PDA

View Full Version : ΛαστιΧα...



Dirty_Gas
01/10/2004, 10:48
...μετά από 16000 χλμ. το πίσω λαστιχάκι έμεινε μόνο νάυλον. (στη μέση τουλάχιστον)... Και τώρα;;;

Τι βάζουμε;;;

Το ίδιο;;;

κάτι άλλο;;;

πιο μαλακό;;;

πιο σκληρό;;;

πιο ακριβό;;;

πιο φτηνό;;; <------ (αυτό σίγουρα!!!)

Τη γνώμη σας παίδες...
:wave2: :wave2: :wave2:

idi
01/10/2004, 10:51
Kωστη θα αλλαξεις και το εμπρος? αν οχι τοτε ΜΟΝΟ το μαμα...

ruyjin
01/10/2004, 10:53
αν δεν εβγαλε λινά κραταει ακομα!
:rotflmao: :rotflmao:

ακου και μενα που σου λεω:D

πλακα...αλλαξε τα κι εγω για αλλαγη παω μεσα στον Οκτωβρη.

οχι απαραίτητα φτηνο, αλλα ουτε και το πιο ακριβο.
εγω δε θα βαλω σπορ, δηλαδη μαλακο γιατι φθηρεται ευκολα.
θα προτιμησω κατι πιο τουρινκ...

για τι μηχανακι μιλαμε ειπες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

ruyjin
01/10/2004, 10:55
για να πεταχτηκε και ο idi καταλαβα...
μιλα με αυτον ξερει τα παντα απο Ζ, το εχουμε εμπεδωσει πλεον :rotflmao:

:rotflmao: :rotflmao:

idi
01/10/2004, 11:02
α@@@@δια ξερω... γιαυτο ειμαι εδω για να μαθω...

ξερω οτο οσοι βαλαν τα Pirelli Diablo λενε τα καλυτερα... αλλα οχι για το συγκεκριμενο μηχανακι...

Dirty_Gas
01/10/2004, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
αν δεν εβγαλε λινά κραταει ακομα!
:rotflmao: :rotflmao:

ακου και μενα που σου λεω:D

πλακα...αλλαξε τα κι εγω για αλλαγη παω μεσα στον Οκτωβρη.

οχι απαραίτητα φτηνο, αλλα ουτε και το πιο ακριβο.
εγω δε θα βαλω σπορ, δηλαδη μαλακο γιατι φθηρεται ευκολα.
θα προτιμησω κατι πιο τουρινκ...

για τι μηχανακι μιλαμε ειπες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Μηχανάκι; ΜΗΧΑΝΑΚΙ;;;

Τι λες ρε; ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!!!

Πες, πες Idi, όχι για να μη λένε...

idi
01/10/2004, 23:28
ΜΗ-ΧΑ-ΝΑ-ΡΑ!!!!


5104

adam_tsouk
19/11/2005, 15:40
Και επαναφέρω το ίδιο θέμα....


Σκέφτομαι για τα ίδια γιατί αν και το πίσω έγινε τελείως τετράγωνο..... έβγαλε 11.500 χλμ. Και ήταν όλα ζόρικα......

Πολλές ευθείες αλλά.... αν βρεθεί καμιά στροφή ε, να κρατάει το κατιτίς...

zoropatra
20/11/2005, 11:29
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΡΕ ΘΥΡΙΟ ΠΩΣ ΣΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟΣΑ ΧΛΜ.ΤΟ ΛΑΣΤΙΧΟ ΜΕ ΕΝΤΟ ΠΗΓΕΝΕΣ?:eek: ΑΦΟΥ ΜΙΛΗΣΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΘΑ ΠΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ....Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ.....ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ 2ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΙΣΩ ΜΟΝΟ 5ΛΑΣΤΙΧΑ ΚΑΙ 2 ΕΜΠΡΟΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΜΑΡΚΑ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ.ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ.ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΦΤΗΝΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΓΙΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΔΩΣΕ ΛΙΓΑ ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ Η ΜΟΤΟ......ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΑ ΜΙΣΕΛΕΝ ΠΑΙΛΟΤ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΠΟΛΟΥΣ ΑΝΑΒΑΤΕΣ ΚΑΛΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ...ΣΟΥ ΕΜΠΝΕΟΥΝ ΜΙΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΗΝΗ.ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΜΟΥ(ΤΗΣ!!!):wave2:

crazykiller
20/11/2005, 11:46
Εμένα τα "μαμα" πάλι γιατί μου έβγαλαν 4500χμ????????
Το πίσω.???

