. Καλορίζικο το moto!!! :wave2:

Alx 84
02/10/2006, 10:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν ΔΕΝ του περασε μετα απο 2 χρονια και 2 μερες, τοτε θα ειναι ιατρικο φαινομενο ... :dizzy:




.


ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΑΓΙΟ!!!!!!!!!



ποτέ δε κοιτάω τις ημερομηνίες!!! :a017: :a017: :a023: :a023: :a37: :a37: :a37: :a37: :a37: :a37: :a37: :a37: :a37:

Alx 84
02/10/2006, 10:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
EIMAI O NIKOS KAI EIMAI KALA!
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
Ρε παιδιά, ψυχραιμία, ρίχτε και καμιά ματιά στις ημερομηνίες.
Ευχαριστώ αλλά το...."βαβα" πέρασε, τώρα όλα είναι...."ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ" (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=28977) :wave2:

δε πειράζει, δε σου είχα πει περαστικά τότε. άλλωστε δεν ήμουν στο φόρουμ...

πάρε τα τώρα με μια "μικρή" καθηστέρηση!!:lol: :lol: :beer: :beer: :wave2:

dirtbird
02/10/2006, 11:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Ειμαστε καμενοι ...

Και συνεχιζουμε ... :hypnotize


:lol: :rotflmao: :lol:

[QUOTE]Respect Δες το από άλλη σκοπιά το ζήτημα για να γουστάρεις.. Καλορίζικο το moto!!!



Kαι συνεχίζουμε (στο τέλος θα μας πουν γρουσούζηδες:rotflmao: :rotflmao: )

lyk0s
13/10/2006, 19:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από georgios21
Πω ρε μάγκες μελαγχολίσ σε πιάνει σε αυτό το φορουμ ,μια με τα ατυχήματα,με τις κλοπές όπου εμείς οι μοτοσυκλετιστές εμφανιζόμαστε στο έλεος του κάθε αληταρά .΄Περαστικά φίλε μου ,ευτυχώς σου αντικατέστησαν τη μηχανή ,γιατί ότι επιδιορθωση κ να σου καναν θα είχες ένα μηχανάκι προβληματικό κ τρακαρισμένο πάνω απο όλα ευτυχώς που είσαι καλά ,περαστικά λοιπόν κ ούτε γρατζουνιά από δώ κ στο εξής .Α καλορίζικος κ ο Πήγασος

Αρχικά δημιουργήθηκε από Alx 84
πώπω.... περαστικά σου...:wave2:

Μαλλον για τον Πηγασο το ειπε...


Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Αν ΔΕΝ του περασε μετα απο 2 χρονια και 2 μερες, τοτε θα ειναι ιατρικο φαινομενο ... :dizzy:


:lol: :rotflmao: :lol:

.

Ακομα το εχει απο οτι γραφει στο προφιλ...