PDA

View Full Version : Κεφαλη Highflow σε LC4 mod.99 ???



flying4eyes
18/08/2007, 00:56
Καλησπερα παιδες,
Εδω και ενα χρονο εχω παροπλισει το SM LC4 mod.99 μου,μιας και υστερα απο ραγισμα στις εδρες της μαμισιας κεφαλης και υστερα απο παροτρυνση του μηχανικου μου οτι θα δουλευε η πατεντα,ψωνισα μια κεφαλη Highflow κουφαρι μονο,για να βαλουμε τα εσωτερικα της αλλης.
Μετα απο ψαξιμο καταλαβα οτι οι βαλβιδες εξαγωγης ειναι μεγαλυτερες,τις παραγγειλαμε τις βαλαμε αλλα και παλι τιποτα.Το μηχανακι παιρνει μπροστα αλλα δεν δουλευει σωστα.Αυτος εχει σηκωσει τα χερια ψηλα και μου λεει οτι πρεπει να παραγγειλουμε και εκκεντροφορο,κοκορακια και καπακι για να δουλεψει.
Επειδη ομως δεν του εχω και εμπιστοσυνη,αν καποιος μπορει να βοηθησει για το τι παιζεται και τι ζρειαζεται για να δοουλεψει θα του ημουν ευγνωμων.


Λυση πηγαινε το σε αλλο μαστορα δεν παιζει μιας και ειναι ο μονος στην περιοχη.

taksidiotis25
18/08/2007, 05:24
φιλε μου εισαι απο ηρακλειο κρητης?ρωταω γιατι πριν 2 ημερες γνωρισα ενα παιδι στην ktm που πηρε καφαλη ακριβως σαν την δικια σου και για το μοντελο το δικο σου.
συμπτωση?

flying4eyes
18/08/2007, 12:44
Καπου πανω στο νησι βρισκομαι κι εγω,αλλα οχι Ηρακλειο.
Ξερεις αν εβγαλε το αλλο παιδι που λες ακρη?

vagkan
18/08/2007, 16:41
δηλαδής 2 KTM τουλάχιστον πάνω στην ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟ έχουν ραγισμένες κεφαλές?


Το πιστόνι που έχει υποδοχές για τις βαλβίδες δεν έπρεπε να αλλαχθει?
Ακόμα και άν δεν βρρίσκουν οι μεγαλύτερες έχει αλλάξει ο λόγος συμπίεσης, οπότε λογικό να μην δουλέυει.

flying4eyes
18/08/2007, 17:49
Απο οτι ειδαμε απο μια πρωτη ματια το πιστονι ειναι το ιδιο,και μου ειπε πως 640,625,660 μοντελα αλλαζει μονο η διαδρομη και η κεφαλη,κατα τα αλλα πανω κατω ειναι ιδια μοτερ.

taksidiotis25
18/08/2007, 22:58
εγω αποοτι πηρε το αυτι μου στην συζητηση δεν ειχε καποιο ιδιαιτερο προβλημα,τωρα δεν ξερω τι εγινε ακριβως.

flying4eyes
19/08/2007, 13:42
Οκ,
Τουλαχιστον να ρωτησω στην ΚΤΜ εκει να μου πουν.
Μηπως εχεις καποιο τηλ. τους?

fantacid
19/08/2007, 18:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από flying4eyes
Καλησπερα παιδες,
Εδω και ενα χρονο εχω παροπλισει το SM LC4 mod.99 μου,μιας και υστερα απο ραγισμα στις εδρες της μαμισιας κεφαλης και υστερα απο παροτρυνση του μηχανικου μου οτι θα δουλευε η πατεντα,ψωνισα μια κεφαλη Highflow κουφαρι μονο,για να βαλουμε τα εσωτερικα της αλλης.
Μετα απο ψαξιμο καταλαβα οτι οι βαλβιδες εξαγωγης ειναι μεγαλυτερες,τις παραγγειλαμε τις βαλαμε αλλα και παλι τιποτα.Το μηχανακι παιρνει μπροστα αλλα δεν δουλευει σωστα.Αυτος εχει σηκωσει τα χερια ψηλα και μου λεει οτι πρεπει να παραγγειλουμε και εκκεντροφορο,κοκορακια και καπακι για να δουλεψει.
Επειδη ομως δεν του εχω και εμπιστοσυνη,αν καποιος μπορει να βοηθησει για το τι παιζεται και τι ζρειαζεται για να δοουλεψει θα του ημουν ευγνωμων.


Λυση πηγαινε το σε αλλο μαστορα δεν παιζει μιας και ειναι ο μονος στην περιοχη.


τι ειναι οι χαιφλοου κεφαλη?

τι εννοεις μονο το "κουφαρι"??????


εαν αλλο εκκ αλλες βαλβιβες αλλα κοκκορακια μαλλον εχεις παρει αλλο κεφαλαρι απο αυτο που ηθελες!
μαλλον θα μετα θα θες κ αλλο κυλινδρο κ πολυ πιθανο αλλο καρτερ!!!

ktm lc4 620
19/08/2007, 19:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από vagkan
δηλαδής 2 KTM τουλάχιστον πάνω στην ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟ έχουν ραγισμένες κεφαλές?


Το πιστόνι που έχει υποδοχές για τις βαλβίδες δεν έπρεπε να αλλαχθει?
Ακόμα και άν δεν βρρίσκουν οι μεγαλύτερες έχει αλλάξει ο λόγος συμπίεσης, οπότε λογικό να μην δουλέυει. ... TA MPISTONIA OLA EINAI IDIA GIA TA LC4 APO TO 1999MEXRI K SIMERA

ktm lc4 620
19/08/2007, 19:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
τι ειναι οι χαιφλοου κεφαλη?

τι εννοεις μονο το "κουφαρι"??????


εαν αλλο εκκ αλλες βαλβιβες αλλα κοκκορακια μαλλον εχεις παρει αλλο κεφαλαρι απο αυτο που ηθελες!
μαλλον θα μετα θα θες κ αλλο κυλινδρο κ πολυ πιθανο αλλο καρτερ!!! KALA ESY DEN KSEREIS POY PANE TA TRIA TI MILAS?APO TO 2003 K META O ASIMI KINITIRAS DILADI EGINE HIGHFLOW ALAKSANE I VALVIDES EKSAGOGIS K I THIRIDES OLA TA ALLA EINAI IDIA

flying4eyes
19/08/2007, 20:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm lc4 620
KALA ESY DEN KSEREIS POY PANE TA TRIA TI MILAS?APO TO 2003 K META O ASIMI KINITIRAS DILADI EGINE HIGHFLOW ALAKSANE I VALVIDES EKSAGOGIS K I THIRIDES OLA TA ALLA EINAI IDIA

+1

Αυτο ηξερα και εγω,γι'αυτο την πηρα.

fantacid
19/08/2007, 21:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm lc4 620
KALA ESY DEN KSEREIS POY PANE TA TRIA TI MILAS?APO TO 2003 K META O ASIMI KINITIRAS DILADI EGINE HIGHFLOW ALAKSANE I VALVIDES EKSAGOGIS K I THIRIDES OLA TA ALLA EINAI IDIA

ε πες μου μαθω ρε τραχανα!

ktm lc4 620
19/08/2007, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
ε πες μου μαθω ρε τραχανα! 'NA' MATHO LENE...