Και δεν πάω και τόσο κομμάτια.


Ιντι, για χελπ υς!!!!


Το μπροστά είναι το μαμά Bridgestone (δεν θυμάμαι τον κωδικό του)
Πειράζει να αλλάξω μόνο το πίσω, και να βάλω το Bridgestone πάλι αλλά όχι το BT012 αλλά το ΒΤ014???

Ή πρέπει να αλλάξω και το μπροστά??

Κάπου εδώ μέσα είχε πει ένα παλικάρι για κάποιον λαστιχά που το πρόσεξε ιδιαίτερα το μηχανάκι του. Με το search δεν το βρίσκω.

Ξέρεται κανέναν επαγγελματία μηχανολαστιχά???????:eyepop:

Επειδή θα έρθω αθήνα την Τετάρτη λέω να παώ κατευθείαν για αλλαγή

as_pino
20/11/2005, 18:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από crazykiller
Εμένα τα "μαμα" πάλι γιατί μου έβγαλαν 4500χμ????????
Το πίσω.???

Και δεν πάω και τόσο κομμάτια.


Ιντι, για χελπ υς!!!!


Το μπροστά είναι το μαμά Bridgestone (δεν θυμάμαι τον κωδικό του)
Πειράζει να αλλάξω μόνο το πίσω, και να βάλω το Bridgestone πάλι αλλά όχι το BT012 αλλά το ΒΤ014???

Ή πρέπει να αλλάξω και το μπροστά??

Κάπου εδώ μέσα είχε πει ένα παλικάρι για κάποιον λαστιχά που το πρόσεξε ιδιαίτερα το μηχανάκι του. Με το search δεν το βρίσκω.

Ξέρεται κανέναν επαγγελματία μηχανολαστιχά???????:eyepop:

Επειδή θα έρθω αθήνα την Τετάρτη λέω να παώ κατευθείαν για αλλαγή



http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=14998&highlight=boukis

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=13033&highlight=boukis

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=13164&highlight=boukis

adam_tsouk
03/12/2005, 23:06
και τελικά μπήκαν και αυτά........:D :D


29813

BAD BOY
04/12/2005, 10:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
και τελικά μπήκαν και αυτά........:D :D ολα τα ΕΥΡΩ η ριγα:winka: :beer:

GTZ750
04/12/2005, 20:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
και τελικά μπήκαν και αυτά........:D :D

μαματο φιλε πολυ καλο!!!!!!

τι λαστιχα εβαλες τελικα???

το μετσελερ???

ριξτου και κανενα πλυσιμο!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

adam_tsouk
04/12/2005, 21:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από GTZ750
μαματο φιλε πολυ καλο!!!!!!

τι λαστιχα εβαλες τελικα???

το μετσελερ???

ριξτου και κανενα πλυσιμο!!!!!!!:beer: :beer: :beer: :beer:

πλύσιμο;;; :confused: ε????

:lol: :lol:



ναι τα Μ1 έβαλα, ελπίζω να τα φχαριστηθώ....:wave2:

Lazio
05/12/2005, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
πλύσιμο;;; :confused: ε????

:lol: :lol:



ναι τα Μ1 έβαλα, ελπίζω να τα φχαριστηθώ....:wave2:

Πλυνε το αμεσως... το λαστιχο κανει μπαμ οτι ειναι καινουργιο.... μεγειες :winka:

jp79
05/12/2005, 09:17
Ego pantos ebala pirelli diablo piso kai ta corsa mprosta. Den mporo na po oti eimai ikanopoiimenos giati arxisa na fobamai tis strofes kai na odigo ligo pio sintiritika... to atou omos einai oti ta lastixa ayta ta exo 20.000km kai akoma exoyn psomi!!! Tis mamas ta allaksa sta 15000 otan fanikan ta lina. Me tin mama to aistanomoyn pio sigoyros pantos. Otan ta allakso pali tin mama tha balo

adam_tsouk
05/12/2005, 09:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Ego pantos ebala pirelli diablo piso kai ta corsa mprosta. Den mporo na po oti eimai ikanopoiimenos giati arxisa na fobamai tis strofes kai na odigo ligo pio sintiritika... to atou omos einai oti ta lastixa ayta ta exo 20.000km kai akoma exoyn psomi!!! Tis mamas ta allaksa sta 15000 otan fanikan ta lina. Me tin mama to aistanomoyn pio sigoyros pantos. Otan ta allakso pali tin mama tha balo


νομίζω ότι κάνεις κάτι λάθος...... (χωρίς να ξέρω βέβαια...)



20.000 ενα λάστιχο? ούτε στο αυτοκίνητο δεν αντέχουν τόσο! :uplate:

jp79
05/12/2005, 10:34
quote:
quote:Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Ego pantos ebala pirelli diablo piso kai ta corsa mprosta. Den mporo na po oti eimai ikanopoiimenos giati arxisa na fobamai tis strofes kai na odigo ligo pio sintiritika... to atou omos einai oti ta lastixa ayta ta exo 20.000km kai akoma exoyn psomi!!! Tis mamas ta allaksa sta 15000 otan fanikan ta lina. Me tin mama to aistanomoyn pio sigoyros pantos. Otan ta allakso pali tin mama tha balo




νομίζω ότι κάνεις κάτι λάθος...... (χωρίς να ξέρω βέβαια...)



20.000 ενα λάστιχο? ούτε στο αυτοκίνητο δεν αντέχουν τόσο!

Γίνεται πως δεν γίνεται... λιγο συντηριτισμός καθόλου burnout και κάνεις φοβερή οικονομια στο λάστιχο... επίσης πρόσεχα την πίεση κάθε δυο βδομάδες να είναι γύρω στο 40 πίσω και 34 μπροστά... έχω την εντύπωση οτι όσο πιο κοντά στις τιμές του κατασκευαστή τόσο λιγότερη φθορά παθαίνουν τα λάστιχα.

adam_tsouk
05/12/2005, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
Γίνεται πως δεν γίνεται... λιγο συντηριτισμός καθόλου burnout και κάνεις φοβερή οικονομια στο λάστιχο... επίσης πρόσεχα την πίεση κάθε δυο βδομάδες να είναι γύρω στο 40 πίσω και 34 μπροστά... έχω την εντύπωση οτι όσο πιο κοντά στις τιμές του κατασκευαστή τόσο λιγότερη φθορά παθαίνουν τα λάστιχα.


ναι αλλα αυό σημαίνει (κατ΄εμε) ότι δεν έστριβες, δεν πλακωνόσουν κτλ... τότε δεν έχεις λόγο να βάλεις κάτι αλλο από τα μαμα!!!


:wave2:

jp79
06/12/2005, 08:51
H alithia einai oti me ta mama odigoysa poli perisotero epithetika apo oti odigo tora. Pleon den moy epneei empistosini kai se kathe strofi fantazomai ton eayto moy na bgainei ekso apo aytin me apotelesma na xezomai kai na odigo pio sintiritika. Bebaia rithmisa kapos diaforetika tis anartiseis kai exo dei beltiosi alla o fobos paramenei... ta mama tha balo elpizontas na koroidepso ton fobo poy exo.

adam_tsouk
06/12/2005, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από jp79
H alithia einai oti me ta mama odigoysa poli perisotero epithetika apo oti odigo tora. Pleon den moy epneei empistosini kai se kathe strofi fantazomai ton eayto moy na bgainei ekso apo aytin me apotelesma na xezomai kai na odigo pio sintiritika. Bebaia rithmisa kapos diaforetika tis anartiseis kai exo dei beltiosi alla o fobos paramenei... ta mama tha balo elpizontas na koroidepso ton fobo poy exo.

αν θες να μπεις και φοβάσαι τοτε δοκίμασε κάποια λίγο πιο μαλακα ελαστικά (σαν αυτά που έβαλα ή σαν τα power ) ειναι πολύ πιο καλα...:wave2: